I Auto De Soester en SEC organiseren voetbalmatch Meningen vanlezers van KLEURENFOTO'S AL 5 JAAR UIT EIGEN KLEUREN-LABORATORIUM SPLINTER EEMLAND B.V. Marion van de Broek gehuldigd Foto;GoosvanderWilt DUIVENSPORT VISSEN TAFELTENNIS ATLETIEK Marieke Schreur wint halve thriathlon achter stuur Postcode in uw rijwiel! Computer beveiligingen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. WOENSDAG 9 JUL11986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 13 Wedvlucht Noyon OIO Breng nu uw kleurenrolletje bij Foto van Oosten enindien u alles direkt 2 x laat afdrukken de 2e set foto's slechts voor fO.49 per stuk* Combinatie Nap wint Koninginne vlucht Onder invloed Feyenoord-Mazda op 23 juli in Soest Nederlandse kampioene uit Soest mist WK Shot viert jubileum GS eens met reconstructie Motorcrosser zorgt voor lawaaioverlast Tijdelijke verkeersmaatregel Gerrit van de Hoef wint bij de Snoekbaars Trainer/coach Hans Ooft KODAK KWAUTEITS COtOROlE NETWERK ij Een viertal triathleten van A.V.Pijnen- burg volbracht onder goede omstan digheden een halve triathlon in het Westfriese Schellinkhout. De kracht proef bestond uit 2 km zwemmen, 90 km wielrennen en een halve marathon (21 km) hardlopen. Marieke Schreur toonde zich weer eens de sterkste bij de dames. Sterk bij het zwemmen 38 min. en 39 sec. en nog sterker bij het fietsen bracht haar een onbedreigde le plaats. Op het hardlo pen kon zij wat toegeven 2 uur 7 min. 5 sec. om als winnares te worden ge huldigd. Totaaltijd: 5 uur 30 min. 48 sec. De tweede Soester dame Gerda van der Veen, bezig om de fundamenten te leggen voor haar deelname aan het Wereldkampioenschap te Nice, kwam ook goed uit de verf. Zij werd derde bij de dames en scoorde de volgende reeks: zwemmen 39 min. 36 sec., wiel rennen 3 uur 7 min. 4 sec., hardlopen 1 uur 58 min. 25 sec. Totaaltijd: 5uur 45 min. 5 sec. Bij de heren had Soest ook twee deel nemers, Simon Schreur en Ton Zwart. Simon bracht het er niet slecht af met zijn 22e plaats. Via een redelijke zwem- tijd 41 min. 30 sec., een goede fiets en looptijd in resp. 2 uur 32 min. 35 sec. en 1 uur 30 min. 50 sec. maakte hij een goede eindtijd van 4 uur 44 min. 55 sec. Ton Zwart kwam na 5 uur 43 min. 10 sec. over de streep en moest ervaren dat de inspanningen van de afgelopen weken in triathlon- en fietsevenemen ten wat terugslag teweeg hadden ge bracht. Ton overbrugde de onderdelen in 43 min. 59 sec., 2 uur 59 min. 30 sec. en 1 uur 59 min. 41 sec. In Gorinchem kwam Harry van Brum- melen uit in een wegwedstrijd over de klassieke afstand van 10 Engelse Mij len, 16 km 190 mtr. Hij boekte een 29e plaats met een tijd van 57 min. 31 sec. Omdat hij teveel alcohol tot zich had genomen, en toch achter het stuur was gaan zitten, werd een automobilist in het afgelopen weekeinde bekeurd. De dertigjarige man werd op de Koningin- nelaan aangehouden. De blaasproeven vielen in zijn nadeel uit. Hij kreeg een rijverbod. Een eige naar van een personenauto deed bij de politie aangifte van vernieling van zijn auto. Hij had zijn wagen gepar keerd aan de F.C.Kuyperstraat, waar de auto aangereden door een andere weggebruiker. Deze reed echter door. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de Inhoud Instemt. Onlangs konden wij na enig speurwerk een inwoonster van Soest in het bezit stellen van haar gestolen en door mijn vrouw gevonden rijwiel, zulks dankzij de in dat rijwiel gegraveerde postcode. Thans staat bij ons thuis wederom een gestolen en door mijn vrouw gevonden damesrijwiel. Maar omdat nu de post code ontbreekt hopen wij dat de eige naresse zich na het lezen van dit be richt bij ons meldt. Wellicht is een en ander voor ouderen aanleiding (alsnog) de postcode in hun rijwielen te laten aanbrengen. Het nut daarvan is wel zonneklaar aangetoond! J. L. W. Herten Kastanjelaan 5, Soest. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De Soester duivenliefhebbers namen deel aan een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 330 kilometer. De duiven wer den gelost om 6.40 uur met een zuid westen wind. P.V. De Zwaluw In concours waren 351 duiven. Aan komst eerste prijswinnende duif 10.22.39 uur, snelheid 1419.64 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10.32.24 uur. Uitslag: B. Roest 1 3 4 10 11. J. v.d. Brakel Zn. 2 31 52 54. J. P. Stam 5 42 43 45 46 47 58. K. Kok 6 19 28 49 64/H. de Bree 7 36 38 44 57 59 67 68. J. v.d Belt 8 24 34. R. van Egdom 9 18 20 21 37. Th. Wigtman 12 15 25 39 63 65 69. E. v.d Brakel 13 51. J. Schimmel 14 27. J. de Beer 16 40 50. R. v.d. Mast 17 26 48. G. Rijksen 22 60. J. Kanters 23. R. Vos kuilen 29 66. A. de Bes 30 32 33 41. A. J. van Dorrestein 29 66. M. Schimmel 53. J. v.d. Burg 55. E. Meijers 56. Comb. H. Nap Zn. 62. H. v.d. Schepop 70. P.V. Soest Er waren 142 duiven in concours. De eerste prijsduif arriveerde om 10.25 uur. Deze haalde een snelheid van 1472.76 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 10.40 uur. Uitslag: Z. v.d. Esschert Zn. 1 12 20 22. P. Limper 2 9. Comb. Vogel 3 15 16 18 19 21 25 26. A. de Kruyf 4 11 17. H. Huisman 5 7 10. Hornsveld-v. 't Net 6. D. Huisman 813 23. Comb. Mol Zn. 14. E. Veerman 24. G. H. v.d. Broek 27. P. A. Almekinders 28. P.V. De Vriendschap In concours 273 duiven. Aankomst eer ste duif 10.22.35 uur. Snelheid eerste duif 14.20.95 meter per minuut. Uitslag: Bokma 1 12 13 16 21 23 27 32 41 45 49. Wijnands 2 33. Vaessen 3 4 5 11 17 50. v. Dijken 6 37 39. Altenaar Reierse 718 26 31 38 53 55. Koster 8 29 44. Mees ters 9 25 28. P. Rauch 10 19. Schimmel 14 30 35 54. Huizinga v. Doorn 15 40 42 48. Hoffman 20 43. Grift 22 36. T. Kok 24. H. Rauch 34. Kamerbeek 46 47 51. Jak en Zn. 52. De combinatie H. Nap en zoon van de Postduivenvereniging De Zwaluw heeft de Koninginnevlucht vanaf Or- léans gewonnen. Hun doffer, een krui sing tussen de soorten Tournier, Van de Wegen en Janssen, legde de 530 kilo meter met een gemiddelde snelheid van 62 kilometer per uur af. Met de winst ging voor H. Nap en zoon een wens in vervuiling. De twee duivenliefhebbers beschikken aan de Wieksloterweg over een zestien meter lange hokaccommodatie. Hierin huisvesten 28 weduwnaars, 10 nestkop pels en 80 jonge duiven. De voorkeur van de combinatie Nap gaat uit naar vluchten met een afstand van boven de 500 kilometer. In de jaren 1979/'80 waren ze, ook op nationaal ni veau, succesvol in deze discipline. Hierna volgde een terugslag, die ge zocht moet worden in de nieuwbouw van de duiventil. Dat de combinatie Nap op de weg terug is, werd eerder al bewezen met een zege op de wedvlucht vanaf Etampes. fotografie winkel studio kleurenlab geldt dus niet voor nabestellingen U weet het toch al? Bij ons: 1Betere kwaliteit kleurenfoto's. 2. Veilig. Films blijven in huis, worden niet opgestuurd. 3. Voor 10.00 uur brengen dezelfde dag gereed, ook op zaterdag. 