atletiek Engelse gasten bij Mixed Hockey Club Soest Foto: Goos van der Wilt B.D.C. Prima prestaties van CTS-crossers in Nijkerk g Bond en Kaap van den Berg fraai vierde bii ■-iathlon J iten Paul v.d. Brink in grootse vorm Pijnenburgdames beheersen de Vuurscheloop Singelloop Maarssen TAFELTENNIS Shot viert 35-jarig jubileum GYMNASTIEK De Springbokken een bewogen beweging! Dammen DVSB SoVoCo Stam dames pakken winst tegen Brother Martinus VOLLEYBAL Uniek spektakel op Gooische wielerbaan! Tempo - Lundbeck organiseert wielerwedstrijden SEC-Veteranentoernooi leuke happening Handbaltoernooi BDC groot succes HANDBAL Zaalprogramma AUTOCROSS WZ '49 Jeugdnieuws F.C.Knudde- Toernooi op SEC-terrein SEC bekert thuis tegen SOVA HONKBAL Dubbele winst voor Knickerbockers pupillen A. Bolland, s.Uwr B. v. Kleef, W G. Hasselbach l Vos, N. Poutsnia reserves voor i 3 de dinsdag. Wel 4 n tel. 033-806490 02154-17888 te tel. 033-754348 tel. 25052 tamp, tel. 18623 le verhindering e een invaller te -| 'zen "ovenstaaSM aanbeveling eveneei»! Img op de hoogte te 'erhindering zeker ,3 •eservesbeschlkbaa*! ling: il. tel. 10490 14564 er. tel. 11172 nsdag ir: ^B. Breuers, P. Pasman, R. Noteb 1 E. Ploor, H. c. Floor I-v. Dijk, M. Eris. -tus J' Malloy' A- iloot, P. Spithof, r: na, K. Braaksma, H,I Leeuwen, M. v.KontJ even, M. Tervooren 1 '.d. Broek. 3. Bleekers, A. Bink. J. Karei, J. v.d. Blink. Bunk, A. Luisterburg, 38. K. Kok 26 29 54 S, de Bes 32 3 7 44 55 68?! 19. E. Metjers 35 36.ll Sgdom 41 60 102. C. I >mb. H. Nap 50 76 90 ers 56 94 95 130. A. v.d. Mast 58 103. J. de| Grift 75. Fr. LimburtF =lt 109 137. K. Boeklif dom 128. H. Egginkta ndschap' Venette. In concouiJ t om 8.00 uur met zuid-rr ■ankomst eerste duiljf 0 83 snelheid per 1 a-v. p.oprn,} ?0,56l»ll|! ■ssen 3 479:22.46 48.MJ en 5 135. A. Kok 6 64«ll 6 30 31 32 38 67 108110)1 merbeek 11 26 34 55«ij Veenendaal 12 36 125 t 66 93 94. J. Wijnand: P 102 112. B. Schimmel >9 74 75 90 95 116. Al-1 7 27 35 40 43 63 65 737! Rauch 20 92. T, Kok I r 25 60 115 119. Z.K.H. I Stens 37 53. C. Jak en I 1 d Duurland 44 45 61 1 113 140. Comb. Riiu I e 83. R. Scheffers 811 117 123. J. Beyer 911 1- L. Dekker 1311361 H. v. Dijken 137138. f 'e groep het aller I gebeuren om zijn er I iten bij de Eemvo- r a. schoolkorfbal, t- en spelavonden. gdkamp. dangstellenden die <en met het korf- liningsschema: Jiaf 18.30-19.30 uur: spiranten BI. Eemvogels Sen. 4, I 'anaf 18.30-19.30 uur: U Aspiranten El I 2. >reni. 1 dan kunt u ooK oet Agnes Kraai- >r ruiters ?e week gewaar- 'den aan de Wiek slagen. De dieren te hebben afge- standig de terug- ige aan de Bos- 'ndernomen. Ze "uime tijd eerder uinlijke ruiters, ken deden zich straat de Varenstraat t van vrijdag op st met de politie thuiskomen kon omdat de deur gesloten. Ze ver sheid van een 'Pende de deur ermoedens van n gerechtvaar- iam aan de ach- stond open, al van braak en 'mist. tp van den Berg heeft zaterdag j.l voor fraaie prestatie gezorgd door tij- het N.K.-triathlon vierde te irden. Slechts twee Nederlanders loenders en Stamen één Duitser wa- n sneller dan Jaap. iel Soesters waren zaterdag naar Al ore gekomen om de Pijnenburgers 1 te moedigen. Het vroege tijdstip iven uur) was geen probleem. Het emmen werd een meevaller voor ip van den Berg, dit seizoen voor het ■st op dit onderdeel getraind door xina Kok. ,t bleek zijn vruchten te hebben afge- >rpen: op een keurige 8e plaats 'am Jaap na 3,8 km zwemmen uit het iter; Marcel de Boer deed het bij het -emmen ook voortreffelijk en werd terwijl Marieke Schreur als 3e da- je het water uitkwam. Evert Bosveld irrees op een wat bescheidener .ats. toen het fietsen (180 km)! Op het (te) tkke en open parcours had de wind ij spel, wat de renners veel proble- jen gaf. Dat zou later in het verloop in de strijd ook zichtbaar worden, 'ie zijn krachten niet goed verdeeld id, kreeg onherroepelijk een klap van le man met hamer", idertussen hield Axel Koenders ver- :hrikkelijk