Schoeman wJU kom eens met Schoeman pra ten UOPGf/GP Nieuw drankje op de proef gesteld in het bar/eetcafé De Knollentuin BRANDSMA BEHANG VERF b.v. 22-25 Nieuw programma Welzijnswerk Ouderen Soest 50 jaar geleden Vrijdag 31 Juli 1936 WOENSDAG 30 JULI 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST vraagt; uw aandacht; voor UDING'S LICHTPALEIS BAARN College wijst verzoek PvdA af Inzage volkshuisvestingsnota wordt niet verlengd ffllBBIimiFH AUTOCENTER Oost west thuis best Vraag het aan de Hartstichting .SCHILDEREN sikkens Tal van cursussen en activiteiten Psoriasis: nare huidkwaal maar is niet besmettelijk BIEDING SWEATERS vrijetijdskleding VAN GOYENLAAN Flatwoning met berging en verder aanbehoren. Indeling: en tree, grote woonkamer, 2 slaap kamers, keuken, douche en was ruimte, toilet en balkon. Begane grond berging. Servicekosten in- klusief voorschot verwarming bedraagt momenteel ca. f 275,- per maand. Koopsom f 39.500,- k.k. VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil., hal, douche- kam. metv.w. woonkam., keuk., bijkeuk.2 sl.kam. m. balkon (vrij). service kosten f 2/5,- p.m. Koopsom f 64.000,-. DORRESTEINWEG Vrijstaande eengezinswoning met grote (8x4) vrijstaande ga rage. Indeling: hal, toilet, kelder, woon kamer met erker, open haard 8 x 3.50, uitgebouwde serre ach terzijde, 5x3 m. open keuken. Verd.: 3 slaapkamers waarvan één ingericht als keuken. Badka mer met ligbad en 2e toilet. Royale tuin aan voor- en achter zijde. Koopsom: f 195.000,- k.k. Een NVM-makelaar. Hij geeft "meerwaarde" aan uw taxatierapport. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 0 het bouwen van een woonhuis, Lan ge Brinkweg 109 Het bouwen van een woonhuis, Lan ge Brinkweg, sectie A, nr. 4873; Voorts zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op daartoe strekkend verzoek met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor: 0 het uitbreiden van een woonhuis, Clauslaan 18; (artikel 18A Wet op de Ruimtelijke or dening Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 31 juli 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens kantooruren (09.00- 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I (kamer 23) ter inzage. Eemnesserweg 55 3743 AE Baarn Telefoon 02154 - 1 36 93 Hinderwet ontwerp beschikking Op de gemeentesecretarie (afd I) en de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan lig gen ter inzage de ontwerpen van de be schikkingen van: Procar Verkoop B.V., Industrieweg 30 te Soest, voor het uitbreiden/wijzigen van een inrichting tot het vervaardigen van onderhoudsmiddelen en reini gingsmiddelen, annex handelsonderne ming op het perceel Industrieweg 32 te Soest 0 Hooijer Ijzerwaren-Gereedschap pen V.O.F., Soesterbergsestraat 4, tot het oprichten en in werking hebben van een opslag van vuurwerk tot een maxi mum van 300 kg. op het perceel Soes terbergsestraat 4 te Soest 0 W. Grift, Schrikslaan 74 te Soest, voor het oprichten en in werking heb ben van een rijwielherstelinrichting en bromfietsreparatie op het perceel Schrikslaan 74 te Soest. De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luidenpositieve beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet tijdigin staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 14 augustus 1986. