Schoeman kom eens met Schoeman praten! Soest 50 jaar geleden Vrijdag 10 Juli 1936 Behanqen t Rabobank-directeur jubileert ANWB-vakantie-informatie Op Stap, juist met Meta WOENSDAG 9 JUL11986 SOESTER COURANT PAGINA 5 vrijetijdskleding Mobil-Oil geeft videorecorder BRANDSMA BEHANG VERF b.v. 19 00 Kortingen 10 tot 50% Emanuelle Moustache Love Bumper vraagt; uw aandacht; voor BAARN SOEST v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Makelaars iri onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden. Tiel en Veenendaal Bij het Mobil-station van Ford-dealer Splinter Eemland b.v. aan de Beuken laan vond afgelopen donderdag een be scheiden plechtigheid plaats. De heer R. de Boom van de oliemaatschappij Mobil Oil b.v. overhandigde daar een video-recorder aan de heer H.R. de Ridder uit Soest. Hij is één van de winnaars van een nieuwe Philips VHS-recorder. Door zijn MC-card van Mobil Oil te verlen gen kwam hij in aanmerking voor de prijs, die door middel van loting werd verdeeld. In Nederland is een aantal videorecorders uitgeloofd aan trouwe Mobil-klanten, die in het bezit zijn van een MC-card. Deze kaart geeft de klanten toegang tot een uitgebreid pakket van exclusieve artikelen en diensten. Vorig jaar werd de MC-card geïntroduceerd. De actie is aangeslagen, want al meer dan 160.000 Mobil-gebruikers heben zich een der- Jubileum-actie Centrale Winkeliers Vereen. Zoo is dan op 1 dezer door de C.W.V. de Jubileum-actie begonnen. Bij ver schillende winkeliers ziet men dan ook de thans bekende roode deelnemers kaarten in de etalage hangen. Het bestuur der C.W.V. was zoo welwillend ons een volledig lijst van deel nemers te doen toe komen en ons tevens eenige eerste indrukken van den stand van zaken weer te geven. Men verzocht ons het publiek er op attent te maken, dat alle Soester winke liers aan deze actie deel kunnen nemen en dus bij eventueele inkoopen er op toe te zien, dat C.W.V. zegels worden verstrekt. Wij zijn met het C.W.V. bestuur van meening, dat, aangezien nog lang niet alle winkeliers zich voor deelname hebben opgegeven, een woord tot op wekking daartoe wel op zijn plaats is. Financieel kunnen er, lijkt ons, geen bezwaren zijn, aangezien de maxi mum kosten aan de deelname verbonden slechts 1% der omzet bedragen. Het doel der actie, namelijk de Soester jeugd een blijden dag te bezorgen, lijkt ons ook de sympathie van het publiek weg te dragen. Thans is er dus een prikkel voor de Soester ingezeten hun inkoopen uitslui tend in de plaats hunner inwoning te doen. Welnu H.H. Winkeliers laat thans dan ook zien waartoe de Soester Winkel stand in staat is. Geeft U als één man op voor deelnamemaakt extra werk van Uw etalage, dan wint U op die manier de gunst van het publiek. Het kan U niet anders dan tot voordeel strekken. Wij hameren zoo dikwijls op het aambeeld „Koopt in Soest," doch toont U thans bereid, middels geringe kosten, Uw cliënteele een tegenprestatie aan te bieden. Gelooft ons, deze geste zal door het publiek op de juiste waarde worden ge schat. Voor de in begin September te organiseeren autotochten naar Rhenen, worden door de C.W.V. reeds onderhaandelingen gevoerd mét de autobus-onderneming van den heer Tensen en met de Directie van Ouwe hand's Dierenpark. Het begin is er, laat ons thans besluiten met de wensch dat het C.W.V. be stuur het genoegen zal mogen smaken, de actie te zien groeien en bloeien, tot genoegen der Soester jeugd en tot heil der winkeliers in het algemeen. Verkeersdrukte Het samentreffen van twee enorme feestgelegenheden, n.1. het Vara-Zo- merfeest en het feest voor Avro's nieuwe Studio, dreigde voor Soest een dag vol gewaar te worden. Immers ligt onze plaats precies tusschen de beide feest-plaatsen in. Van de eene kant kon men een stroom van fietsen, auto's en autobussen met Avro- enthousiasten, van den anderen kant dito vervoermiddelen met Vara-leden venvachten. En gezien het feit, dat onze verkeersweg nu niet zoo heel breed en vooral voor fietsen niet bijznder gerieflijk is, hield menige Soestenaar zijn hart