I I G//GH KORTE DUINEN füür OPRUIMING fitsper VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 189.- Grill-bar ToetanchamonVan broodje shoarma tot een diner Uit eten zonder flauwekul? Feest bij weemoedig afscheid Commissie Minderheden minder vrijblijvend dan samenwerkingsverband 5298,- Voor de zekerheid 2 jaar GRATIS Combi-Foto GARANTIE en VERZEKERING Echte kortingen van 10 tot 50% op al onze merkkleding 1 WOENSDAG 2 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 W- v foto-film-uideo O computer/ Menukaart valt in de smaak Herman Wilderdijk benoemd tot erelid Feestelijke slotavond van het Soester Muziekgezelschap Fietsrally Soest-Zuid KBS zwaait drie juffen uit AUTOCENTER H. HUIGEN MODE TELEFOON 23530 Partij van de Arbeid in retraite in Beetsterzwaag tekstverwerking? KI/I/IEK KODAK 35 EF KLEINBEELD CAMERA Kodak Eenvoudigste model uit de nieuwe serie Kodak compact camera s. - uitgekiende vormgeving - glasobjektief Kodak Ektanar waarschuwingssignaal in zoeker indien flitsen gewenst is - in geschenkverpakking met Kodacolor film Sony CCD-M 8E video camcorder Niet groter dan een pocketboek. Niet zwaarder dan 1 kilo Niet moeilijk te bedienen NU SAMEN MET AFSPELER EN ORIGINELE KOFFER MSX-set spectravideo 64 k computer met datarecorder en 2 joysticks samen 610 aanbiedings Kleurenfoto films Fuji 100 36opn2 stuks 25.- Agfa 100 i 24 3 opn. 2 stuks 19,95 Fuji 100 12 opnames 2 stuks 15,- Diafilms Agfa CT 100 24 3 opn., excl. ontw9,95 Agfa CT 100 36 opn., excl. ontw., 2 stuks25,— Kodachrome 64 incl. ontw., 36 opn. 2 stuks40, Super 8 films Agfa Super 8 p. st. 24,95 3 st. 49,95 Kodak Super 8 p. st. 28,50 3 st. 79,— Fuji single 8 p. st. 22,50 3 st. 62,50 Videobanden Kodak VHS 3 uur2 st. 32,95 Audio cassettes TDK SA 90 rjnin2èt. 12,95 WINKELCENTRUM ••HARTJE-ZUID'1 fpi 2 jaar garantie 2 jaar garantie en verzekering Toetanchamon is niet alleen een legendarische mummie van een vroege re Egyptische farao, maar ook de naam van een grill-bar aan de Dillen- burglaan. Nasser Ibrahim zit daar sinds een klein half jaar met een uitge breide menukaart. Een kaart, die qua inhoud en kwaliteit door veel mensen gewaardeerd wordt. De nederlands sprekende Egyptenaar Nasser Ibra him weet dat zijn zaak 'in de lift zit', en binnenkort zal hij zijn horeca-aangele- genheid uitbreiden met een bar, waar niet minder dan 25 salades te verkrij gen zijn. Het interieur van Toetanchamon zal daarom spoedig onderhevig zijn aan een verbouwing. Rond eind juli opent Nasser Ibrahim zijn saladebar, waarnaar onder andere kiwi-, krab-, Waldorf- en Amonsalade (Een Ooster se Kartoffelsalat) tot de dagelijkse lek kernijen gaan behoren. In grill-bar Toetanchamon komt een witte keistenen muur met een waterval. Dit laatste om de klanten de indruk te geven dat ze in een tuin zitten. Een nette tuin, want één van de allereerste indrukken, die men in Toetanchamon opdoet, is het verzorgde element dat Nasser Ibrahim en zijn personeel ten toon spreiden in de zaak. "Ja, het is gewoon zo, het gaat beter dan we hadden gepland, dus gaat het goed. Maar ik heb dan ook echte goede kwaliteit, en iedere klant gaat dik tevreden de deur uit. We doen ook veel voor de klanten, bijvoorbeeld door gra tis koffie of cappuccino te verstrekken bij een plate-special", weet Ibrahim. Shorba (soep), Eish (broodjes), Lahm Maschwi (vleesgerechten), Gambarie Maschwi (garnalen gerechten), en desserts zijn enkele van de onderdelen van de