Ruilverkaveling Eemland gaat bijna 100 miljoen kosten 'Probleemdrinkers hoeven niet alleen te staan' PAGINA 12 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 stemming vindt waarschijnlijk in 1988 plaats ndag 0-13.00 Zelfhulporganisatie Anonieme Alcoholisten (A.A.): VVD-forum in Soesterberg WÊÊÊÊÊmmm Bijna een kwart eeuw nadat in 1963 - de eerste aanvraag voor meuwe ruiiverKaveimg in net Kernland werd ingediend, ijst anes erop dat deze grootscheepse "herinrichting" van het gebied nu inderdaad voor de deur staat. Dat bleek vorige week tijdens een persconferentie in het Baarnse kasteel Groene veld, waar de heren T. Roodnat en J.C. Bouwmeester - resp. waarne- nend voorzitter en secretaris van de provinciale Landinrich tingscommissie - het voorontwerp-plan presenteerden. Soest Ispeelt overigens een bescheiden rol in het geheel. [Naar verwachting worden de voorbereidende procedures in het ■komende jaar afgerond en in 1988 zal, naar de commissie hoopt, 1de eindstemming plaatsvinden. De commissie werkt al sinds ■1977 aan de voorbereidingen. Ook in de jaren veertig en vijftig Izijn er verkavelingen geweest, waarbij het nog ging om zgn. "ei- Igenaarsverkaveling". In het nieuwe plan zijn het vooral de ge- I bruikers die de beslissingen zullen moeten nemen. iHet voorontwerp voor de ruilverkaveling Eemland omvat een inrichtingsplan voor het gehele gebied, zoals op de kaart is aan- gegeven. Aan de hand van dit voorontwerp zal in de komende I tijd de inspraak gaan plaatsvinden. Voor inwoners van Soest ge lbeurt dat op woensdag 3 september a.s. tijdens een "inspraak- 1 bijeenkomst" in de Rank aan de Soesterbergsestraat 18 (aan- Ivang 20.00 uur). Daarnaast is er gelegenheid om een standpunt I kenbaar te maken tijdens een van de "zitdagen" op maandag 27 I oktober in het Brandpunt in Baarn, Oude Utrechtseweg 6, tussen 19.30 en 12.30 uur. Het gebied Het ruilverkavelingsgebied ligt in het noorden van de provincie Utrecht, in de gemeente Eemnes, Bunschoten- Spakenburg, Amersfoort, Baarn en Soest. Binnen het ruilverkavelingsge bied zijn tevens gronden in gebruik van bedrijven die gevestigd zijn in de ge meente Huizen, Laren en Blaricum. Het gebied is ca. 8000 ha groot. Daarvan is ca. 7300 ha agrarisch ge bruik (cultuurgrond) terwijl het overi ge wordt ingenomen door wegen, wa terlopen, beplanting, erven en dergelij ke. Het agrarisch grondgebruik betreft vrijwel uitsluitend grasland. De na tuurlijke ontstaanswijze van het gebied is zeer sterk beïnvloed door de rivier de Eem, die het gebied in noord- zuidrichting doorsnijdt, en door de voormalige Zuiderzee langs de noord zijde van het gebied. Als gevolg van overstroming en de lage ligging zijn in het verleden in de Eempolders veen-, klei- en klei op veengronden afgezet. Het tot in recente tijd aanwezige over stromingsgevaar heeft tevens tot ge volg gehad dat de polders vrijwel onbe bouwd zijn gebleven. Ook beplanting komt daar nauwelijks voor. Land schappelijk heeft het grootste deel van Eemland daardoor een zeer kenmer kend open karakter. Een uitzondering hierop vormen de overgangsgebieden naar de aangren zende hogere delen langs de westzijde en de zuidoostzijde van de ruilverkave ling. Daar is meer kenmerkende be planting aanwezig terwijl met name in het zuidoostelijke deel de bebouwing verspreid voorkomt. Dit in tegenstel ling tot de open polders waar de bebouwing gevestigd is in de verschil lende kernen en langs de randen van d$ze polders achter de aanwezige dij: k$n~*T' Iri Eemland zijn belangrijke natuur