'Peretteavond, lustige Abend en braderie L APPEL KROKANTTAART Jos Hendricksen Inschrijving VOENSDAG 20 AUGUSTI IS 1986 PAGINA 15 lostenrijkse stemming stijgt per week in Hartje Zuid HARTJE-ZUID 1966 Vierde Lustrum 1986 "20 jaar Banketbakkerij Jos Hendricksen in Baarn" Op vrijdagavond met de koopavond en zaterdag 23 augustus een van 11.50 OQR voor%Xm Een heerlijk stuk gebak dat uw tong zal strelen, voor een zeer betaalbare prijs. Banketbakkerij Tel. 02154-12162 Banketbakkerij Jos Hendricksen Baarn viert vierde lustrum Politiemensen fietsen voor 'De Blauwe Vogel' Vraag onze folder .n9ÏÏÏÏTr-B^S-f%fe llTll-n-M PANSCENr&fJM Programma van Operette-avond Militaire Truckersdag Bromfietser gepakt Diefstal uit auto Nazomer: Wandeltijd Hartje-Zuid organiseert 'Oostenrijkse' kleurwedstrijd voor de jeugd van Soest Dag/avondonderwijs voor bijna iedereen mogelijk ien vijftig man en vrouw tellend koor fcen riant bezet Delfts Promenade Or' [rest, een tot concertzaal omgetoverde fbouw-hal van de firma G.W v d Grift km de Ferdinand Hnycklaan'eii veel fcrije tyd van de organisatoren in ISoest-Zuid zijn de ingrediënten voor leen semi kiassleke Oostenrijkse avond hie zal klinken als klok. Nog nimmer Iwerd in Soest op deze wijze hnlde ge- bracht aan de groten van weleer zoals IJohann Straus, Franz Lehdr, Robert Stolz, Carl Müiocker en Carl Zeiler. De heer G.W. v.d. Grift stelde zijn nieuwe hal graag ter beschikking en stelde de Promotiecommissie bovendien een ro yaal bedrag ter beschikking om deze manifestatie mogelijk te maken. r moet weliswaar nog heel wat water door de Eem voordat alles in kannen en kruiken is, want er zijn nog bergen hverk te verzetten, maar dat de liefheb bers van de Weense Operette aan hun Itrekken zullen komen staat bij Ivoorbaat vast. Dat zal overigens niet ■mrnder het geval zijn met de ^belangstellenden voor een "Lustige ■Wiener Abend'"Ein Abend mit Vink" ■zu die kunnen heten, want onze ■populaire dorpsgenote, zal samen met ■de eveneens in Soest residerende Jay ■Delmore, present zijn op zaterdaga- ■vond in dezelfde speciaal ingerichte hal van V.d. Grift. I l.l Een plezierige avond met dansen na, tot 01.00 uur. Voor beide avonden is de kaartverkoop inmiddels gestart. U kunt terecht bij alle Hartje-Zuid winkeliers, de Rabobanken in Soest en bij het kantoor van de Soester Courant. De kaarten kosten 15,- per persoon. De beide avonden beginnen om 20.00 Winkeliers Niet alleen de Braderie op vrijdagavond 12 september vanaf 18.00 uur weer veel bezoekers trekken, de hele week, van 8 tot en met 13 september zal er in Zuid van alles te doen zijn. De twee avonden bij V.d. Grift zijn vast en zeker hoogte punten, maar ook bij de winkeliers valt de hele week veel te beleven. Wie bij voorbeeld bij Wijnands handdoeken koopt kan daar gratis zijn of haar naam in laten borduren. De etalage van Wijnands wordt omgetoverd tot een Oostenrijks aandoende straat. Bij "Syllie Hair", vlak ernaast, verschijnt een fontein, spuitend en al en alle Syllie-mensen zien er sowieso de hele Oostenrijkse week fraai Oostenrijks uit. Dat zal wel op veel meer plekken gebeuren, want Syllie heeft haar ui terste best gedaan zoveel mogelijk kostuums aan de winkeliers te slijten op huurbasis. Het zal ons benieuwen hoeveel Lederhosen en Dirndl-jurken