Schoeman ■Jll uon G//GH Goed fietsweer bij start avond-fiets-vierdaagse Abraham op drie-hoog Soest 50 jaar geleden 14 Augustus 1936 kom eens met Schoeman praten! id'Oude Enghe\ sikkens BRANDSMA BEHANG VERF b.v. 22-25 §41 unriE r man nocni f50,- f75,- KNOLLENZAAD. BEKENDMAKING 'AGINA4 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 5 Flatsplitsing Wïardi Beckmanstraat kopiëren? KI/l/IEK Subsidieregeling kleinschalige energie Ruilverkaveling Eemland AUTOCENTER hans huigen b.% vraagt: uw aandacht: voor 5CHILDEREN UDING'S UCHTPALEIS BAARN DE LAATSTE ZOMER JACKS vrijetijdskleding Zaadhandel W.S. VELTMAN SOEST CHORISTENPAD Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 19/7), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haardpartij en via schuifpui naar terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs f 345.000,- k.k. Entree, toilet, keuk. m. aansl. mog. v. wasmach. Riante woon- kam. (ca. 36 m2)m. massief cam- pala parketvl., open haard m. mech. luchtcirculatie, konvektor- put m. hardhouten roosters voor de schuifpui aan de tuinzijde, balkenplaf. Verd.: 3 sl. kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon en schuif pui, ingeb. kasten, badkam., lig bad, 2e toil.v.w. Vaste trap naar zolder m. ca. 15 m2 stahoogte en dakkapel en veel bergruimte. C.v. gaswandketel incl. warm- watervoorz., bouwjr. ca. 1982. Berging, car. en carport. De wo ning is bijna geh. v.v. dubb. be- glaz. Oplevering maart 1987. Vraagprijs f 255.000,- Een NVM-makelaar. Hij geeft'meerwaarde aan uw taxatierapport. STADHOUDERSLAAN Roy. helft v. dubb. villa, bouwjr. ca. 1930 m. voor en achter vrij uitzicht. SOESTERBERG VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a ƒ15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veénendaal 3 Burgemeester en Wethouders hebben I de Woningbouwvereniging Soest ver- K gunning verleend voor het splitsen van I acht vijf-kamer flats in twee en drie I kamerwooneenheden aan de Wiardi I Beckmanstraat. v centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt voor particulieren en be- drijven de brochure "Subsidieveror- 5j dening kleinschalige energie provincie Utrecht 1986'gereed. In deze brochure wordt verteld over de subsidieregeling die er bestaat voor de toepassing van kleinschalige energieopwekking zoals: biogas, zonne-energie, windenergie, warmte/kracht en energiepompen. Tas gestolen tijdens bramen plukken Mevrouw G.M. uit Utrecht had vorige week haar fiets neergezet aan de Mon- nikenbosweg, om zich vervolgens te S wijden aan het plukken van bramen. fl Toen ze terugkwam ontdekte ze dat p haar handtas was gestolen uit de fiets- l- tas. Behalve de tas zelf mist ze ook B twee kascheques, een giropas, een B leesbril en nog een aantal persoonlijke B zaken. BAREETCAFE f Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 j Dagmenu a f10,- vanaf 17.00 uur I Donderdag 14 augustus Rollade 0 Vrijdag 15 augustus Vleesspies sj' of lekkerbekje Maandag 18 augustus Stroganoffpotje Dinsdag 19 augustus 5 Karbonade 1 Woensdag 20 augustus j Spare rib Zaterdag en zondag is er geen dagmenu italiano VOOR EXCLUSIVITEIT IN HET HART VAN BAARN Gezellig tafelen en een uitgebreide keus in Italiaanse vlees-, vis-, deeg- en pizzaspecialiteiten. Dagelijks voor U open van 16.00-23.00 uur. Afhalen mogelijk. Voor reserveringen of bestellingen bellen: 02154-11465 Nieuw Baarnstraat 4a, Baarn Het Voorontwerp Ruilverkaveling Eemland, waaronder Soest, ligt vanaf heden tot 7 november ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Voor geïnteresseerden is een exem plaar kosteloos beschikbaar. Kerkstraat 109 - Soest Telefoon 16410 UW LADA-DEALER Jongeman aangenouden wegens vernielingen 'Zon en Schild' De Amersfoortse politie heeft zater dagavond de 18-jarige D.C., zonder vaste woon- of verblijfplaats, gearres teerd omdat hij in "De Bolder" - een dependance van "Zon en Schild" aan de Amersfoortsestraat - twee ruiten van de toegangsdeur had vernield. Aanvankelijk had personeel van de veiligheidsdienst de jongeman aangetroffen tussen de bosjes, waar hij zich onder zijn jas verstopte. Jonge inbrekers aangehouden De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag drie jongemannen uit Soest aangehouden in de omgeving van de Nachtegaalweg. De politie was gewaarschuwd door omwonenden die bij het clubhuis de Vangrail glasgerinkel hadden gehoord. De drie jongelui, de 16- jarige G.B. de 15-jarige R.S. en de 16-jari ge D.R. werden omstreeks half twee aan gehouden. Zij waren- in het bezit van werkhandschoenen en een tas met ge reedschap. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag avond 21 augustus om half acht in de aula van het Griftlandcollege. In het gemeentelijk Informatiecentrum kan men de stukken inzien van de pun ten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publikatiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretatie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr matiecentrum informeren welke agen dapunten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: beleidsnotitie t.b.v. het op te zetten alcoholmatigingsbeleid het geven van straatnamen het uitvoeren van groot onderhoud aan het fietspad Soest-Den Dolder (langs spoorlijn) de bouw van een sporthal in Soester berg Hinderwet ontwerp-beschikking Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikking van B. Goezinnen, Industrieweg 42 te Soest, voor een vleesgroothandel op het perceel Industrieweg 42 te Soest; B.V.Gebr. Stork Tech. Bedrijf, In dustrie weg 16 te Soest, voor een me- taalbewerkingsbedrijf op het per ceel Nijverheidsweg 24 te Soest; T. van Rouwendaal, Nieuwstraat 13 te Soest, voor een antiroestbehan- delingsstation annex autowasseret te en straalbedrijf op het perceel Nijverheidsweg 11 te Soest. De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: "positieve be slissing op aanvraag onder voorschrif ten ter voorkoming kan gevaar, schade en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 28 augustus 1986. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Informatietelefoon Wanner u het telefoonnummer 93665 draait, krijgt u de INFORMATIE-TE LEFOON van het gemeentelijk bureau voorlichting met alle aktualiteiten in een bepaalde periode. Deze 24-uurs service van de gemeente vertelt u alles over bijvoorbeeld raads- en commis sievergaderingen en wegopenbre- kingen. Wijziging A.V.S. Inwerkingtreding Wijziging Al gemene Verordening Soest (7e wijziging) Burgemeester en wethouders: gelet op de artikelen 199 en volgende van de gemeentewet; maken bekend: dat gedurende drie maanden, te reke nen vanaf de dagtekening van deze bekendmaking, ter gemeente-secreta- "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ECHTE KODAK SELECT FOTO'S" Alleen met dit stempel achterop uw foto's hebt u de absolute zekerheid van Kodak Select Print. Wat men u ook vertelt Dit garantie-stempel mnei op elke foto die u ontvangt voorkomen. n foto's zijn afgewerkt n hel eigen laboratorium ran Kodak Dat zemel de grootste ontwikkeld en afgedrukt zijn op hoogwaardig Kodak papier Staal dit Select- stempel niet op de achter kant van uw foto's, dan hebt u geelt Kodak Selei t Print gekregen. Met alle Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij foto-video-computer/ WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" KODAK SELECT PRINT ALS 'T IN EEN KEER GOED MOET t-^r^-4 B£3 i-1 - -wntumm rn De bijna 800 deelnemers en deelneem sters aan de vijfde avond-fiets-vierdaagse die de bekende Soester supermarkt Van Dam Super en de ren- en toervereniging Tempo deze week organiseren, mochten maandagavond tijdens de eerste etappe niet mopperen. Het was uitstekend fietsweer: droog, niet te warm en met een lekker windje. Tot en met donderdag zullen de fietsers - die in alle categorieën aan de start ver schenen; jongeren en ouderen, mannen en vrouwen - telkens resp. 25 of 55 kilometer moeten afleggen om het evenement met succes af te ronden. De eerste avond voerde het "korte" tra ject door de Eempolders, in de richting Eemnes, Laren en Blaricum. Daarbij moest ook de pont over de Eem worden genomen. De fietsers kregen daarvoor een speciale bon voor een gratis overtocht. Via Baarn ging het tenslotte weer in de richting Soest. De 55-kilometer-rijders - ca 60 in getal - zochten het in de richting Leusden, Wou denberg, Austerlitz, Zeist en Den Dolder., alvorens weer op Soest aan te koersen. Onderweg was er een welkome verfris sing, beschikbaar gesteld door Van Dam Super, en dat zal er de resterende etappes evenmin aan ontbreken. Dinsdag ging de tocht in de richting van de Lage Vuursche, vanavond staan Den Dolder en Maartensdijk op het program ma en donderdagavond gaat de route vooral door Soest, met als finish uiteraard Slhhens üetol Filter 7 zijdeglanzend transparant met