ion buis baarn f FILM in f.30-belnui Cl OUD SOEST TAXI KLOMP 12984 Café-Restaurant Soestdijk vereniging "WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1Q»R SOESTER COURANT PAGINA 13 Soest vrij van apartheidsfruit Tentoonstelling in de Zonnehof Lichte stijging retourpercentage Polyesterflessenbij stijging verkopen Vakantie Oudheidkamer Burgerlijke stand Hondje weg Hondje terug Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Biologische tuin TEL. R.K.kerkdiensten Predikbeurten INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN ZOMER Donderdag 7augustus, 21.00 uur: 'Witness' van Peter Weir (USA 1985) Historische Vereniging hervat aktiviteiten Maatschappelijk werk In memoriam A. J. Driever Water verontreiniging Eem onderzocht Medische Dienst STEGAS Onderhoudscontract Orgelconcert Bernard Bartelink in Sint Joriskerk Het Weer gebed Men verzoekt ons opname vanhet volgende: 1 September is de laatste dag dat de Soester handtekeningen voor Zuid-Afri ka ingeleverd kunnen worden. Hand- tekeningenbrieven kunnen verkregen worden bij de adressen waar een groen zwart-wit affiche voor de ramen hangt Naar bet zich laat aanzien blijft Soest definitief vrij van apartheidsfruit. De handtekeningenaktie is bedoeld om de enkele fruithandelaars die nog weifelen definitief over de streep te helpen Bovendien houden de ondertekenaars in de gaten dat er geen apartheidsfruit meer binnenkomt in Soest. De aktie is nu al een groot succes geworden Op menig winkel zit de sticker 'Wij ver kopen geen apartheidsfruit.De andere fruithandelaren hebben bijna allemaal mondeling toegezegd geen apartheids fruit meer te verkopen of dat niet te doen zolang er uit andere landen fruit te koop is. Een goede zaak voor de Soester konsumenten. want er zijn maar weinig mensen die graag dit fruit eten. Kinderen die voor een kwartje per dag gedwongen worden fruit te plukken en de apartheidsgevangenen die op de plantage dwangarbeid moeten ver richten kunnen hopen dat de mensont erende toestanden niet al te lang meer duren. Zowel binnen als buiten Zuid- Afrika wijst alles er op dat echte ver anderingen niet lang meer kunnen uit blijven. Onder druk van de derde wereld en van de publieke opinie stoppen steeds meer landen hun steun aan het apartheidsregime. Dat die steun ook uit ons land groot is wordt steeds duidelijker. Een be drijf als Shell levert de benzine voor de tanks die door de zwarte woonwijken rij den. Maar Shell levert ook know how voor de petrochemische industrie, de mijn bouw, enz. Tot voor kort hadden Ne derlandse universiteiten banden met Zuid-Afrika. Prof. Kistenmaker, bekend van het Nederlandse kernenergiepro gramma heeft regelmatig kontakt met Zuid-Afrikaanse collega's. Misschien blijkt eerdaags dat het apartheids regime over atoombommen beschikt. Dan wordt duidelijk hoe groot onze be trokkenheid bij het apartheidsregime is. Hoe meer je van dit soort banden weet, des te duidelijker wordt dat ak- ties in Soest belangrijk zijn. Alleen als steeds maar weer mensen duidelijk maken dat zij tegen diskriminatie en onderdrukking zijn komt daar een eind aan. Dat zal niet vanzelf gaan. De ervaringen maken duidelijk dat onze betrokkenheid bij de apart heid nog bepaald niet is afgelo pen. Daarom is het belangrijk dat Soesters laten horen dat ze tegen apartheid zijn, geen medeweking aan apartheid willen geven en dus ook tegen apartheidsfruit zijn. Zet uw handtekening en vraag uw ken nissen hetzelfde te doen, liefst zo snel mogelijk! Werkgroep Zuid Afrika Soest 9 augustus t/m 7 september Bert Brouwer, beelden/installaties André Groothuizen, schilderijen Emile van der Kruk, beelden Bob Negrijn, beelden/schilderijen Vier jonge Amersfoortse kunstenaars die, behalve Bob Negrijn, studeerden aan de Akademie voor Beeldende Vor ming in Amersfoort. Zij exposeerden eerder individueel in 'Het Museum,' een expositieruimte die enige jaren geleden werd opgericht door Emile van der Kruk. De schilderijen en beelden van Bob Ne grijn zitten vol clichés waarmee hij kommentaar geeft op zijn