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend dat op dinsdag 12 augustus 1986 om 16.30 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis, Steenhoff- straat 4 te Soest, een openbare verga dering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Het bezwaarschrift d.d. 15 juli 1986 van de heer mr. A. de Leon namens de heer W.N. Berkhof jr., Koninginnelaan 64 te Soest, gericht tegen het besluit van de raad der gemeente Soest van 29 mei 1986, verzonden 19 juni 1986, houdende weigering ontheffing te verlenen van het bepaalde in artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet voor het in werking brengen en het in werking houden van een houtzagerij op/in het perceel Koninginnelaan 64, kadastraal bekend gemeente Soest, Sectie K, nr. 3216. Burgemeester en Wethouders voelen er niet voor de termijn te verlengen waar in de concept-volkshuisvestingsnota ter inzage ligt. Het College reageert dan ook afwijzend op het verzoek van de PvdA-fractie, die de termijn in ver band met de vakanties liever tot 1 ok tober wil laten duren in plaats van tot 1 september. De organisaties, aldus de PvdA zouden dan meer gelegenheid hebben voor inspraak. Het College vindt de termijn echter 'zo danig ruim dat eenieder - ondanks de vakanties - in de gelegenheid is om bin nen de termijn op de nota te reageren.' B. en W. wijzen erop dat met de wo ningbouwcorporaties overleg is ge pleegd en dat de termijn bovendien al ruimer dan normaal is gesteld. 'Bij ons bestaat derhalve niet de indruk dat wij organisaties en individuele burgers tekort zouden doen,' aldus het College. Daar komt nog bij dat de behandeling van de nota in de raad van 20 november in gevaar komt bij verdere verlenging, wat van belang is omdat die verga dering aansluit op de begrotingsbehan- "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ECHTE KODAK SELECT FOTO'S" Alleen mei dil slempt- achterop uw foto's hebt u de absolute zekerheid van Kodak Select Print. Wat men u ook vertelt Dit garantie-stempel moet op elke toto ditTü ontvangt voorkomen. Pas dan weet u zeker dat uw foto's zijn afgewerkt in het eigen laboratorium van Kodak. Dat ze met de grootste zorg v, ontwikkeld en afgedrukt zijn op hoogwaardig Kodak- papier. Staat dit Select- stempel niet op de achter kant van uw foto's, dan hebt u geen Kodak Select Print gekregen Met alle risico's vandien. Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij: 3IES foto- video-computer/ WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" KODAK SELECT PRINT.ALSTIN EÉN KEER GOED MOET. Misty: landelijke primeur voor Soester horeca-zaak Foto: Goos van der Wilt In het bar/eetcafé De Knollentuin aan de Burgemeester Grothestraat kunnen de klanten vanaf donderdag 31 juli ken nis maken met een landelijke primeur. De gedistilleerd groep van Heineken komt dan met een nieuw drankje op de proppen. De likeur Misty wordt ge doopt in De Knollentuin. Het horeca- etablissement van Bob Sluis is de eerste waar het drankje de bar over gaat. Omdat het voorlopig om een test gaat, zal Misty nog niet officieel op de markt worden gebracht. Via een opiniepeiling moet de consu ment eerst kenbaar maken dat de nieu we likeur in de smaak valt. Misty wordt na De Knollentuin in nog vier andere gelegenheden in Nederland op de proef gesteld. Het eerste glaasje Misty zal voor één gulden van eigenaar verwis selen. De (fijn)proevers kunnen ver volgens bun oordeel vellen op een spe ciaal formulier. Aan de hand van die be vindingen zal de gedistilleerde Heine- ken-groep bepalen of Misty gedistribu eerd gaat worden. Nu geldt het alleen een experimentele verkoop, waarbij de landelijke primeur is toebedeeld aan De Knollentuin. Volgens een zegsman van Heineken gokt men met Misty óók op de jeugd, en met het oog daarop is De Knollentuin een geschikte keuze voor een test: er komen zowel ouderen als jongeren. Slanke lijn Het lichtrose Misty wordt onderge bracht bij de zogenaamde cocktail li- keurs. Het voordeel ten opzichte van de 'soortgenoten' is dat de nieuwe likeur zich uitstekend leent voor een mix met frisdranken en andere alcoholische keelstrelers. Misty gaat bijvoorbeeld graag het tropische avontuur aan met Bananenlikeur, Cointreau en Malibu. Een ander punt, waardoor Misty zicbi onderscheidt van