f .30.:. bel nu'. OUD SOEÖT TAXI KLOMP 12984 Collecte Nederlandse Lever Darm Stichting Homeopathisch hooikoort- middel blijkt effectief! Hulpverleningsadressen Café-Restaurant Soestdijk Kans op botulisme onder watervogels groot WOENSDAG 9 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 15 Openbaar vervoer en de neringdoenden Burgerlijke stand Spullenhulp op vakantie Geslaagden Openbare Mavo Biologische tuin 'De Vrije Teugel' Midzomerfestival in Dierenpark Amersfoort TEL. R.K.kerkdiensten Predikbeurten "^feestavond geheel verlegd' Hondje weg Hondje terug Medische dienst Expositie in Oudheidkamer Soest Lopend door Soest, op een mooie zo meravond, gaan de gedachten terug naar de tijd zo'n 60 jaar geleden, waarbij de mensen van toen ook een wandeling of een rondje met de fiets gingen maken. Richting Soesterberg, over de Stom- pert, naar het vliegveld, veel kleiner dan nu met een gezellige uitspanning. Kij ken naar het opstijgen en landen van de vliegtuigen. In Soesterberg zien we de tram met verbindingen naar Amersfoort, Zeist, Utrecht en Rhenen Terugrijdend richting Soest zien we Bello, de oude stoomtrein achteruitrij dend richting Utrecht. In Baarn kon niet met de locomotief gekeerd worden. We passeren een autobus van de personenvervoersmaatschappij. Om Soest in alle richtingen te doorkrui sen hebben we wel een aantal uren nodig. Soest was toen al groot met een behoorlijk aantal inwoners. Dit had tot gevolg dat er ook een groot aantal neringdoenden was, zoals de bakker, de slager, melkman, de smid, de riet dekker, de wagenmaker ep vele an deren. Wilt u deze sfeer eens proeven maak dan eens een rondwandeling in de Oud heidskamer Soest, Ferd. Huycklaan 18. Oude foto's van deze neringdoenden, het openbaar vervoer en oude platte gronden van Soest, zijn er te zién naast de vaste exposities, zoals de leiendek ker, koperslager, gereedschap van boer en boerin. Openingstijden zater dag en zondags van 13.30 -17.00 uur. In een tijd dat het collecte-seizoen in voile gang is hoort men nog wel eens de verzuchting: 'Iedere week staan "ze" wel een paar keer aan je deur. Ik ben dat gebedel meer dan zat.' Eigenlijk is het schandalig dat voor alle9 en iedereen die een beetje anders is dan gewoon, een collecte moet wor den gehouden. Laat de Overheid daar maar voor zorgen. We betalen belas ting genoeg. Daar is ze voor en... wij zijn er af? Deze reacties zijn een bloemlezing van de commentaren die de Neder landse Lever Darm Stichting krijgt nu ze probeert een collecte te organi seren van 18 t/m 23 augustus. Mogen we hier iets tegenin brengen? Van de 52 weken in een jaar is er door het Collecteplan voor 21 weken een na tionale collecte vastgesteld. De indruk dat er iedere week een collecte "er gens voor" wordt gehouden is dus ge voelsmatig. De tijd gaat echter snel, zeker voor mensen die gezond en met van alles bezet zijn. De basisvoorzieningen die de Overheid treft uit de belastinggelden blijken niet toereikend te zijn. Veel zeer nood zakelijk wetenschappelijk onderzoek moet blijven liggen. Waarom zouden we dan niet met elkaar, als particu lier initiatief, proberen voor een aan vulling te zorgen? De nog jonge Nederlandse Lever Darm Stichting wil het opnemen voor allen met ernstige ziekten aan maag, lever, gal (we gen), darm en alvleesklier, het zogenaamde spijsverteringsstelstel. De NLD-stichting heeft dringend be hoefte aan mensen die in hun woon plaats of wijk een collecte willen en kunnen organiseren, aan collectanten en aan geld. De Nederlandse Lever Darm Stichting, een nog jonge Stichting wil - als parti culier initiatief - te hulp schieten waar mens en wetpnscjiap, op het gebied van spijsverteringsziekten in de knel drei gen te komen: .wanneer -overheidsbij dragen voor hulpverlening en weten schappelijk onderzoek niet toereikend zijn. Twintig procent van alle operaties is een gevolg van een "ongeluk op weg door ons lijf". Twintig procent van alle ziekteverzuim