O t Zwaantje Winkelcentrum Overhees bezorgt zes Soesters een weekend in Parijs Meningen van lezers i^jehannes^ Gehannes REÜNIE OUD CURSISTEN PAGINA 10 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 11 SOES'V Kiezen 'Franse Week' eerste week van september 'The Brother from another Planet' HET WITTE HUIS De bekende Ambassadors Band op 3 september in Soest Nieuwe Stichting Ouderenwerk Soest verbeidt subsidiegarantie WVC Bejaardencentra j. cornelisse bv. Centrale verwarming kantoor effiriemy Mag ik van u een foto? Dansinstituut VAN KRALINGEN door Arie Wandelaar Marie, medisch gezien, steeds meer te rugkerend in rustig vaarwater, bracht persoonlijk het onderwerp ter sprake. Vakantie. Tot verrassing en verbazing van Arie liet ze in een zonnige tuin weten in 1986 voor vakantie nergens naar toe te wil len reizen. Even veronderstelde Arie dat de narcose nog niet geheel was uit gewerkt, aangezien sinds 1958, het me morabele jaar van de echtverbintenis, uit haar mond zomerse vakantieplan nen werden besproken wanner de bloe men nog op de winterruiten stonden. Zo oud als ons trouwboekje is ontwaart Arie half januari de reisgidsen tussen de kranten. Winters herkenningssig naal van het beredeneerde verlangen naar landen vol tropische verrassin gen. Zo gaat 't al jaren. In vroeger tij den nagejaagd door Marie tot geluk van haar en de nog thuiswonende kin deren. Zelfs het afreizen van de volwassen spruiten naar andere windstreken hield de reisgidsen niet buiten de deur. Konden we eens doen wat we zelf wil den. Hoe kan een mens zo veranderen, vroeg Arie zich na deze mededeling met bezorgdheid en nieuwsgierigheid af. Toegegeven, Frankrijk is als vakantie land te duur, Terschelling komt niet in aanmerking omdat Marie niet wil va ren, in Oostenrijk is geen zandstrand, De Veluwe is te dichtbij en warme lan den buiten Europa eisen vooraf prik ken tegen ontzieling van nopende ziek ten. "Nou, hoe vind je mijn voorstel om dit jaar aan de Costa del Soest te blijven?" informeerde Marie. "Ik snap en volg je niet helemaal," liet Arie in eerlijke oprechtheid weten. "Zolang ik je ken zit je zes maanden van het jaar de aanbiedingen van de reisgidsen uit je hoofd te leren, en nu is Hooglanderveen al te ver voor je. Ver klaar je nader." Lezers van "Rondje Soest" hebben er recht op kennis te nemen van Marie's uiteenzetting, aangezien hetgeen hier na ter sprake komt ook Arie's lotgeno ten zou kunnen overkomen. Marie opende haar verklaring met: "Ik doe het voor jou." Een opening die Arie, wijs geworden in de loop der jaren, op zijn hoede deed zijn. In een poging tegengas te geven en verwarring te zaaien kreeg hij het uit de mond Spanje in het naseizoen als vakantieuitje voor te stellen. Iets als een 55 reisje bracht hij als één van de mogelijkheden naar voren. Het bleek een ondoordachte bijdrage te zijn, "Zie je 't voor je?", vroeg Marie zich af. "Er-wordt zon beloofd, tnaar reken erop r dat het régentin september. En wat dacht je van de avonden? Mensen van onze leeftijd moeten tijdens dat soort reizen worden beziggehouden. Hinken op één been met een ballon aan je enkel, een leuke stoelendans of misschien wel koekhap- pen." Marie, ze had haar bezwaren niet ra ker kunnen kiezen. Met het klimmen der jaren wil Arie nog wel eens, badend in het zweet, wakker worden wanneer de door Marie in het uitzicht gespeelde beelden zich op onverwachte ogenblik ken van hem meester maken. Nog on langs droomde hij dat een Spaanse hos tess hem verplichtte aan de Mister Be- nidorm verkiezing deel te nemen, aan gezien deze bepaling in de reisvoor waarden was opgenomen. Marie's "Ik doe *t voor jou" werd dan ook met grote dankbaarheid aanvaard. De wetenschap