huis; hij finishte met liefst minuten voorsprong na het fietsen. ,ap van den Berg finishte als lle op irse achterstand en menige Soester eld zijn hart vast. Maar Jaap, die een ltstekend marathonloper kan worden, vam heel goed terug en haalde zijn •ncurrenten stuk voor stuk in. Ge- :eund door de vele Soesters èn door Ijn vaste begeleider Johan Beyer fi- Ishte hij voor het oog van duizenden teschouwers op een fraaie vierde laats en werd daarmee de derde [ederlandse triathleet: een verbete- ig van zijn persoonlijk record. Een ilukkige Jaap van den Berg: "Ik heb irschrikkelijk afgezien bij het fietsen igen die sterke wind, terwijl ik bij het >pen de eerste 10 km. van de arathon heb gebruikt om te herstel- in en in de goede cadans te komen", (ij mag in ieder geval tevreden zijn iet dit kampioenschap. Zijn tijd was: '9.39.07. arieke Schreur !arieke had zich zeer goed voorbereid de triathlon. Zwemmen en fietsen •aren haar sterkste onderdelen, laar iedereen dacht dat ze wel eens iroblemen zou kunnen krijgen bij het •pen. [et zwemmen ging gewoon goed. Ze ;wam als derde dame uit het water, en ing toen op weg voor haar 180 km, aarbij ze haar positie redelijk kon be touden, al had men verwacht dat zij bij et fietsen nog iets meer naar voren ou kunnen komen. Maar ook Marieke had natuurlijk veel last van de wind. In iedere geval bleek later dat de Ubino- atlete haar krachten uitstekend had erdeeld, want tijdens het lopen kwam zij tot een uitstekende prestatie. Hoewel zij drie plaatsen moest inleveren liep ze een goede marathon in 4 uur 40, benaderde ze nummer vijf tot op enkele honderden meters en fi nishte ze in een bijzonder goede tijd, -waarvan ze vooraf slechts had kunnen Mdromen: 12' uur en 26 minuten. Ze wérd .rniee de 6e dame. Marcel de Boer [jjïa het voortreffelijk zwemmen kreeg ak Marcel net als de andere Soesters, problemen met de wind tijdens het ietsen. Marcel die zijn eerste grote tri- ithlon deed, nam de tijd om zich te her stellen na het fietsen, om daarna onder begeleiding van de nieuwe Pijnenburg- - trainer Jeroen Majoor de 42,2 km te gaan afleggen. Met veel doorzettings vermogen slaagde hij daarin en tevre den finishte hij na 11 uur en 53 minuten als 126e deelnemer van de 550 gestarte Hriathleten. Hij mag' zeker tevreden zijn over het bereikte resultaat. .Voor de vierde Pijnenburger gold dat aankomen heel belangrijk was. Evert Bosveld verdeelde zijn krachten pri- [ma, kreeg zoals verwacht de grootste problemen bij het lopen, waarbij luj Ma rieke Schreur moest laten passeren, maar finishte toch in de redelijke tijd j van 12 uur en 54 minuten. De Soester triathleten willen uitdruk- kelijk de Soester supporters hun dank uitbrengen voor hun morele ondersteu ning. Zoals-Jaap van den Berg zei: "HST was grandioos. A.s. vrijdag om 10.15 uur is er de televi sieuitzending. Zo'n drie jaar is Paul van den Brink lid van de A.V.Pijnenburg. Hij is begon nen als lange-afstandloper, maar al snel bleek dat Paul ook grote mogelijk heden bezit op de kortere atletieknum- mers. Onder leiding van trainer René van Zee ontwikkelde Paul zich tot een talentvolle middellange afstandloper. Afgelopen week maakte de 20-jarige atleet een grote sprong voorwaarts en hij lijkt nu aansluiting te krijgen met de subtop van Nederland op z'n favo riete afstand, de 800 m. Op zondag in Haarlem kwam Paul, na een langzame eerste ronde, toch nog uit op 1.57.0. Drie dagen later in Papendal ging het al een stuk sneller: een persoonlijk record in 1.55.46, ruim voor z'n trainingspartner Dick Kamer beek, die 1.56.80 liep. In het Belgische Hechtel kwam de doorbraak. Hoewel Paul als reserve op de lijst van 800 m-lopers stond mocht hij toch. meelopen. Tussen de snelle jongens op de halve mijl wist hij naar een uitstekende 1.54.95 te sprinten. Gezien z'n grote vorm kunnen we de komende weken nog veel van Paul van den Brink verwachten. Bij dezelfde drie wedstrijden kwam Pijnenburg-topper Marion