Schoeman ■011 Stuk grond Kolonieweg/ Eikenlaan moet meer opbrengen bij verkoop Soest 50 jaar geleden kom eens met Schoeman praten! \JOP O//0H r f50,- f75,- PAGINA4 - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 IJ KOOP SOEST Kosten zoutzuur- doorspoeling worden op Howson verhaald 'Aerobics' betekent meer bij Sportschool Pouw "LAAT U NIETS WIJSMAKEN: ALLEEN MET DIT STEMPEL EROP HEBT U DE ECHTE KODAK SELECT FOTO'S" <WBSII^r| vraagt uw aandacht voor Informatietelefoon Bouwzaken Gas en c.a.i.bedrijf in juli Nog inschrijfmogelijkheden voor. |j lh patio-bungalows Overhees III Spoorwegovergang Ossendamweg/Nieuweweg tijdelijk buiten gebruik Ontwerp-plan Bejaardenoorden in INFOcentrum Uitwerkingsplan Winkelcentrum Overhees GEKRO-bonnèn ophalen Bedrijf op industrieterrein neemt gemeentegrond in bezit Te koop Half vrijstaand woonhuis Te koop Half vrijstaand woonhuis J. G. van ROUWENDAAL Soest - Tel. 02155-16467 24810 Vrijwilligers Vakature Bank 'Vrijwilligerstelefoon' computer- popier? JKWÏEK f* [WINKEL Nieuw fietsroute Vuursche- en Eemnesserpolder Diefstal uit auto Commissie R. O. oneens met B. en W. SOESTER COURANT 4 DE LAATSTE ZOMER JACKS 21 Augustus 1936 Protestvergadering tegen aantasting Soester natuurschoon tb -i—noV i^blos ,4 q Jp Je helft van een orzien van c v. te garage/werk- nge tuin. «zenvloer, gar- vormige woon- I, moderne uit- it ingebouwde 5n afzuigkap., .ast. Verd: 3 ebouwde bad- e toilet. Zolder nd verkeert in i onderhoud, •mijn. <.k. 3 vrijstaande c.v. gas met jin _t500 m2 nkamer met id. moderne ken) met in- imers met in- i, fraaie bad- et (gekleurd J. Incl.: vaste rvspots. De 'oorzien van rding: 1 sep- srleg. rerkopen intenkring. ns kantoor. Jderen LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v,w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer Kwaliteitsbouw. Incl. volledige m vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. VALERIAANSTRAAT Prima onderhouden hoek dri- ve-in-woning met zeer grote zonnige tuin. De woning is geïso leerd t.a.v. de beglaz. (ged.) en spouwmuren. Onderhoudsarme woning (o.a. alum. kozijnen). Entree, ruime hal, stud.kam., inp. gar. voor 2 auto's; 1e verd.: roy. woonkam. m. schuifpui n. balkon en bijzonder uitzicht, eetkeuk. te vens m. balkon, toil.gard.kast; 2e verd.: overloop, 3 roy. sl.kam., rui me badkam. m. ligbad, v.w. en aansl. wasmach. Met name voor diegene die ruimte in en bij het huis wenst aantrekkelijke aanbie ding. Vraagprijs f169.000,- k.k. INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling: souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs f 295.000,- k.k. SOESTERBERG VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,-k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 35 39b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden. Ttel er Veenendaal 'lRfS5 Gemeentewerken van Soest zal het Col lege van Burgemeester en Wethouders adviseren de kosten van het doorspoe len van de Riolering bij Howson op het bedrijf te verhalen. Bij Howson kwam vorige week, als gevolg van een lekkende tank en een defecte pomp, een hoeveelheid van 200 liter onver dund zoutzuur in het riool terecht. Door in korte tijd zo'n 20.000 liter water door het riool te spoelen werd een calami teit voorkomen. Leidje Tomassen (Progressief Soest) stelde de kwestie vorige week aan de orde in de commissie Bedrijven. Zij liet weten zeer geschrokken te zijn van het voorval. "Wij ook", liet wethouder Ries van Logtenstein weten. Ir. S. H. Brunekreef, directeur