Dansen in Soest... doe je bij Slingerland m oh. Mets pPectaculaire rally icatessen ^PALING (DIG Inschrijving Parfumerie Streuper heropend i^GlNAll jWQENSDAG 3 SEPTEMBÉRÏ986" SOESTER COURANT PAGINA 19 1 Groot issortiment iXQUISE /oor wvaliteit )0KTE >ELEN ALMFOREL Hoekje, joed! Vraag onze folder DANSCENTRUM Tel. 02155-17954 Complete cursus Ballroom en Latijns Amerikaanse dansen van af f260,- (gespreide betaling mogelijk zonder extra kosten) per persoon /lag uit voor koperen bruidspaar Nota Weet U al van die traiteur in Soest? Dit is dan zijn adres. Bij ons kunt U uw culinair vakantiepiezier voortzetten. Dagelijks een ruime keuze van heerlijke gerechten voorradig. Uw traiteur Jan Vooren Modern, ruim, fraai en practisch Portefeuille il ges Schildersartikelen gestolen Lees- en schrijfgroep Politie pakt dader na inbraakpoging Te voorzichtig: aanrijding Snelheidscontrole Vast in de lift Rondleiding Oude Kerk Ontvangst Denen door gemeentebestuur Gekleurde outdoor crème van Jil Sander Nationale Modelbouw Manifestatie 1986 We kunnen alle MENING'. !EDESTRAAT9fl1 TELEFOON TEL. 18402 Klubs voor: beginners - gevorderden - vergevorderden scholieren jongeren 18-35 jaar. Paren en gehuwden - Privé klubs Ballroom - Zuid-Amerikaans Rock 'n Roll Dagelijks 's middags van 14.00 - 17.00 uur S avonds van '9.00 - 21.00 uur Klubs voor iedere leeftijd. Weegbreestraat 205-207 Soest Zaterdag j.l. trokken de wedstrijden voor militaire truckers op het Kamp van ■eis! de belangstelling van vele duizenden bezoekers. Daarnaast startte op de Wlasakkers een spectaculaire rally voor terreinwagens met vierwielaandrijving, me via een moeilijk parcours ook eindigde op het Kamp van Zeist. Op de foto ■en Landrover, zich door het zware zand ploegend. omdat: als volledig FDO gediplomeerd dansleraar, lid van de Ned. Bond van Dans- leraren, staan wij garant voor een eigentijds dansprogramma volgens de eisen van de Federatie van Dansleraren Organisaties. Enige erkende F.D.O. dansschool in geheel Soest. T K. iutomati- ledeelte, ïn han- S 699.-! Ze wilden er eigenlijk 'niets aan doen, 'maar toen Hans en Margriet Nota (van het Brilcentrum aan de Van Weedestraat) vorige week bij de zaak arriveerden noesten ze tot hun verbazing constatern dat hun koperen bruiloft al was 'ont- d.Het personeel verraste bruid en bruidegom met een levensgrote vlag aan e pui, waaruit duidelijk op te maken was wat er aan de hand was. TRA/ T EU R»C A TERING VANUIT MIJN KEUKEN BIJ U OP TAFEL Openingstijden:di t/m za 10.00-20.00 - zo 10.00-12.00 en 17.00-20.00 maandag gesloten F.C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 Nieuwe ESSO-station Beukenlaan: Nu kopen is geldverdienen. HOUTKACHELS, INZETHAARDEN en INBOUW HAARDKACHELS met luchtcirculatie nu 20% korting. Kom gerust eens kijken bij Koninginnelaan 48 Soest 1 2245 W7v. i Ten nadele van WTV. uit Dordrecht is vorige week in een telefooncel op de vliegbasis Soesterberg een portefeuille gestolen met als inhoud een bedrag van 75,- alsmede twee girobetaalkaarten. V. had de portefeuille na het telefoon gesprek per ongeluk in de cel achterge laten. Toen hij de vermissing ontdekte en terugging bleek dat een ander hem al was voor geweest. Crosser door politie gepakt Na klachten van omwonenden over de aanwezigheid van een jeugdige crosser op het veldje nabij de Schrikslaan be sloot de politie aldaar poolshoogte te nemen. De jongeman verdween echter bij het naderen van de dienaren der wet. Desondanks wist de politie zijn adres te achterhalen. Toen men zich daar ver voegde bleek hij echter afwezig te zijn. Later kwam hij zich echter melden, om dat hij door zijn ouders naar het bureau was gestuurd. De 