ÖO Ver halenwedstrijd voor de kinderboekenweek PAGINA ir OENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 ijke en comfor- larmante vorm llace du Tetre 'De gevallen engel' in C-drie Simone Signoret schittert in Franse films Tv-toestel uit caravan gestolen Bestel nu uw abonnement: 10% korting! Alleen deze week nog! 'D'Accord' in Café Chantant C-drie V olksuniver siteit Soest-Soesterberg 'Ik ga dit huis verder uitbouwen en verbeteren' Vier culturele instellingen gaan intensiever samenwerken Lltureel Creatief Centrum gèt programma van de 'Franse week' ien rond het winkelcentrum Overhees 1 inmiddels voldoende bekend zijn in test. Door de grote variëteit aan in- fressante activiteiten zal deze feest- lek zich in een enorme belangstelling togen verheugen. Films, kindermid- lag, jeugdbowlen, parachute springen, bazar, live-music, speciale aanbie- hgen, een open huis van C-drie, en fjg veel meer. En dat alles in een pnse stijl en sfeer. en Huisin C-drie 3 de aanvang van het cursusseizoen •-'87 organiseert C-drie een Open lis. Op zaterdag 6 en zondag 7 sept- nber. Docenten, medewerkers en .f van C-drie kunnen vertellen hoe er jwerkt wordt in het culturele en :atieve centrum. Informatie over [rsussen dans, drama, handenarbeid, enen, schilderen en fotografie, .ar ook over culturele activiteiten .ls ekposities, toneel, muziek, caba- |t en film. C-drie zijn diverse informatie gids ingericht. De afdeling horeca t zien wat er op haar gebied zoal [ogelijk is. C-drie is geen cafébedrijf laar biedt op het gebied van cultuur !p recreatie speciale mogelijkheden, ijna nergens in ons land vindt men in combinatie van mogelijkheden en waringen zoals die in het cultureel en ■eatief centrum aanwezig zijn. Spe- al voor partijen van o.a. bedrijven familiebijeenkomsten is C-drie een iek centrum. Ontvangst, aperitief, iwlen, cabaret, muziek, video, film, >ud buffet, een franse week of een ond in de Zuid-Amerikaanse stijl [ordt uitgewerkt naar de wens van de :ant. drie begint na nauwelijks één jaar al :n begrip te worden voor Soest, het west en ver daarbuiten. De profes- (onele aanpak van een staf gekwalifi- :erde medewerkers is een uitstekend .sitekaartje voor C-drie. let het Open Huis laat het centrum len wat het te bieden heeft op het ge- ed van cursussen, culturele activitei- in, exposities en horeca/bowling acti viteiten. Speciale cursusinformatie Aspirant-cursisten kunnen kennis naken met het centrum. De docenten lullen zo veel als dat mogelijk is aan wezig zijn. Voor wie het gebouw niet Kent staan alle deuren open. C-drie is bereid antwoord te geven op alle vra gen. Het centrum is momenteel bereik baar op drie lijnen en de staf hoopt dat Daardoor de telefonische wachttijden «of onbereikbaarheid) tot een mini mum zijn teruggebracht. Place du Têtre Zaterdag 6 september vanaf ongeveer 11 uur wordt het plein bij de ingang van C-drie omgetoverd in een groot Frans terras. Richard en Mandarine Napo leon zijn aanwezig met een speciaal terras en voorzieningen. Er is een échte créperie. Crêpes met suiker en jam maar ook met speciale likeuren. Dat wordt toch echt smullen op z'n {Trans. Het plein zou geen Place du Tetre ge noemd worden als er niet gewerkt kon worden door tekenaars, schilders, dan sers, muziek, enz. Docenten, cursisten en professionele kunstenaars kunnen op het plein aan het werk. Een klein beetje Parijs in Soest? Alle gebeurtenissen op het terras zijn te bewonderen onder het genot van di- iverse franse drankjes en hapjes. Spe cialiteit is de uitstekende (Franse) huiswijn, goed versneden en met een bouquet dat er mag zijn. Alleen voor deze speciale gelegenheid is deze uit- I stekende wijn te koop voor een speciale I prijs. Verkoop zo lang de voorraad Tstrekt. poester Bowling Bond De Soester Bowlingbond, die haar i thuishaven in C-drie