wordt veroorzaakt door ziekten van het spijsverterings stelsel? Het gaat dus om een grote groep van onze samenleving. De spijsvertering lijkt zo'n simpele zaak, maar het tegendeel is waar. Het is net een chemische fabriek Jammergenoeg kan daarin van alles mis gaan. Dat betekent voor de betrokkene veel zorg, pijn en vaak een voortijdig einde. Voor de medici betekent het veelal een gevoel van machteloosheid, omdat het overheidsgeld om de oorzaken van het "misgaan" op te sporen mondjes maat beschikbaar is. Anders dan bij de andere grotere stich tingen in het uit de naam van de Neder landse Lever Darm Stichting niet voor iedereen even duidelijk voor wie de NLD-stichting zich inspant. We kennen haast allemaal wel de He patitis B, dit is een vrij gevaarlijke vorm van geelzucht die niet na enkele weken dieet en rust vanzelf weer over gaat, maar waarvan patiënten jaren lang de gevolgen blijven ondervinden. Sommige leverziekten zijn dodelijk tenzij de patiënt door transplantatie gered kan worden. Dit is niet mogelijk voor mensen die tengevolge van over matig alcohol en zieke lever hebben. Ziekten van gal en galwegen zijn wel licht meer bekend, al zbu het alleen al zijn omdat een op de vijf Nederlanders last van galstenen heeft. Minder bekend is dat ziekte van gal blaas en galwegen als aangeboren af wijking zelfs bij pasgeboren kinderen een grote en gevaarlijke ingreep nodig kan maken. De ziekte van Crohn en Colitus ulcero- sa staan voor ernstige en steeds weer terugkerende ontstekingen van de darmen. De oorzaak hiervan is nog steeds niet bekend, maar patiënten voelen zich voortdurend ziek en hebben nauwelijks controle op hun ontlasting. Dit brengt hen door schaamte in een isolement. Vaak moeten ze meerma len geopereerd worden waarbij het zieke gedeelte van de darm verwij derd wordt. Kan dit niet(meer) dan is een kunstmatige darm-uitgang (stoma) noodzakelijk. Cystic Fibrosis is een vorming van taaislijm in longen en darmen, waar door de levenskansen van kinderen ge boren met deze ziekte negatief worden beïnvloed. Ter .completering van deze opsomming melden wij dat er 28.000 Coeliakie- patiënten in Nederland zijn. Mensen met ernstige ingewandstoornissen omdat zij overvoelig zijn voor de aan wezigheid van gluten in hun voedsel. Om aanvullend wetenschappelijk on derzoek op het gebied van deze ziekten te kunnen realiseren, houdt de NLD- stichting een collecte in de week van 18 tot 23 augustus. Voor alle informatie kan men terecht bij Willeke Vermaat (tel. 21812). De stichting heeft nog steeds dringend behoefte aan collectan ten. Opgeven kan ook bij Willeke Ver- maat. NLD-stichting, Wilhelminastraat 45, 3621 VG Breukelen. Tel. 03462-64946, girorekening 2737. Hooikoorts! Je gaat er niet aan dood, maar je wordt er wel doodziek van. Niet alleen zie je met angst en beven de mooiste tijd van het jaar tegemoet, je weet ook dat je juist in die tijd buiten spel staat. Als anderen er op uit trek ken, zit jij binnen, achter zorgvuldig gesloten ramen. En als je er dan toch uit moet, zitje in een mum van tijd met tranende ogen, een verstopte neus, een zere keel, jeuk, hevige niesbuien, huid uitslag en hoofdpijn. Nee, het leven van een hooikoortspatiënt gaat niet over ro zen! In 1986 is er door de Zwitserse homeo- paat Alfred Vogel een homeopathisch hooikoortsmiddel geïntroduceerd dat inmiddels bij duizenden hooikoortspa tiënten werkelijk effectief is gebleken. Het is verkrijgbaar onder de naam A. Vogel's Pollinosan. Dit zuiver natuur lijk geneesmiddel is gemaakt van plan ten die al van oudsher in vele delen van de wereld met succes worden toege past tegen allerlei allergische ver schijnselen, met name tegen hooi koorts. Het biedt niet alleen in acute gevallen een drastische verlichting van de klachten, maar het pakt ook de oorzaken van het probleem fundamen teel aan. Aan de ontwikkeling van dit geneesmiddel is meer dan 10 jaar ge werkt. Natuurlijk zijn er wel meer hooikoorts