t to- bclnu'- TAXI KLOMP 1 2984 Mond-op-mond beademing redt 225 kinderen per jaar In plaats van keukenzout Hulpverleningsadressen Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 16 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 Burgerlijke stand Laatste pianoconcert in zomerfestival Vleesverkoop voor iedereen Klaus Flenter Trio op de Groenmarkt in Amersfoort TEL. R.K.kerkdiensten Spullenhulp op vakantie Predikbeurten "^f^stavond geheel verzorg - Hondje weg Hondje terug Medische Dienst P.T.T. weigert 25-jarig Amnesty International postzegel-uitgifte Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' De biologische tuin In opdracht van de 'maatschappij tot redding van drenkelingen' is een nieu we film gemaakt over één van de meest voorkomende doodsoorzaken bij kin deren: het verdrinken. Jaarlijks verdrin ken in Nederland 4 op de 100.000 kin deren tussen 0 en 15 jaar. Dat bete kent elk jaar ongeveer 76 kinderen. In bad, wanneer het gaat om baby's. Voor kinderen tot 2 jaar is een teil of emmer gevaarlijk speelterrein. En in zwembaden, open water en de zee, ver drinken de meeste kinderen die ouder dan 2 jaar zijn. Zou er geen mond-op-mond beademing worden toegepast, dan zou het aantal verdrinkingen veel hoger zijn. Per jaar komt bij bijna 225 kinderen de redding nog net op tijd. Voorkómen beter dan genezen Natuurlijk geldt ook bij verdrinkingen: voorkomen is beter dan genezen. Want ook al is iemand weer bij bewustzijn gebracht, dan kunnen long- of hersen oedeem of een gebrekkig werken van de nieren, nog optreden. Blijvend let sel kan hierdoor ontstaan. Als alle kin deren kunnen zwemmen zal zonder meer het aantal verdrinkingen af nemen. En het omheinen van met name particuliere zwembaden, is zeker voor kleine kinderen een noodzaak. Zuurstof: levensnoodzaak Om te kunnen leven heeft elk mens zuur stof nodig. Bij bijna verdrinken is er altijd sprake van gebrek aan zuurstof. Dit kan ontstaan doordat water in de longen komt of door een kramp in het strottenhoofd. In het eerste geval spreekt men wel van 'natte' verdrin king. De tweede situatie wordt 'droge' verdrinking genoemd. Droge verdrin king komt vaak voor in ijskoud water en door de kramp komt er geen water in de longen. Omdat de hersenen niet lang zonder zuurstof kunnen, heeft elke drenkeling zeer snel hulp nodig. Mond-op-mond beademing De manier om een drenkeling snel van zuurstof te voorzien is mond-op-mond beademing. Bij deze ademhaling blaast men uitgeademde lucht in de mond van de drenkeling. Sommige mensen den ken ten oprechte dat in de uitademing geen zuurstof zit. Er zit altijd voldoende zuurstof in om iemand die bijna ver dronken is, weer tot leven te wekken. De mond-op-mond beademing kan door iedereen gegeven worden. Het verloop gaat eenvoudig. De techniek van het beademen Hoofd achterover Het slachtoffer moet eerst op zijn rug op de grond gelegd worden. De hulp verlener knielt met beide knieën naast zijn hoofd. Zijn ene hand legt hij onder de nek en zijn andere op het voorhoofd van het slachtoffer. Van de drenkeling dient het hoofd altijd zo ver mogelijk naar achteren gebracht te worden. Zijn mond valt daardoor open en de adem- halingweg komt vrij. Neus dichtknijpen Met de hand die op het voorhoofd rust wordt met duin en wijsvinger de neus van het slachtoffer dicht geknepen. En de hulpverlener haalt een keer diep in en uit. Adem inblazen en kijken Als hj opnieuw diep inademt, plaatst hij zijn mond wijd open om de mond van de drenkeling. Hij blaast zijn uitademing krachtig naar binnen en kijkt of de borst omhoog komt. Bj kleuters dient minder lucht en met minder kracht naar binnen geblazen te worden. Laten uitademen De hulpverlener haalt zijn mond weg en laat de neus van het slachtoffer vrij. De drenkeling ademt nu uit. Gekeken dient te worden of zijn borst weer terug veert. De neus van het