waarden aanwezig. Het gaat daarbij om weidevogelpopulaties en om ge biedsdelen waar belangwekkende planten voorkomen Knelpunten In agrarisch opzicht vormt de huidige verkaveling van het gebied een groot probleem. De boerderijen liggen vaak niet aansluitend bij de grond maar op grote afstand daarvan. Bovendien gaat het vaak om meerdere kavels per be drijf. Gemiddeld zelfs om 3,7 kavels per bedrijf. Dit brengt veel extra werk en kosten met zich mee op de melkvee houderijbedrijven. Bovendien staat deze slechte verkaveling de overstap naar een doelmatige, kostenbesparen de en arbeidsverlichtende bedrijfsvoe ring in de weg. In het gebied is een naar verhouding dicht wegennet aanwezig. De kwaliteit van deze wegen is echter vaak onvol doende omdat de verharding niet bere kend is op de huidige transportmidde len en onderhoudsgevoelig is. Voorts biedt het bestaande wegennet moge lijkheden voor sluipverkeer. Dit doet afbreuk aan de verkeersveiligheid en de rust in de polders. De waterbeheersing laat in grote delen van het ruilverkavelingsgebied veel te wensen over omdat de aanwezige voor zieningen ontoereikend zijn voor het handhaven van optimale peilen. Planvoorbereiding Nadat diverse aanvragen voor ruilver kaveling waren ingediend is in 1976 daadwerkelijk begonnen met de voor bereiding van het ruilverkavelings plan. In deze voorbereiding heeft aan vankelijk de discussie over de invulling van het landschap en de natuur een belangrijke rol gespeeld. De impasse die daarover dreigde te onstaan is me dio 1983 doorbroken. Toen heeft de toenmalige Centrale Cultuurtechni sche Commissie, die landelijk verant woordelijk is voor het landinrichtings- beleid in Nederland, randvoorwaarden gesteld waaraan op dit punt moest wor den voldaan. Vervolgens zijn door de landinrich tingscommissie Eemland de nodige on derzoeken verricht en is overleg ge voerd met de bij de ruilverkaveling be trokken instanties om tot een vooront werpplan te komen. Dit onderzoek betrof bijvoorbeeld de verkavelingsmogelijkheden, de water beheersing, kostenafwegingen van ver schillende mogelijkheden enzovoort. Uiteindelijk heeft dit geresulteerd in het thans voorliggende plan dat de in stemming heeft van de Secretaris van de Centrale Landinrichtingscommissie (als opvolger van de eerdergenoemde Centrale Cultuurtechnische Commis sie). Overleg van wegen De ruilverkavelingsprocedure houdt tevens in dat bij de uitvoering van het plan de eigendom, het beheer en het on derhoud van wegen wordt geregeld. Gebruikelijk is dat de voorstellen daar toe reeds in het voorontwerp worden aangegeven. Voor Eemland was dat niet mogelijk omdat tussen de betrok ken instanties nog overleg gaande is oyer.jde mogelijke overdracht van we gen en de financiële gevolgen die dat met zich mee kan brengen. De landinrichtingscommissie is van mening dat in beginsel de uitkomst van deze discussie niet van invloed zal zijn op de technische en ruimtelijke opzet van het plan en evenmin op de door de individuele belanghebbenden te beta len landinrichtingsrente. In dat licht biedt het voorontwerp daarom vol doende duidelijkheid om de inspraak te laten plaatsvinden. In het voorontwerp is daarom in afwachting van de uit komst van het overleg over dit ontwerp uitgegaan van de huidige beheerssitua- tie. Ten behoeve van de verbetering van de verkaveling is in het voorontwerp de mogelijkheid voor 49 gesubsidieerde boerderijverplaatsingen opgenomen alsmede 5 opschuivingen naar vrijkomende, nog goed bruikbare, be drijfsgebouwen. De nieuwe