(5 z oc (5 E IÜ (0 ffi 0 o co X uon ©r/©n X ëo o 3 0 30 W 30 0 1 z 0 KORTE DUINEN i (0 VAN ESSEN DOET'T OP 3 MANIEREN. GRATIS VERGROTING GRATIS VERGROTING Feyenoord verslaat in matig duel op SEC-veld Japanse tegenstander met 3-0 iXjsm Feyenoord drie, SC Mazda niets, een autoshow en een gestolen fiets scliocmakcp* Uit eten zonder flauwekul? Nederlands elftal oefent in Soest Foto van Essen: 'Kwaliteit is ons motto' WOENSDAG 30 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Auto's van Mazda beter dan voetballers U hebt volop keus dank zij de KODAK 1,2,3-show 1. De "Budget"-Print f 0,69 f 0,79* 2. De "Select" -Print f 1 f 1,10* 3. De "Super select"-Print f 1,95 Jagen op de wilde eenden Interland op SEC-terrein MP** Een voetbalelftal van het Japanse automerk Mazda heeft een oe- fenwedtsrijd tegen Feyenoord met 3-0 verloren. De wedstrijd werd gespeeld op het hoofdveld van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat. Meer dan 3000 toeschouwers werden enigszins teleurgesteld door het matige spel dat Feyenoord op de grasmat legde. De prestatie van de Japanners kon eigenlijk helemaal niet bogen op enige vorm van vindingrijkheid. Vanuit dat oog punt moet worden geconcludeerd dat de kwaliteit van de voet ballers veel moet toegeven op de degelijkheid van de Mazda-wa- gens, waarvan Auto de Soester aan de Kostverlorenweg dealer is. Het begon allemaal zo aardig. Scheids rechter J. Wolfswinkel uit Hilversum had nog maar net voor het eerst geflo ten, toen Simon Tahamata vanaf links de nieuwe Deense aankoop Lars Els- trup op maat bediende. Een eenvoudi ge hoofdknik zette de Nederlandse doelman Dirk Havenaar voor de eerste keer op het verkeerde been. Het was in feite het enige belangrijke balcontact van Elstrup, die een kwartier voor tijd werd vervangen door de jonge Regi- nald Blinker. Na acht minuten had Peter Barendse de Rotterdamse ploeg op 2-0 kunnen zetten, maar zijn schot van dichtbij ging langs de verkeerde kant van de paal. Feyenoord hoefde in de eerste helft nauwelijks onder de indruk te komen van de Japanse dwergen, die op het in ternationale vlak nog nooit aanspre kende resultaten hebben behaald. Joop Hiele, de reservedoelman van het Ne derlands elftal hoefde slechts in actie te komen bij terugspeelballen van zijn verdedigers. Toch kwam ook Feyenoord niet echt tot een goed draai end systeem. Aan de rechterflank mis ten Barendse en Duut te veel kracht om echt gevaarlijk te worden en Elstrup liep in het centrum van de aanval meer naar zichzelf te zoeken. Voor oefen- meester Rinus Israël moet het daarom verheugend zijn geweest te zien hoe de van AZ'67 gekochte linksbenige Ruud Heus verschillende keren goed door kwam. Ook Simon Tahamata dreigde een paar maal op links, maar de afwer king liet te wensen over. Heus zag een doelpoging via Mazda-keeper Have naar in het zijnet belanden, maar ver der vertoefde Feyenoord in balbezit tussen de middenlijn en de rand van het zestienmeter gebied. Er moest een dood moment aan te pas komen om de voorsprong te vergroten. Duut werd gehinderd, en de daaruit verkregen vrije trap werd door de opvallende Heus mooi in de hoek geschoten2-0. Bescheiden Na de pauze, waarin de geshowde Maz- da-wagens van de Auto de Soester op het SEC-terrein veel bekijks kregen, kwamen de Japanners vaker in de buurt van het doel van Joop Hiele. Het gaf de wedstrijd een iets veelzijdiger beeld, maar qua amusementswaarde bleef het cijfer laag. Binnen twee mi nuten zorgde opnieuw Heus tweemaal voor onrust in de Japanse defensie, maar daarna kabbelde de wedstrijd in het tempo van een oefenduel voort. De voor Mazda uitkomende Engelsman Craig Norrie had op zijn manier de bruiloft van Prins Andrew en Sarah Ferguson kunnen vieren als hij opge- Al na êèn minuut spelen bereikte de international Simon Tahamata met een voorzet het hoofd van de Deen Elstrup. FotoGoos van der Wilt legde kansen niet had verknald. Eén van de Japanners (de Belgische com mentator Rik de Saedeleer zou het heb ben gehad over Sinto 1, 2 of 3) ging ook te gretig om met