REORGANISATIE UITVERKOOP GEBR. VAN WOERKOM SUPER FLOWER ^ovherev\mode 748 125 Artishockgebouw wordt verkocht aan firma Smeeing Soest Briefje uit 1924 gevonden in toren Petrus en Pauluskerk Dokter Nicolas gaat Oelte-project coördineren IgCzo gezien HIL-TON KOMT IN SOEST TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Attentie Attentie ONDER ÉÉN DAK BRENGEN N.L. STEENHOFFSTRAAT 61, SOEST. Intentieverklaring Automobilist onder invloed gepakt Sucade- lappen Honsbergen Bloemkool Honsbergen Saksische leverworst Honsbergen Sprakeloos Schoolruiten ingegooid Fototoestellen gestolen L. P. de Beer HüiBmii Vereniging mag waarschijnlijk blijven zitten Het Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat - het voormalige klooster Sint Jozef dat uit 1868 stamt - wordt vrijwel zeker verkocht aan de firma J. A. Smeeing Beheer b.v. in Soest, een onderneming die zich bezighoudt met de exploitatie van roerend en onroe rend goed. Het College van Burge meester en Wethouders heeft met de onderneming in principe overeen stemming bereikt; de gemeenteraad moet de verkoop officieel nog goed keuren. Smeeing Beheer bleef als hoogste bie der over uit een drietal serieuze kandi daten, waaronder ook de Pranalogische kerk uit Amsterdam waarover enige weken geleden werd bericht. In de laat ste ronde waren er zelfs vijf mogelijke kopers voor het gebouw, waarin nog al tijd de Vereniging Artishock haar on derkomen heeft. Smeeing blijkt het gebouw volledig in tact te willen laten en is in principe ge negen de vereniging de lokaliteiten die zij in gebruik heeft ook in de toekomst te laten huren. Deze factoren hebben mede een rol gespeeld bij de beslissing van B W, die in het afgelopen jaar een eerdere verkoop van het gebouw - aan een Loosdrechtse firma op het gebied van audio en video, waarmee al een voorlopig koopcontract was getekend - niet zagen doorgaan omdat de financie ring niet rond te krijgen was. Vertrouwen Uit mededelingen van het College blijkt dat men zeer verheugd is over het feit dat het nu toch tot een transactie komt, en nog wel met een Soester ondernemer in wie het gemeentebestuur alle ver trouwen heeft. Wethouder Jan Menne (CDA) van Financi"en liet vorige week weten dat Smeeing dat vertrouwen me de heeft gewonnen door zijn optreden in de kwestie van de Mariaschool in Soestdijk, waarover vorig jaar het nodi ge te doen is geweest. Veel buurtbewo ners vreesden overlast, maar in de nu gegroeide praktijk blijken er geen be zwaren te zijn. Menne: "De aanvanke lijke antistemming in de buurt is omge slagen." Nu de kansen op een voortgezet verblijf van de Vereniging Artishock in het Sint Jozefgebouw zeer groot zijn - er moeten nog gesprekken plaatsvinden - is er ook bij Welzijnswethouder Frans Kingma (PvdA) aanleiding tot tevredenheid. Hij stelde vorige week de commissie Welzijn op de hoogte. Niet minder ingenomen met deze ont wikkeling zullen ook de bewoners zijn van de Stationsweg, die de komst van de vereniging Artishock naar het stations gebouw Soest van de NS met vrees te- gemoetzagen. Zoals bekend was de ge meente in de onderhandelingen met de spoorwegen al ver gevorderd om het gebouw te huren met het oog op een toekomstige huur door Artishock. De kontakten met de NS stagneerden ech ter en de spoorwegen lieten de afgelo pen maanden ondanks aandringen van Soest nauwelijks iets van zich horen. Kingma liet vorige week weten dat het stationsgebouw voor de gemeente niet meer interessant is. Opknapbeurt Naar verluidt ligt het in het voornemen van de toekomstige eigenaar het ge bouw een grondige opknapbeurt te ge ven en het in verschillende units te ver huren aan verenigingen, bedrijfjes en instellingen. Daarover schijnen al se rieuze kontakten te zijn gelegd. Wat de heer Smeeing voor ogen staat is een totale renovatie van het karakteris tieke gebouw zelf en het omliggende terrein, waar eventueel parkeermoge- lijkheden worden gerealiseerd vooi vijftig auto's en een nieuwe tuin zal wor den aangelegd. De zolder wordt uit vei ligheidsoverwegingen buiten gebruik gesteld. 