heeft, beleeft gou den tijden. Het aantal leden breidt [enorm uit, zowel jong als oud. Op dins dagavond is het aantal deelnemers aan de league toegenomen, zodat er sprake van is ook op de maandagavond te Igaan bowlen. C-drie heeft er in de afge- 1 lopen vakantie alles aan gedaan om de ■bowler en speciaal de SBB aan een ge zellig honk te helpen: nieuw tapijt, ■mooier zitje, gezellige kleuren en sinds ■kort ook verfrissende, prachtige plan- Iten. Als deze belangstelling voor het i' bowlen en de SBB doorgaat, zal C-drie in de toekomst misschien ook op zater- Idagmiddag open moeten gaan. Voor bewegen, ontspannen en gezelligheid Ibieut C-drie alle tijd. I Cursusaanmelding De telefon van C-drie (22188) staat nu 1 dagelijks rood gloeiend van de infor- I matie over en aanmelding voor nieuwe I cursussen. Op het ogenblik zijn er ge- I middsld 40 aanmeldingen per dag. Dat I betekent dat de cursussen in dit tempo I bij de aanvang van het cursusseizoen I op maandag 8 september waarschijn- I lijk al vol is. De inschrijving geschiedt naar volgorde van binnenkomst. C-drie waarschuwt uitdrukkelijk dat oud-cur sisten niet automatisch aan hun cursus kunnen deelnemen. Iedereen moet zich opnieuw laten inschrijven, dus haast u voor het te laat is. Franse week Heeft er in de afgelopen week nog enige twijfel bestaan over de aanwe zigheid van een echte Franse crêperie, thans kan C-drie met trots meedelen dat de bezoekers op zaterdag en zondag (6 en 7 september) echte Franse crêpes kunt eten. Verder kunnen ze genieten van de Franse huis wijn van C-drie met eigen etiket, zijn er mosselen en Franse kaas. C-drie biedt een uitgebreid programma van films met Simone Sigmoret, modeshow place du Têtre, café chantant met d'Accord, portrettekenen en vele ver rassingen. Kom en genit van het Franse sfeertje in C-drie, uw eigen cul tureel en creatief Centrum van Soest. Activiteitenaffiche Een primeur voor Soest: de doop van het eerste culturele Uit-affiche: 'Wat en waar in Soest.Vier instellingenAr- tishock, kinderboerderij, 'De Vrije TeugelStichting Jeugdzorg en C-drie hebben de krachten gebundeld en brengen voor het eerst een maan delijks Cultureel en activiteitenaffiche voor Soest uit. Hierop kunt u lezen wat er in Soest allemaal te beleven is. En dat is meer dan u denkt. Kijk op de win kelruiten in de winkelcentra, scholen en diverse plaatsen in Soest. Er is in Soest heel wat te doen. Zondag 7 september, 15.00 uur: Een eigentijdse sprookje voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Idee en spel Leo van den Berg. Geluid- en lichttech- niek: Henny Schoonoort Hans van der Heiden. 'De gevallen engel' is het verhaal van een zorgeloos engeltje. Hoog in de lucht, boven en door de wolken, zweeft het zo vrij als een vogel. Niets hoeft en alles kan, het leven is slechts zweven. Totdat de lieve ouders van Eric Erven Engel hem verbieden in een ver dwaalde raket te stappen. Maar wat niet mag is juist aantrekkelijk, dus Eric doet het toch, met het gevolg dat hij op aarde belandt. Het leven op aarde is totaal vreemd voor een engel. Waarom is het overal zo druk, zo gehaast? En wat betekent dat vreemde gevoel in je maag? En als de minister van onderwijs belt met de mededeling dat Eric leerplichting is, raakt hij helemaal van de slag. Want op school kom je niet alleen om te leren, je kunt ook ruzie krijgen met een ander kind. Gelukkig wordt Eric ook verschrikkelijk verliefd, maar helaas moet zij niets van hem weten, Ja, dat gebeurt allemaal als je als vreemdeling op aarde rondloopt. Eric Erven Engel besluit terug te' gaan naar de wolken, zijn veilige plek. Maar zijn lancering kan niet meer lukken. De ra ket is defekt. Noodgedwongen moet hij op aarde blijven. Verdrietig en eenzaam loopt hij rond, totdat de tele foon voor de tweede keer een belang rijke boodschap brengt... Zondag 7 september, 15.00 uur. Toe gang: 2,50. Reserveren: maandag tot vrijdag 9.