achter de toonbanken vandaan zullen komen Er komt een speurtocht langs een aantal etalages. In de krant worden vragen gesteld; de antwoorden zijn te krijgen in de etalages van enkele tien tallen winkeliers. Welke winkeliers daar aan meedoen is te zien aan een speciaal in de etalages opgehangen bordje. Het antwoord hangt daarbij in de buurt. Bij Eb. Kareisen staat voor de Braderie een flitsende sportmode- show op steigers voor de deur op het programma en bij Gerth Reisburo binnen kan de hele week lang gehan deld worden in Oostenrijkse postzegels. Er is constant een deskundige van de Postzegelvereni ging "Eemland" aanwezig met, zoals dat officieel heet "interessante ka vels" met magnifieke exemplaren. Nog een Soester sportvereniging, die van de duiven, werkt samen met Ree horst en zijn Meermarkt. U krijgt ge- durende de Oostenrijkse week bij Ree horst een nummertje bij zoveel gulden boodschappen, dat correspondeert met het vluchnummer van een duif. Er is op zaterdag 13 september een vlucht vanuit België en wie het nummer heeft van de eerstaankomende duif is 's avonds gast bij het Wiener gebeuren bij V.d. Grilt. Daar wordt dan de hoofd prijs uitgereikt. Nadere mededelingen volgen, zoals nog zo vele.... Aros Er zijn afspraken gemaakt met de Aros, de Algemene Radio Omroep Soest, die uitzendingen verzorgt in "Zonneglo ren" en Verzorginstehuizen. De Aros zal de hele week reportages en interviews maken. De Operetteavond zal in zijn geheel worden opgenomen, van de za terdagavond, waar vrolijkheid, zang en dans troef zullen zijn, worden flitsen uitgezonden. Afgelopen maandag zijn de winkeliers in Hotel V.d. Brink bij el kaar geweest om de laatste ideetjes samen uit te werken. Volgende week zal een grote hoeveelheid nieuws over de overige winkelactiviteiten bekend kunnen worden gemaakt. Affiches zulen verschijnen, en er komen mede delingen over de ballonnenwedstrijd, die René Grendel zal organiseren met Van Essen Optiek. Duizend ballonnen De kleurwedstrijd gaat van start. Er wordt een prachtige door Carol Voges getekende plaat, waarop de Oostenrijkse koeien, bergen en watervallen, onder de schooljeugd verspreid. Ook bij Van Oosten zult u een koe aantreffen. Daar kunt u tijdens de Braderie naast of ach ter gaan staan. Van Oosten fotografeert u waarschijnlijk gratis, en dan mag u uw plaatje de volgende dag komen halen! Bij Gerth voor de deur wordt een grote skibaan gebouwd waarop een stuntteam halsbrekende toeren zal uithalen, én er komt ergens een lang- laufbaantje waarop wedstrijden worden gehouden. Misschien ontdekt u daar nog wel goede bekenden.... En er is alom muziek. De Eemlander Blaaskapel is aanwezig en er zijn twee Lustige "Hollander". Wij denken dat het verstandig is om de week van 8 tot en met 13 september a.s. vrij te houden, want het mag duidelijk zijn dat er naast veel vertier ook veel voordeel te halen zal zijn in Hartje-Zuid, en dan bedoelen we daar de hele Soesterberg- sestraat en de Zuidpromenade mee. Om dit feest niet zomaar voorbij te laten gaan bieden wij u aan: iW Zaterdag 23 augustus a.s. is voor de bekende Baarnse banketbakkerij Jos Hendricksen - op de hoek van de Laan straat en de Nieuwstraat in onze buur gemeente - een feestda. Dan wordt namelijk het vierde lustrum gevierd, dat eigenlijk al in juli