slachtoffer wordt weer dichtgeknepen en de mond- op-mond beademing begint opnieuw. Deze duurt net zo lang, totdat het slacht offer weer zelf "kan ademhalen. Meer informatie Over mond-op-mond beademing heeft de 'maatschappij tot redding van dren kelingen' een speciale sticker gemaakt. Deze sticker is verkrijgbaar op het se cretariaat, Postbus 3530, 1001 AH te Amsterdam, tel. 020-241763. We eten te zout! Veel voedingsdeskun digen beschouwen onze overvloedige zoutconsumptie als een zorgwekkend verschijnsel. Dat plaatst veel liefheb bers van hartige maaltijden voor een dilemma. Het door de Zwitserse ho- meopaat Alfred Vogel ontwikkelde kruidenstrooisel 'Herbamare' vormt echter een verrukkelijk alternatief. Doordat er maar liefst 15 verse tuin kruiden en de zeewiersoort kelp in ver werkt zijn, heeft u er minder van no dig, terwijl het toch een heerlijke 'fi nishing touch' aan elke maaltijd geeft. Bovendien profiteert u van de genees krachtige eigenschappen van verse kruiden vol extra vitaminen en minera len. Kruiden is een kunst We weten het allemaal. De juiste krui den, in een weloverwogen dosering, kunnen het verschil betekenen tussen een 'warme hap' en een delicatesse. Ze accentueren de specifieke smaak van de afzonderlijke ingrediënten, zon der zelf te overheersen. Specifieke werking 'Kruiden zijn van grote betekenis voor een goed verloop van de spijsvertering,' zegt de Duitse hoogleraar Dr. Heinz Schilcher uit Berlijn. 'De specifieke geur en smaak van kruiden prikkelen onze spijsverteringsorganen tot de af scheiding van sappen. Sommige kruiden hebben ook nog een specifieke werking op bepaalde organen, bijvoorbeeld de nieren. Ze bevorderen de urine-afschei- ding. Andere hebben een goede invloed op hart en bloevaten. Vijftien verse tuinkruiden Herbamare bevat naast steenzout en kaliumchioride de volgende vers ver werkte planten: basilicum basilicum 'smaakmaker' bij uitstek; bevat veel vitamine C; werkt eetlustopwekkend geeft gerechten een pittiger smaak en verhoogt door zijn rijkdom aan vita minen de voedingswaarde; heeft een gunstige invloed op de bloedvaten ke'P een zeewiersoort, rijk aan vitaminen en waardevolle spoorelementen; werkt aktiverend, bestrijdt vermoeidheid maggiplant wekt de eetlust op; heeft een unnednj- vende werking; heeft een gunstige in vloed bij darmgassen •marjolein werkt urinedrijvend; bevordert de spijs vertering; heeft een zenuwsterkende werking •mierikwortel rijk aan vitamine C; bevat antibiotisch werkende stoffen en verhoogt daardoor de afweer tegen infecties paprika stimuleert de nier- en leverfunctiebe vat veel provitamine A en vitamine C, is eetlustopwekkend •peterselie één van de weinige planten die vita- P19V»,.»». «n "Ml, pp- "ARTtG f -Horbafmre i ai& van keu '^'iximaretoleen ^eveffiiklrwvand»! een urinedrijvende werking prei specifieke smaakwerkt urinedrijvend en enigszins laxerend rozemarijn heeft een gunstige invloed op lage bled- heeft een gunstige invloed op lage bloed druk en de zenuwen van hart en bloed vaten selderij hét keukenkruid voor lijders aan reuma en jicht; bevordert de uitscheiding van urinezuur spaanse peper geeft met zijn karakteristieke 'hete' smaak een pittig effect aan vele ge rechten •tijm vanouds bekend om zijn fijne kruiden de werking; bezit bovendien desinfec terende eigenschappen *ui bekend om zijn karakteristieke smaak rijk aan vitamine C en kalk waterkers bevat antibiotisch werkende stoffen; heeft een gunstige invloed op mond- en darmbacteriën 'Herbamare' is in een handige strooi- bus met een inhoud van 250 gram ver krijgbaar bij reformhuis en drogist. GEBOREN: Didi, dochter van B.L.M. Goossens en M. de Bruin. - Robertus Pieter Hendri- kus, zoon van R.E. Roelofs en E.G. But- selaar. - Melhat, dochter van I. Bas- kaya en F. Baskaya. - Maria Elisa- beth, dochter van H. van de Kamp en T.E. Trommel. - Angela, dochter van G. J. Gansey en H.G.A. Arkes. - Cornelia Catharina, dochter van G.J.C. Knoops en J.M. van Hees. - Robin, dochter van F.J. Wohlert en R.P.M. Timmermans. ONDERTROUWD Nicolaas Christiaan Boudewijn van der Molen en Yvonne Cecilia Schaap. - Jo- hannes Petrus Cornelis de Boer en An- nelies ter Meulen. - Anton Peter Vis ser en Maria Josephine Adriana Kosters.