'Bier krijgen wij niet en water is lauw' "Soest 17 Juli 1924. Deze toren is gerappureert in het Jaar 1924 begonnen Pingstermaandag door met het stijgermaken door 2 man Wychen bij Nijmegen, bijgestaan door D. Renes en W. Sukkel Soest. Verder gerep. door de timmerlieden D. Renes Baarn, W. Sukkel Soest, door de loodgieter D. van Velzen Soest en schilder G. Onwezen Soest. D. Renes oud 58 jaar W. Sukkel oud 36 jaar D. van Velzen oud 36 jaar G. Onwezen oud 58 jaar timmermansbaas G. Schalcx architect van EIten Loone tusschen 60 en 90 ent per uur Het is hier lekker warm Bier krijgen wij niet en water is lauw als het boven is Dag Aan allen die het vint: neemt bij Hee remans maar een groote voor ons Verder tot ziens hier boven." Deze tekst, door niet al te geletterde hand toevertrouwd aan een soort "werkstaatje" van de firma "J. Ebben- horst Zoon, Mr. Schilders te Soest", is vorige week aangetroffen in een oud medicijnflesje in een van de pilasters van de toren van de Petrus en Paulus kerk aan het Kerkplein. Timmerman Hans Walet ontdekte het flesje en maakte het open, nieuwsgierig naar de inhoud, die afkomstig bleek te zijn van een dorstige collega, zij het ruim 62 jaar geleden. Het geschriftje werd opgeborgen in de houten bovenbouw van de toren, die destijds - evenals nu - een flinke onder- Hans Walet met het briefje van zijn vakgenoot uit 192lf. houdsbeurt kreeg. De plek waar Walet zijn vondst deed bevindt zich op een kleine veertig meter hoogte. Wie de tekst heeft geschreven is uit het briefje niet op te maken. De verwijzing naar "Heeremans" doet vermoeden dat de schrijver enigszins bekend was met de plaatselijke horeca van die jaren, want Heeremans was een caïe en de zaak was gevestigd aan de Steenhoffstraat (waar nu bar 't Luykje is). Individuele kursussen spreekvaardigheid Veel beter en sneller dan klassikaal onderwijs. Inl. 033-729097 Gebr.van Woerkom Meubelen Soest wilt het u en zichzelf gemakkelijker maken en gaat binnenkort zowel manou en moderne -als klassieke - eiken meubelen Daarom houden wij nu een reorganisatie uitverkoop met lage prijzen en echte kortingen. 'n begrip voor kwaliteit, service en prijs" Birkstraat 50, Soest (Modern en Manou) Steenhoffstraat 61Soest (Klassiek en Eiken) In drankroes zong Jan een mooie ballade, ontdeed ook de kroeg van z'n fraaie facade, deed nog veel meer dezelfde keer betaalde Van Ede de glazige schade. Dokter Nicolas stopt niet met praktijk Na de bekendmaking in de patïen- (enkring van dokter Nicolas van zijn activiteiten ten behoeve van het "Oelte-project" is hem dikwijls de vraag gesteld of hij zijn eigen huisartsenpraktijk nu neerlegde. Dokter Nicolas hecht eraan nog eens te onderstrepen dat dat niet het geval is. Hij trekt zich slechts gedeeltelijk terug. Gedurende de tijd dat hij zich bezighoudt met het project zal mevrouw Smits-Schaffels de prak tijk waarnemen, maar daarbij gaat het om niet meer dan twee a drie halve dagen per week. Dokter Ni colas blijft dus ook in de toekomst aan zijn eigen praktijk verbonden. Waterstaatstoren' De toren van de Petrus en Pauluskerk ondergaat momenteel een groot-on derhoudsbeurt en zal tot ongeveer eind deze maand in de steiegers staan. De to ren stamt uit 1852 en werd in 1972 door de gemeente Soest overgenomen van het r.k. kerkbestuur. De toren wordt een "Waterstaatstoren" genoemd en komt voor op de landelijke monumen tenlijst. Met de herstelwerkzaamheden is een bedrag van 125.000 gulden gemoeid, waarvoor de gemeenteraad het krediet in maart voteerde. De werkzaamheden omvatten buitenschilderwerk aan hout werk en