Gasbedrijf Soest fuseert met Amersfoort en Baarn C MEDE Voortaan is er in Soest genoeg te doen. Besprekingen reeds gestart Zaalruimte voor voetballers blijft nog een heet hangijzer Soester Natuurbad vaart er wel bij S? Negen Soester scholieren vandaag vertrokken naar Titusville (VS) Kampeerders willen gemeente lijk kampeerterrein in eigen beheer gezien Schuldig of niet schuldig STEGAS Onderhoudscontract Clubdag van de Hackney vereniging Centraal-Nederland M GLAS HANDEL Ook herstellende Becky Beller meegereisd In memoriam Piet Hom Luchtmacht herdenkt doden Bezwaren tegen bestemmingsplan Ouders van scholieren TRAMEI STUDIEBEGELEIDING LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen Doorstroming ouderen naar kleine woningen gestimuleerd KETTING FORMULIEREN De gemeenten Soest, Baarn en Amers foort willen in de toekomst de gasbe drijven fuseren. Aan de raden van deze drie gemeenten zal worden voorgesteld een krediet van 100.000 gulden beschik baar te stellen. Eind dit jaar moeten de gevolgen van een fusie bekend zijn. In de start van 1987 zou dan een besluit ge nomen kunnen worden. De fusiebe sprekingen tussen de colleges van Soest, Baarn en Amersfoort hebben plaatsgevonden in het kader van de na tionale ontwikkelingen. Regionale re organisaties zullen uiteindelijk moeten leiden tot de centralisatie in één be drijf. In principe wordt geen personeel ont slagen bij een eventuele fusie. Dit punt staat in elk geval voorop bij Ries van Logtenstein, die als wethouder van het Soester gasbedrijf actief participeert in de besprekingen met de aangrenzen de gemeenten. Volgens de wethouder Van Logtenstein zal gepoogd worden om alle werknemers in te passen in ee mogelijk gefuseerd gasbedrijf. In het geval van een fusie tussen de gasbedrijven van de drie gemeenten zal de nieuw te vormen gasleverancier meer dan 55.000 gasgebruikers berei ken. Dit betekent een meer doelmatige werkwijze, maar tot prijsverlaging zal dit alles niet leiden. Het ligt in de (pro vinciale) bedoelingen om op langere termijn alle distributiebedrijven van gas, electriciteit en stadsverwarming Een vijftigjarige man uit Nijverdal is vorige week door de politie aange houden voor een verhoor. In een win kel in Soesterberg had hij een adver tentie voor 25 gulden verkocht. De advertentie zou in een boekje van de stichting sportfederatie worden gedrukt. De betreffende winkelier uit Soester berg voelde zich na de verkoop niet helemaal gelukkig, noteerde het ken tekennummer van de auto van de man, en schakelde de politie in. Deze trof hem op de Middelwijkstraat aan. De man bleek een valse naam te heb ben gebruikt bij de winkeliers, waar hij advertenties had aangeboden. Tegenover de politie verklaarde hij dat hij in het oosten van het land voor een baas werkt, die advertenties ver- - koopt voor plaatsing in een periodiek boekje van de sportfederatie voor ge handicapten. In werkelijkheid werkt zijn baas niet voor deze federatie. Omdat zijn baas tijdelijk geen werk voor hem had, was de man ook al tijdelijk op straat gezet. Daartoe be sloot hij voor zich zelf te beginnen in deze regio. Met een boekje van de sportfederatie had hij inmiddels 193 advertenties verkocht in Amersfoort, Laren, Maarn, Doorn, Zeist, De Bilt, Bilthoven, Soest en Soesterberg. Ook had hij reeds een deel van de boekjes laten drukken, en de boekjes her en der verspreidt. De man heeft nooit gezegd dat hij bij de sportfederatie werkt, maar lijkt wel die indruk te hebben gewekt door het tonen van de boekjes. De politie en de officier van justitie bekijken op dit moment of de man zich schuldig