vast, wanneer hij aan de „gezellige" drukte op Zondag 5 Juli dacht. Doch de politie was op haar qui-vive. Een absolute, doelmatige verkeersre geling werd voorbereid en in de puntjes uitgevoerd. De wielrijders werden over den Brinkweg geleid, zoodat de Rijksstraatweg geheel voor het auto- en motorverkeer opengesteld was. Verschillende politie-wachtposten werden uitger it, Rijks-veldwachters der omliggende plaatsen hielpen te Soest het verkeer in de juiste banen te hou den. De geweldige stroomen van weerszijden kwamen. Zoowel in de richting Birkhoven als Hilversum snelde het eene vervoermiddel na het andere dik wijls in onafgebroken file voort. Er waren onder de opgewonden feestgan gers natuurlijk meerderen, die moeite hadden in deze buitengewone drukte hun voertuig naar behooren te besturen. Niettemin heeft Soest, onder de voortreffelijke leiding der Politie, geen enkel verkeersongeval te boeken. Niet de kleinste onregelmatigheid kwam voor. Ook de immer actieve E.H.B.O. had niets te doen. Een woord van waardeering en bewondering voor het politiecorps is hier zeker op zijn plaats. Arbeidsbeurs Op heden zijn ingeschreven 406 werkloozen, waarvan: 378 mannen bóven 18 jr„ 8 onder 18 jr.12 vrouwen boven 18 jr., 8 onder 18 jaar. Waaronder geteld worden: 47 metselaars, 62 opperlieden, 34 timmerlieden, 24 tuinlieden, 45 losse arbeiders, 50 grondarbeiders, 15 schilders-behangers, 6 fabrieksar beiders, 7 landarbeiders, 5 loodgieters, 3 slagers, 12 chauffeurs, 8 transportarbeiders, 7 kantoorbedienden, 7huish. diensten, 3 werksters. Paard beschadigt rijwiel Voor den overweg is de Luitenant Generaal van Heutszlaan stonden een rui ter en eenige wielrijders te wachten. Het paard schrok voor den passeeren- den trein en begon te steigeren. Het rijwiel van een wachtende werd door de paardepooten beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Oplichtster aangehouden Op verzoek van de Baarnsche politie is te Dreumel gearresteerd de 38-ja- rige woonwagenbewoonster R.M.H., wiens aanhouding was verzocht we gens oplichting tot een bedrag van 1400 van een ingezetene dezer gemeen te. Herdenking H.M. de Koningin-Moeder Zooals reeds eerder gemeld, heeft de Chr. Oranjevereeniging het plan op gevat om telkens op den 2en Augustus de nagedachtenis van H.M. de Ko ningin Moeder te eeren door het doen uitvoeren van Gewijde- en Koraalmu- ziek in de muziektent op den Brink. Daar dit jaar 2 Augustus op Zondag valt zal de uitvoering plaats hebben aan den vooravond. Om aan de bezwaren van den Winkelstand tegemoet te komen zal dit ge wijde concert zoo mogelijk plaats hebben des Zaterdagsavonds van 7 tot 9 uur. Bliksem ingeslagen Dinsdagmorgen is tijdens het hevige onweder dat boven onze plaats woed de, te Soesterberg tweemaal de bliksem ingeslagen. Ten eerste is de personenauto van de adjudant-vlieger P. v.d. Griendt, in de volksmond genoemd „de onsterfelijke Piet." Onze Piet was met zijn wagen op weg naar het vliegterrein, toen op de Banningstraat de bliksem zijn auto trof en den bestuurder geheel versufte. De wagen sloeg tegen de gepar keerd staande wagen van Dr. Van Beek, en kwam zoo tot stilstand. Door de schok sloeg hij met zijn hoofd door de voorruit, brak zijn neusbeen en liep een hoofdwonde op. Gezicht en handen waren geheel zwart geschroeid door de bliksem. De inmiddels toegesnelde geneesheer verklaarde echter dat niets ernstigs geschied was. De heer Van der Griendt was er vlugger bovenop dan de twee beschadigde auto's. I Te Soesterberg werd hij later door collega's inet luid gejuich voor de „on sterfelijke Piet" begroet en ingehaald. Toch melk aan schoolkinderen? In verband met het besluit, genomen in de laatste vergadering van den ge- meentenraad, heeft de afd. Soest voor „Volksonderwijs" een met redenen omkleed request aan den Raad gezonden, nogmaals ernstig verzoekende om melk te verstrekken aan schoolkinderen. granol behang14.75 Vakantie voordeel 5.00 9.75 vinyl v.a19.95 Vakantie voordeel 3.00 16.95 b.v. gebloemd klassiek behang26.50 Vakantie voordeel 7.50 Soeslerbergsestraat 