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur; tel. 22188. C-drie, Willaertstraat 49, Soest. Dinsdag en vrijdag in C-drie Dinsdag 2 september, 20.30 uur: 'Chère inconnue' van Moshe Mizrahi. 'Chère inconnue' is gebaseerd op een boek van de Engelse schrijfster Bernice Rubens, getiteld: 'I sent a letter to my love!' Jean Rochefort en Simone Signoret spelen een broer en een zuster die een afschuwelijk eenzaam bestaan leiden in een huis, ergens aan de kust van Bretagne. Hij is sinds zijn kinderjaren verlamd en gebruikt een rolstoel. Zij heeft haar eigen geluk opgeofferd om voor hem te zorgen. De twee slijten hun eentonige dagen met tochtjes langs de winderige, rotsige kust en met het ge kibbel dat bij de liefdehaatverhouding tussen broer en zus schijnt te horen. Hun enige kontakt met de buitenwereld verloopt via een weinig diepzinnige vriendin, gespeeld door Delphine Sey- rig. Als de eenzame Signoret een anonieme advertentie in het plaatselijk krantje plaatst, waarin ze mannelijk gezel schap vraagt, krijgt ze maar één ant woord - van haar broer! Eerst schrikt ze, maar ze besluit desondanks de cor respondentie voort te zetten onder een aangenomen naam en een verzonnen levensgeschiedenis. Het wanhopige erotische proza in de brieven van haar broer is welkom in de leegte van haar eigen bestaan. Als Rochefort begint aan te dringen op een ontmoeting besluit Signoret in pa niek een plaatselijk actrice te chante ren om haar plaats in te nemen. De ont moeting verloopt rampzalig- en de broer richt zijn attenties op Seyrig, die tenslotte op zijn toenaderingen ingaat. Als ze gaan trouwen vindt Rochefort het identiteitsbewijs dat Signoret heeft gebruikt om zijn brieven in -het post kantoor op te halen. Dan beseft hij de afschuwelijke situatie. De film eindigt in de kerk waar Rochefort zich omdraait en zijn zuster aanstaart voordat hij de huwe lijksbelofte aflegt. Horeca C-drie Als afscheidskado heeft Leo Wijnand (tijdelijk dienstverband M.C.A.) een Franse cocktail samengesteld: cock tail La Plage. In het kader van het ge meentelijke alcoholmatigingsbeleid zullen sommigen er verrukt over zijn. Zeker is in ieder geval dat Leo Wijnand een goed opgebouwde horeca voor C- drie achterlaat, waaraan de nieuwe horecamanager Gert Brouwer kan verder werken, uitbouwen en perfec tioneren. Leo, bedankt voor je enorme inzet, je humor en enthousiasme. Het ga je goed. Theatertechniek Piet Damen heeft als vrijwilliger afge lopen jaar zich enorm ingezet voor de techniek in de theaterzaal van C-drie. Dankzij zijn inzet en kennis is de theatertechniek van C-drie verbeterd en geperfectioneerd. De afgelopen we ken heeft hij bijna dagelijks de belich ting en het geluid gereviseerd en her steld. Jammer genoeg gaat hij C-drie per 1 september verlaten om zijn ken nis en werkijver aan anderen over te dragen. Ook Piet Damen wordt be dankt door C-drie. Voor een deel zal de staf van C-drie zijn taken gaan over nemen, maar vrijwilligers die ver stand hebben van theatertechniek zijn van harte welkom. Bedrijfsbowlingcompetitie Deze week worden de brieven weer ge stuurd naar diverse bedrijven in Soest voor de bedrijfsbowlingcompetitie. De deelnemers van het vorig seizoen waren erg enthousiast over de bowling van C-drie. Deze ontwikkelingen bieden een kans op een wekelijkse competitie, waardoor het competitie-ele ment leuker en spannender wordt. Be drijven in Soest: inschrijven op deze competitie kan nu al Interculturele manifestatie Wist u al dat de interculturele ma nifestatie dit jaar in C-drie zal plaats vinden? Op donderdag 25 en vrijdag 26 en zaterdag 27 september. De mani festatie heeft 2 theatervoorstellingen voor scholieren uit het voortgezet on derwijs, de koffieshoprock van het Ta lentheater en de showcaroussel van Annemarie Hunsel en muziek- poppentheater 'Pantijn' met 'feest voor iedereen' voor het basisonder wijs. Verder staan er op het programma 2 ochtenden voor vrouwen en meisjes, een ochtend voor de ouderen in Soest en een dag met dans, muziek, Turks en Marokkaans, Surinaams, intercultureel, video's, films, hapjes, info, exposities, etc. Voor informatie over het programma C-drie, Jan Heer- kens, coördinator culturele activiteiten. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 22188, het adres is Willaert straat 49 3766 CP Soest. De post kan ook naar Postbus 347, 3760 AH in Soest. C- drie is geopend van 8.00 - 12.00 uur, 13.00 -17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Vrijdag 5 september 21.30 'La vie devant soi' van Moshe Mizrahi. Deze in 1977 gemaakte film is het ver haal van de ongewone liefde tussen een oudere joodse vrouw en een opgroeiende Arabische jongen in een armetierige voorstad van Parijs. Simone Signoret speelt Madame Rose. Tientallen jaren lang was zij prostituee, tot zij, uit esthetische overwegingen, op 50-jarige leeftijd het beroep vaarwel zei en in haar woning een soort kindertehuis begon. Een vreemd soort kindertehuis, want Madame Rose neemt alleen kinderen op van de meisjes van plezier. Haar huis ligt in een wijk die bevolkt wordt door mensen van allerlei nationalitei ten en huidskleur. Zij zijn allen ge dwongen hun lichaam op een of andere manier te verkopen: als sjouwerman, hoer of vuurspuwer. Met Madame Rosa gaat het snél bergaf-' waarts, zowel wat haar financiën als haar gezondheidstoestand betreft. Op den duur moet ze alle kinderen weg doen; ze houdt alleen Momo, de 14- jarige Arabische jongen die steeds meer haar vertrouweling en vriend wordt, trouw tot het einde en zelfs daarna... Deze twee buitengewone films van Simone Signoret draaien in het kader van de Franse week. De toegang is 6,- en C-drie serveert in de pauze gratis een glas Franse wijn en biedt u Franse kaas met stokbrood aan. Reserverenmaandag t/m vrijdag 9.00 -12.00 uur en 14.00 -17.00 uur, tel. 22188. In 'De Flint' seizoensmarkt 1986 Op zondag 7 september a.s. zal in Cul tureel Centrum De Flint wederom een seizoensmarkt worden gehouden. Groter nog dan andere jaren is het scala aan bekende artiesten die tijdens deze seizoensmarkt zullen optreden. Het aantal deelnemende instellingen is eveneens toegenomen; de marktkra men van waaruit zij hun informatie verstrekken zijn te vinden in de stads- hal, de stadshalstraat en de theater straat van De Flint en in het Kreatief Centrum De Hof. Hier zijn ook de diverse podia te vin den. Nieuw in het seizoensmarktgebeuren 1986 is een programma in de St. Aeg- tenkapel. Diverse professionele groe pen. alsook amateurverenigingen zul len daar muziek, zang en dans bren gen. Op dit podium is tevens de Dich terskring Amersfoort te vinden. Ten nadele van de Amersfoorter V.d.S. is vorige week een televisietoestel ge stolen uit een caravan, die geparkeerd stond op het erf van de heer H. aan de Peter van den Breemerweg. Die zag twee mannen uit de caravan komen en met een rode auto in de richting Amers foort verdwijnen. Bij nader onderzoek bleek dat de heren een ruit hadden ver wijderd om de caravan binnen te ko men. Tot 8 september zijn bestelbonnen welkom bij Oe Flint. Er is nog plaats, maar het gaat op volgorde van binnenkomst. Haast u dus! De Flint, Coninckstraat 60, 3811 WK Amersfoort. Tel. 033 -75 11 84. Centrum opent cursusseizoen Op zondag 7 september is het een bijzondere dag in C-drie: de opening van het cursusseizoen van Cultureel Creatief Centrum met de opening van een expositie van oud-cursiste Marijke de Vries. In deze expositie laat zij haar ideeën, ontwikkeling en techniek zien met tekeningen, schilderijen, aquarel len, dia's, enz. Al dagenlang zijn