voor 't eerst in ons hu welijk de vakantie binnen de dorps- grenzen door te brengen ontlokte Arie de logische uitspraak: "Dan houden we dit jaar, ook voor 't eerst in ons leven, geld over." Dit nu bleek een volstrekt voorbarige conclusie te zijn. Met de ontwapenende glimlach, die al leen onschuldigen toebehoort, deelde ze mede een passende bestemming voor het toevallige overschot te hebben ge vonden. "Bij Middelman en De Ster kun je zien dat de damesmode dit jaar drastisch gaat veranderen en jij bent trouwens ook aan een nieuw kostuum toe. Een beetje eigentijdse kleding heb je straks toch nodig." De nadruk van haar betoog viel op het woordje straks. Voor Arie aanleiding te informeren wat daarmee werd be doeld. "Heb ik je dan niet verteld dat ik ons heb laten inschrijven voor een cursus dansen voor gevorderden? In septem ber gaan we ermee beginnen. Leuk idee hè?" Minutenlang bleef Arie in een wat be dwelmde toestand in z'n tuinstoel zit ten. Samen dansen op een cursus voor ge vorderden, een poging van Marie om een gezonken ideaal boven water te hij sen, en dat in de wetenschap dat haar partner in z'n jonge jaren vriendelijk doch dringend werd verzocht de cursus voor beginners te verlaten! "Niet willen en niet kunnen, dan sta ik machteloos," deelde de echtgenote van de dansleraar mede toen ze met graagte het teveel betaalde cursusgeld voor niet ontvangen danslessen uitbetaalde. "U mist ieder vermogen om een foxtrot van een Weense Wals te onderscheiden", voegde ze er naar waarheid aan toe. Sinds deze harde maar volkomen juiste uitspraak heeft Arie zich onder parti culiere kroonluchters en in danszalen dan ook beperkt tot gebrekkig schuife len, daarbij onafgebroken verontschul digingen stamelend voor het fysieke leed dat hij zonder boos opzet z'n gezel linnen toebracht. Marie heeft niet echt geleden onder dit schoonheidsfoutje in Arie's opvoeding, al betreurde ze het wel dat de muziek van James Last niet aan haar echtgenoot was besteed. "Je leert het nog wel als de kinderen de deur uit zijn", profeteerde ze, zichzelf daarbij troostend dat er straks andere tijden in het verschiet zouden liggen. Feilloos voelde Arie aan dat die tijd nu aanstaande was. "Doe je dit ook voor mij?", informeerde hij in een poging Iets meer over het onheilsplan te weten te komen. "Natuurlijk niet, dit is ty pisch iets voor ons samen", liet ze mef Nog een goede anderhalve week, dan is het winkelcentrum Overhees aan de Tamboerijn het toneel van de 'Franse Week', waarin de gezamenlijke onder nemers van het 'Centrum van nieuw Soest' hun beste beentje ditmaal op z'n Frans zullen voorzetten. Dat gebeurt in zeer eendrachtige samenwerking met de wijkvereniging Overhees, waarmee de winkelheren en -dames uitstekende betrekkingen onderhouden, en met het cultureel creatief centrum C-drie, dat min of meer het middelpunt van de Soester samenleving is geworden en ui teraard een belangrijke rol speelt als er in Overhees iets te beleven is, omdat het daar nu eenmaal 'middenin' ligt. En te beleven valt er zeker wat in die eerste week van september. In de vori ge Soester Courant werd al een tipje van de sluier opgelicht voor wat betreft het programma dat de Overhezers voor hun mede-inwoners op stapel hebben gezet. Deze week een wat gede tailleerder overzicht van de dingen die Overhees in de week van dinsdag 2 tot en met zondag 7 september voorge schoteld krijgt. Daaraan voorafgaande een belangrij ke tip: in de komende dagen wordt op grote schaal in Overhees en een stukje daarbuiten - dat wil zeggen: op maar liefst 8000 adressen - een programma boekje huis-aan-huis verspreid. Dat boekje zal blijken bijzonder waardevol te zijn, zoals al mag blijken uit