eigen kunst en op de kunst in het algemeen. Zijn stillevens zijn één grote parodie op het traditionele stilleven, in een stijl die het midden houdt tussen pop-art en nieuwe figuratie. Stillevens ook vormen het onderwerp in de houten objekten van Emile van der Kruk; zij lijken van het twee-di mensionale doek overgezet in het drie dimensionale vlak van het beeldhouw werk. Het hout is in grove vormen ge zaagd en bewerkt zonder toevoeging van kleur. Evenals Van der Kruk verwijst ook Bert Brouwer naar klassieke beeldende kunst, en daarnaast vooral naar muziek, instrumenten en gereedschappen. In onverwachte kombinaties van ma terialen in zijn objekten roept hij een wereld op vol vragen aan de toeschou wer. André Groothuizen schildert portretten als bomen, en bomèn als spiegeleieren! Ook bij' hem gaat het niet om de weer gave van de realiteit, ook al gebruikt hij 'herkenbare' vormen. Hij zoekt naar de bepalende verhouding tussen de abstraktie en de figuratie. De keuze van het onderwerp en de behandeling daarvan leidt tot een voorstelling, waarbij de werkelijkheid schijn is. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10.00 - 17.00 uur; zondag 13.00 - 17.00 uur; maandag gesloten. In de periode 5 juni tot 3 juli is 61 pro cent van de verkochte polyesterflessen ingeleverd voor hergebruik. In de voor gaande onderzoekperiodes lag dit per centage op respectievelijk 47 en 60 pro cent. In de afgelopen testperiode is de inzet van frisdranken in alle verpakkingen onder invloed van het zomerseizoen ge stegen. In de onderzochte levensmid delenzaken nam het aantal verkochte polyesterflessen ten opzichte van de vorige periode toe met 34% tot 35.000 flessen. Het aandeel van de polyesterfles (an derhalve liter) in de verkopen van fris drank in één- en anderhalveliter-fles- Fikkie in zandbank De politie trad vorige week corri gerend op toen een paar jochies een fik kie stookten in een zandbak aan de Kamperfoeliestraat. Dat mocht van de man op de maaimachine, zeiden de knaapjes, daarmee de waarheid geweld aandoende. De politie heeft ze het vuur laten doven. Inbraak Amersfoortse- straat Bij een inbraak in de woning van de familie H. aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg, heeft de dader vorige week een tuner/versterker, een wek kerradio, een transistorradio en een scheerapparaat buitgemaakt. Hij kwam het huis binnen door het forceren van een ruit aan de zijkant. De heer H. deed aangifte bij de politie. Politie dooft bos- brandje De bemanning van een surveillance wagen van de Soester politie moest za terdagmiddag in actie komen op het terrein van de waterleiding aan het Heeserspoor OZ. Rookontwikkeling had hen op een bosbrandje geatten deerd. De politiemannen wisten het vuur te doven. De Soesterbergse brandweer verrichtte de nablussing. Ongeveer 500 vierkante meter bos ging verloren. De oorzaak is onbekend. Buit eruit De heer R.R. uit Soest, die zijn auto vorige week aan de Albert Cuyplaan had geparkeerd, ontdekte bij zijn terug komst dat een onbekende dader de au toradio en twee luidsprekers had weg genomen. De ruit van het rechterpor tier, die vermoedelijk op een kiertje open had gestaan, bleek in zijn gehee naar beneden te zijn gedrukt. De eige naar deed aangifte bij de politie. Dronken automobilist rijdt geparkeerde auto aan Doordat hij naar zijn zeggen schrok van een auto die van rechts kwam reed de 34-jarige M.A.J. uit Soest maandag avond tegen een aan de Koninginne- laan geparkeerde auto op. Deze was het eigendom van mevrouw L. van u. en werd zo zwaar beschadigd dat nij moest worden weggesleept. De ge waarschuwde politie constateerde al coholgebruik bij J. Hij kreeg een rij verbod en een proces-verbaal. sen bleef echter gelijk op 10.3 procent. De Stuurgroep die de proef begeleid vindt de ontwikkeling van het percen tage teruggebrachte polyesterflessen bevredigend, de invloed van het zomer seizoen en de vakantieperiode in aan merking genomen. Door dit laatste kan het terugbrengen van leggen flessen na-ijlen. Eind juli vindt de vierde en laatste steekproef plaats. Vervolgens wordt onderzocht hoe de consumenten en de winkeliers het terugbrengsysteem er varen. Op grond van deze resultaten zal de Stuurgroep de meest betrokken instan ties adviseren over een mogelijke lan delijke invoering van het terugbreng systeem. In de Stuurgroep, die de proef in groot- Amersfoort begeleidt, is zowel de over heid als het bedrijfsleven vertegen woordigd. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Wie nu C-drie belt, hoort via het ant woordapparaat dat iedereen met vakantie is. Half augustus is het cultu reel creatief centrum weer bereikbaar. Zou er wel een stad of dorp in Neder land zijn, waar drie spoorlijnen het grondgebied doorkruisen? Daar moet je dan voor in Soest komen, want Amersfoort-Amsterdam, Baarn- Utrecht en Utrecht-Amersfoort lopen alle drie door Soest. Baarn-Utrecht was een echt klassiek "Lokaaltje". Lokomotief met meestal drie rijtuigen verzorgden deze dienst. In de Oudheid kamer is een prachtige opname van zo'n treintje te zien. Die toont ons "Bello", zoals die onderweg was van halte "Nieuweweg" (nu Soest-Zuid) naar Den Dolder. En bekijk dan ook eens de gemotoriseerde paardetram, die Soest met Baarn verbond via de grote weg, langs Paleis Soestdijk. Het is alles verleden tijd, maar nu zeer aantrekkelijk gepresenteerd in de Soester Oudheidkamer aan de Ferd. Huycklaan 18. Geopend op zaterdag en zondagmiddag van 13.30 -17.00 uur. GEBOREN: Ida Chantal, dochter van C. Bezemer en C. I. J. Brand. - Margaretha Ma ria, dochter van C. H. J. van den Heu vel en B. P. van Essen. - Erik Mathijs, zoon van H. P. van Egmond en W. J. M. van der Klugt. - Sandy Sophia, dochter van R. J. Merts en A. Broek. - Saman- tha, dochter van F. Hendriks en F. G. Kampen. - John William Ronald, zoon van M. A. R. Groen en M. W. van Breuke len. - Anouk Deborah, dochter van J. A. Pouw en S. i. Saffrie. - Albertus Cornelis Michiel, zoon van A. G. van Altena en C. C. Buzink. - Kevin, zoon van J. T. A. M. Tammer en M. Mostert. - Lieke, doch ter van J. W. H. Smeeing, en P. M. van den Berg. ONDERTROUWD: Aart Mooij en Reijntje Janny Pater. - Robbert Spijker en Petra Wanda Fa- tima Bon. GEHUWD: Geen OVERLEDEN: Maurits Alexander Wessels, wed. van J. Vleeschhouwer. - Jan van der Bie, wed. van L. C. Kalkman. - Matthijs Vellinga. - Gerritje van Steeg, wed. van J. van Veenendaal. - Hendrik Groenenstijn, echtgen. van M. E. Blom. - Antonius Johannes Drie ver. - Johan- nes Oostwal, echtgen. van H. G. Schaaij. VERMIST: 24-7. Kater, rood, gec., oud. Otten, Ereprijsstraat 50, Soest, tel. 10346. 21-7. Kater, zw., enkele witte haartjes op bef, 2 jr. beige/bruine vlb. Roodmat, Stadhouderslaan 120, Soest, tel. 23320. 20-7. Kater, zwart met witte bef, bruine vlb., scheurtje in oor. Evers, Verdistraat 7, Bunschoten, tel. 87021. 18-7. Kater, zw/w. gec., vlb, 1 jr. v. Velsen, Soest, tel. 20239. Kater, zw/w, gec., 8 maanden, vlb., operatie aan poot gehad. Haan, C. Huygenslaan 16, Soesterberg, tel. 1259. 29-7. Poes, lapjes, 10 jr., oranje kin. Roumer, Mollerusstraat 15, Baarn, tel. 20967. 22-7. Poes, lapjes, dik, 11 jr. omg. Prof. v.d. Potlaan, tel. 17914. 22-7. Poes, bruin (lijkt op abessijn) 1 jr. De Vries, Eigendomweg 71, Soest, tel. 14743. 9-7. Poes, rood, 6 jr., gester. Koppen, Veenbesstraat 92, Soest, 13198. 2-7. Poes, zw. met witte bef, 16 jr., ge ster., omgev. Kornet Soest. De Lau, G.v. Amstelstraat 309, Hilver sum, tel. 41720. 28-7. Grasparkiet, groen. Visser, Mesdagplein 38, Baarn, tel. 13032. 27-7. Grasparkiet groen. v. Asch, Kerkpad 19 NZ, Soest, tel. 14722. GEVONDEN 27-7. Teef, Doberman Pincher, zw. 8 mnd., Lage Vuursche. 25-7. Kat, cypers, Marisstraat, Baarn. 25-7. Poes, bruin/zwart, jong, Baarn •(begraafplaats). 31-7. Twee dwerghangoorkonijnen, omg. De Geerenweg, Baarn. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest Tel. 02154-20805 (registratie) Tel. 02155-10667. Zaterdagmiddagmuziek In het kader van de Zaterdagmiddag muziek Domkerk Utrecht wordt in de zomerorgelconcertenreeks Utrecht- Parijs op zaterdag 9 augustus het zes de concert gegeven door de organist Janjob Remmers. Hij speelt werken van componisten die als organist werkzaam zijn geweest aan de Sainte-Madeleine te Parijs. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toeganke lijk. Tevens is er de tentoonstelling: Het Franse orgel in Maquettebouw, ingericht door René Verwer. Deze ten toonstelling is overigens dagelijks ge opend tussen 14.00 en 17.00 uur. Soester 'zakkenroller' ten onrechte aangehouden De Soester politie heeft zaterdagmid dag op verzoek van de Hilversumse collega's de 22-jarige K. van N. uit Soest in zijn woning gearresteerd. De Hilversumse politie verdacht de Soes ter van zakkenrollerij. De man werd overgedragen aan de politie van de omroepstad, nadat ook zijn wagen was doorzocht. Later bleek dat alles op een misverstand berustte door een ver keer signalement. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwil ligers enthousiast bezig in de biolo gische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer volop groenten te Koop van een goede kwaliteit en een zeer schappelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinderboerderij in het winkeltje. De openingstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is te koop: aardappelen, sla, koolra bi, spercibonen, pronkbonen, rode biet, witte kool, rode kool, augurk, komkom mer, pompoen, uien, stengelui, snij- biet, andijvie. Tevens zijn er ook scharreleieren en verse kruiden te koop. Wegens vakantie is de Kinderboerderij donderdag 7 augustus gesloten Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Vleesverkoop voor iedereen Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Zondag 10 augustus HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur mevr. dr. E. Flesseman-van Leer, Amstelveen Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. K. van Liere, De Meern Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. G. Wassinkmaat, West broek 17.00 uur ds. C. J. Graafland, Tollebeek Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. H. van Heijst 17.00 uur ds. J.C. Greivegez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. D. Land De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. K. van Lieregez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9 9.00 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. J. Grutter, Rijswijk GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 15.00 uur ds. J. Eckeveld, Zeist Dinsdag 12 augustus 19.30 uur ds. J. Koster, Scherpenzeel NED. PROTESTANTENBOND Rembrkndtlaan 20 10.15 uur ds P.J. van Ouwerkerk, Rot terdam EVANGELIE GEMEENTE 'IN DE RUIMTE' Klein Engendaalweg 52 Geen opgave ontvangen CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Dienstenzondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur gez. dienst in geref. kerk Sterrenberg 10.30 uur ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; gez. dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. Beeftink-Hoogstraal, Zeist EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. van der Horst NED. GERFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J.B. Welmers, Heino VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. W. Veldkamp, Hilversum NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Komende donderdag 7 augustus is de laatste film van Peter Weir "Witness" in filmhuis Artishock te zien. Deze originele thriller was de verrassende openingsfilm van het filmfestival in Cannes 1985. Samuel Lapp opgegroeid in een reli gieuze gemeenschap op het Amerikaan se platteland, is acht jaar oud als hij voor het eerst met zijn moeder Rachel naar de grote stad gaat. In de toiletten van het centraal station is Samuel de enige getuige van een moord. Rechercheur John Book (Harrison Ford), die de zaak onderzoekt, neemt Samuel en Rachel onder hoede. Hij ontdekt dat de moord in direkt verband staat met een aantal hoge politiefunctiona rissen. Na een aanslag op zijn leven verlaat hij met Rachel en Samuel de stad en duikt onder in hun dorp. Zoals verwacht