snelleraandeslag Vanaf volgende week kunt u in Soest van oosten KLEURENFOTO'S AL 5 JAAR UITEIGEN KLEUREN-LABORATORIUM VIAL Videotheek en Compact Disc speciaalzaak Open Huis Rabobank Jos Wortmann mode uit Baarn continueert René Borgts mode d'Oude Enghel Warm afscheid adjudant R. ten Hove WOENSDAG 2 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 7 Breng nu uw kleurenrolletje bij Foto van Oosten enindien u allesdirekt2x laat afdrukken de 2e set foto's slechts voor 0.49 per stuk* ~ir randstad uitzendbureau Op de grootste kun je rekenen Dodenherdenking op de vliegbasis Soesterberg i Veel mensen schudden scheidende politieman de hand fotografie winkel studio kleurenlab Oïo geldt dus niet voor nabestellingen U weet het toch al? Bij ons: 1. Betere kwaliteit kleurenfoto's. 2. Veilig. Films blijven in huis, worden niet opgestuurd. 3. Voor 10.00 uur brengen dezelfde dag gereed, ook op zaterdag. 4. Weekendservice. Uw film vóór zondag 24.00 uur in onze brievenbus maandag na 4 uur gereed. ^alléén^ Van Oosten fotografiêYlegenover nieuwe winkels in Soest Zuid. Soesterbergsestraat 57 Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 02155-13109 Politiejacht op veestapel Weliswaar niet te paard, maar wel in de sfeer van het wilde westen, heeft de politie in het afgelopen weekeinde twee keer jacht gemaakt op vee. Op de In specteur Schreuderlaan liep een aantal koeien los. Diensthebbende agenten wisten het vee te vangen, en het terug te brengen naar de eigenaar aan de Noorderweg. Zaterdagmorgen vroeg waren het vier kalveren, die de gemoederen bezig hielden. Ze hadden de vrijheid gevon den aan de Birkstraat. Een bewoner zette de jonge koeien in zijn achtertuin in afwachting van de rechtmatige eige naar. Last van hitte Vermoedelijk als gevolg van de hitte kreeg een inwoner van Den Haag za terdagmiddag last van zijn hart. Op de Vredehofstraat zakte hij plotseling in elkaar. De 60-jarige man werd ter ob servatie naar ziekenhuis Zonnegloren gebracht. c.v.-gas, Een huis ent. Inde- haard en atuur, toi- pkamers, ït. 2e ver ruimte en ergruimte TDIJK aat wordt de bouw ihuis met Ie begane :ing aan. lig geïso- (36 m2), :e buiten- pkamers, jrdieping: iricht vrij- garage, overkapt), is, vijver- beschutte de zonlig- ley open renzende eethoek, ladkamer als kamer ilegd met t. Unieke I met c.v.- jarage en split-level kenmerkt hitectuur. moderne iparatuur, arderobe- mers (oor- rloop. boxen elk f f122 >5-16251 Grote keuze uit CD's. Speciale import, exclusief in Soest. Ook verhuur CD- en afspeelapparatuur en videorecorders. VAN WEEDESTRAAT 82 Openingstijden: ma. t/m do. 12,30-20.00 uur. Vrijdag 12.30-21.00 uur. TEL. 02155-22339 Zaterdag 10.30-18.00 uur. Zondag 14.00-18.00 uur. Bovendien staat een uitzendbaan het recht op uitkering niet in de weg en het netto verdiende loon wordt elke vrijdag uitbetaald. Er is een nieuwe vestiging van Randstad Uitzendbureau in Soest. Wie snel aan de slag wil, op kantoor, in de gezondheidszorg, in de techniek of industrie kan nu nog dichter bij huis terecht. U kunt zich gratis bij ons inschrijven. Dat verplicht tot niets, maar vergroot wel de kans op vast werk. De ervaring leert dat uitzendwerk een goede opstap is naar een vaste baan. En alles wordt vanaf de eerste werkdag geregeld; van de sociale verzekeringen tot en met het vakantiegeld. In het kantoor van de Rabobank aan de Smitsweg