de slo gan "Win 'n reis naar Parijs", die het geschriftje siert. Aanbiedingen In het boekje vindt men diverse aan biedingen van de "vers"-winkeliers van Overhees, die telkens een week lang gelden. Wie gebruik maakt van zo'n aanbieding rept zich met de speci ale stempelkaart naar de winkel van zijn of haar keuze (het mogen natuur lijk alle winkels zijn), schaft zich de in de aanbieding genoemde produkten of artikelen aan en neemt vervolgens een stempel op de kaart in ontvangst. Een volgestempelde kaart dient ver volgens te worden gedeponeerd in een grote bus, die staat opgesteld bij Keur slagerij Joop de Bruin. Wie een volle kaart inlevert maakt kans op een weekend voor twee personen in Parijs, volledig verzorgd, per touringcar. Dat de Overhese winkeliers niet karig zijn mag blijken uit het feit dat ze niet één, zelfs geen twee, maar drie(van zulke begerenswaardige uitstapjes onder de deelnemers verloten. De eer ste trekking vindt na twee weken plaats, de tweede na drie weken en de derde na vier weken. De actie begint op l september en eindigt op 26 septem ber. Zes inwoners van Overhees staan dus op de nominatie voor een bezoekje aan de lichtstad, en dat zullen ze te danken hebben aan de Kaasspecialist, Tabak speciaalzaak De Beer, Fleur-In, Bakker Bram, Keurslager Joop de Bruin en de Aubergine van Anton en Gerrie v.d. Grift. Dinsdag 2 Wie niet het geluk heeft per luxe auto bus naar Parijs te mogen afreizen kan zich overigens in de Franse Week - want daar is alles om begonnen - ook uitstekend vermaken in en rondom het winkelcentrum aan de Tamboerijn. Zoals gezegd gaat de week op dinsdag 2 Donderdag 21 augustus, aanvang 21.00 uur, Filmhuis Artishock De derde grote film van John Sayles: wel meer vreemde vogels in de buurt, na "The return of the Secaucus Seven" zodat hij allengs getolereerd en opge- en "Lianna", nu "The Brother from nomen wordt in de gemeenschap, another Planet", een film die los, leuk, Met The Brother maken we een soms bizar en sympathiek overkomt. ontroerende en vaak heel geestige Bfpther from another pianèt gaat over een zwarte man die van een bui tenaardse wereld op aarde komt en landt in New York. Hij bevindt zich even later in de multi-raciale wijk Harlem. Achtervolgd door twee agen ten van zijn eigen planeet zoekt The Brother een plek in de mensenwereld. Hij is weliswaar zwart onder de zwar ten, maar hij heeft toch rare bijkomstig heden. Zo kan hij wel verstaan wat anderen zeggen, maar zelf niet praten. Dit ge brek compenseert hij door enkele nut tige bekwaamheden. Zijn handen heb ben grote macht. Hij kan kapotte elek trische machines, zoals radio's en video-spelletjes, in orde krijgen en wonden door handoplegging genezen. Een vreemde vogel, vinden de mannen aan de bar met wie hij in aanraking komt, maar hij is sympathiek en er zijn zwerftocht door de afgedankte kant van New York, met het zwerfvolk uit alle niet-blanke windstreken, de vaak door blanke geldmakers beïnvloede drugscène, de sociale diensten en der gelijke. In een interview zei de fraaie hoofdrolspeler Joe Morton treffend: "Eigenlijk is The Brother te vergelijken met een negerslaaf uit Afrika die pardoes in Harlem wordt neergezet." The Brother from another Planet neemt zijn tijd en heeft een heel rus tig tempo, maar zit uitstekend in el kaar en is origineel en geestig. Filmhuis Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest. Aanvang: 21.00 uur. Entree ƒ5,-, leden-cjp-65 ƒ4,-. Agenda: do. 28 augustus "Tangos" Fer- nando Solanes dit is de laatste film in het kader van het dit jaar zeer succes volle zomerprogramma. september van start met de vertoning van de Franse film "Chère inconnue" in C-drie, met in de hoofdrol