Schoeman ■Jll BROEKENSTUNT 0 z 0 CC SU 2 cc 0 X 0 3) «W fx Ï3 3) 0 3) 2 0 55.- p.st. 2 voor 100.- 0 00 VAN ESSEN DOET'T OP 3 MANIEREN. \jon H Gvren LM GRATIS VERGROTING 800 50 GRATIS VERGROTING of de helft van de waarde in contanten kom eens met Schoeman praten! cl'Oude Enghe\ l. Behanqen Soest 50 jaar geleden Vrijdag 24 Juli 1936 WOENSDAG 23 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOESTERBERG SOEST Bachconcert door Nico van den Hooven in Sint Joriskerk Friesland promotie tijdens de Spakenburgse dagen EMANUELLE BROEKEN nu 45.- 35.- 40.- vri jeti jdskleding j^HI vri jeti jdskleding fTB'o 16 95 ca gebloemd BRANDSMA BEHANG VERF b.v. 19 00 U hebt volop keus dank zij de KODAK 1,2,3- show 1. De "Budget"-Print f 0,69 f 0,79* 2. De "Select" - Print f 1f 1,10* 3. De "Super select"-Print f 1,95 'Easy Rider' met Peter Fonda ZOMER VAN GOYENLAAN Een perfect onderhouden 3- kamerflat (voorheen 4) gele gen op de 3e woonlaag met ber ging. Het geheel is recentelijk geheel opnieuw gerenoveerd in lichtblauwe en witte tinten het geen een magnifieke sfeer geeft. Indeling: entree, toilet, hal, nieu we douchecel, woonkamer, eet kamer, nieuwe keuken, 2 slaap kamers, wasruimte. Servicekosten f 175.-. Voorschot c.v. f 150,-. Prijs n.o.t.k. bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel. 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. CHR. HUYGENSLAAN Zeer ruime middenwoning met uitgebouwde woon/eetkeu- ken en schuur. Diepe achtertuin. Voorzien van gas-c.v. en gedeel telijk geïsoleerd t.a.v. kap en be glazing. Indeling: entree, c.v.-ruimte, kel derkast, grote L-vormige woon kamer met aansl. zit/eethoek en luxe keuken met diverse inbouw- apparatuur, toilet, natte kamer met aansluiting wasmachine en vaste wastafel, bergruimte, grote hobby-ruimte. Verdieping: twee grote en een kleinere slaapka mer, badgelegenheid met zitbad, tweede toilet en vaste wastafel. Via vaste trap naar zolderverdie ping met twee slaapkamers en een zeer grote dakkapel. Veel bergruimte. Tevens een grote provisiekelder via keuken be reikbaar. Moet beslist van binnen gezien worden. Koopsom f 129.000,-. EIGENDOMWEG De helft van een royaal, zeer goed onderhouden dubbel woonhuis met garage, schuur en fraai aangelegde tuin op zuid oost, voorzien van gas-c.v., ge combineerd met warmwater voorziening. Indeling- entree, woonkamer (circa 30 m2), mo derne witte keuken, inbouw gas- kookplaat, bijkeuken, toilet, kel derkast. Verdieping: 3 slaapka mers, douche 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer dakraam. Isolatievoorzieningen: de gehele woning is voorzien van dubbele beglazing en spouw muurisolatie. Koopsom: f 239.000,- k.k. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast. ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge- SOESTERHOOGT In uitgestrekte bossen gelegen vrijstaande semi-bungalow met ca. 6000 m2 grond. Dicht bij uitvalswegen gelegen. Evt. is er totaal ca. 16.000 m2 grond bij te kopen met diverse mogelijk heden. Indeling: prachtige, royale en tree, toilet, grote woonkamer met open haard en riant uitzicht, tweede zeer grote kamer (evt. slaapkamer), ruime keuken, pro visiekelder Verdieping- badka mer met ligbad en douche, af zonderlijk tweede toilet, vier rui me slaapkamers, waarvan drie met dakkapel. Het pand is voorzien van gas- c.v., de kap is geïsoleerd. Koopsom: f 425.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwjkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539bg.