r MORGEN 21 aug. opent S Super Flowerv weedestr. 17 Soest tekent bezwaar aan tegen sluitingsplannen Molenschot O verhees II-1 'knelgebied' met vocht- en waterlast Ook commissie Welzijn achter aicohol-matigingsheleid Ambulances vormden erewacht bij uitvaart Cees Klomp gezien EHBO VOOR JONG enOUD JEUGD EHBO LET OP! Super aanbiedingen Honsbergen 64e JAARGANG NO. 51 'OENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 Stappen KETTING FORMULIEREN B UO EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Ouders van scholieren TRAMEI STUDIEBEGELEIDING Eind augustus eerste gesprek met bewoners Krijger:Eén op Jf00 Soesters heeft eigen kroeg Onderzoek fusie gasbedrijven geen 'weggegooid geld' FotoGoos van der Onze I vindt u op de achterpagina. door GerardPaul "I am Sean", zei een jonge man van onder een verschoten groene pet en met een gitaar op zijn rug. Die naam had ik al eens eerder door mijn kinderen horen noemen in hun ver halen over het nachtleven van Utrecht en Amersfoort, dus ik zei met mijn slaperige hoofd: "Ik ben Gerard en als jij Sean bent, kom d'r dan maar in en maak het je vooral gemakkelijk. Ik ga weer naar bed." Op weg naar de plaats waar ik mijn onderbroken nachtrust hoopte voort te zetten wekte ik het dichtstbijslapende kind om mijn rol van gastheer over te nemen. Later op die dag bleek hij niet geheel onkundig van de gang van za ken in onze woning. Hij had er blijk baar al eerder de nacht doorgebracht, maar was toen waarschijnlijk zo laat gearriveerd dat ik al in bed lag en weer vertrokken voordat ik weer bij kennis was. Nu vierde de zomer hoogtij. We leef den in de tuin waar onze Ierse gast de live muziek op het terras verzorgde. Het bereiden van een maaltijd was een van zijn liefhebberijen. Op zijn verzoek gaven we hem daarin volledig de vrije hand en na enkele uren tover de de swingende kok een kostelijk di ner uit de rumoerige keuken tevoor schijn 's Avonds zijn we gaan 'stappen' in Amersfoort. Niet zo erg uitgebreid, want zoiets schijnt pas echt te begin nen tegen de tijd dat mensen zoals ik gewend zijn om naar bed te gaan. Op zijn intuïtie afgaand hield hij me voor een cafeetje plotseling staande en zei ernstig: "Zullen we hier naar bin nen gaan?" Toen daar wat mij betreft niets op te gen was, veranderde hij op slag in een clown en stiefelde een met jong volk ge vuld tentje binnen. Met nog steeds die gro te groene pet op zijn kop en zijn gitaar in de aanslag trok hij al de aandacht nog voordat hij met de deur in huis viel. Op professionele wijze zat hij binnen twee minuten op een barkruk in het centrum van het café en de be langstelling. Keiharde muziek had het veld geruimd voor een tokkelende gi taar. Het bier vloeide rijkelijk. Er werd gelachen, er werd meegezongen. Het was feest! Fietser gewond bij •aanrijding Doordat ze, komende vanaf het Nas- sauplantsoen en gaande in de richting Stadhouderslaan, verzuimde bij het oversteken van de Van Weedestraat het fietspad te nemen werd de 31-jarige mevrouw G.F. uit Soest vorige week licht gewond bij een aanrijding. Die ontstond toen mevrouw G. van R. (48) uit Ermelo met haar auto van de Stad houderslaan linksaf de Van Weede straat opreed. Mevrouw F. kwam ten val, kreeg diverse schaafwonden en moest zich onder behandeling van een arts stellen. De fiets was weinig meer dan een wrak. Benzine uit auto gestolen De heer B. uit Soest, die zijn auto had geparkeerd aan de Regentesselaan, ontdekte in het afgelopen weekeinde dat onbekenden benzine uit de tank van .zijn wagen hadden gestolen. Toen de politie kwam kijken hing er nog een slang uit de tank, waaruit benzine liep. Vermoedelijk is er ca. twintig liter uit gehaald. beraadslagingen in de commissie. Wel hield Joop Ebbers (VVD) een vurig pleidooi om in de beheersvorm die voor het gefuseerde gasbedrijf wordt geko zen nadrukkelijk ruimte te laten voor rechtstreekse invloed