niemand minder dan Simone Signoret. De film begint om half negen. De toegang is 6 gulden per persoon. Voor meer infor matie over het aandeel van het cultu reel creatief centrum C-drie zie men het artikel in deze krant. Woensdag 3 De wijkvereniging Overhees is de gro te organisator van de "Tienkamp" die op woensdag 3 september gehouden wordt op de grote parkeerplaats aan de Tamboerijn. Het sportieve feest is be doeld voor jongens en meisjes in de leeftijdsgroepen 6-8 en 9-12 jaar. De wijkvereniging verwacht zo'n 800 kin deren die onderling hun krachten zul len meten op uiteenlopende terreinen als: bloklopen, touwtrekken, zaklopen, skilopen, kratlopen, blokkenpoepen, al lemaal al goed voor veel ouderwets vermaak, maar bovendien is er een groot waterbassin met een balk erover - ongetwijfeld een bron van grote hila riteit - alsmede een stokvangspel, een elektrisch voetspel en een wankelfiets. De winnaars krijgen een fraaie beker en iedere individuele deelnemer een herinnering. De wijkvereniging heeft alle scholen van Overhees benaderd om met een team aan de Tienkamp deel te nemen. En wie zou zich kunnen voorstellen dat er ook maar één school is die zou willen achterblijven? Als het slecht weer is gaat het feest na tuurlijk niet door. Dan zorgt de wijk vereniging in C-drie voor een alterna tief programma met leuke films. Donderdag 4 Het bekende Soester modehuis Middel man en de niet minder bekende coif feurs van het Team Inter Hair Fashion tekenen op donderdag 4 september voor de organisatie van een grootse modeshow, 's avonds vanaf 20.00 uur. Het programma duurt tweemaal drie kwartier, met een pauze van ongeveer een half uur. Reken maar dat dit voor de echte modeliefhebbers en -liefheb sters een belevenis gaat worden. Toegangskaarten voor dit evenement zijn voor 7,50 per persoon verkrijg baar bij Middelman Mode en Mid Lady aan de Van Weedestraat, Mikimo kin dermode aan de Kerkstraat, uiteraard bij Inter Hair Fashion aan de Tamboe rijn en bij de firma Dorrestein schoe nen aan de Van Weedestraat. De kaart verkoop start op 26 augustus, en wie er bij wil zijn zal vlot moeten zijn want er wordt gerekend op grote belangstel ling. Vrijdag 5 Geen Franse Week zonder muziek en dans, ook niet in Overhees, uiteraard. Slingerland is een naam die in Soest al jaren borg staat voor danskunst op zeer hoog niveau en de inwoners van Overhees kunnen dat op vrijdag 5 sep tember nog eens met eigen ogen aan schouwen, want dan treedt zowel een Slingerland rock 'n rollgroep als een Slingerland jazzgroep naar buiten. Vanaf 19.00 uur zijn ze te bewonderen, de Slingerland-dames en -heren. Een spectaculaire show, die iedereen be slist gezien moet hebben Overigens gaat om 21.30 uur weer een ander onderdeel van de Franse Week van start: in C-drie draait dan de be roemde film "La vie devant soi", met als opmerkelijke bijzonderheid dat de toeschouwers in de pauze kunnen ge nieten van stokbrood met Franse kaas en natuurlijk een onvervalst Frans wijntje. De toegang bedraagt 6 gulden per persoon. Zaterdag 6 In het artikel vorige week noemden we de zaterdag "waarschijnlijk het abso lute hoogtepunt", en dat wordt beves tigd door de geluiden die in Overhees te horen zijn over de komende grote bra derie. Uiteraard zijn het vooral de Overhees-winkeliers zelf die de show zullen stelen doordat ze ditmaal naar buiten treden (hopend op goed weer) met het beste van wat ze in huis heb ben, en dat is heel wat. Diverse attrac ties, demonstraties en andere activitei ten zullen er een groots feest van maken. Zo is er bijvoorbeeld een de monstratie van het Goldwell-team, in samenwerking met Inter Hair Fashion Verder zijn er portrettekenaars die be langstellenden