f. 30 "bel nu! TAXI KLOMP 12984 Tuinfeest in Braamhage Open Dag cursussen Ewijckshoeve Kankerbestrijding zoekt dringend collectanten Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 Nieuw cursusprogramma van de Volksuniversiteit Soest-Soesterberg Burgerlijke stand Inzamelings campagne Bode Kruis al over 40.000 heen Zondag 17 augustus Keistad-toertocht TEL. R.K.kerkdiensten Oudheidkamer Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Biologische tuin KWF collecteert en bezorgt informatieboekje Predikbeurten Openbaar fractieberaad D'66 Openbaar fractieberaad Progressief Soest geheel verzorgd! Maatschappelijk werk Orgelconcert Gert Muts 'Zanggenot' Molenschot Medische Dienst Hondje weg Hondje terug Vleesverkoop voor iedereen Ar FT atnn* Sm4 De V.U. start in september met haar nieuwe cursussen. U zult dit jaar geen uitgebreid programmaboekje in uw brievenbus vinden, wel wordt er vol gende week een folder huis aan huis verspreid met daarin een beknopt overzicht van wat de V.U. u heeft te bieden. Dit zijn o.a. de Talencursussen; Nederlands, Engels, Frans, Duits en Spaans, Italiaans, Nieuw Grieks, Fran se literatuur. Maar ook diverse andere cursussen hebben wij in ons programma opgeno men zoals creatief handwerken, wijn kennen en herkennen, kunst zien en begrijpen, filosofie, sierknippen, bridge, infor matica, karweitjes in huis, pech onder weg, brood bakken, taart maken, ko ken. Naast deze cursussen worden er ook nog verschillende lezingen gehouden. Maar leest u dit alles eens rustig in de V.U. folder. Wilt u iets meer we ten over de inhoud van de cursussen, een uitgebreid programmaboekje met een inschrijfformulier ligt op diverse punten in Soest voor u klaar o.a. bij; Openbare Bibliotheken, Gem. Infor matie Kantoor, V.V.V., Immerzeel Kantoorboekhandel, Van der Ven Boek handels en op het kantoor van de Volks universiteit Kerkplein 1, Soest, tel. 22195. Voor inlichtingen en inschrijvingen zijn wij geopend vanaf 21 augustus t.m. 9 september op dinsdag en vrijdag van 13.30-15.30 uur, op donderdag van 10.00-13.30 uur en op zaterdag van 10.00- 12.00 uur. Op zaterdag 30 augustus zijn tevens de docenten aanwezig om eventueel samen met u te bepalen op welk niveau u het beste een talencursus kunt starten of welke cursus voor u het meest ge schikt is. GEBOREN: Björn Jim, zoon van G. Heinen en M. Rensink. - Christiaan, zoon van G. J. Westerveld en C. M. Foppen. - Stephan, zoon van A. J. de Bruin en E. L. O ver- goor. - Alex Johannes Christiaan, zoon van J. M. Muller en C. A. U. Denis. - Daisy, dochter van H. P. Kuiphof. - Hanke Jorine, dochter van M. J. J. Schalkx en M. J. Hilhorst. ONDERTROUWD: Matthijs Westerveld en Judith Gerar- da van Grol. GEHUWD: Daniël Blok en Pauline José Annette Koning. OVERLEDEN: Johanna Elisabeth Barbara Vrakking, echtgen. van F. P. J. Staal. - Elise Auguste Dohrmann, wed. van J. J. F. Muller. - IJsbrand Luttik, wed. van J. de Carpentier. - Geertruida Francis- ca van der Kraan, echtgen. van E. Stracke. De bewoners van "het grote huis" van Braamhage aan de Inspecteur Schreu- derlaan hebben vorige week genoten van een tuinfeest met zomerse allure. Op het terras en het grote gazon ston den tafeltjes, stoelen en parasols op-> gesteld, wat het geheel een feestelijk karakter gaf. De bejaarde bewoners werden onthaald op een amusant en onderhoudend pro gramma, waarin een goochelaar, een accordeonist en een zangeres een be langrijk aandeel hadden. Naast deze verstrooiing werd er uiteraard ook aan de inwendige mens gedacht. Zo konden de dames en heren genieten van koffie of thee met flensjes, een glaasje bowl en diverse hapjes. Twaalf jaar geleden was het al dat een dergelijk gebeuren voor het laatst had plaatsgevonden. In zekere zin was het tuinfeest een voortzetting van de zaal bijeenkomsten, die op gezette tijden in Braamhage plaatsvinden. Op initia tief van één van de bewoners werd, gezien ook de in het algemeen fraaie zomer van dit jaar, gekozen voor het "buitengebeuren", al werd de zon die