van de gemeen teraad. "Ik ben nooit zo kapot van die samenwerkingsverbanden, waar over we weinig te vertellen hebben. Kijk maar naar de brandweer, de GGD en het gewest Eemland, waar ik zelf in zit. Zo'n beheerscommissie is alle maal leuk, maar je merkt er geen don der van en je hebt als gemeente ver rekte weinig inzicht. Je mag eigenlijk alleen maar je bijdrage leveren." De wethouder herkende in de opmer kingen van Ebbers exact de filosofie die ook het college huldigt. "Uw plei dooi voor kleinschaligheid is precies wat wij voorstaan. Wij zijn zeer ade quaat bezig om te zien wat haalbaar is, en daarvoor is dit onderzoek nodig." Inbraak Zuidpromenade Gealarmeerd door een omwonende, die verdachte bewegingen had waargenomen in het nieuwe winkel centrum in Soest-Zuid, heeft de politie vorige week kunnen verijdelen dat de daders van een inbraak er met hun buit vandoor gingen. Bij een boutique bleek de voordeur met een breekijzer te zijn opengebroken. In de winkel stond al een flinke hoeveelheid kleding klaar om weggehaald te worden, maar de daders hébben bij de komst van de poli tie kennelijk meer heil gezien in een overhaaste aftocht. Een zoekactie in de omgeving leverde geen resultaat meer op. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Een getergde Soester, wonend in Zuid hoorde 's nachts een brekend geluid. Ruit in de winkel, rinkel de kinkel. Van Ede kwam snel en verving toen de ruit. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhui. BEL 16055 0118429 EN WIJ KÓMEN! Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar 112,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opi. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG IKO NINKUJKE] +-+ INEP.VERENIGINGI De SENIOREN-CURSUS, begint op 2 september 1986. De daarop volgende opleidingscursus voor senioren start op dinsdag 6 januari 1987, kosten gehele cursus f 95,-. Voorinschrijving verzekert U van deelname, want steeds moeten er weer cursisten worden teleurgesteld. Aanmelden bij de secretaresse mevr. A.C. Jorna-van Waes, telefoon 1 8646. U kunt ook schriftelijk aanmelden bij de secretaresse aan het adres W. de Zwijgerlaan 44, 3761 CR Soest. De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (v.a. 11 jaar) en de opleiding voor het JEUGDDIPLOMA B (v.a. 14 jaar), beginnen op dinsdag 2 september 1986, aanvang 18.30 uur, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten gehele cursus f 20,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidsters: Mevrouw E, van der Steeg-Hollemantel. 23643 Mevrouw J.H. Kok- van Daatselaartel. 15065 Als uw kind met de hakken over de sloot over is gegaan lees dan even onze advertentie op pagina 7. Huiswerk? Ons werk! Tel. 02155-17089 Ernstige ongerustheid over lot bejaardencentrum De provinciale plannen tot inkrimping van het aantal bejaardencentra heb ben ook in Soest, en met name bij de bewoners en personeel van Molen schot, ernstige ongerustheid veroor zaakt. Zoals bekend wordt Molenschot genoemd op een lijst van centra die - terwilie van de bezuinigingen die het mi nisterie van WVC moet realiseren - in de periode 1988-1990 hun deuren zouden moeten sluiten, om de beoogde capaci teitsvermindering te bereiken. Mevrouw P.J. Oranje-Entink voerde vorige week in de commissie Welzijn het woord vanaf de publieke tribune namens de gezamenlijke ouderenbon den van Soest en Soesterberg, verenigd in de Cosbo. De tribune was gevuld met een tiental andere belangstellenden, allen op een of andere wijze bij Molen schot betrokken. Mevrouw Oranje bracht in heldere woorden de ongerustheid over die in Molenschot is ontstaan, na publikatie van de plannen. "En niet alleen de be woners en het personeel, die er recht streeks mee te maken hebben, maar ook de gebruikers van de warme-maal tijdvoorziening, de bewoners van de aanleunwoningen en de abonnees van het alarmeringssysteem maken