middelen op de markt, maar de meeste hebben allerlei vervelende bijwerkin gen, zoals sufheid en slaperigheid, of ze vergen een jarenlange strenge disci pline. Pollinosan heeft geen bijwerkin gen en kan daarom veilig worden ge bruikt, ook door kinderen en autobe stuurders. Iedere hooikoortspatiënt weet wel wan neer voor hem of haar de kritieke tijd aanbreekt. Het grootste effect mag men van Pollinosan verwachten wan neer men 2.weken vóór die tijd met in nemen begint. Maar ook als de hooi koorts zich al in volle hevigheid heeft aangediend, kan Pollionosan nog met succes worden toegepast. De normale dosering is 3 x daags 2 tabletten; kin deren tot 10 jaar 3 x daags 1 tablet. In acute gevallen elk uur of elk H uur 2 ta bletten (kinderen 1 tablet) langzaam in de mond uiteen laten vallen. Altijd vóór het eten innemen. Wanneer u de vóorkeur geeft aan druppels, is de dosering 3 x daags (in acute gevallen elk uur of uur) 20 druppels, recht streeks in de mond druppelen, een mi nuut in de mond houden en dan pas doorslikken. Kinderen krijgen zoveel druppels per keer als ze jaren oud zijn een kind van 7 jaar krijgt dus 7 drup- 0 Afgebeeld is Cardiospermum hali- cababum, een geneeskrachtige plant die veel op Madeira en Tenerife voor komt en die een gunstig effect heeft op allergische aandoeningen van het slijmvlies. Cardiospermum is ver werkt in Pollinosan. Bron: vakgroep Plantentaxonomie, Landbouwhogeschool, Wageningen. pels per keer. Duizenden mensen zijn inmiddels ent housiast geworden over de heilzame werking van Pollinosan. Wanneer u tot degenen behoort die onder hooikoorts of soortgelijke allergische verschijn selen gebukt gaan, zult u Pollinosan ze ker willen proberen. En hoewel het middel niet iedereen zal helpen, blijkt ca. 80% van de gebruikers er baat bij te vinden. U kunt Pollinosan zonder re cept halen bij uw apotheek, drogist of reformhuis met drogisterij-erkenning. Opnieuw bermbrand lang spoortraject Opnieuw heeft langs het spoorlijn- traject Amersfoort-Soestduinen de brandweer de handen vol gehad aan het blussen van een bermbrand. Over een lengte van twee kilometer ontstond op ongeveer zes plaatsen brand. Ook enkele bielzen hadden vlam gevat, maar de snel ter plekke zijnde brand weer had de brand spoedig onder con trole. De oorzaak van de bermbrand was andermaal een vastgeslagen rem, die vonken Droduceerde. GEBOREN Cathelijne, dochter van G.G. Egbers en A.M.T.H. van der Linden. - Nanda, dochter van B. de Man en J.D. van Oeveren. - Najat, dochter van M. El. Hamdioui en F. El Moussaoui. - Nicole Marie, dochter van J.M. Daane en F.M. Howard. - Saïda Kimberly Sha- lome, dochter van P.A.P. Jörg en M.S. Overhand. - Tabita Maria, dochter van J.C.H. van de Wijngaart en S. Kriek. ONDERTROUWD: Theodorus de Bruin en Miranda Maria Sips. - Hendrik Kreikamp en Ilona Cal- bo. - Jan Pijl en Martine Johanna Uij- land. - Robertus Christianus Herman Gommers en Everarda Maria Adelaar. GEHUWD: Hendrik Daniël Kalkman en Neeltje Annigje van Garderen. - Gerardus Ru- dolf Antonius Borgers en Aleida Schuring. - Cornelis Pieter van Ekris en Judith Driessen. - Willem Gijsber- tus Maria Sukel en Miegies, Carolina Theresia. - Roland de Ruiter en Johan na Elisabeth Bos. - Jeroen Hyacinthus Marie Simons en Maria Janne Vode gel. - Huibert Jan van der Zouwen en Adriana Johanna Maria Schothorst. OVERLEDEN: Gerardus Johannes Maria van de Belt, echtgen. van A.J. Smeink. - Neeltje Annigje de Wit, echtgen. van H. Ter louw. - Johannes Baptist Lensink, echt gen. van I.M. Müller. De vrijwillige medewerkers van de stichting Spullenhulp zijn op vakantie. Het verzamelcentrum aan de Veldweg is derhalve gesloten. De medewerkers verzoeken iedereen vriendelijk om geen spullen achter te laten bij het cen trum van Spullenhulp. Vanaf 30 juli is het hoofdkwartier weer bezet. Een dag later gaat men door Soest om de aanbiedingen op te halen. Per 1 augustus draait Spullenhulp weer op volle toeren. Dan