plaatsen zijn globaal in het voorontwerp aange geven op grond van een door het Ka daster uitgevoerd onderzoek. De her verkaveling van grond is er op gericht de gronden zoveel mogelijk aanslui tend bij de gebouwen toe te delen of op zo kort mogelijke afstand daarvan. Door de boerderijverplaatsing ontstaat er ruimte voor een betere toedeling voor bedrijven die niet verplaatsen. Voorts kan de boerderijverplaatsing bijdragen in de vorming van de natuur reservaten. Als het om verplaatsingen uit de woon kernen gaat kunnen de boerderij ver plaatsingen tevens bijdragen aan het opheffen van de milieu-overlast. Doelmatige ontsluiting Volgens het voorontwerp zal een be langrijk aantal wegen gereconstrueerd worden en zullen in enkele gevallen nieuwe weggedeelten worden aange legd. Doelstellingen daarbij zijn dat een doelmatige ontsluiting voor de landbouw ontstaat en dat anderzijds het sluipverkeer in de polders zoveel mogelijk geweerd wordt. Bovendien draagt het reconstructieplan voor de wegen bij in de verkeersveiligheid en in het tot stand komen van minder on derhoudsgevoelige wegen. In verband met het weren van niet noodzakelijk verkeer zullen enkele we gen aan de openbaarheid worden ont trokken en voorziet het plan in de on derbreking van het doorgaand karak ter van enkele wegen. De wegrecon- structie houdt in het algemeen een verbetering van de wegfundering en de verharding in met soms een beperkte verbreding van de bestaande verhar dingsbreedte. Op het gebied van de waterbeheersing voorziet het voorontwerp in de vervan ging van vijf verouderde hoofdbema lingen van de in totaal zes gemalen in het gebied. Tevens zullen andere kunstwerken en waterlopen worden verbeterd. De aanpassing van het hoofdwaterlopenstelsel zal overigens beperkt blijven tot de aanpassing van de profielen van de reeds aanwezige hoofdwaterlopen. Slecht is een beperkt aantal gevallen zullen geheel nieuwe hoofdwaterlopen. Slechts in een beperkt De verbeteringen in de waterbeheer sing zijn erop gericht om in de agrari sche gebiedsdelen afhankelijk van de grondsoort optimale peilen te kunnen handhaven. Kwel Het grote natuurreservaat nabij Eem nes en het reservaat in de polder Zel- dert zullen een eigen waterbeheersing krijgen, zodat daar te zijner tijd water peilen kunnen worden ingesteld die af gestemd zijn op het natuurbelang. Bij FotoGoos van der Wilt De heren Bouwmeester en Roodnat (voor de kaart) aan het woord bij de ■presentatie van het plan. het ontwerpen van het waterbeheer- singsplan is bijzondere aandacht besteed aan de instandhouding van de kwel in het gebiedsdeel ten noorden van Soest. Deze kwel is van belang voor bijzondere plantensoorten. Het ruilverkavelingsplan omvat een vijftal natuurreservaten met een totale oppervlakte van ca. 380 ha. De aanwij zing van deze reservaten vindt plaats in het kader van de Relatienota. Van de reservaten zal 300 ha in het kader van de ruilverkaveling worden gereali seerd. Uit landschappelijke overwegingen zal in de centrale open delen van de pol ders geen boerderijvestiging plaats vinden. Dit overeenkomstig de eerder aan het plan gestelde randvoorwaar den. Bestaande beplanting zal worden gehandhaafd. In het voorontwerpplan is opgenomen dat deze beplanting in het zuidelijk deel van de ruilverkave ling kan worden versterkt en aange vuld. Tevens zijn enige nieuwe landschaps elementen nabij de kern van Bunscho ten opgenomen. Voor enkele plaatsen is in het plan bij zondere aandacht gegeven aan het handhaven van cultuurhistorische ken merken, zoals