had moeten plaatsvinden. Wegens de vakantie is echter gekozen voor een later tijdstip- Vorig jaar werd overigens het 80-jarig bestaan van de banketbakkerszaak al luister bijgezet. De familie Hendrick sen heeft daarvan nu twintig jaar voor haar "rekening" genomen en laat dat feit niet ongemerkt voorbijgaan. De hele dag door zijn er activiteiten op deze bekende Baarnse hoek; Jos Hen dricksen is dan in de weer met het bui ten vervaardigen van die fijnproevers- produkten waarmee hij in de loop der jaren een enorme bekendheid heeft gekregen: oliebollen, appelflappen en appelbeignets. In 1984 verdiende Jos Hendricksen met zijn "bestseller" - de fameuze appel - krokanttaart - landelijke bekendheid creatiefse banketbakker van Neder land. De etalage zal daarvan op fees telijke wijze zeker opnieuw getui- A1 met al reden genoeg om zaterdag a.s. (én de voorafgaande vrijdagse koopavond) een kijkje te nemen bij Jos Hendricksen. Op zaterdag vindt er in Baarn de hele dag, van 9.00 tot 16.00 uur, gratis bezorging aan huis plaats. Dat gebeurt met gebruikmaking van maar liefst twee paardenspannen. Op dinsdag 26 augustus 1986 organiseert de sportvereniging van de Koninklijke Marechaussee district Utrecht voor de 6e maal in successie "De ronde van de Utrechtse Heuvelrug". Dit is een fietstoertocht waaraan deelgenomen wordt door poli tiemensen, aangesloten bij de Neder landse Politie Sportbond. Dit jaar zul len evenals vorig jaar zo'n 150 tot 200 politiemensen deelnemen. De tocht voert door een groot deel van de provincie Utrecht, waarbij met na me de Utrechtse Heuvelrug het hoofd bestanddeel vormt. Zo moeten bijvoor beeld de Amerongse berg, de Grebbe- berg en de Koerkeuvel bij Rhenen be klommen worden. Voor de eerste maal is aan deze toer tocht een goed doel verbonden. De op brengst zal ten goede komen aan het Kinderdagverblijf "De Blauwe Vogel" aan de Bosstraat 77 te Soest. In dit kader zijn een aantal bedrijven in Soest bereid gevonden een financiële bijdrage te leveren. Het geld zal be steed worden aan een vakantieweek met de kinderen van het dagverblijf in 1987. De opbrengst zal op de dag van de toer tocht door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht wor den overhandigd aan een vertegen woordiging van het dagverblijf. Dit zal plaatsvinden op het terrein van de bri gade der Koninklijke Marechaussee te Utrecht, waar tevens start en finish zijn. Klubs voor: beginners - gevorderden - vergevorderden scholieren - jongeren 18-35 jaar. Paren en gehuwden - kinderen. Privé klubs Ballroom - Zuid-Amerikaans Rock 'n Roll 's Tvnn7 Van4 00 - 17 00 VVee8'""e€straat 205-207 W '9.00 - 2,„00 uur Tel. 02155-17954 Klubs voor iedere leeftijd. m.m.v. het Delfts Promenade Orkest in het kader van de "Hartje-Zuid Oostenrijkweek" te verzorgen door de Gooise Operette op donderdagavond 11 september in Soest 1.) 2.) 7.) 8.) 9.) 