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersloort. Hoofddorp, Leusden, Ttel er Veenendaal Vanavond wordt ter herdenking van de sterfdag van Johann Sebastian Bach (5 dagen later) een orgelconcert gegeven met uitsluitend muziek van deze groot ste componist aller tijden. Voor de der de keer in successie is daarvoor een heel bijzonder specialist gecontracteerd in de persoon van Nico van den Hoo ven. Hij geldt als een van de allerbeste Nederlandse vertolkers van Bachs or- BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 24 juli Cotelette Suisse Vrijdag 25 juli "Vleesspies of gebakken kabeljauw Maandag 28 juli Gestoofd runderlapje Dinsdag 29 juli Cordon bleu Woensdag 30 juli Kippepoot Zaterdag en zondag is er geen dagmenu gelmuziek, waarin hij zich volledig ge specialiseerd heeft. Op het programma staan de volgende Bach werken: Preludium en Fuga in g- moll (BWV 558), het orgelkoraal 'Ach Gott und Herr' (BWV 714), de Gavotte in g-moll (BWV 808, de Sinfonia in Es- dur (BWV 791), de koraalbewerking 'Wie schön leucht't uns der morgen stern (BWV 739), de Vijfde Triosonate in C-dur (BWV 529), het orgelkoraal 'OMensch, bewein' dien' Sünde gross' (BWV 622) en de grote Preludium en Fuga in D-dur (BWV 532): een intri gerend jeugdwerk van Bach, dat tech nisch en muzikaal hoge eisen stelt aan de uitvoerder, maar voor de toehoor der een ongecompliceerd luisterfeest is. Nico van den Hooven studeerde aan het Utrechtse Conservatorium, waar hij in 1962 met onderscheiding het solodiplo ma behaalde. In dat jaar werd hij ook winnaar van het eerste nationaal orgel improvisatieconcours te Bolsward. In 1965 behaalde hij de Prix d'Excellence, onder leiding van zijn leraar Cor Kee, die hij enkele jaren daarna opvolgde als hoofdleraar orgel aan het Utrecht Conservatorium. Nico van den Hooven trad vaak op als jurylid bij orgelcon coursen. Naast radioconcerten en plaat opnamen, verzorgde hij o.a. concerten in Engeland, Duitsland en België. Zijn concert begint om 20.00 uur. Daar aan vooraf gaat een beiaardconcert op de O.L.V. Toren vanaf 19.15 uur, door Rien Ritter. De toegangsprijs voor het orgelconcert bedraagt 6,- (CJP en 65 ƒ5,--). Inbraak Bij de Firma D. aan de Gallenkamp Pelsweg is vorige week een inbraak ge pleegd. De daders ontvreemden in elk geval een draagbare radio, twee tele foons, een telraam, een electrische thermometer en een bos sleutels. Een raam bij de toegangsdeur werd vernield. Hierdoor konden de inbrekers naar binnen. In samenwerking met de Friese VVV en de VVV in Bunschoten-Spakenburg brengt de Friese vereniging Frysk en Frij een stukje Friesland naar Gooi en Eemland tijdens de Spakenburgse da gen. (23 en 30 Juli alsmede 6 en 13 augustus). Naast informatie materiaal betreffen de het rekreëren in deze noordelijke provincie zal aandacht gevraagd wor den voor het jubileum festijn in 1987. Fryslan is folie tichterby as jimme tinke Natuurlijk kent U Friesland. Als leve- rancier van zuivel, fok vee, pootaard- appelen, boeiers, zestienkwadraads, wiskundeleraren, politie-agenten, ministers en de elfstedentocht. U kent het als het land waar Rembrandt zijn vrouw Saskia vandaan haalde (1634) en waar Pieter Stuyvesant geboren is, de man die New York heeft gesticht (1653), - jawel de man van de sigaret. Maar kent u het ook als vakantieland? Friesland is recreatief gezien de meest gevarieerde provincie van geheel Ne derland. U vindt er de Waddeneilan den, een uitgestrekt merengebied, bossen, duinen en heidevelden, onaf zienbare weiden en akkers, oude steden en lieflijke dorpen. Overal in dit land liggen recreatieoorden: met bungalows, kampeerterreinen en jachthavens. Als vogelland is Fries land uniek in West-Europa. Recreatiegids voor Friesland tezamen met het friese paspoort wijzen u de weg door dit eldorado van veelzijdigheid. Varen in Friesland Misschien is de beste manier om Friesland te leren kennen aan boord van een boot te stappen. Men hoeft daarvoor niet zelf een schip te bezitten. Er zijn vele zeil- en motorboten te huur en vanuit meerdere plaatsen vertrekken in