Schoeman ...kom eens met Schoeman praten! d'OudeEnghel 50.000ste culinaire gast in bar/eetcafé De Knollentuin Soest 50 jaar geleden Donderdag 16 juli 1936 €remeentelijke organisatie achter gesloten deuren 3INA4 WOENSDAG 16 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 vrijetijdskleding lAUTO VAN DOORN I As. weekend grote auto-show Alles sterk geprijsd! UIT VERKOOP nog in volle gang vraagt: uw aandachtvoor Wedstrijden en demonstraties op clubdag Hackney vereniging Familie Sportel uit Nijkerk zorgt voor mijlpaal EEN SEAT KOOP JE GEWOON BIJ: SOEST PvdA wil maand extra Volkshuisvestingsnota Dronkenschap op den openbaren weg Sikkens BRANDSMA behang verf 5CHHDEREN v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Laanstraat 82 - Soest - Tel 02155-21719 Bestemmingsplan 'Wostok' De burgemeester maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat het ontwerp van het bestem mingsplan "Wostok" met ingang van 17 juli 1986, gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de ge bruikelijke openingstijden) en ter hulp secretarie te Soesterberg voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisie leg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Bestemmingsplan 'Jeneverbesweg' De burgemeester maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat het ontwerp van het bestem mingsplan "Jeneverbesweg" met in gang van 17 juli 1986 gedurende een maand_ter gemeentesecretarie, uxueiing algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), almede in de plaatselijke bibliotheken en in het gemeentelijk in formatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende de gebruikelijke openings tijden voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter visie leg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp in dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders der gemeente Soest voornemens zijn met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Soectdijk, voor de aanleg van parkeerplaatsen op 1. een perceel grond hoek Stadhouders laan/Korte Brinkweg; 2. een perceel grond aan het Nassau- plantsoen/Beatrixlaan Tevens zijn burgemeester en wethou ders voornemens op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften ver gunning te verlenen voor a. het plaatsen van een erfafscheiding, Birkstraat 85 (artikel 302, lid 6 van de bouwverorde ning). b. het plaatsen van een berging, Citer 14; (artikel 7 van de voorschriften bestem mingsplan 4e herziening bestemmings plan Overhees c. het plaatsen van twee garages, Ho ningbij 20 en 22; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan O verhees Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 juli 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende zie- zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (Kamer 23) ter inzage. Bestemmingsplan 'le Heeserlaantje 2a' De burgemeester maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 17 juli 1986 gedurende een maand ter gemeentese cretarie, aideling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, het ge meentelijk informatiecentrum, Steen hoffstraat 9a (gedurende de gebruike lijke openingstijden) en ter hulpsecre tarie te Soesterberg, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad van de ge meente Soest op 19 juni 1986 vastgestel de bestemmingsplan 'le Heeserlaantje 2.' Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad geen bezwaarschrif ten ingediend; bij de vaststelling zijn in het ontwerp enige wijzigingen aangebracht. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, kan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vast stelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aangebracht, gedu rende de termijn dat het plan ter inzage ligt bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht bezwaren daartegen indienen. Bonnen ophalen bij gemeente Soester veehouders kunnen vanaf he den de door de GEKRO uitgeschreven bonnen van opgehaalde kadavers afha len op kamer 20 van het gemeentehuis. Dit kan elke werkdag tussen 9 en 12 uur. Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten) - bouwen woonhuis, Kerkpad ZZ 27 i- vergroten woonhuis, Oude Utrechtse- iweg 25. - vergroten woonhuis. P.C. Hooftlaan 50; - verbouwen kapel/kantoor tot woon huis, Rademakerstraat 19; - bouwen woonhuis met garage, Van Goyenlaan 201 - bouwen woonhuis met garage, Park laan 21 - wijzigen werkplaats in kantoor, le Heeserlaantje 56; - bouwen 5 woningen, Vinkenweg/Beetz- laan, sectie K, nrs. 334, 734, 3298; (alle ged.) - bouwen woonhuis, Wilhelminalaan, sectie K, nr 961; - bouwen woonhuis, De Colignylaan 2; - bouwen 10 woningen, Van Burenlaan, sectie K, nrs. 1132, 3092, 3094. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indie- Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort. Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal Op het terrein van de familie Van Dijk aan de Koninginnelaan heeft de Hack- ney-vereniging Centraal Nederland za terdag een clubdag gehouden. De leden van de vereniging streden in zes ru brieken om de (geld) prijzen, die normaal gesproken variëren van vijf tig tot tachtig gulden voor de winnaar. Tussen de bedrijven door zorgde stal houderij Kraay voor demonstraties met verschillende aanspanningen. De heer J. Kraay, die ook met paard en koets bruidsparen vervoerd, presen teerde zich ondermeer met een tan dem- en meerspancombinatie. Hackney is een Engels raspaard, dat in vroegere dagen met name in Groot- Brittanië werd gebruikt als aanspan voor de wagen. De Hackneys staan be kend om de sierlijke manier waarop zij voortschrijden. De benen worden statig en soms hoog opgetild, en dat levert een fraai beeld op. Het was daarom niet zo verwonderlijk dat veel mensen afgelopen zaterdag naar de Koninginnelaan waren gekomen om de verschillende Hackneys aan het werk BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest 5 Tel. 02155-13331 DAGMENU flO,- J vanaf 17.00 uur J Donderdag 17 juli Kipragoflt Vrijdag 18 juli j Gehaktbal of gebakken schol J Maandag 21 juli g Verse worst Dinsdag 22 juli Spaghetti „Bolognese" Woensdag 23 juli Hondeportie Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. te zien. In totaal kwamen 37 combinaties in actie tijdens het hippische evenement. De verschillende rubrieken zijn ingedeeld op basis van het gewonnen prijzengeld. Zo bestaat de nieuwelin genklasse uit Hackneys die nog geen geld hebben verdiend. Bij de kleine limiet gaat het om paarden en ponies, die niet boven een totaal bedrag van 750 gulden komen. De Hackneys van de ereklasse hebben die limiet reeds over schreden. Bij de wedstrijden wordt door de jury vooral gelet op de bewe gingen met de benen. Ze moeten zo hoog mogelijk worden opgetrokken. Het boeiende daarbij is dat de benen soms tijdens het lopen in de lucht zwe ven. De wedstrijden zijn met name een boeiend schouwspel wanneer er snelhe den worden gehaald. Verder worden ook de houding van het hoofd en de oren in de gaten gehouden, terwijl het tevens belangrijk is dat de Hackneys ontspannen overkomen. Hobbyisten In Nederland staan 150 hobbyisten geregistreerd. De heer Paul Bos, bestuurslid van Centraal-Nederland spreekt met opzet van hobbyisten, want ondanks de geldprijzen is de Hackneysport nooit kostendekkend. De Hackneyverening Centraal-Nederland is één van de clubs, die met regelmaat een wedstrijddag organiseert. Afgelo pen zaterdag zou de club dag