een doelrijpe situatie. Feyenoord, dat in het UEFA-Cuptoer- nooi het Hongaarse Pees Munkas zal ontmoeten, kwam zoals gezegd ook niet helemaal uit de verf. Wijnstekers was weliswaar de noeste werker, zoals hij bekend staat, maar aan de linker kant van het veld kwam hij niet zo goed tot zijn recht als aan de andere zijde. Mario Been viel behalve bij het missen van een kans vrijwel niet op, en Ba rendse had ook zijn stempel in de kleedkamer laten liggen. De verdedi ging van Feyenoord, met Keje Mole naar als laatste man, werd niet echt op de proef gesteld. Misschien ook daar om dat Kenneth Monkou in de tweede helft zijn opwachting mocht maken. André Hoekstra was eigenlijk de hele wedstrijd onzichtbaar, maar was erg blij met zijn eerste en Feyenoords der der treffer. De voorbereidende actie van Simon Tahamata, die een solo op rechts afrondde met een goed gemikte pass op het hoofd van Hoekstra, ver diende meer lof. De resterende tien mi nuten leverden jammergenoeg geen noemenswaardige momenten op, al had het Mazda-elftal op z'n minst één doelpunt moeten scoren. Gezien het slechte spel van de Japanners was dat echter teveel van het goede geweest. Net zoals een vierde doelpunt voor Feyenoord overigens. BONT en LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Regenval zet weg blank Als gevolg van de hevige regelval heeft de Sterrenbergweg in soesterberg vo rige week volledig blank gestaan. Het water kon niet 'automatisch' worden weggevoerd omdat de riolering van de Sterrenbergweg te klein is. De politie greep passend in door de putten schoon te houden, waardoor het regenwater redelijk snel een an dere weg kon nemen. afgedrukt op mat papier formaat 9 x 9 of 9x13 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm* afgedrukt op mat of glanzend papier op een formaat van 9 x 9 of 9 x 13 cm of 10 x 10 of 10 x 15 cm voor de liefhebber van een ruim formaat, of voor de reportage afgedrukt op glanzend papier op een formaat van 13 x 18 cm foto-film-uideo 'O" computer/ C WINKELCENTRUM 'HARTJE-ZUID" m of de helft van de waarde in contanten 'De Kuip' aan de-Bosstraat zit vol. Het bliek. 3000 man sterk, gaat er eens eerste elftal vaq^Feyepoord en eeir^ gqep,vp§r zitten, of liever - gelégdj. voetbalploeg van het Japanse automerk Mazda spreken kennelijk voldoende tot de verbeelding om Soest massaal de huiskamer uit te lokken. Al ruim voordat de aftrap van de oefen wedstrijd plaatsvindt, komen de eerste auto's en fietsen bij het SEC-terrein in zicht. Eindelijk wordt er weer eens op niveau gevoetbald in Soest. Hoe lang is dat geleden? "Die Van Kerkum moet oprotten. Hij voert een verkeerd beleid. De jeugd komt helemaal niet aan de bak". Een meegereisde Rotterdamse supporter lijkt zich in de gang van zaken van Feyenoord verdiept te hebben, en vindt dat de huidige voorzitter beter kan op stappen. Zijn plaatsgenoot, die zich ook een plekje achter het doel heeft weten te bemachtigen, is het met hem eens. Die afgedankte spelers van Ajax, zoals John Rep en Tcheu La Ling hadden vol gens zijn visie nooit in het Feyenoord- shirtje mogen lopen. Een derde toe schouwer merkt prikkend op dat Taha mata en Molenaar, ook al twee oud- ajaxieden, toch de beste spelers van Feyenoord zijn. Er wordt niet op gere ageerd. Ze weten wie het zegt. Als de Japanners de grasmat betreden, wordt vanaf de zijkant van het veld quasi-spontaan 'Scifo, Scifo' geroepen door een groepje jongelui. De vergelij king met de Italiaanse Belg treft ech ter geen doel. Dat doet wel Lars Elstrup, de Deense aanwinst van Feye noord, in de eerste minuut. Het pu ZO TE HOREN MEER DAN DRIEDUIZEND GULDEN CP-1007A automatische platenspeler Adviesprijs f 345,- TX-27 Computer gestuurde versterker 40 Watt Adviesprijs r995,- TA-2027 Cassette deck Adviesprijs Alle kampementen in zwart of in zilver verkrijgbaar en te completeren met vele typen Onkyo luidsprekers. TE KOOP VOOR NET TWEEDUIZEND. Onkyo hifi-installaties worden meestal heel wal duur der geschat dan de prijs die ervoor is betaald Juist ook door deskundige