f-3Q--bel nit FT" rantie svoor lezier TAXI KLOMP 12984 OUD ÓOEST Speeldoos Café-Restaurant Soestdijk PAGINA~2Ö jENSDAG 20 AUGUSTUS IQftfi de Ruimte publiceert jjbelgetrouwe' Studiebijbel SOESTER COURANT PAGINA 21 ïnhocf h* iode St Burgerlijke stand leesverkoop voor iedereen M Kinderblad Goede Herder bestaat 25 jaar Bridge-Stuif-In 'Vijverhof' TEL. R.K.kerkdiensten Predikbeurten Sport Spel- instuif55+ weer van start! Medische Dienst Gespreksgroep voor ouders van jonge kinderen eciaal voor niet-theologen' wj u een vol jaar door ons bedrijf erkzaamheden. ten zijn vakmensen, bedrijf u de garantie erk aan uw auto naar avoerd. U weet dan 1 weer helemaal veilig rkeert. Zo behoudt ide inele onderdelen in gevaar. en door samen- mdse Vereniging van Tel. 02155 18600 enige Nederlandse boekenkast zal komende vier jaar langzaam zeker een zestiendelige serie je boekwerken groeien. Wie de se- ^nmaal compleet heelt zal over jniek, nog niet eerder in het Neder- i verschenen standaardwerk be- iken, voor een diepgaande studie V het Nieuwe Testament, speciaal jakt voor niet-theologen. evangelisch centrum In de Ruim st zich onder meer bezighoudt met deibaar Theologisch Onderwijs, I ,g de rechten voor het Nederlands gebied van het internationale stan- I rdvverk de Studiebijbel. I poor Thoralf Gilbrant ontwikkelde ,'irinclpes, maar in de afgelopen zes I hebben zo'n vijfentwintig Neder- J".jse specialisten aa,n de voorberei- K van de Nederlandse uitgave ge- ,'At. I Saterdag 23 augustus wordt deel één j pagina's omtrent het Mattheus- ngelie - ten doop gehouden. Dat ge- S.j-t in een speciale kerkdienst in de i^anakerk, Julianalaan. Welgetrouw d breed Comité van Aanbeveling I ;'ht publiekelijk de uitgave toe. Wat I gelijke achtergrond betreft varië- J? leden van dat comité van Gere geerde Bond (dr. C.A. Tukker uit i) tot Broederschap van Pinksterge- J- «enten (ds. H.N. van Amerom, lan- I ijk voorzitter). De organisatie In de I imte heeft zijn wortels vooral in de I uigelisch-charismatische stroming 1het kerkelijk erf, maar het feit dat if. dr. J.P. Versteeg en ds. J.H. Vele- (Chr. Geref.) en dr. J. Hoek en ir. ian der Graaf (Geref. Bond) en dr. J.W. Kunst (rector Evangelische I eologische Faculteit te Heverlee i standaardwerk aanbevelen, doet trmoeden dat men in Soest over de jren van de eigen denominatie heeft i Hen kijken om een Studiebijbel voor i| gehele "bijbelgetrouwe" christen- ni op de markt te brengen. Éltiatiefnemer en verantwoordelijk jilgever Herman H. ter Welle, direc- nr van In de Ruimte, beweert met )ote stelligheid dat het uitgangspunt de onfeilbaarheid van de Heilige fihrift vanuit de grondtekst. In de ver garing betreffende de grondslag zijn |i a. opgenomen de artikelen 3 tot en Jet 7 van de Nederlandse geloofsbelij- Inis. Bilgens directeur ter Welle is hier een ?erke gemeenschappelijk noemer anwezig waarin de evangelische- eharismatische- alsmede de re- Iirmatorische christenen zich geza menlijk kunnen vinden. "Wij buigen al- fn voor het absolute gezag van het toord van God en wijzen de Schriftkri- I ek radicaal van de hand. er Welle vervolgt: "Wanneer wij zo i Tachtig getuigen van de onfeilbaar- eid van de Heilige Schrift, willen wij net evenveel nadruk vaststellen dat de nens, ook de toegewijde christen-theo- r 'oog, in zijn interpretatie van dat on- eübare Woord beslist niet onfeilbaar "s. 1 Corinthiërs 13:9 zegtWant wij ;ennen ten dele, en wij profeteren ten !ele. Ook de Stdiebijbelserie, evenals we0nSbfrtl»hrl°O,g gebrulk van "ieu- we Studiebljbelserie zal maken, is de uitgave uiteindelijk niet voor de godge leerden gemaakt. De Stdiebijbel is vol gens de uitgever vooral bestemd voor mensen die geen Grieks kennen en geen theologie hebben gestudeerd. Het is bedoeld als hulpbron voor de geïnte resseerde leek, dus voor de gewone ge lovige die dieper wil graven in de achtergronden van de