52, Teleloon 02155-12563 G©ldiQ t/fTl 11 3UQ. De heer W. G. Hilhorst 25 jaar bij coöperatieve bank Foto: Goos van der Wilt Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn be sluit van 19 juni 1986 afdeling I, num mer RB 86-128, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de percelen die op de bij dit besluit be horende kaart in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden om schreven: 1. een percel grond hoek Stadhouders laan/Korte Brinkweg 2. een perceel grond aan het Nassau- plantsoen/ Beatrixlaan Vaststelling geluidszone De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 23 van de Wet op de Ruim telijke Ordening juncto artikel 56 van de Wet geluidhinder bekend, dat het voorstel aan de gemeenteraad, tot vast stelling van een geluidszone rond het PUEM-schakelstation aan de Peter van den Breemerweg in Soest, met in gang van 14 juli 1986. gang van 14 juli 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, kamer 21, (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) en in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum, Steenhoffstraat 9a, alsme de in de plaatselijke bibliotheken (ge durende de gebruikelijke openingstij den) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad be zwaren tegen dit onderwerp indienen. Grondwaterwet Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 19 van de Grondwa terwet bekend dat van 3 juli tot 4 augus tus 1986 ter inzage ligt een aanvraag voor een grondwateronttrekking ten behoeve van de bodemsanering op het voormalig terrein van Cojabé aan de Eigendomweg te Soest. Tot 4 augustus a.s. bestaat voor een ieder de gelegenheid om bij ons col lege bezwaren in te dienen tegen af gifte van de gevraagde vergunning. Op 12 augustus 1986 zal om 15.00 uur in het gemeentehuis in Soest een open bare zitting worden gehouden waar de ingediende bezwaren mondeling kunnen worden toegelicht en waar ook zij die geen bezwaar hebben ingediend mondeling van bun gevoelen omtrent de aanvraag kunnen doen blijken. De bescheiden kunnen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur op de gemeente secretarie, Steenhoffstraat 2-4 alsmede op de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan worden ingezien. De heer W.G. Hilhorst uit Soest is ge huldigd voor zijn 25-jarig dienstver band bij de Rabobank in deze gemeen te. De huidige directeur van de afde ling Soest, die binnen de eigen ge lederen te boek staat als een co- örpatieve duizendpoot, heeft zich vanaf 1 juli 1961 intensief ingezet voor de Ra bobank. Hij maakte de eerste over gang naar de mechanisatie mee, werd al snel beheerder van het bijkantoor Soest-Zuid en volgde in 1978 de heer Knaapen op als directeur. De heer J.R. van Poppelen, voorzitter van het bestuur, zei tijdens de jubi leumreceptie in restaurant Darthuizen dat de samenwerking over en weer altijd goed is geweest. 'Wij hebben u in deze jaren leren kennen als een hard werkende medewerker en directeur. U heeft vooral de laatste acht jaar een stempel gedrukt op het reilen en zeilen van onze bank in Soest. Uw aanpak van het werk, de inzet en vooral de mense lijke en zakelijke wijze, waarop u onze relaties behulpzaam bent geweest, heeft bij velen waardering geoogst en u bent daarom voor velen een vertrou wenspersoon geworden. Ook in het maatschappelijk leven heeft u niet stil gezeten," aldus de heer Van Poppelen, die met betrekking tot dit laatste ver wees naar de actieve bijdrage van Hil horst bij de bibliotheek, de kruisver eniging, het oranjecomité en in het ver leden de manifestaties van de Soester middenstand. Namens het bestuur schonk Van Poppelen de jubilerende bankdirecteur een stereo-installatie. Zoals alle sprekers zouden doen, ves tigde hij ook de aandacht op mevrouw Hilhorst, die haar man door alle drukke werkzaamheden vaak heeft moeten miSsen. En dat zal in de toekomst wellicht nog vaker gebeuren, want de personeels vereniging van de Rabobank had een sportieve verrassing voor haar direc teur. Hilhorst kreeg vanuit deze hoek een jaarabonnement op een tennispark in Soest, met daarbij inbegrepen tien lessen. Voor de nodige bijbehorende materialen zou volgens de personeels- voorzitter de heer J.J. Beugelaar, nog gezorgd worden. 