O 'brd s.o.Soest start op schitterend complex! -firnmm, vHEWW SPLINTER EEMLAND B.V. EHLSO VOOR JONG enOUD JEUGD EHBO SPORT SPORT As. zondag SEC-Veteranentoernooi VOETBAL s.o.Soest jeugd klaar voor nieuw seizoen Voetbalvereniging Hees blikt naar de toekomst VOETBAL VVZ-jeugd op weg naar een nieuw seizoen Dakwerken VISSEN Federatievissers vangen 174,49 m vis Shot viert jubileum Woensdag thuiswedstrijd tegen WIJ s.o.Soest Al begint aanstaande zaterdag met voorrondes Vier Soesters starten op NK-Triathlon ATLETIEK Henny Pot snelste Pijnenburg dame in Woerden Pijnenburg naar Brussel Prima prestatie Gert de Ruygt TTV Shot weer aktief TAFELTENNIS VOLLEYBAL Alle volleybalteams hervatten de training SoVoCo-Stam werkt ambitieus oefenprogramma af_ Start landelijke teams Red Stars al op 6 september BASKETBAL WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 10 Over enkele weken start het voetbal seizoen 1986-1987. Bij s.o.Soest zijn de voorbereidingen voor de nieuwe com petitie alweer in volle gang. De selektiegroepen hebben de eerste zweetdruppels in de duinen en/of Pa pendal achtergelaten en deze week starten ook de niet-selektie elftallen (vanavond de elftallen 5 t/m 15 s.o.Soest begint de competitie op een schitterend complex: het hoofdveld en de velden 3 en 4 zijn gerenoveerd en liggen erbij als biljartlakens, maar ook de overige drie velden zijn de afge lopen maanden dermate goed verzorgd, dat het gehele complex een lust voor het oog is. Niet zonder trots kan worden gemeld dat s.o.Soest over één van de mooiste voetbal-complexen van Nederland be schikt. De A-selektie De A-selektie (efltallen 1 2) kent vier nieuwe gezichten: Theo Altenaar (van SEC), Jurgen Surstedt (na één jaar FC Utrecht weer terug bij Soest), Marcel Ammerlaan en Maurice Aquino (beiden overgekomen van Al) en be staat verder uit de volgende spelers: Gerard Becker, Peter v.d. Berg ('61), Peter v.d. Berg ('64), André v.d. Dijs- sel, Paul Elberse, Paul v.d. Grift, Wim Gouw, Peter Heemskerk, Wilfred Janmaat, John de Jong, Wim Jonge- rius, René Kaats, Rob Kaats, Bram Kriekaard, Gerwin Leegwater, Char les Roest, Ben v.d. Rijst, Rob Sakkers, Arjan Schipperen, Marco Stalenhoef, Robert Westbroek, Jan v.d. Wint en Ton Wolfsen. Het eerste elftal speelt in de 3e klasse KNVB en ontmoet daarin de volgende tegenstanders: Fortitudo, Holland, Houten, Maarssen, Nijenrodes, Sticht- se Boys, UW, Victoria, Vreeswijk, Vriendenschaar en VVOG. Een zeer sterke afdeling, waarin hopelijk weer een hoofdrol is weggelegd voor s.o. Soest. Inmiddels is Soest de oefencampagne De SEC-"oudjes" starten a.s. weekend met het traditionele veteranentoernooi voor spelers van 33 jaar en hoger. De deelnemende verenigingen zijn: Poule A: Poule B: Elinkwijk Hees Hilversumse Boys JSV PEC s.o.Soest SEC Victoria De wedstrijden SEC-Hilversumse Boys en PEC-Elinkwijk beginnen om 11.00 uur. Finale wedstrijden: 15.40-16.20 uur: no. 3 Poule A-no. 3 Pou le B. 15.40-16.20 uur: no. 4 Poule A-no. 4 Pou le B 16.25-17.05 uur: no. 1 Poule A-no. 1 Pou le B. 16.25-17.05 uur: no. 2 Poule A-no. 2 Pou le B. Prijsuitreiking omstreeks 17.30 uur door Peter Koelewijn. redelijk goed begonnen met een gelijk spel (3-3) tegen Hooglanderveen, een 4-1 overwinning op Altius en - af gelopen zondag - een 3-1 zege op Barne- veld, na een zwaar trainingskamp in Papendal. Voor de bekerwedstrijd (uit tegen SDO) op dinsdag 26 augustus speelt het eer ste de volgende oefenwedstrijden: 19.00 uur donderdag 14 augustus BVC - s.o.Soest 14.30 uur zondag 17 augustus Kamerik - s.o.Soest 19.00 uur dinsdag 19 augustus CDW - s.o.Soest 19.00 uur woensdag 20 augustus s.o.Soest - Baarn 14.00 uur zondag 24 augustus 't Gooi-s.o.Soest Het tweede elftal werd vorig seizoen kampioen en speelt nu in de reserve 3e klasse van de KNVB met de vol gende verenigingen: CDW 2, CDN 2, Houten 2, Maarssen 2, Saestum 2, SEC 2, Velox 2, Vreeswijk 2, Vriendenschaar 2, WIJ 