andere likeurs, is het vetgehalte. Dit bedraagt slechts vier procent, en Misty hoeft dus niet tegen de wetgeving van de slanke lijn in te varen. Misty is twee jaar geleden al op de markt gebracht in Engeland en enkele andere engelstalige landen. Aan de an dere kant van de oceaan geniet de li keur een stijgende populariteit, want in de tweede jaargang verdubbelde de om zet tot een half miljoen flessen. Het drankje, met een alcoholpercentage van 14,9 procent, is in Nederland nog Eigenaar Bob Sluis van het bar/ eetcafé De Knollentuin laat enkele char mante dames het nieuwe drankje Misty proeven. De likeur is vanaf morgen in De Knollentuin te verkrijgen. niet te verkrijgen. Behalve dan in De Knollentuin en binnen afzienbare tijd ook in vier andere bars in ons land. Forse buit bij inbraak in restaurant Lange Brink weg Een inbreker heeft begin deze week zijn slag geslagen in een pannekoeken- restaurant aan de Lange Brinkweg. Eerst slaagde hij erin het woonhuis van de eigenaar, naast het restaurant, binnen te dringen, waar hij o.m. de sleu tels van het kantoortje op de bovenver dieping van het restaurant buitmaakte. Daar forceerde hij de brandkast, wat hem een hoeveelheid geld en chèques opleverde met een waarde van naar voorlopige schatting zo'n 10.000 a 15.000 gulden. Een medewerker van het res taurant, J.G. uit Almere, stelde de po litie op de hoogte. Scherpe granaat na 30 jaar weggehaald Een bewoonster van het Kerkpad, die al de tig jaar lang een granaat op de schoor steen in haar woonkamer had staan, heeft het munitie-object laten weghalen door de Explosieven Opruimings Dienst (E.O.D.). De vrouw werd gewaarschuwd op ont ploffingsgevaar door gasten. Na dertig jaar sloeg de schrik de vrouw om het hart, en liet ze maatregelen treffen. De granaat bleek nog 'op scherp te staan.' t b.». Kerkstraat 109 - Soest Telefoon 16410 UW LADA-DEALER jarige J.R. van B., wist haar vlot terug naar het weiland te loodsen. Oost west thuis best, moet Clarabella toen ge dacht hebben. Daar sta je dan... De heer W. van de Weegbreestraat heeft deze week flink in de knijperd gezeten toen hij ontdekte dat hij bij het verlaten van zijn flat de sleutels bin nen had laten liggen, terwijl er een ke tel water op het vuur stond. De brand weer bracht uitkomst door de onfortuin lijke bewoner met behulp van de lad derwagen weer in zijn huis te helpen. Iedereen heeft wel eens de neiging de wijde wereld in te trekken. Een koe ook. En dus dacht Clarabella, Bertha of hoe ze ook mag heten, dat kan ik ook. Vanaf een weiland aan de Soesterberg sestraat nam ze eerst een kijkje in de tuin van de familie V., waar ze zich te goed deed aan de aldaar pronkende bloemen. Met een gevulde maag ga je immers lekkerder op stap. De tuin vond ze kennelijk niet wijds genoeg, want alras baande ze zich een weg op de Soesterbergsestraat. Daar beïnvloedde ze op gevaarlijke wijze het verkeers gedrag van de automobilisten, maar het avontuur van Clarabella, om die naam maar aan te houden, was van korte duur. Een buurtbewoner, de 69- Hartpatiënten, die met vragen zitten, beller) de infolijn voor telefonische informatie. 070-614©14 vrienden van de nartslicnting B=- Slkkens Celol Filter 7 zijdeglanzend transparant mei ingebouwde UV-fillers blijvend elastischen dus bestand tegen zand, hagel en andere mechanische beschadi gingen zeer duurzaam; verlaagl onderhoudslrequentie. Adviesprijs 26,40 Srandsmaprijs23,75 Vakantie voordeel 1,50 Soesterbergsestraat 52. Telefoon 02155-12563 Volgende week vindt huis-aan-huis de verspreiding plaats van het nieuwe programma van cursussen en activitei ten voor ouderen in Soest en Soester- berg van het Welzijnswerk Ouderen Soest. Het programmaboekje bevat een volledig overzicht en een aanmel dingsformulier. De werkgroep die