zich ernstig ongerust," aldus mevrouw Oranje. Ze vreesde een hiaat als ongeveer de helft van de verzorgingsplaatsen zou wegvallen en verwoordde tevens de be zorgdheid van alle mensen die in de nabije toekomst toe zijn aan een plaatsje in Molenschot. "Men vraagt zich af: zal er voor mij straks nog wel plaats zijn, en waar moeten we naar toe?" Lijdzaamheid Mevrouw Oranje wees erop dat de meesten van de huidige hoogbejaarde generatie nog wel een zekere lijdzaam heid aan de dag leggen. "Maar over enige tijd bent u zelf ook bejaard," hield zij de commissieleden voor, "en dan zult u wel van u afspreken. Zij riep de raadsleden op zich teweer te stellen tegen de boze plannen van de provincie en zich in te spannen het aantal verzorgingsplaatsen zoveel mo gelijk te handhaven. Wethouder Frans Kingma toonde zich ingenomen met de bijdrage van mevrouw Oranje. In nauw overleg met Molenschot bereidt het gemeentebe stuur een bezwaarschrift voor, dat ech ter al voor 1 september in Utrecht moet zijn. "Het is verschrikkelijk kort dag, maar het moet lukken. Door de vakanties heeft het College nog niet over het bezwaarschrift kun nen spreken, aldus de wethouder, die liet weten dat niet alleen wordt vol staan met een reactie van B. W., maar dat ook de betrokkenheid van de ge meenteraad nadrukkelijk tot uitdruk king gebracht kan worden. In de raads vergadering van 18 september wordt dat besproken. Dreigende wolk Kingma onderstreepte dat de plannen van de provincie inderdaad veel onrust hebben gezaaid. "Vooral de wijze waarop een en ander in de openbaar heid is gebracht heeft zeker niet het maximum aan zorgvuldigheid gehad." Hij sprak van een "enorm dreigende wolk boven Molenschot", maar wees er verder op dat het bejaardencentrum in elk geval niet op het lijstje stond van tehuizen die volgend jaar al dicht moe ten. De commissieleden stelden zich una niem achter de bezwaren van het Colle ge. Bert Krijger (VVD)"De provincie slaagt er altijd in onrust te zaaien over het ouderenbeleid voordat er duidelijk heid is. Dit klopt van geen kanten." Leid je Tomassen (Prog. Soest) meende begrepen te hebben dat er nog altijd een redelijke kans is dat het hele plan niet doorgaat, maar de wethouder onderstreepte dat de provincie in elk Ongeveer een kwart van de particuliere woningbezitters in Overhees I en n heeft aan de gemeente laten weten dat zij op een of andere manier overlast ondervinden van vocht of water in de kruipruimten van hun huizen. Dat blijkt uit de tot 7 augustus - de datum waarop de enquête-periode afliep - bij de ge meente binnengekomen reacties. Van de 453 eigenaars hebben er 117 overlast gemeld. "De rest heeft niet gereageerd", aldus wethouder Rles van Logtenstein (CDA) vorige week tijdens de vergadering van de commissie Bedrijven, waar hij de leden over de stand van zaken informeerde. De binnengekomen ge gevens worden nu geïnventariseerd en op een rijtje gezet. Raymond van Gelder (PvdA), die on langs nog had aangedrongen op verlen ging van de enquete-termijn, opper de dat dit aantal mogelijk beïnvloed was doordat veel mensen door de va kanties nog niet hebben gereageerd, maar Van Logtenstein wuifde die op merking weg. "Ze hebben drie maan den de tijd gehad." Joop Ebbers (WD) stelde wel vast dat het de afgelopen drie maanden behoorlijk droog is ge weest. Overhees II-I blijkt het "knelgebied" te zijn, aldus Van Logtenstein. Daar komen relatief de meeste klachten vandaan. In Overhees I valt het alle maal nogal mee, met uitzondering van de omgeving Pijperpad. Maatschappelijk probleem De wethouder onderstreepte nog eens dat de gemeente Soest formeel juri disch niet aansprakelijk is. "Aan de andere kant is hier sprake van een maatschappelijk probleem dat opge lost moet worden, maar de gemeente is de derde partij en heeft een vergoe ding toegezegd." Van Logtenstein beloofde zijn uiterste best te doen om tot