PAULWINKEL IS DE SPORTIEFSTE MAKELAARVAN SOEST Hans Netoer Marantz geeft vorm aan de Firato. Bil uw Marantz-dealer: O 't Zwaantje Paul Winkel Sportief huwelijk Jewel-Phot nieuwe service in Colitico id'Oude Enghe\ if WJfi wr+ér%iiÊÊr%ÊE?aK rQjeham fvaarUeriwoQt Fa. L. Kuyer rQs TUIN-ADVIESCENTRUM PAGINA 15 SOES'* Voor 8 tot 80 jaar en ouder PAUL WINKEL IS BETER THUIS IN HUIZEN Brandweer verwijdert vlieger wegens hinder helicopters HET WITTE HUIS kontoor effnemv voor doe-het-zelvers Ontwerptips voor een originele tuin (deel 2) WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT door Arie Wandelaar Terwijl Arie zich zaterdagmiddag op z'n werkkamer zat af te vragen wanneer Pluvius nu eens eindelijk de lekkende hemelkraan zou dichtdraaien 'rinkele de telefoon. Piet Ekel, voor heel Nederland legendarisch en onvergetelijk als 'mal le Pietje', daarnaast in Soest en wijde omgeving ook bekend als voorzitter van de gymnastiek- en turnvereniging De Springbokken riep Ariè's hulp in om aan bepaalde zaken wat publiciteit te even. Sommige mensen kun je niets wei- noren. piet Ekel is er één van. In 1971 stond hij aan de wieg van een «beurtenis, die tot dan in Soest niet Voor mogelijk was gehouden. Een fu sie, betrekking hebbend op een aantal ymnastiek- en turnverenigingen, die et stuk voor stuk allemaal aardig eden, maar als 't er op aan kwam te jroot voor servet en te klein voor ta- 'ellaken waren, iet Ekel's Soester Turn club nam in »et begin van de zeventiger jaren voor deze fusie het voortouw. Zo ontstond op 17 mei 1971 'De Springbokken', alge mene Soester gymnastiekvereniging. En wat voor één. Voor acht tot tachtig jaar en ouder. Een scala van mogelijkheden voor kleuters, jongelui, veertigers en 65 ers. Speels in presentatie, vrijblij vende pure ontspanning in combinatie met bewust gekozen gezonde inspan ning. Voor acht tot tachtig jaar en ouder is daarom geen loze kreet. Bewegen om prettig en gezond te kunnen leven is het motto van De Springbokken. Kan niet - bestaat niet bij De Spring bokken. Er is zelfs een clubje dat zich bezighoudt met revalidatie-gymnas tiek. Daarbij verantwoord en ont spannend bewegen onder speciaal geschoolde leiding voor algeheel licha melijk herstel na(hart-)operatie of ziekte, waarbij elke deelnemer(ster) vrijblijvend te werk gaat en persoonlijke aandacht geniet. Het sportieve en ontspannende menu dat De Springbokken in staat is aan te bieden kwam in een periode van vijf tien jaar tot stand. Deze maand wordt daar eens een keer uitvoerig bij stilgestaan. Zaterdag 27 september a.s. tussen 14.30 uur en 16.30 uur receptie ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan. Plaats van behandeling: restaurant Darthuizen. Arie zal er zijn neus laten zién. Zeker is ook dat hij nader met De Springbokken wil kennismaken, daartoe in de gelegenheid gesteld door de jubilerende vereniging. Tijdens de feestmaand september hebben Piet Ekel en de zijnen namelijk iets zeer speciaals in de aanbieding. Alle inwoners van Soest kunnen in deze herfstmaand GRATIS vogelnestjes maken, in de ringen hangen, paard- springen, creatief jazz ;gymnastiek beoefenen, zo maar een partijtje vol leyballen, aan aerobicdancing doen of de spieren voor het komende ski-sei zoen losser maken. Een telefoontje met 12723 is voldoende om volledige informatie te ontvangen. Maar er is meer. Bewegen om prettig en gezond te kunnen leven wil de jubilerende ver eniging graag in beeld gebracht zien. 'Mag ik van U een foto?' is dan ook het motto van een fotowedstrijd die werd uitgeschreven. Tussen vandaag en 15 september kunnen foto's in zwart/wit en kleur, kleinste formaat 18-24, grootste 30-40, worden ingeleverd bij de Soester fotohandelaren Van Oosten, Swager en 't Hartje. De sportfoto's dienen spanning en/of humor en emo tie uit te stralen. Duik eens in uw foto-album, of ga eens met uw camera langs sportvelden en zalen. Een aardige besteding van vrije tijd die bovendien de moeite loont. Acht geldprijzen, totaalbedrag 500,- liggen er voor de prijswinnaars te wachten. Zo'n aanbeveling voor het feettelijke gebeuren rond De Spring bokken teruglezend vraagt Arie zich af of daarmee alles over deze unieke Soester club gezegd is. Zeker weten van niet. 