beelden, reparatie van het be schadigde kruis van het Christusbeeld en de renovatie van de wijzerplaten van het uurwerk, alsmede van het kruis met de bol bovenop de toren. De schilderswerkzaamheden worden uitgevoerd door de fa. Van der Kraats te Soest; aannemer Van Asch verricht de reparaties aan het houtwerk. De af deling bouwkunde van Gemeentewer ken Soest begeleidt het gehele werk. Samenwerking tussen huisartsen en specialisten intensiveren "Naar mijn stellige overtuiging is het van zeer groot belang dat "de Oelte" er komt. Vandaar dat ik voor deze op lossing heb gekozen. Ik denk dat u over enige tijd met mij zult zeggen dat het een goede oplossing is en dat u als individüele patïent geen nadeel van de veranderingen in mijn praktijk hebt ondervonden." Dat schrijft de bekende Soester huisarts dokter B.C.A. Nicolas in een min of meer persoonlijke brief aan zijn patiën ten. Hij kondigt daarin aan zich gedeel telijk uit zijn praktijk te zullen terug trekken, om tijd vrij te maken ten einde het proces van samenwerking tussen de lokale eerste- en tweede-lijns- gezondheidszorg te kunnen versnellen en intensiveren. Dokter Nicolas zal in dat proces gaan optreden als "motor en gangmaker". In de brief legt hij verder uit dat het stre ven gericht is op de totstandkoming van "de Oelte" als een kleiner ziekenhuis dan Maarschalksbos en Zonnegloren samen: een duidelijke besparing dus. Doelmatiger samenspel "Om toch de vraag naar medische zorg te kunnen honoreren zullen verande ringen noodzakelijk zijn," aldus dokter Nicolas. "Daartoe is vooral een doel matiger samenspel nodig van alle werkers in de gezondheidszorg. De huisartsen en specialisten hebben reeds enkele afspraken met elkaar gemaakt. Verder is er met de kruisverenigingen, het maatschappelijk werk, de fysiothe rapeuten en de apothekers overleg. Het zal duidelijk zijn dat men niet 'zomaar eventjes' tot een harmonieus functione rende eenheid komt." Dokter Nicolas merkt verder op dat er achter de schermen wel vorderingen in dit proces zijn gemaakt. "Maar voor de vorige staatssecretaris, de heer drs. J.P. van der Reijden, was dit niet genoeg en hij reageerde dan ook negatief op het plan voor "de Oelte"Nicolas wijst erop dat het bestuur van Maarschalksbos/ Zonnegloren en alle andere betrokke nen zich daarbij niet hebben neerge legd, maar de nodige juridische stappen hebben genomen in de vorm van be zwaarschriften. Om het proces van samenwerking daar naast te versnellen en te intensiveren is hem gevraagd als cöordinator op te tre den. "Om dit te kunnen doen moet de zorg van 'mijn' patiënten gewaarborgd blijven," aldus de huisarts, die laat we ten een goede regeling te hebben kun nen treffen, waarbij mevrouw M.M. Smits-Schaffels voortaan twee of drie dagen per week in de praktijk werk zaam zal zijn als huisarts. Intentieverklaring Dokter Nicolas verricht zijn activiteiten ten dienste van de samenwerking op verzoek van de stichting Maarschalks bos/Zonnegloren. In juni 1983 onder tekenden de huisartsen en specialisten van Baarn en Soest een intentieverkla ring (zie het kader) om op intensievere wijze dan voorheen te gaan samen werken. "De duidelijke bedoeling was om het niet te laten bij vage voornemens, maar daadwerkelijk invulling te geven aan het gestelde in de intentieverklaring. Hiertoe behoren een groot aantal bin dende afspraken te worden gemaakt, die belangrijke consequenties kunnen hebben voor de praktijkvoering van zo wel de huisarts als de specialist," aldus het ziekenhuisbestuur vorige week. "Achter de schermen is wel het een en ander gedaan, zonder dat dit direct zichtbaar is voor de patïent. Veel moet er echter nog gebeuren, waarbij het als een juist uitgangspunt wordt gezien dat de initiatieven voor bepaalde samen werkingsvormen vanuit de eerste lijn genomen moeten worden," aldus