toeter Me*jt 'Hoog bezoek' bij gasterije Peter Meijer 'Danscentrum Frits en Karin Gerla' Hoe Olympische drop een enorm succes werd Plomp voelt niets voor 10-jarig verbod op extra's voor sporthal Soesterberg Brei- en haakcursus bij de Bonneterie start begin september Nieuwe verkeersborden in Dierenpark Amersfoort WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 Biologische tuin Nieuw in Soest: Hondje terug 'Onjuist, onmogelijk, onaanvaardbaar' Hondje weg Nog ruimte voor een aantal gegadigden 'Bedrijvenhal Soest' komt er! ®iacÊ VRACÏN Dat de faam van de Gasterije, het be faamde restaurant van Peter Meijer aan de Burgemeester Grothestraat, zelfs tot over de gTenzen van ons land reikt, werd vorige week bewezen door het 'hoge bezoek' dat de heren Jean Meyer - van het zeer gerenommeerde Elzas- ser huis Meyer uit Winzenheim en Guus Verbunt - van de vermaarde Til- burgse Wijnkoperij - aan Soest brach ten. In feite was er sprake van een tegenbezoek, omdat Peter Meijer nog geen maand geleden al in de Elzas te gast was geweest, om zich ter plaatse te overtuigen van de kwaliteit van de '85-ers dat wil zeggen: de wijnen van de jaargang 1985 - in de Elzas. Peter Meijer proefde zowel van het fust als de fles en kwam daarbij tot bevindingen die hem uiterst tevreden stelden. Dat gold omgekeerd ook voor de gasten, die bijzonder ingenomen waren met de dis die hun in de Gas terije werd voorgezet. Op een plezieri ge manier werden er aldus zaken ge daan. Bezoekers van de Gasterije zullen in (ie loop van het seizoen kunnen mee genieten van de ideetjes die Peter en Margriet Meijer in de Elzas hebben op gedaan. "We hebben wat aardige din gen meegenomen, die in de komende tijd geïntroduceerd zullen worden'al dus Peter Meijer. Van tijd tot tijd onderneemt de succes volle Soester restaurateur dergelijke Gymlerares Jolante Brongers is nu vier jaar eigena res van de Bonneterie. Opmerkelijk is het feit dat zij een belangrijk deel van haar leven niet in de zaak doorbrengt maar op een mavoschool in Bunscho ten, waar zij gymnastieklessen geeft. Van huis uit is ze dan ook gymlerares. "Maar dat is niet iets wat je tot je vijfenzestigste doet", legt ze uit. Van daar dat ze haar hobby: breien, bordu ren, handwerken heeft gecombineerd met haar beroepsleven, er een onder wijsbevoegdheid in haalde en ver volgens het ondernemersdiploma. "Vier jaar geleden hoorde ik dat deze winkel, waar mevrouw Quick al vanaf de jaren dertig in heeft gewerkt, te koop was. Toen ben ik in het diepe ge sprongen", aldus Jolante Brongers. "Ik heb er geen dag spijt van gehad, al moet je je soms wel een bult werken." Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwilli gers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schappelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinder boerderij in het winkeltje. De Ope ningstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur. Er is te koopaardappelen, sperciebo- nen, pronkbonen, snijbonen, witte en rode kool, rode biet, uien, snijbiet, pompoen, komkommer, augurk, prei, soepgroente, sierkalebassen, bleeksel derij, wortels. Tevens zijn er scharreleieren en verse kruiden te koop. Scherpe granaten al jaren op de schoorsteenmantel Aan het denken gezet door krantebe- richten over scherpe granaten die al jarenlang in huis stonden als herinne ring, heeft mevrouw A., wonende aan Colenso, vorige week twee granaten bij de politie ingeleverd die zij al zo'n der tig jaar