- Wulfranus Theodorus Schoonderbeek en Elisabeth Apolonia van Beek. - Aal- bert Zoeten en Adriana Kooiman. - Wil lem Hendrik Minkels en Elisabeth An- toinette Maria Vreeswijk. GEHUWD: Johannes Antonius Kramer en Catha rina Maria Spijker. - Franciscus Wisse en Henriette Jakoba van Dijk. - Mar- tinus Peter Menze Roelf Groeneveld en Lucia Christine Laseur. - Anthonie Hen drik Markus en Antonia Amelia Louisa Maria de Jong. OVERLEDEN: Evert Brons, echtgen. van M.E. Ver hoef. - Gerardus Rudolf Antonius Bor- gers, echtgen. van A. Schuring. - Jo- hanna Maria Valstar, echtgen. van C. Berger. - Jan Antonius Kant, echtgen. van M.M. van Dorth. - Petrus Gertru- dus Hom, echtgen. van A.M. Dirkse. In Kasteel Groeneveld Het vierde en laatste concert in de reeks internationale piano-zomerfestivals wordt zaterdag 20 juli gegeven in Kas teel Groeneveld in Baarn. De pianiste Fania Chapiro speelt werken van Fre- deric Chopin in de Hasselaerzaal, De aanvang van het concert is vier uur 's middags. Fania Chapiro is vanaf het begin sterk betrokken bij en geïnteresseerd in het zomerfestival geweest. Ondanks haar drukke concertpraktijk heeft ze gehoor gegeven aan het verzoek van stichting De Baarnse Muziekkring, die het mu ziekevenement organiseert, te komen spelen. Enerzijds onder invloed van de Poolse volksaard en anderzijds door de veel zijdige ontwikkeling van Chopin op pia nistisch en compositorisch gebied, ont wikkelde zich een pianostijl die nu, na meer dan 100 jaar nog niets heeft in geboet aan aantrekkelijkheid, roman tiek en diepgang. De oorsprong van Chopin's muziek ligt in de tonale ka rakteristieken van de Poolse volksmu ziek, gepaard aan de chromatische uit werking van die motieven. Eindeloos zal de diskussie blijven of Chopin wel tot de Poolse componisten mag worden gerekend, maar naar on ze mening zijn de Poolse elementen in zijn mazurka's en polonaises, zijn noctufes en ballades zo overduidelijk aanwezig dat hij zonder problemen de ze serie de plaats kan innemen van ver tegenwoordiger der Poolse muziek, kan innemen van vertegenwoordiger der Poolse muziek. Zeker wanneer die muziek, zoals van middag, wordt vertolkt door een Cho- pin-kenster bij uitnemendheid, Fania Chapiro, twijfelen we er niet aan of deze afsluiting van een serie waarin aandacht werd gevraagd voor vier ver schillende muziekculturen, zal tevens een hoogtepunt vormen in deze zomer- concerten reeks. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. 7i Op 19 juli treedt bij 'Levob Jazz op de Groenmarkt' het Klaus Flenter Trio op met zang van Jenny Gordee. Klaus Flenter is iemand die niet snel tevre den is. Hij eist het nodige van de men sen die hem muzikaal omringen. Op die wijze zorgt hij voor kwaliteit. Het trio speelt als een goed 'geoliede' machine zonder de indruk te geven dat het spelen een automatisme is. Het tegendeel is waar. Door het gemak waarmee wordt gespeeld, wordt er ook 'gespeeld' met de nummers die ten ge hore worden gebracht. Dat betekent een duidelijk etaleren van virtuositeit van drie solisten van topformaat, re sulterend in uitermate boeiende mu ziek die varieert van subtiel naar ro mantisch tot zeer spectaculair. Het trio wordt vocaal ondersteund door zangeres Jenny Gordee. Zij werkt vanaf de oprichting in 1975 mee aan de suc cessen van het trio. Na het werken met internationale showorkesten is het blijk baar goed toeven bij het Klaus Flen ter Trio. Zij heeft een warm stemge luid, een uitstekende timing en een goe de repertoire-keuze. Ook