17/jarige O.v.d.L. uit Soest kreeg een proces-verbaal omdat hij niet beschikte over een rijbewijs, een verzekeringsbewijs en een kenteken plaat. De crossmotor bleek een "omge bouwde" bromfiets te zijn. Van een bouwterrein in de wijk Over- hees IV zijn vorige week een bus verf, enkele kwasten en enige bedrijfskleding gestolen. P. de V. uit Kortenhoef deed bij de politie aangifte van deze diefstal. Eén van de eerste veranderingen, die de Soester vakantieganger na thuis komst is opgevallen, is ongetwijfeld het nieuwe ESSO_complex dat aan de Beukenlaan verrezen is. Veertien pompen, een garage, twee wasgele genheden en een shop. Het helemaal nieuw gebouwde ESSO-station van het echtpaar Zaal is zo modern als maar kan. Het oude station en de ga rage gingen in april tegen de vlakte om plaats te maken voor een fonkelnieuw complex, dat aan alle behoeften van de consument voldoet. Voor elke con sument, want de ruimte op het terrein maakt het bijna onmogelijk dat men elkaar voor de voeten loopt. De garage van de heer en mevrouw Zaal is achter het tankstation gesi tueerd, en biedt plaats aan veel autogas- ten. Nieuw is de roller-testbank, waar mee de motors van de wagens gecon troleerd kunnen worden. Er zijn in Soest maar weinig garages, die dit in strument in huis hebben. De garage is vanaf de Verlengde Talmalaan uitste kend te bereiken, en over de vakkennis van de monteurs hoeven we het niet te hebben. Die is gewoon goed. De wassalon of de wasstraat komt op de hoek Beukenlaan/Verlengde Talma laan voor het eerst kijken. De wasgele genheid voor auto's heeft zes program ma's, zodat ook hier aan vrijwel alle wensen voldaan kan worden. Voorts heeft het ESSO-station een tweede wasgelegenheid, waar met de hand alle denkbare voertuigen nat gehouden kunnen worden. Het tankgedeelte van ESSO bestaat uit veertien pompen. Diesel, normaal, super en loodvrij-nor maal zijn voorradig. In het najaar komt er ook super-loodvrij. Ook al opvallend is de ruime ESSO-shop, waar een aan tal nieuwtjes is ondergebracht. Éen miljoen Mevrouw Zaal is een maand na de nieu we start zeer tevreden. "Ik ben heel erg optimistisch. Het enige wat we tegen komen is enthousiaste mensen. De reacties zijn netjes. De klandizie, die een tijdje elders heeft moeten aanklop pen, neemt alweer toe. Het binnen- en buitengebeuren, we hebben de ruimte voor ieder soort publiek. De ouderen hebben de tijd om te tanken, want ze worden niet opgejaagd. We kunnen alle kanten op, en we krijgen hier dan ook allerlei soorten publiek. Ook veel pas santen, van het industrieterrein, of mensen die zomaar de weg vragenDie kopen ook altijd wel benzine of iets an ders." Het ESSO-complex staat er op z'n zachst gezegd zeer fraai bij. Het oogt niet alleen modern, maar ook practisch en zeker niet storend voor de omgeving. Voor de kosten van alleen het tankge deelte moest ESSO al één miljoen gul den uit de portemonnee trekken. De garage is eigendom van het echtpaar Zaal. De nieuwe panden worden pas volgen de week officieel geopend. Dat gebeurt met activiteiten op donderdag 11 (na 's middags vier uur), vrijdag 12 en zater dag 13 september. Benzine tanken be tekent cadeautjes krijgen, kinderen kunnen hun hart ophalen en verder zijn er onder andere voordeelcheques te verdienen. Feit is in elk geval dat het echtpaar Zaal met het nieuwe complex een grote stap vooruit is gegaan. En dat spreekt uiteraard ook in het voordeel van de klanten. 