ingebouwde UV-liliers bli|vend elastisch en dus bestand legen zand, hagel en andere mechanische beschadi gingen zeer duurzaam; verlaagt onderhoudsffequentie. Adviesprijs 26,40 Brandsmaprijs23,75 Vakantie voordeel 1,50 Soesterbergsestraat 52. Teleloon 02155-12563 rie, afdeling I, voor ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 24 februari 1986, afdeling I, nummer RB 86-48 tot vaststelling van de wijziging van de Algemene Verordening Soest. De wijziging van de verordening is gedeeltelijk van technisch-juridische aard. Daarnaast worden de volgende inhoudelijke wijzigingen aangebracht: artikel 9: verzwaring sanctiemo gelijkheden bij overtreding; artikel 20a: invoering vergunnings plicht voor het plaatsen van onder komens artikel 21a: invoering vergunnings plicht voor geluidwagens artikel 58: verbod crossen. De wijziging (7e wijziging) zal in wer king treden op 11 augustus 1986. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vergunning te verle nen voor het uitbreiden van een kan toor- en laboratoriagebouw aan de Kampweg 5 te Soesterberg. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van art. 10 van de voorschriften van het be stemmingsplan "Tweede herziening bestemmingsplan Overhees" vergun ning te verlenen voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Gems hoorn 28 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 augustus 1968, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Achterlichten gestolen De heer L. C. van de Weegbreestraat deed vorige week bij de politie aan gifte van de diefstal van de beide ach terlichten van zijn VW-bestelwagen. De schade bedraagt ca. 400 gulden. Diefstal uit auto De heer M. B. uit Soest, die zij-auto had geparkeerd aan de Vrijheidsweg, ontdekte vorige week dat een onbeken de dader een van de raampjes had in geslagen. Hij miste een zonnebril met een waarde van 310 gulden. Geldkistje weg onder 'tbed Mevrouw A. S. van de Koninginnelaan deed vorige week bij de politie aangif te van de diefstal van een geldkistje met 2500 gulden. Het kistje had onder het bed in haar slaapkamer gestaan. Eemnesserweg 55 3743 AE Baarn Telefoon 02154-136 93 DAM KR'JC if rcc~ 0H6Et.viK.KEB 0 Oplettende voorbijgangers hebben zondag j.l. aan het Van der van een aantal vrachtwagens op mini-formaat, van de Finna Velde plantsoen op drie-hoog een forse "Abraham" kunnen ont- Roest. Vader Wiclinga is al zo'n twintig jaar werkzaam bij dat waren, daar aangebracht ter ondersteuning van de feestelijkhe- bedrijf en bestuurde in die jaren vijf verschillende vrachtwa- den bij de 50e verjaard, de heer Roel Wielinga, woonachtig 90)is, die nu allemaal in hout zijn "vereeuwigd op nummer W aldaar. De "aartsvaderlijke" pop ging vergezeld Een en ander was een verrassing van de familie. Grote drukte heerste er maandag avond bij Van Dam Super bij de start van de eerste etappe. weer de grote parkeerplaats bij Van Dam Super, waar het geheel feestelijk wordt afgesloten met een prijsuitreiking. Hoofdprijzen zijn een draagbare televisie, een radio-cassetterecorder en een walk man. Elke deelnemer krijgt trouwens een herinnering. m EXTRA AFGEPRIJSD! (o.a. Moustache, Emanuelle) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest TV en geld weg uit zusterhuis Mej. M. O. ontdekte vorige week dat een onbekende haar niet afgesloten kamer in het zusterhuis van Zonneglo ren was binnengedrongen. De kleuren televisie en een bedrag van 30 gulden waren verdwenen. Zij deed aangifte bij de politie. Zal Mussert winnen? Het leugen-slagwoord van vandaag „Mussert wint" moet ook al dienst doen om oppervlakkige geesten dermate te suggereeren, dat zij gedwee Mus sert gaan volgen. Doch de leus „Mussert wint" is een symptoom van onverantwoordelijke zelfoverschatting en van geslepen politieke beunhazerij. Mussert zal niet winnen. We zijn daarom zoo vrij om niet te schrijven: „Mussert wint" met een t, maar om heel eenvoudig de t in een d te veranderen en neer te pennen, dat .Mussert wint'niets anders is dan Mussertwind. Mussertwind, ja dat! Ze is ook gevaarlijk voor hen, die zich laten inpalmen door holle frasen, die niet afsteken naar de verborgen zin der N.S.B.