van Gemeentewerken, gaf nog een korte uiteenzetting over het gebeurde. Daar bij tekende hij aan dat Howson had nagelaten de afdeling Milieu van het incident op de hoogte te stellen, het geen volgens de hinderwetvoorschrif ten verplicht is. "Wij zullen hierop scherper moeten toezien, aldus de di recteur. hij uitte verder zijn bezorgdheid over het feit dat pas was vastgesteld dat de pomp van de tankwagen - waarin het zoutzuur voorlopig werd opgesla gen - kapot was toen het al te laat was. "Het defect was van buitenaf niet te zien." Leidje Tomassen informeerde naar mogelijkheden om de kosten die de gemeente bij de actie heeft moeten maken op Howson te verhalen, waarop de heer Brunekreef antwoordde dat hij het College zeker zou adviseren dat te doen. Toen het begrip Aerobic, aangezet door Jane Fonda, uit Amerika kwam over waaien naar Nederland wilde iedereen ervaren wat deze nieuwe richting in de sport betekende. Het gevolg was een enorme toestroom naar de sportscho len, maar ook particulieren die ergens ruimte hadden begonnen zo maar een cursus "aerobic", niet wetende waar toe dat allemaal zou leiden. De ontwikkeling heeft zich voortgezet. De "rage" nam af en de meeste cur sussen verdwenen weer net zo hard als ze gekomen waren door het simpele feit dat ze géén doel beoogden. Toch kunnen we vaststellen dat er wel degelijk drie richtingen binnen het L V ntwikki'l n afRt'drukl ItiitiRw.iurdi Kodak ti.tpu jw foto's lu bt di- absolute zekerheid v.i Kodak Select print- Pas dan Weet u zeker lat uw foto's zijn afgewerkt n liet eigen laboratorium 'an Kodak. Dat ze met de grootste stempel niet op de achter - kanl van uw foto s. dan hebt o geen Kodak Seleel Print gekregen. Met allé Voorkom zoiets en breng uw rolletje bij: V*2 foto- video-computer/ WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" KODAK SELECT PRINT. ALS 'T IN ÉÊN KEER GOED MOET, aerobic zijn ontstaan, te weten: het aerobic met enkelvoudige bewegin gen, met de samengestelde bewegin gen en het "aerobic" dat zich meer in de therapeutische richting heeft ont wikkeld. Bij de enkelvoudige aerobics staan de enkelvoudige bewegingen voorop. Dit zijn simpele bewegingen uitge voerd in één richting, die zich enige tijd herhalen. Er wordt vaak gebruik gemaakt van gewichten, waarmee bijv. buig- en strekbewegingen van de armen worden gemaakt. Iedereen kan het: gewoon drie kwartier keihard werken met eenvoudige bewegingen. Bij de samengestelde aerobic hebben we te maken met totaalbewegingen waarbij de coördinatie veel belang rijker wordt, dit in tegenstelling tot het enkelvoudige bewegen. Er wordt gewerkt met combinaties van be wegingen: de dans-kant van het Aero bic. Ten derde is er een richting ontstaan die veel specifieker naar het individu kijkt en niet naar de groep als massa, waarbij iedereen dezelfde, hetzij enkel voudige bewegingen of patroonbewe gingen uitvoert. Hierbij wordt gelet op de houding en de beweging van de persoon en getracht door middel van gerichte bewegingen daar verbetering in te brengen. De muziek wordt naar de achtergrond geschoven. Die heeft nl. een vaste ritme, dat veel te dwingend is naar tempo en herhaling. De correc tie bij de uitvoering krijgt hierbij meer aandacht. Er is mee communica tie tussen lesgever en degene die les krijgt, een groot pluspunt, omdat de les daardoor een warm karakter krijgt en niet een afstandelijk gebeuren wordt, waarin niet eens gelegenheid is om met elkaar te praten. Sportschool Pouw biedt alle mogelijk heden om deze richtingen te ervaren. De lessen vinden plaats op di./wo./ en donderdagavond en men kan ook overdag terecht. Daarnaast zijn er nog de conditietrainingen, waarbij men zich tegen de winter ook bezighoudt met een goede skivoorbereiding. Ook voor het jeugdjudo kan men bij de Sport school terecht. De lessen worden gege ven aan kleine groepen, wat een goede kwaliteit met zich meebrengt. Informatie: Sportschool Pouw, tel. 15001, elke dag tussen 12.30 en 13.30 uur. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Wanneer u het telefoonnummer 93665 draait, krijgt u de INFORMATIE-TE LEFOON van het gemeentelijk bureau voorlichting met alle aktualiteiten in een bepaalde periode. Deze 24-uurs service van de gemeente vertelt u alles over bijvoorbeeld raads- en commissie vergaderingen en wegopbrekingen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, vergunning te ver- len voor: het vergroten van een woning op het perceel Kolonieweg 16 te Soest. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van ar- tiekel 11 van de voorschriften van het bestemmingsplan derde herziening bestemmingsplan Overhees vergun ning te verlenen voor: 1het bouwen van 32 woningen aan het Fazantpad 2. het bouwen van 42 woningen aan het Reespoor; 3. het bouwen van 42 woningen aan het Fazantpad en het Reespoor in Over hees III, eerste fase. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 augus tus 1986, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. In de maand juli is 1.187426 m3 gas door het gas en c.a.i.bedrijf ingekocht. In juli 1985 was dat 1.261.073 m3 en in juli 1984 1.607.510 m3. Tot en met juli is dit jaar 44.036.740 m3 gas ingekocht. In 1985 was dat 44.900.829 m3 gas en in 1984 41.444.854 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand juni van 15.203 naar 15.217. Het aantal c.ai.abonne menten nam in dezelfde periode toe van 12.487 tot 12.504. Voor de 42 onder architectuur in Over hees III te bouwen patiobungelows kan men zich nog tot en met 7 september aanmelden bij het gemeentelijk INFOr- matiecentrum, Steenhoffstraat 9. Daar zijn ook aanmeldingsformulier te ver krijgen. Tevens hangen daar de te keningen van de woningen, die een woonkamer hebben van bijna dertig vierkante meter. In de tweede helft van september zijn de brochures van de te bouwen wo ningen gereed. Die liggen dan ook in het INFOrmatiecentrum. Met de bouw zal in november begonnen worden, ter wijl de oplevering rond juni volgend jaar gepland is. De patio's, die een grootte hebben van achttien vierkante meter, liggen alle maal op het zuiden en hebben dus een zonnige tuin. De patio's liggen verder los van elkaar zodat er een optimale privacy is. De patio-bungalows zijn bestemd voor onder meer alleenstaanden, echtparen zonder kinderen, mensen met een han dicap en startende gezinnen. Naast de woonkamer en keuken bevindt zich op de begane grond ook de slaap kamer en douche. De woningen hebben een hoogwaardige isolatie. Ze worden gebouwd door BEMOG Kampen. Wegens onderhoudswerkzaamheden is de spoorwegovergang Ossendamweg/ Nieuwe weg in de nacht van 19 op 20 augustus tussen 23.30 en 07.00 uur voor alle verkeer afgesloten. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt tot en met 10 september 1986 het door gedeputeerde staten van Utrecht vastgestelde ontwerp-plan "Be jaardenoorden provincie Utrecht" ter inzage. Belanghebbenden hebben tot en met 10 september 1986 de gelegenheid om schriftelijk bezwaren in te dienen te gen het ontwerp-plan bij Provinciale Staten van Utrecht. De indieners van bezwaren worden tevens in de gelegenheid gesteld des gewenst hieromtrent nader te worden gehoord en hun bezwaar nader toe te lichten. De hoorzitting waarin het plangebied Noordoost Utrecht-Oost, met daarin Soest gelegen, aan de orde komt, wordt gehouden op vrijdag 3 oktober tussen 11 en 12 uur in het C.S.B.gebouw, zaal 2, Kromme Nieuwegracht 39 te Utrecht. Zoals wellicht bekend bestaat het voornemen van de provincie om het Bejaardenoord Molenschot te sluiten. De burgemeester maakt bekend dat onherroepelijk is gezonden het bij be sluit van Burgemeester en Wethouders van 8 april 1986 vastgestelde uitwer kingsplan Winkelcentrum Overhees, zoals dit ongewijzigd is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 15 juli 1986, nummer 1557/RO/1471. Het uitwerkingsplan ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie, afdeliög algemene za- ken—-en-■stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag yan'00.00 -12.00 uur). Soestef veehouders kunnen vanaf he den de door GEKRO uitgeschreven bonnen van opgehaalde kadavers afha len op kamer 20 van het gemeente huis. Dit kan elke werkdag tussen 9 en 12 uur. Het L>'«6-raadslid Adriaan Pothuizen heeft vastgesteld dat het bedrijf Grift Trappen Soest BV, op de hoek Nijver- heidsweg/Vrijheidsweg, de vrijheid heeft genomen een deel van de groen strook langs de Vrijheidsweg in ge bruik te nemen "als was het eigen grond". Dat is gebeurd zonder toe stemming van de gemeente. De kwestie kwam vorige week aan de orde in de commissie Ruimtelijke Or dening, waar de twee verzoeken wer den behandeld tot aankoop van een ge deelte van de groenstrook langs de Vrijheidswég. In het ene stuk is Grift- Trappen geïnteresseerd, in het andere de Woningbouwvereniging Soest (WS). Deze heeft de grond nodig voor uit breiding van de opslagmogelijkheden. Pothuizen had geconstateerd dat het bedrijf aan de Nijverheidsweg een del van de groenstrook heeft betegeld en voorzien van biels. Dit terrein wordt nu niet alleen gebruikt als parkeer plaats, maar ook als laad- en losplaats. 'Onmogelijk (er) st) Pothuizen noemde het "onmogelijk" dat iemand zich een stuk grond van een ander toeëigent om de ruimte bij zijn bedrijf te vergroten. Nog veel "onmogelijker" vond hij het dat dit bedrijf nu vraagt om de grond, die het al illegaal in gebruik heeft ge nomen, van de gemeente te kopen, en het "onmogelijkst" dat de gemeente het ook inderdaad zóu verkopen. Met betrekking tot het verzoek van de woningbouwvereniging heeft Pot huizen minder moeite, al is er zijns inziens wel een probleem: het feit dat anderen die en gelijksoortig stuk grond willen kopen zich op een positief be sluit van de raad in het geval-Vrij- heidsweg zouden kunnen beroepen. "Branden we nu voor de toekomst niet onze vingers als we 'ja' zeggen op de overigens redelijke vraag van de woningbouwvereniging? Groene buffer Ans Greefhorst liet namens de CDA- fractie weten dat deze tegen honore ring van beide verzoeken is. Het CDA wil vóór alles een precedentwerking voorkomen. Ook Joop Ebbers (VVD) zei moeite te hebben met een positief antwoord op de beide verzoeken tot aankoop. "Ver koop ervan tast de oorspronkelijke gedachte aan van de groene buffer tussen de flats aan de Wiardi Beck- manstraat en het industrieterrein", zei hij. Ook Wiebe Meilof (GPV) vond handha ving van de groene buffer zó belangrijk, dat er zijns inziens niet aan geknab beld moet worden. Wil Stekelenburg van de PvdA kon het fractiestandpunt in deze kwestie nog niet geven. Hal, grote woonkeuken, woonk., gr. kelder. 