op de schoorsteenmantel had staan. De politie waarschuwde de EOD - Explosieven Opruimingsdienst - die ze op een plaats in de Soester Duinen tot ontploffing bracht. De twee grana ten waren van Duitse makelij en ooit door de echtgenoot van mevrouw A. in diezelfde Soester Duinen gevonden. Een van de granaten bleek een echte brisantgranaat te zijn, het andere type was minder bekend. VERMIST: 11-8. Kater, gec., cypers, br./gr./wit, witte buik, witte wangen, wit puntje aan staart, v. Ginkel, Eemweg ab Credo, Baarn, tel. 14575. 9-8. Kater, zw„ 2 mnd., wit vlekje op borst, Paans, Stadhouderslaan 108, Soest, tel. 23702. 8-8. Kater, rood, gec., 11 jr., witte buik, v/d Berg, Dilassostraat 14, Soest, tel. 19303 (tel. Hagman) 6-8. Kater, zw. met wit befje en witte pootjes, witte neus, wit bandje met adres, Linde, Doormanlaan 39, Baarn, tel. 21034. 14-8. Poes, schildpad, 4 mnd., De Rijk, Smitsweg 17, Soest, tel. 14830. 3-8. Poes, 1 jr., gester., schildpad, wit befje, met rood randje, zw. pootjes, De Ruyter, Nolenslaan 2, Baarn, tel! 15215. 15-8. Landschildpad, Mulder, Colenso 15, Soest, tel. 15078. 5-8: Blauwe parkiet met geel kopje, v.d. Veen, Wulpstraat 15, Baarn, tel 18357. GEVONDEN: 3-8. Kanarie, geelbruin, geringd, omg. Julianalaan, Soest. Dierenopsporingsdienst Amivedi Baarn/ Soest Tel. 02154-20805 (registratie) Tel. 02155-10667 Wethouder Günther Plomp. worden het Dorpshuis zoveel moge lijk gevuld te houden. "Als het niet kan via de sport en de welzijnssector, dan met andere dingen". In dit verband herinnerde de wethouder aan de des tijds geopperde gedachte om er de politiepost te vestigen. Niet van hogere orde De wethouder hield Wil Stekelenburg wel voor, dat het Dorpshuis niet van een hogere orde is dan de toekomstige sporthal. "Alsof de mensen niet uit het Dorpshuis zouden mogen weglopen. Zowel het Dorpshuis als de sporthal zijn van ge lijke orde." Adriaan Pothuizen (D'66) deed in dit verband de suggestie om als intentie uit te spreken "dat we bij onderlinge concurrentie niet één van de gelegen heden om zeep gaan helpen." Wethouder Plomp zei zo'n uitspraak overbodig te vinden: "We proberen beide gevuld te houden." Tenslotte liet Plomp op een vraag van Wil Stekelenburg weten dat Burge meester en Wethouders, nog afgezien van het feit dat zij dit niet kunnen om dat de raad erover zou moeten beslis sen, absoluut niet de garantie willen geven dat de bijdrage die de sportbe oefenaren in Soest betalen voor het gebruik van de accommodaties de zo genaamde passepartout-regeling) niet verhoogd wordt door de komst van de nieuwe sporthal in Soesterberg. Ans Greefhorst CDAsprak nog haar vreugde uit over het feit dat in deze hal rekening is gehouden met gehandi capten. Zij drong erop aan nu met voort varendheid te werken aan een snelle realisering van een volwaardige sport hal in Soesterberg. Wiebe Meilof (GPV) liet nog weten te twijfelen aan de noodzaak van de extra grote afmeting van het vloerop pervlak van de hal. Hij voorziet geen verdere groei meer van de sport in Soesterberg en vroeg zich dan ook af of de extra meters de investering wel waard zijn. Wethouder Plomp twijfelt daar niet aan. "We moeten nu voorkomen dat we in de toekomst spijt krijgen niet voor die extra ruimte te hebben gekozen." De commissie ging tenslotte unaniem akkoord met het collegevoorstel voor de sporthalbouw in Soesterberg, waar mee een bedrag is gemoeid van 1,8 mil joen gulden. reizen, die vroeg of laat hun