is vorige week woensdag Open Huis gëhouen. De reden daar voor was de voltooiing van de verbou wing van het interieur. De vijf kantoren van de Rabobank in Soest zijn de laatste jaren aangepast aan de eisen en normen van deze tijd. Een vlotte financiële afwikkeling door de computer en een nauwe persoon lijke behandeling voor de cliënten zijn twee facetten, die hoog in het vaandel staan geschreven van de Rabobank. Om de mensen op informele wijze de Stijlvolle kleding aan Burgemeester Grothestraat Soest en Laanstraat Baarn Medewerkers van de Rabobank toosten op het nieuwe interieur van het kantoor aan de Smitsweg. gelegenheid te geven een kijkje te ko men nemen, werd vorige week Open Huisgehouden. Een week daarvoor vond hetzelfde plaats in het kantoor aan de Koninginnelaan Kom gerust even langs voor meer informatie of misschien wel gelijk voor een tijdelijke baan. Bellen voor informatie kan natuurlijk ook. Dillenburglaan 2, Soest Tel.: 02155-2 44 42 (vanaf 7 juli) De bevelhebber van de Luchtstrijd krachten, luitenant-generaal F.J. de Jong heeft gistermorgen een krans ge legd bij het monument op de vliegbasis Soesterberg. Zoals ieder jaar herdenkt men op 1 juli alle gevallenen van de Koninklijke Luchtmacht. De herdenkingsplechtigheid is vastge steld op 1 juli, omdat op deze datum de Koninklijke Luchtmacht in 1913 werd opgericht. De Koninklijke Luchtmacht bestaat 73 jaar. Snelheidscontrole De politie heeft een snelheidscontrole gehouden op de Beetzlaan. Gedurende de controletijd passerden 160 voertuigen de ïatiarapparatuur. Zeven bestuur ders reden te hard. De hoogst geme ten snelheid was 77 kilometer per uur, terwijl hooguit 50 km. is toegestaan. De overtreders krijgen een proces-ver baal. S BAREETCAFE i Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU a 10,- S vanaf 17.00 uur J Donderdag 3 juli J X Kerrypotje S Vrijdag 4 juli Rollade of gepocheerde kabeljauw j Maandag 7 juli Varkensoester, roomsaus Dinsdag 8 juli Kalfslever met ui, appel en spek Woensdag 9 juli f J Kipfilet met gebakken vruchten Zaterdag en zondag is er geen J m dagmenu. 'De stijl die ze in René Borgts gehad hebben willen we continueren.' Emile Wortmann zal de winkel aan de Burgemeester Grothestraat gaan run nen. Monique Wortmann, de dochter van Jos Wortmann, zal zich gaan be moeien met de dameskleding. Zij doet dat ook in Baarn, en samen met haar vader regelt zij de inkoop. Overigens zal mevrouw M. Duijst, die al bij René Borgtst werkte, in de winkel aan de Burgemeester Grothestraat actief blij ven. Na bijna 26 jaar aan de Burgemeester Grothestraat gevestigd te zijn geweest, houdt René Borgts het voor gezien. Hij stapt met zijn vrouw uit de beken de gerenommeerde modezaak, die zijn naam draagt. Mevrouw H.E. Borgts- Van Doorn heeft inmiddels 3200 circu laires onder de klanten verspreid om hen kennis te geven van het besluit om te stoppen. De stijlvolle zaak, die altijd hoog aanzien genoot bij veel mensen in Soest en omgeving, wordt overgeno men door Jos Wortmann Mode uit Baarn. De officiële overdracht vond gis teren plaats. 'We willen in Soest in dezelfde stijl doorgaan als René Borgts, maar dan met iets meer vrijetijdskleding dan sportieve en klassieke kleding. Net zo als in Baarn zal er ook een damesaf deling aan worden toegevoegd,' zegt Jos Wortmann vanuit zijn modezaak aan de Laanstraat in Baarn, waar hij al 21 jaar tevreden en geslaagde klan ten naar huis heeft zien terugkeren. 