4. Weekendservice. Uw film vóór zondag 24.00 uur in onze brievenbus maandag na 4 uur gereed. alléén Van Oosten fotografiëSTégenover nieuwe winkels i Soest Zuid. Soesterbergsestraat Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 02155-13109 Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 C&T - SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL 02154-15555 Binnenkort hoopt de tafeltennisver eniging Shot haar 35-jarig bestaan te vieren. AI zal dit door de vereniging op bescheiden wijze gebeuren, men wil toch ook de Soester bevolking deelge noot maken van dit heuglijke feit. Het aan dit jubileum verbonden toernooi zal open staan voor iedere Soester in gezetene, jong en oud. Ook voor hen die nog nooit bij een vereniging gespeeld hebben. Op het toernooi hoopt men speciaal de oudle den weer eens te kunnen ontmoeten. Beide toernooidagen zullen worden af gesloten met een feestavond. De deel name is gratis. Het toernooi zal verspeeld worden in de zaal aan de Heideweg. Voor de jeugd op zaterdag 23 augustus, voor de se nioren op zaterdag 30 augustus. Inlich tingen en inschrijvingen zijn mogelijk bij de volgende adressen: B. v.d. Wal, Dr. Schoonenbeeklaan 4, tel. 16261; R. Huigen, Plasweg 27, tel. 21900, J.W. Kok, Vedelaarpad 22, tel. 19349. De aansluiting van de Richelleweg in Soesterberg op de in aanbouw zijnde A28 is een stapje dichterbij gekomen. Gedeputeerde staten hebben daarvoor een verklaring afgegeven. Weliswaar ontbreken nog enkele gegevens over de mogelijk te verwachten geluidsover last na de noodzakelijke reconstructie van de Richelleweg, maar de provincie verwacht daarover binnen afzienbare tijd te beschikken. Gedeputeerde staten werken niet mee aan de bouw van een kantoor van de Amro-bank aan de Soesterbergse straat in Soest. Volgens het college zou de bouw indirect een vergroting van het aantal vierkante meters oppervlak in het winkelcentrum betekenen. Met behulp van enkele buurtbewoners, die de herrie zat waren, heeft de politie een motorcrosser aangehouden bij het spoorlijntraject tussen de Molenstraat en de Dalweg. Een 20-jarige jongeman had daar gecrosst. Omwonenden hadden de politie inge schakeld. Deze constateerde aanvan kelijk niets, maar zagen na enige tijd toch een motorcrosser, die zich in snelle vaart langs de spoorbaan voort bewoog. Hij werd staande gehouden door een aantal bewoners uit de omgeving, die genoeg van het lawaai hadden. De politie hield de jongeman aan, terwijl de crossmotor werd meegenomen naar het bureau. Op het fietspad van de Van Weerden Poelmanweg werd een bromfiets van de weg gehaald. De Brommer leek zwaar te zijn opgevoerd. Een jongen uit Amersfoort (17) moest zijn brom fiets meegeven voor een technisch on derzoek. In verband met de voetbalwedstrijd Feyenoord - S.C. Mazda op woensdag 23 juli op het sportcomplex aan de Bosstraat zijn voor verschillende wegen in die omgeving tussen 17.30 en 21.00 uur tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht. De Den Blieklaan: het gedeelte tussen de Eigendomweg en de Dolderse- weg een stopverbod voor de zijde gelegen langs de even huisnummers. De Bosstraat: het gedeelte gelegen tussen de Den Blieklaan en de Nieuweweg: een stopverbod over een lengte van 100 meter voor bei de zijden van de rijbaan gerekend vanaf de Den Bliek laan. De Bosstraat: het gedeelte gelegen tussen de Den Blieklaan en Wiek sloterweg O.Z. éénrichting verkeer voor motorvoertuigen in de rich ting van de Wieksloterweg. Zaterdag 5 juli heeft h.s.v. de Snoek baars haar 4e wedstrijd gevist in de zo mercompetitie. Deze vereniging orga niseert sinds 1957 viswedstrijden in competitieverband. De heer K. Veen- kamp was de man die de aanzet tot dit succesvolle gebeuren heeft gegeven, en