2, Zwaluwen Vooruit 3. Ook het 2e heeft inmiddels drie oefen wedstrijden gespeeld (één verloren, twee gewonnen) en ontmoet nog de zelfde tegenstanders als het le. Hoofdtrainer Ernst Brandes en zijn as sistent Dick Dorresteijn zullen er alles aan doen om de A-selektie goed voor bereid aan de nieuwe competitie te la ten beginnen. B-selectie Marcel v.d. Lugt en assistent Wout Posthuma nemen het komend seizoen weer het 3e en 4e elftal voor hun reke ning. De B-selektie is "versterkt" met Gert Westerveld en Huub Koppel, die helaas gekozen hebben voor een wat lager niveau. Het derde elftal speelt in de reserve 4e klasse KNVB, terwijl het gepromo veerde vierde nu in de reserve le klas se van de afdeling Utrecht speelt. Beide teams hebben snode plannen om ook het komend seizoen bovenin "mee te draaien". Dames De dames, die na een verloren promo tiewedstrijd helaas nog een seizoen blijven spelen in de 2e klasse, worden getraind door Wout Posthuma en Wim Dijkman. Bij de eerste trainingen viel waar te nemen dat zij vast van plan zijn dit seizoen te bewijzen dat de gemiste promotiekans een vergissing geweest is. De dames zullen aan het emd van het seizoen bijna zeker weer om een koppositie strijden. Niet-selektie Dat er bij s.o.Soest ook plaats is voor de minder getalenteerde spelers be wijst het grote aantal "rekreanten' Naast de vier selektie elftallen, heeft s.o.Soest nl. nog 11 niet-selektie elf tallen! Deze elftallen worden op de woensdag avond getraind door 'oud'-eerste elftal spelers Bas Bakker en Toon van Megen Sr. Hun gevarieerde training (warm lopen, een paar oefeningen en partij- vorm) valt zeer in de smaak bij het grote leger s.o.Soest-leden, dat nog graag één of twee keer per week te gen een balletje trapt. Op 31 augustus a.s. begint de competi tie, waaraan s.o.Soest met in totaal 36 elftallen zal deelnemen. Kom, eens kijken op het complex aan de Bos straat op zaterdag en/of zondag, naar de jeugd, van 6 t/m 18, of naar de se nioren van 18 t/m 55, of naar de meis jes van 10 t/m 14, of naar de dames (van 15 t/m Van harte welkom Alhoewel het nog zo'n twee weken duurt voordat de competitie begint, zijn de s.o.Soest jeugdvoetballers al weer klaar voor het nieuwe seizoen. Ook het sei zoen '86/87 belooft voor de s.o.Soesters een periode te worden waarin zij zich optimaal kunnen vermaken. Het jeugd- bestuur heeft in ieder geval al de nodi ge voorbereidingen getroffen. Bij s.o.Soest is het gebruikelijk dat bij elk elftal minimaal 2 leiders met auto's werkzaam zijn. Voor het komende sei zoen zullen daar in ieder geval geen problemen over ontstaan. De blauw witte vereniging mag zich gelukkig prijzen met een ruim kader leiders; enthousiaste mensen die zich graag inzetten voor de voetbaljeugd. Dit seizoen zullen er ook weer diverse trainers proberen de voetballertjes het één en ander bij te brengen. Nieuw komer in 't trainerskorps is eerste- elftalspeler Peter Heemskerk, die de BI onder zijn hoede zal nemen. Tevens zullen de allerkleinsten (de E- en F pupillen) getraind worden door "good- old" Henk van der Lugt, daarbij ge assisteerd door J. Hooft en G. Sakkers. Natuurlijk zullen weersomstandighe den het voetballen beletten, laten we hopen dat het dit seizoen weinig voor komt. Maar al is het voetballen afge last, de s.o.Soest kantine blijft altijd open. Het jeugdbestuur is namelijk van mening dat de voetbaljeugd ook in de voetballoze periodes moet worden ver maakt. hetzij door film, hetzij door aangepaste trainingen, hetzij door zaal voetbal. Hoe dan ook, het komende seizoen, als s.o.Soest 61 jaar jong wordt za^ het ple zier bij de s.o.Soest jeugd er niet min der om zijn. Inlichtingen over s.o.Soest-jeugd A. Aarts (23596). Programma (oefen)wedstrijden: Woensdag 13 augustus: 19.00 uur Soest Dl-Zuidvogels Dl 19.00 uur Soest El-Zuidvogels El 19.00 uur Soest Fl-Zuidvogels F1 Donderdag 14 augustus 19.00 uur Soest Al-DWV Al 19.00 uur Soest