van den Broek uit op de 100 m en 200 m. In Haarlem realiseerde zij resp. 12.4 en 25.3, waarmee zij op de derde plaats eindigde. In Papendal won zij beide afstanden in de tijden 12.2 en 25.2. In Hechtel werd Marion derde op de 200 m. in 24.9, achter de Belgisch kam pioene op deze afstand. De 100 m legde ze af in 12.2. Deze reeks van wedstrij den tonen aan dat Marion weer naar een goede vorm groeit. Zondag j.l. was A.V.Pijnenburg sterk vertegenwoordigd in een 20-km wed strijd door de Vuursche bossen, met start en finish in het Baarnse Bosbad. Bij de dames werd het komplete erepo dium gevuld met A.V.Pijnenburg-ver tegenwoordigsters Henny'Pot behaaalde hier een afgete kende overwinning met bijna 3 minu ten voorsprong op klubgenote Mart van Hal. Henny finishte in 1 uur 28 min. en 53 sec. Mart deed er 1 uur 31 min. 42 sec. over. Voor Gerda v.d. Veen was het zaak het Pijnenburgfeestje te kompleteren. Zij deed dit keurig in 1 uur 37 min. 1 sec. Bij de heren ging de overwinning naar Zwiers uit Hoofddorp in 1 uur 6 min. 18 sec. Harry van Brummelen en Dick den Oude streden mee in de subtop. Harry eindigde op een 7e plaats in 1 uur 11 min. 24 sec. Dick den Oude zat hem vlak op de hielen met een 9e plaats Jn.l uur 12 min: In het kader van de trainingsopbouw, die A.V.Pijnenburgs nieuwe trainer Jeroen Majoor zijn pupillen heeft voor geschoteld, werd met een grote groep deelgenomen aan De Singelloop in Maarssen. Bij de 10 km werd Eef van den Brink keurig 3e in 33 min. 5 sec. Harry van Brummelen kwam ruim een minuut la ter binnen 34 min. 15 sec. Dick den Oude 34 min. 45 sec. René Hoksbergen 36 min. 39 sec. Henk van Ooyen 38 min. 20 sec. Op de 5 km waren de meeste deel nemers. Hier werd Erik Bos 4e in 16 min. 22 sec. Jeroen Majoor werd 12e in 17 min. 30 sec. Hans Smit 18 min. 43 sec. Rob Jansen 20 min 55 sec. Jan Westerbeek 20 min. 25 sec. Klaas Smit 22 min. 5 sec. Anton Baltus 23 min. 36 sec. Fred Heiligenhekken 23 min. 56 sec. Ook bij de dames werd er stevig ge lopen. Henny Pot was de snelste Soes- terse in 20 min. 43 sec. Mart van Hal 21 min. Dinie v.d. Berg 21 min. 18 sec. Ingrid Sükel 21 min. 43 sec. Gerda v.d. Veen 22 min. 8 sec. Opgericht op 21 augustus 1951 hoopt de tafeltennisvereniging Shot binnen kort haar 35-jarig jubileum te vieren. Eén van de activiteiten die aan het jubileum verbonden zijn is een toernooi dat open staat voor alle Soester inge zetenen, jong en oud. Ook voor hen die nog nooit bij een vereniging gespeeld hebben. Op het toernooi hoopt men speciaal de oudleden weer eens te kunnen ont moeten. Beide toernooidagen zullen worden afgesloten met een feestavond. Dankzij een bijdrage van de RABO- bank wordt er geen inschrijfgeld ge vraagd. Het toernooi wordt gespeeld in de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). De jeugd speelt op zaterdag 23 augustus vanaf 13.00 uur, de senioren op zaterdag 30 augustus om dezelfde tijd. De Inschrijving sluit voor de jeugd op donderdag 21 augustus, voor de se nioren op donderdag 28 augustus. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht op de volgende adres sen: B. v/d Wal, Dr. Schoonenbeek- laan 4, tel. 16261, R. Huigen, Plasweg 27. tel. 21900 en J. W. Kok, Vedelaarpad 22,tel. 19349. Tafeltennissen bij Shot Wie belangstelling heeft voor de tafel tennissport is van harte welkom om eens langs te komen in de speelzaal van Shot aan de Heideweg. Shot is daar 7 dagen per week aktief en heeft nog enige ruimte voor nieuwe leden. Beginnende tafeltennissers(sters) kun nen voor het volgen van trainingen terecht op de volgende tijden: Jeugd (17 jaar of jonger)dinsdag van 17.00 - 18.15 uur; vrijdag van 17.00 - 18.15 uur. Senioren (18 jaar of ouder): maandag van 21.15 - 22.30 uur. Na het zalig niets doen in de zomerva kantie - gaat het verenigingsleven weer op gang komen. Met name 'De Springbokken", de oudste en grootste gymnastiekvereniging in Soest, staat - wat dat betreft - op springen. Hun zaalsport-seizoen