middag van tijd tot tijd verstopt achter dikke wolken. Voor de organisatie van het geheel te kende de ontspanningscommissie van Braamhage onder leiding van de heer J. J. Stomphorst, die sprak van een duidelijk succes, waaraan de bewo ners zeker goede herinneringen zullen bewaren. Zaterdagmiddagmuziek In het kader van de Zaterdagmiddag muziek DÖmkérk Utrecht wordt in de zomerorgelconcertenreeks Utrecht- Parijs op zaterdag 16 augustus het izevende concert gegeven door de orga nist Piet van der Steen. Hij speelt werken van componisten die als organist werkzaam zijn geweest aan de Notre-Dame te Parijs. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. Tevens j is er de tentoonstelling (tot 18 augus tus) "Het Franse orgel in maquette bouw" in gericht door René Verwer. De tentoonstelling is dagelijks geopend tussen 14 en 17 uur. De jaarlijkse inzamelingscampagne van het Rode Kruis afd. Soest/Soester- berg - die plaatsvond rond de eerste weken van juni - heeft ook dit jaar ge lukkig weer een goed resultaat te zien gegeven. Nu reeds is 40.500,- ontvan gen van hen, die beseffen dat Rode Kruis-hulp plaatselijk, nationaal en Zondag 17 augustus a.s. presenteert Ewijckshoeve haar nieuwe cursurspro- gramma op de Open Dag. Van 10.30 tot 16.00 uur kunnen belangstellenden informatie krijgen over de lespro gramma's, die docenten en de diverse plaatsingsmogelijkheden. De open dag wordt "aangekleed met het werk wat tijdens de afgelopen zo mercursussen is gemaakt. Met enige trots gaat Ewijckshoeve haar 5e cursusjaar in, met een aanbod van 24 verschillende cursussen en ver vult hiermee duidelijk een regionale functie op het gebied van kunst, kunde en ambacht. De rust en sfeer van het landgoed, de kleine lesgroepjes (max. 9 cursisten) en de lesprogramma's hebben sterk aan deze groei bijgedragen. Alle cur sussen worden zowel op de dag alsin de avonduren gegeven. Nieuw in het programma-aanbod zijn de cursussen hoedenmaken en ontwerpen, kunstge schiedenis, edelsmeden en keramiek. Voor de basiscursussen tekenen en schilderen hoopt Ewijckshoeve weer vele beginnende cursisten te mogen in schrijven. Cursisten in een meer ge vorderde fase hebben een ruime keuze uit de vele docenten voor de beeldende vakken. in de periode september-december organiseert Ewijckshoeve in de weeken den een groot aanbod aan workshops en lezingen. Informatie hierover kan men op de open dag krijgen. Met na druk wil Ewijckshoeve de functie van de open dag onderstrepen, als een goe de oriëntatie vooraf, om tot een goede cursuskeuze te komen. Voor de cur sussen portret/modeltekenen, schilde ren, soft furnishing en Amerikaans patchwork en quilting, zijn de lespro gramma's en deelnamemogelijkheden sterk uitgebreid. Het totale aanbod van Ewijckshoeve omvat de volgende cursussen: aquarel, olieverf, tekenvaardigheid, portret/fi- guurboetseren, portret/modelteke nen/schilderen, kalligrafie, keramiek, haute couture, moulage, soft furnishing, kunstgeschiedenis, meubelstofferen, binnenhuisarchitectuur, Amerikaans patchwork, hoeden maken, patroonte kenen, huidverzorging, bloemschik ken, handboekbinden en restauratie, edelsmeden, kantklossen, computer cursussen, inlijsten, herbaria en en cadreren. Landgoed Ewijckshoeve is gelegen aan de Soestdijkerweg 12. d.i. de weg tus sen Bilthoven en Paleis Soestdijk. Voor telefonische informatie of aanvragen van het prorammaboekje kan men bel len 02156-497 en 294. internationaal een noodzaak blijft. Nog regelmatig kqmen bedragen bin nen, zodat een nog hoger eindresultaat verwacht mag worden. Het afdelingsbestuur is alle gulle ge vers hiervoor bijzonder erkentelijk. Ook is het dank verschuldigd aan allen, die meegewerkt hebben aan de cam pagne. Zonder hen was dit resultaat niet mogelijk geweest. Dank aan allen! Een deel van de gelden zal besteed worden voor een goede opleiding en uit voering van de plaatselijke Rode Kruis- taken t.w.colonne, welfare, vakantie- projekten (J. Henry Dunant en Rode- Kruis-huizen voor gehandicapten), Bloedbank, informatieburo