spijskaart van Nasser. Van een broodje Shoarma tot een diner van een aantal gangen, alles is mogelijk bij hem. "Ik richt me op drie soorten klan ten. Zij die tijdens lunchtijd binnenko men, de gezinnen die 's avonds dineren en de klanten die vaak wat later op de avond een broodje shoarme halen", aldus Nasser Ibrahim, die zijn zaak op vrijdag en zaterdag tot 02.00 uur geopend heeft. Op zondag is dat tot 01.00 uur en van maandag tot en met donderdag tot 24.00 uur. Toetancha mon is tevens ingesteld op partijen tot vijftig personen. Volgens Nasser Ibrahim is een broodje shoarma (ge sneden lamsvlees, dat de afgelopen ja ren in Nederland enorm in populariteit is toegenomen) oorspronkelijk afkom stig uit Egypte. "De mensen denken dat het uit Israël komt, omdat de Isra ëliërs ermee in Nederland begonnen zijn. Maar alles is in Egypte begonnen. De Egyptenaren waren de eerste men- 9 Nasser Ibrahim, (rechts) met één van zijn medewerkers. sen met bier en wijn, dus ik denk ook wel met shoarma, al weet ik dat na tuurlijk niet helemaal zeker". Het meest belangrijke vind ik dat ik in een gezonde zaak zit met goede spullen", zegt de man, die wordt bijgestaan door twee vaste en twee parttime medewer kers. Toetanchamon aan de Dillenburglaan 16-18 heeft in de zes maanden een flinke groei meegemaakt. Veel klanten wor den "bevorderd" tot vaste klant, of dat nu voor een broodje shoarma is of voor een uitgebreide maaltijd, alees valt in Toetanchamon in de smaak. Het Soester Muziekgezelschap heeft af gelopen maandagavond op feestelijke wijze het afgelopen seizoen afgesloten. In gebouw de Rank, dat tot de laatste plaats was bezet, toonden het leerlin genorkest, het grote orkest en verschil lende leden afzonderlijk hun muzikale kunnen. Hoogtepunt van de avond was onge twijfeld de uitreiking van muziekdiplo- ma's aan een aantal leden en de of ficiële benoeming van Herman Wilder dijk tot erelid van het SMG. Na een woord van welkom door voor zitter Erik van der Steeg werd de avond door het leerlingenorkest onder leiding van Hildo Flierman geopend. De,leer lingen lieten het aandachtige publiek horen dat na een paar jaar studeren op een instrument men al aardig weet samen te spelen. The Mistrel's Gallery (een werk uit 3 delen) en A Swinging Entrance werden op goede wijze door de nog jonge leerlingen vertolkt. Na deze jongste musici kwam het gro te orkest o.l. v. Hildo Flierman aan bod. Geopend werd met een zeer rustig num mer van J. W. Slingerland, namelijk Preludium No. 1. Met de Ragtime Sui te van Ted Huggens bleek dat het or kest, bestaande uit voornamelijk jonge musici, zich weinig van de tropische omstandigheden aantrok. Ondanks het soms hoge tempo van deze Suite, was de vertolking uitstekend. Het plezier dat dit jonge orkest beleeft in het musi ceren wist men duidelijk ook op de aanwezigen over te brengen. Met Beguine for flutes, waarin de 4 fluitisten de solopartij vertolkten, werd het musikale gedeelte voor de pauze afgesloten. Alvorens echter van een drankje te ge nieten vond de feestelijke uitreiking plaats van een aantal muziekdiploma's en de officiële benoeming van Herman Wilderdijk tot erelid van het Soester Muziekgezelschap. Edit Buschmann en Joost Danvers slaagden voor hun trompet examen A. Voor klarinet A examen waren Jan Jaap van Beest, Remco Haaksma, Wanno Sulenta en Onno Tool geslaagd. Bij de uitreiking van het C-diploma aan de pas 14-jarige trompettist Jorrit van