1e verd.: 3 slaapk., badk. en vliering. Tevens ruime garage en zonneterras. Vraagprijs f195.000,- k.k. Julianalaan Hal, keuken, woonk., ruime kelder. 1e verd.: 3 slaapk. en dakterras. Tevens carport. WONING MOET GEZIEN WORDEN. Koopprijs f132.500,- k.k. F. C. Kuyperstraat garantie voor zekerheid Burg. Grothestraat Ha Op 23 januari 1985 werd de "vrijwil ligerstelefoon" ingevoerd. De vrijwil ligerstelefoon is er gekomen omdat er in Nederland vijf miljoen vrijwilligers zijn, die wel eens met vragen zitten en niet weten waar ze daarmee terecht kunnen. Ze werken voor het welzijn van min derbedeelde groepen, voor de gezond heid van woonomgeving, van milieu, in de jeugd- en bejaardenzorg enz. Dat gebeurt onbetaald en uit solidari teit of rechtvaardigheidsgevoel of om dat het plezier is samen in een groep iets nuttigs te doen voor anderen of de maatschappij. Het werken als vrijwilliger kan de no dige vragen oproepen of zelfs tot pro blemen leiden. En dan is het plezierig als je met je vragen ergens terecht kunt. Daarvoor is de vrijwilligerstele foon: om de vrijwillig!st)er antwoord te geven op zijn/haar vragen, ofwel aan te geven waar dat antwoord te krijgen is. Met deze informatielijn is er eigen lijk niets nieuws onder de zon; LSW. het Landelijk Steunpunt voor Vrijwil ligerswerk, heeft al jaren lang de taak de vrijwilligers te steunen in hun werk. Dat gebeurt zowel telefonisch als door schriftelijk informatiemateriaal te maken en dat desgevraagd op te stu ren. Om nu aan deze service-taak wat meer bekendheid te geven, is de "vrijwilligerstelefoon" gestart. Het telefoonnummer wordt achter in iedere telefoongids in Nederland vermeld bij de bijzondere nummers. Gemakkelijk te vinden dus. ;De vrijwilligerstelefoon is geen "hulp" telefoon. Men kan niet mensen in per soonlijke moeilijkheden uitgebreid ter zijde staan. Daarvoor ontbreekt de tijd en bovendien is men daar niet "des kundig" genoeg voor. Waar mogelijk zal men de opbeller/ster doorgeven waar hij/zij wél terecht kan. Alleen als problemen te maken hebben met vrijwilligerswerk, staat men zelf klaar met informatie. Wanneer het gaat om vrijwilligerswerk in een bepaalde gemeente, wordt door verwezen naar de vrijwilliger-vaka- turebank in die plaats. Het nummer van de Vrijwilligerstele foon is 030-319844. Natuurlijk kan men u ook tijdens kan tooruren rechtstreeks bellen met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest, tel. 12630, openingstijden: op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 15.30 uur; vrijdags van 11.00 tot 12.30 uur. Vakatures De Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank zoekt zo spoedig mogelijk kontakt met mensen die graag in een klein team willen meedraaien in alle voorkomende werkzaamheden. Enige administratieve vaardigheid en onder nemingszin zal worden gewaardeerd, leeftijd is niet van belang (10/603) Werkgroep in Leusden vraagt een tweetal vrijwilligers m/v ter begelei ding van gastadressen, telefoondienst, .vergaderingen bijwonen en werkzaam heden van-organisatorische aard 1/172) /Internaat vpor geestelijk gehan dicapte kinderen zoekt vrijwilligers m/v om de kinderen te begeleiden van het internaat naar school v.v. (1/625) Werkgroep EVA zoekt enkele vrij- willgers om behulpzaam te zijn bij het organiseren van kursussen en andere vrouwenaktiviteiten (11/613); Vrijwilligers gevraagd bij Stichting ondersteuning stervenbegeleiding. Fungeren als klankbord voor patiënt en verwanten (11/22) Assistent-technikus gevraagd bij de Stichting creatief centrum C-drie die op de hoogte is van licht- en geluids apparatuur (3/638) Groepsmentor gevraagd bij de Stich ting Opvang en Herstel Alkoholici (11/47). Informatie over bovenstaande vaka tures uitsluitend bij de Stichting Vrij willigers Vakatures Bank Soest, Wil- laertstraat 49. Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824" In de serie fietsroutes "Het Groene Hart van Nederland", een produktie van de gezamenlijke WV's in Eem- land en Gooi en Vechtstreek is een beschrijvende tocht Vuursche- en Eem nesserpolder verschenen. Op vier pun ten, duidelijk aangegeven in de be schrijving, kan de recreant inhaken: het Oosterspoorplein in Hilversum, het VW—kantoor in Baarn, Theehuis Crai- 10 tegenover de ingang van ziekenhuis Hoog Laren en de molen in Laren. De beschrijving is van het "combi natietype"; zowel aanduidingen van hoe de weg te vervolgen, als toeris tische informatie. Tussen de vier start punten is een kronkelige route uitge zet die de fietsers leidt door de bossen van de Lage- en Hoge Vuursche, langs kasteel Groeneveld, door de Eemnes serpolder (inclusief op weekdagen en zondags tussen vier en zes uur 's mid dags over het pontje van Eemdijk), de dorpen Laren en Blaricum en de heidevelden bij de Tafelberg en 't Bluk. De in drie kleuren uitgevoerde folder is verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in 't Gooi, Vechtstreek en Eemland. Tegelijk met de verschijning van Rou te 13 zijn herdrukken van eerder uitge geven routes verkrijgbaar. Het zijn Route 6 van "Bekenvallei" (het gebied bij Achterveld en Barneveld), Route 11 Cirkel om Amersfoort (die d.a.h.w. de uitwaartse fietsroutes vanuit Amers foort met elkaar verbindt) en Route 4 "Bos- en Duinenroute" (Vuursche, Soest- duinen, Soest en Baarn De prijs van de routes bedraagt 1,25. De heer J.B. uit Soest deed vorige week aangifte van de diefstal van een sleu telbos en een bedrag van 40 gulden. De dader had de achterruit van de auto van de heer B. ingeslagen. De wagen stond geparkeerd aan het Claroenste- kerpad. De commissieRuimtelijke Ordening voelt niets voor de verkoop van een stuk grond op de hoek van de Kolonieweg en de Eikenlaan. Zij vinden de prijs van tienduizend gulden te laag en meent dat bij een betere verkaveling waardoor het mogelijk wordt er een huis op te zetten, de grond veel meer kan opbrengen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders komt erop neer, dat 590 vierkante meter grond wordt verkocht aan de bewoners van Kolonieweg la, lb en Eikenlaan 28. B. en W. betitelen de grond bij die woningen als "een brede, onverharde berm", het historisch gevolg van de momenteel achterhaal de afbuiging van de Soesterbergse- straat naar de Centrum weg De Kolonieweg-bewoners hebben het gemeentebestuur meer dan eens gevraagd zodanige voorzieningen te treffen, dat hun huizen op een "norma le" manier worden ontsloten. Dit zou dan moeten gebeuren door het aanleggen van inritten/toegangspaden op deze bermstrook. Een gedeelte ervan heeft de gemeente nodig voor de aanleg van een groenstrook en het te zijner tijd aanleggen van een voetpad. De resterende 590 vierkant meter kan wat B. en W. betreft worden verkocht. De eigenaar van Kolonieweg ie heeft belangstelling voor aankoop van een stuk grond. Met de anderen is over eenstemming bereikt over een prijs van vijftien gulden per vierkante meter voor de percelen Kolonieweg la en lb, en van twintig gulden per vierkante meter voor