aanvanke lijk in Bunnik worden gehouden, maar om verschillende redenen week men uit naar het terrein van de familie Van Dijk, die dit belangeloos beschikbaar stelde. De Soester middenstand deed ook een duit in het zakje door het prij zengeld aan te leveren. Het was het dubbel en dwars waard, want het sa menspel tussen mens en Hackneys was zaterdag mooi. En dat kan ook gezegd worden van de diverse aanspanningen, waarmee stalhouderij Kraay de paar denliefhebbers het water in de mond deed lopen. Valpartij Lichte schaafwonden liepen een fietser en een bromfietser op, toen zij beiden ten val kwamen. De oorzaak van de valpartij was dat de sturen in elkaar verward raakten bij een inhaalpoging van de bromfietser. Het ongeval ge beurde op het fietspad van de burge meester Grothestraat. Een voordeur van een woning aan de Beetzlaan is beschadigd doordat het ruitje werd vernield. Vrijdagmorgen werd vermoedelijk met een luchtbuks een gat van 3 tot 4 millimeter in het deurraampje geschoten. GEMEENTE Bob Sluis en Marjan Klaassen (beiden staand) proosten met het gezin Sportel uit Nijkerk op het behalen van de culinaire mijlpaal. Tjerk, Bep en Marieka Sportel uit Nijkerk werden zaterdagavond aangenaam verrast toen zij het bar/eetcafé De Knollentuin aan de Burgemeester Grothe straat waren binnengegaan. Nadat zij zich een blik op de menukaart hadden ge gund en de bestelling hadden laten opnemen, zette eigenaar Bob Sluis en Marjan Klaassen het gezin in de bloemen. Op de 590ste dag na de opening van De Knollen tuin bleek de familie Sportel de 50.000ste culinaire gast in het bar/eetcafé te zijn. Een fleurig boeket en een gratis diner voor drie personen was de beloning voor het bereiken van deze mijlpaal. Tjerk Sportel, die een autobedrijf in Nijkerk heeft, zijn vrouw die een was serette runt en dochter Marieka liepen maar al te graag tegen dit lot uit de lot- terij aan. Er kan gesproken worden van een 'verdiende' toevalstreffer, want het /jrietal komt meer dan eens speciaal naar Soest om te genieten van een goedver zorgde maaltijd in De Knollentuin. Zo als overigens zo veel mensen de op de spijskaart aangeprijsde creaties van de koks Maurice en Erik kunnen waarde ren. Vijftigduizend eters in 590 dagen komt neer op 85 diners per dag. Daar naast hebben Bob en Marjan en het personeel hun handen vol aan de lunches. f!e hapjes tussendoor, om nog maar niet te spreken over de barklanten, die niet alleen een goed gevulde maag kunnen halen, maar tegelijkertijd voor een goedgevulde Knollentuin zorgen. Vanaf 29 november 1984, toen Bob Sluis zijn totaal heringerichte pand aan het publiek openbaarde, is het alleen maar bergopwaarts gegaan. Het schijnt hem te zitten in de door Sluis gehanteerde formule. De sfeervol ingerichte Knollen tuin blijkt namelijk op zowel jong als oud aantrekkingskracht uit te oefenen. Voor mensen van 0 tot 100, een soort stripboek onder de horeca-zaken dus. Uppie Het voorterras aan de weg, dat wordt beschermd door een glazen wand, en het achterterras, waar groepen tot ze ventig personen kunnen barbecuen. Het restaurantgedeelte, met overal aan de muur oude opnames van historische plekjes van Soest, en de ruime bar, waar het zoals gezegd voor alle leef tijdscategorieën goed vertoeven is. De kelder met een biljart en andere speel automaten, je kunt het zo gek niet op noemen, of De Knollentuin heeft het wel. Zoals Amsterdam het met het oog op de Olympische Spelen in 1992, zo heeft de Knollentuin het iedere dag. Dat komt eens te meer tot uiting in het grote aan tal bezoekers dat naar de Burgemeester Grothestraat blijft trekken. Je kunt er dan ook altijd terecht. Met grote groepen, rustig met z'n tweetjes of gewoon