der Kooij werd uitvoerig stil ge staan. Dat daar alle aanleiding voor was bleek wel toen zijn cijferlijst door de voorzitter bekend werd gemaakt: één 8^é, vier maal een 9 en zelfs een 9% Jorrit was dan ook cum laude geslaagd, iets dat niet vaak voorkomt. De oud-dirigent van het Soester Muziek gezelschap, Herman Wilderdijk, werd op deze feestelijke avond benoemd tot erelid. Voorzitter Erik van der Steeg blikte nog even terug op de jaren dat de heer Wilderdijk als dirigent aan het SMG was verbonden. Vanaf de oprichting van de vereniging in 1977 is door Her man Wilderdijk een solide basis gelegd voor het Soester Muziekgezelschap. "Vanaf het allereerste moment hebt U ervoor gezorgd dat het SMG een bloeien de tijd tegemoet kon gaan", aldus de voorzitter. Hij herinnerde de aanwezigen dat deze dirigent er in was geslaagd een grote groep leerlingen een bijzonder goed ge voel voor muziek bij te brengen en er een orkest van goed op elkaar inge speelde musici van te maken. "Hoe kan je iemand die zo'n grote bij drage heeft geleverd aan de culturele opvoeding van ondermeer de leden van ons orkest daar beter voor dankzeggen dan zijn naam voor altijd als ereiid aan ons SMG te verbinden?" Hierop overhandigde Erik van der Steeg de bijbehorende oorkonde aan een zichtbaar ontroerde Herman Wil derdijk. Alvorens het grote orkest de avond mu zikaal zou besluiten, brachten Arna Duhen (fluit) met Esther van der Put ten en Hildo Flierman (slagwerk) na de pauze het aanwezige publiek in oos terse sferen. Voor een wel zeer geslaagde variatie in het programma zorgde het slagwerk kwartet bestaande uit Marcel Andries- sen, Hildo Flierman, Dick Nyland en Mark v.d. Poel. Menig toescnouwer kon zijn reactie tijdens het optre den niet bedwingen. Groot applaus was hun terechte belo ning. Met vier heel bekende werken besloot het Soester Muziekgezelschap, nu o.l. v. Frank Kooiman, het seizoen. De Glenn Millier parade werd bijv. een maand geleden voor het eerst ten ge hore gebracht. Dat het een top-hit is geworden bleek duidelijk. In gepaste stijl (relaterend aan de buitentempe ratuur) wer de avond besloten met de "Stripper". Diefstal en vernieling Door diefstal uit de kantine is de Lawn Tennis Vereniging Soesterberg voor een bedrag van 156 gulden benadeeld. De daders waren binnengekomen door de ruit van de keukendeur te breken. In een supermarkt aan de Van Weede- straat werd een boodschappenwagen gevuld met kratten bier. De winkelbe zoekers namen de wagen met inhoud mee zonder te betalen. De politie is bezig de zaak te onderzoeken. Aan de Jan Steenlaan werd van twee personenauto's de buitenspiegel ver nield. Hetzelfde werd gedaan bij een wagen, die stond geparkeerd aan de Koninginnelaan. Geen zin om te koken, uitgebreid.te dineren of veel geld betalen De Korte Duinen speelt daar op in met het Terwijl u rustig geniet van een aperitief, dat wij u aanbieden, vermaken de kinderen zich in de speelhoek. Na uw voorgerecht roepen wij de kinderen en serveren wij het door u gekozen hoofd gerecht met uiteraard daarbij een keuze uit ons uitgebreide slabuffet. Het glas wijn krijgt u van ons. Na het nagerecht bieden wij u nog een kopje koffie aan. En dat voor slechts f 30 p.p. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. 