vruchten afwerpen in de Gasterije-keuken. Vo rig jaar bezocht hij het Champagne- gebied, andere keren stonden Borde aux en Bourgogne op het programma. Uiteraard gaat het daarbij niet alleen om de wijnen, maar zeker ook om de spijzen die in het Franse culinaire paradijs worden gevonden. Bij de Gasterije is sinds vorige week V.r.n.l. de heren Jean Meyer, Peter Meijer en Guus Verbunt. Links twee medewerkers van de Tilburgse Wijnkoperij. FotoGoos van der Wilt ook een nieuwe expositie te bewon deren: ditmaal van de Baarnse kunst schilder Bert van Loon, dié in het restaurant ca. 20 aquarellen tentoon stelt, o.a. met Soester landschappen. De expositie duurt tot 15 oktober. Onder de naam 'Danscentrum Frits en Karin Gerla' start in september een nieuwe dansschool in zaal Credo aan de Julianalaan 19 te Soestdijk. Frits en Karin Gerla zijn een jong echtpaar met vele jaren danservaring. Na eerst een aantal jaren met succes aan de landelijke danswedstrijden te hebben deelgenomen gaven zij de laat ste jaren les voor een dansschool in Huizen. Daar zij al menig jaartje in Soest wonen vonden zij het echter ple zieriger om in hun woonplaats met een eigen school te beginnen, waarmee zij dan ook met veel enthousiasme zijn gestart. Naast clubs voor echtparen is er een club voor alleenstaanden tussen de 20 en 30 jaar. Deze groep wordt nogal eens vergeten, maar bij Danscentrum Gerla is er een plaatsje voor ingeruimd. Natuurlijk komt ook de jeugd vanaf JL 12 a 13 jaar bij Frits en Karin aan hun trekken. Naast een gezellig sfeertje op de lessen is er, buiten de traditionele dansmuziek, ook een behoorlijk voor raadje "top 40-werk" aanwezig om ook de jongeren zo een prima dansseizoen te bezorgen. Uiteraard is het van groot belang dat men goed en verantwoord leert dan sen, maar ook de gezelligheid wordt bij Frits en Karin Gerla niet over het hoofd gezien. Tijdens de lessen is er een kleine pauze zodat men, onder het genot van een kop koffie of een drankje, elkaar wat beter leert kennen. Tevens Wie komt er nu op het idee om Olym pische drop te maken? Bij de gedachte alleen al passen enkele tellen rust om even heerlijk te lachen. 'Ja,' zegt J.C.M. Ransdorp van Nubilo-Landman B.V. in Naarden die dit produkt op de markt brengt, 'dat hebben wij ook ge daan toen dat voorstel bij ons ter tafel kwam.' 'Olympische drop, in de vorm van die vijf ringetjes met het wapen van Am sterdam eronder, wat een gek idee. Maar toen we uitgelachen waren, vonden we al gauw dat het eigenlijk een heel goed idee was. Laten we het maar proberen, hebben we gezegd. Je moet wat durven te ondernemen. Dat vonden we ook zo aardig van Amster dam: dat ze het enorme avontuur van die Spelen op hun nek willen nemen. Dat sprak ons zeer aan.' 'Die drop hebben we gedaan in een speciale ver pakkingen: een zilveren zak met zwarte opdruk. Het produkt ging naar de dro gisterijen, wat wij noemen de tradi tionele vakhandel. We hebben het goed publicitair begeleid. Nou, het was van begin af aan een enorm succes. Bij tienduizenden gingen de zakken de deur uit, het viel niet aan te slepen. Het ging gewoon te goed. Op een zeker moment waren we leeg, moesten we nee verkopen. Hoe kan dat zou, zult u zeggen, want dan maak je toch gewoon nieuwe. Ja, maar op dat moment zaten we net in die hete weken. Buiten 28 gra den, dat betekent binnen tegen de veer tig graden. In die temperatuur kun je geen drop fabriceren. Dus daar ston den we. Nee, we hebben geen