Marijke en haar do cent Theo Naessens in de weer om de expositie vorm te geven, dia's foto's te maken, teksten bij de schilderijen, een verhaal bij de dia's. De expositie zal om 14.30 uur geopend worden. Om 15.00 uur begint in de theaterzaal de kindervoorstelling 'De gevallen Engel' van Leo v.d. Berg. Zie elders in dit blad Om 15.30 uur speelt in het witte café de Amersfoortse groep 'd'Accord' met Franse chansons. d'Accord bestaat uit Coosje van Ramselaar en Marijke van Leerzem. Uniek aan dit duo is dat zij zelf hun liedjes schrijven en de muziek componeren. Zij weten daardoor een geheel eigen sfeer te scheppen die volgens een recensent 'van een werve lend hevigheid is die de luisteraar niet onberoerd zal laten.' Dit mag u niet missen.' Allons-nous. De horeca van C-drie geeft 'acte de presencé' met Franse hapjes, cocktail la Plage en mosselen. Kortom een sfeervolle dag met muziek, eten en ge zelligheid. Nadere informatie: C-drie, tel. 22188. Het was een drukte van belang zater dag 30 augustus, de landelijke open dag van inschrijvingen. Mevrouw Scholten, echtgenote van de burgemeester, open de deze door zichzelf in te schrijven op de cursus 'Mensen en mode door de eeuwen heen', aangeboden door de V.U. in verband met het 10-jarig bestaan. De inschrijvingen voor de cursussen van het seizoen l986-'87 zijn volop aan de gang. De V.U. krijgt nu inzicht in welke cursussen favoriet zijn. Voor de volgende cursussen wordt aangeraden haast te maken met inschrijven, daar hiervoor nog een beperkt aantal plaat sen open is: Bridge voor beginners; karweitjes in huis; broodbakken; taartmaken, In disch koken. Bij de overige cursussen, genoemd in de folder, is nog voldoende plaats. Het programmaboekje met inschrijf formulier ligt gratis ter beschikking od de volgende adressen: Kantoor Volksuniversiteit/Muziek school, Kerkplein 1; Gemeenelijk In formatiekantoor /V.V.V., Steenhoff- straat 9a; Openbare Bibliotheek, Al- bert Cuyplaan 202; Openbare Biblio theek fil. Soesterberg, Dorpshuis a.h. Dorpsplein (Soesterberg; Openbare Bibliotheek filiaal, Willaertstraat 49; Van der Ven Boekhandels, Steenhoff- straat en Zuidpromenade; Immerzeel Kantoorboekhandel. Van Weedestraat 11, Soest. De openingstijden voor inschrijvingen in de periode 21 augustus t/m 9 septem ber zijn: dinsdag en vrijdag 13.30 - 15.30 uur; donderdag 10.00 - 13.30 uur (kantoortijd); zaterdag van 10.00 - 12.00 uur. Tevens zal de V.U. aanwezig zijn met een stand op de Braderie van Hartje- Zuid op vrijdag 12 september. In het team van enthousiaste vrijwilligers is nog plaats voor een medewerker/ ster. Wie schrijft het mooiste, het leukste, het spannendste of het ontroerendste boeven- verhaal in Soest? Alle kinderen van 9,10,11,12 en 13 jaar worden hierbij uitgenodigd een zelf geschreven verhaal in te zenden over een boef. Die boef ben je misschien zelf of een ander kind, het kan je hond zijn, een boze ridder, een vreemde, of de buurman. Je mag fantaseren! "Boeven" is het thema van de Kinderboekenweek 1986, die in het hele land gehouden wordt van 8 tot 15 oktober a.s. Het Cultureel Creatief Centrum "C-drie" organiseert in samenwerking met de Soester Courant, de Openbare Bibliotheek Overhees en met Boek handel v.d. Ven deze wedstrijd waarbij de drie beste verhalen op 15 oktober in de Soester Courant worden gepubliceerd. Een deskundige jury, die wij de volgende week bekend maken, kiest de 25 beste verhalen uit en de auteurs hiervan worden op woensdagmiddag 8 oktober in "C-drie" uitgenodigd om in de Openbare Bibliotheek aldaar hun verhaal voor te lezen. Deze 25 beste schrijvers of schrijfsters worden op l oktober in dit blad bekend gemaakt. Een kinderjury bepaalt tijdens deze voorleesmiddag ter plekke welke de drie beste verhalen zijn, die een week later worden afgedrukt in de Soester Courant. Boekhandel