heeft gemaakt aan een strafbaar feit. De stichting sportfederatie heeft in elk ge val geen cent gezien van de adverten tie-opbrengst. bijeen te brengen. Om dit te realiseren moeten alle gebruikers een bijdrage le veren, en daarom is het onmogelijk om de kostprijs lager te laten uitvallen. Dit is althans de indruk van de wethouders van Soest, Baarn en Amersfoort. De mogelijkheden voor een fusie wor den onderzocht door een bestuurlijke begeleidingsgroep, gevormd door de zelfde drie wethouders. Een ambte lijke werkgroep bestaande uit ver tegenwoordigers van de drie secre tarieën en de directeuren van de gas bedrijven, hebben de taak van het ver lenen van advies. Namens Baarn en Amersfoort nemen respectievelijk de wethouders mr. E. de Bruijn en J. Wentholt deel aan de besprekingen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv Tel. (02155)13014-12577 De Hackneyvereniging Centraal-Ne derland houdt op zaterdag 12 juli een clubdag. Deze vindt plaats op het ter rein van perceel 142 aan de Koningin- nelaan. Het terrein is beschikbaar ge steld door de familie Van Dijk. De toe gang is gratis. Tijdens de clubdag zullen verschillen de rubrieken aan bod komen. Er wordt gereden in de 'kleine maat nieuwelin gen, limiet- en ereklasse enkelspan. Ook de tweespan, de tandem en een damesrubriek zijn vertegenwoordigd. De stalhouderij Kraay verzorgt een de monstratie met diverse paardenras sen. Tevens heeft deze stalhouderij op 12 juli open huis. W.1C Geen plaats voor E.S.S. Brouwer en D FS Zoals de zaken er nu voor staan kan de zaalvoetbalvereniging E.S.S. Brouwer volgend seizoen niet rekenen op zaalruimte in sporthal Beukendal. De hal aan de Beukenlaan zit vol, en de geplande gebruikers hebben geen mogelijkheid gezien hun trainingsschema zodanig te wijzigen dat E.S.S. Brouwer twee uur in de veer tien dagen de zaal kan betrekken voor het spelen van competitiewedstrijden. Zo lang de nieuwe sporthal in Soesterberg niet gerealiseerd is, blijft de zaalruimte voor de zaalvoetbalsport derhalve een heet hangijzer, te meer daar ook de zaal voetbalclub Door Vriendschap Sterk (DVS) tijdens de bestuursvergadering van vorige week tot de sportstichting is toegelaten. Voor Joop van den Brakel. de voorzit ter van de zaalruimteverdelingscom- missie levert dat op dit moment grote kopzorgen op'De laatste jaren is zaal voetbal een erkende zaalsport gewor den. Als je de mogelijkheid had om de uren te geven, de ze vroegen, zou je dat ook doen, maar die mogeijkheid is er niet,' stelde hij nuchter vast. Met de volleybalvereniging SoVoCo zijn be sprekingen gevoerd over een eventuele oplossing van het wisselen van de uren in de sporthal Beukendal, maar volgens Van Den Brakel kon dit niet on danks alles dat SoVoCo in het werk had gesteld om deze wijziging in eigen ver eniging van de grond te krijgen. 'Dan sta je weer op het nulpunt. Het is een pijnlijke aangelegenheid voor de zaal voetballers,' aldus Van den Brakel, die moest concluderen dat in het komende seizoen geen ruimte vrij is voor deze binnensport. 'Als er zoveel bezwaren van andere verenigingen, als oudste gebruikers, komen, blijft het voor de zaalvoetballers alleen maar hopen dat de sporthal in Soesterberg zo snel mo- Joop van den Brakel: lijke aangelegenheid. gelijk gerealiseerd wordt. Ze moeten dan direct in aanmerking komen voor Twee maanden na de openstelling heeft het Soester Natuurbad al meer bezoekers kunnen begroeten dan ge durende het hele vorige jaar. Tot 1 juli van dit jaar werden 60.700 binnenko mers geregistreerd. In 1985 kwamen het hele zomerseizoen niet meer dan 60.673 