7 dagen per week. RESTAURANT DE w Birkstraat 108 Soest 02155 - I3720 Container voor oud-papier Op het parkeerterrein naast de basis school De Schakel (aan de Dal weg) staat vandaag en morgen de container voor oud-papier gereed. De kinderen van de school en hun ouders sparen het oud-papier om van de opbrengst iets extra's voor de kinderen te kunnen doen. Vanavond is de container geopend van zeven uur tot half acht. Morgen van acht uur tot half vier. Indien gewenst kan het oud-papier ook thuis worden opgehaald. Een belletje naar nummer 15714 is voldoende. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227, telefoon 14152 Apparatuur uit loods Een inwoner van Amersfoort heeft bij de Soester politie aangifte gedaan van diefstal van dure apparatuur uit een loods aan de Peter van d^n Breemer- weg. Een onbekende dader ontvreemd de een compressor, een verfspuit en een schuurmachine. De totale waarde van de buit bedraagt 3.500 gulden. Afgelopen zondag organiseerde de ten nisvereniging Soest-Zuid een fietsrally voor haar leden. Om half elf stapten ongeveer 160 deelnemers op de fiets. Deze royale opkomst was mede te dan ken aan de mooie weersomstandighe den. Langs een prachtig parcours werden de deelnemers naar de picknick-plaats bij het landgoed De Treek geleid. On derweg waren de nodige hindernissen ingebouwd in de vorm van onder meer spelletjes. De fietsrally werd afgeslo ten met een prijsuitreiking en een In dische maaltijd. 0 De heer H. Wildeboer krijgt de oor konde, behorende bij het ere-lidmaat- schap van het Soester Muziekgezel schap. Het SMG kan terugzien op een zeer geslaagde slotavond. Voor het nieuwe seizoen kan het or kest best nog nieuwe krachten gebrui ken. Hiervoor kunt u, als u belang stelling hebt, contact opnemen met E. v.d. Steeg, Spinet 108, tel. 23268. Kerkstraat 109-Soest Telefoon 16410 UW LADA-DEALER Hennie Admiraal, Joke Willems en Ca- role Quik zijn feestelijk uitgeluid bij de Katholieke Basisschool Soestdijk (KBS). Door besnoeiingen in het onder wijsbudget in Den Haag heeft de school aan de Sint Theresiastraat afscheid van de drie juffen moeten nemen. Tij dens de maandagavond gehouden re ceptie werd het drietal overladen met cadeaus. Het was een feestelijk, maar ook weemoedig afscheid. Hennie Admiraal heeft van de drie de langste tijd achter de rug als lerares op de basisschool. Ze begon in 1972 bij de Mariaschool, die vier jaar geleden fu seerde met de Theresiaschool. Direc teur Henk Krops van de KBS sprak van een 'enorme juf, die zich altijd had in gezet voor de kinderen.' 'Het waren niet onze kinderen, maar jouw kin deren. Je was goed en leuk voor hen, en je zult ongetwijfeld heimwee naar de klasjes krijgen. Zover Krops zich kon herinneren kon iedereen altijd goed met Hennie Admiraal opschieten. Al leen de schoonmaakster wilde nog wel eens (terecht) klagen over dé rommel in en op de lessenaar van Hennie Admi raal. Ad Beekers, voorzitter van de be stuurscommissie stelde het ent housiasme dat zij altijd aan de kin deren overdroeg, aan het licht. 'Ik denk dat de beleid'smakers in Den Haag achter hun bureau niet weten wat het vertrek van Hennie Admiraal voor het basisbonderwijs betekent,' aldus Beekers. Joke Willems, die bijna twaalfeneenhalf jaar heeft lesgegeven aan Het Kleuter huis, was volgens hem immer een trou we invalster, en daar was Henk Krops nei xoerend mee eens: 'Ze is daar eigenlijk niet meer weg te denken. Als invalster, als hulp in de arbeidstijdver korting, het waren allemaal taken die je had. Als we een beroep op je deden was je er. Je was nooit ziek, was nooit boodschappen aan het doen, maar