vrienden, die eens even kritisch naar uw nieuwe geluid komen luisteren De hier door Onkyo geadviseerde kombinatie biedt u gehoormatig topkwaliteit in de 2 x 40 Watt-range. En u bent daar mee voordelig genoeg uit om u een paar voortref felijke speakers te kunnen veroorloven. GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD, MAAR VAN ONKYO 3 jaar garantie Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 staan, want de SEC-accomodatie is niet berekend op veel liefhebbers voor zitplaatsen. De melodie van het veel zeggende liedje 'Tien, tien, tien' sche mert door de hoofden van jong en oud, maar als na een kwartiertje blijkt dat de rood-witte shirtjes niet echt dicht bij het doel van Mazda komen houdt een optimist het op "misschien vier- of vijf nul". Kus Sjaak Troost krijgt een paar lelijke woorden naar zijn hoofd geslingerd als hij vergeet te passen. Dat hoeft ook niet, want dat doen de Japanners wel voor hem. De biertap bij het veld wordt niet overvloedig bezocht, maar in de rust zoeken de toeschouwers, die geza menlijk voor een recette van tiendui zend gulden zorgden, de barmedewer kers wel op. De jongeren gaan op jacht naar hun idolen, bedelen om handteke ningen en keren al dan niet vergenoegd terug naar hun plaats als de profs in de kleedkamers verdwijnen. Andere jeugdigen voelen zich geïnspireerd door de eerste 45 minuten en trappen een balletje op het veld. Craig Norrie, de Engelse speler van Mazda en een Japanner met een welluidende naam betreden het veld voor een warming- up. Een meisje van een jaar of zes wordt smoorverliefd op de rijkelijk van blond haar voorziene Brit, en kan hem na een paar verzoeken verleiden tot een kus op de wang. Ze is op haar manier de ster van de avond. Dat zul len haar klasgenootjes na de zomerva kantie wel te horen krijgen. Terwijl het voetbalspel voor een kwar tiertje stil ligt, trekken de tien geshow de Mazda's van Auto de Soester veel bekijks. De Mazda-dealer aan de Kostverlorenweg pronkt met onder meer de 323, de 626 en een bestelwagen type. 'De reacties zijn ontzettend leuk' vertelt een zeer tevreden mevrouw Karwockzik van Auto de Soester. Ze noemt de organisatie erg positief, en neemt de 2-0 achterstand in de rust van haar ploeg sportief op. "Dat is geen punt, dat kan gebeuren. Al is het wel leuk als ze nog een doelp'untje maken. Dat is tegen FC Twente ook gelukt. Toen hebben ze met 2-0 verloren". Uit de woorden van mevrouw Karwockzik kan ook worden opgemaakt dat de "bonzen" van Mazda uitermate te spreken zijn over de promotietoer van het voetbalelftal. Overal trekken de duels van de Maxda-ploeg (tegen Ajax, SC Cambuur en een amateurselectie van De Veluwe) veel bekijks. Ook op Soest dus. Een vervelende regenbui jaagt een aantal bezoekers de kantine in of in sommige gevallen naar huis. Tahamata ziet dat, en begint een prachtige solo, die hij met succes laat afronden door de tegenvallende André Hoekstra. Het blijft bij drie-nul, maar hoewel het peil van de wedstrijd op een matig niveau schommelt, geniet Jan Publiek van het geboden spel. Studio Sport Een moeder maakt filmopnames van de wedstrijd, zodat haar vakantievie rende zoon na zijn thuiskomst een blik gegund kan worden op zijn favoriete club. Op het dak van de kantine wordt op iets professioneler wijze gefilmd met video-apparatuur. Als het laatste fluitsignaal klinkt, gaat het publiek even massaal als het geko men is, op zoek naar de auto of de fiets. Een man van middelbare leeftijd moet de speuractie staken en komt tot de conclusie dat zijn fiets gestolen is. Voor de laatst gearriveerden is het een lan ge weg naar de auto. De Bosstraat, de Den Blieklaan en de Wieksloterweg zijn in de bermen overbezet, en de tij delijke verkeersmaatregelen van de Soester politie blijken niet overbodig. Drieduizend mensen gaan naar huis, de zeventig medewerkers van SEC achterlatend. Ook die laatste groep is tevreden. En terecht, want de organi satie van het oefenduel tussen Feye noord en SC Mazda is perfect verlopen. De autoshow van Mazda-dealer Auto de Soester trok