het seizoen dagelijks rondvaartboten. Over het water zijn niet alleen vele aantrekkelijke steden en dorpen te bereiken, maar ook fraaie natuurgebieden, eens door ingrijpen van de mens ontstaan en nu soms door de mens bedreigd. Grouw, Eernewoude, Terhorne of Heeg, Woudsend, Bolsward of Gaast- meer: het is vanaf het water steeds weer anders als het merengebied zelf dat door genieters steeds weer andere hoogtepunten heeft. Maar, men kan er ook volledig aan de grond zitten en zelfs daar plezier aan beleven... Frieslandeen heilzame verslaving Wie Friesland leert kennen ontdekt altijd veel gemist te hebben. En dat be paald niet omdat het gras groener is, de luchten helderder, de horizonten wijder of de bossen stiller. Maar om alles wat Friesland zo verwonderlijk anders maakt. De honderdduizenden, die jaarlijks zorgen voor een toeristische omzet van krapaan 750 miljoen gulden zijn echt niet helemaal gek. Voor velen van hen is Friesland niet zo maar het land van de grote verwondering, maar een heil zame verslaving. Zij vinden dat de Friezen gelijk hebben als zij in hun volkslied zingen dat Friesland 'It béste lan fan d'ierde' is ofwel het beste land ter wereld. Fietsen iii Friesland Hoewel de Friese" dorpen doorgaans oorspronkelijk op loopafstand van el kaar zijn ontstaan is het fietsen in Friesland zeer in trek geraakt. Er zijn in de afgelopen jaren fietspaden aange legd door de mooiste delen van Fries land, door bos en langs water, door gebieden van wijde verten, fraaie torens, stille dorpen en fraaie boerde rijen. Men kan zelf zijn weg zoeken, tentje mee of langs 'béd en brochje- adressen'. Maar er zijn ook vele, zorg vuldig uitgestippelde tochten in druk verschenen. Zwerven in Friesland Zwerven in Friesland kan op vele ma nieren, ook per huifkar vanuit Bakke- veen of hoog te paard gezeten vanuit diverse plaatsen. Hoe de mens van deze tijd zich ook verplaatst, hij komt in deze provincie bijna overal historie tegen; in steden, dorpen, op 'slachtedij- ken' en vooral ook in namen van plaat sen, buurten en vooral ook wateren: Modderoge Bol, Sietse Maaikesloot of Fammegat. Dat hoort evenzeer bij Friesland als oude verhalen over het Vrouwtje van Stavoren, de Bisschops graven, de Poppesteen of het spook van de Grote Wielen. Vissen in Friesland Snoek of paling, ruis voorn, rietvoorn of brasem, snoekbaars en vette zeelten; ze leven in de onbedorven Friese wate ren. De Federatie Friesland van Sport vissersverenigingen heeft ruim dui zend viswaters geregistreerd, maar er zijn er meer dan twaalfhonderd. Een gewone 'viskaart', verkrijgbaar op elk postkantoor is voldoende om in alle open en 'bevlotbare' wateren een hen geltje te mogen uitwerpen. Winkelen in Friesland De Friese stedelijke centra beschikken over een veelzijdig winkelapparaat. Niet alleen het assortiment, maar ook de sfeer maken winkelen in Friesland tot een genoegen. In de oude steden kij ken monumentele gevels neer op kij kers en kopers. Maar bijvoorbeeld in Drachten is uit een vrij fantasieloos veenkoloniaal centrum een modern en v.V\feedestraat tel.12424 Soest v.Wfeedestraat tel.12424 Soes! gezellig voetgangersgebied gecreëerd, waarin eigenlijk alles te vinden is, ver sierd met beeldjes en bloemen. En wat bij het winkelen in Friesland ongetwij feld animeert is dat als pa moe is en moe ook geen voeten meer over heeft overal terrasjes te vinden zijn. Toeren door Friesland Dat er in Friesland vier toeristische ANWB-routes zijn uitgezet, die het hele jaar in trek zijn wijst op de veelzijdige aantrekkelijkheid van deze provincie. De terpenroute biedt een stuk mystiek uit tijden dat eb en vloed vrij spel had den en mensen op heuvels woonden. De Woudenroute, grotendeels door bos sen, zorgt ervoor dat men via Drachten in Moskou