kwam wanneer we daarom vroegen,' herdacht Krops oprecht. Over Carole Quik zei Krops'Zij is het feestnummer. In het ene jaar dat ze aan de school verbonden was, deed ze altijd vrolijk. Ze deed dingen, die ze niet mocht doen. Een enorm leuke en ge zellige leerkracht.' Ad Beekers wist -zich te herinneren dat Carole Quik vorig jaar goed door de sollicitatiepro cedure kwam. Bij alle leden van de s licitatiecommissie lag haar brief bovenop. Een goed teken dus voor de lerares, die nu haar heil elders pro beert te zoeken. Enkele toespraakjes en voornamelijk bloemen waren de geschenken, die de drie vertrekkende juffen kregen toebe deeld. Oud-leerlinge Marjan van der Meer las twee zelfgemaakte gedichten voor aan juffrouw Hennie en Joke, bij wie het in de klas altijd zo fijn was. Zo stond juf Joke in de kerk te lezen om te proberen vroom te wezen. Overdag hadden de kinderen in de klas ai afscheid van hun juffen genomen. Ze moeien alle drie weg, omdat de rijks overheid is gaan bezuinigen. Op dit mo ment is een nieuwe regeling in studie, die het eventueel in de toekomst mo gelijk maakt voor sommige basisscho len om toch weer invalsters aan te stel len. Mocht dit het geval zijn, dan komt Hennie Admiraal het eerst in aanmer king voor een nieuwe functie bij de KBS aan de Theresiastraat. 0 De juffen Joke Willems, Carole Quik en Hennie Admiraal (v.l.n.r.) be wonderen één van de vele cadeaus, die hen ten deel vielen tijdens de af- scheidsavond. Selected Dealer: ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Raadslidmaatschap komt voort uit gedrevenheid De fractieleden van de Soester PvdA, hun opvolgers, de fractie-assistente en een aantal bestuursleden hebben zich drie dagen lang beraden in het Vor mingscentrum van de Woodbrookers in Beetsterzwaag over het functioneren van bestuur en raadsfractie. Na een in leiding van Raymond van Gelder over de verantwoordingsstructuren binnen het gemeentelijk politiek bestel discus sieerden de retraitegangers uitvoerig over het verschil tussen verantwoor ding en vertrouwen. Afgesproken werd dat de fractie de ko mende vier jaren open optreedt naar het bestuur en andersom en dat de fractieleden bijtijds hun wethouder en overige fractieleden over en weer in formeren. Wel krijgt wethouder Frans Kingma de ruimte voor onderhandelen en voor compromissen. De wethouder is loyaal aan de fractie, hij moet vooraf informeren en overleg gen en achteraf verantwoording afleg gen aan de fractie en deze moet zoveel mogelijk als eenheid naar buiten tre den. Dat zijn enkele conclusies die de Partij van de Arbeid getrokken heeft na het studieweekend in Friesland. Daar is ook gediscussieerd over het raadslidmaatschap als hobby of als baan. Hieruit werd de conclusie ge trokken dat de financiële vergoeding voor dit werk ondergeschikt is. Het raadslidmaatschap komt voort uit gedrevenheid en elk raadslid heeft een eigen verantwoordelijkheid bij het in vullen van zijn/haar taak. Belangrijk bij het raadswerk is de functie van fractie-assistente. Deze functie wordt ingevuld door Tonny Haars. Deskun digen in de afdeling zullen door het be stuur opgezocht worden om werkgroe pen te vormen, die zich bezig gaan hou den met het gemeentebeleid op lange termijn. Daartoe is een "fractiewerkplan" op gesteld met een aantal onderwerpen waaraan gewerkt gaat worden, zoals woonlastenbeleid, stimuleren werkge legenheid, kinderopvang, onkruidbe- strijding, Vredesfonds, cultuurnota