Schoeman bJH uon<=v/©n rWeigering vergunning is vorm van onbehoorlijk bestuur en onrechtmatige overheidsdaad' Parklaan-bewoner in verzet tegen fiets route naast zijn huis Soest 50 jaar geleden ..kom eens met Schoeman praten! f35,- f40,- Onze bosschen bedreigd. WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 Hoe geëmancipeerd is Soest? Paniek na blikseminslag: moeder en dochter het raam uit AUTOCENTER vraagt uw aandacht voor .SCHILDEREN sikkens BRANDSMA behang verf b.v. Omstreden houtzagerij Koninginnelaan: Wij voelen ons door gemeente misleid' Jaarlijks onderhoud aan de Centrale Antenne Inrichting PI-LI-HJ.1,.1 foto-video-computer/ AAN BIEDING 'ZOMER- I BROEKEN 7 Augustus 1936 Openbare Protestvergadering SOEST VAN GOYENLAAN 3-Kamerappartement (voor heen 4) voorzien van c.v. en boi ler, gelegen op de 3e woonlaag met berging in de onderbouw. Indeling: entree, hal, toilet, dou che, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken en bijkeuken. Koopsom: M9.000,- k.k. VAN GOYENLAAN Een op de 1 e woonlaag gelegen 3-kamer appartement (v.h. 4-kam.) m. een berging in de on derbouw. Entree, gang m. toil., hal, beteg. douche (beige) m. v.w., woonkam. m. een ged. verl. vloer en een balkenplaf., de bal konzijde is v.v. thermopane be- glaz., keuk. (inkl. v.h. bijkeuk.) m. een eiken fineerinrichting en een atz.kap, 2 sl.kam., w.v. 1 zeer groot (v.h. 2 kam.) m. een balkon en een vrij uitzicht. Oplevering: in overleg. Vraagprijs f 62.500,- k.k. PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk ge legen garage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elek tra. Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Vraagprijs: f275.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is i Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp. Leusden. Tiel en Veenendaal Enkele maanden geledeji is in Soest een stuurgroep "emancipatie-beleid" opgericht met het doel een gemeentelijk vrouwen-emancipatiebeleid te ontwikkelen. De stuurgroep heeft een werkplan gemaakt, waarin staat aangegeven welke werkzaamheden verricht moeten worden om tot een gemeentelijk emancipatie-beleid te komen. Het is de bedoeling dat een deel van deze werkzaamheden verricht zal worden door een aantal op te richten werkgroepen. In de eerste week van september gaat een werkgroep "gemeentelijk personeelsbeleid" star ten, waarin b.v. onderwerpen als uitbreiding van het aantal deeltijdbanen en voorrang geven aan vrouwen bij het aanstellen van personeel aan bod komen. In een later stadium zullen nog meer werkgroepen worden opgericht, die zich met weer andere beleidsterreinen gaan bezighouden, zoals b.v. on derwijs, ruimtelijke ordening, recreatie, ouderenbeleid etc. De werkgroe pen gaan bekijken welke knelpunten zich op de verschillende beleidster reinen voordoen met betrekking tot vrouwenemancipatie en hoe deze knel punten kunnen worden opgelost. U krijgt nu de kans invloed uit te oefenen op het gemeentelijk emancipatie-beleid door zitting te nemen in één of meerdere werkgroepen. Als u geïnteresseerd bent in vrouwenemancipatie en u vindt het leuk mee te denken over kansen, mogelijkheden en rechten van vrouwen (en man nen), dan bent u van harte welkom bij de werkgroep "gemeentelijk perso neelsbeleid" of bij één van de andere op te richten werkgroepen. De werkgroepen worden begeleid door de stuurgroep "emancipatie-beleid" en door de emancipatie-ambtenaar van de gemeente Soest. Het is niet noodzakelijk dat u bent aangesloten bij een plaatselijke vrouwenorgani satie. Geïnteresseerden kunnen zich uiterlijk 25 augustus opgeven bij Inge Hogenbijl, tel. 93533 (ma. t/m. vr. 9-17 uur) en bij Greetje v.d. Klink, tel. 15106. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Het onweer heeft in de nacht van zon- dag op maandag flink huisgehouden in j het hele land. Ook in Soesterberg, waar f mevrouw Van S. aan de Aviatik, in een 1 paniekreactie nadat ze op de beneden- verdieping een scherp sissend geluid hoorde, haar twee jaar oude dochtertje greep en uit het raam van de eerste l verdieping gooide. Gelukkig in de ar- men van een buurman, die zij zojuist i had gewaarschuwd en die in de tuin klaarstond om haar op te vangen. Me vrouw Van S. verkeerde in de veron derstelling dat het gas lekte als gevolg van een blikseminslag. Nadat ze haar dochtertje op deze wij ze uit het huis had gekregen waagde ze zelf de sprong, eveneens in de armen van de buurman, wat haar overigens een pijnlijke rug en hals opleverde. Bij nader onderzoek kwam vast te staan dat er weliswaar een inslag was geweest, maar dat die geen gaslek had veroorzaakt. Het sissende geluid was afkomstig van de geluidsapparatuur, die min of meer op hol was geslagen. b.v. Kerkstraat 109 - Soest Telefoon 16410 UW LADA-DEALER Openbare Commissievergaderingen Maandag 11 augustus, 19.30 uur: Com missie Algemene Bestuurszaken agenda: o.a. vervanging en uitbreiding van de apparatuur van de geautomati seerde tekstverwerking op de gemeente secretarie, beleidsnotitie t.b.v. het op te zetten alcoholmatigingsbeleid. Maandag 11 augustus, 19.30 uur: Com missie Onderwijs Dinsdag 12 augustus, 19.30 uur: Com missie Ruimtelijke Ordening Woensdag 13 augustus, 19.30 uur: Com missie Bedrijven Donderdag 14 augustus, 19.30 uur: Com missie Welzijn agenda: o.a. beleidsnotitie t.b.v. het op te zetten alcoholmatigingsbeleid, concept- volkshuisvestingsnota, mede- lingen inzake de nieuwe opzet ouderen beleid en medelingen inzake het plan voor de bejaardenoorden provincie Utrecht 1987-1990. Donderdag 14 augustus, 19.30 uur: Com missie Financiën agenda: o.a. vervanging en uitbreiding geautomatiseerde tekstverwerkings- apparatuur op de gemeentesecretarie, krediet uitvoeren groot onderhoud aan fietspad ten zuiden van spoorlijn Utrecht- Amersfoort, krediet voor de bouw van een sporthal te Soesterberg. Donderdag 28 augustus, 20.00 uur: Comissie Milieubeheer De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers, gebouw gemeentewerken. De agenda's en de stukken die op de vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOr- matiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aan vang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten 3. De commissie kan de door de spre kers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben ge maakt, hebben het recht vooraf gaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanlei ding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduide lijken of aan te vullen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 7 van de voorschrif ten bestemmingsplan 4e herziening be stemmingsplan Overhees, vergun ning te verlenen voor: 1. het plaatsen van een erfafscheiding, Honingbij 2; 2. het plaatsen van een dakkapel en het maken van een luifel, Cle- mensstraat 64. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van het daarbij genoemde voorschrift vergun ning te verlenen voor: Soesterbergseslraat 52, Teleloon 02155-12563 Sikkens Cetol Filter 7 zijdeglanzend transparant met ingebouwde UV-filters blijvend elastisch en dus bestand tegen zand, hagel en andere mechanische beschadi gingen zeer duurzaam; verlaagt onderhoudsfrequentie. Adviesprijs 26,40 Brandsmaprijs23,75 Vakantie voordeel 1,50 22,25 a. het plaatsen van een dakkapel, Honingbij 17 b. het plaatsen van een carport, Hom mel 34; c. het bouwen van 42 atrium woningen, Overhees III, sectie G, nrs. 441, 8249 en8594 (alleged.); d. het bouwen van 32 woningen, Fa zantpad, sectie G, nrs. 7441, 8249 en8594 (alleged.); e. het bouwen van 42 woningen, Over hees III, sectie G, nrs. 6237, 7441, 8151, 8155 en 8193 (alle ged. f. het bouwen van 130 woningen, Fa zantpad, sectie G, nrs. 8249, 7441, 6237, 8155 en 8295 (alle ged. (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees) g. het plaatsen van een erfafscheiding, Clauslaan 15. (artikel 302, lid 6 van de bouwver ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee wkene, binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 7 augustus 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Hinderwet ontwerp-beschikking Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van A. W. Dogterom, Stationsweg 