een redelijke rege ling te komen. Eind augustus zal een eerste gesprek plaatsvinden met ver- Wethouder Ries van Logtenstein. tegenwoordigers van de woningbouw vereniging en van de particuliere be woners, die zich op advies van de wet houder intussen hebben georganiseerd in een belangenvereniging. In de volgende fase wordt dan het "wie wat-waar" vastgesteld, alsmede de kostensleutel. De wethouder verwacht te dat er in april of mei volgend jaar in elk geval met de werkzaamheden voor het "droogmaken" begonnen zou kunnen worden. Hij nam overigens scherp afstand van een artikel in de Gooi- en Eemlander van de week daar voor, waarvan hij de strekking "on heus en pertinent onjuist" noemde. Het verhaal suggereerde dat er geen uitzicht op een oplossing was. "Maar we hebben een goed kontakt met de bewoners", aldus Van Logtenstein. Wethouder Frans Kingma. geval zal moeten komen tot capaci teitsvermindering. "We zullen dus met argumenten moeten komen die speci fiek op de Soester situatie en Molen schot betrekking hebben. Johan Baks (CDA) vreesde dat de plannen - hoe vaag ook - al een ongun stig effect hebben omdat het personeel, dat de bui ziet hangen, inmiddels naar andere banen gaat omkijken. "En dan zitten we straks met een Molenschot zonder personeel Norm Secretaris Ad v.d. Haar legde nog uit dat een van de problemen is dat er in de nieuwe regeling geen norm voor het aantal verzorgingsplaasten wordt ge noemd. Afgaande op de "oude" norm (7% van het totaal aantal inwoners boven de 65 jaar) zou Soest zo'n 60 ver zorgingsplaatsen boven de capaciteit zitten. "Maar eerst is de norm eruit ge haald, en nu is de overcapaciteit niet meer exact vast te stellen." Jan van Esseveld (D'66) riep de com missieleden van CDA en VVD op 'hier niet te zitten gillen", zolang hun partij genoten in Den Haag de verantwoorde lijkheid dragen voor dit soort bezuini gingsplannen, maar Bert Krijger (WD) voerde aan dat de landelijke po litiek geen onderwerp van discussie in de gemeenteraad behoort te zijn. Op 10 september komt de commissie Welzijn in een extra vergadering bijeen om zich met het bezwaarschrift tegen de sluitingsplannen bezig te hou den. Onder grote belangstelling heeft vrij dagmiddag j.1. op de algemene begraafplaats aan de Veldweg de uit vaart plaatsgevonden van de bekende Soester oud-ambulanceman Cees Klomp. De plechtigheid had een sober karakter. Onder de belangstellenden waren o.a. vertegenwoordigers van de Soester artsen, de brandweer, de EHBO en uiteraard van de GGD-Eem- land. Ambulances van de GGD vormden een erewacht bij de ingang van de begraaf plaats en de rouwstoet werd eveneens voorafgegaan door een ambulance. Oud-collega's van Cees Klomp bewezen hem de laatste eer door tijdens de teraardebestelling plaats te nemen aan weerszijden van de kist. Voorafgaande aan de begrafenis had in de kapel van Zonnegloren een korte rouwdienst plaatsgevonden, waarin ds. L.J. van den Brom voorging. Hij schet ste de overledene als een mens die van het klaarstaan voor zijn medemensen zijn levenswerk had gemaakt, die door zijn persoon en persoonlijkheid heel veel heeft betekend voor de mensen om hem heen, zowel in de naaste kring van zijn familie als in de gemeenschap van Soest. Naar aanleiding van de tekst uit het Jo- hannes-evangelie over de Goede Herder hield ds. Van den Brom een korte herdenkingstoespraak, waarin hij duidelijk maakte dat Cees Klomp in zijn leven veel van de Goede Herder- gedachte in praktijk heeft gebracht. 