8 september is door de Unesco (Ver enigde Naties organisatie voor cultuur en onderwijs) uitgeroepen tot interna tionale alfabetiseringsdag. Jaarlijks wordt op vele plekken in de wereld aan dacht geschonken aan het analfabetisme en de bestrijding daarvan. Op die dag verleent Unesco aan succesvolle alfabetiseringscam pagnes prijzen, de zogenaamde 'lite- racy awards'. Niet alleen aan campagnes in de derde wereld. Ook Engeland en de Bondsrepubliek kregen enkele jaren geleden zo'n prijs. 800.000.000 (achthonderdmiljoen) men sen in de hele wereld kunnen niet lezen en schrijven. De meesten wonen in lan den van de derde wereld. Niet allemaal. Ook in de rijke landen treffen we analfabeten aan. In Nederland schatten we dat er zo'n 400.000 mensen zijn die niet - of maar heel weinig - kunnen lezen en schrijven. 400.000, dat is zo'n 4% van de volwassen bevolking. Eén op iedere 25 personen die geen boodschappenbriefje kan maken, niet de ondertitels op tv kan volgen, niet de krant kan lezen of een brief schrijven. Al die dagelijkse lees- en schrijfdingen die u als lezer van dit artikel gewoon doet, bijna zonder er verder bij na te denken. We vinden het heel vanzelfsprekend dat iedereen kan lezen en schrijven. Dat leer je toch op school? Er is een leerplicht, er zijn vakbekwame onderwijzers, er zijn leerboeken en schoolgebouwen. Toch lukt het heel wat mensen niet om daar lezen en schrijven te leren. Wie zijn nu die analfabeten? Gewone mensen zoals u en ik. Je kunt het er niet aan af zien. Daar zorgen ze ook wel voor. Bijna niets is immers erger dan te kijk te staan, stom gevonden worden omdat je iets niet kunt wat voor de meesten vanzelfsprekend is. Voor de buitenwereld wordt het niet kunnen lezen en schrijven angstvallig ver borgen" gehouden. Als je ergens een formulier moet invullen, kun je altijd zeggen dat je je bril hebt vergeten. Die schaamte, dat taboe maakt het ook moeilijk om iets aan het probleem te gaan doen. De stap naar een leescursus is voor de meesten een hele grote. Toch hebben al veel mensen die stap gezet. Er zijn meer dan 10.00C Neder landse volwassenen die opnieuw zijn gaan leren lezen en schrijven. Op zo'n lees- en schrijfcursus leer je niet alleen het technische van lezen en schrijven, maar ook leer je dat in het leven van alledag te gebruiken en te durven gebruiken. Het gaat op een vol wassen manier, in je eigen tempo en vanuit je eigen belangstelling. De lesgroepen zijn klein en vaak gezellig. Er is veel ruimte voor individuele aan dacht. Ook in Soest is zo'n lees- en schrijf groep. Voor meer informatie: Bureau Onderwijs en cultuur, Prins Hendrik laan la, tel.93532 of één van de bege leidsters van de Werkgroep lezen en schrijvenNel Tims, tel.20745. De politie werd in de nacht van maan dag op dinsdag j.l. gealarmeerd wegens een vermoedelijke inbraak in de snack bar bij de overweg in Soestduinen. On middellijk werd een onderzoek inge steld. Ter plaatse aangekomen zagen de politiemannen een man het bos inlo pen. Hij werd staande gehouden en be kende spontaan dat hij in de snackbar had willen inbreken. Dat was hem ove rigens niet gelukt. Bij fouillering wer den nog enige werktuigen aangetroffen. De man, de 22-jarige K.W. uit Soest, werd ingesloten. Al te voorzichtig zijn in het verkeer kan blijkbaar ook tot problemen leiden. Dat ondervond A.B. uit Soest, die in de nacht van maandag op dinsdag - hij was zojuist 40 jaar geworden - over de Birk- straat reed en linksaf een inrit wilde in rijden. Op dat moment reden er een paar andere auto's achter hem en uit voorzichtigheid ("er gebeuren zoveel aanrijdingen op de Birkstraat," vertel de hij de politie later) besloot hij eerst in de rechter berm te gaan rijden, om later op z'n gemak de weg over te steken. Toen hij alsnog de rijbaan opkoerste zag hij echter een achter hem naderen de auto, bestuurd door 29-jarige G.W. uit Amersfoort, geheel over het hoofd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor, maar beide auto's werden zwaar be schadigd en moesten worden wegge sleept. De politie hield maandagmorgen j.l. een snelheidscontrole met radarappa- ratuur op de Burgemeester Grothe- straat en de Middelwijkstraat. Van de circa 1000 passerende automobilisten bleken er 34 te hard op het gaspedaal te drukken. Zij horen daar nog meer van. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km. per uur. Op feestelijke wijze is vorige week de geheel vernieuwde parfumerie Streuper aan de Soesterbergsestraat heropend. 4e terechte gelukwensen in ontvangst mochten nemen. Don- Dat gebeurde eerst met een gezellige receptie voor genodig- derdag ging de zaak officieel weer open voor het publiek, den, waarbij de heer en m evrouw Streuper van veel kanten Op de foto een beeld van het uiterst fraaie interieur. De politie en een medewerker van de woningbouwvereniging moesten er za terdagavond aan te pas komen om vier mannen te bevrijden uit een lift in een van de 7-hoog flats aan de Weegbree straat. Na enige tijd in een enigszins be narde positie te hebben verkeerd kon den de onfortuinlijke "lifters" weer op gelucht adem halen. De commissie "kunstvoorwerpen" van de wijkkerkeraad Oude Kerk nodigt graag alle gemeenteleden die sinds kortere tijd in Soest wonen, alsmede anderen die in de geschiedenis van Soest geïnteresseerd zijn, uit voor een rondleiding in de Oude Kerk en direkte omgeving. Deze rondleiding zal plaats vinden op zaterdag 6 september a.s. Belangstellenden worden die dag ver wacht tussen 10.30 en 11.00 uur in het wijkgebouw "De Deel", Kerkstraat Ub (achter de kerk). Namens het College van Burgemeester en Wethouders zullen burgemeester P. Scholten en wethouder G. Plomp dinsdag 9 september om 12.00 uur in de trouwzaal van het gemeentehuis zes tien Denen uit het plaatsje Holbaek ontvangen. De Holbaek Basketbal Klub uit Denemarken en de Soester basketbalvereniging The Red Stars hebben reeds geruime tijd kontakten op sportgebied met elkaar. Thans komt een aantal niet-basketballers uit Hol baek naar Soest. Vrijdag a.s. bij Parfumerie Streuper: Bij sportbeoefening en actieve vrije tijdsbesteding gebruiken veel vrouwen liever geen make-up. Aan de andere kant willen ze toch wel graag met een fris en gezond kleurtje voor de dag ko men. Na een drukke tijd, na weinig nachtrust of vroeg in het voorjaar, als het gezicht nog weinig of geen zon ge voeld heeft, ziet de huid er vaak pips en bleek uit. De oplossing is dan een ge kleurde dagcrème met speciale eigen schappen. Een crème dus die verzorgt, beschermt en het gezicht van een "na tuurlijk" kleurtje voorziet. Jil Sander, perfectioniste in hart en nie ren, merkte het gemis van zo'n product in haar "Face Pure"-serie en introdu ceert nu de "Outdoor Colour". Uiter aard niet zomaar een gekleurde crème, maar een kwaliteitsproduct met alle wenselijke eigenschappen en volledig afgestemd op een actief verblijf in de buitenlucht (zoals de naam al zegt). Outdoor Colour bevat o.a. minerale oiïen, die de huid van waardevolle en noodzakelijke voedings- en verzor- gingsstoffen voorzien en haar zacht en glad maken. Verder bevat het een hoogwaardig vochtigheidscomplex, dat het natuurlijke vochtbindende vermo gen van de huid vergroot, hetgeen de al gehele huidconditie ten goede komt. Allantoïne kalmeert en voorkomt hui dirritaties, terwijl een uitgekiend zon- nefilter de huid beschermt tegen snelle veroudering door de schadelijke ultra violette stralen. Kortom, deze nieuwe crème heeft alle goede eigenschappen van de "Comple te Outdoor Protection", een al eerder uitgebracht product van Jil Sander. Dit beschermt tegen