'Juist bij de activi teiten van de personeelsvereniging kom je iemand op een andere manier tegen. Wij waarderen het dan ook dat u altijd uw gezicht liet zien. U bent een graag geziene gast,zei Beugelaar. De regiodirecteur ir. E.M. Rintel ging voornamelijk in op de structuur van de Rabobank. Over het directeurschap zei nij dat dit een sfeerverrijkende en re presentatieve persoon moet zijn, die het gezicht van de bank bepaalt. Rintel overhandigde een gouden pen met in scriptie aan Hilhorst. Ook de heer J.A. Mensink, voorzitter van de afdeling Midden-Nederland, sprak over de werkwijze binnen de Rabobank. Ten aanzien van Hilhorst zei hij dat de in breng van Hilhorst ertoe heeft bijge dragen dat de afdeling Soest" een be langrijke rol in de Rabobank-organisa- De heer W. G. Hilhorst, derde van rechts, moest vele felicitaties in ont vangst nemen tie speelt. Verder memoreerde hij de 'relativerende' inbreng van Hilhorst, die de verhoudingen in de afdeling van meer formeel naar een vriendschappe lijke basis had gebracht. Hilhorst bedankte tenslotte alle spre kers, en noemde de door hem bewan delde weg in de Rabobank-wereld een 'boeiende.' Voorts sprak hij van een eendrachtige samenwerking in goede harmonie binnen de Rabobank. Dat was hem in ieder geval opgevallen in een kwart eeuw Rabobank. gelijke kaart aangeschaft. Een jaar na de introductie waren de eerste MC-le- den aan de beurt om hun kaart te ver lengen. Dit deed onlangs ook de heer Ridder uit Soest. Zijn nummer kwam voor bij de uitverkoren nummers. Mobil-dealer Splinter zorgde voor het contact met de Rotterdamse oliemaat schappij, en de heer Boom kwam naar Soest om de videorecorder aan de heer Ridder te overhandigen. (v.l.n.r.) De heren M. van Gink, P. de Groot (beiden van Splinter), H.R. de Ridder en R. de Boom. Foto: Goos van der Wilt Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 VAN GO YENLAAN 64 3-Kamerappartement (voor heen 4) voorzien van c.v. en boi ler, gelegen op de 3e woonlaag met berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, toilet, dou che, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken en bijkeuken. Koopsom: f49.000,-k.k. PR. HENDRIKLAAN 138 Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra. Het Is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Vraagprijs: f275.000,- k.k. ZUIDEREIND 13 Zeer dicht bij de grote verbin dingswegen gelegen, totaal ge renoveerde woonboerderij met dubbele garage en zeer rui me (55 m2) werk/atelierruimte. Het pand is voorzien van isolatie t.a.v. de kap (gedeeltelijk), ther mopane beglazing en spouw muur. Centrale verwarming (olie). Door de ligging bij jachthaven aan de Eem zeer geschikt voor watersportliefhebbers. Indeling: entree, hal met plavui zen vloer en granolwanden, gro te toiletruimte met aparte douche, ruime slaapkamer met vaste wastafel (ca. 15 m2), badkamer (ligbad, 2e toilet, bidet, vaste wastafel, zeer luxe sanitair), woonkamer (48 m2) met parket vloer, open haard, balkenplafond, natuurstenen vensterbanken, halfopen zeer luxe leef/eetkeu- ken (eiken) met eetbar, vaatwas- machine, afzuigkap, electrische kookplaat, oven, etc. (opp. 19 m2). Geheel betegelde bijkeu ken met aansluiting wasmachine, stookruimte. 1e verdieping: ruime overloop, 2 grote slaapkamers (20 en 25 m2). Er is de mogelijkheid om boven de deel nog 2 a 3 slaapkamers te realiseren. Tuin: zeer gezellig overdekt ter ras, aparte schuur, automatische tuinverlichting. Het pand wordt aangeboden in clusief de aanwezige gordijnen, vitrage en vloerbedekking en verkeert in prima staat van on derhoud. Vraagprijs: f525.000,-k.k. Op grond van onderzoeken die de ANWB de afgelopen tijd heeft verricht, kunnen de volgende tips gegeven worden voor het vakantieverkeer. - Mijdt de drukkere secundaire routes op de 'bekende' drukke dagen (vrijdag en zaterdag), en rijdt dan via de snel wegen, Voor de lange