en jeugd Rode Kruis. Het overige deel is bestemd voor in ternationale hulpverlening, die helaas nog steeds broodnodig is. Voor nadere inlichtingen over het om vangrijke Rode Kruis-werk en voor het opgeven van een lidmaatschap voor blijvende steun aan dit werk, alsmede voor het aanmelden als bloeddonor, kan men zich wenden tot de afdelings secretaris: mevr. A. H. Loef-Kluivers, Valeriaanstraat 19, tel, 16088. Op 30 augustus organiseren de Fiets vrienden van de Amersfoortse Ren- en Toerclub De Pedaalridders weer de zgn. Keistad-toertocht. Deze tocht is, zoals gebruikelijk, voor iedereen toe gankelijk. De routes vormen tesamen een klaverblad-idee, waarbij elk lus een afstand bedraagt van ca. 40 km. en iedere keer bij de vertrekplaats aan komt. Afhankelijk van weer een conditie kan men dus naar keuze één of meer lus sen rijden. Afstanden: 40-80-120-160km. De recreanten zulln de route "Polder en Bos" volgen. Starttijden recreanten; 40 km. 9.00 - 11.00 uur. Starttijden toerders; 80 km. 9.00 - 11.00 uur. Starttijden toerders; 120 km. 9.00 - 10.00 uur. Starttijden toerders160 km. 8.00 - 9.00 uur. Startplaats Clubhuis aan de Havenweg (industrieterrein De Isselt). Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 De fotocollectie in de Soester Oudheid kamer toont ons deze maand de historie van 't verkeer in onze plaats. De paar- detram, de oude autobussen, het lokaal treintje en de zeilschepen op de Eem. Maar daarnaast is er ook plaats in geruimd voor allerlei andere zaken, die te maken hebben met het toenma lige transport. Zo staat er op de deel een pronkstuk van een boerenwagen zoals die heel gewoon was in 't verkeer van die tijd. Nu zijn het carosseriefabrieken, maar toen hadden we wagenmakerijen en de gereedschappen, die daar gebruikt werden, kan men ook zelfs nog bewon deren in de Soester Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18, geopend op zater dag- en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwilli gers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schappelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinder boerderij in het winkeltje. De Ope ningstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is te koop: aardappelen, sperciebo- nen, pronkbonen, snijbonen, witte en rode kool, koolrabi, courgette, andij vie, sla, snijbiet, augurk, komkommer, rode biet, uien, stengelui, pompoen, wortels. Tevens zijn er ook scharreleie ren en verse kruiden te koop. Tussen 25 augustus en 7 september kunt u een collectant verwachten van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Iedere KWF- collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich. Eerder ontvangt u via de P.T.T. een voorlichtingsbrochure-collectezakje. De titel van de brochure luidt: "Veel gestelde vragen". Er staat informatie in over onderwerpen waarover de voorlichters in het KWF-Voorichtingscentrum vaak vragen krijgen. Voorlichting is slechts één van de activiteiten die het KWF met uw bijdrage financiert. Het meeste geld gaat naar wetenschappelijk kankeronder zoek. Dit jaar bijna veertig miljoen gulden. Daarnaast is een bedrag van bijnan 5 miljoen gulden gemoeid met voorlichting, steun aan verenigin gen van kankerpatiënten en uitgaven voor onderwijs en opleiding. Totaal 45 miljoen. Al dat geld moet uit bijdragen van de bevolking komen. Ook uw gift is daarbij hard nodig. Wilt u meer weten over het werk van het Koningin Wilhelmina Fonds, kijk dan op woensdag 27 augustus en 3 september naar de uitzending van SOCUTERA na het NOS-journaal van acht uur. U kunt ook contact opnemen met het KWF-Voorlichtingscentrum, Sophia- laan 8,1075 BR Amsterdam. Telefoon 020 - 644044. Het KWF-collectecomité in Soest heeft nog dringend een flink aantal col lectanten nodig. Wilt u ook op die manier meewerken aan de kankerbe strijding, dan kunt u zich aanmelden bij 1. Mevr. Plomp, tel. 14146 of 2. Mevr. Burgerman, tel. 14945. Zondag 17 augustus HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur dr. L. J. van den Brom; gez. dienst Emmakerk, Regenteéselaan 2 10.00 uur dr. L. J. van den BromH.