AUTOMOBIELBEDRIJF DE mazda-SHOw 23 m 1986 Tijdens wedstrijd 1e team Feijenoord tegen Japans mazoa-team op het SEC-terrein. Aanvang 19.00 uur Raadsleden op excursie naar bouwterrein nieuw politiebureau Meningen van lezers Wij besteden er miljoenen aan! Konijnenplaag PAGINA 8 BAARN t Laanstraat 67 Tel. 02154-15588 's maandags- ■tt middags geopend WOENSDAG 16 JULI 1986 SOESTER COURANT uit grootmoeders lijd. Raadsleden die lid zijn van de zogenaam de begeleidingscommissie-bouw-poli- tiebureau en van de commissie be drijven zullen op 4 augustus een rond wandeling maken over het bouwterrein aan de Dalweg waar het nieuwe poli tiebureau in aanbouw is. Daarna treffen beide commissies el kaar in het gebouw van Gemeentewer ken aan de Lange Brinkweg waar zij 's middags gaan vergaderen over de voortgang van de bouw en de energie besparende maatregelen in het nieu we politiebolwerk. Dit laatste is gevat in een nieuw colle gevoorstel dat op 21 augustus in de Ge meenteraad wordt behandeld. In juni is uitvoerig in de Raad gediscussieerd over een aanvullend krediet ten behoe ve van deze energiebesparende maat regelen. De beslissing werd toen ten de le uitgesteld, omdat een aantal zaken waaronder de aanvraag voor een even tuele rijkssubsidie nog niet duidelijk waren. Met name de beer van Esse- veld (D'66) zette vraagtekens bij de financiële voordelen van het verwar mingssysteem. Begeleidingscommissie Misverstanden rezen in de juniverga- dering van de gemeenteraad over de bijeenkomsten van de speciale bege leidingscommissie, die in april 1985 werd ingesteld. In mei 1985 werden daartoe benoemd mevrouw Blommers en de heren Vis ser, Pothuizen, Van Garderen, Ver- heus, Blaauw, Van Gelder en Bolhuis. Met de installatie van de nieuwe raad op 29 april 1986 werd de heer Van Gar deren vervangen door de heer Meilof en werd de plaats van de heer Bolhuis ingenomen door mevrouw Greefhorst. Mevrouw Tomassen zal zitting nemen in de begeleidingscommissie in plaats van P.S.-fractievoorzitter Visser. Tot nu toe is de commissie drie keer bij elkaar geweest. Het college van B.&W. 'betreurt' het inmiddels, dat voor de laatste vergadering, na afloop van de commissie ABZ, de heer Blaauw (WD) niet is uitgenodigd. In het vervolg zal een vergadering van de Begeleidingscommissie vóóraf wor den aangekondigd. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Tot mijn groot ongenoegen stel ik al enige maanden vast dat er een ware konijnenplaag op de Algemene Be graafplaats heerst. Hoewel ik er dage lijks kom moet ik iedere keer weer tot mijn grootste spijt constateren dat de konijnen de hele beplanting op de gra ven geruïneerd of opgegeten hebben. Wat er ook staat, wat ik er ook aan doe, ze blijven het constant vernielen. En er zijn er zo velen met mij die er alle moeite voor doen het netjes te hou den. Het resultaat is de volgende dag bedroevend. En dat voor je dure geld. Allereerst moet je 300,- betalen voor bet stukje grond als graf en dan nog eens elk jaar 100,- voor onderhoud. Dat telt toch lekker aan. Ik geloof dat ze voor dat geld ook wel iets aan die konijnen kunnen doen. Doe er iets aan! Ik spreek ook mensen die wel eens een graf komen bezoeken waar plotseling de steen van is weggehaald en kapot geslagen. Een graf, waar allereerst de grond van is gekocht en vaak enkele jaren door iemand betaald is die bet plotseling nalaat en dan wordt zomaar dat graf geplunderd. Mag dat allemaal zomaar? J. v. Sloten, Clemensstraat 84, Soest. De Nederlandse huisvrouw (en vergeet de moderne huisman niet) wenst een schone was. Wij beste den er met z'n allen zo ongeveer een dikke 450miljoen gulden aan. Daarvoor kopen wij 130.000 ton waspoeder, 15.000vrachtauto's op een rijtje. Omdat wij alle vlekken rigoureus willen verwijderen, ge bruiken wij vaak nog speciale voorbehandelingsmiddelen. Niets hindert ons meer dan een was waarin nog gore restanten zicht baar zijn van vet, modder, choco lade, ei, viltstift, ballpoint en wat dan ook. Maar liefst 80% van de consumenten gebruikt een voor behandelingsmiddel. Die dat niet doen smeren groene zeep op de vlekken, maken papjes van het waspoeder of gebruiken huismiddeltjes van grootmoeder. De meeste van die gebruikers hebben kinderen lot 16jaar. Daarna lijkt het of de ergste vlekkenkampioenen wal zindelijker worden. Een van de diepere oorzaken van achterblijvende vlekken na het wassen is. dat de huisvrouw in doorsnee op lagere temperaturen 40° of 60°) is gaan wassen. Dat bespaart inder daad energie, maar daardoor blijven vlekken vaak hardnekkig achter. Dan maar inweken en voorwassen? Dal vindt men tijdrovend en ongemakkelijk en het energievoordeel gaat weer verloren. NIEUW EEN VOORBEHANDEUNGSSPRA Y! Om het vlekkenprobleem voor eens en altijd uit de weg te ruimen bedacht men bii Johnson Wax Nederland een gloed nieuw middel. Dat is SUOUT, een spe ciale 'voorbehandelingsspray'. Een middel, in een zeer handzame doscer- llcs. die 3 ragdunne straaltjes van dit vloeibare middel op de vlekken spuit. Shout vervangt alle produkten die normaliter voor vuil- en vlekvoorbe- handeling werden gebruikt. Shout is een aktiel' voorbehandelingsmiddel, met een speciale dieptewerking, die tijdens de normale hoofdwas tot ont plooi ng komt. FOSFAATVRIJ liet nieuwe voorbehandelingsmiddel Shout is fosfaatvrij en het tast dus het milieu niet aan. Het plezierige is, dat dit middel zowel biologische als niet biolo gische vlekken radicaal verwijdert! WASDAG WORDT EENVOUDIGER De moderne huisvrouw beschouwt het wassen als een noodzakelijke handeling. Het moet nu eenmaal en het moet goed. Hel ouderwetse inweken wordt als om slachtig en tijdrovend gezien. Op 90° wassen vergt veel energie (ca. 35%). Voorwassen vergt meer energie en w ater. Daarom is dit nieuwe voorbehan- delingsmiddei een uitkomst. Shout maakt de was tot het eenvoudige werk dal het in wezen kan zijn. Met het eigen wasmiddel kan men wassen op de gebruikelijke tempera turen. Vlekken worden even'aangespo- ten' met Shout. Dat middel doet zijn werk in de normale hoofdwas zonder verdere poespas. 1 let resultaat is een helderschone was. Shoul doel biologische en niet biologische vlek ken verdwijnen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 8