alle invloeden van bui tenaf (zon, wind en koude). De substantie is heel zacht, lichten soe pel en laat zich gemakkelijk en aange naam over gezicht en hals verdelen. Je voelt de kwaliteit meteen... Heel plezie rig is dat de crème niet doorloopt of sn\eert, maar perfect en natuurlijk blijft zitten. Ook als er, bijvoorbeeld bij sport en spel, flink wordt getranspireerd. Een crème voor wie en wanneer dus? Voor vrouwen met een pipse, bleke en vale huid, die in bepaalde situaties lie ver geen make-up willen gebruiken. En ook voor hen die er de hele dag repre sentatief en verzorgd uit willen zien, of tussen alle werkzaamheden door even van de zon willen genieten en zich dan goed beschermd weten(bijvoorbeeld een terrasje pakken tijdens de lunch pauze). Door het zonnefilter is Outdoor Colour namelijk een prima zonnebe- schermingsproduct. Ja, door het kleur tje lijkt'het zonnebruin van de huid zelfs nog stralender, nog intenser. Optimale bescherming en verzorging plus een stralend fris kleurtje komen nu uit één tube. Outdoor Colour wordt met de vingertoppen op de vooraf grondig ge reinigde huid aangebracht. Prijs per tu be van 50 ml. is 44,-. Een specialiste van Jil Sander is vrijdag 5 september aanwezig bij Parfurmerie Streuper aan de Soesterbergsestraat voor het geven van adviezen. In Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg: De Nationale Modelbouw Manifesta tie wordt ook dit jaar weer gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist Soesterberg. van 28 september tot en met 19 okto ber. De manifestatie bestaat dit jaar uit een grote show van eigen gebouwde en plastic modellen van vliegtuigen, sche pen, voertuigen, zowel civiel als militair en voor het eerst nu ook tanks. Tevens wordt een vliegtuigschaalmo- delbouwwedstrijd georganiseerd op het thema "Spitfire", het legendarische En gelse jachtvliegtuig uit de Tweede We reldoorlog, dat 50 jaar bestaat. Deelna me aan zowel de modellenshow als aan de wedstrijd is open voor iedereen en is geheel gratis. Er kan met meerdere mo dellen aan beide evenementen worden deelgenomen. Alle deelnemers dienen zich zo spoedig mogelijk door middel van een brief kaart te melden bij de organisatie NMM, Rotterdamsedijk 351,3112 AP Schiedam, onder vermelding van naam en adres, soort modelafmetingen, ge schatte waarde en of men eventueel lid is van de International Plastic Model- lers Society (IPMS), de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor lucht vaart voor Modelbouwers (NVM), (KNVvL), afdeling Luchtvaartkennis, of de Tweede Nederlandse Organisatie van Tankhobbyisten (TWENOT) die deze manifestatie gezamenlijk organi- Alle modellen dienen zondag 28 sep tember tussen 13.30 en 16 uur te wor den ingeleverd in het Militaire Lucht vaart Museum op het Kamp van Zeist. De bezoekers van de modellenshow worden in de gelegenheid gesteld het naar hun idee beste model uit te kiezen. Op zondag 19 oktober a.s. worden de Pers-, Publieks- en Museumprijzen uit gereikt, en ook zullen prijzen worden toegekend voor het origineelste model, het beste jeugdmodel en de "Best of Show". Luchtvaartschilders, -teke naars en -fotografen worden ook weer in de gelegenheid gesteld hun werk te exposeren gedurende deze model bouwmanifestatie. De modellen en de kunstwerken zijn te bezichtigen van 28 september tot en met 19 oktober gedu rende de openstellingstijden van het museum. Nadere informatie kan telefo nisch worden ingewonnen bij de orga nisatie NMM 010-737850 (na 18.00 uur.Het museum is geopend van 10 tot 16 uur (dinsdag tot en met vrijdag) en van 13 tot 17 uur (zondag). De toegang is gratis.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19