Heilige Schrift en het verstaan van de bijbeltekst zelf Het is voor het eerst dat er een Grieks- Nederlandse interlineaire tekst ver schijnt van het gehele Nieuwe Testa ment die leesbaar en bruikbaar is voor mensen die geen Grieks kennen. Onder elk Grieks woord bevindt zich namelijk een translitteratie, waardoor iedereen het woord kan lezen en een letterlijke vertaling, waardoor ieder kan nagaan wat er woord voor woord precies staat. Boven elk Grieks woord is een nummer dat verwijst naar de laatste zes delen die geheel gewijd zijn aan woordstu dies en concordantie. Elk woord uit het Nieuwe Testament wordt uitgelegd (woordstudie) en daarna wordt verwe zen naar elke tekst in het Nieuwe Tes tament waar dit bepaalde woord ook voorkomt concordantie Een voorbeeld: het woord voor liefde (agape) is nummer 17. Eerst wordt dit woord taalkundig besproken en dan is er een bijbelstudie van dit specifieke woord. Daarna volgt meteen een lijst waarin één zinsnede van elke tekst uit het Nieuwe Testament waar dit woordje agape voorkomt, wordt ver meld. Een ander Grieks woord voor liefde, fileo is nummer 4701. In de woordstudie zal men ontdekken dat dit woord een andere betekenis heeft dan agape terwijl ze toch allebei in de bij bel door het woordje liefde worden ver taald. In de concordantie die direct op de woordstudie volgt kan men nagaan wanneer agape en wanneer fileo wordt gebruikt. Toelichting en commentaar Elk bijbelvers wordt vergeleken met een keuze uit elf verschillende bijbel vertalingen. Voor de speciaal gëinte- resseerden is er de kolom waar aanwij zingen worden gegeven over eventuele verschillen in de oude handschriften. Vervolgens is er bij elk bijbelvers een toelichting en zijn er tal van extra_on- derwerpstudies die zullen helpen bij de studie van de bijbel Computer Het zou waarschijnlijk onmogelijk zijn. geweest een dergelijk ingewikkeld standaardwerk binnen redelijk korte tijd te voltooien zonder hulp van de computer. Er is veel energie gestoken in het vervaardigen van programma's waardoor allerlei uiteenlopende "uit draaien" van gegevens zijn te maken, die ook weer kunnen worden gebruikt voor het sturen van de zetapparatuur. De Studiebijbel is een kostbaar werk; de gehele serie kost 1440,-. Toch lijkt het erop dat de Studiebijbel zich in een grote belangstelling bij bijbellezend Nederland kan verheugen. Bij inteke ning werden al zo'n 2300 volledige se ries verkocht. Elk deel zal ongeveer J3 ilie anderen-theologische werken, zu^.,.500 blz' bevatten- Het is de bedoe^pg beslisfêrïiet hét predikaat onfeilbaar dat er eenmaal per kwartaal- een-de^l Jnogen dragen", aldus de uitgever. verschijnt. In vier jaar heeft men de iulpbron voor de leek toewei in de praktijk waarschijnlijk serie dan compleet. Inlichtingen: In de Ruimte Soest, tel. 24433. GEBOREN: Samantha Rianne Jenine, dochter van M. de Kok en P. W. van Leuveren. - Laurens Christiaan, zoon van C. J. M. Ortlep en L. S. Kraal. - Saskia, dochter van H. L. van der Lee en C. G. Korte. - Dennis Pieter Johannes, zooh van P. J. Dorresteijn en D. Baum. - Vincent Ma ria Ferdinandus, zoon van J. Aukes en C. M. J. F. Oorsprong. - Thom, zoon van J. H. van Holten en A. A. Bun schoten. - Martijn, zoon van R. van Eek en M. van Oostrum. - Sharon, doch ter van C. van Barneveld en G. J. E. Ramselaar. - Timon Eliëzer, zoon van C. G. Kooima en H. E. Kuperus. - Ke vin André, zoon van A. M. M. Vugts en C. A. Schipperen. - Martine Nicole Pauline, dochter van J. J. Vrakking en W. M. van Rossenberg. - Gijsbert Je roen, zoon van M. W. de Boer en W. C. M. Pothof. ONDERTROUWD: Marcellus Josephus Gerardus Kuhne en Nicolette Smit. - Johannes Pieter Schimmel en Mariska Willemina Mos- tertman. - Monroe Elexander Adams en Marilyn Helena Fatima de Windt. - Berend Sterenborg en Trudi Helena Goossens. - Richard Dewey Harris en Susan Marie Raymond. GEHUWD: Willem Hendrik