zwemmers naar het bad aan de Van Weerden Poelmanweg. Het record aantal bezoekers werd in 1969 gehaald, toen niet minder dan 307.713 mensen een duik in het in 1962 gerenoveerde zwembad namen. Hoewel het personeel van het Natuur bad nog enkele goede maanden ver wacht, denkt men dit bestaande record niet te kunnen overschrijden. Andere recreatiemogelijkheden, en een goe de infrastructuur naar de stranden en binnenmeren zijn daar mede debet aan. De laatste keer dat er in één jaar meer dan 100.000 bezoekers langs de kassa's van het Natuurbad liepen was in 1984 (133.339). Mocht het zomerse weer van de afge lopen weken weer voor enige tijd terug keren dan mag, zonder optimistisch te zijn, worden verwacht dat dit laatste aantal aan flarden wordt gezwommen. Het Soester Natuurbad, waar na de opening in 1962 de nationale kampioen schappen zwemmen werden gehouden, staat dus in het middelpunt van de be langstelling. Dat staat als een paal boven water. Het bad vaart er wel bij. EB VAN EDE gedankt en geloofd en geprezen we hebben het vaak in dit hoekje gelezen jij komt altijd ras met 't helderste glas het huis van de scherven genezen! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 1 60 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! 10 tot 50% korting op onze collectie ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 Vanmorgen vroeg zijn elf Nederlandse scholieren, waaronder negen uit Soest, vertrokken naar het Amerikaanse Ti tusville, de zusterstad van de ge meente Soest. Om tien voor zeven reis de het gezelschap per bus naar Luxem burg, waarvandaan om half twee van middag het luchtruim werd gekozen in een toestel van Island Air. Volgens het reisschema moet de groep vanavond om half acht landen op het vliegveld Orlando, even buiten Titusville in de staat Florida. De scholieren blijven in het kader van de Titusville-Soest uit wisseling tot Staten. juli in de Verenigde Tijdens hun reis werden ze vandaag vergezeld door Becky Beller, de 16-ja- rige Amerikaanse studente, die al van af donderdag 5 juni in ons land ver bleef. Kort na haar aankomst kreeg ze last van de ziekte van Pfeifer. Hierdoor moest ze verreweg het grootste ge deelte van het programma van de uit wisseling missen. Vermoeidheid en orders van de dokter bonden haar aan het bed. Het werd medisch gezien niet verantwoord geacht om haar tegelij kertijd met de drie andere Amerikaan se studenten terug te laten keren naar haar woonplaats, op zondag 22 juni. Het ging de laatste tijd weer een stuk beter met Becky Beller. Daarom kon ze in de afgelopen tijd niet alleen in de gelegenheid gesteld worden om het een en ander van Nederland te zien, ook mocht ze vanmorgen met de Neder landse scholieren mee naar Amerika. Iets was ze overigens liever niet had gedaan, want ondanks de nare er varingen in verband met de ziekte is het verblijf in Nederland haar enorm goed bevallen. Naar alle waarschijn- zaalrumte.' Van den Brakel wees erop dat een verzoek aan de basketbalver eniging The Red Stars evenmin iets had opgeleverd, maar basketbalverte genwoordiger Rob Weber vertelde dat het Red Stars-bestuur in juni slechts in formeel (aan de bar) is benaderd. 