komt. De Westergoroute be wijst dat men voor mummies niet naar Egypte hoeft. De Merenroute laat de ruimte zien die het land van wolken, wind en water de mens biedt. En dan is er nog de eigen Friese Aldfaers Erfrou- te met het verhaal van mensen van een paar generaties terug. Licht granol behang14,75 Vakantie voordeel 5.00 9.75 Struktuur vinyl v.a19.95 Vakantie voordeel 3.00 "^7 klassiek behang26.50 Vakantie voordeel 7.50 SoeslerbergsBslraal 52, Teleloon 02155-12563 G©ldig t/lTl 11 9Ug j£ afgedrukt op mat papier formaat 9 x 9 of 9x13 cm of 10 X 10 of 10 x 15 cm* afgedrukt op mat of glanzend papier op een formaat van 9 x 9 of 9 xT3 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm voor de liefhebber van een ruim formaat, of voor de reportage afgedrukt op glanzend papier op een formaat van 13 x 18 cm foto-film-uideo computer/ l - WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID' m 3 Alweer een film die nauwelijks toelich ting behoeft, de film die de sfeer van de zestiger jaren op uitstekende wijze weergeeft. Een film die later als een road-movie gekarakteriseerd zou wor den en die qua sfeer overeenkwam met de boeken van Jack Kerouac. De film trok indertijd volle zalen en was een must voor beatniks en andere vrij heids idealisten. Men kwam niet voor het verhaal maar voor de sfeer die de film ademde. Een sfeer, die men kan typeren als jong, vrij, ongebonden,zoe ken naar nieuwe waarden, een nieuwe mentaliteit. 'Mensen praten over vrij heid, maar wanneer ze iemand ontmoe ten die werkelijk vrij is, worden ze ge vaarlijk,' zegt een van de spelers. Men sen die de mond vol hebben van vrij heid van het individu, schrikken als zij anderen ontmoeten, die zich werkelijk vrij hebben gemaakt van plichten, nor men en taboes. Zij durven het zelf niet en haten hen, die het wel durven, des te meer. Easy Rider, de Odyssee van de moderne jeugd, een film die modern blijft! Met muziek van: Bob Dylan, Jimi Hendrix, The Birds, Electric Flag. Filmhuis Artishock iedere donderdag avond aanvang 21.00 uur. Steenboff- straat 46, Soest. Entree: 5,--; leden, C.J.P., 65+ ƒ4,--. Soester naaste liefde Zooals bekend is, heeft op den avond van de 23ste Juni alhier op den Birk- straat een ernstig ongeluk plaats gehad. Door den hellenden weg is de woonwagen van den heer B. Scholten, tegen een boom stuk geslagen, waarbij de vloer en de rechterzijwand geheel ver nield werden. Het dakloos gezin, waarvan de beide ouders ernstig gewond waren, is liefdevol opgenomen en verpleegd in Hotel ,,De Viersprong," ei genaresse wed. J. Flierman. Gedurende 10 dagen is het gezin aldaar gebleven. Daarna werd intrek genomen in den woonwagen van Scholtens vader, gevestigd op het woon wagenkamp te Birkhoven. De zwaarbeschadigde woonwagen is door Publieke Werken te Soest, weg gesleept, en door gemeente-werklieden op kosten der gemeente van een nieuwen vloer en zijwand voorzien. Het vernielde onderstel is weer geheel gerepareerd, zoodat het gezin Scholten weer een woning heeft. Zaterdag j.1. heeft het gelukkige gezin de vernieuwde wagen weer ingericht en betrokken. Verwondingen en kneuzingen zijn weer genezen, alleen wil bij Scholten de pijn in het schoudergewricht maar niet weg. Hier is door de gemeente Soest een mooie daad van naastenliefde verricht. Het gezin betoonde zich dan ook zeer dankbaar jegens de gemeente, de behandelende geneesheer Dr. J. Stroband en de wed. Flierman. Diploma zwemmen Soester Natuurbad Woensdagmiddag was er in het Soester Natuurbad gelegenheid om het zwemdiploma te veroveren. Gevraagd werd 100 M. schoolslag, 50 M. rug slag, 50 M. gekleed zwemmen, duiken van oe 1 M. plank, drijven en water trappen. Daar verleden jaar ongeveer 70 diploma's uitgereikt zijn, was de verwach ting hoog gespannen - doch zwemlustig Soest schijnt gansch en al gediplo meerd te zijn - slechts enkele pretendenten meldden zich aan. Het diploma werd uitgereikt aan Mevr. A.A. van Mansun-v. Vuuren te Baarn, Mej. A. Gijsbers, Koos Vonhof en Albert Camphuys. N.C.R.V.