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst; H.A. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. P. v.d. Laarse In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst; H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. A. Stehouwer, Nij- kerk GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. H. J. C. Wilschut, Spaken- burg-N. 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. J. Verwey, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. J. F. Meiners EVANGELIE GEMEENTE 'INDE RUIMTE' Klein Engendaalweg 52 Geen opgave ontvangen CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 70 10.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur 'IN DE RUIMTE' 10.00 uur charismatische gemeenschaps dienst 15.30 uur A. van Slooten SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. W. Bos, Doorn; H.A. Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten; H.A. GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99 Geen opgave ontvangen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. De Goede, Vinkenga EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur gez. dienst in Amersfoort NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. A. de VriesH.A. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. M. Broekhof, Beesd CDA-soos Op donderdag 14 augustus 1986 is er C.D.A.-soos te Soesterberg, aanvang 20.00 uur, in de Hoeksteen, B. Ballot laan 2. Maandag 18 augustus a.s. om 20.00 uur houdt de werkgroep gemeentepolitiek Soest van D'66 haar maandelijks fractie- beraad in het gebouw Gemeentewer ken aan de lange Brinkweg 77 te Soest. Ter ondersteuning van een fractie-stand punt met het oog op de besluitvorming in de raadsvergadering donderdag 21 augustus a.s. is o.a. discussie te ver wachten over de volgende agenda punten: - Het alcohol-matigingsbeleid; - Een krediet voor de bouw van een sporthal te Soesterberg; - De vaststelling van de plannings- lijst nieuwbouw, verbouw en verbe tering voor de jaren 1987 tot en met 1991; - Een krediet voor het installeren van een warmtewiel in het nieuwe politie bureau. (Voor het vasthouden van de warmte en daardoor drukken van de stookkosten.) Ieder die een bepaald punt onder de aandacht wil brengen of besproken wil hebben: graag een telefoontje voor af naar een van de fractieleden: Adriaan Pothuizen, tel. 19628 (Soest) of Jan van Esseveld, tel. 03463-1719 (Soesterberg). Gerrit Leeflang, Leidje Tomassen en Jan Visser houden op maandagavond 18 augustus a.s. in het gebouw van Gemeentewerken aan de Lange Brink- weg openbaar fractieberaad. Iedereen die daar belang in stelt kan tussen half acht en acht uur vragen stellen en opmerkingen maken over de Soester politiek, Daarna begint om acht uur in hetzelf de gebouw in kamer 17 het openbaar fractie-overleg over de gemeente raadsagenda van deze maand. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Wcedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 Vredehof straat 6- 3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 lot 1.00 uur. vanat 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Liefhebbers van romantische orgelmu ziek zullen zeker aan hn trekken ko men, wanneer zij het concert bezoe ken dat de Soester organist Gert Muts op vrijdag 22 augustus a.s. zal geven op de orgels van de Sint-Joriskerk te Amersfoort. Gert Muts, zojuist teruggekeerd van een succesvol recital op het prachtige barok-orgel in de Basiliek van Wein- garten (W.