Bl-DWV Bl 19.00 uur Soest Cl-DWV Cl Zaterdag 16 augustus 11.00 uur Soest Dl-nog onbekend 12.00 uur Soest Bl-Elinkwijk Bl 12.00 uur Soest A2-Elinkwijk A2 15.00 uur Soest B2-Elinkwijk B2 14.30 uur (voorronde) Vriendenschaar Al-s.o.Soest Al Afgelopen week is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen van start gegaan. Met nieuw elan en redelijk op timisme omtrent de toekomst van het voetbalgebeuren op Hees, waar aan het einde van het vorig seizoen een winnende beslissingswedstrijd tegen Dolderse Boys de Hees-voetbalclub behoedde voor een afgang naar het al lerlaagste voetbalnivo. Jarenlange kwaliteitsvermindering en een minder goed technisch beleid lagen hieraan ten grondslag. Tot voor kort was aan een bepaald negativisme onder spelers, supporters en bestuur te merken, dat de voetbal vereniging Hees wel eens aan zijn laat ste stuiptrekkingen bezig kon zijn. Echter, zo'n vaart loopt het nou ook weer niet! In de afgelopen maanden kwam een aantal selektie-spelers op het idee, dat het geen pas geeft alle misgegane zaken af te wentelen op het bestuur. Besloten werd een aktie te ontketenen om de voetbalvereni ging Hees voor een verdere teloorgang te behoeden. Voorzitter Willem Koot, de trainer Cees van Dorresteijn en twee ervaren eerste elftalspelers, Rob Jansen en Piet van Schalkwijk sloegen de handen ineen en vormden een kommissie, die zeer veel werk heeft verzet om voor de direkte toekomst een acceptabel technisch beleid op poten te zetten en een stevige opwaartse richting aan het Hees-voetbal te geven. Vele gesprekken werden gevoerd met spelers, bestuursleden, leiders enz. en het enthousiasme van de kommissie werkte aanstekelijk! Nieuwe voetballers meldden zich, oude, die wilden stoppen of lager wil den gaan voetballen, blijven beschik baar en aan de begeleiding van de se- lektie-elftallen werd met sukses de gewenste uitbreiding gegeven. Het bestuur van de v.v.Hees hoopt, dat het aanslaan van een nieuw en thousiasme, zijn vruchten zal afwer pen in de komende nieuwe kompetitie, welke zaterdag 30 augustus van start gaat met de onvervalste derby Hees- SEC. De kompetitie-indeling van Hees is bizonder interessant, daar deze bol staat van de streekderbies, want naast het gepromoveerde SEC zijn ook Soes- terberg en Baarn terug te vinden op de lijst van tegenstanders. Naast het optimisme over het nieuwe seizoen, maakt het Heesbestuur zich toch wel zorgen over het teruglopend ledenaantal. Dit verschijnsel, dat zich in heel Nederland in meer of mindere mate voordoet, is een zorg van de v.v. Hees en in de komende maanden zal gepoogd worden nieuwe spelers aan te trekken. Prettige bijkomstigheden van het voet ballen bij Hees mogen zijn - een prachtige akkommodatie om op te voetballen in het beschutte bos van Pijnenburg aan de Kooiweg - alle elftallen mogen zich verheugen op gratis kleding van de sponsor. Al leen voetbalschoenen en een stukje zeep gelieve men zelf mee te brengen - gezellige sfeer in de kantine - regelmatig organisatie van neven- aktiviteiten als klaverjassen, zeevis sen, barbecuen enz. - lage kontributies, te weten senioren 200,- per jaar, junioren van 13 t/m 17 jaar 102,50 en pupillen tot en met 12 jaar 75,- per jaar. Men kan eerst een maandje mee trai nen, bevalt het, dan wordt je gewoon lid. De trainingstijden zijn: selektie (ofwel de betere voetballers) dinsdag en donderdagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Recreatie voetballers (de lagere elftallen) trainen op dinsdagavond van 19.00 - 20.00 uur. Alles onder de uitstekende begeleiding van trainer Cees van Dorresteijn. Ook de jeugdafdeling kan nog verster king gebruiken. De trainingen van de pupillen (6 t/m 10 jaar) beginnen 20 augustus elke woensdagmiddag van 16.00 - 18.00 uur. De begeleiding hier wordt verzorgd door de heer Reyer Looijssen. De D-pupillen en de junioren starten op 19 augustus met de training van 17.00 uur en voor deze groep heeft het jeugd bestuur de heer Nico van Ginkel, de zeer bekende voetballer uit Baarn, be reid gevonden de jongens te leiden. Voor alle inlichtingen omtrent de jeugd kunt u terecht bij de heer G. de Korte, jeugdsekretaris, tel. 21364, en voor de senioren sekretaris Fons Hilhorst, tel. 22213. Programma zaterdag 15 augustus 19.00 uur Hees 1-SEC1 zondagafd. 