veel belangstelling. Foto: Goos van der Wilt De Feyenoord-afvaardiging zit al een half uur na het einde van de wedstrijd in de bus. Niet voor niets heet de bus maatschappij, waarmee men zich ver plaatst Snel Reizen. Tot ziens in Studio Sport of wie weet in de "echte" Kuip. Automobilist vernielt hek vliegbasis Een tot dusver onbekend gebleven auto mobilist heeft in de nacht van maan dag op dinsdag tien meter hekwerk van de vliegbasis bij het Soester Hoogt be schadigd. De Koninklijke Marechaus see stelt een onderzoek in. Geen zin om te koken, uitgebreid te dineren of veel geld betalen De Korte Duinen speelt daar op in met het volgende voorstel. Terwijl u rustig geniet van een aperitief, dat wij u aanbieden, vermaken de kinderen zich in de speelhoek. Na uw voorgerecht roepen wij de kinderen en serveren wij het door u gekozen hoofd gerecht met uiteraard daarbij een keuze uit ons uitgebreide slabuffet. Het glas wijn krijgt u van ons. Na het nagerecht bieden wij u nog een kopje koffie aan: En dat voor slechts f 30,— p.p. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. 7 dagen per week. RESTAURANT DE W Birkstraat 108 Soest 02155 13720 In de afgelopen week is het jachtsei- zen op wilde eenden geopend. De Ko ninklijke Nederlandse Jagers Vereni ging uit Amersfoort zal meedoen aan de jacht op deze beesten. De jacht op wilde eenden is ieder jaar vanaf 24 juli toegestaan. Dit mede in verband met bet kunnen beperken van de overmatige schade aan de landbouw, die wordt toegebracht door de eenden. Door het redelijk goede voorjaar en het niet of nauwelijks voorkomen van botu- lisme is de wilde eendenstand dit jaar uitgesproken goed te noemen. De jaaraanwas wordt dan ook geschat boven de 1 miljoen exemplaren in Ne derland. Terwijl in alle Europese lan den op de wilde eend gejaagd wordt, neemt het aantal nog steeds toe. De jaar lijkse sterfte (inclusief jachtafschot) wordt ruimschoots gecompenseerd. Naast de wilde eend zijn ook de andere hier bejaagbare eenden soorten sinds 1967 in aantal steeds toegenomen. Dit blijkt uit het recent verschenen rapport van het Internationale Bureau voor Waterwild Onderzoek (Interna tional Waterfowl Research Bureau IWRB). Het Nederlandse elftal voor spelers onder zestien jaar oefent op donderdag 28 augustus tegen Canada. De interland wordt gespeeld op het SEC-terrein. SEC heeft de organisatie van het vriendschappelijke duel in handen gekre gen na het goede verloop van de wedstrijd Feyenoord-S.C. Mazda vorige week woensdag. Het was bondscoach Rinus Michels die na deze wedstrijd te kennen gaf dat de SEC-accommodatie hem bevalt. De contacten werden gelegd, en af gelopen maandag werd de knoop doorgehakt. SEC krijgt voor de tweede keer binnen korte tijd een belangrijke wedstrijd op zijn terrein. Volgens de heer Dekker van de Soester voetbalvereniging is dit te danken aan het beleid dat men in de afgelopen jaren gevoerd heeft. Dit was er op gericht alle zaakjes weer voor elkaar te hebben, en dat lijkt inmiddels ge lukt. Zo voldoet de accommodatie van SEC aan de voorwaarden, die de KNVB stelt bij het 'uitbesteden' van oefenduels. Men werkt de wedstrijd Ne derland-Canada liever af op het gezellige SEC-veld, zoals men zei, dan op één van de velden van het KNVB-terrein in Zeist. De toegangsprijs voor Nederland-Canada bedraagt één gulden voor jon geren tot 16 jaar. Ouderen moeten 2,50 gulden betalen. De aanvang van het duel is vastgesteld op zeven uur 's avonds. Auto gestolen Een inwoner van Amsterdam bewaart geen prettige herinneringen aan zijn bezoek aan Soest. Hij had zijn auto ge parkeerd aan de Kerkstraat, maar een onbekende stal de wagen. Het gaat om een Honda Civic met het kenteken 02-UA-40. De kleur van de wagen is groen. Een insluiper ontvreemdde uit een woning aan de Weegbreestraat een geldbedrag van 500 gulden. Er werden geen sporen van braak aangetroffen. Bloemen van graf ontvreemd Een onbekende heeft deze week een bos gladiolen weggenomen van een graf op de Algemene Begraafplaats aan de Veldweg. Mevrouw M. uit Soest, die de bloemen op de laatste rustplaats van haar man had geplaatst, ontdekte de diefstal en stelde de politie op de hoog te. taliano IN HET Gezellig tafelen en een uitge breide keus in Italiaanse vlees- vis-deeg en pizzaspecialiteiten. Dagelijks voor U open van 16.00-23.00 uur. Afhalen mogelijk. Voor reserveringen of bestellin gen bellen: 02154-11465 Nieuw Baarnstraat 4a - Baarn Ook Soester cliënten heten wij vanaf deze plaats welkom! 