is maandag 18 augustus reeds van start gegaan. Wie bij de "Springbokken" wil aanha ken, kan dat op elk geschikt moment gaan doen, want de club kent geen ge sloten seizoen of beperkte cursusduur. Wel een scala van mogelijkheden om sport en recreatie te bedrijven. We noemen slechts: kleutergymnastiek (4-6 jaar), jeugd-gymnastiek (6-16 jaar), jazz-gymnastiek, aerobic-dancing, se- nioren-gymnastiek en zelfs revalidatie- gymnastiek voor ex-patiënten. Overigens kunnen dames en heren die niet persé op prestaties uit zijn, maar de voorkeur geven aan gezellig sport en spel als recreatie te beleven, ruim schots aan hun trekken komen. Het verenigingskantoor in gebouw 'Eltheto' verstrekt, desgewenst en graag, alle inlichtingen. Behalve daar, is iedereen op de lessen en via de tele- foon( 12723, b.g.g. 15232) van harte wel kom! Afgelopen zondag is de Soester hockeyclub de eer te beurt gevallen om een schoolgirl- hockeyteam uit Manchester (Engeland) op haar velden te mogen ontvangen. De meisjes maakten met twee andere teams een rondreis door Neder land langs diverse hockeyclubs waar ze wedstrijden speel den. Natuurlijk stond ook het wereldkampioenschap hockey voor dames in Amstelveen op het programma, Als gasten van de verschillende hockeyclubs logeerden de Engelse meisjes en hun coaches bij gastgezinnen, waa tdoor zich een prima gelegenheid voordeed om contacten te leg gen voor nieuwe (hockey) ontmoetingen in de toekomst. Op de foto: het Engelse team en het Soester team waar tegen gespeeld werd (2-0) met hun coaches en de organi satoren van dit evenement. Met het traditionele dam toernooi "Dam- nen op de Dam" in Amsterdam wordt op zaterdag 30 augustus het Neder landse damseizoen '86-'87 geopend. De Damvereniging Soest-Baarn zal maandag 25 augustus al met het sei zoen beginnen. Voor clubkampioen Ger- ry Os wordt het een zware taak om zijn titel te verdedigen. In de bonds- competitie wordt van de eerste twee teams verwacht dat zij bij de eerste drie zullen eindigen. Ook zal er weer een team zijn waarin nieuwelingen en recreanten zijn ingedeeld. Tevens zal de vereniging DVSB weer vertegenwoordigd zijn op de twee braderieën, waar men kan kennis ma ken met de damsport. Maar zij die een gezellige maandagavond mee willen maken, kunnen nu al eens komen kij ken in het Duivenzaaltje aan de Schriks- laan, aanvang 19.45 uur. De jeugdafdeling gaat op donderdag 4 september van start en wel met drie teams. Ook het aantal begeleiders wordt uitgebreid naar zes, zodat de jongens en meisjes nog meer aandacht zullen krijgen. Ouders, laat uw kinderen eens kennis maken met de damvereniging. Iedere donderdagavond in de Open Hof, aan vang 19.00 uur, of bel even naar J. v. Dasselaar, tel. 12435. Volleybalseizoen goed van start Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft in de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen gewonnen van het Amsterdamse Brother Martinus. Met 3-2 en een aardige wedstrijd kan SoVoCo-Stam zeer tevreden zijn. SoVoCo-Stam - Brother Martinus Het sterk verjongde eerste damesteam van SoVoCo-Stam heeft de wedstrijd tegen Brother Martinus met 3-2 gewonnen. Zonder te overdrijven kan gezegd worden dat het team aan enthousiasme lijkt te hebben gewonnen. De Amsterdammers, net als SoVoCo-Stam pas een week in training, hadden de grootste moeite met de soms zeer gevarieerde aanval len van het Soester team dat vier 'nieuwe' gezichten telde. Spelverdeelster Jeanette Hogenhout, terug van weggeweest, maakte duidelijk dat haar verkiezing tot spel verdeelster van SoVoCo-Stam's top- team een juiste beslissing was. Toege geven, de scherpte, de precisie die ver wacht mag worden van een team dat dit jaar een gooi wil doen naar de bo venste plaats, was nog niet aanwezig, maar toch... Regelmatig zette zij met haar sprongset-ups de tegenstander op het verkeerde been. Eigen kweek Inge Everts speelde haar eerste wedstrijd in SoVoCo-Stam 1. En ook dat ging niet