17.00 uur Hees 2-SEC 2 (zondagafd. 12.00 uur Hees 4-VVZ 6 Voor het aankomend voetbalseizoen zijn bij de VVZ'49 jeugd de voorberei dingen al begonnen. Dit houdt in dat alle spelers inmiddels zijn ingedeeld. Om diverse teams nog beter te kunnen bemannen is aanvulling hier en daar noodzakelijk. Deze week zullen alle jeugdspelers een brief in huis krijgen waarin vermeld staat in welk team zij voorlopig zijn in gedeeld, met de bijbehorende trai ningstijden en de eerste oefenwed strijd. Voor alle duidelijkheid: Alle A-B en C ju nioren beginnen maandag 18 augustus a.s., evenals de D-pupillen (10-12 jaar) die om 16.30 tot 17.30 gaan starten. Woensdagmiddag 20 augustus zullen de F-pupillen (6-8 jaar) van 13.30 tot 14.30 uur hun beste beentje gaan voor zetten, waarna van 14.30 tot 15.30 uur de oudere E-pupillen (8-10 jaar) de grasmat zullen betreden. Daarna zullen de D-pupillen (10-12 jaar) van 15.30 tot 16.30 hun kunsten moeten ver tonen. Veel kinderen mogen na de grote va kantie kiezen wat voor sport ze willen gaan doen en gelukkig blijft voetbal als teamsport nog steeds zeer in trek. Nieuwe of eventueel geïnteresseerde leden zijn van harte welkom op de sportvelden aan de Eemweg en voor evt. nieuwelingen geldt dat ze eerst een tijdje, op proef, vrijblijvend mee kunnen trainen om de kinderen, zowel meisjes als jongens, zelf te laten beslissen of de voetbalsport wat voor hen is Woensdagmiddag 20 en 27 augustus a.s. zal het jeugdbestuur op het veld alle informatie kunnen verstrekken. Voor tel. informatie over de VVZ'49- Jeugd kan er ook gebeld worden naar Ton van Wijk, tel. 16759, Installatiebedrijf j. comelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Op zaterdag 9 augustus is onder stralende weersomstandigheden de tweede Snoek baars-federatiewedstrijd gevist. Het wed strijdwater was de Eem bij de Kleine Melm in Soest. De belangstelling was onverwacht groot, zeker gezien het feit dat de vakanties nog volop aan de gang zijn. Er waren bijna 60 deelnemers te begroeten en helaas moesten er ook nog verscheidene worden teleurge steld, daar de capaciteit van het vereni- ginswater al was overschreden. De deelnemers kwamen uit Hilversum, Naarden, Bunschoten, Spakenburg, Soest en Baarn. Een gemêleerd gezelschap dus, dat daar aangetreden was om de titel te bevech ten van dit vier uur durende evenement. Dat de vangsten goed waren is al op te maken uit de totale vangst. De eerste plaats kwam toe aan Ton Hak, die met 60 vissen en 12,57 m. onbedreigd winnaar werd, gevolgd door M. Latumahina met 31 vissen en 8,24m. Derde werd F. van Deventer met 25 vissen en 6,00 m. Na de wedstrijd togen bijna alle deelnemers naar café Soestdijk om tijdens een gezellig samenzijn de prijzen in ontvangst te nemen. De verzorging van de inwendige mens werd prima door Bart Kooy en zijn mensen ver zorgd. De tien hoogstgeplaatste deelnemers waren: 1. T. Hak 12,57m. 2. M. Latumahina 8,24m. 3. F. v. Deventer 6,00m. 4. Th. Bosman 5,75m. 5. N.W. v. Groen 5,54m. 6. E. v. Beek 5,l9m. 7. J. v. Lambalgen 4,Olm. 8. G.J. Verhoef 4,90m. 9. M. v.d. Pol Sr. 4,81m. 10. T. Post 4,79m. Binnenkort hoopt de tafeltennisvereni ging Shot haar 35-jarig bestaan te vie ren. Al zal dit door de vereniging op bescheiden wijze gebeuren, men wil toch ook de Soester bevolking deelge noot maken van dit heuglijke feit. Het aan dit jubileum verbonden toer nooi zal open staan voor iedere Soester ingezetene, jong en oud. Ook voor hen die nog nooit bij een vereniging ge speeld hebben. Op het toernooi hoopt men speciaal de oudleden weer eens te kunnen ont moeten. Beide toernooidagen zullen worden afgesloten met een feestavond. De deelname is gratis. Het toernooi zal gespeeld worden in de zaal aan de Heideweg. Voor de jeugd op zaterdag 23 augustus, voor de senioren op za terdag 30 augustus. Inlichtingen en inschrijvingen zijn mo gelijk bij de volgende adressen: B. v.d. Wal, Dr. Schoonenbeeklaan4, tel. 16261; R. Huigen, Plasweg27, tel. 21900; J. W. Kok, Vedelaarpad 22, tel. 19349. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in ionge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 - SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Na een lange zomerstop gaat de bal eindelijk weer rollen. Voor de Al van s.o.Soest breekt, voordat de competitie begint, al een belangrijke periode aan. De Al moet met 4 andere clubs name lijk gaan uitmaken welke twee het komende seizoen in de Interregionale Jeugdcompetitie gaan spelen. s.o.Soest Al is in poule A ingedeeld en zal daar de volgende ploegen tegen komen: het Culemborgse Vrienden schaar, WIJ uit IJsselstein, v.v. Maars sen en Hilversum. Aanstaande zaterdag treft de Al de eerste tegenstander. In Culemborg wordt dan tegen Vriendenschaar aan getreden, vervolgens speelt s.o.Soest woensdag 20 augustus thuis tegen WIJ aanvang 1900 uur Zaterdag 23 augustus ontmoet de Al in Maarssen de gelijknamige club, en de laatste wedstrijd tegen Hilversum wordt 27 augustus afgewerkt op het s.o. Soestterrein. Natuurlijk gaat de Al niet onvoorbe reid deze zware voorronde in. Trainer Paul Muller is al weer druk aan het trainen met zijn brede selectie, en er zijn ook oefenwedstrijden gespeeld. s.o.Soest Al het komende seizoen in de eerste divisie van de jeugdploegen? De tijd zal het leren. Zaterdag komen vier Pijnenburg atle ten aan de start voor de hele triathlon in Almere. Bij de dames start Marieke Schreur als de eerste Soester dame die een hele triathlon gaat doen. Vorig jaar vol bracht ze ook al de 2/3 triathlon in Nice. De winnares van de ^4 triathlon in Soest heeft met veel volharding de training volbracht en moet wanneer ze haar krachten goed weet te verdelen tot een goede prestatie in staat zijn. Van Jaap van den Berg mag veel (maar niet te veel) verwacht worden. Men denke maar aan de prestaties, die Jaap twee en drie jaar geleden tij dens dezelfde triathlon leverde. Jaap van den Berg, tegenwoordig werkzaam bij de stichting Zwembaden te Soest, kan wanneer hij zich ontspant op deze triathlon voorbereidt, een goede triathlon tegemoet zien. Van de overige twee Pijnenburgers, Marcel de Boer en Evert Bosveld, mag een redelijke klassering verwacht wor den. Vorig jaar bereikten twee Pijnenbur gers de finish, te weten Simon Schreur en Henk Schaak. Zij zullen deze keer niet aan de start staan. Triathlon doen kost heel veel tijd en om in deze sport lange tijd mee te draaien is ook veel motivatie nodig. Hoe kan me de Soester deelnemers in Almere, aanmoedigen? In een stratenloop te Woerden over 10 km was A.V.Pijnenburg met een viertal dames van de lange-afstands- groep vertegenwoordigd. Henny Pot, nog maar korte tijd aktief binnen de A.V.Pijnenburg-gelederen, kan terug zien op een goede wedstrijd. Zij legde haar parkoers af in 42 min. 44 sec., m haar kielzog gevolgd door Mart van Hal, die maar 6 sec. meer nodig had. Dinie van den Berg en Gerda v.d. Veen, twee triatleten, liepen naar 43 min. 35 sec. en 44 min. 42 sec. Op vrijdag 5 september vertrekt, bij voldoende deelname, een bus naar Brussel, naar de atletiekwedstrijd ter nagedachtenis van IVo van Damme, de Belgische middenafstandsloper die veel te vroeg overleed. Deze atletiek wedstrijd, waar bijna de gehele wereld top aan de start komt, wordt gehouden in Brussel, in het Heyzelstadion. Van Nederlandse zijde worden aan de start verwacht Rob Druppers, Els Vader en Nelly Cooman. Reden genoeg voor Pijnenburg om net als zo vele Nederlanders op 5 september naar Brussel af te reizen. Het vertrek is gepland om 12.00 uur vrijdagmiddag: terugkomst zaterdag 01.100 uur. De kosten voor deze reis bedragen (inclusief staanplaats) 35,- voor Pij nenburgleden en 40,- voor niet-leden. A.V.Pijnenburg heeft de hand weten te leggen op 45 kaarten. Wie het eerst komt, het eerst maalt! Aanmelden bij R. van Zee, tel. 11525 (na 19.00 uur). Jaap van den Berg. 07.00 uur: start zwemmen 3,8 km, strand Gooimeerdijk in Almere-Haven. 