'Dat kon toen niet meer. We hadden de le den al ingelicht. Als we in februari bij elkaar komen, kunnen we dat met z'n allen voor het volgende seizoen bespre ken, en dan kunnen we best tot een oplossing komen,' meende Weber. Herindeling De heer D.U. Stroband (hockey) had al eerder gepleit voor een vroegtijdige verdeling van de zaalruimte. In zijn ogen vragen de uitgangspunten, die de sportstichting bij de verdelaing han teert, om bijstelling. Hij stelde voor om de zaalruimteverdelingscommissie in de winter met een nota te laten opdra ven, zodat ruim voor het daarna vol gende seizoen de ruimteverdeling van te voren kan worden vastgesteld. Te gen die tijd zou ook een beter inzicht verkregen moeten zijn over de realisa tie van de Soesterbergse sporthal. Cees Boerkoel vroeg zich namens de voetbalverenigingen af of de oudste ge bruikers van de zalen ook hogere rech ten hebben dan nieuwbakken leden van de sportstichting. Directeur J. Hilhorst van de sportstichting deelde mee dat om de drie jaar een soort van prioritei tenlijst wordt opgesteld, maar het bleek inmiddels al zo'n zes tot zeven jaar geleden te zijn dat een dergelijke lijst voor het laatst werd gemaakt. Zo dra de zaalruimte is uitgebreid met een nieuwe sporthal, kan een herinde ling en een eventuele andere prioritei tenstelling plaatsvinden, zo zei de sportdirecteur. Bijzonder teleurgesteld, maar ook ver baasd was de heer J.P. van der Linden van E.S.S. Brouwer. Hij kon het niet rijmen dat zijn vereniging geen plaats wordt geboden in sporthal Beukendal, ook al is vaak gezegd dat competitie wedstrijden voorrang verdienen boven trainingsuren. 'Je weet zo niet meer waarom je lid bent van de sportstich ting om tot een herziening te komen,' vroeg Van der Linden zich vertwijfeld af. Hockeyer Stroband' trok wellicht de meest logische conclusie na de bespre king over de ruimte voor de zaalvoet ballers. 'De zaalvoetballers hebben in deze fase pech gehad. Of je ze ten koste van een andere vereniging uren zou moeten geven, weet ik niet. Ik stel voor nu geen wijziging door te voeren, maar de indeling van de zaalruimte voor het volgende seizoen wel bij te stellen.' Pech dus voor E.S.S. Brouwer en DVS, die daarom moeten blijven uitwijken naar sporthallen in onder meer Biltho ven en Zeist voor het spelen van hun competitiewedstrijden. Uitslag: E.S.S. Brouwer - DVS afgelast. De Soester Piet Hom is onlangs overle den. De man, die onder meer actief was binnen de karnavalsvereniging en het Groot Gaesbeeker Gilde, is 57 jaar oud geworden. Voor zijn beroep was Piet G. Hom ver tegenwoordiger bij Elverding Kruyff, een verkeersbordenfabriek in Ede. Hij heeft daar meer dan 25 jaar gewerkt. In de zestiger jaren was Piet Hom één van de oprichters van de roomskatho- lieke Instuif, een jeugdclub die in Soest het karnaval opzette. In de la tere vereniging 'De Narre Knollen' had hij zitting in de commissie van de kinderkarnaval, en was hij tevens me dewerker van de commissie die de karna val-optocht organiseerde. Een zeer groot deel van zijn vrije tijd besteedde Piet Hom aan het Groot Gaesbeeker Gilde. Jarenlang was hij secretaris van het Gilde-bestuur. De Koninklijke Luchtmacht heeft al haar gevallenen herdacht met een plechtigheid op de vliegbasis van Soes terberg. De bevelhebber van de lucht strijdkrachten, luitenant-generaal F.J. de Jong, legde 's morgens een krans bij het monument voor gevallenen. De dodenherdenking op dinsdag 1 juli werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, waaronder vertegenwoor digers van de Britse- en Amerikaanse attachés in Nederland. Ook alle lucht machtonderdelen waren present in de personen van representanten. Familie leden van de slachtoffers waren even eens naar de vliegbasis gekomen. Voor de kranslegging sprak de hoofd lucht machtaalmoezenier E.J. Lampe de militairen en de genodigden toe. Op 1 juli was het tevens 73 jaar geleden dat de Koninklijke Luchtmacht werd opgericht. Dit feit wordt ieder jaar ge vierd. Op dezelfde dag worden alle ge vallenen