'Borgts heeft een goede zaak opgebouwd met stand, stijl en service. Dat willen wij voortzetten. We zullen wel meer sor tering aanbrengen in de betere vrije tijdskleding, en dan denk ik niet alleen aan de duurdere kleding, maar ook aan het midden-genre, dat ruim vertegen woordigd zal' zijn. Aan de naam zullen we voorlopig niets veranderen, even min aan het interieur. Behalve dan dat er een dameshoek bijkomt,' denkt Wortmann hardop. Juist omdat hij ook vlottere kleding aan de Burgemeester Grothestraat aan de man wil brengen, verwacht hij dat ook het jongere pu bliek naar René Borgts, c.q. Jos Wort mann zal komen. De modieuze en klassieke kleding in zijn zaken in Soest en Baarn moeten naar zijn oordeel wel draagbaar blij- Wortmann damesen herenmode aan de Laanstraat in Baarn. in zijn zaken. Het accent ligt daarbij op de betere, rustige en sjieke kleding. Jos Wortmann denkt met de aankoop van René Borgts mode nog beter te kunnen inspelen op de wensen van de klanten. Aan de hand van de komende Op dit moment 'verwent' Jos Wortmann zijn klanten met reële kortingen op alle goederen. De prijzen zijn, afhan kelijk van het artikel, afgeprijsd met twee tot tweehonderd gulden. Op alle kostuums van Stylemaster, Dressler en Valmeline wordt een korting van honderd gulden gegeven. Kolberts en blazers gaan voor tachtig gulden min der dan normaal gesproken de deur uit, en zuiver wollen vesten voor dames en heren gaan met dertig gulden om laag. Suède en nappa jacks voor beide geslachten zijn met 150 gulden afge prijsd. En zo staat de kleding van Jos Wortmann voorlopig met talloze aan biedingen in het middelpunt van de be langstelling. Het is dus op z'n minst aan trekkelijk om die kleding in de kraag te pakken. En daar kwamen ze, één voor één op afroep. De voetbalhelden van de Soest- Zeist-combinatie in de laatste van de vijftiger jarer. De (oud)-politiemannen waren vorige week donderdag present tijdens de afscheidsreceptie van adju dant R. ten Hove. 'Het is uit m'n hart gegrepen,' zei Ten Hove bij het zien van zijn oude voetbalmakkers. Ooit werd hij met hen derde in de strijd om het nationale kampioenschap. De belangstelling op de receptie was overweldigend. Naar schatting honder den mensen, die de scheidende adju dant op de één of andere manier heb ben meegemaakt, waren naar gebouw De Rank gekomen om hem de hand te schudden. Cadeaus, felicitaties en ui teraard ook speeches vlogen als de spreekwoordelijke broodjes over de toonbank. Ten Hove, een sporter in hart en nie ren, stelde allereerst dat de vrolijke kant voor hem altijd de boventoon heeft gehad in moeilijke en grappige tij den. 'Het totaalgebeuren in dit korps hebüc gemeend van de vrolijke kant ©ifflüeten bekijken. Het was prachtig om deze gemeente te dienen,' aldus de adjudant van de afdeling verkeer, die 32 jaar bij de Soester politie heeft ge werkt. In die tijd was hij ook op vele fronten actief in de sport. 