08.00 uur: vertrek eerste fietsers, strand Gooimeerdijk in Almere-Haven (180 km). 08.45 uur: eerste doorkomst fietsers inZeewolde. 10.15 uur: keerpunt fietsers in Dronten. 12.30 uur: vertrek eerste lopers, Indoor- sportcomplex Almere-Haven (42,2 km). 14.45 uur: keerpunt lopers, 'De Eemhof'. 16.00-16.30 uur: finish, Indoor sport complex in Almere-Haven. 22.00 uur: binnenkomst laatste loper (tijdslimiet)prijsuitreiking. Er komen 650 triathleten in Almere aan de start. Favoriet bij de heren is Gregor Stam. Van de 12 dames die in Almere starten is Henny Verdonk de grootste kanshebster. Het is zpker de moeite waard eens ken nis te maken met de triathlonsport, a.s. zaterdag in Almere. En wat zou voor de Soester deelnemers leuker zijn dan, net als vorig jaar, aangemoedigd te worden door veel Soesters. De triath leten rekenen op hen. Tijdens de Singelloop in Woerden, af gelopen donderdag, kwam Gert de Ruygt weer tot een uitstekende presta tie. Een 2e plaats achter de winnaar van de Sylvesterloop 1985, Aart Stig- ter. Stapje voor stapje komt Gert de Ruygt op een hoger nivo. Zijn tijd, hoewel op dit parcours moei lijk te meten, mocht er zijn: 30.52, het verschil met Aart Stigter in ogen schouw genomen is dat een prima prestatie. Van de andere Pijnenburgers waren de plaatsen van Erik Bos (25e) en Eet van den Brink (38e) in een veld van 200 lopers van goed gehalte. Bij de dames werd Henny Pot keurig 5e. Zij gaat zich aardig tot een stayer ontwikkelen. Van de overige Pijnenburgers, zo'n 20 in getal, zijn op dit moment de uitsla gen nog niet bekend. Voor de tafeltennisvereniging Shot zijn weer drukke weken aangebroken. Van 4 t/m 9 augustus werd het seizoen geopend met het jaarlijkse trainings kamp in het Brabantse Goirle. Vanaf 11 augustus is de Shotzaal weer dage lijks geopend en kan men zo'n 40 uur terecht aan de Heideweg. Ten slotte staan op 23, 30 en 31 augustus de jaarlijkse Soester Kampioenschap pen Tafeltennis weer op het program ma, die dit keer verspeeld worden in het kader van het 35-jarig jubileum van Shot. Trainingskamp Van zondag 4 t/m zaterdag 9 augustus verbleven selectie en een groot deel van de jeugdafdeling van Shot in het Brabantse Goirle voor het jaarlijkse trainingskamp. Ruim 6 uur per dag is er getraind op tafeltennis- en conditie onderdelen onder leiding van de trai ningsstaf van Shot. 's Avonds werd uiteraard de gezelligheid niet vergeten met een dropping, filmavond en disco. Voor vele Shotleden weer een prima begin van het seizoen. Openingstijden Vanaf maandag 11 augustus is de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20) weer dagelijks geopend en star ten ook alle trainingen. Voor beginnende jeugdleden (jongens en meisjeszijn er trainingen op dins dag en vrijdag van 17.00 -18.15 uur. Kom gerust eens een kijkje nemen. Voor beginnende of recreatief ingestel de senioren is er een training op maan dag van 2115 - 2230 uur. Soester Kampioenschappen Een goede gelegenheid om eens kennis te maken met de vereniging Shot zijn de jaarlijks terugkerende Soester Ta feltenniskampioenschappen. Deze worden dit jaar verspeeld op 23 augus tus voor de jeugd en op 30 en 31 augus tus voor de senioren. Alle inwoners van de gemeente Soest kunnen hieraan deelnemen. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot en voor inschrijfformulieren voor de Soester Tafeltenniskampioenschappen kan men terecht bij Joop Kok, Vede laarpad 22, tel. 19349 en Bart van der Wal, Dr. Schoonenbeeklaan 4, tel. 16261. Op de fraai gerestaureerde vloer van Sporthal Beukendal zijn de leden van de volleybalvereniging SoVoCo-Stam deze week met de trainingen begonnen. De volleyballers beginnen met goede moed aan hun tweede fusiejaar. De dames- en herenselecties werkten als voorbereiding op de zaaltraining een buitenprogramma af. Zaterdag j.1. werd in Sporthal Beukendal een con ditietraining op muziek georgani seerd om te testen hoe de speelsters van SoVoCo-Stam hadden overzomerd. Nieuwe trainingstijden Voor het komende seizoen zijn de trai ningstijden, vergeleken bij het vorig seizoen, enigszins aangepast. Reden is een uitbreiding van de trainersstaf van SoVoCo-Stam. Zo traint de dames selectie 1 en 2, evenals de herenselectie 1 en 2 op de maandagavond in sporthal Beukendal, terwijl de dames 3 selectie op dinsdag oefent. Ook is er voor ge zorgd dat de grote groep niet-prestatie gerichte speelsters en spelers een goe de plaats krijgt in de Sporthal die, dankzij de goede zorgen van de Sport stichting voorzien is van een fraaie vernieuwde vloer en dito belijning. En dat mag ook wel eens gezegd wor den. Buitenlandse teams in SoVoCo- Stam-toernooi A.s. zaterdag speelt het eerste dames team al een oefenwedstrijd tegen de reserves van het Amsterdamse Brother- Martinus, in sportzaal De Bunt, aan vang 13.30 uur. Om 16.00 uur speelt het derde damesteam eveneens in De Bunt een eerste oefenwedstrijd. SoVoCo- Stam is er in geslaagd om voor het in vitatietoe rnooi in september drie ab solute top teams te engageren. Uit Bel gië komen Temse, de nummer twee uit de eredivisie en Hatok dat vorig jaar de zesde plaats bereikte in de hoog ste Belgische klasse. De derde deel nemer is het team van Voorburg, voor heen Starlift-Voorburg, derde in de Nederlandse eredivisie. SoVoCo 1 completeert het kwartet. Maar voor dat toernooi gespeeld wordt zal er nog heel wat geoefend moeten worden. De heren van SoVoCo-Stam raakten aan het eind van het seizoen hun trai ner kwijt. Het bestuur slaagde er niet direct in een vervanger te vinden. Aangezien er in het le herenteam drie gediplomeerde trainers spelen wordt de training tijdelijk door hen waarge nomen terwijl de technische commis sie de gesprekken met de nieuw te benoemen trainer afrondt. Hoewel en kele leden SoVoCo-Stam hebben verla ten zullen de heren, door aanwas uit eigen gelederen en een enkele speler van buiten zeker weer een behoorlijke plaats weten te bereiken in de derde divisie. Het jeugdteam-meisjes van SoVoCo- Stam, bij de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland op de vierde plaats geëindigd, gaat dit seizoen spe len in de seniorencompetitie. Een zwa re, maar geen onmogelijke opgave. Stam automobielbedrijf steunt Was de firma Stam al jarenlang een financiële steunpilaar van de volley balvereniging SVV, zoals Olympia zich gesteund wist door Forbo Parade, ook de fusieclub SoVoCo mocht rekenen op de steun van beide sponsors in het eerste jaar van haar bestaan. Voor de komende jaar, echter, is Stam auto mobielen de enige sponsor van de vol leybal vereniging SoVoCo. Een en an der in goed overleg met Forbo-Parade die door het bestuur van de nieuwe ver eniging zeer hartelijk werd bedankt voor alle hulp in het, ook recente, ver leden verleend. Stam automobielen dus nu de enige sponsor. En SoVoCo is er blij mee. Met ingang van l augustus heet de club dan ook SoVoCo-Stam-Soest. Volleybalnieuws of informatie Sinds de Europese kampioenschappen is volleybal in Nederland uitgegroeid tot de werkelijk allergrootse zaalsport bond. Ruim 175.000 leden telt deze bond en dat in een tijd dat de meeste sport bonden leden moeten 'inleveren'. Ook SoVoCo-Stam profiteert mee van de verhoogde belangstelling. Er zit nog steeds groei in de vereniging. Eén van de andere oorzaken is ook dat SoVoCo- Stam voor werkelijk alle categorieën de mogelijkheid biedt aan volleybal te doen. Van zes tot 'zegt-u-het-maar'. Voor