v.d. Ven stelt enkele prijzen beschikbaar. Je verhaal moet netjes (leesbaar) geschreven zijn, 't liefst getypt en kan worden ingele verd tot en met woensdagmiddag 24 september bij C-drie, de Soester Cou rant of de Openbare Bibliotheek Overhees. Alle directies van basisscholen en de leerkrachten Nederlands van de scho len voor voortgezet onderwijs in Soest krijgen de komende week een uitno diging hun leerlingen van 9 t/m 13 jaar te stimuleren mee te doen. Nieuwe horeca-manager in C-drie: Gert Brouwer (33) uit Ermelo is de nieuwe horeca-manager van het cultureel creatief centrum 'C-drie': 'Ik heb me veertien dagen laten inwerken door Leo Wijnand en vanaf 1 septem ber sta ik er - full time - alleen voor. Ik heb er zin in, het is een fantastisch centrum en ik ben van plan de horeca- afdeling verder uit te bouwen en professioneel uit te breiden wat heel noodzakelijk is voor zo'n centrum in een tijd van bezuinigingsmaatregelen.' Gert Brouwer werkt al elf jaar in de horeca. Na zijn schooltijd werd hij in koper bij een groot warenhuis waar hij de fijne kneepjes van het inkopen heeft geleerd met alle bijkomende werkzaamheden. Hij is toen een eigen camping begonnen met kantine, restaurant en winkel waarna hij drie jaar horeca-manager is geweest van een sociaal cultureel vormingscen trum in Lunteren. Wat hem in C-drie aantrekt is de multi functionele opzet van het centrum in Overhees waarin hij zijn taak ziet als dienstverlenend en toch creatief zelfstandig met alle mogelijkheden om zo actief mogelijk in te spelen op de culturele en commerciële activiteiten van C-drie. De Franse manifestatie die in Overhees gehouden wordt deze week bood alle kansen zijn kunnen te tonen met Franse hapjes, drankjes, stijl en sfeertje. Zoiets te bedenken lijkt hem zeer uitdagend en hij is ervan overtuigd dat op deze manier het pu bliek geïnteresseerd raakt in de overi ge activiteiten van C-drie wat varieert van bowling tot theatervoorstellingen. De nieuwe horecaman tekent en schildert zelf ook, hij houdt van klas sieke muziek, hij is getrouwd en 'ik heb een leuke dochter van vijf jaar. Brieven Een mengvorm commercie en cultuur is voor de heer Brouwer niet nieuw, om dat hij in Lunteren in deze combinatie met succes gewerkt heeft. 'Alleen waren de grenzen daar bereikt van de mogelijkheden en ik ben te energiek om stil te staan en dat was de reden dat ik naar Soest solliciteerde.' Trots laat hij zijn presentatiemap zien met alle schikkingen in C-drie voor feesten, bowlingpartijen, horeca-ar- rangementen, menu's, theateraan biedingen, lunches, bittergamitures en koude buffetten. Foto's met gedekte tafels en gezellige zitjes maken duidelijk hoe eenvoudig het voor hem is een vergaderzaal of een cursuslokaal om te toveren in een feestelijke ruimte.' Niet minder dan 450 brieven heeft hij geschreven aan het Soester bedrijfsle ven, waarin directeuren en personeels- managers attent worden gemaakt op de verschillende arrangementen onder het motto 'C-drie daar kan bijna alles.' drie daar kan bijna alles'. Begin oktober start hij de bedrijfs- bopwling die wordt uitgebreid dit jaar, Gert Brouwer. terwijl plannen rond zijn om elke middag van maandag tot en met vrij dag alleenstaanden in de gelegenheid te stellen te komen bowlen. Gert brouwer geeft toe dat hij terecht is gekomen in een gezond horecabe drijf, dat een jaar lang zeer professioneel op poten is gezet door Leo Wijnand, die zaterdag afscheid neemt. 