10.) Einzugsmarsch/ Johann Strauss Jr. Gern hab' ich die Frau'n geküsst/Lehar Vilja-Lied/Franz Lehar aus dem Süden/Joh. Strauss Jr. Auf der Heide Blüh'n die letzten Rosen/Robert Stolz Du solist der Kaiser meiner Seele sein/Robert Stolz Lippen schweigen/Frans Lehar Leichtes Blut-Polka schnell/ Joh. Strauss Grüss' mir mein Wien/Franz Lehar Mein Herr Marquis/Joh. Strauss Jr. Pauze 11.) Wiener Melange DPO/Koor G.O. Solist Dick Koblens /DPO Soliste Marianne van Dolen /DPO en koor G.O. DPO Solist Henk van de Hesseweg/ DPO Soliste Tiny Koopmanschap DPO Solisten Tiny Koopmanschap en Ton Kaljee/DPO DPO Solist Ton Kaljee/DPO Soliste Marianne van Dolen/ DPO en Koor G.O. Solisten Tiny Koopmanschap, Marianne van Dolen, Ton Kaljee en Dick Koblens. Aan de piano: Hans C. Janssen. Koor GO. 12.) Finale 2e bedrijf 'Die Fledermaus'/Solisten: Marianne van Dolen, Johann Strauss Jr. 13.Auf Ferienreise - Polka Schnell/ Josef Strauss 14.Schenkt man sich Rosen in Tirol/ Carl Zeiler 15. lm Krapfenwaldl - Polka/ Joh. Strauss DPO Tiny Koopmanschap, Henk van de Hesseweg, Wim Joosten en Ton Kaljee. Piano: Hans C. Jans sen en koor G.O. DPO Solisten: Tiny Koopmanschap en Dick Koblens/DPO en Koor GO 16.Dunkelrote Rosen/Carl Millöcker 17.Spiel auf deiner Geige/Robert Stolz 18.Radetzky Marsch/Joh. Strauss Sr. 19.Wer uns getraut/Joh. Strauss Jr. 20.lm weissen Rössl, koorselectie/ Bernatzki Het Delfts Promenade Orkest staat o.l.v. Wil de Regt PresentatieRobert Bon Algehele leiding en regiedirigent Hans C. Janssen Solist Ton Kaljee/DPO Soliste Marianne van Dolen/DPO DPO Solisten: Marianne van Dolen en Henk van de Hesseweg/DPO en Koor GO DPO en Koor GO Evenals verleden jaar wordt het Mili taire Luchtvaart Museum op de Mili taire Truckersdag, zaterdag 30 augus tus a.s. van 11.00 tot 16.00 uur, open gesteld om het bezoek aan het Kamp van Zeist bij Soesterberg die dag nog aantrekkelijker te maken. Verleden jaar trok het museum op die dag duizenden bezoekers. Op 30 augustus zal door een groot aantal zowel nationale als internatio nale militaire chauffeurs worden ge streden om de fel begeerde titel natio nale militaire behendigheidsrijder. Er wordt gestreden in teams van drie rijders. De wisselbeker ging verleden jaar naar het Amerikaanse team. In een internationale "Static Show" wordt een groot aantal militaire en burger voertuigen opgesteld, waaron der een aantal die nog niet eerder in Nederland te zien waren. Er is een grote modelbouwshow en de militaire oldtimers, zoals een echte FORD-JEEP, staan zeer toepasselijk opgesteld op het museumterrein en bij de ingang van het luchtvaartmuseum waar ook de legendarische C47-DA- KOTA, de militaire versie van de be roemde Douglas DC-3 staat opgesteld. Er worden films gedraaid terwijl in het luchtvaartmuseum een gevarieerd luchtvaartprogramma op video wordt gepresenteerd. Tussen 13.00 uur en 16.00 uur is de aankomst gepland van een rally voor 4x4 voertuigen. Deze spe ciale voertuigen dienen enige hindernis sen te nemen zoals een wip van twee meter hoog. toeschouwers verwacht op het Kamp van Zeist, dat op 30 augustus a.s. van 9.00 tot 16.30 uur gratis kan worden be zocht. De gratis parkeerplaats, met borden aangegeven, ligt naast de weg Soesterberg naar Soest. De bezoekers worden kosteloos van deze parkeer plaats naar het Kamp van Zeist v.v. vervoerd. Het Militaire Luchtvaart Museum, nor maal open op dinsdag t/m. vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur, is zoals al tijd gratis te bezoeken. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie de 15-jarige J.S. uit Soest aangehouden, omdat hij met een bromfiets zonder verzekeringsplaatje op de Ossendamweg was betrapt. De jongeman, die nog niet oud genoeg is om een brommer te mogen berijden, negeerde het stopteken van de politie en ging er met gezwinde spoed van door. Op de hoek van de Plasweg en de dr. s'Jacobstraat kwam hij ten val, zonder letsel overigens. De bromfiets werd voor technisch onderzoek in beslag genomen en tegen S. werd pro ces-verbaal opgemaakt. De heer W.v.d.K. uit Utrecht ontdekte vorige week dat een onbekende dader de kofferruimte van zijn auto had geopend en daaruit een gereedschaps kist had weggenomen. Vermoedelijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. De auto stond geparkeerd aan de De Beaufortlaan in Soestduinen. Medio september start I.V.N.-Eem land weer met de maandelijkse wande lingen. Misschien hebt u voor die tijd eens gelegenheid met een beschreven wandelroute in de hand te wandelen langs de uitgezette natuurpaden in Soest. Zo komt u o.a. in een vlindertuin, een woestijn in zakformaat en langs kleine "bergjes". Juist in de nazomer, als het bruisende leven in de natuur ■overgaat in een rustperiode, ziet onze omgeving er vaak schitterend uit. Langs het natuurpad aan de Zoom, ge legen aan de Dolderseweg (er kan ge kozen worden tussen een korte en een lange route) vindt u op de lange route op het Jacobskruiskruid, op de Toorts, en op de Guldenroede vlinders zoals Dagpauwoog, Kleine Vos, Atalanta, Ci troentje en vele andere kleurrijke in- sekten. Schuin tegenover restaurant De Soes- terduinen ligt een natuurpad dat o.a. zijn aantrekkingskracht ontleent aan de stuifduinen met een uniek jenever bes-bomen bestand. Veel van de oude exemplaren sierden eens uitstrekte heidevelden samen met vliegdennen, berken en eiken. Dat was in de periode voordat de dennenbossen hier zijn aan geplant. Aan de Van Weerden Poelmanweg, op de parkeerplaats ter hoogte van res taurant 't Soester Hoogt, aan de overzijde van de straatweg, begint een natuurpad in een zeer geaccidenteerd terrein. Dit gebied kreeg de huidige vorm zo'n 150.000 jaar geleden. Ren dierjagers zwierven ongeveer 3000 jaar voor Chr. hier al rond. Op de hellingen van dit gebied liggen de grafheuvels uit o.a. de Klokbekercultuur. De beschreven wandelroutes zijn voor ƒ1,- verkrijgbaar bij de VVV te Soest en Baarn en bij genoemde restaurants. Hebt u binnenkort een personeelsfeest of jubileum in de familie te vieren, in formeer eens naar de mogelijkheden voor een wandeltocht. Voor meer infor matie kunt u bellentel. 16491. Alle leerlingen van de basisscholen in Soest krijgen in de loop van de volgende week via de scholen een fraaie "Oostenrijkse" kleurplaat uitgereikt, getekend door de bekende Soester kunstenaar Carol Voges. Dat gebeurt ter gelegenheid van de Oostenrijkse week, die de winkeliers van Hartje-Zuid rondom de grote braderie van 12 september organiseren, waarin het van maandag 8 tot en met zaterdag 13 september een en al Oostenrijk zal zijn wat in zuidelijk Soest de klók slaat. De kleurwedstrijd wordt in het bijzonder gesponsord door drie bekende Hartje-Zuid winkeliers: Adama Herenmode aan de Soesterbergsestraat, Hooijer Ijzerwaren eveneens aan de Soesterbergsestraat en Boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade. De jeugdige "kleurders" en "kleursters" van Soest kunnen meedoen in drie verschillende leeftijdsgroepen: 4 tot en met 7 jaar; 8 tot en met 10 jaar; 11 