zal men zich met name inzetten voor een project in Afrika. Voor het examen van de Openbare Mavo Soest slaagden de volgende kan didaten R. Barlo, E. v.d. Beek, S. Bos, A. Bou- werhuit, M. Bremer, R. v.d. Brink, F. v.d. Bunt, M. Burgstede, B.J, de Buyzer, K. Chotkan, I. Denneman, S. van Doorn, D. Duyst, D. Dijkman, P. van Ernst, J. van Es, E. Faas, S. Flent- ge, R. de Haas, S. v.d. Hoek, E. Hof land, J. Hoogendoorn, S. Jacobs, E. Janssens, P. van Klingeren, E. v.d. Kort, D. Kroon, A\ Kupper, S. La Mark, S. Mahabir, R. Meerding, L. Midden dorp, E. v.d. Molen, E. van Moosel, J. Noordhoek, B, Pastunink, K. Soete- man, S. Spanjer, M. Spek, M. Stöver, S. Tielkemeijer,, S. v.d. Veen, B.,Veldhoff, M. Verlaan, J. Verwey, J. Knul, D. Vos, R. Westerveld, T. Westerveld, M. Wevers, S. Suma, J. Zepeda. Geslaagden MEAO Voor het examen van de Christelijke Middelbare Economische School (MEAO) Amersfoort slaagden de vol gende kandidaten uit Soest en Soester berg: I.A.A. Bizot, P. Bredefeldt, J.A.G. var Dorrestein, R.J. Gerrits, H.H. Over duin, A.C. Pronk, E.A.P. de Rijk, J.J.M. Stalenhoef, R. de Vries, S.A.M. van Wezenberg, C.E.M. Hondeveld, P.C.G. van Maarseveen, A.E.M. Nie- hoff Werning, R.C. de Quay. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwil ligers enthousiast bezig in de biolo gische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er is weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schappelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinderboerderij in het winkeltje. De openingstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is te koop: sla, ijsbergsla, aardappels, wortels, spitskool, dop erwten, capucijners, peultjes, tuinbo nen, rode biet, andijvie. Tevens zijn er ook scharreleieren en verse kruiden te koop. Kom gerust langs en koop onze lekkere en gezonde groentenTot ziens Evenals vorig jaar wordt op zondag 20 juli a.s. in Dierenpark Amersfoort het Midzomerfestival 1986 gehouden. Me dewerkingen verlenen o.a. de zanger Andy de Wit, de zangeres Kelly en John Glitter, allen bekend van radio en t.v., zo als Tros Op volle toeren, Avro Disco Lim- pics en de Henny Huisman-show. Verder werken mee The Bernadetts, showdance act. Voor de kinderen zal optreden de clown goochelaar Korvera. Speciale gast zal zijn de heer Van Vliet met zijn Afrika Rally Truck, waarmede hij de rit Parijs-Dakar maakte. Het geheel wordt gepresenteerd door Wil West. Aanvang 13.00 uur. Entree 9,-- voor volwassenen, 7,-- voor kinderen t/m 12 jaar. Voor abonnementhouders, zoals gebruikelijk, gratis. Zaterdagmiddagmuziek In het kader van de Zaterdagmiddag muziek Domkerk Utrecht wordt in de zomerorgelconcertenreeks Utrecht - Parijs op zaterdag 12 juli het tweede concert gegeven door de organist Wil lem Poot. Hij speelt werken van com ponisten die als organist werkzaam zijn geweest aan de Saint-Sulpice te Parijs. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. Tevens is er de tentoonstelling. Het Franse orgel in Maquettebouw, inge richt door René Verwer. Deze tentoon stelling is overigens dagelijks geopend tussen 14.00 en 17.00 uur. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Diefstal en vernielingen Door het rechter portierslot te forceren heeft een inbreker zich toegang weten te verlenen tot een personenauto. Hij haalde een autoradiocassetterecorder, twee boxen en enkele cassettebandjes, alsmede een zonnebril uit de wagen, die stond geparkeerd aan de Smitsweg. Aan de Eikenhorstweg werd de buiten spiegel van een auto vernield. Hetzelf de gebeurde bij een wagen aan de Jan Steenlaan. Een andere personenauto aan de Jan Steenlaan moest het ontgel den bij vandalen. De auto werd voor de woning van de eigenaar voorzien van twee deuken. Zondag 13 juli HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraar 1 10.00 uur kand. M. Verstoep, Vleuten Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. K. J. J. Radstake Ichthuskerk, AlbertCuyplaan 2 10.00 uur ds. J. H; Gijsbertsen 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur R.K.