van de luchtmacht herdacht. Het gaat daarbij niet alleen om de slachtoffers in tijden van oorlog, maar ook in vredestijd. De vorig jaar opgerichte Kampeerver eniging 'Soestduinen' heeft het ge meentebestuur schriftelijk laten weten dat zij 't liefst het gemeentelijk kam peerterrein langs de spoorlijn in Soest duinen in eigen beheer wil overnemen, hetzij in huur, in pacht of in andere be heersvorm. Al tientallen jaren kamperen hier 's zo mers vakantiegangers uit Amsterdam en Utrecht, die enkele maanden in de Soester bossen verblijven. Jarenlang is het beleid van de gemeente erop ge richt het terrein te laten 'uitsterven,' zodat steeds minder vergunning houders de plek bevolken. De bekendste kampeerder is wel opoe Stad, die al sinds de dertiger jaren met haar gezin Soest bezoekt als vakantie oord om de Amsterdamse hoogbouw even in te ruilen voor de Soester buiten lucht. De Vereniging is de vorige maand opnieuw in de pen geklommen om bezwaar te maken tegen de plan nen die zijn geformuleerd in de eerste herziening van het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied.' Hierin wordt het kampeerterrein opge heven en voor een deel ingevoegd bij het particuliere kampeerterrein ,'t Nest' dat naast het gemeentelijk ter rein ligt. De kampeerders voelen hier niets voor en kregen op de voorlichtingsavond op 5 juni alleen mondeling de toezegging dat er voor hen een oplossing wordt ge zocht. Daarbij komt nog de toezegging in de Soester Recreatienota van januari 1985 dat 'in overleg met de kampeerders voor een aanvaardbaar alternatief wordt gezocht. 'Eveneens het door u steeds herhaalde argument dat er te hoge investeringen vereist zijn wijzen wij terug. Dat er nu zoveel geïnvesteerd moet worden komt doordat er meer dan 20 jaar geen nor male bezetting op het terrein is ge weest tegen een redelijk staangeld. Was; dit wel het geval geweest dan hadden de meeste verbeteringen van het ter rein reeds plaats gevonden,' aldus het verenigingsbestuur. De brief, die is ondertekend door de se cretaris, de heer J.J. Hamers, eindigt met: 'Tot slot willen wij opmerken dat waar alle overheden het eens zijn dat verblijfsrecreatie uitgebreid moet worden en u in uw bestemmingsplan aangeeft dat het onderhavige kam peerterrein kan blijven, dringen wij er bij u op aan dit terrein in zijn huidige functie te handhaven, zodat deze goed kope vorm van verblijfsrecreatie waar veel vraag naar is kan blijven voortbe staan. Indien dit alles niet mogelijk is, maar u toch een deel van het terrein voor ver blijfsrecreatie wil bestemmen, zoals blijkt uit de voorgestelde uitbreiding van ,'t Nest,' stellen wij u voor een ge deelte van het terrein van 1,5 ha, door ons in gebruik te laten nemen. Zo dat er 30 a 40 kampeereenheden ge plaatst kunnen worden en er ook geen kapitaalvernietiging hoeft plaats te vinden door het slopen van was- en toi letgelegenheden Als uw kind met de hakken over de sloot over is gegaan lees dan even onze advertentie op pagina 7. Huiswerk? Ons werk! Tel. 02155-17089 Zie pagina 2 Onze vindt u op de achterpagina. i$./K X" door Gerard Paul Gerard Paul is met vakantie lijkheid mag ze het volgend jaar echter nog een keertje overdoen. Op dit mo ment is al een bedrag van 800 gulden ingezameld ter bekostiging van een nieuwe ticket voor Becky Beller. Er is nog 700 gulden nodig om haar van een tweede reis volgend jaar te verze keren. De drie andere Amerikaanse studenten (Jane Engel, Paul Ermerins en Tina White) zijn veilig thuisgekomen. Dit ondanks een noodlanding, die het vlieg tuig waarin zij zich bevonden, in de buurt van New York