informatie over trainingsdagen en -tijden kunt u bellen met 14596 ir Soest. (KONINKIIJICEI B kSO INED.VERENIGINGJ EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Het is moeilijk om als mens hulp te bieden aan een slacht offertje) van een ongeval. Tijdens het komende winterseizoen kunt U het verlenen van EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN leren op een populaire, voor iedereen begrijpelijke wijze, onder leiding van ervaren, gediplomeerde instructrices. De SENIOREN-CURSUS, begint op 2 september 1986. De daarop volgende opleidingscursus voor senioren start op dinsdag 6 januari 1987, kosten gehele cursus f 95,-. Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds moeten er weer cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A.C. Jorna-van Waes, telefoon 18646. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij de secretaresse aan het adres W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest. De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (v.a. 11 jaar) en de opleiding voor het JEUGDDIPLOMA B (v.a. 14 jaar), beginnen op dinsdag 2 september 1986, aanvang 18.30 uur, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 20,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidsters: Mevrouw E. van der Steeg-Hollemantel. 23643 Mevrouw J.H. Kok- van Daatselaartel. 15065 Hoewel de eerste zaaltraining afgelo pen vrijdagavond heeft plaatsgevon den zullen de teams van Red Stars er voor moeten zorgen dat ze binnen een paar weken weer volop in conditie zijn, want op 13 september begint de competitie op kernniveau, waaraan veertien Red Stars-teams, meedoen. Op landelijk niveau gaan van de drie landelijk spelende teams er al twee de 'wei' in. Zowel het eerste damesteam als de jon gens-junioren moeten zaterdag 6 sep tember beginnen aan een lange, zware competitie, die in ieder geval 26 wed strijden zal duren. Het eerste herenteam begint een week later en zal 22 wedstrijden spelen, len. Voor wat het eerste damesteam betreft, dit jaar uitkomende in de rayon eerste klasse zijn zij in ieder geval af van de last de enorme afstanden te moeten af leggen richting Groningen en Den Hel der. Zij zijn ingedeeld in Rayon West, evenals de heren en de jongens-junio ren, en de verste afstanden liggen in en om de randstand. Een competitie van 26 wedstrijden zal stellig veel vragen van de conditie van de Red Stars-dames, die onder lei ding van de nieuwe trainer/coach be slist van plan zijn er een goed seizoen van te maken. Het eerste herenteam, uitkomend in de rayon tweede klasse, is nog gunstiger ingedeeld; de meeste tegenstanders komen uit de buurt van Utrecht en om geving. Dit vernieuwde team, aange vuld met enkele jeugdspelers, zal on der leiding van trainer/coach Hans de Rond proberen dit seizoen in de hoog ste regionen mee te draaien. De jongens-junioren, ook 26 wedstrij den, zijn gepromoveerd naar de rayon eerste klasse en zullen, met nog enkele onervaren spelers, moeten proberen zich zo goed mogelijk te handhaven, om in de toekomst weer van zich te laten spreken. De indeling van de drie rayon-teams is als volgt: Rayon dames le klas Voorburg Red Stars Soest Stoepie Shooters Spakenburg Leiderdorp Elementum Zwijndrecht B.V. Odijk Gunco Rotterdam Argus Den Haag Rotterdam Zuid B.O.B. Oud Beijerland Silvertown Lions Schoonhoven Hurricanes Spijkenisse GymnovaJLeidschendam CAB Holland Gorichem Rayon heren 2e klas B Red Stars Soest River Trotters Hardinxveld M.S.V.Noordwijk Leiderdorp Bourgondië Wijk bij Duurstede Veenland Wilnis Markt Utrecht LUSV Leiden Dunckers Hilversum ASV '68 Vianen Taveno Utrecht Cangeroes Utrecht Rayon jongens le klas Red Stars Soest Devel Devils Zwijndrecht Rotterdam Zuid Leiderdorp Cangeroes Utrecht B.V. Odijk Voorburg O.S.G. Utrecht New Stars Nieuwegein Rowic Dordrecht Sparta Nijkerk Elementum Zwijndrecht Grasshoppers Katwijk aan Zee Leiden

Soester Courant | 1986 | | pagina 10