op papier zullen ver eeuwigen - voor henzelf of voor ande ren is dat een buitenkansje. Het braderie-gebeuren wordt opgeluis terd met de vrolijke klanken van straatmuzikanten, die ongetwijfeld al les zullen doen om de feestelijke stem ming er goed in te houden. Voor de jeugd staat er die dag ook nog wat aardigs op het programma: in C- drie kunnen de jongelui tegen betaling van een gulden per persoon tussen 12.00 en 15.30 uur terecht voor een potje Een dineetje voor twee, vier of negentig personen? En dat in een gemoedelijke ambiance op nog geen 10 minuten van uw huis? Hoe komt 't toch dat het zo ver lijkt van Soest naar Soesterberg. Jammer, want zo'n ritje is toch echt de moeite waard! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg "bowlen", een activiteit die ontwikkeld wordt in samenwerking met de bow- lingbond. 's Middags om twee uur moet iedereen beslist gaan kijken op het trapveldje aan de Dorpsstreek, want dat wordt - als alles goed gaat! - de landingsplaats voor een team parachutisten dat een (hoe kan het anders?Franse vlag uit hoger sferen naar de aarde van Over hees zullen brengen. Een lid van het team zorgt voor een duidelijke uitleg van de ijzingwekkende toeren die de para's moeten uitvoeren. Zondag 7 De Franse Week wordt op zondag 7 september afgesloten met een exposi tie in C-drie (zie het artikel elders in deze krant) van werkstukken van de cursisten van C-drie-docent Theo Naes- sens. De opening vindt plaats om half drie. Om drie uur is er voor de jeugd nog weer een en ander te beleven. Dan is er een kindervoorstelling van het spel "De gevallen engel" van Leo (kinderboer derij) v.d. Berg. Tenslotte is er in C-drie 's avonds nog een café chantant", waaraan wordt meegewerkt door de Amersfoortse mu ziekgroep "d'Accord". Zoals men ziet: een programma dat klinkt als een (Franse) klok, waarmee de samenwerkende Overhese organi saties alle eer zullen inleeeen Welkom in Hotel, CaféRestaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl De Soester VVV organiseert woensdag 3 september in de aula van het Grift- land-college aan de Noorderweg een optreden van de bekende "Ambassa dors Band". Een paar jaar geleden trad deze Amerikaanse band ook met veel sukses in Soest op. Naar aanleiding van vele verzoeken om een herhaling van het optreden, is de WV er inge- slaagd de Ambassadors Band weder om naar Soest te krijgen. Vorig jaar was de band nog te zien op de Neder landse televisie. De muziekavond begint om 20.00 uur. Gratis kaarten kan men vanaf heden afhalen bij het VVV-kantoo'r aan de Steenhoffstraat (elke werkdag tussen 10.30 en 15.30 uur). De Ambassadors is een 17-man tellende dans-band, die haar oorsprong vindt in de beroemde Glenn Miller band uit 1944. Naast het bekende Glenn Miller-repertoire an "Moonlight Serenade" tot "Pensylva- nia 65000", brengt de band tevens ty pische Amerikaanse big-band muziek en internationale populaire jazz. Gedu- een glimlach weten. "Wat er gebeure, laat mij er buiten", stelde Arie met stemverheffing en gro te nadruk vast. Marie deed er na deze uitspraak hel zwijgen toe. De kans dat we straks gaan koekkap pen is dus nog niet verkeken. ARIE WANDELAAR. rende al die jaren hebben The Am bassadors overal in Europa opgetre den. Ze hebben gespeeld voor radio, te levisie, diner-dansant en enige jaren geleden zelfs tijdens het Breda Jazz Festival. Hoewel de bezetting van deze militaire band regelmatig wisselt, blijft het toch de muzikale traditie voortzet ten, zoals geïntroduceerd door 'Major Glenn Miller" in 1944. Glenn Miller Hoewel hij al te oud was om nog ver plicht in militaire dienst te gaan, ver liet Alton Glenn Miller toch zijn or kest op het hoogtepunt van zijn