moest maken. Ineke van de Broek gaat voor de twee de keer naar Titusville. Vorig jaar maakte ze ook al deel uit van de groep, die de uitwisseling meemaakte. Hilko - Krook, die voor de eerste keer de At lantische Oceaan oversteekt, zal twee weken langer in Florida blijven. Hij gaat eerst drie weken in huis bij een Amerikaanse familie, waarvan hij vorig jaar een lid in huis had. De twee daaropvolgende weken is hij te gast bij de familie Engel. Dochter Jane van de voorzitter van de Polish Comitty (de zusterorganisatie van de stichting Mid den-Nederland Helpt de Polen) lo geerde in juni bij de familie Krook. De overige Soester scholieren, die mo menteel op reis zijn naar Titusville heten: Adreas van Es, Patrick van Ernst, Rob van de Fliert, Julie Menne, Silvia Regnery, Marco Scholten en El- bert-Jan van Zeten. Ze verkeren in het gezelschap van Corien Kuijt uit Baarn en Debby Jansen uit Bussum. Jongelui stelen zeven horloges Drie jongelui van rond de twintig jaar hebben uit een juwelierszaak horloges gestolen met een totale waarde van 2300 gulden. Nadat ze een winkel aan de Soesterbergsestraat waren binnen gegaan, nam één van de jongens een folder, die hij bij de toonbank open sloeg. Hiermee ontnam hij de winkel eigenaar het uitzicht op de etalage. Na hun vertrek ontdekte de eigenaar dat drie dames- en vier herenhorloges waren verdwenen. Buiten de winkel kreeg hij van een voorbijganger te horen dat de jongens in een witte auto waren weggereden. Een direct inge steld onderzoek heeft tot dusver nog niets opgeleverd. Alles horloges zijn van het merk Cordella. Op de parkeerplaats aan de Foeken- laan werd het rechterportier van een personenauto geforceerd. De dader ontvreemde uit de wagen een licht bruine skylederen schoudertas. Hierin zaten persoonlijke bescheiden, een giropas, huissleutels en een portemon nee met een bedrag van 130 gulden. Een bewoner van de Van Hamelstraat deed aangifte van de diefstal uit zijn auto. Staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting) wil bevorderen dat meer goed kope, grote woningen vrij komen door dat ouderen verbuizen naar een klei nere woning. Daartoe heeft hij de sub sidieregeling ouderen bij verhuizing op een aantal punten bijgesteld. Gemeenten kunnen aan ouderen die naar een kleinere woning verhuizen, onder bepaalde voorwaarden een te gemoetkoming in de kosten van ver huizing toekennen. Die subsidie be draagt ten hoogste 3000,-. In de vier grote steden is de tegemoetkoming maximaal 3500,-. De gemeenten kun nen deze bijdrage bij bet ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer declareren. De voorwaarden om voor de bijdrage in aanmerking te komen, zijn: 1. de huurder of huurster of zijn/haar echt- geno(o)t(e) moet tenminste 60 jaar oud zijn (dit was 65 jaar) 2. de huur van de woning die wordt verlaten, mag niet hoger zijn dan 375,- per maand (voor het begrip "Huur" wordt de begripsomschrijving aange houden die bij het bepalen van de in dividuele huursubsidie wordt gehan teerd); 3. wanneer de woning die de oudere huurder verlaat vijf of meer kamers bevat, moet de nieuwe woning tenmin ste twee kamers minder bevatten dan de oude woning; wanneer deze vier kamers of minder bevat, moet de nieu we woning tenminste één kamer min der bevatten dan de oude woning. Verhuizingen die hebben plaatsgevon den voor 1 juli 1986 vallen nog onder de huidige subsidieregeling. Dat geldt ook voor verhuizingen die tot 1 januari 1987 plaatsvinden, voor zover de ge meente vóór 1 juli 1986 toezeggingen aan de huurders heeft gedaan. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1