12 te 1 te Soest, voor het oprichten en in werking hebben vane en banket bakkerij met winkel en tearoom op het perceel Soesterbergsestraat 53 te Soest; Grift Trappen Soest B.V., Nijver- heidsweg 2 te Soest, voor het uit breiden van een trappenfabriek op het perceel Nijverheidsweg 2 te Soest; L. Laseur, Bosstraat 37 te Soest, voor het oprichten en in werking hebben van een manége op het per ceel Bosstraat 37 te Soest; De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: positieve beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mon deling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 21 augustus 1986. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. "Onbehoorlijk bestuur, een on rechtmatige o verheidsdaad." Deze en andere kwalificaties staan te lezen in het bezwaar schrift dat de heer W. N. Berk hof jr. van de Koninginnelaan heeft ingediend tegen het be sluit van de gemeenteraad om hem geen onthëffing te verlenen van de zöneverordening van de hinderwet voor zijn houtzage rij. Het bezwaarschrift zou gistermiddag worden behan deld door de commissie voor de beroepschriften van de ge meenteraad. De kwestie heeft intussen een hele voorgeschiedenis. Oorspronkelijk had de vader van de heer Berkhof het perceel aan de Koninginnelaan 64 van de gemeente aangekocht voor een be drag van 125.000 gulden. Hij verkocht het aan zijn zoon, die er het bedrijf vestigde. De gemeente was toen vol ledig op de hoogte van de bedoelingen van Berkhof jr., zoals blijkt uit de brief van de toenmalige adjunct-di recteur van het Grondbedrijf, de heer Verstoep. Deze schreef destijds: "Het stemt ons tot voldoening dat over deze transactie overeenstemming kon wor den bereikt. Te meer nu daardoor voor uw zoon de gelegenheid bestaat zijn handel in open-haardhout voort te zet ten." Daarvoor bevond deze handel zich aan de Koningsweg, maar daar moest het bedrijf weg omdat de ge meente de grond nodig had voor het industrieterrein Nieuwe Grachtje. Berkhof jr. is van mening dat zowel zijn vader als hij er zonder meer van uit mogen gaan dat het hem zou wor den toegestaan zijn bedrijf aan de Ko ninginnelaan te mogen voeren, op grond van de toezegging van B. en W., "welke toezegging nota bene nog eens nadrukkelijk schriftelijk is vastgelegd". Woonbuurt Nu de raad in mei de ontheffing heeft geweigerd - met algemene stemmen werd het voorstel verworpen, met als voornaamste motief dat een dergelijk bedrijf niet in een woonbuurt past - herinnert Berkhof eraan "dat een be hoorlijk bestuur met zich meebrengt dat eenmaal gedane toezeggingen aan de burger door een gemeentebestuur dat zichzelf respecteert zonder meer dienen te worden nagekomen" De gemeente dient, ook als er een nieu we situatie is ontstaan, rekening te houden met de reeds gevestigde be langen en er dient een juiste afweging van die plannen plaats te vinden. De gemeente was immers op de hoogte van de aard van het bedrijf en wist bovendien dat de verkoop van het per ceel aan Berkhof sr. tot strekking had dat Berkhof jr. daar zijn bedrijf zou voortzetten. De bewoners van Parklaan 74, de heer en mevrouw H.R. Veenendaal, hebben zich onlangs tot Gedeputeerde Staten gericht met een brief, waarin zij be zwaar maken tegen een besluit van het gemeentebestuur van Soest, omdat zij zich 'misleid' voelen. De kwestie be treft het zandweggetje dat al sinds jaar en dag naast de woning van de familie Veenendaal loopt. De gemeente wil dat weggetje opnemen in een (verharde) fietsroute over de Eng. Toen het bestemmingsplan Parklaan aan de orde was heeft de heer Veenen daal al eens bezwaar gemaakt tegen het feit dat voor het zandweggetje geen bestemming was aangegeven. De ge meente antwoordde toen dat het de be stemming 'voetpad' zou hebben - dus geen 'fietspad,' waardoor aan het be zwaar van de familie Veenendaal gro tendeels tegemoet was gekomen. Van een voetpad mocht immers minder overlast worden verwacht. Toen de heer Veenendaal echter ge ruchten ter ore kwamen over de aanleg van een fietsroute heeft hij om ophel dering gevraagu uij m,». ^uucgc van