het slotenpatroon ter plaatse. Op beperkte schaal zullen enige recre atieve voorzieningen worden getroffen. Zij zijn met name gericht op wandel en fietsmogelijkheden, de sportvisserij en een surfmogelijkheid. Het gaat daarbij in hoofdzaak om de Zomerdijk van de Eem in Eemnes en het gebied aan de westzijde van de kern van Bun schoten. Kosten en effecten De kosten van het voorontwerpplan zijn op basis van het prijspeil van 1-1- 1986 geraamd op ca. 99 miljoen gulden. Een belangrijk deel van deze kosten zullen worden bijgedragen door het rijk en door belanghebbende instanties zoals provincie, gemeenten en water schap. Uitgaande van het voorontwerp is dat ca. 69 miljoen gulden. De gezamenlijke eigenaren zuleen bij na 9 miljoen moeten betalen middels de zogenaamde landinrichtingsrente. Dat komt gemiddeld op een jaarlijkse last van ca. 75,- per ha gedurende 26 jaar. In hoeverre deze kosten voor ieder afzonderlijk zullen afwijken van het gemiddelde is afhankelijk van het nut dat zijn grond bij de ruilverka veling heeft gehad. Een deel van de totale kosten, ruim 21 miljoen, zal contant door belangheb bende afzonderlijke eigenaren moeten worden betaald. Het betreft het in de begroting opgenomen niet-gesubsidi- eerde deel van de kosten voor die wer ken die men vrijwillig aangaat zoals boerderijverplaatsing, kavelverbete- ringswerken en dergelijke. Voor de landbouw vloeien de baten vooral voort uit de verbeterde water huishouding en betere verkaveling. Daardoor zijn kostenbesparingen mo gelijk en is in veel meer gevallen dan nu, de overstap na^r 'een moderner bedrijfsopzet mogelijk. Met de kanttekening dat het om een al gemene berekening gaat, blijkt dat ge middeld de toename van de arbeidsop- brengst bijna 800,- per hectare per jaar kan bedragen. Daar gaan uiter aard nog wel een aantal lasten vana f zoals de landinrichtingsrente en de kosten van eigen investeringen maai' ook dan resteert een belangrijk voor deel. Los van de puur economische (agrari sche baten heeft de uitvoering van het plan ook belangrijke andere voordelen die zich bovendien niet altijd in geld la ten uitdrukken. Hierbij valt bijvoor beeld te denken aan zaken als ver keersveiliger en onderhoudsarmere wegen, verbetering van het woon- en leefklimaat doordat agrarische bedrij ven uit de kernen kunnen verplaatsen, aanleg van enige in omvang op het ge bied afgestemde recreatieve voorzie ningen. En niet te vergeten het op zo doelmatig mogelijke wijze vormgeven aan een stuk natuur- en landschapsbe scherming. Inspraak Inspraak op het voorontwerp is moge lijk in de periode van 7 augustus 1986 tot 7 november 1986. Het voorontwerp is in dit kader toegezonden aan de be trokken instanties voor hun officiële re actie. Tevens is het voorontwerp op ruime schaal in de streek verspreid. Voor zover men geïnteresseerd is en geen voorontwerp heeft toegezonden gekregen is het rapport kosteloos ver krijgbaar op de gemeentehuizen van de betrokken gemeenten, op het water schapshuis van het waterschap de Eem te Bunschoten en bij het secreta riaat van de landinrichtingscommis sie. f Museumlaan 2, 3581 HK Utrecht, 030-520834). De inspraak staat voor ie dereen open. Voorts bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan de door de landin richtingscommissie georganiseerde in formatie en inspraakbijeenkomsten rond eind augustus. De schriftelijke in spraakreacties kunnen worden gericht aan de landinrichtingscommissie op het eerdergenoemde adres. De inspraakreacties zullen door de landinrichtingscommissie