bloeit er een onmogelijke liefde op tussen John en Rachel. "Witness" is meer dan alleen een ro mantische thriller. Het in prachtige beelden vertelde verhaal van de con frontatie tussen twee wereldendie van de geweldloze religieuze platte landsgemeenschap voor wie de tijd sinds de 18e heeft stilgestaan en die van de 20e eeuwse politieman voor wie geweld een dagelijks terugkerend ge geven is. De Australische regisseur Peter Weir ("The Year of Living Dangerously" en "The Last Wave"), weet op knappe wijze nostalgische gevoelens over het land waar het leven goed was, af te wisselen met spanning en romantiek. Naast het ingehouden spel valt vooral de prachtige fotografie op van John Seale. Samen met de muziek van Os carwinnaar Maurice Jarre, maakt dit van "Witness" een gave film. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen65/4,-. Agenda: Do. 14 augustus: "LiquidSky" van Slava Tsukerman (USA 1981) Een bizarre science fiction met de no dige humor. Do. 21 augustus: "The Brother from Another Planet" van John Sayles (USA 1985). De Historische Vereniging Soest hervat na de vakantie haar aktiviteiten met een bijeenkomst van de werkgroep Ge nealogie, op dinsdag 12 augustus om 20.00 uur in de Oudheidkamer. In sep tember, dinsdag de 9e, zal gemeente- voorlichter Ben J. van Os, van wiens hand onlangs het boekje "De straat waarin wij wonen" verscheen, een le zing houden over de wegen van Soest en hun geschiedenis. Inmiddels is het eerste nummer van de zevende jaargang van het tijdschrift van de Historische Vereniging - "Van Zoys tot Soest" - verschenen. Voor ie dereen die geïnteresseerd is in de ge schiedenis van Soest bevat ook deze editie weer een aantal interessante ar tikelen, zoals over het veerhuis aan de Kleine Melm, de lezing van Ben J. van j Os bii de verschijning van zijn boek over het ontstaan van de wegen in Soest, persoonlijke hem.,lt..ctu Hans Kraal aan de vroegste jaren van het Soester Natuurbad, en artikelen van de hand van wijlen ds. J. J. Bos over Hui ze Schoonoord (Witsenburg, Villa Co- lenso) en E. Heupers over de glasbla zerij te Isselt. Verder bevat het tijdschrift, verlucht met foto's en tekeningen, een terug blik op de tijd van de patriotten en de historische gebeurtenissen bij Paleis Soestdijk, waar Christoffel Pullman het leven liet die desondanks de over val van de patriotten op de residentie van stadhouder Willem V wist te ver ijdelen. Voor 30 gulden per jaar is het lidmaat schap van de Historische Vereniging en het abonnement op "Van Zoys tot soest," voor iedereen die belangstelling heeft voor Soest en zijn rijke historie, beslist aan te bevelen. Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanal 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 Op 29 juli overleed dhr. A.J. Drie ver op de leeftijd van 76 jaar. Dit zal voor vele ouderen in Soest een grote schok zijn. Tot aan zijn dood was hij zeer actief in het ouderenwerk als secretaris van de Anbo. Voor deze ouderenbond had hij zit ting in het bestuur van de nu geliquideerde Stichting Welzijns werk Ouderen en functioneerde daarin vele jaren als tweede secre taris van het dagelijks bestuur. Hij had eveneens zitting in het gewes telijk bestuur van de Anbo en was plaatsvervangend hoofd-bestuurs- lid. Het zal duidelijk zijn dat hij na zijn pensionering al zijn tijd besteedde aan het werk voor zijn leeftijd genoten en menigeen zal dan ook een zeer goede herinnering aan deze ijverige en sympathieke secre taris behouden. Hij ruste in vrede. In dit verband moet vermeld worden, dat zolang zijn opvolging nog niet is geregeld het Anbo-se- cretariaat tijdelijk is gevestigd op Emmalaan 7. Raam stuk geschoten De heer H.H. vervoegde zich vorige week bij de politie met de mededeling dat het dakraam van zijn woning aan de Irenelaan met een lucht bukskogeltje was stukgeschoten. De dader is onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Naar aanleiding van klachten van be woners van de Grote Melm over de kwaliteit van het water in een afwa teringskanaal en in