deze avond wordt de jazz weer op een andere wijze belicht Zo houdt de Stichting Jazz in de Center woord als het gaat om jazzy evenings met veel afwisseling. Bezetting: Klaus Flenter, gitaar/Henk Haverhoek, contrabas/Arnoud Gerrit- se, drums en Jenny Gordee, vocals. De avonden zijn mogelijk gemaakt dankzij Levob Verzekeringen, café 't Nonnetje, Sherryhuis Don Camillo, Ca fé Onder de Linden, pannekoekenhuis- de Potsenmaker en de gemeente Amers foort. Theologische opleiding stichting In de Ruimte De stichting In de Ruimte start op za terdag 20 september met een part-time opleiding voor middelbaar theologisch onderwijs. In dit nieuwe project wordt gestreefd naar deskundig en bijbel- theologisch onderricht. De opleiding staat open voor gelovigen voor alle gezindten. Ter kennismaking kan de eerste les op 20 september, die om half tien 's morgens begint, vrij blijvend worden bijgewoond. De lessen voor de middelbaar theolo gische opleiding worden gegeven in 'Het Huis van de Pottenbakker' op het terrein van de stichting In de Ruimte aan de Insingerstraat in Soest. Tele fonische informatie kan worden inge wonnen onder nummer: 24433. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouw rijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmisen 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 De vrijwillige medewerkers van de stichting Spullenhulp zijn op vakantie. Het verzamelcentrum aan de Veldweg is derhalve gesloten. De medewerkers verzoeken iedereen vriendelijk om geen spullen achter te laten bij het cen trum van Spullenhulp. Vanaf 30 juli is het hoofdkwartier weer bezet. Een dag later gaat men door Soest om de aanbiedingen op te halen. Per 1 augustus draait Spullenhulp weer op volle toeren. Dan zal men zich met name inzetten voor een project in Afri ka. Zondag 20 juli HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00uur ds. J.A.J. Vermaat, Baarn 19.00 uur ds. K.J. J. Radstake, gez. dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. K. van Liere De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. T.B. van Houten, gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur kand. G. Schreuders, Houten 17.00 uur drs. M. J. Paul, Amersfoort Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur mevr. M. Gordeau In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren, H.A. 17.30 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur dr. A. Sanders De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. T.B. van Houten, gez. dienst GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 uur ds. I. de Bruyne, Apeldoorn 17.00 uur prof. dr. W.H. Velema, Apel doorn GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 dinsdag 15 juli: 19.30 uur ds. J. Mol, Werkendam zondag 20 juli9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. Verweij, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 Geen dienst EVANGELIE GEMEENTE 'IN DE RUIMTE' Klein Engendaalweg 52 10.00 uur char. gem. dienst 15.30 uur G. v. Engelenhoven CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30en 16.00uur. woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest: dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SÖESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen 10.00 uur ds. J. van Veen, Soest Sterrenberg 10.30 uur ds. J.L. Dielingen, Ziest GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat Geen opgave BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. P. v.d. Laarse, Soest EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 gez. dienst te Amersfoort NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J.S. Hielema, U.S.A. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b Geen opgave Bestuur vereniging openbaar onderwijs De ledenvergadering van de vereniging voor openbaar onderwijs Soest/Soes- terberg heeft de volgende bestuursle den gekozen: Voorzitter mevrouw J. M. Mann-Voortman, secretaris/pen ningmeester J.P. Uittenboogaard, en de leden mevrouw J. Kwant-Van Tuil, mevrouw L. de Schipper-Prins en de heer Z.H.Knol, Weekend-Opvangdienst Matschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, »hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12,00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktadresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-Iijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt ieaere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach- tegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, te.20570. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn" Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583. Vredehotstraat 6-3761HB Soest lel.02155-12525 van éu.uuuji i.uuu Auto van de weg fiets weer terug Tijdens een surveillance hebben poli tieagenten een auto uit het verkeer gehaald. De wagen is naar het bureau gebracht voor een technisch onder zoek. Een man uit Soest, die in de auto reed, is waarschijnlijk niet verzekerd, en heeft tot op heden nog geen papieren aan de politie kunnen tonen. Een 38-jarige man wordt ervan ver dacht een fiets te hebben gestolen. De in Soest wonende man werd met het tweewielige vervoermiddels aange troffen aan de Monnickenbosweg in Soestduinen. In de fiets stond een post code gegraveerd. Tegenover de politie verklaarde de man dat hij de fiets had gevonden. Het weerhield de politie er niet van om de man een proces-verbaal te overhandigen. iviinder gas in juni verbruikt De gasinkoop in de maand juni was 1.961.376 m3. In juni 1985 was dat 2.257.775 m 3 en in juni 1984 2.206.265 m3. Tot en met juni is dit jaar 42.849.314 m3 gas in gekocht. In 1985 was dat 43.639.756 m3 en in 1984 39.837.344 m3. VERMIST: 12-7. Reu, poedel, zw. 14 jr., pas getrimd. Renes, Prunuslaan 18, Soest, tel.16327. 7-7. Reu, poedel, zw. Omg. Grutto Baarn. 12-7. Kater, rood cypers, witte borst en poten en buik, 2 jr. v. Becker, Lange Brinkweg 115, Soest, tel. 14915. 6-7. Kater, zw., wit befje, ongec., l3^ jr. gele halsband. De Jong, Nieuweweg 38, Soest, tel.21636. 5-7. Kater, zw., gec. v. Essen, Soest, tel.19413. 5-7. Kater, rood, gec. Kuyer, Kerkpad ZZ91, Soest, tel.: 12509. I-7. Kater, zw., gec., 2 jr., donkere vlooi enband. v. Vulpen, Boekweitland 28, Soest, tel.10757. 9-7. Poes, rood, 6 jr., vlooienband, Kop pen, Veenbesstraat 92, Soest, tel. 13198. 26-6. Poes, cypers, witte bef en witte pootjes, 1 jr. Born, Kooiweg 4, Soest, tel.15815. 12-7. Dwergkonijn, albino, Vedelaarpad Soest, tel.18136. Kaketoe, wit. A. Laverman, G. Dou- laan 9, Baarn, tel.02154-16481. GEVONDEN: 12-7. Kater, grijs/wit, gec., Albert Cuyp laan Soest. 9.7. Kater, rood. Bos Austerlitz, Soes terberg. 8-7. Kater, rood/wit, 12 weken. Parkeer plaats Laanstraat Baarn. 12-7. Kater, zw./w., ca. 5 maanden, witte onderzijde, zwarte rug zwarte staart. Talmalaan Baarn. II-7. Poes, wit met strepen op de rug Amsterdamsestraatweg Baarn. 9-7. Poes, witte voorzijde, witte voor poten en l witte achterpoot, grijsbruine achterzijde met helft van het kopje ook grijsbruin, jong omg. Oosterstraat Baarn. 10-7. Kat, cypers, wit befje en witte teentjes, Eembrug. Dierenopsporingsdienst, AMIVEDI Baarn/Soest, Tel. 02154-20805/02155-10667 Zaterdag 19 juli en zondag 20 juli HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel.: 12333. B.C.A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel.: 12667. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg 19 en 20 juli tot 21 juli 08.00 uur R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel.030-780626. Apotheken Weekend- en nachtdienst 19 en 20 juli ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, Soest, tel.: 12497. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel.: 02154-12137. Tandarts Zaterdag 19 juli en zondag 20 juli van 13.00-13.30 uur: J.G. Hooteijling, Heideweg 9, tel.16666. Dierenarts Grote- en kleine huisdieren J.H.J. Meursing, Van Meckien- burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 - 14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. e Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. t Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Dans-zwemfestijn in Birkhovenbad De volksdansvereniging Terpsichoré organiseert op zaterdag 19 juli een dans-zwemfestijn in bosbad Birkhoven in Amersfoort. Toegang wordt alleen verleend aan personen, die een lid maatschapskaart van de vereniging of van de NEVO kunnen tonen. Voor het evenement, dat tussen 15 en 21 uur wordt gehouden, is het namelijk wen selijk om aantoonbaar dansliefhebber te zijn. zo stelt de organisatie. De toegangsprijs bedraagt vier gulden. Dansen, zwemmen en picknicken zijn de activiteiten in het bosbad. Voor de picknick moeten de bezoekers hun eigen versnaperingen meenemen. Aan geraden wordt de sterk-alcoholische dranken thuis te laten. Voor de dagelijkse zwemgasten wordt tussen 15.45 en 16.30 uur een demonstratie gegeven. José van Dalen (tel: 23574 na 18 uur) weet alles te vertellen over het dans- en zwemfestijn. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Aangezien de P.T.T. een verzoek van Amnesty International om een bijzon dere postzegel uit te willen geven ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum niet wenste te honoreren, brengen de samenwerkende Nederlandse Stads postdiensten een serie postzegels uit van bet 25-jarige Amnesty Internatio nal, dat zich al die jaren wereldwijd beijvert voor naleving van de Uni versele Verklaring Van De Rechten Van De Mensvoor vrijlating van ge weldloze gewetensgevangenen, voor een eerlijke procesvoering voor poli tieke gevangenen en tegen martelin gen en executies. Voor dit werk ontving Amnesty Inter national in 1977 de Nobelprijs voor de Vrede. De partikuliere Stadspost kan weinig begrip opbrengen voor de weigering van het ambtelijke Staatsbedrijf der P.T.T.zij rekent het zich tot een eer om aan dit Amnesty-jubileum een bij zondere serie postzegels te kunnen wij den! De serie bestaat uit drie waarden, met toeslag: 45 10 ct.55 10 ct. en 110 25 ct. De zegels zijn uitgevoerd in meei-Kieuren-offsetdruk, naar ont werp van graficus Pieter de Groot uit Eindhoven. De toeslag komt ten goede aan het werk van Amnesty International Ne derland en de afdracht ervan vindt plaats onder notarieël toezicht. De Amnesty-zegelserie verschijnt te vens als blocje met randtekst, als mede op een bijzonder fraai uitgevoer de eerste-dag-enveloppe (F.D.C.). Van iedere F.D.C. is l,- bestemd voor Amnesty International Neder land. Eerste dag van uitgifte: 28 mei j.1. De oplage is gelimiteerd tot 30.000 ge nummerde exemplaren. Geïnteresseerden, die zich ervan wil len verzekeren deze unieke uitgifte in hun bezit te krijgen, kunnen dit doen door overschrijving van 14,45 per setje (dit is inklusief porto) op giro 56.19.950 t.n.v. Stadspost-Filatelistisch Buro, Keltenlaan 6, 7312 TL Apeldoorn. Men krijgt dan het komplete setje, bestaande uit de serie van 3 zegels, het blocje en de eerste-dag-enveloppe/ F.D.C. spoedig franco toegezonden. Voor nadere informaties belt men de INFO-telefoon: 055-554708, ook buiten kantooruren. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwil ligers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schappelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinderboerderij in het win keltje. De openingstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is te koop: sla, doperwten, capucijners, tuinbonen, rode bieten, aardappels, snijbiet, witte kool, rode kool, uien, courgette, kool rabi. Tevens zijn er ook scharreleierep verse kruiden te koop. Kom g en koop onze lekkere en gezond' ten.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13