'Een sportclub in Soest, waarvan iedereen lid wezen moest' luidt het motto voor de komende jaren. Om Peter Knegjens te citeren: 'Een idee dat er gezond uit ziet. Doen dus. ARIE WANKLAAR Paul Winkel loopt hard voor u. Geeft adviezen die net iets verder gaan en heeft voor u het huis dat u zoekt. En als u uw huis wilt verkopen? Dan is Paul Winkel zo sportief om niets in rekening te brengen als uw huis niet verkocht wordt. Als u een makelaar wilt die nog hard voor u loopt, bel dan 02155-17185. MAKELAARDIJ O G AMERSFOORT BERGSTRAAT 33, TEL; 033-13347. SOEST HERTENLAANTJE 2, TEL- 02155-17185 Donderdag 28 augustus j.1. traden Theo de Bruin en Miranda Sips in het huwe lijk. Waar zowel de bruid als de bruide gom zich in de Soester sportwereld ern stig bezig houden met volleybal en gym nastiek, bstond er - buiten de familie - vooral uit die kringen grote belang stelling. "De Springbokken" zorgden voor een valggegroep, geformeerd uit de selectieteams van deze gymnastiek vereniging, hetgeen een spectaculaire erehaag opleverde. Miranda turnt al meer dan 15 jaar en kan op heel wat persoonlijke successen terugzien, waaronder het individuele kampioenschap van de Stichtse Turn kring in 1975. Later heeft zij zich vak kundig bekwaamd als docente en ver enigingsleidster op de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam. Als zodanig is ze nu, sinds 1981, werk zaam bij "De Springbokken" in Soest. Geen wonder dat het voltallige bestuur en afgevaardigden van haar afdelin gen acte de présence gaven bij de re ceptie na afloop van de huwelijksplech tigheden in kerk én gemeentehuis. Kapsalon Voor haar en voor hem De gehele week geopend. Afspraak aanbevolen. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De brandweer moest er vrijdag j.l. aan te pas komen om in de Lange Duinen ter hoogte van de Schapendrift een vlieger weg te halen, die met zijn touw verstrikt zat in een boom. De vlieger zelf stond op dat moment op een hoogte van ca. 130 meter en vormde op die ma nier ernstige hinder voor het helicop- terverkeer op de vliegbasis Soesterberg. Een helicopterpiloot constateerde dat de vlieger - die waarschijnlijk uit een kinderhand was losgeschoten - zich vrijwel in zijn aanvliegroute bevond en waarschuwde de verkeersleiding van de basis. Deze alarmeerde op haar beurt de Soester politie, die op aanwijzingen de vlieger na enig speurwerk wist te lo kaliseren. De brandweer zorgde er ver volgens voor dat het touw werd losge maakt, omdat het opwindapparaat te hoog in de boom zat om er al klimmend bij te komen. Bij het losmaken schoot het touw on verwacht los van het opwindapparaat, waardoor de vlieger alsnog werd "be vrijd" en in de richting Soest-Zuid uit het oog verdween. Juwelier Littooij gaat met zijn tijd mee Het aantal inbraken is in de laatste jaren schrikbarend toegenomen. Steeds vaker raken mensen ringen, armbanden, horloges, kettingen ol an dere juwelen kwijt, doordat een onge node gast zich de kostbaarheden ille gaal heeft toegeëigend bij een inbraak of diefstal. De vermissing van de siera den wordt aangegeven bij de verzeke ring, en dan pas komt de aap uit de mouw. De waarde van de dure voor werpen is vaak niet bekend, en de gegevens voor de verzekeringsmaat schappij zijn daarom niet volledig. Juwelier C. Littooij van Colitico aan de Van Weedestraat heeft actie onderno men om zijn klanten tegemoet te komen in dit dagelijkse probleem. Sinds kort heeft hij de beschikking over een Jewel-Phot. Dit is een apparaat, waarmee binnen zeer korte tijd foto's gemaakt kunnen worden van bijvoor beeld ringen of horloges. De foto, die volgens het systeem van een polaroid camera wordt ontwikkeld, stopt men in een speciaal daarvoor bestemde kaart, waarin tevens de gegevens van het sieraad geschreven kunnen worden. Indien de kaart zorgvuldig wordt be waard, kan de eigenaar bij welke vorm van vermissing dan ook de juiste infor matie naar de verzekeringsagent door spelen. 