air-con- ditioning, want wanneer heb je in Ne derland nu een paar weken achter el kaar 28 graden? Prachtig weer, heer lijk voor iedereen, maar wij zaten er mee. Gelukkig is het probleem nu ver holpen. Waar het succes van die Olym pische drop aan te danken is? Ik denk dat het weer heel wat anders is dan je normaal aantreft, de drogist onder scheidt er zich mee van anderen en ja, het is ook hoogwaardige, heel lekkere drop, hoor Olympische handdoeken De Olympische drop is een markant voorbeeld van de vele Olympische pro- dukten die sinds enkele maanden op de markt zijn gebracht. De collectie, is zeer gevarieerd: T-shirts, sweatshirts, sweatbroeken, jogging-pakken, kinder kleding, handdoeken, sjaals, jacks, stropdassen, haar- en polsbanden, vlaggen, taf el vlaggetjes, draagtassen, schoudertassen, rugzakken, reistas sen, schoenen, paraplu's, sokken, das spelden, Amsterdammertjes, drinkglazen, beeldjes, bekers, zeef drukken, sleutelhangers, jojo's, hand jes, stickers, petjes, buttons, klokken, autootjes, speldjes, hangers, lepeltjes, prentbriefkaarten. Ja het assortiment strekt zich zelfs uit tot Olympische hammen. Wie deze hele bonte en boeiende collectie wil zien, kan terecht op de vierde etage van de Bijenkorf in Amsterdam waar in een eigen stand van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 alles staat uitgestald. Fong Leng maakt Olympische kleding Het initiatief voor deze Olympische waren is afkomstig van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992, de organisatie dus die de Spelen over zes jaar naar de hoofdstad wil halen. Zij heeft ook als enige het beheer over het Olympische logo van Amsterdam (de Olympische ringen met daaronder de drie rode kruisjes van het stads wapen), dat op alle Olympische arti kelen is terug te vinden. De ekclusieve rechten voor alle Olympische pro- dukten heeft de Stichting in handen ge legd van Studio Fong Leng in Amster dam. De befaamde mode-ontwerpster Fong Leng heeft zelf een paar onder delen van de Olympische kleding ont worpen. Een percentage van de opbrengst van de Olympische artikelen gaat' naar de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992. Dit zal daar van o.a. de laatste grote presentatie van haar Olympische plannen in Lau- sanne bekostigen. In die Zwitserse stad is het Internationaal Olympisch Comité gevestigd en de 91 leden daar van zullen op 17 oktober de stad aan wijzen waar in 1992 de Olympische Spelen zullen worden gehouden. De concurrenten van Amsterdam zijn: Barcelona, Belgrado, Birmingham, Brisbane en Parijs. Verkoop loopt lekker Een zeer in het ooglopend onderdeel van de Olympische produkten, is na tuurlijk de smaakvolle Olympische kleding (T-shirts, sweatshirts, jogging pakken). Die wordt op grote schaal (900 stuks per uur) gefabriceerd door o.a. Tempoprint in Oud-Beijerland. J.J. Rijsdijk van dit bedrijf: 'Het idee van de Olympische Spelen in Amster dam heeft inspirerend bij ons gewerkt. Over die Olympische kleding hebben we meteen gezegd: we pakken het goed aan. We hebben een produktiehal, al leen voor het Olympisch gebeuren in gericht, van 1000 vierkante meter. Fong Leng heeft gezorgd voor mooie, kleurrijke opdrukken, een lust voor het oog, maar om ze goed uit te voeren was Koningin Wilhelmina Fonds voorde Kankerbestrijding. Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoon: 020-640991. Postgiro: 26000. Bankrekening. 