carriè re om in dienst te gaan bij de Ameri kaanse strijdkrachten in 1942. Hij zei toen tegen de pers: "ik heb hier een taak te vervullen, net als iedere andere Amerikaan. De verplichting om zoveel mogelijke steun te verlenen als ik kan om aze oorlog te winnen." Miller kreeg de rang van kapitein en na toestemming, formeerde hij de Army Air Force Band. Hij verzorgde een wekelijks radioprogramma 'I sus- tain the WIngs". Volkomen toegewijd om de morele steun van de strijdkrach ten op te peppen, werd het programma al snel het meest populaire in de ether. Het heeft meer dan 100.000 jonge Ame rikaanse mannen aangemoedigd om dienst te nemen tijdens de Tweede We reldoorlog. Na heel wat geknok door het militaire 'rode tape' heen, kreeg Miller uiteindelijk toestemming om met zijn band naar Europa te gaan. Hij wilde de mannen, die vochten voor de bevrijding van Europa, een stukje van thuis brengen. Glenn Miller landde met zijn band in London op 29 juni 1944. De maanden die daarop volgden trad hij op voor de BBC en militaire troepen. Op Kerst avond van dat jaar kwam het bericht dat het vliegtuid waarmee Miller on derweg was van London naar Parijs, vermist werd. Generaal Dwight D. Eisenhouwer zei toen dat behalve de brief van thuis, Glenn Miller's muziek de grootste mo rele steun voor de GI-s was geweest. De 686 ste Band The Ambassadors Band is een onder deel van de 686 ste Air Force Band van de Amerikaanse luchtstrijdkrach ten in Europa-. Behalve The Ambas sadors zijn er de Galaxy Band (een rock combo) en de Serenades in Blue (een strijkorkest). Alle drie bands zijn vrijwel konstant op pad om overal in Europa op te treden. Jaarlijks worden er meer dan 500 optredens verzorgd voor zowel parades als concerten, ra dio en televisie. Hun repertoire reikt van klassieke muziek tot Zuid-Ameri kaanse klanken, show muziek, jazz en populaire muziek. Deze zeer getalenteerde musici zetten een traditie voort die reeds lang voor hun bestaan gold: communicatie via de internationale taal van de muziek. Ar De Stichting Ouderenwerk Soest (SOS) staat in de startblokken, maar het wachten is nog altijd op de subsidiega rantie die via de provincie van het mi nisterie van WVC moet komen. De sta tuten van de nieuwe stichting, die bin nenkort de opvolgster wordt van de Fe deratieve Raad Welzijnswerk Ouderen die vorig jaar bezweek na een periode van grote problemen, zijn vorige week bij de notaris gepasseerd. Op twee na zijn de bestuursleden bekend - alleen de vrijwilligers moeten hun bestuurs- vertegenwoordigers nog leveren - en het financiële raamwerk, dat de basis voor de nieuwe opzet vormt, is in opzet geaccepteerd door alle betrokkenen. Welzijnswethouder Frans Kingma (PvdA) deelde dit vorige week mee in de Commissie Welzijn. "Het knelpunt is echter nog steeds de garantiesubsi die, waarop we nu al ongeveer een half jaar wachten," aldus de wethouder. "Volgens WVC zou de brief al in Utrecht moeten liggen, maar uit ons laatste kontakt weten we dat hij nog niet was aangekomen. We blijven daar driftig porren." Kingma liet weten dat het van belang is om 1 oktober te halen als startdatum van de nieuwe stichting. "We hopen vurig dat het nu met een paar weken rond is. We blijven er achteraan sjor ren." Op vragen van Johan Baks (CDA), over de afhandeling van de relaties met het personeel van de Federatieve Raad, kon Kingma geen antwoord geven. "Wij hebben nog geen eindrap port binnen van het intermediair colle ge, omdat de liquidatie van de Federa tieve Raad formeel nog niet rond is." Naar verwachting zal een en ander ook rond 1 oktober zijn beslag krijgen. Kingma beloofde de commissie zodra hij meer inzicht had dat met de leden te zullen delen. Auto