het programma heeft samengesteld heeft zich beperkt tot die cursussen, die in het afgelopen sei zoen voldoende belangstelling hebben getrokken. Dat is overigens nog een indrukwekkend aantal. Daarnaast is - op verzoek - de cursus Frans voor ge vorderden opgevoerd. Behalve de sinds jaar en dag bekende activiteiten bevat het programma nu ook yoga en badminton, waarvoor elke donderdag tussen 15.30 en 17.00 uur vier velden beschikbaar zijn in sport zaal De Bunt aan de Ossendamweg. Het zwemmen in De Turf aan de Wal deck Pyrmontlaan, vorig seizoen door gebrek aan belangstelling niet doorge gaan, is in het nieuwe programma wél weer opgenomen, en wel op maan dagmiddag. In het seizoen '86/'87 kan voor gymnas tiek gebruik worden gemaakt van een zaal in De Rank aan de Soesterberg sestraat, nu Eltheto niet meer beschik baar is. De prijzen van de diverse cursussen en activiteiten zijn over het algemeen gelijk gebleven aan die van vorig sei zoen, dankzij de subsidie van de ge meente Soest, die neerkomt op enkele tienduizenden guldens. Het programmaboekje wórdt waar schijnlijk "ingestoken" tussen ander gratis huis-aan-huis-informatie en de organiserende werkgroep attendeert belangstellenden dan ook graag op het (oranje) boekje, zodat het niet onmid dellijk bij het oud papier belandt. In Nederland lijden ongeveer 300.000 mensen aan Psoriasis. Dit is een on aangename huidkwaal, die echter niet besmettelijk is. Psoriasis-patiënten worden geconfronteerd met een huid, die bedekt is met rode plekken vol witte schilfers, die van de huid dwar relen. Het wordt ook wel de ziekte van schaamte genoemd. Psoriasis is een er felijke kwaal. Voor de patiënten, die aan Psoriasis lijden, geeft de kwaal vaak aanleiding voor schaamtegevoel. Men zal niet gauw In het bijzijn van anderen in zwemkle- ding genieten van de zonnestralen. Een buitenstaander vindt Psoriasis meestal een onsmakelijk gezicht en laat de patiënten onterecht vaak links liggen. Hierdoor zoeken de Psoriasis-patiënten de eenzaamheid op, een isolement dat daarna moeilijk te doorbreken is. Er heerst rond Psoriasis nog veel on duidelijkheid, zowel bij de patiënten als buitenstaanders. In ieder geval is vast gesteld dat de huidkwaal niet besmet telijk is, en dat het een erfelijke oor zaak heeft. Met een groeiend succes wordt onderzoek verricht naar mid delen om de ziekte afdoende te bestrij den. De Nederlandse Bond van Psoria- sispatiënten Verenigingen maakt zich sterk om de 'slachtoffers' van de huid kwaal af te helpen. Over de hele wereld lijden 80 miljoen mensen aan deze ziek te. De verenigingen voor de patiënten zijn opgericht om het bestaan met de huid met rode plekken en schilfers draag lijker te maken, Informatie over Pso riasis kan verkregen worden bij de NBPV, Bouriciusstraat 4 in Arnhem. Telefoon: 085-432050. deling. De nota kan dan 'in de over wegingen' worden betrokken, vinden B. en W. 'Bovendien is het van groot belang de nota zo snel mogelijk door de raad als beleidsstuk te laten vaststellen, zodat de uitgangspunten verder kunnen wor den uitgewerkt. Uitstel van de raads- behandeling op 20 novembei is alleen aanvaardbaar wanneer de binnengeko men reacties van dien aard zijn dat deze niet tijdig kunnen worden ver werkt,' laten Burgemeester en Wethou ders de PvdA-fractie weten. Mannen doen zich voor als gasmeteropnemers Twee mannen hebben zich vorige week dinsdag onterecht voorgedaan als me dewerkers van het gemeentelijk gas bedrijf. Bij een woning aan de Van Lijn- denlaan belden ze aan, en vertelden ze de bewoonster dat ze de gasmeter kwamen controleren. De vrouw was die dag kennelijk vroeg genoeg opgestaan, want waarschijnlijk herinnerde ze zich dat het gasbedrijf normaal gesproken tegen het einde van het jaar het verbruikte aantal kubieke meters gas per woning opneemt. 