in je uppie. Altijd volgt er wel een babbeltje, een snabbeltje of een spelletje backgammon. Bob Sluis, die hoewel er wel eens gefluisterd wordt dat hij dit spel heeft 'afgericht' een opportunistisch backgammonspeler is, speelt in op zijn publiek. Hij weet dat men zich thuisvoelt in de ontspan nen omgeving van De Knollentuin, en doet er alles voor dat zo te houden. Daar bij hoort natuurlijk ook vooruitdenken, en dat is iets wat Sluis doet. Voor de toekomst staan er de nodige plannen op stapel, allen gebaseerd op service verlening voor de klant. Dat samenge voegd met de uitstekende kwaliteit van de spijzen en de drankjes, en men wer- pe de vraag op of het wel zo opzien barend is dat De Knollentuin na 590 da gen al door 50.000 culinaire gasten be zocht is. Het antwoord moet 'nee' lui den, want er zijn er inmiddels zo veel, die blijven terugkomen. Vraag maar aan de familie Sportel. VAN GOYENLAAN Flatwoning met berging en verder aanbehoren. Indeling: en tree, grote woonkamer, 2 slaap kamers, keuken, douche en was ruimte, toilet en balkon. Begane grond berging. Servicekosten in- klusiet voorschot verwarming bedraagt momenteel ca. f 275,- per maand. Koopsom f39.500,- k.k. JOH. POSTSTRAAT Een zeer gunstig en rustig gel. middenwoning m. voor- en achtertuin, geh. v.v. gas c.v., ga rage afzonderlijk gelegen. Entree, toil., k.k., ruime keuk., doorzonkam 1e verd.: 3 sl.kam., badkam.; 2e verd.: berging en een zeer roy, zolderkam. Vraagprijs 142.500,- k.k. VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,- k.k. INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m? met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs f295.000,- k.k. Voorstel burgemeester en wethouders: Het college van b. en w. voelt er niets voor de besprekingen met de fractie voorzitters over de reorganisatieplan nen van het gemeentelijke apparaat in het openbaar te voeren. De vergaderin gen zijn wel openbaar voor het ambte lijk personeel. Zij hebben daarin ook spreekrecht. Na afloop van een verga dering kan desgewenst van het bespro kene melding worden gemaakt aan de Soester bevolking in een zg. info bulletin. Alleen als raadsvoorstellen ter discus sie staan wordt de pe^s over vergader plaats en - data ingelicht. 'Dit alles vanwege de persoonlijke be langen die voor veel medewerkers bij de beraadslagingen meespelen en de noodzaak in dat verband uiterst zorg vuldig met de gedacbtenwisseling in de commissie en de berichtgeving daar omtrent om te gaan.' Dat schrijft de waarnemend voorzitter van de commis sie gemeentelijke organisatie, wethou der Ries van Logtenstein (CDA), aan de fractievoorzitters. Het plan bestaat om op maandag i sep tember de kwestie van al of niet open baarheid aan de fractievoorzitters voor te leggen. Deze vergadering is wel openbaar en begint al om 7 uur 's avonds. Dit geschiedt voortaan maandelijks voorafgaand aan de commissie ABZ. Eerste keer Op 25 juni is de commissie gemeente lijke organisatie voor het eerst bij el kaar geweest achter gesloten deuren. Over het besprokene is de vorige week een 'info-bulletin' verstrekt. Besloten is een speciale 'begeleidingsgroep uit het personeel in te stellen, die zal die nen als klankbord voor de medewer kers van bet externe adviesbureau De Galan Voigt, die de reorganisatie van het gemeentelijke apparaat (kos ten om en nabij de honderdduizend gulden) moet uitvoeren. De commissie, die bestaat uit de frac tieleiders uit de raad alsmede de wet houders voor organisatie (de heer Plomp) en personeel (de heer van Logtenstein) kon zich vinden in de voorgestelde pro cedure. Volgens bet Info-bulletin zal binnen het ambtelijk apparaat een aantal experi menten worden uitgevoerd die de