Minkels en Elisabeth Antoinette Maria Vreeswijk. - Gerar dus Lambertus Theodorus Herder en Bernardina Kuijer. - Gerrit Smit en Marjolein Smits. - Ronald Hans Vel- linga en Marjan de Roode. OVERLEDEN: Maria Clara Frederika Lukkien, echt- gen. van H. K. van Bolhuis. - Cornelis Klomp, echtgen. van G. van Barne veld. - Jansje Boonen, wed. van J. H. Roosebeek. - Anna Hubertina Peusen, echtgen, van G. van Duinkerken. - Arend je Alblas. - Catharina Jacoba van Wil ligen. - Jannigje van Dolderen, wed. van C. Sneeuw. - Jan Cornelis van Eg- dom. Chr. gem. koor 'Juliana' Vanavond, 20 augustus, start het koor weer met de repetities.. Als u van zin gen houdt en al van plan was om naar een koor te gaan, doe het dan nu Het koor gaat verder met de repetities voor het concert in november a.s. en voor de medewerking aan verschil lende kerkdiensten. Dus vanavond (of anders volgende week) van 20.00 tot 22.00 uur in Credo (bij de Julianakerk) Iedereen is van harte welkom. Inlichtingen: tel. 20471. Zwemmen met het Bentinck Fonds Vanaf zaterdag 30 augustus kan men weer via het Bentinck Fonds zwemmen in het verwarmde zwembad Eemeroord in Baarn. Onder toezicht van fysiothe rapeuten kan men daar terecht tussen 9 en 10 uur of tussen 10 en 11 uur. Eemeroord is gelegen aan de Zand- heuvelweg 4 en is te bereiken door langs kasteel Groeneveld rechtdoor richting Hilversum te gaan. Wie geen eigen vervoer heeft kan ge bruik maken van de speciale Bentinck Fonds-Bus. Men kaijp zich hiervoor aanmelden van af dihsdag 06 augustus bij mevrouw J. H. ten Cate, Veenbesstraat 426, tel. 18039. Op dit adres kan men na 26 augustus ook nadere informatie krij gen. .donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan :et slachthuis aan de Lange Brinkweg «eer verkoop plaatsvinden van vrij- :ankvlees. De verkoop staat open voor edereen. Het evangelisch kinderblad Goede Her- jder bestaat 25 jaar. Het groeide in die 'periode van een soort gestencilde fol- jder voor kinderen van enkele zondags scholen tot een full-colour tijdschrift met o.a. (bijbelse) stripverhalen, ver- SBvolgverhalen, kleurplaten, puzzels en andere op kreatieve expressie gerichte elementen. Het jubileum wordt zaterdag 23 augus tus gevierd met een feest voor kinde ren op het zomerkampen-terrein van In de Ruimte te Soest (Klein Engen- daalweg 52)Aan het programma wordt onder meer meegewerkt door poppen speler Aad Peters en Elly en Rikkert Zuiderveld met hun koren M Stichting In de Ruimte, een organisatie ryj die zich vooral bezighoudt met kinder- |j evangelisatie en godsdienstige vor ming van kinderen, is uitgeefster van het blad. De Goede Herder verschijnt tweewekelijks in een oplage van ruim 9000 exemplaren. Ter gelegenheid van het jubileum wordt een campagne voor abonnementenwerving gehouden. Aan hinderen die het hoogste scoren met derven, worden op 23 augustus grote Pnjzen uitgereikt. 'nitiatiefnemer voor de oprichting van het blad was in 1961 Jan Mensmk. örie jaar later namen Herman en Els 'er Welle, oprichters en leiders van Inde Ruimte, het over. Sinds 1968 worat het blad in eigen drukkerij vervaardigd. Haast de uitgave van de Goede Herder en ander materiaal' voor godsdienstige vnrming en bijbelstudie, houdt In de Huimte zich ook bezig met het jaarlijks 0rganiseren van kinderkampen. Voorts heeft de Stichting een vormingscen trum, waar men een middelbaar theo- '°gische opleiding kan volgen. Behalve de oplage van de Goede He - ''er werd in de loop der jaren ook ae 'rekwentie opgevoerd: van éenmaa Per maand, naar éénmaal per twee weken. Proefnummers kunnen worden Ongevraagd bij de uitgeverij, Postbus '6.3760 AA Soest, tel. 02155-18014. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Speeldoos-verrassing op woensdag 27augustus: Gratis(!) voorstelling 'Kinderen van een mindere God' Ter gelegenheid van het verschijnen van het tweede seizoenprogramma van Kultureel Centrum de Speeldoos, dat gisteren en vandaag is verspreid in Baarn, Soest, Bunschoten en Spaken burg, wordt aan de potentiële bezoe kers van het nieuwe 340 plaatsen tellen de roodpluche theater een gratis voorstelling aangeboden van het be faamde toneelstuk 'Kinderen van een mindere God'. Wim Peters, directeur van De Speel doos, en theaterproducent/regisseur John van de Rest luiden hiermee het nieuwe seizoen in en vieren er hun ge zamenlijke succes mee. Zoals de zaal in de Speeldoos, dankzij de goede pro grammering, bijna altijd vol was, zo speelden de acteurs van het in de Speel doos ingestudeerde 'Kinderen van een mindere God'in het hele land voor uit verkochte zalen. Na 110 voorstellingen volgen er in dit nieuwe seizoen nog 40. Vanaf maandag wordt er in de Speel doos weer druk gerepeteerd. Naast o.a. Josine van Dalsum als het dove meisje en Jules Hamel als haar spraakleraar zullen twee rollen door nieuwe actrices gespeeld worden: Monique Smal neemt de rol van Hetty Verhoogt over als de moeder van Josine en Ellissigne Kraay- kamp (de talentvolle dochter van John- ny Kraaykamp!zal de rol gaan spelen van een slechthorend meisje. Voor Baarn en omstreken is er op woensdag 28 augustus een laatste ge legenheid om kennis te nemen van dit aangrijpende toneelstuk over de kommunikatie en de liefdesrelatie tus- Josine van Dalsum en Jules Hamel in 'Kinderen van een mindere God'. sen een leraar en zijn dove leerlinge. Kaarten voor deze bijzondere toneel avond kunnen in de Speeldoos worden afgehaald tijdens de openingsuren van de kassa. Tevens kan er telefonisch worden ge reserveerd op telefoonnummer 02154- 18050. Dat de Vijverhof met zijn diensten- rentrum "volop in beweging" is. is te merken aan allerlei activiteiten. Tot vreugd* van de bridge-liefhebbers onder de bewoners strekken die zich ook uit tot hun geliefde sport. Die wordt bedreven in de grote zaal - een prachtige ruimte, waar door de zorg van de vrijwillig!stIers tevens een kopje koffie of thee genoten kan worde" - °nder leiding Va" ervaren wedstrijdleider dhr. P.v.d. Berg. Het groepje deelnemers is ontstaan uit "en fnitStiel van o m. de dames Olie „v d Berg bij wie zich al vri] snel andere bridge-enthousiastelingen heb ben gevoegd. inmiddels zijn er al zeven Tafels waaraan wordt gespeeld tafels waa he( bndge. De v,° hefft geleid tot de oprich- Un^ van ^erf bridge Stuif-in met de naam "Vijverhof", met serieuze plan nen om per l september a.s. te gaan deelnemen aan de competitie. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom om mee te doen. Voor de kosten hoeft men het niet te laten; die be dragen 0,50 per week. Dat bedragje is bestemd voor prijsjes en materiaal. "Bridge brengt mensen bij elkaar", is het motto waaronder men zich ver enigt. Gespeeld wordt er 's maandags middags vanaf 13.30 uur. Inlichtingen: tel. 14099of 16688. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouw rijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Auto botst met landbouwtractor Het verkeer heeftdonderdagochtend nogal wat hinder ondervonden op de hoek van de Molenstraat en de Nieuwe- weg. In het ochtendspitsuur vond daar een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door de 42-jarige mevrouw J. van R. uit Soest, en een landbouwtrac- tor, bestuurd door J. de H. (26) uit Langbroek. De tractor wilde linksaf de Molenstraat inrijden maar werd bij het passeren aangereden door mevrouw Van R. De lezing van beide betrokke nen verschilde nogal. De vraag was of De H. nu wel of niet zijn richtingaanzij- zer in werking had. Bij de botsing ont stond alleen materiële schade. Het verkeer werd enige tijd gestremd. Jeugdige inbrekers hadden meer op hun kerfstok De drie jeugdige inwoners van Soest die vorige week werden aangehouden wegens een inbraak in de Vangrail aan de Nachtegaal weg, bekenden vorige week nog meer euveldaden. Zo hadden ze