'Ik zal even de hond halen,' repliceerde ze de twee leugenaars. Deze kozen vervol gens het hazepad. Jammer voor de bond... (Ton sur ton, Moustache) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Nieuw leven in den raad, Het met zooveel ophef toegezegde „nieuwe leven" wordt door hen, die er zooveel van verwachten, nagenoeg niet meer gehoord en nog minder van gezien, of het zou daarin moeten bestaan, dat er ten slotte niets meer voor elkaar komt. Men staat verbaasd over den weinig practisch nuchteren zin bij sommige raadsleden. Wel groote woorden, uitvoerige beschouwin gen, spitsvondige interpretatie's over wettelijke voorschriften en de toepas sing daarvan, maar vruchtbaar zaken doen, practisch het gemeentebe lang te bevorderen, zal niemand kunnen constateren. Naar wordt medegedeeld zou op 31 Juli, des morgens, eerst een vergadering van den raad gehouden zijn in Comité Generaal, ter behandeling van een zaak, waartoe de raad besloten had. Een gedeelte slechts van de leden kon aanwezig zijn, en het eindresultaat moet zijn geweest, dat men niet verga derde omdat er weer verschil was over „een woord" en zelfs moet over dat „woord" geen overeenstemming zijn bereikt, zoodat men onverrichter zaak weer huiswaarts keerde om des namiddags om twee uur in openbare vergadering weer saam te komen. En ook daar ging het nog niet op rolletjes, al werden verschillende onderwerpen vrij vlug afgehandeld. Inzameling oude rijwielplaatjes en andere metalen Bezitters van rijwielen, de eerste Augustus is weer nabij. Wat dit beteekent? De fiscus zal U weder de verplichting opleggen Uw belastingplaatje te ver nieuwen. Wat zult U met Uw oude rijwielplaatje doen? Toch zeker niet nutteloos wegwerpen? De Vereeniging tot bevordering der belangen van tuberculose patiënten in Nederland, die in 1931 het initiatief heeft genomen de oude rijwielplaatjes, benevens oud koper, lood, tin, zink, zilverpapier, capsules, de hondenpen ningen enz. ten bate van de tuberculose-bestrijding in te zamelen, doet ook nu weder een beroep op Uw medewerking. Brengt Uw plaatje, alsook andere oude metalen, daar waar onze reclame biljetten hangen. Mocht U er prijs op stellen aan onze lijst van inzame laars te worden toegevoegd, vraagt dan raambiljetten bij ons aan. Noodlanding Dinsdagmiddag te ongeveer 4 uur maakte een sportvliegtuig op de heide nabij Soesterberg een noodlanding. Het toestel met de twee inzittenden bereikte veilig den grondgeen ongelukken kwamen voor. De oorzaak was een gebroken gaspijp. De piloot trachtte nog de vüegbeide te bereiken, doch moest veiligheidshalve een noodlanding forceeren. Voor de vele pensiongasten die zich in bosch en heide vermaakten, was dit een ongekend evenement. Van alle kanten stroomden nieuwsgierigen toe, die nu eens een „echte" vliegmachine „beusch" en van dichtbij konden zien. Gelukkig, dat men vroolijk een en ander bezien kon, en er geen ongeluk te betreuren viel. Fruitdieven gepakt Herhaaldelijk komen in onze gemeente klachten van fruifdiefstal voor, en het lijkt voor de politie een zeer ingewikkeld geval, de weinige sporen met succes na te gaan. Deze week is bet de politie eindelijk gelukt de hand te leggen op twee heeren, dicb zich aan dit vergrijp hadden schuldig gemaakt. Door den heer P. Onrust, wonende op de Julianastraat, was aangifte ge daan, dat hij Donderdagmiddag om 1 uur met manden en kistjes begon nen was, zijn oogst van Jellow-appelen binnen te halen. Door een gewel dige regenbui overvallen, begaf de heer O. zich weer naar zijn woning, om even te schuilen. Dit „even" moest echter 2 1/4 uur duren. Toen de heer O. te half vier weer in zijn boomgaard terugkeerde, bleken handige dieven zich niet om den regen bekommerd te hebben; zoowel appels als manden waren verdwenen. Voor den beer O. beteekende dit een schadepostje van pl.m. 25 kilo Jellow Transparantjes en hij gaf naarstig de roof aan. Na flink onderzoek kon de politie arresteeren een zekere P.V. en v. 