Schoeman ■Jll Nationale Manifestatie Jeugd EHBO 1986 in Soester brandweerkazerne VAN ESSEN DOET'T OP 3 MANIEPEN. uon ©/ren kom eens met Schoeman praten! Soester vakantieganger promoot gemeente Soest Soest 50 jaar geleden Vrijdag 3 Juli 1936 WOENSDAG 2 JUL11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 0 U hebt volop keus dank zij de KODAK 1,2,3-show 1. De "Budget"-Print f 0,69 f 0,79* 2. De "Select" -Print M,-- f 1,10* 3. De "Super select"-Print f 1,95 vraagt; uw aandacht; voor Kaartensysteem politie werkt Geen nachtrust EHBO-afdeling Soest organiseert landelijke wedstrijd EERSTE HULP KONINKLIJKE NEDERLANDSE VERENIGING EHBO CHORISTENPAD VAN GOYENLAAN Een op de 1 e woonlaag gelegen 3-kamer appartement (v.h. 4-kam.) m. een berging in de on derbouw. Entree, gang m. toil., hal, beteg. douche (beige) m. v.w., woonkam. m. een ged. verl. vloer en een balkenplaf., de bal- konzi]de is v.v. thermopane be- glaz., keuk. (inkl. v.h. bijkeuk.) m. een eiken fineerinriohting en een afë.kap, 2 sl.kam., w.v. 1 zeer groot (v.h. 2 kam.) m. een balkon en een vrij uitzicht. Oplevering: in overleg. Vraagprijs f 62.500,- k.k. BEETZLAAN Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods Renovatieplan met kostenindika- tie op kantoor ter inzage. Vraagprijs f 185.000,-. DORRESTEINWEG Vrijstaande eengezinswoning met grote (8x4) vrijstaande ga rage. Indeling: hal, toilet, kelder, woon kamer met erker, open haard 8 x 3.50, uitgebouwde serre ach terzijde, 5x3 m. open keuken. Verd.: 3 slaapkamers waarvan één ingericht als keuken. Badka mer met ligbad en 2e toilet. Royale tuin aan voor- en achter zijde. Vraagprijs: f 195.000,- k.k. Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen Indeling: hal, tollet, zeer royale woonkamer met vide, open haardpartij en via schuifpui naar terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs f 345.000,- k.k. DORRESTEINWEG Te koop aangeboden bouw- kavel ter grootte van circa 5.000 m2 waarop geprojekteerd een bouwplan voor een vrijstaande woning met bebouwde opper vlakte van circa 10.80x8.40 me ter alsmede een schuur ter groot te van circa 150 m2. Het bestemmingsplan schrijft een semi-agrarische bestemming voor waarbij een exploitatie als tuincentrum, manege, veehan del of compostbedrijf tot de mo gelijkheden behoort. De kavel wordt aangeboden in clusief het goedgekeurde bouw plan, waarvan de tekeningen en bestek op ons kantoor beschik baar zijn. Aansluitingen water en elektra zijn reeds tot aan de per- ceelsgrens aangelegd. Koopsom f 185.000,- k.k. Geen B.T.W. belaste levering. Koper dient aantoonbaar zijn hoofdinkomsten uit de semi- agrarische sektor te behalen. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 35 39 b.g.g. 1 69 55 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden, Tiel en Veenendaal afgedrukt op mat papier formaat 9 x 9 of 9x13 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm afgedrukt op mat of glanzend papier op een formaat van 9 x 9 of 9 x 13 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm voor de liefhebber van een ruim formaat, of voor de reportage afgedrukt op glanzend papier op een formaat van 13 x 18 cm foto-film-uideo J computer/ I WINKELCENTRUM 1'HARTJE-ZUID-- Beschikking Hinderwet Bij besluit van 24 juni 1986 heeft het college van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek om een op- richtings, c.q. revisie c.q. uitbreidings vergunning van: Waterleidingbedrijf Midden Neder land, Postbus 2124 te Utrecht voor een pompstation voor drinkwater op het perceel Van Weerden Poel- manweg 2 te Soest. Hypsos B.V., Batenburgweg 3-5 te Soesterberg voor de vervaardiging en opslag van tentoonstellingsma teriaal op het perceel Batenburg- weg 3-5 te Soesterberg. De strekking van de beschikkingen lui den: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar bui ten toe.' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 2 juli a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig ar tikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch wor den ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vergunning te ver lenen voor: - het bouwen van een woonhuis. Oude Utrechtseweg, sectie D, nrs. 2689 ged. en 4037 ged. - het bouwen van een woonhuis, Van Goyenlaan, sectie K, nrs. 2299 ged. en 3342 ged. Tevens zijn burgemeester en wethou ders voornemens op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daar bij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor: 1. -het plaatsen van een schuur, Pijper- pad 47; - bouwen van een garage, Kornet 1 (artikel 10 van de voorschrif- bestemmingsplan Overhees) 2. -het bouwen van een woonhuis, Ha- zepad, sectie G.nr. 8345 ged.; (ar tikel 11 van de voorschriften be- bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 juli even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdelingen I, (kamer 23) ter inzage. Het kaartensysteem, dat de Soester po litie heeft Ingesteld voor vakantiegan gers, heeft nu al zijn vruchten afgewor pen. In de nachtelijke uren werd de po litie gebeld door mensen, die meenden dat in een woning aan de Emmalaan werd ingebroken. De bewoners van het pand waren op vakantie, en de melders wisten niet wie de sleutel van het huis had. De politie was daarvan wel op de hoog te, omdat de vakantievierders dit van te voren op het bureau hadden gemeld. Er werd direct een onderzoek inge steld. Bij aankomst bleek dat één van de ramen niet goed was afgesloten. Van een inbraak was evenwel geen sprake. Doordat de politie de 'sleutelbewaar der' kon bereiken, was het mogelijk dat men de woning kon binnenkomen. Juist daarom heeft de politie de extra serviceverlening in het leven ge roepen. Alle inwoners van Soest, die op vakantie gaan, kunnen de politie laten weten wie op het huis past, en derhalve in het bezit is van een sleutel. De politie zal geen extra oogje in het zeil houden bij de betreffende woningen, maar in geval van nood kan men kordaat optre den. Het voorval aan de Emmalaan is idaar al een goed voorbeeld van. Bewoners van de Vermeerlaan klaagden in de nacht van vrijdag op zondag over geluidsoverlast. In één van de woningen werd een feestje ge vierd, en omdat een balkondeur was opengezet, hadden enkele buurtbe woners problemen met slapen. De poli tie zorgde voor nachtrust. - Rond dezelfde tijd, om ongeveer één uur 's nachts, moest de politie ook uit rukken naar het Saenredamplantsoen. Een zestal jongelui was iets te luid ruchtig, en zij moesten worden--ver zocht het iets rustiger aan te doen. Öök bij' een horeca-etablissement aan de Bosstraat werd vrijdagavond iets teveel lawaai geproduceerd. Rond de klok van half één 's nachts werd een in woner uit Purmerend op zijn lip gesla gen. Hij moest naar Zonnegloren wor den vervoerd om hechtingen te laten aanbrengen. De brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg en het EBHO-gebouw aan de Pa rallelweg staan op zaterdag 27 september volledig in het teken van een Nationale Manifestatie van de jeugd-EHBO. De afdeling Soest van de Eerste Hulp Bij On gelukken staat garant voor de organisatie van dit landelijk evenement, waar naar schatting duizend mensen bij betrokken zullen zijn. Jonge