bij de hockeyclub aan de Konings weg een ruit vernield, maar niets weg genomen. en bij het gebouwtje van de duivenclub aan de Eemweg waren ze - eveneens door het forceren van een raam - binnengedrongen om zich te ontfermen over een fles limonade en een geldkistje. Tweedehands- studieboekenmarkt in Utrecht Op maandag 1 september organiseert sociaal-kultureel centrum De Uitwijk in samenwerking met een aantal fa- kulteitsverenigingen/studentenboe- kerijen een Tweedehands-Studlehoe- ken-markt. Het doel van de markt is ouderejaars studenten, studenten die van studie richting veranderd zijn e.d. in de ge legenheid te stellen hun oude boeken te gen een redelijke prijs te verkopen en op die manier andere studenten aan goede en betaalbare boeken te helpen. Rond de boekenmarkt zal o.a. ook een tentoonstelling plaatsvinden van boe kenleggers uit binnen- en buitenland. Iedereen die zijn oude studieboeken wil verkopen moet zich inschrijven/opge ven aan de Uitwijkbalie, Transitorium I, Leuvenlaan 21, de Uithof, Utrecht, tel. (030) 543402. Het gaat uiteraard om nog bruikbare boeken; dus géén totaal verouderde drukken. Ook bestaat de mogelijkheid nog goede woordenboeken, muziekboeken, blad muziek, jaargangen kunsttijdschrif ten literatuur, literaire tijdschrijften e.d. op deze boekenmarkt aan te bie den, dit i.v.m. het grote aantal letteren studenten. De Tweedehands-Studieboeken-Markt vindt plaats op maandag 1 sept. van 10.00 - 17.00 uur in de hal van Transi torium I, Leuvenlaan 21 in de Uithof te Utrecht. Bereikbaar met bus 11, 12 of 42. Vergeet niet tijdig in te schrij ven als je boeken wilt verkopen. De Uitwijkruimte bevindt zich op de- begane groryl van Transitorium I te genover de Blauwe en de Rode Zaal (westkant). Attentie Het betreft boeken voor universi tair en HBO-onderwijs (Dus géén boe ken voor VWO, HAVO, MAVO e.d. Géén stripboeken, romannetjes e.d. Géén handelaren, antiquariaten e.d. Zondag 24 augustus HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L. J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. H. Ommering, Baarn In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur ds. J. van Buuren; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H. J. J. Radstake; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G. E. Geerds; H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. VerweyAmersfoort Donderdag 28 augustus 19.30 uur ds. A. Hofman, Aalburg NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. G. J. de Gram, Deventer EVANGELIE GEMEENTE 'IN DE RUIMTE' Klein Engendaalweg 52 15.30 uur G. van Engelenhoven, Amers foort CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30en 16.00uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Thersiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur, zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. P. Schouten Sterrenberg 10.30 uur ds. W. Wiersma-Kuyt, Voort huizen GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99 Geen opgave BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L. C. Kraak EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30"uur dr. G. Fafié NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 Geen opgave VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uurbr. A. Reitsma, Bunschoten Deken S. Hoorneman neemt afscheid Deken S. Hoorneman zal op 1 septem ber a.s. afscheid nemen van het deke naat Amersfoort. Het bisdom Utrecht heeft tot zijn opvolger benoemd drs. F. Zwarts, thans nog pastor in Apel doorn. Simon Hoorneman was sinds 1971 de ken te Amersfoort en in die functie sterk betrokken bij de ontwikkelingen in de r.k. parochies in de regio. Het officiële afscheid vindt plaats op dinsdag 2 september a.s. tijdens een liturgische viering in de kapel van het klooster Ter Eem aan de Daam Focke- malaan, om 19.30 uur. Tevens vindt de installatie van de nieuwe deken plaats. Aansluitend