-autotocht Het 'Propaganda-Comité der Ned. Chr. Radio-Vereeniging, dat in samen werking met het Comité te Baarn een autotocht organiseert naar 's-Herto- genbosch, Nijmegen en Arnhem bericht ons, dat deze tocht een geweldig succes belooft te worden. Reeds zijn 150 deelnemers uit Soest, Baarn en omliggende plaatsen inge schreven. De reis wordt gemaakt met touringcars van de Fa. Tensen. In de laatste (vijfde) touringcar zijn nog énkele plaatsen beschikbaar voor degenen, die zich onverwijld opgeven. Aanmelding kan geschieden bij de heeren S. van Gorkum, Lange Brink weg 50a en P. Kuiper, Laanstraat 17. Inbraak In den nacht van Maandag op dinsdag is wederom ingebroken in de villa van de fam. Van Holten tot Echten te Soesterberg. Door in de keuken een ruit uit te snijden wist men binnen te komen. Nadat de keuken en de zitka mer van de dienstbode worden doorzocht is men blijkbaar zonder buit weer vertrokken. De politie stelt een onderzoek in. Zilveren ambtsjubileum 13 Augustus a.s. zal ds. E. Groeneveld zijn zilveren ambtsjubileum herden ken. De Kerkeraadsleden der Ned. Herv. Kerk meenen, dat dit heugelijk feit niet onopgemerkt mag voorbijgaan en doen dan ook een beroep op de gemeente om den jubilaris een geschenk aan te bieden. Ds. Groeneveld zal op zondag 16 augustus a.s. des avonds 6 uur in de Emmakerk zijn ge dachtenisrede uitspreken. Soester Vrijwillige Reddingsbrigade Op de zaterdag 18 Juli te Zeist gehouden wedstrijden voor Reddingsbriga des aangesloten bij den ,,Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenke lingen" uit het district Utrecht, behaalden de leden der Soester Reddings brigade drie le prijzen en één 3e prijs, n.1.Onder water zwemmen (ge kleed) dames: ie prijs Mej. M. Veenendaal. 80 Meter gekleed zwemmen waarvan 20 Meter met gekleede drenkeling, dames; le prijs Mej. M. Veenendaal. 4 Keer 20 Meter (gekleed) estafette, wisselslag, dames; le prijs de dames: M. Hübner, B. Oostveen, T. van Ruiven en B. Vingerhoets. 4 Keer 20 Meter (gekleed) estafette, wisselslag, heeren; 3e prijs de heeren: J. Eichelsheim, B. Keiman, D. Fugers en J. Reiman. Een mooie prestatie voor de nog jonge Soester Brigade. Onder het talrijke publiek waren ook aanwezig de Burgemeester van Zeist en de Raadsleden, die vanaf het begin de verrichtingen met groote belangstelling volgden. R.K. Gem. Zang. Vereen. „Hooger Streven" De R.K. Gemengde Zangvereeniging „Hooger Streven," directeur de heer J. v. Isselt, behaalde een 2e prijs in de 3e afdeeling, op het Zondag 1.1. ge houden Zangconcours Vaassen. We wenschen deze jonge en vooruitstrevende vereeniging van harte geluk met het behaalde succes. Heropening Café Sport Zaterdagavond te 8 uur werd Café Sport in de Laanstraat, dat eenigen tijd gesloten geweest is, weer geopend: De heer G.C. van Dijk, tegenwoordig eigenaar, heeft zich er vooral op toegelegd, het interieur aantrekkelijk te maken. Vroolijke kleuren en kleedjes en gordijnen, geflatteerd door een aardig bloemetje, maken het tot een genoegen eens binnen te stappen. Belangstelling voor deze vernieuwing bleef niet uit, velen kwamen eens een kijkje nemen. De eigenaar had voor dezen avond een attractie, n.1. de aan wezigheid van de heeren Huigen en Sukkel, die er de juiste stemming al da delijk in wisten te krijgen. Het werd een vrolijke feestavond. Ook van het biljart werd plezierig ge bruik gemaakt. Van harte wenschen wij den heer Van Dijk geluk met zijn kleurig café en hopen, dat hij succes boeken mag.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5