gestolen en teruggevonden De heer D.K. van de Braam weg ont dekte vorige week dat onbekenden zijn auto, een cremekleurige Opel Ascona, hadden weggenomen. Hij had wat moeite met de aangifte bij de politie, omdat hij het kenteken in de consterna tie vergeten was en het kentekenbewijs zich ook in de auto bevond. De wagen werd later teruggevonden aan de Korte Ossendam. Het portierslot bleek te zijn geforceerd en de stuurkolom vernield. Minder fortuinlijk was de heer W.K., eveneens van de Braamweg. Zijn Opel Kadett - goudkleurig, met het kenteken 07-SV-01 - werd eveneens gestolen, maar van deze wagen is nog geen spoor gevonden. In de auto bevonden zich o.m. ook een giropas, een bankpas en enkele cheques. Motorrijder gewond bij aanrijding. Vrijdagavond deed zich op de Van Weerden Poelmanweg ter hoogte van 't Soester Hoogt een aanrijding voor, waarbij de 21-jarige D.L. uit Soester berg gewond raakte. Hij reed in de richting van Soest toen vanaf de par- keerstrook een truck met oplegger plotseling de weg opdraaide. De vrachtwagen bestuurd door de 25- jarige G.B. uit Ede, was aanvankelijk in de richting Soest gereden. Later bedacht de chauffeur zich en reed in de richting Soesterberg, waarbij hij de parkeerplaats gebruikte om te draai en. De motorrijder botste tegen het lin kervoorwiel. Met rugklachten werd de berijder overgebracht naar de Lichten berg. De motorfiets was total loss en moest worden weggesleept. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Ongetwijfels is u ter ore gekomen dat het Ministerie van Volksgezondheid de provincies heeft beknot in hun subsi dies. Een en ander heeft iets héél droevigs tot gevolg, n.1. het sluiten van bejaardencentra in geheel Nederland. Daar veel oudere mensen plaats- en/of regiogebonden zijn, heeft het besluit van het Ministerie van Volksgezond heid (W.V.C.), fatale gevolgen. "Oude bomen kan en mag men niet verplantenDan sterven zij Teneinde de minister te benaderen om op zijn genomen besluit terug te ko men, hebben wij besloten om een lan delijke handtekeningen-actie te star ten. Onze actiegroep is niet politiek gericht, niet geloofsgebonden, maar wél emo tioneel geladen. Iedereen, mits ouder dan 16 jaar, wordt verzocht een kaart c.q. brief kaart te sturen naar: Ministerie van Volksgezondheid, Postbus 28070, 3828 ZH Hoogland (voorzien van een handtekening). Abortus en euthanasie zijn bekende woorden, maar hoe noemen we de nasleep van déze maatregel? de actie-secretaris Louis van Rijn Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 Ut zaal d'r toch niet op uutdroaje daawwe op Soest droog 'elegd worre? As daat woar is goan wullie doaluk verhuze. Niet noar Schiedaam of un aangdere naatte ploats, moar daan zou we we toch greig in de buurt blieve. Awwe geejn oardig huus vingde en daawwe toch moar op Soest blieve, daan kope we moar nieuwe gordiene. Vaan die heule dikke. Ajje daan bie ongs die dinge dicht ziet zitte kaajje d'r zeker vaan weze daawwe d'r eentje of tweetje vaatte. Of ut mos vaan de wingter weer zo kouwd worre, daawwe de boel goed aafslute, moar ok daan pikke we d'r eentje veur de kouwe voete. En daat moewe daan toch zelluf wete? Zo as ik ongderlest het 'eleze, bewwe op Soest knaap dorstug. Wel 10% vaan de Soesders kiekt te voak en te diep in 't gloasje en as daat noeng moar 10% bleef, moar 't spul is veul staarker, wel 30% en meer. Wullie komme d'r rongd veur uut daawwe d'r ok greig eentje of tweetje luste, moar we blieve wel bie de tied. We wete aaltied hoe loat of de klok ut het en waat veur daag daattut is. We ben niet vaan gis tere. En we vaaste ok un poar doage in de week. Ajje aalle doage biefstuk eet, vijje d'r op 't lest ok niks meer an. Moar