-Duitsland), is in orgelspe lend Nederland al lang geen onbekende meer. Jaarlijks geeft hij bespelingen op het beroemde orgel van de Oude Ker in Amsterdam en - dichter bij huis - verzorgt hij regelmatig uitvoe ringen met zijn kerkkoor "Cantate Do- minum" en met het Baarns Kamer koor, waarvan hij ook dirigent is. Ook in Amersfoort gaf Gert Muts meerma len concerten, waarvan er vorig jaar één door de NCRV-radio werd uitge zonden. Zijn opleiding ontving Gert Muts (geb. 1942) aan het Utrechts Conservato rium, waar o.a. Stoffel van Viegen en Cor Kee zijn leraren waren. In 1964 werd hem de Zilveren Noot uitgereikt als winnaar van het Nationaal Orgel- improvisatieconcours in Bolsward. Regelmatig toetst hij zijn interpresta- ties van grote orgelwerken aan de me ning van zijn gewaarde oudleraar Van Viegen. Hoewel Gert Muts in Amersfoort een orgelprogramma van overwegend ro mantische componisten verzorgt, heeft hij geen uitgesproken voorkeur voor een bepaalde stijlperiode. "Als orga nist moet je je niet specialiseren", vindt hij, "maar de gehele orgellite ratuur kunnen overzien, inclusief de hedendaagse muziek." Een speciale uitdaging ervaart hij in de kunst van het improviseren, die hij al van jongs- afaan beoefent, en die ook in Amers foort déél uitmaakt van het programma. Op het Metzler-koororgel van de Joris- kerk speelt hij een partita van Pachel- bel ('Ach was soll ich Sünder machen') en een Preludium en fuga in Es uit 'Das wohltemperierte Klavier' van Bach. Voor het grote Naberorgel ver meldt het programma een deel uit Mendelssohns Eerste orgelsonate, een koraalvoorspel van Brahms, en het vir tuoze 'Thème et variations' van M. E. Als hommage aan de onlangs overle den Belgische orgelmeester Flor Pee tere speelt hij twee van diens orgel koralen. Na een improvisatie over een op te geven thema besluit hij zijn con cert met de toepasselijke 'Final' van César Franck. Het concert begint om acht uur, de toegangsprijs bedraagt 6 gulden. Houders van CJP en Pas 65 betalen slechts 4,50. De kerk is open vanaf half acht. Hiermede worden de leden attent ge maakt dat maandag 18 augustus, 's middags 3 uur, de repetities onder leiding van de heer G. v.d. Schepop weer een aanvang nemen. Nieuwe leden van 60 jaar en ouder zijn van harte welkom. Namens het bestuur: C. A. Kaal-Ouwe- hand, tel. 15096. Zaterdag 16 en zondag 17 augustus HUISARSTEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: A. W. Chavannes, Prins Bernhard- laan 54, tel. 14545. Mevr. M. Verberne, Oranjelaan 29, tel. 14545. R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00 Zaterdag en zondag, 13.00 -13.30 uur: T. J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTS Grote huisdieren: H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine huisdieren: A. A. van Knapen-de Jong, Ereprijs straat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770. buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. 9 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en i2.00 uur. 9 Soesterberg, Medisch Centrum,' Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. VERMIST: 6-8. Reu, Labrador, zwart, 3 jr. gecas treerd, dik, blauwe halsband, oorta- touage; Schellens, Amersfoortse- straat 67a, Soesterberg, tel. 3962. 4-8. Twee teefjes cocker spaniel, één zwart-wit, één blauwschimmel, zusje, 9 jaar; Rens, Oranjelaan 38, Amersfoort, tel. 16157. 6-8. Kater, donker-cypers, 8 mnd, wit vlooienband je Hendrik, Roggeveld 46, Soest, tel. 20236. 1-8. Kater, zwart, witte voetjes en bef, halfwitte neus, gecastreerd, 116 jr. vlooienband; Klomp, Prof. Lorentzlaan 62, Soester berg, tel. 1986. 30-7. Kater, grijs, ongecastreerd, 1 jr., bruine vlooienband, Karei; Van Dam, Valeriaanstraat 66, Soest, tel. 21118. 30-7. Kater, rood, ongecastreerd, 2 jr. Eysink, Hartmanlaan 48, Soest, tel. 18107. 4-8. Poes, lapje, witte buik en bef, l jaar, 'vlooienband, krols, schuw, Billy; Rademaker, Zwaluwenweg 20, Soest, tel. 18165. 4-8. Poes, zwart, witte haartjes op borst, kale rug. 2 jr., heeft pas jonge katjes gekregen; Vogel, Hartweg 10, Soest, tel. 20811. GEVONDEN: 7-8. Katje rood, witte voetjes, plm. 2 maanden Tabernal, Weegbreestraat 121, Soest, tel. 11713. 7-8. Kat wart-wit, vrij dik, (Vij verhof) zit in Dierentehuis, tel. 13583. 28-7. Kater, zwart-wit, gecastreerd, (Ruysdaellaan)zit in Dierentehuis. 4-8. Poes, cypers, donker, (t.h.v. Ples- manstraat, S'berg), zit in dierentehuis. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13