etc. Jongens krijgen koekje van eigen deeg Twee jongens uit Soest hebben bij de politie aangifte gedaan van mishande ling door een buurtbewoner. De man had de jongens een pak slaag gegeven, omdat ze zijn geit met stenen hadden bekogeld. Eerder al had hij hen een paar keer gewaarschuwd daarmee op te hou den, maar daar stoorden de jongens zich niet aan. De eigenaar van de geit wond zich hier zo over op, dat hij de jongens klappen gaf. KM centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Maatschappelijke begeleider gevraagd 'We hebben leren praten met elkaar. We zoeken nu samen naar oplossingen en beperken ons niet meer alleen tot hulpverlening zoals dat zes jaar ge leden gebeurde.' Zo schetste Jos van der Ley bij de installatie van de com missie minderheden de situatie tussen buitenlanders en Nederlanders in Soest, die al binnen het z.g. Samenwer kingsverband probeerden de pro blemen op te lossen voor de minderhe den in onze plaatselijke samenleving. De officiële commissie ex artikl 61 van de Gemeentewet is minder vrijblij vend. 'In het Samenwerkingsverband werd alleen maar gezellig gepraat, maar die straalde weinig macht uit,' aldus de Turkse onderwijzer S. Oskaya, één van de leden van de nieuwe commissie. 'Hulp is wel aardig, maar wij moeten leren op eigen benen te staan. Helpen moet zo zijn, dat je al les op den duur zelf kan doen. Dat ver eist een maatschappelijke begeleider en dat is zeer noodzakelijk,' zei de heer Oskaya. Hij werd hierin ondersteund door de voorzitter van het Marokkaans Comi té, de heer A. El-Hamdioui, die hoopt dat de raadsleden veel aandacht zullen gaan besteden aan de adviezen van de Commissie Minderheden. Ook hij pleit te voor een zo sterk mogelijke status van de groep en verwacht dat de Com missie zichzelf overbodig zal maken als in de toekomst elke groepering voor zichzelf kan opkomen. Voorlopig ver wacht men in ieder geval de komende vier jaar wel nodig te hebben om alle nroblemen onder de buitenlandse Soes- ters aan te kaarten. Talentvol Wim v.d. Bergh van de stichting Werk groep Buitenlandse Werknemers Soest ziet voor de commissie een taak weg gelegd in twee richtingen: vragen be antwoorden van de raad en gevraagd en ongevraagd adviezen uitbrengen aan het gemeentebestuur. Ans Mann- Voortman vertelde, dat zij zeer vele, talentvolle leerlingen kent onder de buitenlandse scholieren, maar dat de onderwijsmensen geen tijd hebben om de gezinnen te begeleiden van de bui tenlandse kinderen bij de specifieke problemen die zij ondervindt in het on derwijs. 'Gelukkig is het wel zo, dat je er gemakkelijk over kunt praten dan vier jaar geleden,' aldus de directrice van de Desmond Tutuschool. Jos v.d. Ley vertelde iets over de fiets- cursus en de voorlichtingsactiviteiten van 'Vrouwen voor Vrouwen' terwijl de heer M. Papilaya de problemen schet ste in het jeugd- en jongerenwerk. De heer J. Vijfhuizen van de Woningbouw vereniging Soest onthulde dat een Turk en een Marokkaan deel uitmaken van het bestuur van de woningbouwver eniging. Henny Visser-Dumoulin pleitte voor een positief advies van de nieuwe com missie t.a.v. de basiséducatie waar per 1 januari 1987 belangrijke veranderin gen gaan optreden. Nelleke Streefkerk haakte hierop in en kreeg de toezegging van de heer King ma dat deze materie in september op de vergaderagenda van de nieuwe commissie wordt geplaatst.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3