be- leidsintegratie moet bevorderen. In zake de termijn van het veranderings proces wordt benadrukt dat beslissingen niet om des tijds wille dienen te wor den geforceerd. Tegelijkertijd werd er op gewezen dat een zekere spoed is geboden teneinde de onzekerheid bij de medewerkers zo kort mogelijk te doen voortduren. De concept-nota Volkshuisvesting moet langer ter inzage liggen voor de bevolking dan is bepaald. De nieuwe nota is voorbestemd om tot 1 septem ber in de openbaarheid te liggen in het VVV-kantoor aan de Steenhoffstraat. Maar de PvdA-fractie in Soest heeft aan het college van burgemeester en wethouders gevraagd of deze periode met één maand kan worden verlengd. De fractie schrijft in een brief aan b. en w. dat men verheugd is over het ver schijnen van ue nuia, maai uai men daarentegen betreurt dat de nota in de vakantieperiode ter inzage ligt. De PvdA ziet liever dat tot 1 Oktober gere ageerd kan worden op de nota. Dit om met name organisaties de gelegenheid te geven gebruik te maken van de inspraak. Volgens de PvdA past een dergelijke maatregel goed in het beleidsprogramma van het gemeente bestuur. Daarin wordt namelijk gepleit voor een nauwe betrokkenheid van de burgers bij besluitvorming. Smeltend wegdek Zooals de laatste weken met verschillende wegen onzer gemeente het geval is, werd ook de Torenstraat verleden week door Gemeentewerken onder handen genomen, ter herziening van het wegdek. Een nieuwe teerlaag werd aangebracht, waarop zooals gebruikelijk ter verharding fijn grind ge strooid werd. Van te voren had men echter niet kunnen zien, dat deze teer-substantie niet was wat het behoorde te zijn. Door verkeerde praeparatie bleef de laag zacht en wilde niet voldoende stollen. Het gevolg was, dat grind en teer aan fietsbanden en schoenen bleef zitten, iets wat natuurlijk zeer hinderlijk was. Regende het, dan spatten teerachtige druppels op kleeren en schoenen van de voorbijgangers. Tenslotte was het grind bijna geheel weggespoeld en van de teerlaag afge reden door passeerende fietsen. Aan deze onhoudbare toestand is met bekwamen spoed een einde gemaakt door met schrapers de nieuw aangebrachte laag er weer geheel af te doen krabben. Opnieuw zal een teer- en grindlaag worden aangebracht. Demonstratie E.H.B.O. Een demonstratie blijkt altijd de beste propaganda. Beter dan redevoeringen en uiteenzettingen ,,doet" een demonstratie, bet, waarbij men met eigen oogen het nut eener vereeniging of iristelling aan schouwen kan. E.H.B.O. heeft gemeend hierin te zullen slagen, door op het terrein van de boerderij Butselaar een practisch kijkje op haar werk te geven. Daar Dr. Donker met vacantie is, en ook Dr. de Vos niet aanwezig kon zijn, werd de leiding gegeven door Dr. J.H.A. Rupert. Door den heer Kroon, een der leden, werd de scène uiteengezet, alvorens de demonstratie van hulp begon. Een hoog beladen hooiwagen rijdt op weg naar de boerderij op een smallen en slechten weg. Tijdens een geweldig onweer r'aat de bliksem in een wil genboom, waardoor de paarden schrikken, de wagen uit het evenwicht raakt en kantelt. De boer en een meisje worden van de bok en de jongen van de wagen geslingerd. De boer kermt luid, een der wielen is hem over het lichaam gegaan. Het meisje ligt in de sloot en is geheel bewusteloos. De jongen is op den weg terecht gekomen, klaagt over hevige pijn en uit de rechterslaap vloeit bloed. Dit ongeval wordt gezien door 3 leden der E.H.B.O. en een die kan helpen. De eerste hulp van snel verbinden etc. wordt verleend, daarna worden de verongelukten per brancard in een bootje gedragen, dat hen over een riviertje, aan de andere zijde van den weg loopend, naar de boerderij ver voert. De