70.70.70.007. "Onjuist, onmogelijk en onaanvaard baar". Dit antwoordde wethouder Gün ther Plomp (WD) vorige week als voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ordening op het verzoek van Wil Steke lenburg (PvdA) om vast te leggen dat de ^gemeenteraad de eerstkomende tien jaar geen besluiten neemt tot het aanschaffen van extra's als scorebord tribunes etc. voor de nieuw te bouwen sportha 1 in Soesterberg. Afgezien van het feit dat de wethouder hier pertinent "nee" tegen zei, had hij ook moeite met de toevoeging "etc.". Overigens zei hij dat de gemeenteraad bij overname van het voorstel van me vrouw Stekelenburg een besluit zou ne men over de eigen regeerperiode heen. "Je kunt toch niet nu al vastleggen dat de;hieuwe raad over vier jaar iets niet mag doen? Zelfs de zittende raad zou nog "ja" tegen extra's kunnen zeggen", aldus de wethouder. Teveel mensen? Wil Stekelenburg liet verder weten niet veel vertrouwen te hebben in de personeelsbezetting in de nieuwe sporthal. De Sportstichting krijgt er immers niemand bij. "Betekent dit dan dat er nu teveel mensen lopen?", wilde zij weten. Adjunct-directeur J. van Rootselaar van de Sportstichting ontkende dit. "Niet meer mensen erbij is alleen ^gelijk door een gewijzigd beleid, irdoor het personeel efficiënter zal vorden ingezet". Wiebe Meilof (GPV) zei dit "experi menteel gezien" positief te vinden, maar stelde vast dat het risico dat er straks tóch iemand bij moet komen wel degelijk aanwezig is. "Als het inderdaad wenselijk is en ledereen vindt dat er iemand bij moet komen, dan gebeurt dat ook", zei wet houder Plomp. De heer Van Rootselaar stelde dat het nieuwe beleid van de Sportstichting een stukje privatisering inhoudt en meer verantwoordelijkheid geeft aan de gebruikers. De nieuwe sporthal in •-.Soesterberg is niet de aanleiding, maar wel het moment om wijzigingen door te voeren die efficiënt en kostenbe sparend werken. Het risico van meer 'Rjpersoneel in de toekomst acht de Sport stichting op dit moment bijzonder 'ilaag". kAns Greefhorst (CDA), Adriaan Pot- Jhuizen (D'66) en Wiebe Meilof (GPV) lieten weten het uitgangspunt van de VSportstichting positief te beoordelen. Waslijst Wil Stekelenburg legde, nadat zij ge- r zegd had blij te zijn met de toekomstige sporthalbouw in Soesterberg, wethou der Plomp een waslijst met vragen voor. Eén ervan was of ook al plaat selijke bedrijven zijn benaderd om aan het project mee te werken. Dat is nog niet gebeurd, kreeg zij te uhoren, omdat de raad nog geen opdracht tot de bouw heeft gegeven. Inschake ling van plaatselijke bedrijven is .overigens wel een voorwaarde aan de hoofdaannemer. Evenwel speelt de prijsstelling hierin een belangrijke rol, aldus Plomp. iEr ontspon zich ook nog een discussie met betrekking tot de eventuele gevol- Igen van de sporthalbouw voor het j functioneren van het Dorpshuis in [Soesterberg. Wil Stekelenburg sprak ide vrees uit dat de sporthal een nega tieve invloed zal hebben op de bezet- [ting van het Dorpshuis, waardoor het bestaansrecht daarvan twijfelachtig [i wordt. Plomp zei dat geprobeerd zal In Dierenpark Amersfoort zijn on langs nieuwe verkeersborden ge- I plaatst: waarschuwingsborden met daarop een afbeelding van een parelhoen en een prairiehondje, om be zoekers duidelijk te maken dat deze dieren vrij in het park lopen. Meerdere malen per dag kwamen op gewonden bezoekers de verzorgers erop attent maken dat deze dieren "los gebroken" waren. Met deze borden hoopt het Dierenpark de rust hersteld