onverdienstelijk Wat vooral opviel in deze eerste wed strijd was de grote inzet van de speel sters. Omdat de aanvallen van beide kanten nog wat kracht te kort kwamen, ontstonden er regelmatig lange rally's en dat was erg aardig om naar te kij ken. Via 13-15, 15-11, 9-15 en 15-4 werd het 2-2. De vijfde en beslissende set leek aanvankelijk voor de Soester da mes verloren te gaan, 6-13 en 10-14 achterstand. Maar een felle eindsprint bracht SoVoCo-Stam voorbij Martinus, 16-14 winst. Een goed begin van het nieuwe volleybalseizoen. Volleybal deze week Zaterdag a.s. speelt het eerste dames team van SoVoCo-Stam een oefenwed strijd in Sporthal Beukendal. Tegen stander is dan het Zaanse ARGUS, een topploeg uit de westelijke derde divisie, aanvang 14.00 uur. Het tweede damesteam van SoVoCo-Stam reist af naar Apeldoorn om daar deel te nemen aan een toernooi van Dynamo. Het is de eerste keer dat het team in de nieuwe samenstelling binnen de lijnen treedt. Het tweede team dat vorig jaar op het nippertje de promotie miste, is nogal sterk gewijzigd. Vanuit het jeug dige derde team kamen Judith Lazon- der, Janine van Herwaarden en Sandra Onderstal zich melden, terwijl uit dames 1 Tineke Remmerswaal en Ine ke Remkes werden geselecteerd voor het tweede team. Routine en talent zul len het dit jaar samen moeten waar maken. Op zich een goede combinatie die kans van slagen heeft. Het eerste herenteam oefent zaterdag a.s. in Sporthal De Bunt. Technische Bijeenkomst Onder leiding van de technische com missies van SoVoCo wordt morgen avond in de gymzaal aan'de Smits- weg een technische avond belegd voor alle trainers van de volleybalver eniging SoVoCo. Vorig jaar werd een dergelijk initiatief voor het eerst genomen. De daar opgedane ervaringen waren zo positief dat dit seizoen vier van deze avonden zullen worden belegd. De bedoeling van deze bijeenkomst is alle trainers te informeren over de jongste ontwikkelingen op volleybalge- bied. Daarnaast zullen ook een aantal demonstratietrainingen worden verzorgd door de damestrainers Werner Paans, trainer SoVoCo-Stam 1 dames en de jeugd A-selectie; Theo Remmerswaal trainer SoVoCo-Stam 2 en 6 en Bert Leloux trainer van SoVoCo-Stam 3 en de B-selectie meis jes. Onderwerpen zijn veldverdediging, warming-up en in richting trainingsavond. De bijeenkomst in de Gymzaal aan de Smitsweg begint om 19.30 uur. De jeugdcommissie en jeugdtrainers van SoVoCo nemen vrijdag en zaterdag deel aan een landelijke jeugd- kaderdag van de Nederlandse Volleybal Bond in Nieuwegein. Eén van de inleiders is daar Peter Murphy, de technische directeur van de NeVoBo. Sterk stayers- koppelkoersveld Voor donderdagavond 21 augustus a.s heeft de aktieve direktie van de Gooi sche Wielerbaan te Hilversum een top- veld van renners en rensters(uil heel Nederland weten aan te trekken. De regiowielerbaan loopt samen mei die van Alkmaar voorop in het opzetten van nieuw, verfrissend "baan-spek- takel". Deze tak van de wielersport biedt niet alleen aan de renners, maar vooral aan het publiek prima mogelijkheden relatief korte, spannende, elkaar snel opvolgende wedstrijden dragen er zorg voor dat het woord "verveling" op een dergelijke sportavond absoluut niet ge hoord wordt. Veel pure baanspecialisten zijn inge gaan op de uitnodiging voor dit unieke baangala. Uiteraard zullen sterke streekrenners, klaargestoomd door coach Eric Geserick (oud-toprenner) er alles aan doen om hun progressie te bevestigen. In de laatste twee grote interbanentoernooien van Nederland behaalde de selectieploeg van de Gooi sche wielerbaan twee achtereenvol gende tweede plaatsen, achter het on genaakbare Alkmaar. Maar de kloof wordt steeds kleiner... Voor het programma van de stayers (zware motoren) werden gecontrac teerd: Tadashi Sangu (Japan) achter Jan Jonker; Henk -Jan Buis achter Cees Ruiter; Ronald Rol achter Louis Suiker; Rik Hackert achter Arie Si- monGert Jan Tool achter Klaas Rol. Het verdere