Burgemeester en Wethouders. Dat ant woordde onder verwijzing naar het raadsbesluit, maar sprak intussen wel over een verharding. De ongerustheid van de heer Veenen daal over deze 'ontwikkeling' sloeg om in verbazing toen hij vernam dat de ge meenteraad in mei j.1. een krediet goedkeurde voor de aanleg van een fietspad over het bewuste zandwegge tje. Hij verwijst in zijn brief aan G.S. naar een inspraakavond op 4 juni j.1. over de wijzigingen in het bestem mingsplan Zuidereng, waar van de kant van de gemeente werd meege deeld dat het zandweggetje zal worden verhard als onderdeel van de fietsroute over de Eng. 'Ik acht dit geheel in strijd met het ge stelde antwoord op mijn bezwaar schrift, waarin de bestemming 'voetpad' is aangegeven. Wij voelen osn dan ook, zo de plannen van de ge meente zouden worden uitgevoerd, misleid,' aldus de heer Veenendaal. Niet op de hoogte Van de plannen voor de fietsroute was de familie Veenendaal toen zij het per ceel van de gemeente kochten, niet op de hoogte gesteld. 'Wij hebben redenen om aan te nemen dat de voorbereiding van het ontwerp- bestemmingsplan op het tijdstip dat wij tot koop overgingen, al zo ver was gevorderd dat de gedachten over de fiets route al bij de gemeente was ge vormd,' staat te lezen in het bezwaar schrift dat de heer en mevrouw Vee nendaal in eerste instantie bij de gemeente indienden. 'Zelfs bij navraag toen over de toekomstige bestemming werd ons verzekerd dat het weggetje geen wijziging zou ondergaan. De familie Veenendaal had daarom het bouwplan zó ingericht dat zij een druk ker verkeer op het weggetje 'als een aantasting van de door ons verwachte 'privacy ervaren. Aan de provincie wordt gevraagd te voorkomen dat de gemeente het weg getje naast de woning van de familie in de fietsroute opneemt, wat in strijd is met het bestemmingsplan Parklaan. De vele versterkers in het lokaal-ver- deelnet, in de wijkcentra en in het wijkvoedingsnet worden jaarlijks ge controleerd of ze goed functioneren en zonodig bijgesteld. Omdat voor de meetwerkzaamheden bepaalde onderdelen moeten worden losgenomen zullen televisie- en radio programma's enkele keren voor een korte tijd worden onderbroken. Uiter aard zal alles in het werk worden ge steld om te zorgen dat de hinder zo kort mogelijk is. De werkzaamheden zullen worden uit gevoerd dagelijks tussen negen uur 's morgens en half vijf 's middags. Op de woensdagmiddagen zullen geen werkzaamheden worden uitgevoerd waarbij signaalonderbreking kan voor komen. Volgens de planning zullen de metin gen aan het lokaal-verdeelnet in de tweede helft van augustus worden ver richt. Begin september zullen in het gebied ten noordwesten van de Dalweg de wijkcentra en het wijkvoedingsnet worden behandeld. In de tweede helft van september komt dan het gebied ten zuidoosten van de Dalweg, Soestduinen en Soesterberg aan de beurt. Via het CAI-informatiekanaal K4 - zullen zonodig nadere mededelingen over de werkzaamheden worden gedaan. Het past de gemeente niet om, nadat de bedoelingen van de Berkhofs des tijds de instemming van de gemeen te hadden, thans Berkhof te weigeren een ontheffing te verlenen, want daar door krijgt hij ook al geen hinderwet vergunning en zal hij zijn bedrijf moe ten staken, aldus het bezwaarschrift. Fair play Het beginsel van fair play houdt im mers in dat de gemeente de door haar gedane toezeggingen te allen tijde zal dienen na te komen, en als dat om allerlei redenen buiten haar macht toch niet kan, dan zal de gemeente voor een passende vervanging moeten zorgen, zodat Berkhof jr. geheel scha deloos wordt gesteld. Uit niets blijkt echter dat de gemeente daartoe stappen heeft ondernomen; de weigering levert derhalve niet al leen "een vorm van onbehoorlijk be stuur, doch tevens een onrechtmatige overheidsdaad op" Berkhof jr. vindt dan ook dat het be sluit in redelijkheid niet gehandhaafd kan blijven en verzoekt de raad het besluit te vernietigen. Hij heeft er recht op zijn bedrijf op het omstreden perceel te blijven voeren, omdat het zijn enige bron van inkomsten is en de gemeente