worden ver werkt. Daarvoor kan nader onderzoek en overleg met betrokken instanties nodig zijn. De inspraakreacties en het geen daarmee gedaan is worden opge nomen in een inspraakverslag. Dit rap port zal aan de insprekers worden toe gezonden en is te zijner tijd voor ieder een verkrijgbaar. Uiteindelijk resulteert de verwerking van de inspraak in het plan waarover gestemd zal worden. Nadat de ver schillende instanties het ontwerp van dit plan hebben goedgekeurd zal het stemmingsplan door G.S. van Utrecht ter visie worden gelegd. Nadat G.S. in gekomen bezwaren heeft afgehandeld zal zij de stemming laten plaatsvinden. Naar zich nu laat aanzien zullen de ver schillende goedkeuringsprocedures in 1987 worden doorlopen en zal de stem ming mogelijk begin 1988 kunner plaatsvinden. De Lange Brinkweg in Soest vormt de grens van het verkavélingsplan. Foto: Goos van der Wilt Toelichting bij de kaart Op de kaart zijn de hoofdlijnen van het plan weergegeven. Met name zijn de te reconstrueren en nieuw aan te leggen wegen aangeduid. In samenhang met het wegenplan zijn ook de voorgenomen weg- onderbrekingen aangegeven. Van het waterbeheersingsplan zijn de plaatsen van de te vernieuwen gemalen en de nieuwe opmaalinstallaties aangege ven. Het hele stelsel van waterlopen is op deze kaart niet aangegeven. Zoals uit de tekst blijkt wordt zoveel mogelijk het be staande stramien van hoofdwaterlopen gehandhaafd. De aan te brengen landschapselementen ten westen van Bunschoten zijn weergege ven, evenals enkele bestaande te handha ven bos-elementen. De aanwezige berm beplantingen zijn niet opgenomen. Omwille van de leesbaarheid van de kaart zijn ook de singelbeplantingen in het zuid oostelijk deel van het plangebied niet opgenomen. In de tekst is wel aandacht aan deze elementen geschonken. De officiële kaart bij het voorontwerp ten be hoeve van de inspraak bevat wel de te handhaven en te versterken singelbeplan tingen. Eveneens zijn om reden van de lees baarheid van de kaart de fietspaden niet op de kaart gezet. 13.30- 10.00- .00- Het alcoholgebruik in ons land neemt hand over hand over. Kran ten, televisie en radio besteden steeds vaker aandacht aan de kwalijke gevolgen die het gebruik van alcoholhoudende dranken kan hebben. En een organisatie als Veilig Verkeer Nederland heeft het ludieke poppetje dat ons vriendelijk maant "Glaasje op, laat je rijden' vervangen door keiharde televisiebeelden en de even harde leus: 'Alcolhol in het verkeer... al gauw een misdaad'. Het aantal alcoholverslaafden groeit echter nog steeds, alle waar schuwingen en hulpverlening ten spijt. Eén van de groeperingen die hulp bieden aan alcoholisten bestaat uit mensen die aan den lijve hebben ondervonden welke diepe ellende alcohol kan ver oorzaken: de Anonieme Alcoholisten, in het spraakgebruik be kend als 'de AA'. Op z'n tijd kan het best gezellig zijn, een biertje, een borreltje, een glas wijn. Veel mensen gebruiken alcohol met mate en met verstand. Als een opkik- kertje na de werkdag. Of om een fees telijk tintje te geven aan de maaltijd. Wanneer deze mensen met de auto naar een feestje gaan 'waar wat wordt ge schonken', spreken zij met elkaar te voren af wie op de terugweg zal chauf feuren en dus geen alcohol zal gebrui ken. Zulke mensen hoeven zich de veront rustende berichten over sterk toene mend alcoholgebruik in ons land niet persoonlijk aan te trekken. En de actie van Veilig Verkeer Nederland, waar in alcohol in het verkeer al gauw een misdaad wordt genoemd, is niet op hen persoonlijk