te hebben. Tevens is in de speeltuin een verkeers bord geplaatst, waaop een kind de glij baan opklimt. Omdat dit toch nog vaak gebeurt door kinderen die de leeskunst nog niet machtig zijn, hoopt het Dierenpark het beoogde doel te berei ken. De "bedrijvenhal Soest" komt er de finitief. Het is de bedoeling dat medio november met de bouw van het Am bachtsverzamelgebouw begonnen zal worden. Rond maart volgend jaar zal het gebouw opgeleverd worden. Op dit moment zijn negen van de veer tien units, die het gebouw zal bevatten, vergeven. Dat betekent dat er nog vijf units te vergeven zijn. Wanneer men interesse heeft voor vestigingsmoge lijkheid in dit Ambachtsverzamelge bouw, dan kan men dat vóór maandag 1 september kenbaar maken bij de ge meente. Nadere informatie kan ver kregen worden bij de gemeentelijke bedrijfskontaktfuntionaris de heer W. Hulsbergen, telefoon (02155)-93449. De nieuwe hal is bestemd voor plaatse lijk gevestigde en startende klein schalige ondernemingen, die (nog) niet in goede bedrijfsruimten zijn geves tigd. De negen reeds vergeven units worden alle "bemand" door Soester ondernemingen. De hal komt in het in dustriegebied Nieuwe Gracht aan de Koningsweg. De hal omvat veertien afzonderlijke bedrijfs-units met daar naast enkele centrale/gemeenschap pelijke ruimten. De netto bedrijfsvloer oppervlakte per unit bedraagt 75 vier kante meter; de vrije hoogte zal circa 5,50 meter bedragen. De units zijn ge heel kompleet afgewerkt, dus inclusief verwarming, verlichting en toegangs deur. Naar behoefte kunnen meerdere units tot één bedrijfsruimte worden samengetrokken. Dat betekent dat meerdere units gehuurd kunnen wor den. Per unit komen er tweeënhalf parkeerplaatsen. De huur per jaar be draagt honderdvijfentwintig gulden per vierkante meter; dat is dus circa tienduizend gulden voor een unit van 75 vierkante meter. "Het is de eerste keer dat we zoiets doen, dus eigenlijk is het 'n beetje een avontuur. Maar als het aanslaat willen we het zeker vaker gaan doen. Er zijn heel wat dames die niet zo bedreven zijn in het breien en haken. Die willen we een stukje op weg hel pen, ze wegwijs maken en wat handig heidjes bijbrengen, zodat ze zelf ge makkelijker aan de slag kunnen. Dat zegt mevrouw Jolante Brongers, eigenares van de bekende wol- en hand- werkspeciaalzaak de "Bonneterie" aan de Van Weedestraat 88, waar be gin september wordt gestart met een brei- en haakcursus. Dames die, zoals mevrouw Brongers het zegt, "onzeker" zijn kunnen daar in een gezellige, ont spannen sfeer, vanaf begin september zich in tien achtereenvolgende cursus avonden bekwamen in deze oude maar bepaald niet ouderwetse vorm van nut tige vrijetijdsbesteding. Jolante Brongers neemt zelf vooral het brei-onderricht op zich en laat zich voor het haken bijstaan door Marjolein Kielman, iemand die zij in de zaak heeft leren kennen en die af en toe ook in springt op momenten dat dat nodig is. "Ze is er heel enthousiast voor", aldus Jolante Brongers. Vooral in de jongere generatie treft Jolante Brongers nogal eens dames, die behoefte hebben aan wat meer "ze kerheid" voordat ze zich aan een brei werk wagen. "Dames van middelbare leeftijd en ouder hebben op school alle maal breien en handwerken moet le ren. De jongere generatie heeft dat vaak veel minder gehad, en vooral moeders en jonge kinderen hebben er toch wel eens behoefte aan om zelf iets te kunnen maken. Uit ervaring ken ik een aantal foefjes, die