-leuzen en frasen. Weest gewaarschuwd tegen de Mussertwind. In tweeërlei zin. Want de Mussertwind is niet alleen openbaring van de waan-wijsheid van Mussert, maar hij is ook als de Arabische hitte en tot stikkens-toe-benauw- de „Samoem," de gevaarlijke woestijnwind, die mensch en dier dooden kan. Dat is politiek zoo met de N.S.B. De groote woorden van Mussert hebben echter weinig om 't lijf. Hij is géén Hitier en nog veel minder een Mussolini, die hun woorden kracht bij kunnen zetten door hun daden. Hij schermt wat in 't wilde weg en hij denkt, dat zijn bangmakerij nog geloofd wordt ook. Daar is ons volk te nuchter voor. Toch dient telkens gewaarschuwd te worden. Want de politieke vogelaar tracht bekoorlijk te fluiten ook. En er zijn altijd nog wel menschen, die luisteren naar het N.S.B.-gezwam. Neemt men echter kennis van het dwaas en onwaarachtig optreden van Mussert dan krijgen zelfs de „halven" er genoeg van. We hebben kunnen lezen van een onderhoud met Mussert, dat de heer A.H. Brouwer, de secretaris van het referendum-comité van „De Groene Am sterdammer" met hem hield. In dat gesprek heeft Mussert ook gezegd „dat de vrijzinnige en wereldsche boeren tot den Schepper - God - door de N.S.B. worden teruggebracht." In deze dwaze wordt niets minder gezegd dan uitdrukking dat de N.S.B. voor ongelovige boerenmenschen de bekeering is. - Lacht daar iemand? Verder zeide Mussert onder meer „dat hij al de geestelijken zal oprui men." Nou, nou! Mussertwind! Dames en Heeren - weest gewaarschuwd tegen „Mussert wint" (waan zin) en tegen de Mussertwind (doodelijke storm). N.S.B.-vergadering Voor de N.S.B.-afd. Soest trad maandagavond in het gebouwtje „Volks eenheid" op de heer A. Korting uit Amsterdam. Spr. begon met het uiteenzetten der verhouding van arbeiders en midden stand ten opzichte van het Nat. Socialisme, hierbij aanhalend de feiten, welke in Spanje geschieden. Door de belijders van het Marxisme worden geestelijken gedood en kerken verbrand. Vele N.S.B.-ers zijn in den strijd tegen dit Marxisme gebleven. De N.S.B. wordt door allerlei politieke par tijen bestreden en bekletst, niettemin groeit deze beweging stelselmatig ui. uit. Spr. roept met kracht uit, dat geen andere partij zich permitteeren kan in één jaar tijds 8000 leden te verwijderen, omdat dezen de normale groei der beweging tegenhielden. De N.S.B. neemt niet iedere partij-opvlieger tot de N.S.B. In vergelijking met de S.D.A.P. toont spr. aan, dat de N.S.B., thans na 4 jaar evenveel leden telt als de S.D.A.P. na 30 jaar verworven had en de Nat. Soc. in Duitsland na zeven jaar. Nog vele toestanden staan het ideaal der N.S.B. in den weg. Spr. noemt de corporaties van den Middenstand, waar veel geklaagd en geleden wordt.» Spr. wil de oorzaak van dit lijden zoeken in het feit, dat te weinig politieke voorstanders dezer stand in de 2e Kamer spreken kunnen. Door toedoen van de N.S.B.-actie zijn de nooden van den middenstand eerst duidelijk aan 't licht gekomen. Daarom allen in de gelederen, zoowel arbeiders als mid denstanders. Met het zingen van het Volkslied werd de samenkomst besloten. Onruststokers gearresteerd Zondagavond werd door de caféhoudster Wed. K. aan de Torenstraat po- litie-assistentie verzocht, daar een drietal beschonken café-bezoekers het de waardin zeer lastig maakten en niet wenschten te betalen. Toen de politie verscheen, hadden de heeren zich echter per taxi uit de voe ten gemaakt, maar de politie kwam er achter, dat zij zich naar Café B. aan den Korte Brinksweg begeven hadden, en ging hen dus na. Daar aangeko men bleek het drietal in het café zeer veel herrie gemaakt te hebben en daarna naar buiten te zijn gegaan, waar zij hun onruststoken voortzetten en zelfs een ruit insloegen. Het gelukte de politie echter hen te grijpen en naar het bureau te brengen. Het bleken te zijn de Gebr. v.d. B. alhier. Hun uitgaansavond je zal hen duur komen te staan. Niet alleen is proces verbaal tegen hen opgemaakt wegens het in kennelijke staat van dronkenschap gaan langs den openbaren weg, doch tevens inzake vernieling en het zich niet ordelijk gedragen in een café. Nadat zij gedurende den nacht hen roes hadden uitgeslapen, werden zij na verhoor heengezonden. Halflange stomppuntige witte. Het goede, hier gewenschte soort, n.m. half lang naar onderen breed uitloopend, geen zijwortels. Per pond 55 cent Per ons 15 cent Beukenlaan 31 a Soest Tel. 479 Alle Soester Slagers maken bekend, dat wegens de groote stijging van de veeprijzen de verkoop prijzen noodgedwongen met 10 a 20 cent per K.g. verhoogd zijn.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5