het bestuur. "Hierdoor worden de belan gen van de patïent het best gewaar borgd." Logisch vervolg Het ziekenhuis-nieuwe-stijl dat het be stuur en de andere betrokkenen voor ogen staat in de plannen voor "de Oel te" moet een "logisch vervolg" zijn op de eerste lijns-activiteiten. "Het ziekenhuis moet Wij, huisartsen en specialisten van Baarn/Soest, verklaren dat het onze intentie is nauw samen te werken en nieuwe wegen in te slaan, ten einde te komen tot een optimale verzorging van de patïent, zo dicht mogelijk bij zijn thuissituatie, v>iarbij de eerste en tweede lijn naast elkaar, en minder in eikaars verlengde, de patïent of clïent begeleiden en waarbij het beslag op de economische middelen zo klein mogelijk dient te zijn. Om dit doel te bereiken is vereist dat" de eerste-lijns gezondheidszorg wordt uitgebreid; een goede afstemming van de verschilolende zorgniveaus tot stand komt; in het verzorgingsgebied intramurale voorzieningen aanwezig zijn, te weten een centraal in het verzorgingsgebied gelegen algemeen ziekenhuis en een verpleeghuis, waarbij ten aanzien van het algemeen ziekenhuis de volgende punten in acht genomen moeten worden: 1waar mogelijk een vervanging van klinische zorg door poliklinische zorg; 2. zoveel mogelijk opnamen worden uitgevoerd in dagbehandeling; een hechtere samenwerkingsrelatie wordt opgebouwd tussen huisartsen en specialisten, zowel structureel als inhoudelijk, waarbij gedacht moet worden aan meer werkafspraken, meer tijd en gelegenheid voor overleg en consultatie over-en-weer, detacheren van vertegenwoordigers in eikaars kring, coördinatie van activiteiten ten aanzien van gezamenlijke patiëntenzorg, toetsing, nascholing, en wetenschappelijk onderzoek; ingespeeld wordt op de aanwezige kleinschaligheid als een gelukkige omstandigheid; er goede afspraken bestaan tussen het algemeen ziekenhuis en de in de regio aanwezige centrum-ziekenhuizen. NU EINDELIJK TE KOOP: ENCYCLOPEDIEËN VOOR WEGGEEFPRIJZEN! 2 dagen lang opnjiming van B-keus en showroomwerken At* DE CENTRALE BOEKHANDEL DIC ZOEKEN WE OP... ZATERDAG 6 13 SEPTEMBER A.S. AUTORAMA warenhuis (pal aan de Al 2) - UTRECHT Op de Dalweg hield de politie zaterdag avond de 46-jarige R.K. uit Soest staan de, omdat zijn rijgedrag de aandacht trok van de bemanning van de surveil lancewagen. De man moest blazen en onderging ook de bloedpfoef, waarbij kwam vast te staan dat hij te veel alcohol had gebruikt om veilig aan het verkeer deel te nemen. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Dond-Vrij-Zat 500 gram Dond-Vrij-Zat hagelwitte Dond-Vrij-Zat 200 gram Dokter B.C.A. Nicolas. als het ware ontstaan uit de eerste lijn en slechts dan in het geding komen als de eerste lijn zijn grenzen heeft bereikt. Dat maakt het ook mogelijk het zieken huis relatief klein te houden wat betreft de beddencapaciteit. De onderzoeks mogelijkheden, inclusief de poliklinie ken, moeten ruim worden opgezet, zo dat ze ook ten dienste kunnen staan van de huisartsen ter plaatse." Het bestuur en de directie van de beide ziekenhuizen in Baarn en Soest laat we ten zeer verheugd te zijn met de bereid heid van dokter Nicolas om in dezen "het voortouw te nemen". "Op ons ver zoek heeft hij zich gedeeltelijk vrijge maakt van zijn eigen praktijk. De hier door beschikbaar gekomen uren zal hij besteden aan het overleggen met en het motiveren van huisartsen en specialis ten in Soest en Baarn, om dit ideaal ge zamenlijk gestalte te geven." Men tekent daarbij aan dat hier vanzelf sprekend sprake is van een proces, "en dat soms zelfs overredingskracht nodig zal zijn om bepaalde gestelde doelen te bereiken. Het feit dat de bereidwillig heid bestaat om nieuwe samenwer kingsstructuren te ontwikkelen geeft hem en ons het vertrouwen dat zijn acti viteiten vruchten zullen afwerpen." Ambitieuze