'Natuurlijk is het voortdurend leveren van kwaliteit, doordachte adviezen en service voor een zaak als de onze van het allergrootste belang. Dat geldt voor wat betreft de verkoop van fotoappara tuur en aanverwanten, maar is eigen lijk nog belangrijker bij het ontwikke len en afdrukken van foto's. De keuze van een goed fototechnisch laborato rium onderstreept dit streven. Dankzij onze hechte samenwerking met Kodak Select kunnen wij dat doen in de weten schap dat kwaliteit verzekerd is. Kijk, er wordt in de ontwikkel- en af- drukbranche heel wat gestunt. Op alle mogelijke manieren. Maar toch merk je dat veel consumenten daarvan te rugkomen en liever geen onnodige risi co's willen lopen. Want die loop je ge garandeerd. Topkwaliteit en de aller laagste prijs gaan nu eenmaal nooit samen". We praten met Dick van Es- sen in zijn speciaalzaak in het winkel centrum "Hartje-Zuid". "Bij al onze activiteiten is kwaliteit steeds de basis. Met Kodak Select Print hebben we die hoge kwaliteit in huis". Nieuw: Super Select "Wie eens een keertje van het geijkte formaat foto's wil afstappen maar ook niet meteen aan affiches denkt, vindt' bij ons een ideale tussenmaat. Voor die mensen hebben wij Super Select foto's. Een tikkie groter dan normaal en be duidend mooier, door een bijzondere ontwikkel- en afdruktecbniek. Kortom, een luxe uitgave van uw foto's, waar je iedereen een plezier mee doet". Beste resultaat Kodak Select Print verzorgt afdrukken van alle merken films. De afdrukken kosten één gulden per stuk, maar daar voor heeft de klant dan ook het beste eindresultaat. Je moet niet vergeten dat de laatste kleurcorrectie bij Kodak Select Print altijd met de hand gebeurt. Het zijn dan mensen die het produkt beoordelen op kwaliteit", aldus Dick van Essen. Misverstand "Sommige mensen verkeren ten on- rechte in üe veronderstelling dat je een Kodak Select Print hebt, wanneer er op de achterkant van de foto grijze woord jes 'Kodak' staan. En dat is dus niet zo. Bij een Kodak Select Print moet er achter op elke foto een rood stempel staan waarop staat 'Select-Foto, door Kodak zelf afgedrukt'. Alleen dan heb je de absolute zekerheid dat je foto's met de allegrootste zorg en aandacht zijn afgedrukt in het eigen laborato rium van Kodak". Voordelen Ten opzichte van de 'stunters' biedt de fotovakhandel een aantal belangrijke voordelen. "We kunnen gerust zeggen dat we kennis van zaken en ervaring hebben. Het is ons vak tenslotte. Daarom kunnen we ook goede adviezen geven om nog betere foto's te maken. Nemen we ook de tijd voor. En het leu ke is dat de meeste mensen nog altijd willen weter hoe het beter kan. Dat zijn de dingen waar je bij de 'prijsstunters' niet mee aan hoeft te komen. Overi gens hoeft de consument de mislukte foto's bij ons niet te betalen, en heeft men voor dezelfde prijs keuze uit een glanzend of mat oppervlak Budgetprint Naast de Kodak Select afdruk biedt Foto van Essen nog een goedkopere af druk, vanaf zegenenzestig cent. Deze afdruk is goed van kwaliteit, doch wordt uitsluitend met een mat opper vlak gemaakt. Meer dan gewoon De Kodak Select Print kwaliteit heeft niet alleen betrekking op 'gewone' afdrukken. Ook foto's van dia's kunnen langs deze zorgzame weg worden afge drukt. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld ook voor foto's waarvan men geen negatief meer bezit. "Er zijn mensen die oude unieke foto's alleen maar voor de ze kerheid laten namaken en de nieuwe exemplaren in een kluis bewaren." Het is duidelijk dat wie kwaliteit zoekt, bij Foto van Essen aan het juiste adres

Soester Courant | 1986 | | pagina 3