EHBO'ers in de leeftijd van 11 tot 16 jaar worden die dag getest op hun theoretische en praktische kennis van het verlenen van eerste hulp. Jeugdafdelingen uit heel Nederland ko men naar Soest om deel te nemen aan de vierde editie van deze Nationale Mani festatie, die onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO georganiseerd wordt. Tientallen organisatoren zijn reeds ge ruime tijd in de weer met het opzetten van een strak schema. In totaal zul len niet minder dan tweehonderd mensen hun medewerking verlenen aan deze vorm van hulpverlening. De organisatie verwacht zo'n honderd af delingen van de jeugd-EHBO. Derhal ve rekent men op ongeveer vijf- tot zes honderd deelnemers. Deze worden onderverdeeld in de cate gorieën A 11 tot en met 13 jaar) en B 14 en 15 jaar), leder team bestaat uit drie EHBO'ers, die vier proeven moeten doorstaan. Twee keer betreft dat een optreden bij een nagebootst ongeval, één maal moeten de jongeren iemand verbinden, en het theoretische gedeelte wordt gevormd door meerkeuze-vra- gen. Voor alle onderdelen krijgen de teams tien minuten. De wedstrijd-on derdelen worden afgenomen in de garage van de kazerne. De wagens van de brandweer zullen daarom op het ter rein van de kazerne worden gestald. Voor de ongevallenronde heeft de afde ling Soest van de EHBO de hulp inge roepen van de padvindersgroepen. Om het programma op de meest geschikte wijze te kunnen laten verlopen, zijn zeventig jongeren nodig, die zich willen laten schminken en verven, om er zo doende als echte slachtoffers uit te zien. De eerste hulp bij de jurering wordt geboden door 35 kaderinstruc teurs. Dit zijn gediplomeerde cursus- begeleid(st)ers. Om 'vals spelen' en 'voorzeggen' te voorkomen worden de deelnemers, die niet in actie zijn, 'afge zonderd' in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. Enthousiast Ofschoon het grote evenement pas in september plaatsvindt, zijn de kaderle den en bestuursleden van de afdeling Soest al intensief beig met de voorbe reidingen, die vanzelfsprekend veel vrije tijd vergen. Ieder lid heeft een aparte taak op zich gekregen, en moet een 'eigen' groep mensen om zich heen scharen voor de uitwerking van de or ganisatieplannen. Ze hebben allemaal een betrekkelijke zware verantwoorde lijkheid op zich genomen, maar men is zich ervan bewust dat een dergelijke manifestatie uitermate strenge eisen stelt wil men de dag op rolletjes laten draaien. De mensen, die hiermee bezig zijn, kunnen namelijk zeker getypeerd worden als enthousiaste medewerkers met een speciaal plaatsje voor de EHBO in hun harten. Uiteraard krijgt de EHBO-Soest spon tane medewerking van andere instan ties. Zoals bijvoorbeeld de vrijwillige brandweer Soest, de brandweerver eniging en de Landelijke Organisatie Tot Uitbeeldende Slachtoffers (LO TUS). Ook het hoofdkantoor van de Kon. Ned. Ver. EHBO in Maarn met directeur P.A.M. Awick helpt een be langrijk handje mee. Alle jeugdleden van de Katholieke Bond voor EHBO, het Jeugd Rode Kruis, de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen en de Kon. Ned. Ver. EHBO kunnen zich inschrijven voor de Nationale Manifestatie Jeugd EHBO 1986. Dit moet voor 1 september gebeu ren. Centraal 'We moeten nu de hele zomer organi seren om alles op poten te zetten. De lo- caliteit was aanvankelijk een pro bleem, maar gelukkig hebben we een ongekend goede medewerking van de orandweer gekregen,' zegt één van de organisatoren. Tot nu toe werd de Na tionale Manifestatie drie keer gehou den in Hedel en Ammerzoden (Noord- Brabant). Omdat Soest centraal