de grond naast de woning Eikenlaan 28 Geen bezwaar Door de grondverkoop wordt voorkomen dat de gemeente langere inritten/toegangspaden zou moeten aanleggen en meer onderhoud zou moeten plegen. Zowel uit financieel oogpunt als uit een oogpunt van ruim telijke inrichting van dit deel van de Kolonieweg hebben B. en W. geen bezwaar tegen de verkoop. De werkzaamheden aan het deel dat eigendom van de gemeente blijft en dat Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 een openbare functie (groenstrook en voetpad) behoudt, zullen binnenkort worden uitgevoerd. De hieraan verbon den kosten worden gedeeltelijk gefi nancierd met de opbrengst van de grond. De commissie Ruimtelijke Ordening voelt hier niet veel voor, zo liet zij merken. De grond kan veel meer op brengen als er een verkaveling zou wor den toegepast die het mogelijk maakt dat er nog een huis wordt neergezet. Het voorstel van B. en W. verbaasde de commissieleden, omdat wethouder Jan Menne (CDA) in de tijd dat hij nog niet als wethouder maar als gewoon lid in de raad zat, zich altijd heeft verzet tegen verkoop van "lósse" stukjes grond. EXTRA AFGEPRIJSD! (o.a. Moustache, Emanuelle) vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Woensdagavond j.1. kwam men óo initiatiefSdèr Vér. ..SOéstrZuld" bijeen, om de zoo klinkend voorbereidde protestvergadering te houden, in welke men zich openlijk wenschte te verzetten tegen de daad van het.Gemeen tebestuur, n.1. het in onderhandeling treden met bouwers van buitenaf, om een strook,grond aan de Soesterbergschestraat voor bouwterrein te ver- koopen. De heer M. C. v.d. Plas, voorzitter van Soest-Zuid, opende de vergadering met een welkom aan alle aanwezigen, waaronder de Weth. van O.W., de heer De Bruyn, de raadsleden Hilhorst en Stroband, de voorzitter van de Soester Bouwkring, afgevaardigden van V.V.V. Soest Vooruit en de Pers. Protestrede van den voorzitter Hierna sprak de heer v.d. Plas zijn protestrede uit. Spr. wijst op het onge repte natuurschoon van bosch, heide en duinen, dat juist de groote aan trekkingskracht vormt voor nieuwe inwoners en pensiongasten. Rooft men dit van de gemeente, dan wint men misschien eenig geldelijk voordeel, doch verliest dit aan den anderen kant, door het verminderen van bezoe kers. Soest leeft voor een belangrijk deel van de gasten. Spr. dringt aan op protest tegen de handeling van het Gemeentebestuur, hetwelk, naar men van bevriende zijde hoorde, een strook grond ter groot te van vijf H. A. tegenover Zonnegloren, wil verkoopen aan een Hilversum- sche Bouwvereniging. Doch het geldt hier het hoogste goed van Soest. Spr. heeft couranten, N. Dagblad e.d. die in groote artikelen hun afkeu ring uitspreken jegens het College van B. en W. te Soest, die het natuur schoon, het hoogste goed der gemeente, durven aantasten. Reeds werd de schendende hand uitgestoken naar de Eng. Spr. vergelijkt Soest met omliggende plaatsen. Het natuurschoon vindt men nergens zoo, als hier, Doch het gecultiveerde gedeelte kan niet tippen aan dat van b.v., Baarn, Bussum, Zeist en Bilthoven. Daarom - protest. Stemmen uit de vergadering De heer Beute wijst op het feit, dat Soest, armlasting, toch heeft te zorgen voor 85 K.M. wegdek, en dat verschillende lanen en wegen lang niet vol gebouwd zijn. Begint men hiermee, dan komt er meer straatbelasting en kan men de hoognoodige verbeteringen hier en daar aanbrengen. De heer Legemaat is het met den voorzitter niet eens. Er blijft, als men die 5 H. A. verkoopt, nog wel 500 