volgt een receptie. Eveneens wordt dan afscheid genomen van pastor W. Baars, sinds 1983 lid van het dekenaal team en verantwoordelijk voor de volwassenenkatechese. Hij vertrekt naar Zwolle. Illegale venter aangehouden Na klachten uit Soesterberg heeft de politie zaterdag de 15-jarige J.L uit Zeist aangehouden, die met notitie boekjes liep te venten. De jongeman had geen vergunning en werd geverba liseerd. Aan wachten heeft iedereen een hekel. En een mens moet in z'n leven maar accepteren dat dit altijd wel zo zal blij ven. Vroeger schikte men zich makke lijker in z'n lot, het hoefde allemaal niet zo snel, men had meer geduld. Een goede oefening had het verkeer vroeger bij gesloten spoorbomen. Weet u nog hoe lang we daar stonden bij station Soestdijk en bij de overweg op Soestduinen? Denk daar nog eens aan in deze haastige tijd, als u de foto's van het prentenkabinet bekijkt in de Soester Oudheidkamer. Twee over wegen, waar de oudere Soesters heel wat hebben staan te mopperen. Te zien dus in de Soester Oudheidka mer, Ferd. Huycklaan 18. Geopend op zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Wecdestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 Zaterdagmiddagmuziek In het kader van de Zaterdagmiddag muziek Domkerk Utrecht wordt de zomerorgelconcertenreeks Utrecht- Parijs op zaterdag 23 augustus beslo ten met een concert door Jan Jansen. Hij speelt werken van componisten die aan de Notre Dame te Parijs werk zaam zijn geweest: Louis Claude Aquin, Guillaume Antoine Calvière en Louis Vierne. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. Zondag-middagconcert Kasteel Groeneveld In de Hasselaerzaal van Kasteel Groe neveld in Baarn wordt op zondag 24 augustus weer een zondagmiddagcon cert gegeven. Ditmaal treden op David Crane (fluit) en Saskia Kingma (harp). Zij spelen werken van Bach, Fauré, Kolodoeb, Kallinikov, Sjostakovitsj, Chopin, Donizetti en Gaubert. Het concert begint om 16.00 uur. Toegang 7,50; jeugd ƒ5,00. NPB-koor hervat repetities 'K' Op woensdagavond 20 augustus 1986 worden de repetities van het NPB koor Soest hervat. Iedere woensdagavond, aanvang 8 uur, wordt er gerepeteerd in het NPB-gebouw, Rembrandtlaan 20. De dirigent is de heer Ger van Dören. Een ieder die van mooie en gezellige koormuziek houdt kan vrijblijvend een repetitieavond meemaken. Mogelijk kan hieruit een blijvend lidmaatschap ontstaan. Messengers hervatten repetities De Soester Gospelgroup "The Messen gers" hoopt dinsdag 26 augustus a.s. de repetities te hervatten. Naast mede werking aan een aantal erediensten staan op het kooragenda een najaars concert en het traditionele Kerstcon cert, dat op de laatste zondag voor Kerstmis wordt gegeven. Hoewel het koor redelijk bezet is kan het voor alle stemgroepen nog zange ressen en zangers gebruiken. Er be staat een dringende behoefte aan een pianist, een bassist of basgitarist en een drummer, allen "M/V". Van deze musici wordt verwacht dat zij goed muziek kunnen lezen en over een be hoorlijke vaardigheid op hun instru ment beschikken. Belangstellenden zijn van harte wel kom op de repetities die dinsdags van 20.00 tot 22.00 uur worden gehouden in de Oranje Nassauschool (ONS), Ir. Menkolaan 1. Desgewenst kunnen ze contact opnemen met de heer Ristjouw, tel. 17173. Gezien het grote enthousiasme van de dames en heren in het afgelopen sei zoen gaan woensdagmorgen 3 sept. a.s. om 10.00 uur de deuren weer open van sporthal De Bunt (hoek Ossendam- weg/Duinweg) om de 55 -ers in de ge legenheid te stellen aan allerlei vor men van bewegen deel te nemen, zoals o.a. gymnastiek, korfbal, taffeltennis, badminton, volksdansen, koersbal etc. Aktiviteiten. De 1^ uur durende akti- viteiten worden halverwege onderbro ken om gezellig met elkaar een kopje koffie te drinken. Onder het motto: Aleis mag, mets moei, probeert men de deelnemer(sters) een sportieve ochtend te bezorgen. De kosten zijn 3,50 per keer of 12,00 per maand. Inlichtingen tel. 14163. 