gericht. Ongerustheid Maar de toenemende ongerustheid over alcolholgebruik en alcoholmis bruik die tot uiting komt in kranten artikelen en radio- en televisieprogram ma's is er niet voor niets. En een or ganisatie als Veilig Verkeer Nederland vervangt haar vriendelijke verma ning 'Glaasje op, laat je rijden' niet zonder reden door keiharde televisie beelden, waarin verkeersslachtoffers of hun nabestaanden hun trieste verha len komen vertellen. Want tal van mensen gebruiken drank omdat zij menen alcohol nodig te hebben. Om vlotter voor de dag te komen in gezelschap. Om hun verle genheid of hun zenuwachtigheid de baas te kunnen. Om hun problemen te verdringen. Om die, als het ware, te verdrinken. Problemen verdrinken Als iemand drinkt om bepaalde emo ties de baas te kunnen, angst, onbe hagen, geremdheid, is het eigenlijk al oppassen geblazen. En wanneer men sen alcohol gebruiken om tijdelijk hun zorgen en problemen te vergeten, is er beslist iets mis. Zulke mensen lopen een groot gevaar, of zij nu 'onder invloed' achter het stuur gaan zitten of niet. Het gevaar name lijk dat zij weldra niet meer buiten alcohol kunnen. Dat zij niet meer kun nen stoppen met drinken, zelfs niet als Met de verschijning van de notitie over een gemeentelijk alcoholmati- gingsbeleid is de discussie over de alcoholproblematiek in Soest actueel geworden. De redaktie voldoet graag aan het verzoek van de A.A., om, daarbij aansluitend, het nevenstaande artikel in de kolommen van de Soester Courant op te nemen. De notitie over het gemeentelijk beleid komt morgenavond (donderdag 21 augustus) aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Die vindt plaats in de aula van het Chr. College Griftland, Noorderweg, aanvang 19.30 uur. ze dat eigenlijk wel zouden willen. Zelfs niet als zij snakke naar de moge lijkheid om op te houden met drinken. Immers, de zorgen en de problemen die je in alcohol tracht te verdrinken, verdwijnen niet écht. Integendeel, de drinker, man of vrouw, ziet zodra de drank is uitgewerkt die problemen meer levensgroot voor zich. En onder invloed van de 'kater' die op veel drin ken volgt, lijken deze beangstigender dan ooit. Verslaafd raken En wat gebeurt dan in een groot aan tal gevallen? Zo'n man of vrouw grijpt opnieuw naar de drank om in de roes van de vergetelheid te raken. Soms 's morgens al, om de dag aan te kun nen. En het lichaam raakt gewend aan alcohol en gaat om steeds grotere hoeveelheden drank vragen. Dit is niet de meest geschikte Dit is niet de meest geschikte plaats voor een beschrijving van de onnoe melijke ellende van mensen die de slaaf van de alcohol zijn geworden. Van de schade die overmatig alcoholgebruik toebrengt aan lichaam en geest. Van de wanhopige, maar vergeefse pogin gen om 'ermee te stoppen'. Of van de misère van de mensen in hun omge ving. Een miljoen probleemgevallen Doorgaans gaat het niet om mensen die stomdronken lallend in de goot liggen, met vieze, verscheurde vodden aan hun lijf. De mensen die verslaafd zijn aan drank, de alcoholisten dus, zijn niet slechter of beter dan de door snee burger. Men vindt ze in alle geledingen van de maatschappij: advocaten, handarbei ders, huisvrouwen, leraren, werklozen bijstandsmoeders, noem maar op. Het gaat evenmin om een gering aan tal mensen. Naar schatting zijn er in Nederland 300.000 'echte' alcholver- slaafden, alcoholisten. Bovendien is er nog het dubbele aantal, 600.000 Ne derlanders, dat geregeld misbruik maakt van alcohol. Bijna één miljoen mensen dus. Hulpverlening