H. A. natuurschoon over. De heer P. Duyn, voorzitter van den Soester Bouwkring, zegt tot verwon dering der vergadering, dat de S.B.K. het geheel eens is met dit protest. Lokte men eertijds nieuwe inwoners naar Soest met de feiten van lage be lasting en schitterende omgeving, thans is de belastingdruk al tegen veel aantrekkelijkheid, berooving van natuurschoon doet de rest. Soest zal zeer sterk achteruitgaan. De toekomst van de bouwers staat mede op het spel. Weth. De Bruyn spreekt Verliep de vergadering tot zoover naar wensch, het kalme spreken van Wethouder De Bruyn bracht direct verandering. Aan de hand van een zeer duidelijke kaart uit het Uitbreidingsplan, wees spr. er op, dat hem tijdens de vergadering gebleken is, dat de meeste aan wezige protesteerders niet eens wisten, waarom het ging. Een reeds in het Uitbreidingsplan geprojecteerde rustieke laan van 50 M. breed, zou aangelegd worden. Bovendien wordt gedacht over verkoop van slechts 5 H.A. bouwgrond aan den rand van het Gemeentebosch, afschei dende het Heidereservaat. Dit stukje loopt van Klein Zwitserland tot aan het weitje van Plekkepoel en zou slechts heel ruim bebouwd mogen wor den, t.w. met een halve H.A. per villa, terwijl verder het heele bosch in tact blijft. Zou deze verkoop, waarvoor waarschijnlijk geen groote kans is wegens de strenge condities van B. en W. doorgaan, dan schiet er nog 587 H.A. natuurschoon over voor de natuurliefhebbers. Spr. geeft den raad, zich eerst eens met kaarten en plannen goed op de hoog te stellen van een en ander, alvorens men protesteert. Veranderde houding In aansluiting op deze toelichting gingen er dadelijk meerdere stemmen op, dat de uitleg van den voorzitter wel heel erg vaag geweest was, en dat men de zaak nu anders bezag. Vooral de heer Tiepen uit Soestduinen sprak in deze geest. Spr. wil liever eerst met B. en W. gaan praten, alvo rens men op zulke vage plannen al openlijk protest aanteekent. Als de voorzitter dan ook van een uit te brengen motie gewaagt, blijkt het overgroote deel der vergadering er heelemaal tegen te zijn. De voorzit ter is genoodzaakt terug te krabbelen en het uitbrengen van een verzoek voor te stellen. Ook dit wordt met groote verdeeldheid aangehoord. De raadsleden laten hun stemmen ook hooren. De heer Stroband geeft krachtig advies, zich toch eerst eens met B. en W. te verstaan omtrent de oorzaak en het doel van dezen eventueelen verkoop. Men weet niet wat B. en W. er mee voor hebben. Gestemd wordt dan over het uitbrengen van een verzoek. Nauwelijks de meerderheid der vergadering van ca. 35 man was er vóór, doch nadat de heer Stroband nogmaals zijn stem liet hooren, meende voorzitter met de raadsleden, als vertegenwoordigers der inwoners, rekening te moeten houden, en negeerde de heele stemming verder. Op voorstel van den heer P. Duyn werd nu maar besloten, inplaats van een verzoek tot een onderzoek.over te gaan. Een comité werd inderhaast benoemd om naar B. en W. te gaan en zich eens wat te oriënteren over het onderhavige geval, en indien nog noodzakelijk, een verzoek in te dienen, de natuur ongerept te laten, daar men van meening blijft dat j^ggr grensb.é- bouwing het heele bosch zijn bekoorlijke rust verliest. In het comité namen zitting: de voorzitter en secretaris van Soest-Zuid de heer Duyn, voorzitter van de S.B.K.de heer Kerkkamp, van ..Soest Vooruit" en de heer Beute. Hierop gaat de vergadering zonder schokkende gebeurtenissen uiteen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5