die mogelijkheid destijd ook zijn vader schriftelijk heeft toegezegd. "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ÉCHTE KODAK SELECT FOTO'S" Alleen met dit stempel dChterop uw foto's hebi u de absolute zekerheid van Kodak Select Print. Wal men u ook vertelt. Dit Rarantie-stempel moet op elke lolo die u ontvangt Pas dan weet u zeker dal uw loln's zijn afgewerkt in bel eigen laboratorium van Kodak. Dat zemel de grootste zorg ontwikkel (P" en afgedrukt zijn op hoogwaardig* Kodak- papier Slaat dit Select- stempel niet op de achter kant van uw folo's. dan hebt u geen Kodak Select Print gekregen. Met alle Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" KODAK SELECT PRINT. ALS 'T IN ÉÊN KEER GOED MOET Verleende bouwvergunningen (Niet gebonden besluiten) plaatsen dakkapel, Honingbij 31 plaatsen dakkapel, Bazuin 25 plaatsen schutting/pergola, Klari net 8; uitbreiden woonhuis, Plasweg 41 vernieuwen afdak, Eigendomweg 2A/Nieuweweg 64A uitbreiden woonhuis, Akkerweg 12 plaatsen raam in zijgevel, Pijper pad 31 wijziging bouwvergunning nr. 116- dd. 22-11-1984, uitbreiden winkel woonhuis, Van Weedestraat 8; plaatsen garage/berging, Nieuwe- weg64; uitbreiden woonhuis, Den Bliek laan 11 bouwen woonhuis, Oude Utrechtse- weg, sectie D, nrs. 2689 en 4037 uitbreiden woonhuis, Chr. Huygens- laanl6; uitbreiden woonhuis, Plasweg 43 oprichten fietsenberging, Klarinet 41-349; uitbreiden woonhuis en bouwen berging, Den Blieklaan 63; uitbreiden woonhuis, Oude Utrecht- uitbreiden drukkerij, Beukenlaan 86B; bouwen twee transformatorstations, Mercury bouwen woonhuis, Hazepad, sectie G, nrs. 8395 ged. aanbouwen bijkeuken, Lange Brink- weg 84; aanbouwen bijkeuken, Gen. Win kelmanstraat 28 bouwen garageMolenstraat 24 bouwen garage/berging, Gen. Win kelmanstraat 92; vergroten berging tot garage, Kor net 1; plaatsen schuur, Pijperpad 47. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. m Politie vangt losgebroken paarden Op de Stadhouderslaan moest de poli tie vorige week in aktie komen om twee losgebroken paarden te vangen. Dat lukte met gebruikmaking van een touw. De dieren, eigendom van Van D. uit Soest, werden in het weiland terug gedreven waaruit ze waren ontsnapt. Het hek bleek kapot te zijn. Eenheid Bij alle verschil, verdeeldheid en twist over zoo velerlei, soms onbeduiden de dingen, doet het weldadig aan in den raad ook een enkele maal te mogen opmerken, dat men één is als het gaat over ons Oranjehuis. Zelfs de sociaal democraten, die zich vroeger meer of minder bedekt en met 'n zekere tegen zin uitlieten als het ging over waardeering voor onze Koningin, accepteeren zonder tegenspraak ook thans een voorstel tot een uitgave voor huldiging van wijlen H.M. Koningin Emma. Met algemeene stemmen werd besloten tot beschikbaarstelling van een terrein, het in orde maken en onderhouden daarvan en tot plaatsing van een monument in het plantsoen bij de oude Ned. Herv. Kerk. Een dergelijke behandeling van dit voorstel doet weldadig aan. Koningin Emma-monument Zaterdagmorgen te 11 uur werd in de Raadszaal door de commissie van actie aanbesteed den bouw van het Koningin Emma-gedenkteeken. Wie zou verwacht hebben, dat alle Soester aannemers zeer happig zouden zijn op dit werk, zag zich teleurgesteld. Slechts drie inschrijvers waren aanwezig, te weten: Baa's Aannemersbe drijf, Soest 1540,-J. J. Mets, Soestdijk 1490,-fa. Van Breukelen Meuf- fels 1462,-. J.1. Maandag heeft het comité zich inzake den bouw beraden. Waar de inschrijving de begrooting aanmerkelijk heeft overschreden, werd eenparig besloten de gunning piet te verleenen. Voorts werd besloten den bouw in eigen beheer uit te voeren overeenkomstig de eischen, welke in het bestek werden gesteld. Hoewel het benoodigde bedrag nog niet geheel bijeen is zal getracht worden door uiterste zuinigheid en een laatste beroep op de burgerij de bouw toch te doen doorgaan. Het comité is overtuigd, dat haar beroep op de medewerking van de inwo ners tot verwezelijking van het hoogst sympathieke doel niet te vergeefs zal worden gedaan. Als zij, die het