'Het niveau hier is hoog, de sfeer is uitstekend en het ambulante horeca- personeel is vakbekwaam. Dat moet zo blijven en daar zal ik voor zorgen. Maandagenda 'Wat en Waar in Soest' Het cultureel creatief centrum "C- drie", de Stichting Jeugdzorg Soest, de sociaal-culturele Vereniging "Arti- shock" en de kinderboerderij "De Vrije Teugel" hebben besloten het ko mende seizoen intensiever te gaan sa menwerken. Dat besluit is meteen con creet gemaakt door de gezamenlijke uitgave van een zogenaamde "maand agenda onder de titel "Wat en Waar in Soest", die de belangsrijkste acti viteiten vermeldt die in september in de vier plaatselijke instellingen zullen worden georganiseerd. Wat de Soester Gemeenschap, een over koepelende organisatie van culturele instellingen, in de zeventiger jaren nooit gelukt is. blijkt nu opeens spon taan te slagen, "het is een pril begin en al pratend met elkaar ontstaan. Ik ben daar erg gelukkig mee. We moeten niet teveel praten maar maar doen, niet in concurrerende sfeer, maar veel meer samenwerken om wat te bereiken." Aldus Ernst Dienaar, directeur van "C-drie", waar de gedachte over een gezamenlijk maandprogramma al eer der onderwerp van gesprek was in de stafvergaderingen van het creativi teitscentrum. Jan Heerkens, de coördinator culturele activiteiten van C-drie, zocht contact met Johan Baks (Jeugdzorg), Ben van Vlierden (Artishock) en Leo van den Berg (Kinderboerderij) en legde de plannen op tafel. "Iedereen was erg enthousiast. We gaan één jaar proefdraaien en publi ceren zo elke maand die activiteiten, die voor het publiek toegankelijk zijn", aldus Artishocks Ben van Vlierden, die geen enkele moeite heeft om met "C-drie" (vroeger de Stichting Ar tishock intensief contact te hebben. "Ik ben blij dat deze samenwerking blijkt te kunnen. Daar is iedereen bij gebaat. We werken ook met C-drie nauw samen bij de voorbereidingen voor de interculturele manifestatie, eind september. De gesprekken zijn uiterst plezierig en de verhoudingen zijn prima." Kosten De makndagenda wordt in "C-drie" gedrukt, gezamenlijk voorbereid wat tekst en lay-out betreft, en verspreid in twee verschillende maten (folder en affiche) in diverse kleuren bij win kels, artsen, bedrijven en plaatsen waar veel mensen komen. De kosten worden gemeenschappelijk gedragen en men hoopt dat in de toe komst meer organisaties belangstel ling zullen tonen om mee te doen. Als men dan ook nog adverteerders kan interesseren bestaat het plan vol gend jaar huis-aan-huis een maand boekje te verspreiden met de plaatse lijke activiteiten. "Voorlopig mikken we op tien uitgaven voor tien maanden. De opzet is in ieder geval geslaagd. Ik hoop met z'n vieren vooral ook plannen uit te werken voor intensieve samenwerking op het ge bied van kindertheater. C-drie heeft een schitterende zaal en wij hebben de kennis en bieden graag onze hulp aan. Zo reageert Leo van den Berg, die voorlopig nog geheel in beslag wordt genomen door de verbouwing van de Kinderboerderij, maar met name voor de Kinderboekenweek in oktober de finitieve plannen heeft ontwikkeld met zijn culturele collega's. Johan Baks van de Stichting Jeugd zorg was i.v.m. zijn vakantie niet voor commentaar bereikbaar. ALMOST YOU Donderdagb september, 21.00 uur: Film: 'Almost you' 'Almost you' speelt zich af rond een aantal dertigers (older yuppies, ouderen jongeren) in Manhattan. Hun kleren, platencollectie en hun oude idealen zijn veilig opgeborgen in de kast Nostalgie. Ook het leven van deze mensen gaat niet over rozen en voor Alek, de hoofdpersoon van deze film, uit dit zich in het hebben van een baan en een huwelijk waarin hij zich ge vangen voelt. Onzeker over alles klooit hij maar wat aan. Alek is enkele jaren getrouwd met Erica. Zij bewonen dankzij een erfenis een veel te duur appartement. Alek verdient de kost als bedrijfsleider in de verlopen kleding zaak van zijn beide ooms. Na een tele fonische ruzie loopt Erica onder een taxi en breekt haar heup. Deze omstan digheden stelt Alek in staat op vrijers voeten te gaan, maar wanneer zijn vrouw eerder dan verwacht ontslagen wordt uit het ziekenhuis en dus onver wachts thuiskomt moet Alek zijn stoute plannen op