'Ik krijg hier veel mensen, die vragen of ik een ring of iets anders wil taxeren. Ze zijn die bijvoorbeeld kwijtgeraakt door een inbraak bij hen thuis. Aan de hand van de omschrijving moet ik een zo juist mogelijk taxatie zien te ge ven, en dat is niet altijd makkelijk. Met een foto en de bijgevoegde gegevens kun je veel nauwkeuriger te werk gaan, en vrijwel een exacte waarde van het voorwerp bepalen. Het is natuurlijk allemaal afhankelijk van de goud- of zilverwaarde, de diamantprijs enzovoort. De prijzen hiervan schommelen, dus het is belangrijk te weten om wat voor een ring of armband van hoeveel karaats het gaat. Welkom in HotelCaféRestaurant Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 4 september Gevulde kalfsborst Vrijdag 5 september Duitse biefstuk of Lekkerbekje Maandag 8 september Vleesspies Dinsdag 9 september Blinde vink Woensdag 10 september Kerrypotje Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Bij uw Marantz-dealer vindt u nu al de nieuwste ontwikkelingen op audio- en videogebied. De Firato in het klein dus. Ontdek daar hoe Marantz vorm geeft aan beeld en geluid. Ontdek daar uw nieuwe mogelijkheden. PM 45 2x50 W, geïntegreerde stereo versterker, moving coil ingang, CD/phono- direct schakelaar. -Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 12132- Het blijkt dat veel mensen onderverze- kerd zijn. Ze denken dat hun sieraden onder de inboedelverzekering vallen, maar dat is niet zo. Je krijgt dan hooguit enkele duizenden guldens terug, terwijl de waarde van de juwe len misschien veel hoger ligt. Dat komt veel voor, de mensen zijn vaak niet op de hoogte van de speciale sieradenver- zekering. Voor verzekeringsmaat schappijen is dat ook moeilijk vast te stellen, maar met de foto en de gege vens is er geen speld tussen te krijgen. De Jewel-Phot kwam eind maart op de Boomkwekerij - Tuincentrum Tuinaanleg en onderhoud Wij verrichten alle tuinwerkzaamheden. Wij leveren alle materialen voor de tuin. Berkenweg 38 - Baarn Tel. 02154-16994 b.g.g. 13077 markt. Het is echt een uniek dingetje. Ook de politie en de verzekeringsmaat schappijen zijn blij met deze uitvinding. Ja, het apparaat kost tamelijk veel geld, maar ik zie het als een stuk service naar de klant.' Stabiel De heer Littooij maakt voor alle klan ten, die voor ten minste 300 gulden een sieraad aanschaffen, een gratis foto. Op deze manier weten zijn klanten zich gewaarborgd tegen eventueel verlies van hun kostbaarheden, omdat men kan aantonen wat de oorspronkelijke waarde was. In alle andere gevallen bedraagt de prijs van een ingevulde kaart met foto 25 gulden. Er wordt een omschrijving van het sieraad gegeven, en het goudgewicht en de karaat worden eveneens vermeld. In feite worden van ieder voorwerp twee opnames gemaakt, zodat het van twee kanten te herkennen is. Tijdens de Wild-Westweek van de winkelkring Van Weedestraat in september zal Littooij aanzienlijke kortingen geven op de foto's. Bij het ta-eren van sieraden en juwelen past Littooij de tarieven van de Fede ratie Goud en Zilver toe. Volgens de juwelier kan het van enorm belang zijn om oudere sieraden (van voor de grote waardestijging in 1979) opnieuw te laten taxeren. De afgelopen tien jaar is de prijs van goud en zilver werkelijk met sprongen omhoog gegaan. Het is dus goed denkbaar dat oude ringerv, armbanden en kettingen vandaag de dag meer waarde hebben dan toen ze werden aangeschaft tijdens de lagere marktwaarde van het goud en zilver. Op dit moment schommelt de goudprijs tussen de 28.000 en 29.000 gul den per kilo. Goed zes jaar geleden was dat nog vijftigduizend gulden, terwijl tien jaar geleden de prijs beduidend lager lag. Ook zilver en diamant ken den door ontwikkelingen op de koopmarkt een stevige progressie voor wat betreft de waarde, maar de laatste jaren is de prijs van beide materialen redelijk stabiel. Gelijk Juwelier Littooij hoopt met zijn Jewel- Phot een heleboel mensen uit de brand te helpen met de foto-kaart. Eventuele problemen met een goede verzekering kunnen hierdoor bij vermissing uit de weg worden gegaan. In het aange paste en vernieuwde interieur van Colitico staat de Jewel-Phot paraat om de klanten te helpen. Littooij: 'De nieuw verbouwde winkel is een groot succes. Er komen positieve reacties op los, want de mensen zijn er enthousiast over. Het nieuwe interieur doet kennelijk wonderen'. Colitico is dus niet alleen bij de tijd, maar gaat ook met de tijd mee als het gaat om ser viceverlening. Daar kun je de klok op gelijk zetten. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-1 0115 KANTOORMACHINES Copïeërmachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcumputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Zo iets hejje nog nooit 'ezien op Soest. Un heul stel roadsleje en aamtenoare met de wethouwer op kop an 't fietse deur de bosse! Zou we ze met mekoar un wieierklup hebbe? „De Pedoalridders„ of „De Roadstraappers„ of zoiets. „De Plaatte Baanders,, kaan ok nog, moar daat klinkt wel baar plaat. Affing, die maanne gonge met ze aalle zo moar us an 't recreoasietraappe en daat vin'k haarstikke leuk en oardig. En daat nog wel op de vrieje zoaterdaag! Ak ze teuge 'ekomme waas haa 'kzezo aallemoal op un baakkie leut ongthoald, waant ik fietst ok nog aallus deur de dreve en daan is effe aafstaappe en uutruste best lekker. Kiek jonges, zukke fietstochies vin ik meroakels woardevol. Op de fiets zie je meer dan aachter je bero. En je kaan d'r waat oafrieje op Soest ajje d'r oardigheid in het. Ajje un week laang op paad goat kaajje maakkeluk zaat aalle doage weer un aangdere kaangt uut. Woar vin je daat? Jusst, op Soest! Ongze wethouwer vaan Recreoasie ree veurop en mos de weg wieze en die wist ie goed waant ze ben aallemoal weerom 'ekom me. Dus niet verdwoald, ok geen lekke baangde. Wel hier en doar waatzoadel- pien, denk 't Ken ok weze, daazzebiede de roadsvergoaderinge aal waat gehaar de zitvlaakke hebbe op 'elope. Zukke waarktochies moste ze meeron- derneme. Bevobbeld noar de Eempol- ders. Broodjes en koffie meejneme en piknikke an de Proamgraacht. Goed kieke en daan zie je an de aangdere kaangt vaan ut grenswoater kwoaje Boarineze stoan. Ajje je eige heul stil houwt, heurjeze okzinge. Metun voa- riaangt op un bekend voaderlaangds liedje: Visser, maag ik overvoare, joa ofneejn?" "Neejn", angtwoordtdaan ut roadskoor en zo hejje de Boarese poppe an 't daanse. Stiekum loate daanse en zinge, daat vaalt ok ongder recreoasie. Je kaan nog effe klaappe as 't uut is, moar daan roake ze in Boare nog meer op staang. Un aangdere keer goan we us op Over- hees an. Un excursie noar de woater- overlaast. Aafstaappe dus bie de klaachtekloagers en pootje boaje in de kelders. Vaan de inmoak ofblieve, noar de bewoonders goed luustere en plaanne moake en daan vurt weze ongder ut zin- ge vaan: "Wie zal dat betoale"! Veuraal niet te laang blieveplaakke, waant daan kongd'r wellus meemaat worredaan de voete. Hierbij denk ik an de broeke, waant ut wordt doar zo un aangstig uur tje. A wwe dit overleefd hebbe stoat Soes- derbaarg op ut prograammoa. Moar daat wordt meer un puzzeltocht. Over de bult rechtsaaf en kieke woar de aafs- laag Richelleweg mot komme. Daan de daarde weg rechts en zeuke noar un ge bouw woar "Daarpshuus "opstaat. Aal- lenig schrieve ze daat doaro aangders. De klup kriegt doar vaast un waarm on- gthoal en dito lunch. Un aappeltje toe, ze hebbe d'r noameluk nog 'éentje te schille met moeder Soest, 't Zaal wel un zure weze denk? Op de terugtocht kaalm an, 't is un heule traap over de bult van die kaangt aaf. Op ut Soesder Hoogje kaajje nog effe noaproate en daan op huus an. Ak nog us tied het, zaa 'k nog un poar leerzoame roadsto- chies opschrieve veur defietsklup. Ak daan nog un goeje road maag geve, zeuk un stel sponsers op. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, hier leit un mooie kaangs veur de Soesder ploatse- lukke riewiel haangdel. Hannes van de Neng. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Tel. (02155)13014-12577 Erik van Dorresteyn medewerker 'tVaarderhoogt Vorige week heb ik reeds het een en ander uiteen pro beren te zetten omtrent het belang van een tuinont werp als basis van een doordachte tuinaanleg. In deze aflevering wil ik er graag nog wat dieper op ingaan door het bespreken van tal van ontwerptrucs waar de tuinarchitect mee werkt. Hier volgen er een aantal! Een tuin lijkt groter naarmate er meer in te beleven valt. Als we een pad dat in de lengte van de tuin loopt in het begin iets breder maken dan aan het einde lijkt de tuin langer. Paden, bloembedden en grasstroken die loodrecht op de lengterichting van de tuin worden aangelegd, doen de tuin breder lijken. Bomen werken sterk ruimtelijk. Een boompje naast de keukendeur "maakt" het uitzicht. Hoge bomen horen niet in een kleine tuin. De tuin gaat dan juist kleiner lijken. Een pergola net achter het huis vergroot de kamer en van uit de huiskamer-optisch de tuin. Zeer ruimtelijk ook werken niveauverschillen. Heel geringe verschillen bijv. in het gazon; in het midden dieper naar de randen aflopend geven al een onverwacht groot effect. Door het achterste gedeelte van de tuin te verhogen lijkt de tuin korter. Het gebruik van verspringende paden (stapstenen) doen een bepaald tuingedeelte langer lij ken en een slingerend pad geeft meer spanning aan de tuin. We kunnen het beste altijd voorzichtig zo niet ka rig met kleuren zijn. Een te bonte kleurenmengeling werkt hoogst onrustig. We gaan uitsluitend uit van on ze lievelingskleuren. Kleuren kunnen ook ruimte scheppen. Er bestaan de zogenaamde koude (donker groen, grijs, blauwgrijs) of wijkende kleuren. Warme kleuren (bijv. oranjegeel,rood) springen naar voren. Wijkende kleuren achterin de tuin maken deze per spectivisch dieper. We moeten oppassen voor een te massaal gebruik van groenblijvende gewassen, om een sombere kerkhofstemming te vermijden. Een tuin moet geen verzameling mooie planten worden. Vol gepropte tuinen met een chronisch gebrek aan ruimte vormen het droeve resultaat. Te hoge en te donkere grenzen vernauwen de tuin. het allergrootste lijkt een tuin natuurlijk als het omrin gende landschap er bij betrokken kan worden. Een mooi uitzicht is dan ook een goede aanbieding om een dichte grens te onderbreken. Het gebruik van kleinformaat plaveisel (baksteen, keitjes, behakte natuursteen etc.) doen een terras uit gestrekter lijken. Het klinkt misschien wat vreemd, maar we scheppen meer ruimte door onderverdeling van de tuin in begrensde gedeelten. Dit kan goed met behulp van doorzichtige coulissen. Door onderbre king van het gezichtsveld is de tuinruimte vanuit de huiskamer niet in één oogopslag te overzien. Dit ver rassingseffect geeft een groter ruimtewerking. We planten geen grote zware bomen met grof blad achter in, maar fïjnbladige kleinere bomen en planten. Een plant met een fijn blaadje is overigens ook niet op zijn plaats naast een grofbladige plant. Lichte kleuren ha len een vergeten hoek uit de anonimiteit. Op donkere plaatsen is het gebruik van een lichtgekleurde bestra ting daarom aan te raden. Water doet een tuin groter lijken als er zich iets (het huis, vlonder of bomen) in weerspiegeld. Het hoofdprincipe van een plantenbor- der is als volgt; lage planten vooraan, hoge planten achteraan. Een doorbreking van deze vuitstregel door tussen de laaggroeiende planten hier en daar een hooggroeiende, slanke plant te zetten werkt veel speelser. Een border achteraan iets breder dan voor aan, doet de tuin langer lijken. De "stijl" van woning en tuin moet enigszins overeenkomen. Bij moderne huizen dus het liefst een strakke tuinaanleg, of het moet ons om een contrast te doen zijn. Tenslotte nog een laatste tip. Hebben we een garage naast het huis, dan kunnen we beter geen oprijpad van twee streken aanleggen. Om het pijpenla-effect te ontduiken kun nen we de oprit beter op een aantrekkelijke manier volledig bestraten. U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 1423 3769 BD Soesterberg

Soester Courant | 1986 | | pagina 15