dit tot 1974 heeft volgehouden. In dfit, jaar moest hij om gezondheidsredenen het voortouw overgeven aan Willem van de Kraats, die vanaf die tijd, bijge staan door een wisselend aantal wed strijdcommissieleden, gestalte geeft aan het wedstrijdbeleid van De Snoek baars. Dat de winnaars tijdens de loting stek nr. 50 trok (de z.g. kopstek) is een gelukkig toeval, wat hem zeker gehol pen heeft om de leiding in de le divisie over te nemen van Jaap Post, die een slechte wedstrijd viste. In de 2e divisie is het Ton Hak die zich bovenaan de ranglijst genesteld heeft en niet van plan lijkt die positie prijs te geven. Dat de vangsten wat tegenvielen, daar had iedereen zo z'n eigen verklaring voor, als luchtdrukverandering, wind uit de verkeerde hoek of slechte stek geloot. Hieronder de 10 hoogstgeplaatsten uit beide divisies, le divisie 1. G. v.d. Hoef; 2. B. de Bes; 3. Th. Bosman; 4. H. van Riet; 5. J. Verwoerd; 6. E. Verbeek;7. E. Kasius;8. A. Schip per; 9. W. v.d. Kraats; 10. J. Kasius. 2e divisie 1. G. Kuiter;2. H. Altena; 3. J. Aertssen 4. B. Scheffer; 5. A. Staal; 6. T. Hak; 7. C. de Bruin; 8. E.J. Giele; 9. R. Brons; 10. W. v.d. Groep. Marion van de Broek uit Soest is vorige week gehuldigd voor het behalen van het Nederlandse kampioenschap op de 200 meter voor A-meisjes. De atlete van Pijnenburg liep de afstand tijdens de nationale titelstrijd in 24.85 secon den. Wethouder drs. Günther Plomp van sportzaken zag daar voldoende aanleiding in om haar de oorkonde van Soest te overhandigen. Het was de tweede keer dat deze onder scheiding werd uitgereikt. De oorkon de is bestemd voor inwoners van Soest, die op allerlei gebied een bijzondere prestatie leveren. Gerrit Plomp, de succesvolle rolstoelatleet was de eerste die de oorkonde van Soest kreeg. Wethouder Plomp feliciteerde Marion van de Broek vorige week met haar bij zondere prestatie. Hij deed dat in het bijzijn van vertegenwoordigers van de gemeenteraad, de sportstichting en de atletiekvereniging Pijnenburg. De gelukwensen golden ook voor de prestaties van Marion van de Broek op de 100 meter (derde plaats in 12.38) en bij het verspringen (derde plaats met 5.67 meter). Na het behalen van het Nederlandse kampioenschap is het Marion van de Broek net niet gelukt zich te kwalifi ceren voor de Wereldkampioenschap pen. Op de 4 keer 100 meter werd haar ploeg gediskwalificeerd: 'Om ons te kwalificeren moesten we 46 rond lopen, en we hadden al een keer 46.28 gelopen. We moesten dus risico's nemen om de Het eerste elftal van de Rotterdamse voetbalclub Feyenoord speelt pp woensdag 23 juli een oefenwedstrijd tegen S.C. Mazda, een Japans team dat wordt gesponsord door de autofabriek Maz da. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdveld van de voet balvereniging SEC aan de Bosstraat. Scheidsrechter J. Wolfs winkel uit Hilversum zal om zeven uur 's avonds het beginsig- naal geven. Dankzij de gezamenlijke inspanningen van Auto De gjester en SEC is het mogelijk geworden deze, alleen al op pa- pi^aantrekkelijke wedstrijd naar Soest te halen. De Japanse ploeg van Mazda wordt getraind door Hans Ooft, die een aan tal jaren geleden op dezelfde manier actief was voor SEC. De Nederlander Ooft wordt bijgestaan door M. Tamura. Het doel van Mazda wordt verdedigt door onze landgenoot Dirk Havenaar, oud-voetballer bij F.C. Den Haag, dat in het afgelopen seizoen naar de ere divisie promoveerde. Verder herbergt Mazda de international 'Katsuyosbi Sinto, de speler van Jong-Japan Kazu- nari Maekawa en de Engelsman