'Dat heb ik alleen maar gedaan om te trachten één van de vele Soesters te zijn.' Ten Hove heeft vroeger enige tijd als meubelmaker gewerkt, tekende ver volgens bij de Koninklijke Marechaus see, en sloot zich in 1954 bij het politie korps aan. Daar zou hij zijn carrière doormaken, waarbij hij tien jaar gele den bevorderd werd tot adjudant. Over die laatste periode bij de poltie sprak commissaris J.K. Adema van een on dankbare tijd. Immers, bij projecten waar niet veel geld beschikbaar was, mocht de politie de touwtjes aan el kaar knopen. Adema constateerde dat adjudant Ten Hove zich altijd intensief had ingezet voor de verkeersproblema tiek, en naast enkele cadeaus overhan digde hij hem het schildje van de poli tie Soest. Van de waarnemend voorzitter van de Nederlandse Politie Bond (NPB), bri gadier J.J. Schalkwijk, kreeg Ten Ho ve de bondsonderscheiding voor 32 jaar lidmaatschap. Schalkwijk schetste de Soester als een smaakmaker en iemand, die altijd het onderste uit de kan wil de halen, hoe dan ook en door wie dan ook. Adjudant S. van de Klashorst van de Soester politie verwoordde in zijn toe spraak de mening van ongetwijfeld veel collega's. 'Ik heb altijd grote be wondering gehad voor de manier waar op je je inzette. Dat was altijd meer dan honderd procent en motiverend voor de anderen. Je was behulpzaam en stak een hart onder de riem op de juiste mo menten. Je bracht stemming in het korps, en daar heb ik veel aan gehad, en ik denk ook vele anderen. Je hebt gebouwd aan de fundamenten van de sfeer in het korps, en die zal wel zo blijven,' memoreerde brigadier Van de Klashorst. Als voorzitter van de Soester Politie Soest Vereniging (SPSV) herinnerde brigadier C.J. Onvlee vooral aan de sportieve activiteiten van Ten Hove, en dat waren er veel. Behalve zijn in spanningen voor de SPSV, leverde Ten Hove ook strijd voor SEC, VVZ en s.o. Soest, was hij onder andere bestuurs lid van de Petersbaan, fietste hij en deed hij veel aan jeugdwerk. 'Daar leg de je een goede link met je beroep, en daar plukken wij heden ten dage nog de vruchten van,' meende Onvlee, die Brigadier J.J. Schalkwijk van de Nederlandse Politie Bond neemt af scheid van adjudant R. ten Hove (links). Foto: Herman van Dam. vervolgens de oud-spelers van de Soest- Zeist-combinatie naar voren riep. Een tikkeltje grijzer dan toen men elkaar de bal toespeelde, maar niet minder enthousiast waren zij nadrukkelijk aan wezig op de afscheidsreceptie van Ten Hove, die 32 jaar geleden door de sport het besluit nam in Soest te blijven. Daarvoor zat hij bij de marechausse in Soestdijk, en voetbalde hij irf de kleuren van KPS, (Koninklijk Paleis Soestdijk). Het plezier dat hij aan de sport beleefde in Soest, deed hem veel, en dus bleef Roeltje van SEC, zoals één van zijn latere bijnamen zou gaan luiden. Adjudant R. ten Hove, die func tioneel leeftijdsontslag kreeg, heeft af scheid genomen van het Soester poli tiekorps, maar hij blijft lid van de SPSV... ven, en hij stelt hoge eisen als het gaat om kwaliteit. Pure wol en katoen zijn de lievelingsstoffen van Wortmann, die merken als Marz, King, Brax en Dres- ler met alle plezier toegang verleent ervaringen met de behoeften van de klanten kunnen de zaken aan de Bur gemeester Grothestraat en de Laan straat in Baarn worden aangepast ten aanzien van de mode. Ook het per soneel zal op zijn tijd van werkruimte wisselen. Door dan weer in Baarn, en dan weer in Soest te werken zullen zij capabel zijn om de klanten zo goed mogelijk te adviseren. 'De persoonlijke bediening, daar gaan we van uit. Dat is belangrijk', zegt Wortmann daart>ver. De zaak van René borgts aan de Burgemeester Grothestraat, die is overgenomen door Jos Wortmann.

Soester Courant | 1986 | | pagina 7