de lange baan schuiven en zich met de verpleegster tevreden stel len. Deze Lisa, een creatie van Karen Young die de meest memorabele bij drage aan de film legert, is op haar beurt weer ontevreden over de relatie met een moeizaam naar bekendheid strevende acteur. Op een manier die alleen in filmkomedies gebruikelijk is ontmoeten alle betrokkenen elkaar tijdens een etentje zonder dat eenieder van de onderlinge relaties op de hoogte is. Dit alles leidt tot geestige spelletjes, dubbelzinnigheden en charades waar bij vooral de droge humor van John Mostel opvalt. Op het einde van de film pakken zowel Alek als Erica hun koffers maar een sneeuwstorm in New York voorkomt tenslotte een onherstelbaar grote ver wijdering. Regie: Adam Brooks; scenario: Mark Horowitz (naar een verhaal van A. Brooks); camera: Alexander Gruns- zynski; met: Brooke Adams, Griffin Dunne, Karen Young, Marty Watt, e.a. Filmhuis Artishock, iedere donder dagavond aanvang 21.00 uur. Steen- hoffstraat 46, tel. 19577. Entree: 5,-; leden, C.J.P./65+ ƒ4,-. Vrijdag 5 september, 20.30 uur: Expositie Pim Trooster Open atelier In september gaat Artishock weer van start met het open atelier portret- en model-tekenen. Dit gebeurt elke tweede zondag van de maand, 's mid dags van 14.30 tot 17.00 uur, in het ge bouw Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest. De data voor het komende half jaar zijn: 14 september, 12 oktober, 9 november en 14 december. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van te voren opgeven is niet nodig. Tekenmateriaal dient men zelf mee te nemen. Er ls be geleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deel nemers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid tot het nuttigen van een kopje koffie, thee of iets anders, tevens gelegenheid om de maandelijkse tentoonstelling te be zoeken. Een uniek gebeuren vrijdagavond 5 september 20.30 uur in het Artishock gebouw aan de Steenhoffstraat 46 te Soest. Na een week van vrijwillige op sluiting in het Artishock gebouw eindigt Pim Trooster zijn detentie met de performance: 'Condens van een week.' Deze performance dient als opening van de tentoonstellaing van het werk van Pim Trooster en laat zien waar een week eenzame opsluiting toe kan leiden. Na de performance wordt de avond verder opgeluisterd met een aantal liederen gezongen door Dien La- tour die zichzelf aan de piano zal bege leiden. Hendrik-Jan Trooster en Pim Trooster spelen improvisaties op saxofoon en piano. Pim Trooster (32) exposeerde eerder in diverse galeries, kulturele centra en café's in Am sterdam, Utrecht, Amersfoort, Loenen en Baarn. Menselijke elementen bepalen de sfeer van zijn werk. Met rake streken zet Pim Trooster afbeel dingen neer, waar veel energie van uit gaat. 'Ik probeer op de eerste plaats alle mogelijke emoties te onderkennen en als energie te ervaren die via lijf arm-kwast gematerialiseerd wordt. Ik creëer uit noodzaak. Omdat het leven met al zijn indrukken, beelden en ge voelens nooit volledig in mijzelf ver werkt kan worden ook niet in de ge stroomlijnde communicatie van mens tot mens. De onverwerkte rest ls de bron van min kreativiteit.' aldus Pim troos ter. JVanaf 5 september Pim Trooster in Artishock, binnen en buiten kunt u kennismaken met zijn toch wel heel bijzondere werk. Vereniging Artishock De vereniging Artishock is nog steeds gevestigd aan de Steenhoffstraat 46, in Soest. De vereniging stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal- kulturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstelling van de vereniging en geniet je van de voordelen die het lidmaatschap biedt. De kosten van het lidmaatschap bedra gen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren 27,-- per jaar. Kontaktadres ledenadministratie Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17