Artsen, pysychiaters, consutatiebure- aus voor alcohol en drugs en andere instanties doen hun uiterste best om de trieste gevolgen van alcoholmisbruik te voorkomen, op te vangen of te be strijden en om de alcoholist te helpen. Ook de alcoholisten zelf proberen hun lotgenoten uit de ellende te bevrijden. Dat wil zeggen, de alcoholisten die zelf zijn gestopt met drinken en die zich hebben verenigd in een zogenaamde zelfhulporganisatie: de Anonieme Al- grens van het gebied te verbeteren plattelandsweg aan te leggen plattelandsweg te bouwen gemaal opmaal installatie wegonderbreking aanpassing kruispunt aan te leggen parkeerplaats via voorkeurplaats voor boerderijbouw I 1 reservaatsgebied i I te handhaven bos L;i 'i/fo.JI aan te brengen landschapselement coholisten, in het spraakgebruik kort weg "de AA". In veel plaatsen in ons land komen zij wekelijks in groepsverband bij elkaar. In de bijeenkomsten van de AA-werk- groepen vertellen de groepsleden hun ervaringen en/of luisteren zij naar de belevenissen van de anderen. Begrip van lotgenoten Het is voor mensen met een drank probleem van de allergrootste beteke nis dat zij merken niet alléén te staan. Dat zij niet als enigen machteloos zijn tegenover de alcohol. Dat anderen met een half woord begrijpen wat hen bezielt. Dit vaak beter begrijpen dan zijzelf. En dat zij in de verhalen van anderen hun eigen bittere ervaringen herkennen. Minstens even belangrijk is het feit dat de AA vierentwintig uur per etmaal telefonisch bereikbaar is. De alcoholist die hulp zoekt, kan het telefoonnum mer van een contactpersoon draaien. En de AA-groepsgenoten onderhou den veelal druk telefonisch contact met elkaar. Wat in een groepsbijeenkomst wordt gezegd, blijft binnen de vier muren van het lokaal waar men bijeenkomt. En wat twee mensen elkaar telefonisch vertellen, gaat alleen en uitsluitend die twee mensen aan. Bovendien ken nen de mensen in de AA meestal al leen eikaars voornaam. Waar iemand woont en wat hij of zij doet in het da gelijks leven behoeft niet worden ver teld. Vandaar de naam Anonieme Al coholisten. Het 'lidmaatschap' van de AA wordt dan ook niet vastgesteld in een admi nistratie. En de AA kent geen verplich te contributie, al wordt een bescheiden bijdrage ter bestrijding van de kos ten van koffie, huur van het lokaal waar men bijeenkomt e.d. op prijs gesteld. Eén voorwaarde stelt de AA wel: de bezoeker van de werkgroep moet de wil hebben om te stoppen met drinken. Lezers die meer willen weten over de AA in onze omgeving kunnen schrij ven naar Postbus 181, 6700 AB Wage- ningen, of bellen met de volgende kon- taktpersonen: 02155-11433 (Riekelt) en 02155-12209 (Jacques). Auto opengebroken Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de auto van de heer C. H. aan de Jan Thijssenhof opengebroken. Er wordt een kenteken- bewijs vermist. Op woensdag 27 augustus a.s. organi seert de VVD Soest/Soesterberg een fo rum-avond in Het Dorpshuis in Soester berg. De bijeenkomst zal in het teken staan van alles wat met Soesterberg te maken heeft. Wethouder drs. G.A.W.G.A. Plomp en fractievoorzitter A. F. M. Krijger zul- len een inleiding houden. Daarna is er ruime gelegenheid voor het maken van opmerkingen en het stellen van vragen aan een forum, dat bestaat uit de twee inleiders en de beide Soester. berger WD-raadsleden, ir. J. j. Eb- bers en W. A. Blaauw. 4 De avond begint om 20.00 uur en is toe- gankelijk voor iedereen die Soesterberg een warm hart toedraagt.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13