-dienst In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. H. J. J. Radstake, gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur kand. P. Wattel, Amsterdam De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake, gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur leesdienst 16.30 uur ds. W. Kok, Baarn GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. Meilof 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. Verweij, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. Simoons, Driebergen EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.30 uur gastspreker CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong, gez. dienst Sterrenberg Geen opgave GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong, gez. dienst 19.00 uur ds. J. van Buuren BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds H. Akkerman 19.00 uur ds. Oldemans, Hilversum EVAN GELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur K. v.d. Horst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10,45 uur br. Dorenbos VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnessserweg 63b 19.00 uur br. A. Luyben, Soest Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, whilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel.'tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO- Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. - i "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieaere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te.20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen -alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tol. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. VERMIST: 5-7. Reu, Friese Staby, wit/blauw ge vlekt, witte vlek op kop, witte poten, 4 mnd. Rams, Verlengde Kolonieweg 9, Soest, tel.16538. 4-7. Kater, cypers wit, Dierentehuis 't Hart, KI. Engendaalweg 36, Soest, tel. 13583. 2-7. Kater, cypers, gec., 3 jr. Leut- secher, Fr. Halslaan 1, Baarn, tel.: 02154-17177. 1-7. Poes, zwart met witte bef, gester., 16 jr. P'oës, bast', siamèes, bluepoint met rode vlekken op rug, 4 jr. Tromp, Cornet 3, Soest, tel.18757. 29-6. Poes, cypers, grijs/zw./br., ge ster. Holswilder, Lependaal 6, Baarn, tel.:02154-11311. 27-6. Poes, klein, grijs, rood bandje en belletje, 1 jr. De Vries, Julianalaan 24, Soest, tel.17048. 30-6. Grijs-blauwe parkiet. Doorman laan 32, Baarn, tel.02154-15369. 5-7. Poes, bl. cypers, klein en tenger, nog geen jaar oud, draagt gr. hals bandje met adres, is schuw. Yvonne Vermeulen, Plesmanstraat 377, Soes terberg, tel.03463-2797. GEVONDEN: 3-7. Poes, zw. omg. Lijsterbeslaan Baarn. Poes, zw., witte bef, witte tenen voor poten, witte sokjes achterpoten, witte vlek op buik, witte snorharen, klein, 1 jr., omg. De Botter Baarn. 16-6. Lapjespoes, omg. Molenstraat Soest. 30-6. Kater, wit, 1 zwart oor en enkele zwarte vlekjes, omg. Beethovenlaan Baarn. 2-7. Parkiet wit met lichtblauw, rood ringetje, Harperpad Soest. Blauwe parkiet, man. Stadhouders laan Soest. Blauwe parkiet, praat bij TV, Har perpad Soest. 5-7. Postduif, Baarn. Goed tehuis gezocht voor een cypers poesje en twee cyperse katertjes. Ze zijn nu 9 weken oud en erg lief en speels. Inlichtingen02154-20805. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest, tel. 02154-20805/02155-10667. van 20.00 tot 1.00 uur. vanaf 40 personen. Zaterdag 12 juli en zondag 13 juli HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: J.P. Krijger, Schoutenkampweg 4, Soest, tel.: 12423. 0 H.D. van Dorssen, G. v.d. Veen- straat 129, Soest, tel.15631. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen'. Soesterberg 12 en 13 juli tot 14 juli 08.00 uur 0 G.P.J. de Kanter, Rademaker- straat 1, Soesterberg, tel.03463-1700. Apotheken Weekend, en nachtdienst 12 juli en 13 juli ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Bierhaalder, Nieuw- straat 40. Baarn, tel.02154-12137. 