't V. De appelen werden nog in hun bezit aangetroffen en in beslag genomen. Beide heeren zullen de gevolgen van deze „strooperij" onder verzwaarde om standigheden wel ondervinden. Strubbelingen in 't pensionleven Maandagavond werd de politie gemengd in een twistzaak tusschen een pen sionhouder en zijn vertrekkende gasten. Genoemde gasten kwamen n.1. be pakt en bezakt aan het politiebureau een klacht indienen jegens den pen sionhouder. O.m. wat betreft de rekening, door dezen heer aan hun overgelegd, waar op nogal veel extra dingen stonden, en bovendien een verbazend hoog bedrag voor omzetbelasting. Over een en ander ontstond woordenwisseling, die in een zoodanige twist ontaardde, dat de pensionhouder de familie verzocht te verdwijnen. Een fiets werd door hem achtergehouden. Na eenig overredend heen en weergepraat met de politie werd het verschil tenslotte toch opgelost en de vrede gesloten. E.H.B.O. paraat Nauwelijks is de geslaagde demonstratie aan de Groote Melm achter den rug, of de propaganda-commissie der E.H.B.O. komt opnieuw naar voren met plannen, die gerust, we voorspellen het bij voorbaat al, een succes voor deze mooie vereeniging worden zal. Om te beginnen zal a.s. Maandagavond om 8 uur op 't eind der Foeken- laan bij den onbewaakten spoorwegovergang den Blieklaan een demon stratie gegeven worden onder leiding der docenten Dr. Donker en Dr. Ru- pert. Er wordt verondersteld dat een auto, waarin 5 personen, die door den trein is gegrepen. Gedemonstreerd zal worden hoe de E.H.B.O. in dergelijke geval len hulp kan bieden en hoe vlug de ziekenauto aanwezig kan zijn. Het publiek wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar, voordat de demon stratie plaats vindt, medegedeeld zal worden, hetgeen er precies is gebeurd en de aard der verwondingen die de inzittenden hebben opgeloopen. Het publiek wordt tevens verzocht, zich naar de instructies der E.H.B.O.-ers te voegen, daar dit bij een werkelijk ongeval ook gebeurt. We mogen dit al thans verwachten. Verder wordt in de laatste week dezer maand een tentoonstelling gehou den en zal tot slot van de propaganda-actie voor dit jaar een revue worden gegeven. We komen hier nog op terug en zal nader per advertentie een en an der bekend worden gemaakt. Toont uw belangstelling, U kunt iets leeren. En van dit „iets" kan een menschenleven afhankelijk zijn. Bedreiging Donderdagavond omstreeks half tien werd de politie gewaarschuwd, dat op het erf van een perceel aan de Schoutenkampweg, bewoond door de familie B., een paar dronken manspersonen onder zeer veel lawaai bedrei gingen uitten. Onmiddellijk trok de politie er op uit. Een groote menigte nieuwsgierigen had zich aldaar opgesteld en werd allereerst uiteengedreven. In den tuin stonden twee mannen in kennelijke staat van dronkenschap, waarvan de een, een zekere J.S. uit Baarn, Mej. R. H., in het huis verblijfhouden- de, gelaste naar buiten de komen onder de bedreiging „ik schiet je dood!" Zijn kameraad K.eveneens uit Baarn, zette die bedreigingen onder veel spektakel kracht bij. Mej. H. was zoo verstandig, zich niet te laten zien. De politie trad onmiddellijk handelend op, en fouilleerde de beide perso nen. Geen enkel wapen bleek echter in hun bezit te zijn. Ter kalmeering zijn de beide herriemakers naar het bureau gebracht, alwaar zij, ontnuch terd, later ondervraagd werden. Het bleek een geval van minnenijd te zijn. J.S. had omgang gehad met het meisje H. en bad zijns inziens reden zich over 't een en ander te wreken.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5