de dode tak van de Eem, is in opdracht van de Inspectie van de volksgezondheid voor de hy giëne van het milieu in de provincie Utrecht door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu hygiëne een onderzoek ingesteld. Gebleken is dat de kwaliteit van het af gevoerde water van de Rioolwaterzui vering steeds binnen de normen geble ven is. Wel is een overmatige vorming van zogenaamde vlokken, dat zijn al gen, gekonstateerd. Het huidige weer beeld is daar ook debet aan. Het Staatstoezicht op de Volksgezond heid adviseert een drietal maatregelen te nemen die de overlast in de toekomst weg zullen nemen. Ten eerste is dat het goed schoonhouden van de rioolwater zuiveringsinstallatie aan de Maatweg. Inmiddels heeft een extra reiniging plaatsgevonden. Ten tweede dient de gevormde slibdrempel in de dode tak van de Eem weggebaggerd te worden en ten derde zou de effluentleiding doorgetrokken moeten worden tot de Eem, zodat dan op een open stromend, oppervlaktewater wordt geloosd. Nu vindt de lozing plaats in de dode tak van de Eem. Het gemeentebestuur van Soest - dat zelf niet verantwoordelijk is en ook niet bevoegd is om maatregelen te treffen - heeft de betrokken instanties van het rapport in kennis gesteld en verzocht zo spoedig mogelijk de passende maat regelen te nemen die genoemd zijn in het rapport van de Inspectie. De Rioolwaterzuivering Soest-Baarn heeft intussen de nodige aanpassing gedaan. Zaterdag 9 en zondag 10 augustus HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: P.H. Walter, Vondellaan 28, tel. 10210 0 H.B. Huitema, Regentesselaan 14, tel. 12388 Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg W. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030-782696 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646 Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137 TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00 -13.30 uur: J.N.A. Prior, Nassauplantsoen 25, tel. 12672. DIERENARTS Grote en kleine huisdieren J.H. J Meursing, Van Mecklenburg- laan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 9 Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814 b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Op woensdag 13 augustus a.s. wordt het voorlaatste orgelconcert van dit seizoen in de Sint Joriskerk gegeven door de organist Bernard Bartelink. Hij studeerde orgel bij Albert de Klerk en Anthon van der Horst, alsmede compositie bij Herman Strategier en Léon Orthel. Bernard Bartelink is hoofdvakdocent orgel aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en or ganist van de Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem. Het programma van hem voor het concert in de Sint Joriskerk vermeldt werken van Swee linck (liedvariaties over 'Onder een linde groen', te spelen op het orgel- positief, en de Chromatische Fantasie, te spelen op het koororgel), de Arauxo (Tiento de medio registro de tiple: een fantasie voor een soloregister in de discant), Cabanilles (Passacalles de primo tono), Bach (de Partita over 'O Gott, du frommer Gott', BWV 767), Mozart (Fantasie in f, KV 608) en de Fuga's in d en f (Wq 119,2 en 119,3) van C. Ph. E. Bach, alsmede de Mi- niature van Jean Langlais. Het concert wordt besloten met een improvisatie over een opgegeven thema. Het concert door Bernard Bartelink be gint om 20.00 uur. Daaraan vooraf gaat een beiaardconcert op de O.L.V. Toren door Dirk Donker, vanaf 19.15 uur. De toegangsprijs voor het orgelconcert bedraagt 6,-(CJP en 65+ ƒ5,-). Ach, lieve Heertje, geef ons elk ons eigen weertje. Voor de hoeren, mag het wat meer regen zijn, anders blijven de piepers zo klein. Als ik U mag raden: voor de meesten geen 30 graden. 's Nachts een beetje koel, als U begrijpt wat ik bedoel. Stel dat het overdag lekker warm was, en 's nachts wat regen, heeft U daar bezwaren tegen Met een beetje geluk, heeft U het niet al te druk, want een beetje "Zo" een beetje "Zus" dat lijkt me toch een hele "Klus". Will /WWW^/V^WVVWV/WWVWWWWVSAA/W^^,

Soester Courant | 1986 | | pagina 13