ik ze graag zal bijbrengen." De cursus, waarvoor via een oproep aan de winkeldeur al veel belangstel ling is getoond, start op een woensdag avond, maar met de deelneemsters wordt nog overlegd welke avond voor de vervolglessen de meest geschikte is. De les wordt gegeven in de "achter kamer" van de zaak - een op zichzelf beperkte ruimte - zodat het maximum aantal cursisten eigenlijk niet meer is dan tien. De cursus kost 10,- per avond (van half acht tot half tien) en omvat tien avonden. Het cursusbedrag is ex clusief het materiaal; de cursisten krijgen wel 5% korting op de aanschaf van de benodigdheden. Haar hele leven heëft ze al "geknut seld", en het was haar moeder die haar enthousiast heeft gemaakt voor het breien, al leerde ze borduren van een zuster van haar oma. "Ik brei elke dag nog soms wel tot twaalf of een uur 's nachts, vertelt ze. In de winkel heeft ze assistentie van Anita Lammers uit Hoevelaken, en verder wordt ze bijge staan door haar dochters. 'Met de oudste, Marietta, ben ik des tijds begonnen. Dat was een gezellige tijd. Ze woont nu in Amerika. Annelous de middelste, helpt ook mee sinds dit jaar, en de jongste, Rosaünde, maakt pluchen beesten. Ook voor wie al over de nodige be drevenheid beschikt op het gebied van breien en handwerken is de Bon neterie aan de Van Weedestraat een uitstekend adres om eens een adviesje op te doen. Jolante Brongers (l.) en Marjo lein Kielman. FotoGoos van der Wilt. "We staan de klanten graag met raad en daad terzijde", aldus Jolante Bron gers. De liefhebbers - liefhebsters doorgaans - kunnen te kust en te keur op het gebied van wol in een zeer breed assortiment, handwerkspullen, comple te pakketten, vilt, knoopwerk (Smyr- na- en Soedan-tapijten), borduurgarens en wat niet al, tot zelfs pluchen beesten en complete truien toe. Die laatste - altijd exclusief en handgebreid - zijn "eigen"produkten van Jolante Brongers en haar medewerksters. Elke vier we ken zijn er nieuwe modellen te zien in de etalage van de zaak aan de Van Weedestraat 88, die beslist een bezoekje waard is. men zich nu reeds inschrijven en wel telefonisch onder nummer 02155-10974, dagelijks van 17.00 tot 19.30 uur. Wie liever eerst eens kennis wil maken met Frits en Karin Gerla kan terecht op de speciale inschrijving/kennisma kingsavonden, die plaatsvinden op woensdag 20 en 27 augustus en vrijdag 5, 12 en 19 september, van 19.00 tot 20.00 uur in zaal Credo te Soestdijk. Naast een goede dansschool is Soest met de opening van Danscentrum Ger la weer een stukje gezelligheid rijker! wel even een probleem. Dat vereiste bijzondere inkt en zo. We hebben er een speciale machine voor uit de Verenig de Staten laten komen, het was al met al een hele investering. Maar ja, je moet ook durven gokken. Je bent ondernemer of je bent het niet. De ver koop loopt heel lekker, kan ik tot mijn genoegen zeggen. We zijn daar heel te vreden over. Onze telefooncentrale hebben we moeten uitbreiden om het allemaal aan te kunnen. Prachtig stuk promotie De firma H. Homburg Zn. in Zwanen burg is de fabrikant van drinkglazen, bekers, beeldjes en de paaltjes die Amsterdammertjes genoemd worden. C. Homburg: 'De Spelen moeten in Amsterdam worden gehouden, dat staat voor mij als een paal boven water. Een prachtig stuk promotie voor de stad. Daar timmer je echt mee aan de weg. Zo'n initiatief verdient ondersteuning. Daarom hebben we de licentie voor die glazen en bekers willen hebben. Natuurlijk, we