tot en met 13 jaar. In elke groep staan fraaie prijzen ter beschikking, zoals Swatch-horloges, springtouwen, boeken, kleurdozen, spellen, puzzles, figuurzaagsets, enz, enz. Een officiële, deskundige jury zal in de Oostenrijkse week vaststellen wie de prijzen hebben verdiend. De kleurplaten kunnen worden ingeleverd bij de drie genoemde winkels (Adama, Hooijer en Van de Ven) alsmede bij alle vestigingen van de Rabobank Soest. Wie op school geen kleurplaat krijgt uitgereikt kan in een van de winkels van Hartje-Zuid ongetwijfeld nog een exemplaar krijgen. Ook dit jaar weer organiseert de Dag/ Avondmavo voor volwassenen een open dag voor diegenen die na de vakantie besluiten weer te gaan studeren. De school is die dag voor alle belangstel lenden geopend 's morgens van 10.00 - 12.00 uur en 's avonds van 19.00 - 21.00 uur. Op de dag/avondmavo voor volwasse nen kunt u leren voor een mavo-diplo ma of een certificaat (is een deeldi- ploma). Voor een mavo-diploma moet men in zes vakken examen doen. Een mavo-diploma in drie jaar is mogelijk, maar het hoeft niet. Men kan ook per vak studeren en voor één of meerdere vakken een deelcerti ficaat halen. De lessen volgen en geen examen doen kan natuurlijk ook. Vrijetijdsbesteding Een heleboel cursisten gaan om het spel van het leren weer de schoolban ken in. Vakken als de talen, zoals Frans, Spaans, Duits en Engels of Handvaar digheid blijken in de praktijk voor ve len een leuke en toch niet geheel vrij blijvende vrijetijdsbesteding te zijn. Veel cursisten bij de dag/avondmavo voor volwassenen volgen de vakken uit pure liefhebberij. Zij kiezen die vakken meestal niet om er maatschappelijk op vooruit te gaan, maar "Ik wil op va kantie in het buitenland de boodschap pen kunnen doen" is een veelgehoord antwoord als je vraagt waarom zij de school bezoeken. Geen "moedermavo" meer Toen in 1976 de dag/avondmavo voor Volwassenen werd opgericht waren het hoofdzakelijk vrouwen die deelnamen aan deze vorm van onderwijs. Dit is om dit onderwijs te gaan volgen met behoud van hun uitkering. Wanneer men tussentijds niet meer in de gelegen heid zou zijn het dag/onderwijs te vol gen dan kan men zonder veel aanslui tingsproblemen naar de avond-afde ling overstappen. Ook voor jongere cursisten, die om een of andere reden de school niet hebben afgemaakt, biedt het dag/avondonder wijs kansen. Instappen in een hoger leerjaar, het behalen van aanvullende certificaten is mogelijk. De vakken Op de dag/avondmavo voor volwasse nen is een ruime vakkenkeuze moge lijk. De vakken zijn Nederlands, Frans, Duits, Engels, Aardrijkskunde, Ge schiedenis, Natuurkunde, Wiskunde, Scheikunde, Biologie, Economie, handenarbeid en Spaans. De dag/avondmavo is een door het Rijk gesubsidieerde instelling waardoor de cursusgelden voor het komende jaar laag blijven. Het dag/avondonderwijs is er ook wat de kosten betreft voor iedereen. Ook bij de dag/avondmavo kan men - af hankelijk van zijn/haar inkomen - een beroep doen op volledige studiefinan ciering. De school is iedere morgen van 9.oo - 12.00 uur en maandag-, dinsdag- en donderdagavond 19,00 - 20.30 uur voor informatie geopend; het adres van de Dag/avondmavo voor volwassenen is: Kroostweg58a, Zeist, tel. 03404-57699.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15