'Om het leven van een ander te redden was niets hem te veel," aldus de predi kant, die vaststelde dat Cees Klomp destijds bij zijn afscheid van de GGD terecht door de gemeenschap van Soest was gehuldigd. "Want een inzet als die van hem tref je maar zelden aan. Hij was iemand die wilde vechten voor het leven van een ander en velen zullen hem gedenken als de redder van hun leven, al wist hij zichzelf soms on zeker en kwetsbaar en was zijn humor, waarvan hij als het ware overliep, dik wijls een wapen om de moeite en het leed aan te kunnen waarmee hij zich in de werkelijkheid van het leven gecon fronteerd zag." Ds. Van den Brom noemde hem "een mens die geprobeerd heeft op zijn eigen manier mens te zijn, zoals je mens kan en mag zijn". Aan het graf sprak hij de Apostolische Geloofs belijdenis en het Onze Vader, alsme de een kort dankwoord namens de familie. De werkgroep die zich moet gaan be zighouden met het gemeentelijk alco- holmatigingsbeleid wordt uitgebreid met een vertegenwoordiger van het so ciaal-culturele werk. In de commissie ABZ was vorige week al aangedrongen op deze uitbreiding, en wethouder Frans Kingma liet in de commissie Welzijn weten dat het College inmid dels die suggestie heeft overgenomen. Ook de Welzijnscommissie stelde zich unaniem achter het voorgestelde beleid van het College. De discussie in ABZ werd hier nog eens dunnetjes overgedaan en ook nu werd duidelijk dat de gepubliceerde cijfers de raads leden op z'n minst aan het danken hebben gezet. "Met dat effect kunnen we al blij zijn," meende Bert Krijger (VVD). Jan van Esseveld (D'66) noemde de no titie een mooi stuk: "Je schrikt van de cijfers." Hij zag de werkgroep graag uitgebreid met een vertegenwoordiger van het jeugdwerk, maar ook met ie mand van de nieuwe stichting voor het ouderenwerk. Van Esseveld vond dat het gemeentebestuur zich voorlopig kon beperken tot het "eigen alcoholge bruik" van de gemeente en voorlich ting. "Laat de werkgroep dan de rest maar uitzoeken." Lydia Meijer (PvdA) had de notitie liever meer toegesneden gezien op Soest. "Waar komen die cijfers van daan?" Zij waarschuwde tegen "symp toombestrijding" en constateerde dat er in Soest "praktisch" geen al coholcontrole meer wordt uitge voerd. Verder meende ze dat de ge meente moest optreden tegen "al die kratjes pils en die reclame" op de stoep van drankwinkels en dat de voorlichting al in de hoogste klassen van de basisschool moest beginnen. "Ook daar zitten al kinderen die alco hol gebruiken." Hypocriet De hand in eigen boezem stekend noemde ze de raadsleden "wel een beetje hypocriet": "Als we over C-drie of de Molensoos praten kijken we ook altijd naar de bar-omzet. Als we een echt matigingsbeleid willen voeren moeten we consequent zijn en de subsi dies verhogen voor instellingen die van de barwinst afhankelijk zijn." Leidje Tomassen (Prog. Soest) noemde de notitie "erg oppervlakkig". De voorlichting kon wat haar betreft gekoppeld worden aan het anti-vanda- lismeproject. "Vijftig procent van de misdaden wordt gepleegd onder in vloed van alcohol," wist ze. Ze pleitte voor meer betrokkenheid van het buurt- en clubhuiswerk en de commis sie Volksgezondheid en voor het onder ogen zien van de consequenties voor de subsidieverlening. Johan Baks (CDA) miste node een con crete doelstelling van het beleid. "Wat wil het College precies bereiken? Wij voelen in elk geval niets voor een alge hele drooglegging." De cijfers voor Soest noemde hij "overtrokken" en het voorstel om tijdens jeugdsportwed- strijden alcohol te verbieden vond hij maar niets, "dan kopen ze wel bier bij de benzinepomp en nemen dat mee." Volgens hem is er meer te verwachten van een mentaliteitsverandering. Het aantrekkelijk maken van frisdrank in clubhuizen door een lagere prijs vond evenmin genade in zijn ogen. "Je kunt beter de alcoholprijzen op horeca-ni- veau brengen." Wiebe Meilof (GPV) benadrukte op nieuw een concrete doelstelling te ver- denken dat Soest meer dan 100 horeca bedrijven heeft. Eén op de 400 Soesters heeft een eigen kroeg." Wat hem betreft hoeft niet iedere dis cipline in de werkgroep ver tegenwoordigd te zijn. "Hou 'm liefst zo klein mogelijk, en laat 'm goed gebruik maken van elders aanwezige deskundigheid. Wethouder Frans Kingma was