ligt, heeft de afdeling Soest de organisatie dit jaar op zich gekregen. Zodoende is het voor alle afdelingen in het land haalbaar om aan de manifestatie deel te nemen. De afstand van de thuisbasis tot de brandweerkazerne en het EHBO- gebouw is immers voor iedereen rela tief klein te noemen. Overwogen wordt om achter de kazer ne een grote tent op te zetten. Deze zou eventueel kunnen dienen als disco theek of als andere ontspanningsruim te. De brandweervereniging zal moge lijk zorgdragen voor de inwendige mens, terwijl het Jeugdjournaal van de NOS zeer waarschijnlijk opnames zal komen maken. Over ruim tweeënhalve maand wordt de Nationale Manifestatie gehouden, maar nu zijn vele mensen al druk in de weer om het programma feilloos sat- men te stellen. Een noodzaak, want straks op de 27ste september wordt het minutenwerk met zoveel deelnemers en begeleiders, juryleden en organisa toren. De resultaten van alle teams worden verwerkt in een computer, zodat direct na de manifestatie, die in wedstrijd verband wordt gehouden, de uitslag be kend kan worden gemaakt. Per leef tijdscategorie worden vijf prijzen en een wisselbeker beschikbaar gesteld. De EHBO-afdeling Soest heeft wat dat betreft niet alleen te maken met de or ganisatie van de manifestatie, ook dient men de titel te verdedigen, die al drie keer werd gewonnen. De EHBO- Soest is dus weer ondubbelzinnig aan wezig tijdens de Nationale Manifesta tie. Gelukkig maar, want stel je voor dat er iets gebeurt. Marco Bouman krijgt 7,5 gulden van wethouder In een week tijd naar de Belgische Ar dennen fietsen en terug, en dan nog promotie voor de gemeente Soest ma ken ook. De 21-jarige Marco Bouman heeft zijn manier om zijn vakantie door te brengen. Met vijf vrienden gaat hij morgen van start. Zijn fietstas is volge schreven met promotionele teksten over Soest, en ook rijn pet en een T-shirt hebben eraan moeten geloven. Enkele maanden geleden schreef Mar co Bouman een brief aan de burge meester, waarin hij vertelde van zijn plannen om al fietsende reclame te maken voor de gemeente Soest. Hij vroeg tevens of de gemeente wilde fun geren als sponsor. De brief was goed ontvangen, zoals wethouder Ries van Logtenstein maandagmidddag ver telde. Hij noemde de brief een hele leu ke, en meende dat het een sympathiek idee betrof. 'Daarom vond ik het ook nodig om hoe dan ook te reageren. Marco is zeer gehecht aan Soest, en heeft vorig jaar in het noorden ook al reclame gemaakt voor Soest. Laat ik wel duidelijk stellen dat dit een eenmalige zaak is,' aldus Ries van Logtenstein, die de Soester va kantieganger 45 gulden overhandigde (stond niet op de meerjarenbegroting) en 'Om zeker te zijn dat 'ie zijn eind doel haalt, een bandensetje.' Beide ge baren van de wethouder werden door Marco Bouman dankbaar in ontvangst genomen. Op z'n petje staat 'Mooi Soest', z'n T- shirt laat de mensen weten 'Soest, suk gaofen volgens z'n fietstas moet het in Soest mooi wonen zijn. Marco Bouman en zijn vrienden hopen aanstaande za terdag in de Belgische Ardennen te ar riveren. Daar zullen ze 'Rambootje in de jungle gaan spelen,' zoals hij het zelf zegt. Ze zullen zoveel mogelijk overnachten op boerderijen even tueel zullen ze jeugdherbergen aan doen. Volgende week donderdag komt het zestal weer terug. De vrien den van Marco, in de leeftijd van 16 tot 21 jaar, komen uit Huizen, Hoevelaken, Maarssen en Utrecht. Ze hebben in elk geval de steun van wet houder Van Logtenstein, die eergis teren duidelijk liet merken het idee van Marco Bouman te kunnen waarderen. 