'Doorrijder' meldt zichzelf De 20-jarige P.K. uit Soest heeft zich zaterdagmorgen bij de politie gemeld nadat hij in de nacht daarvoor op de Schans de geparkeerde auto van de heer F. had aangereden. Bij de botsing ontstond zware schade. Aanvankelijk werd de auto van K. bij zijn woning aangetroffen, maar van de man zelf ontbrak ieder spoor. De politie heeft de wagen toen maar naar het bureau overgebracht, waar K. zich de volgen de morgen eigener beweging meldde. Hij verklaarde door de aanrijding in paniek te zijn geraakt. Hii kreeg een proces-verbaal. van 20.00 tot 1.00 uur, vanaf 40 personen. Zaterdag 23 en zondag 24 augustus HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: W. G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566. J. P. Krijger, Prunuslaan 10, tel. 12423. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg R. M. P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-780626. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Apotheek Julius, Laanstraat 26. Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00 -13.30 uur: W. H. A. Steen, Nassauplantsoen 27, tel. 15970. DIERENARTS Grote huisdieren: W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155- 18770. buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14. tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike- aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 9 Soesterberg, Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG* BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Barbecue bij Soester Vogelvrienden Op zaterdag 23 augustus a.s. houden de Soester Vogelvrienden weer de jaar lijkse barbecue voor leden en do nateurs. Voor dit evenement waar voor nu de inschrijving is gesloten, hebben zich 87 personen bij het secre tariaat gemeld, zodat het wederom een heel spektakel belooft te worden. 'Mochten de weergoden niet gunstig ge stemd zijn, dan zullen er voorzieningen worden getroffen zodat alles toch nor maal doorgang kan vinden. Het geheel vindt uiteraard plaats bij het verenigings-gebouw Vogelzang aan de Parallellweg 7b, waar de gasten rond de klok van 17.00 uur verwacht worden. Na afloop is er voor de liefhebbers nog gelegenheid om een dansje te maken. Avond voor alleenstaanden Op zaterdag 23 augustus organiseert de NVSH-afdeling Amersfoort/'t Gooi een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH kunt u vinden aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten dan kun u bellen, 's avonds na acht uur, tel. 033- 622217. Binnenkort biedt de Sociaal Pedago gische Dienst de gelegenheid aan ouders van kinderen van 0 tot 5 jaar, die óf een vastgestelde blijvende ont wikkelingsachterstand hebben óf een ontwikkelingsvertraging waarvan de oorzaak en het verloop nog onzeker is, om met elkaar in gesprek te komen. Aan de medewerkers van de Sociaal Pedagogische Dienst Amersfoort is gebleken dat ouders elkaar veel te bieden kunnen hebben door, uitwis seling van ervaringen, opgedane in formatie en kennis; en door het delen van eikaars zorgen, vragen en ideeën. Ouders van een kind dat zich "anders" ontwikkelt, voelen zich vaak alleen staan. Praten met anderen kan een he le steun betekenen. De deelname aan de gespreksgroep is kosteloos. Belangstellenden kunnen op 2 september deelnemen aan de intro ductie/kennismakingsavond, van 20.00 tot 22.00 uur. Op deze avond worden dan ook af spraken gemaakt over wanneer en hoe vaak men bij elkaar wil komen en waarover men het wil hebben. De SPD mikt erop 10 maal en wekelijks bijeen te komen. Wie belangstelling heeft gelieve zo spoedig mogelijk te reageren naar de Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort. Vragen naar Jeanne Luyten en/of Christine Bak ker-Bus. Telefoon: 033-720624.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21