ziekenauto met benoodigdheden arriveert en de E.H.B.O. trekt aan 't werk. Bij het schijndoode meisje brengt kunstmatige ademhaling terugkeer van het leven, de boer en de jongen worden gespalkt en goed ver bonden. De belangstelling voor deze interessante oefening, die in alle opzichten gelukte, was groot. Na hierop attent gemaakt te zijn door enkele inwoners van Soest, werden in den nachts van Zondag op maandag door twee agenten op den Heuvelweg aangetroffen een man en een vrouw, die in kennelijken staat van dronken schap verkeerden. Heen en weer zwaaiend over den weg, was het paar ten slotte tegen een paar aldaar geplaatste vuilnisbakken opgebotst, en hadden hun evenwicht verloren. Met vuilnisemmers en al lagen zij nu op den weg en waren niet in staat weer overeind te krabbelen. De beide agenten wisten hier echter wel raad op en brachten het dronken paar naar het politie bureau alwaar ze in de daarvoor bestemde lokalen hun roes uit konden sla pen. Den volgende morgen werden zij ontnuchterd verhoord en bleek men te doen te hebben met een paar zwervers. Nadat procesverbaal opgemaakt was, mochten zij bun weg vervolgen. Commissie tegen den belastingdruk Onder voorzitterschap van den heer Duyn is een Commissie, samengesteld uit leden de Vereenigingen Soester Bouw kring, Soest-Zuid en V.V.V. Soest Vooruit, reeds eenigen tijd aan het werk om te trachten een actie in te stellen tegen den belastingdruk in Soest. Oorspronkelijk gaat deze actie uit van den Bouwkring, doch wordt uitgevoerd in samenwerking met andere vereenigingen. Als afgevaardigden dezer Commissie zijn de heeren Duyn en v.d. Plas, voorzitter Soest-Zuid, reeds ter officieele audiëntie geweest bij den Minister van Financiën, doch konden door een abuis, daar hun namen niet ontvangen worden. In een schrijven d.d. 7 Juli j.1. is de Minister persoonlijk van hun wensch in kennis gesteld, zoodat men hoopt, spoedig opnieuw ter audiëntie opgeroepen te worden. Alreeds werden ten Gemeentehuize verschillende conferenties gevoerd in zake vermindering personele belasting. In hoofdzaak wil men de enorme bijdragen van Soest voor het werkloozen-Subsidiefonds verlaagd zien. Thans zijn door de Commissie de besturen of gedelegeerden van diverse Soester Vereenigingen opgeroepen ter vergadering op 21 Juli, des avonds te 8 uur, in Hotel-Pension 'De Boschvijver' dat zich zeer goed leent voor een dergelijke vergadering. Te half negen zijn de Raadsleden uitgenoodigd te verschijnen. Bedoeling is, dat elke vereeniging een spreker naar voren doet komen, die alsdan in korte bewoordingen de houding zijner vereeniging uiteenzet. Geen persoonlijke aanvallen op Raadsleden of hun beleid zullen geduld worden. Men verlangt slechts een objectief betoog inzake den belasting druk en zijn gevolgen. Ongetwijfeld belooft het de 21e Juli een belangrijke vergadering te worden. Auto tegen boom Donderdagmiddag is een luxe auto, komende uit de richting Amersfoort en bestuurd door den heer B. Woudstra uit De Bilt, waarschijnlijk door een de fect aan de stuurinrichting, op den Amersfoortschen straatweg, ter hoogte van het gebouw van den Protestantenbond, tegen een boom gereden. De be stuurder, die alleen in den wagen zat, werd ernstig gewond en moest op last van Dr. Insinger naar het ziekenhuis ,,De Lichtenberg" worden overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd. Sikkens Rubbol EPS uitstekende dekkracht goed vullende verf op moeilijke ondergronden ook wat vochtig hout en oudere laklagen bij voorkeur gebruikt door vakman Adviesprijs 44,85 Brandsma-prijs (wit) Vakantie voordeel Soesteiborgsestraat 52. Teleloon 02IS5-I2563 b.v.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5