zij zakenmensen, realisten, we moeten ervoor zorgen dat wat we doen rende ment oplevert. Maar in dit geval werden we toch eerst gegrepen door het leuke idee. De teksten van de Stichting Olympische Spelen, zoals 'Amsterdam wants the worid to win,' spraken ons zeer aan. Daar viel bij het ontwerp heel goed mee te werken. De decoraties met name op de glazen vinden we zelf heel mooi. Het is een fijn strak glas geworden. We zijn er trots op dat de vakhandel dat ook vindt. Dan horen we steeds weer: het is klasse- werk. We zijn er zelfs mee over de grens gegaan. In Barcelona, Birming ham en Parijs zwerven honderden glazen van ons rond. Het long-drink glas gaat het beste. Eigenlijk mag ik dat zo niet zeggen. Long-drink glas legt de relatie met alcohol en alcohol en sport... enfin u weet het. 'Melkglas' behoor ik dus te zeggen. Maar eh, ze drinken er wel als een bezetene uit. Olympische handdoek Nedac-Sorbo B.V. in Vorden tekent voor de Olympische handdoeken, bad lakens en dergelijke. J.J. Willegers van dit bedrijf: 'Aanvankelijk ging de verkoop nogal aarzelend, maar het loopt nu heel behoorlijk. Eerst was er voornamelijk omzet in het westen, de laatste tijd zie je een spreiding over het gehele land. Het doorsnee-publiek krijgt er nu echt aardigheid in, is mijn indruk. Men beseft dat Amsterdam een hele goede kans maakt de Spelen te krijgen. De gemiddelde winkelier zou naar mijn gevoel iets actiever kunnen zijn, de Olympische zaken wat aantrekkelij ker in zijn etalages kunnen aanprij zen.' Laat de Spelen maar komen Mr. Badge International B.V. in Mont- foort tekent voor caps, buttons en klok ken. N.L. Koster van Mr. Badge: 'De buttons gaan prima. Het merkwaar dige is dat we er buiten Amsterdam zelfs méér verkopen dan in Amster dam. Een teken dat het buiten Amster dam dus ook goed leeft. We zijn een groothandel en we leveren dus in het groot af. Af ten toe krijgen we toch mensen die zeggenmeneer, ik maak/ 1,50 aan u over en daarvoor wil ik graag één button van u ontvangen. Daar kunnen we helaas niet aan begin nen. Als we elke button zouden moeten administreren, zouden we er niet meer uitkomen. Die mensen moeten we naar de gewone verkooppunten verwijzen. Wat ons verder opvalt is dat mensen, die naar het buitenland en met name Amerika gaan, dolgraag de nodige spullen willen meenemen, vooral die caps. Uit de reacties van wat oudere Amsterdammers merk ik dat ze het leuk vinden dat Amsterdam de zaken op deze manier aanpakt. Niet zo pom peus, iedereen kan er een steentje aan bijdragen. Als de Spelen hier komen, zeggen zedaar hebben we met z'n al len voor gezorgd. Eentje zei'De Delta werken zitten er op, dus laat nou die Olympische Spelen maar komen.' Zo zouden we nog een tijdje door kunnen gaan. Wie volledige informatie wil over de Olympische artikelen, kan bellen met een speciaal telefoonnum mer in Amsterdam020-802802. De telefonistes kunnen u vertellen waar in uw omgeving bijvoorbeeld Olympische T-shirt verkrijgbaar zijn. worden er gedurende het gehele sei zoen verschillende feestavonden geor ganiseerd zoals o.a. het Sint Nicolaas- bal, het Lentebal en het Kerstbal. Voor de prijs hoeft men een danseur- sus bij Danscentrum Gerla ook al niet te laten. Voor slechts 195- per per soon is men de gehele winter gezellig een avondje uit én het is nog goed voor de conditie ook. De eerste lessen starten in de laatste week van september. Uiteraard kan

Soester Courant | 1986 | | pagina 9