0 'Soest, het investeren meer dan waard.Wethouder Ries van Logten stein had er 1/5 gulden voor over om Marco Bouman te helpen hij het pro moten van Soest. tSJ.HElf wCSTtK* 0AN VAARD h\ Doe het goed Leer het goed Volg een ehbo cursus De melkverstrekking aan kinderen Over dit onderwerp was in de raadsvergadering van j.1. Maandag een uit voerig rapport ingekomen van de Commissie, bestaande uit de heeren Hil- horst, Nooder en Endendijk. Deze commissie was eenstemmig, ook over den vorm waarin dit zou kunnen plaats hebben. De meening der heeren doktoren schijnt niet onverdeeld gunstig te zijn, althans niet van dien aard, dat een dergelijke uitgaaf geoorloofd zou zijn, terwijl ook Dr. Heijermans te Amsterdam zich ongeveer in gelijken geest uitliet. Door allen werd meer aanbevolen een betere voeding en dan in den vorm van.schoolvoeding' Door den heer Endendijk werd in de Maandag gehouden raadsvergadering voorgesteld deze zaak weer te stellen in handen van dezelfde commissie, die getoond had, niet alleen met spoed te werken, maar ook een voor allen bevredigende oplossing meende gevonden te hebben. Besloten werd op dit voorstel in te gaan en wij wachten nu af wat wij daar van te hooren zullen krijgen. Het tennis-tournooi Deze week werden in het Dekethpark de tenniswedstrijden gespeeld, welke uitgeschreven waren door Van Lennep sportpark, n.1. het Lawn Tennis B. Tournooi. De einduitslagen zijn als volgt: Dames enkelspel: Mevr. Kievit slaat Mej. Roelants 6-2, 4-6, 6-3. Heeren enkelspel: Cochius slaat de Rune 6-0, 3-6, 6-4. Dames dubbelspel: Mevr. Kievit-Mej. Doorhout slaan Mej. Fox-Mevr. In- gevegeren 4-6, 6-3, 6-4. Heeren dubbelspel: v.d. Smit - Kruyt slaan Bult - Westerhuis 4-6, 7-5, 6-4. Gemengd dubbelspel: Mej. G. Sevenhuysen - K. Boeyheim slaan Mej. v. Hoorn - K. Deketh 7-5,7-5. Jaarlijksche zwemwedstrijden voor de poli tietroepen Helaas bij zeer ongustig weer werden Vrijdagmorgen om 10 uur de jaar lijksche wedstrijden voor de Politie gehouden in het Soester Natuurbad, o.m. bijgewoond door de afd. Comm. Kapt. Jhr. v. Suchtelen. Deze wedstrijden, ter gelegenheid van het 17-jarig bestaan van het Corps Onderafd. Amersfoort, zijn altijd een evenement voor degenen, die mee dingen naar de hoogste punten. Alvorens de wedstrijden een aanvang namen, ging de onderafdeelings- commandant, le ontstaan en geschiedenis van het corps na. commandant, le Luitenant Schaefer, in korte bewoordingen ontstaan en geschiedenis van het corps na. Uit leden van het Corps hadden zich jury en tijdopnemers gevormd, ter wijl badmeest Vrins als starter dienst deed. Men zwom in drie afdeelingen, n.1. 50 M. schoolslag, 50 M. rugslag en een estafette van drie maal 50 M. wisselslag. Hieraan zwommen mede troepen uit Amersfoort, Rhenen, Woudenberg, flflflftit, Naarden en Soesterberg. Inhe^Pheehcrtfl werden na beëindiging door le Luit. Schaefer tijdens het gebruiken van een kop koffie, de prijzen utigereikt. De afdeelings-commandant Kap. Jhr. van Suchtelen hield een korte rede, waarin hij het practische nut dezer wedstrijden naar voren bracht, de aanwezigen aanspoorde tot het blijven ijveren voor dit doel, en tot het ma ken van propaganda bij anderen. Spr. acht dagen als deze een verster king van de onderlinge band, die vriendschap en eenheid beoogt. Nog werd in het Theehuis ..Soesterdal" de Luchtvaarttentoonstelling be zichtigd, waarna men weer naar de plaats van inwoning terugkeerde. Zwerver aangehouden In den nacht van Zaterdag op Zondag is alhier een zwerver gevonden op den Wieksloterweg. De man had een wond aan een zijner beenen, welke ter plaatse door