programma bestaat uit o.a. klassementwedstrijd, afvalrace (zeer spectaculair), puntenrace, sprint manches, handicaprace, en uiteraard het klapstuk van de avond de sterk bezette koppelkoers. Voor deze onderdelen zijn o.a. ge contracteerd: Ralf Greupink (3e in zes daagse van Parijs), Nico Oord (keirin- specialist), Michael Koene, Jim van Overbeek, Nico de Vries, John Ouds hoorn, Jerry Venderink (zilveren me daille sprint) en Monique Knol (Ned. kampioene sprint). De Gooische wielerbaan is te bereiken door vanuit de richting Soest, langs restaurant Groeneveld, rechtdoor te rijden richting Hilversum. Na uit spanning Anna's Hoeve is het de twee de afslag rechts, doch dit alles staat aangegeven. De toegang voor dit gala is gratis; een bar is bij het wielercomplex aan wezig. Een unieke kennismakingskans voor diegenen die het baanwielrennen "live" nog nooit hebben meegemaakt. Op 20, 24 en 27 augustus a.s. organiseert ren en touristenvereniging "Tempo" wielerwedstrijden op het parkoer van de Industrieweg en Koningsweg te Soest. Op 20 en 27 augustus zullen er door diverse ploegen uit Midden-Nederland een ploegentijdrittentoernooi worden gehouden. Hieraan zullen de volgende ploegen deelnemen: Tempo Soest - Adelaar Hil versum, R. en T.C. Amersfoort, Pe daalridders Amersfoort, Volharding Utrecht, het Stadion, Utrecht, W.T.C. Woerden, T. en R.C. Vianen, Jan van Riebeeck, Culemborg, Jan van Arkel Gorkum. Aanvang wedstrijden 18.30 uur. OP 24 augustus zal er een liefhebbers gala worden gehouden, dat zal bestaan uit een ploegentijdrit over 10 km. en een rit in lijn over 50 km. Aanvang wedstrijden 11.30 uur. Tevens zal er om 14.00 uur een Ronde van Soest worden gehouden voor de categorie Veteranen 45 plus. Dit zijn wielrenners boven de 45 jaar; zij zullen een afstand afleggen van 45 km. Er zal dus weer hard en fel gestreden worden op het Industrieterrein van Soest. Onder voortreffelijke weersomstandig heden werd zondag j.l. het seizoen voor de veteranen geopend. Voor de organi satie was het een prettig geluid eens te horen van spelers, scheidsrechters en evenementencommissie dat het geheel lekker en gezellig is verlopen. De scheidsrechters waren enthousiast over de spelers en de spelers over het verloop van de wedstrijden. Kortom: het kon niet beter. lederen heeft zich uitstekend vermaakte. Het lle handbaltoernooi van de hand balvereniging Smeeing/BDC is - mede dankzij het goede weer - een groot suc ces geworden. Er was overweldigende belangstelling vanuit de wijde omge ving, waardoor de toemooicommissie een aantal verenigingen moest te leurstellen, omdat men 'vol' was en zelfs een 4e veld (grasveld) moest uit zetten. Zaterdag 16 aug. j.l. starttte de jeugd met veel enthousiasme en sportiviteit en vielen er geen gewonden! Zo'n 70 wedstrijden werden gespeeld zónder blessures! Een goed begin voor het komend handbalseizoen, wat a.s. week end van start gaat. De uitslagen: Welpen: le E.M.M., 2e Nieuwegein, 3e B.H.C. Meisjes pupillen Poule B: le Smeeing/BDC, 2e Nijenro- des 1. poule C: le E.M.M., 2e Nijenrodes 2. Jongens pupillen: le Nijenrodes 1, 2e BHC, 3e Voice. Meisjes aspiranten: poule F: le Voice, 2e Smeeing/BDC, 3e EMM. poule G: le Nijenrodes, 2e Voice 2. Jongens aspiranten: poule H: le Nijenrodes 1, 2e Smeeing/ BDC 1. poule: I: le Smeeing/BDC 2, 2e Nijen rodes 2. Op zondag was het de beurt aan de heren- en dames-junioren en senioren. Ook deze dag werkte het weer mee en verliep alles zeer voorspoedig. Deze dag werden in totaal 88 wedstrijden gespeeld! De toemooicommissie kan terug zieri op een zëer geslaagd en sportief handbaltoernooi De uitslagen van zondag: Dames junioren poule A: le Fortissimo, 2e E.M.M. poule Ble Smeeing /BDC 2, 2e BHC, 3e Nieuwegein. Heren junioren: poule C: le Smeeing/BDC, 2e Nijen rodes. poule D: leBaarn. Dames senioren: poule EWisselbeker, beschikbaar gesteld door oud—BDC voorzitter N. Pouw). le Fortissimo 1, 2e Smeeing/BDC 1, 3e Nijenrodes 1. poule F: le Smeeing/BDC 2, 2e Fortissimo 2, 3e Nijenrodes 2. poule G le Break out 2, 2e BHC 2, 3e EMM. poule H le BHC 3, 2e Nieuwegein 2. Heren senioren: poule I: (wisselbeker, beschikbaar gesteld door de heer N. Pouw). le Smeeing/BDC (2e jaar), 2e BHC. poule J le Break Out, 2e Fortissimo 2. poule L: le Fortissimo 2, 2e Smeeing/BDC 3. poule K: le Baarn, 2e Nijenrodes 2. O Handbal vereniging Handbalprogramma BDC Zaterdag 23 augustus: 18.00 uur Jongens adsp. H.V.B.S. - Smeeing/BDC Zondag 24 augustusz. 