daattut vaandoag de daag goed uut de hangd loopt mettut taappe, daat kaajje vaan ming anneme. En 't aarg- ste is, daat de jeugd zo'n baarre dorst het. Ajje vrogger thuus joarug waas of je haad un feesie, daan kreje un gloasie prik of limonnoajestroop met un kwaak woater d'r bie in, moar noeng vier je aallus met kraatte pils. Mojje vriedaags of zoaterdaags kieke bie de super maarte. De winkelwoagetjes zoake omtrent deur vaan de kraatte. En noeng wil de gemeengte prebere de vloed aaf te daamme. We motte zelluf ut goeie veurbeeld ge ve, zee un roadslid, waant ze wis ok daat sommige leje vaan de aalgemeej- ne bestuurscommissie noa de vergoade- ring ok wellus aargus un versnoape- ring achterover sloege. Is dat noeng zo aarrug? Vaan ming niaagge ze! Aas ik in de commissie zaat gong ik zo meej, moar ik zit thuus en schrief ut gehannes. En as daat 's oaves niet zo wil lukke, daan neem ik ok wellus iets uut un vierkaangte flakkon en ver deed, daat hellupt voak meroakels. Moar nog us, je mot de moat hou we. Driekwaarts of vierkwaartsmoat, kaan niet schele, moar geejn polonaise bie ming thuus. Zaa'k je us zeige hoe daajje aarmoei kriegt met draank? Teveul vrieje tied, moar veuraal teveul cengte op zaak bie de jeugd! Stoer doeng en ajje geld zaat het is daat ok maakkeluk zaat! Toen'k ut droge proatje vaan de commissie laas, kreeg ik in de goate daat. in de zellufde kraangt niet eejn verhoaltje sting over sjuffeurs met de weinig bloed in 'dr aalcohol. En daat houw ik aaltied bie, ut ben d'r meestaai zo'n stuk of zes per week. Moar deuze week dus geejn eejn. Zuwwe us wedde daat ut niet zo blieft? Wedde om un neutje? Ajje 't ming vroagt, daan mo'k zeige, kiek noar je eige en denk om un aang- der. We baarste voortemee vaan de computers moar d'r motte d'r nog veul zelluf lere telle. HANNES VAN DE NENG Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Deze vraag werd ook hardnekkig ge steld in het beroemde liedje met de zelfde titel door Lou Bandy in vroeger dagen. Nu is zij van toepassing op de fotowedstrijd "Soester Sport - met fan tasie in beeld gebracht"-, die de gym nastiekvereniging "De Springbokken" ter gelegenheid van haar derde lustrum heeft uitgeschreven. Hoewel de actie in mei al is gestart en tot september voortduurt, herinneren wij elke amateurfotograaf in onze ge meente er aan, dat het hier gaat om technisch goed uitgevoerde foto's, die op een of andere manier iets met sport te maken hebben. Wie op een originele wijze iets daarvan in beeld kan brengen of kan vastleg gen wat er in het veld, langs de lijn, in de zaal of op de tribune gebeurt, span ning verraadt, komisch of tragisch is, statisch of dynamisch effect sorteert, heeft alle kans om in de prijzen te val len. De Sportstichting en de Oudheidkamer hebben reeds hun volle instemming met deze wedstrijd betuigd en hun me dewerking toegezegd, evenals de vol gende fotozaken waar belangstellenden nadere informatie kunnen krijgen op stencil en deelnemers tenslotte hun foto's kunnen inleveren, inleveren Foto Van Oosten, Soesterbergsestraat 57,tel. 13109. Foto Swager, Van Weedestraat 85, tel. 13917. Foto Astra, Beukenlaan 37, tel. 14015. Foto 't Hartje, Koninginnelaan li, tel. 23737. Natuurlijk kunt u ook terecht voor in lichtingen op het Verenigingskantoor van "de Springbokken" in Gebouw "Eltheto" aan het Driftje 4a in Soest- Zuid op kantooruren in de morgen of via telefoonnummer 12723 en bij geen gehoor 15232. 1946 1986 met medewerking van TRIO ROB HOEKE Zondag 31 augustus 20.00 uur „Groot Kievitsdal", Baarn Kaartvoorverkoop t/m 23 augustus £7,50 (daarna 30,—) V.V.V. kanto ren Baarn, Soest en Hilversum. INFO: 02155-2035.,.

Soester Courant | 1986 | | pagina 11