den heer Kroon, lid der E.H.B.O. verbonden werd. Hierop is de zwerver meegenomen naar het Politiebureau, waar hij geïdentifi ceerd werd als H.V. d. B. uit Almelo, gesignaleerd in het Politieblad, daar hij gezocht werd door den Burgemeester van Schiebroek. De zwerver is daarom aangehouden. UITGAVE van: ,,DE SOESTER COURANT" Algemeen Weekblad, "SOESTER NIEUWS- "BLAD" Algemeen Christelijk Weekblad en „SOESTER WEEKBLAD." ABONNEMENTSPRIJS p. 3 maanden 50 ct., franco p. post 65 ct., Soester Weekblad 17^é ct. p. maand. ADVERTENTIEPRIJS van 1-5 regels 0,75. Elke regel meer 15 cent. - Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden eveneens in de twee andere bladen opgeno men. De Steunverlaging De verwachting, een vorig maal door ons uitgesproken, dat de toegepaste steunverlaging in de eerstvolgende raadsvergadering wel ter sprake zou komen is bewaarheid geworden. Bij monde van den heer Nooder werd een Interpellatie gehouden, of vol gens zijn beweren geen interpellatie, doch eenige vragen gesteld. De voorz. had gelijk dat technisch de zaak niet in orde was krachtens het reglement van orde, maar we erkennen, dat zakelijk de heer Nooder op zijn best was. Hoewel scherp de kwestie stellend, was hij in zijn woordkeus gematigd en wij gelooven, dat hij daardoor de sympathie van den raad verwierf, zoodat er werkelijk een moreele invloed op het College werd uitgeoefend. Waarin de heer Nooder niet sterk was? In het bewijzen, dat niet het College van B. en W. het orgaan is, maar de raad. Door anderen was hem gevraagd daarvoor gedocumenteerde argumenten aan te voeren, maar daarin was hij niet overtuigend. Zijn gegevens waren geput uit een boekje van 1933 en sindsdien is er op dat terrein heel wat gewijzigd. Wij kregen dan ook den in druk, dat de voorzitter over betere gegevens beschikte, die in een volgende vergadering wel ter tafel zullen komen. Nu hield de voorz. zich stipt aan het reglement van orde en daardoor kon nu geen positief antwoord worden verwacht. Daarvoor hadden de vragen minstens 3 dagen te voren schriftelijk moeten zijn ingediend bij den voorz. Zooals wij boven reeds schreven was de moreele beteekenis toch wel dui delijk, waarvan door het zwakke betoog van den heer Gasille niets werd weggenomen. Zoolang voorspoed en welvaart heerschten kon het personeel van onder scheiden bedrijf, waar de firmanten of directeuren voor dat personeel een pensioenfonds hadden gesticht, wel gerust zijn. Uit de winst werd genoeg gereserveerd om ook hen te onderhouden. Maar - als de stormen komen en de winsten uitblijven, verliezen zelfs ge leden worden, dan, de Lloyd heeft het bewezen, wordt het gepensioneerde personeel slachtoffer. Dan is er geen geld en zij - die hun leven hebben ingericht op de vaste toe zegging tot hun dood „onder dak te zijn" - zij komen tot de ontzettende ontgoocheling, dat zij straat-arm zijn, niet bezitten, nergens recht of aanspraak op kunnen doen gelden. Een beroep op de Staatskas moet worden afgewezen, er is geen rechts grond om op te pleiten. Er zijn in ons land nog vele van die goed bedoelde sociale instellingen, en om deze voor ondergang te bewaren, nu alles nog niet in opwaartsche lijn gaat, heeft de Minister van Sociale Zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid een voor-ontwerp van een wettelijke regeling inzake personeelfondsen ter sprake gebracht, waarvan we hopen, dat het zóó zal zijn, dat geen meer dere slachtoffers door goed bedoelde, maar op onsoliden grondslag staan der pensioenfondsen zullen vallen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5