opzet Bestuur en directie van de Stichting Maarschalksbos/Zonnegloren hebben voor deze weg gekozen omdat zij nog steeds van mening zijn dat "de Oelte" er moet komen ten bate van de bevolking van Baarn en Soest. "Dit is ook de me ning van de bevolking, die zich meerde re malen hierover heeft uitgesproken," aldus de bestuurders, die in dit verband herinneren aan de handtekeningenac ties en de activiteiten rond de hoorzit tingen. "Het is inderdaad een ambitieu ze opzet, waarvan de verwezenlijking een groot beroep doet op alle werkers in beide echelons van de lokale gezond heidszorg," aldus de stichting. fn,\K door GerardPüul Het interview met Josine van Dalsum was gemoedelijk en ging gemakkelijk van start. Heel huiselijk zat ze uren lang plat op de grond, vlak bij de bank waarvan ik de leuning als schrijfplank gebruikte. Allengs schreef ik minder en minder op, totdat we in een gesprek gewikkeld waren waarin wederzijdse herkenning omsloeg in sympathie en waardering, een enkel oogkontact vol doende was om een wereld van begrip te openen, waar de ander even toegang kreeg. Toen er even een stilte viel en ze haast automatisch overschakelde op de taal der doven, nam ik me heilig voor des noods naar Oude Pekela te reizen om haar te zien spelen in 'Kinderen van een mindere god'. Een toneelstuk on der regie van haar echtgenoot waar ze in een hoofdrol een doofgeboren meisje speelt. Mijn plan om het daarna in deze rubriek min of meer te recenseren moet ik laten varen. Ik zie geen kans om in woorden uit te drukken hoe ik dit toneelstuk ondergaan heb. Wat het be tekent om in twee verschillende werelden te leven werd door haar zon der één woord in beeld gebracht, ner gens storend vertaald door haar grandioze tegenspeler Jules Hamel. Ik moet terug naar 'De dood van een han delsreiziger', met in de hoofdrol Ko van Dijk, om een even diepe ontroering in mijn herinnering op te roepen als toen Josine van Dalsum voor het eerst enkele ongecoördineerde keelgeluiden uitstootte. De stilte in de Baarn se 'Speeldoos' werd slechts verstoord door het nu duidelijk hoorbare slikken van het mij omringende publiek. Ik benijd de schrijver die een paar uur lang humor, ontroering en levenswijs heid zo kan mengen dat er een tekst ontstaat waar je van begin tot eind ademloos naar zit te luisteren. Ik bewonder de actrice die zonder een woord te zeggen een brug weet te slaan tussen de wereld van de doven en de wereld van de horenden. Ik heb diep respect voor de regisseur die aan het stuk een tomeloze vaart meegaf. Ik besef dat wie het niet gezien heeft nu nog maar weinig wijzer is ge worden. Die moet wellicht naar Oude Pekela. Kennelijk ontevreden over het onder wijs - hoewel het schoolseizoen toch nog niet zo lang aan de gang is dat dat redelijkerwijs al tot grote frustraties kan hebben geleid - heeft een onbekende dader vorige week een drietal ruiten vernield van de Kardinaal Alfrink Ma vo aan de Di Lassostraat. Namens het schoolbestuur deed A.v.d.H. aangifte bij de politie. Nog even dan opent HIL-TON HERENMODE t.o. ,,De Ster" HIL-TON brengt aantrekkelijke mannenmode van gerenommeerde mérken. „De Ster" v.Weedestraat 8a - Soest tel. 02155 - 12504 Uit de auto van A.H., wonende aan de Sofialaan, heeft een onbekende dader vorige week twee fototoestellen gesto len. De waarde van de spullen is 1150 gulden. De auto was niet afgesloten. Wie nu goedkoop wil roken, moet naar de Beer toelopen. Texas Sigaretten hulzen 200 stuks250 Texas Sigaretten plain250 Texas Sigaretten filter250 Texas Shag 50gr.zwaar250 Texas Shag 50gr.h.zw.250 Texas Shag 50 gr.licht250 TABAKORIE Tamboerijn 7 - Overhees Nieuwe collectie Exclusieve damesmode, Byoux/Horlogerie. Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 MteMHüËüfitfiti KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1