Craig Norrie, alsmede enkele oud-internatio nals. Trainer/coach M. Tamura Reserve-keeper Kazunari Maekawa (international onder 20 jaar) w marton van ue gtock Krijgi van wethouder drs. Günther Plomp de oorkonde van Soest. limiet te halen, en bij de scherpe wis sels leidde dat tot een fout. Hierdoor werden we gediskwalificeerd,' aldus Marion van de Broek, die geen nieuwe kans meer krijgt om zich alsnog te kwalificeren voor de WK. De plaat singswedstrijden vonden plaats in het Belgische Lommei, waar een interland werd gehouden tussen België, Austra lië en Nederland. Op de 200 meter werd Marion derde in een tijd van 24.92. Ze kwam ruim een halve seconde te kort om naar het WK te kunnen worden uit gezonden. De Nederlandse meisjes be haalden overigens een tweede plaats achter Australië. De Mazda-fabriek is enige tijd gele den begonnen met de sponsoring van sportactiviteiten. Daarin past ook de financiële begeleiding van een voet balploeg, die in juli in ons land op toer- nee is. Het elftal speelt in totaal zeven wedstrijden in Nederland. Op het moment van het ter perse gaan van deze krant was nog niet duidelijk in welke opstelling Feyenoord het SEC-veld zal betreden. In verband met de nog niet afgeronde onderhandelingen voor de selectie, kon secretaris Blan- kemeyer van Feyenoord nog geen op heldering daaromtrent geven. Aange nomen mag worden dat de Rotterdam mers de wedstrijd serieus zullen ne men en in een zo sterk mogelijke op stelling verschijnen. Een week na de ontmoeting met S.C. Mazda wacht hen namelijk het eigen Rotterdam-toernooi in De Kuip. Op 1 augustus speelt Feye noord tegen het Brazilaanse F.C. San tos. Jan Keizer, onlangs nog als scheids rechter en grensrechter te zien tijdens de Wereldkampioenschappen voetbal in Mexico fluit daarvoor het duel Ever- ton-Werder Bremen. De Soester Auto De Soester, de Mazda-dealer aan de Kostverlorenweg, levert een aan deel aan de oefenwedstrijd in Soest tussen Feyenoord en S.C. Mazda. Daarnaast kan het bedrijf momenteel schermen met enkele aanbiedingen. De nieuwe Mazda-626 wordt de komende tijd met een fikse korting van de hand gedaan, en dit geldt ook voor het type 323, waarvan de diesel-uitgave binnen kort op de markt verschijnt. Oook de stationcar-uitvoering van de 323 komt voor op het lijstje van de aantrekke lijke aanbiedingen bij Auto De Soester. FotoGoos van der Wilt Auto De Soester aan de Kostverlorenweg betaamt, moet nu al weer vooruit ge keken worden. De huisvesting is te Verdediger Katsuyoshi Sinto inter national) Een kijkje aan de Kostverlorenweg, of bij de stands van Mazda tijdens de voetbalwedstrijd Feyenoord-S.C. Maz da, geeft daar meer opheldering over. Auto De Soester is al sinds 1969 aan de Kostverlorenweg gevestigd. De toen begonnen werkplaats werd reeds drie jaar later uitgebreid met een show room. Zoals het een goede auto-dealer klein geworden, en er bestaan concrete plannen om wederom uit te breiden. De showroom moet groter worden, en als gevolg daarvan zal de werkplaats naar de achterkant uitwijken. Het is een noodzakelijke uitbreiding, laat mevrouw Karwoczik van De Soester weten. Behalve de 626 en de 323, die goed aanslaan bij de automobilist, zijn ook de lichte bestelwagens en de busjes van Mazda erg in trek. "Daar hebben we erg veel succes mee. Er zijn men sen, die net zo lief in een Mazda-busje rijden als in hun eigen luxe wagen". Auto De Soester zal op woensdag 23 juli present zijn op het sportcomplex van SEC.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13