eenigszins kunnen missen nog een bedrag storten op giro rekening 45875 ten name van den heer M.C. van der Plas, of zij die reeds gaven nog een klein bedragje hieraan toevoegen, dan zijn wij er. Bezorging bij de heeren Batenburug, Dammers of een der andere comité leden zal eveneens met dank worden aanvaard. Ouders, past op uw kinderen Zaterdagmorgen te 11 uur werd op de Van Weedestraat het 4-jarig jongetje Van V. aangereden door een passeerde personenauto. Het jongetje stak plot seling den verkeersweg over, om zijn moeder, die, aan elke hand een kind, juist aan de overzijde was, te volgen. De bestuurder van den auto week ver uit en remde sterk, doch de bumper raakte met de linkerkant het kind. Toevallig passeerde juist de Inspecteur van Politie, de heer Schreuder, die zelf bevond, dat de chauffeur absoluut vrijuit ging. Het kind, dat hoofdje en elleboogje bezeerd had, werd binnengebracht bij drogist Kraal en aldaar verbonden. Niets ernstigs valt te betreuren, het kind kwam er redelijk af. Weggeloopen Donderdag is het minderjarig meisje O. de M. na heftige oneenigheden met haar huisgenoten, het ouderlijk huis ontvlucht en heeft bij familiele den onderdak gezocht. Daar aangekomen in overspannen toestand, bleek de familie echter niet gesteld op het bezoek. Ondanks alle protesten is het meisje weer naar de ouderlijke woning getransporteerd. Jeugdige inbrekers gearresteerd In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd bij de bakker B. aan de Koninginne laan een poging tot inbraak gedaan, die echter mislukte. In denzelfden nacht werd echter bij de melkhandelaar M. aan den Hartweg met succes ingebroken. Door vernieling van een ruit, die eerst met groene zeep geluiddempend gemaakt was, verschafte men zich toegang tot de woning. Een spaarpot werd ontvreemd, alsmede eenig geld uit een lesse naar. Later in den nacht werd door de Rijkspolitie op den straatweg naar Baam een tweetal verdachte personen aangehouden, die bij nader onderzoek twee zeventienjarige jongens bleken te zijn, met een bagage, die op inbraak wees. Groene zeep, inbrekers-werktuigen en geld werd op hen gevonden. In samenwerking met de Soester politie werden de jongens gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Daar werd hen de pin op de neus gezet, en bekentenis bleef niet uit. Bovendien bleek, dat deze jonge inbre kers, H.M. en J.H.B., allebei bekende Soeser schooljongens, nog iets meer op hun kerfstok hadden. Zij bekenden schuldig te zijn aan drie onlangs ge pleegde inbraken bij particulieren en de laffe beroovingen der cantine in het Burg. Dekethpark. Men zal zich herinneren, dat tot tweemaal toe die cantine, pas gevuld, door verbreking van een ruit geledigd is, eenmaal voor een waarde van 20,-. Het is de politie gelukt nog op een en ander de hand te leggen, hoewel het meeste der gestolen goederen al verdwenen is. De beide minderjarige knapen zijn naar de Justitie overgebracht. Een treurig geval Buitengewone vergadering Door de Vereeniging ,Soest-Zuid' wordt Woensdag 12 Augustus a.s. in de „Gouden Ploeg," des avonds 8 uur, een openbare vergadering gehouden met het doel te protesteeren tegen het voornemen om een gedeelte van de bosschen ten Westen van de Soesterberschestraat, aan den rand van het duingebied, te verkoopen voor woningbouw. Wij behoeven niet te wijzen op het belang voor onze gemeente om juist die omgeving tot het uiterste te sparen en te behouden niet alleen voor onze inwoners, doch ook voor ons pensionbedrijf, hetwelk voor deze gemeente van uiterst groote beteekenis is. Wij wekken iedere belanghebbende en minnaar van natuurschoon op om deze vergadering bij te wonen. Nadere bijzonderheden vindt U vermeld in de advertentie elders in dit blad geplaatst. op WOENSDAG 12 AUGUSTUS A.S., des avonds 8 1/4 uur, in Café „DE GOUDEN PLOEG" Iedere belanghebbende, iedere minnaar van ons laatste restje na tuurschoon, iedere pensioenhouder, kortom ALLE inwoners dienen een krachtig protest te laten hooren. Komt allen ter vergadering. Het bestuur van „SOEST ZUID."

Soester Courant | 1986 | | pagina 5