het met dat laatste eens. "Het moet een echte werk-groep worden, geen platform waarin alleen maar standpunten wor den uitgewisseld." Hij deed wel een dringend beroep op de commissieleden om niet al te badinerend over de gepu bliceerde cijfers te spreken en meende dat juist de maatschappelijke accepta tie van alcoholgebruik één van de grote problemen is, omdat daardoor risico's en gevolgen worden onderschat. Hij onderschreef de meeste opmerkingen van de commissie, al waarschuwde hij tegen een al te vlotte verhoging van subsidies voor instellingen waar men in belangrijke mate afhankelijk is van de barwinst. Bovendien, aldus de wet houder: "Koffie en thee leveren nog altijd de meeste winst op. Laten we de instelling niet bij voorbaat het ex cuus aan de hand doen om meer subsi die te vragen." Bloemetje leuker De wethouder wist te melden dat de A.A. inmiddels heeft aangeboden voor lichting op scholen te geven. Over de voorbeeldfunctie van de gemeente merkte hij tenslotte nog op dat "een flesje wijn na een forum nu dus niet meer kan; een bloemetje is trouwens ook leuker." De discussie eindigde tenslotte in een - ondanks het feit dat er slechts koffie en thee werd geschonken - enigszins bene veld gekeuvel, met een gedachtenwis- seling die aan de borreltafel niet zou hebben misstaan. De 26.000 gulden die de gemeente Soest wil stoppen in het vervolg-onderzoek naar de fusiemogelijkheden van het gasbedrijf met de gasbedrijven van Baarn en Amersfoort zijn geen wegge gooid geld. Ook als de pro vindie haar zin zou krijgen van de minister, en er een provinciaal energiebedrijf tot stand zou moeten komen, is het van belang om te weten hoeveel de inbreng van het Soester gasbedrijf waard is en wat de winstomvang is. Dat antwoordde wethouder Ries van Logtenstein (CDA) vorige week in de commissie Bedrijven op een vraag van zijn partijgenoot Henk Strietman, die vreesde dat de drie gemeenten de 100.000 gulden die het onderzoek in totaal gaat kosten misschien "kwijt" zouden zijn als de minister toch voor grotere be drijven kiest. "Die informatie heb je altijd nodig", aldus de wethouder. Het voorstel stuit niet op tegenstand van de fracties. Zo bleek tijdens de wachten. "In ABZ bleek ook al dat er toch heel verschillend werd gedacht. Met vaagheden ga je vastlopen. Onbedoeld effect Opmerkelijk genoeg zette hij vraagte kens bij de voorlichting als een bruik baar middel in de strijd tegen de alco hol. "De voorlichting over drugs heeft als onbedoeld effect gehad dat de mensen het 'gewoon' gingen vinden, zodat het gebruik juist is toegenomen." Hij vreesde dat dit ook voor alcohol zou kunnen gelden en pleitte voor niet al te veel nadruk. Ook pleitte hij voor meer aandacht voor de "diepere" proble men achter het alcoholmisbruik. "Als je die in de vingers krijgt bereik je meer." Marijke Weidema (VVD) wees erop dat de "oppervlakkigheid" van de noti tie juist hét probleem weergeeft. "Al cohol wordt terecht een sluipmoorde naar genoemd, en één ding staat vast: er zijn téveel probleemdrinkers." Zij kon zich twee concrete doelstellingen voorstellen: ten eerste zorgen dat er niet meer mensen dan nu met alcohol problemen te kampen krijgen, ten tweede degenen die al problemen heb ben ervan af te helpen, maar dat laat ste zag zij nauwelijks als een taak van de gemeente. Zij drong aan op een actief alcohol-pre- ventie-beleid, in samenwerking met de instellingen op het gebied van de volks gezondheid. De werkgroep zou zich met name op de jeugd kunnen richten, aldus Marijke Weidema, die ook pleitte voor meer betrokkenheid van de A.A. (Anonieme Alcoholisten). 'Eigen Kroeg' Haar fractiegenoot Bert Krijger ten slotte sprak van een goede notitie. "Of de cijfers nu precies kloppen of niet, ze geven de omvang van het probleem wél aan. Soest is niet beter dan Rotterdam of Limburg, en laten we be-

Soester Courant | 1986 | | pagina 1