trajecten vindt de ANWB de route via de 'Routes Na- tionales' in ieder geval af te raden. Wanneer u uw vertek kunt verschuiven naar een minder drukke dag en/of tijd stip, dan is de zogenaamde alternatie ve route door Frankrijk minder be zwaarlijk, hoewel de ANWB ook dan nog adviseert via de autosnelweg te rij. den. - Voor motorrijders moet op dit advies een uitzondering worden gemaakt. De gefreesde wegdekken die over grote lengte in het Franse autosnelwegennet voorkomen, zijn voor hen zeer gevaar lijk. De alternatieve routes door Frankrijk zijn alleen zinvol wanneer de grote doorgaande reisroutes door steden gaan waar zich opstoppingen voordoen. Bijvoorbeeld bij Lyon, waar de autoroute overgaat in een tunnel of bij Parijs Boulevard Péripherique. Deze omleidingsroutes zijn dan ook door de ANWB aangegeven in een in lichtingenblad dat op alle kantoren voor de leden verkrijgbaar is. - Veel ongevallen gebeuren omdat men te hard van stapel loopt en de eerste rustpauze (na twee uur) veel te laat wordt genomen. Om dit nader te illus treren op: de heenreis was er na 250 km. al 31% van de ongevallen gebeurd, terwijl op de terugreis binnen deze af stand 55% van de ongevallen plaats vond. Het lijkt daarom gerechtvaar digd de regel te blijven hanteren en KORTE BRINKWEG 29 Centraal, op levendig punt, ge legen in flat "Beverstein" drie- kamer appartement op de derde woonlaag met grote gara ge en aparte berging in de on derbouw. Indeling: hal, toilet, werk/slaap kamer, zeer grote eetkeuken. Zit/ eetkamer met aansluitende slaap kamer (gescheiden d.m.v. schuif wand) totaal op 35 m2. Ruime douchekamer. Groot balkon met ruime zitgelegenheid. Servicekosten f 525,- per kwar taal incl. verwarming. Vraagprijs: f 110.000,-k.k. GERRIT v.d. VEENSTRAAT 43 Een zeer gunstig gelegen mid denwoning met ondergrond, erf, tuin en garage. Indeling: en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers,badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakkai pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Vraagprijs f 179.500,- k.k. vooral te benadrukken dat de eerste pauze óók genomen moet worden, zowel op de heen- als op de terugreis. - Met de regel twee uur rijden, één kwartier rust kun je natuurlijk niet ein deloos blijven doorrijden, want met een uur of zeven a acht rijden is de maximaal verantwoorde reistijd echt wel bereikt. In die tijd kunt u zo'n 700 km. afleggen. Het is niet voor niets dat beroepschauffeurs per dag niet meer dan acht uur mogen rijden. En als niet- beroepschauffeur bent u na zo'n werkdag echt aan rust toe. Het is niet niks: radiopersoonlijkheid Meta de Vries heeft haar populaire zondagprogramma 'Juist op Zondag' maar liefst 18 jaar voor de AVRO-radio gepresenteerd. Op 1 december 1985 was ze voor het laatst in de lucht met dat programma, waarmee ze haar luisteraars elke zondag ideeën ver strekte voor leuke dagjes uit. 'Juist op zondag' verdween doordat het programma als gevolg van de zender wisseling te laat zou moeten beginnen. Uit technisch oogpunt begrijpelijk, maar wel jammer, vonden vele, vaste luisteraars. De Nederlandse Spoorwegen hebben echter goed nieuwsMeta is terug, zij het dan niet op de radio. NS heeft de 'Op Stap juist met Meta' lijn geïntro duceerd, een lijn waar men informatie over dagrecreatie kan krijgen, zoals dat vroeger in 'Juist op zondag' ge beurde. Door diezelfde prettige stem verteld. Door het telefoonnummer 06 - 8212223 (niet gratis) kan de actualiteit van de toeristische informatie ook worden verbeterd: NS heeft nu immers de mo gelijkheid om de laatste gegevens op het allerlaatste moment op te nemen. Al les. Van grote tentoonstellingen tot braderieën, schaapscheerdersfees ten, beurzen en gewoon kijk- en be- leef-evenementen. De 'Op stap juist met Meta' lijn is ge durende de maanden juni, juli en au gustus 24 uur per dag en 7 dagen per week in bedrijf. Elke dag zijn de tips voor die dag nog tot 2 uur 's middags te beluisteren. Daarna volgen de tips voor de volgende dag.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5