11.00 uur Dames jun. l - EMM 12.00 uur Meisjes adsp. 1 - UDSV 13.00 uur Herensen. 2 - UDSV 6 Uitwedstrijden 10.00 uur Jongens pup. - BHC 11.00 uur Welpen - Fortissimo 11.00 uur Meisjespup. 2 - Takt '68 11.00 uur Meisjes pup. 1 - EMM 12.00 uur Heren jun. - Nyenrodes 13.00 uur Dames sen. 1 - Amersfoort 14.10 uur Dames sen. 2 - Nieuwegein 14.25 uur Heren sen. I - UHV Sp. Dinsdag 26 augustus: 19.30 uur Dames sen. l - Attila 19.00 uur Dames jun. 2 - AAV Voor groot bedrag aan cheques gestolen De heer O.Z. uit Soesterberg stelde de politie vorige week op de hoogte van de diefstal van 8 girocheques en 60 euro cheques. Die waren gestolen uit een tasje in de kantine van de skischool aan de Kerklaan in Soesterberg. De geza menlijke waarde bedraagt maar liefst 19.495 gulden. Een aantal cheques bleek intussen al te zijn verzilverd. De dader kon de kantine binnenkomen door het forceren van een raam. Zaterdag j.l. werd in Nijkerk de 2e competitiecross verreden van de auto cross vereniging CTS. Onder de deelne mers waren ook de Soes'.ers René Was senaar en Gé Schimmel en de Baarnse coureur Rob Maas. Als eerste startte de 1300 cc-klasse de strijd. Daarin was Ton Plekkepoel uit Soesterberg sterk. Hij won de manche met grote voorsprong. Als tweede ein digde de sterk rijdende Rob Maas, die gesponsord werd door Café Restaurant 'Het Witte Huis'. In de eerste manche van de Specials kwamen de Soester René Wassenaar en Gé Schimmel aan de start. De vlag viel en René ging als eerde de bocht in, gevolgd door de Nijkerker Ton Pijpers, met Gé Schimmel op de derde plaats. René liep ver uit en finishte als eerste. Tweede werd Ton Pijpers en derde Gé Schimmel. De tweede manche ging het gevecht tussen Gé Schimmel en René Wasse naar. Door goed de gaatjes dicht te houden werd Gé Schimmel eerste en gelijk daar achter René Wassenaar. In de derde manche ging het er nog wat harder aan toe René werd voor de zo veelste keer afgehouden en ging als zes- de van start, maar door sterk rijden kwam hij in de eerste ronde als 2e door. Hij hield die plaats tot de finish vast. Het klapstuk van de dag was de finale: de vlag viel en weg waren ze. Toen gebeurde het: René werd op een un faire manier klemgereden en ging als laatste verder. Dat liet hij niet op zich zitten en zette de achtervolging in. Het zware terrein leende zich er echter niet voor om hem nog als eerste te laten finishen. Hij eindigde toch nog op een keurige derde plaats. Tweede werd Gé Schim mel en eerste Ton Pijpers. Op zaterdag 23 augustus rijdt René zijn derde wedstrijd om het Nederlands kampioenschap in Hardenberg. René staat in het Nederland kampioen schap op een goede zesde plaats. Het crossen wordt mogelijk gemaakt door De Munt automaterialen in Soest en Bar eetcafé D' Oude Enghe (René) van de Dijssel totaal installateur en lunchroom 't Hoekje (Gé). René Wassenaar in zijn Special. WZ5-Hees4: 3-6 Al is het zevende van vorig seizoen nu VVZ 5 geworden, voetbaltechnisch blijven de zaken onveranderd. tMt bleek overduidelijk tijdens de vriénd- schappelijke wedstrijd tegen Hees. Voor rust werd er nog goed gevoet bald. Een 0-1 achterstand werd simpel in een 2-1 voorsprong omgebogen! Na rust vatte VVZ de zaken echter te licht op. Hees' spits Wingo profiteerde maxi maal door veelvuldig te scoren. "Good old" Dirkie Duits vormde voor VVZ het enige lichtpunt door vanaf 25 m. de bal in de kruising te jagen. Over twee weken, bij de start van de com