0 Apotheek Soestdijk, Van Weede- straat 183, Soest, tel.1248.7. Tandarts Zaterdag 12 juli en zondag 13 juli van 13.00-13.30 uur: 0 W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, Soest, tel. .10162. Dierenarts Grote huisdieren 0 H. Blanken, Eemnes, tel.: 02153- 12706. Kleine huisdieren Mevr. F. Gelderman, Bosstraat 15v tel.:12269- ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel, 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg, Medisch Centrum, Rademaker straat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. - RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Schade van 700 gulden In de nacht van zaterdag op zondag is uit een auto een radiocassetterecorder gestolen. De auto stond op een parkeer terrein aan het Pillenpad. De eigenaar van de auto, waarvan het linker voor portier werd geforceerd, liep een schadepost van 700 gulden op. Gewonde enkel Een Soester vrouw van negentien jaar moest afgelopen zaterdagmiddag met een verwonde enkel naar Zonnegloren worden gebracht. Op het fietspad van de Eigendomweg was ze te dicht langs een gestalde fiets gereden. Ze schuurde langs de fiets, waarna ze de macht over het stuur verloor. Ze kwam met haar enkel klem te zitten tussen de ketting, en verwondde haar enkel dusdanig dat een onderzoek in het ziekenhuis noodzakelijk werd ge acht. Door aanhoudend warm weer: Door het aanhoudende warme weer van de laatste dagen is de kans op het uitbreken van botulisme weer erg groot. Botulisme kan ware slachtingen onder de water vogelstand aanrichten. De ziekte wordt veroorzaakt door bac teriën, die bij watertemperaturen van twintig graden en hoger aktief begint te worden. Deze bacterie (Clostridium botulinum), produceert dan een gif waaraan vogels, maar ook vissen kunnen sterven. De bestrijding van botulisme kan al leen gebeuren door kadavers van ge storven dieren zo snel mogelijk te ver wijderen. Ieders hulp is daarbij ge wenst, omdat de waterbeherende in stanties over onvoldoende mensen be schikken om dagelijks alle wateren te controleren. Als men dode watervogels vindt, kunnen deze verpakt in een plas tic zak naar het gemeentelijke in zamelpunt worden gebracht. Als het om grotere aantallen gaat, is het beter om eerst de gemeente te waarschuwen. Er bestaan verschillende types botulisme. Het type, dat onder watervogels voor komt, is voor de mens ongevaarlijk, maar er bestaan ook voor de mens schadelijke typen. Tot op heden kwamen die echter zelden voor. Toch is het aan te raden om botulisme-slacht- offers niet met blote handen aan te ra ken. De schadelijke gifstoffen veroorzaken bij watervogels verlammingsver schijnselen aan kop, nek, poten en vleugels. Door ademnood sterven de vogels uiteindelijk. Het is van groot be lang dat kadavers snel worden wegge haald, omdat die een nieuwe besmet tingsbron vormen. Vogel-lijken zijn een geliefde plaats voor bepaalde vlie gen om hun eieren te leggen. De larven van die vliegen zijn ongevoelig voor het gif, maar slaan het wel op. Doordat veel watervogels graag vliegenlarven eten, worden er nieuwe slachtoffers ge maakt. Ook stukjes weefsel van gestor ven vogels kunnen met het voedsel mee door andere vogels worden opgeno men. Eén gram besmet weefsel bevat voldoende gif om veertig volwassen eenden te doden. Het lijkt onmogelijk om botulisme vol ledig uit te roeien, maar door het snel verwijderen van slachtoffers kan deze vergiftigings-ziekte wel worden inge perkt. Ook door watervogels in de zo merperiode niet te voeren, kan worden meegeholpen om botulisme te voorko men. Zo ontstaan geen watervogel-con centraties, die de kans op botulisme vergroten. Voor meer inlichtingen over de bestrij ding van de ziekte kan iedereen terecht op het gemeentehuis of bij de provin cie. De provinciale milieu-telefoon staat daarvoor gedurende kantooruren open. Het nummer is 030-515500.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15