petitie, hoopt VVZ 5 voor het eerst com pleet te zijn. Naar verwachting gaan de zaken dan beter. In de afgelopen dagen hebben alle WZ- jeugdspelers al weer wat kunnen wen nen aan het spelen op de groene gras mat aan de Eemweg en het dient ge zegd te worden: het ging ze allemaal even goed af, al waren er hier en daar toch wel de nodige vermoeidheidsver schijnselen te constateren. De WZ jeud kan nog wel wat ver sterking gebruiken en daarom nog even voor evt. nieuwe leden: de trainings uren van 6-8 jaar zijn 's woensdags van 13.30 - 14.30 uur en kinderen van 8-10 jaar van 14.30-15.30 uur en van 10-12 jaar van 15.30-16.30 uur. Een ieder kan eens een training komen bekijken of meemaken en is van harte welkom. De eerste oefenwedstrijden zitten er inmiddels ook al op, waarbij het resul taat niet het belangrijkste was. A.s. zaterdag wordt er voor de gehele jeugd een oefenwedstrijd gespeeld om alle teams, straks ingespeeld, aan de competitie te kunnen laten beginnen. Inlichtingen over de WZ-jeugd: T. v. Wijk (tel. 16759) of op de VVZ-velden aan de Eemweg. Programma (oefen) wedstrijden za terdag 23 augustus 14.30 uur VVZ'49 Al-Jonathan Al 14.30 uur WZ'49 Bl-Jonathan BI 14.30 uur VVZ'49 B2-Jonathan B3 12.00 uur VVZ'49 B3-VVZ'49 Cl 13.00 uur WZ '49 C2-Citroën All Stars Dl 12.00 uur VVZ'49 Dl-Hees Dl 10.00 uur Hees El-WZ'49 El vertrek 9.30 uur. VVZ'49 E2-nog onbekend 10.00 uur Hees Fl-WZ'49 F1 vertrek 9.30 uur. Er wordt bij SEC ook gedacht aan de lagere elftallen. Deze niet geselecteer de groep gaat a.s. zondag ook van start. Er zal per club gestreden worden om de meeste punten. Deelnemers zijn: DEV (Doorn), Elinkwijk (Utrecht), Zwaluwen Vooruit (Utrecht) en SEC. Elke vereniging doet mee met drie elf tallen. Op dinsdag 26 augustus a.s. speelt SEC thuis tegen SOVA uit Amersfoort. SEC wil graag een ronde verder en zal zich niet moeten laten verrassen door SOVA, dat vorig jaar s.o.Soest uit schakelde. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Voetbalprogramma Dinsdag 26 augustus (Bekervoetbal) 18.30 uur SDO - Soest 18.30 uur SEC - Sova '54 18.30 uur VVZ '49 - Saestum In de eerste wedstrijd na de zomerstop hebben de Knickerbockers tegen de Polmerians uit Almere de volle winst binnengehaald. Johan Peter Vink gooide als pitcher in de eerste wedstrijd bijzonder sterk. In de gehele wedstrijd kwam er geen enkele tegenstander door honkslagen op de honken en er werd dan ook niet gescoord. De Knickerbockers daaren tegen scoorden beter. Als eerste slagman sloeg Martijn Strij ker gelijk een honkslag, waarna een hele serie 4-wijd volgde. In de tweede slagbeurt volgde nog een honkslag van Marcel Bouwman en twee mooie home runs van John Peter Vink en John de Man. De uitslag werd 13-0 voor de Knickerbockers. De tweede wedstrijd, met Martijn Strij ker als pitcher, begon voor de Knic kerbockers weer zeer goed. De eerste drie tegenstanders kregen allen 3 slag, waarna de Knickerbockers aan slag kwamen, en hoe! Martijn Strijker als eerste slagman en Martijn de Ruiter als tweede sloegen beiden een homerun. Daarna herstelde de Polmerians werper zich en alleen John de Man sloeg nog een honkslag in deze inning. In de tweede inning werd de eerste honkslag door de Polmerians geslagen en dit leverde later ook een punt op. Door prima veldwerk bleef het in deze inning bij één punt. In de tweede inning werd er door de Knickerbockers één punt gescoord, waarna de werper 3x3 slag gooide. De 3e inning was spannend, werper Martijn Strijker gooide 3x4 wijd, maar drie honklopers werden op dé thuisplaat uitgemaakt door goed aan gooien. De Knickerbockers scoorden nog een aantal keren door een serie honkslagen en een mooie 3-honkslag van Mike Bloemsma. De einduitslag was 9.3 voor de Knickerbockers. Zaterdag a.s. wordt er niet gespeeld fnaar op 30 augustus (10 uur) volgen er weer twee spannende thuiswedstrij den tegen de Falcons uit Lelystad.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19