bel nu TAXI KLOMP 1 2984 -r5 CentruM Bij en vereniging Soest/Amersfoort vierde 65-jarig bestaan en OUD.- JOWG WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT 'Weer gaan leren' Schrijven voor Amnesty International Burgerlijke stand Hondje weg Hondje terug Vleesverkoop voor iedereen Bomen en heesters voor tuin en plantsoen GROEI&BLOEI SOEST Informatiedag werkzoekende jongeren TEL R.K.kerkdiensten Extra concert in kasteel Groeneveld PAGINA 2 UW feestavond ge Predikbeurten Elektriciteitssnoer gestolen Cursussen voor buitenlanders weer gestart Maatschappelijk werk Diefstal uit auto Voor 4000,- aan kozijnen gestolen Medische dienst Bramen langs spoorlijn Amersfoort-Den Dolder mogelijk giftig! 'Weer gaan leren' is de titel van een televisieprogramma dat de RVU/edu- eatieve omroep uitzendt op dinsdag 9 september van 17.00 tot 17.30 uur op Nederland 2. 'Weer gaan leren' is de eerste aflevering van een serie over anders leren, getiteld 'Maak mij wat Wijzer.' Leren betekent gelukkig lang niet altijd stil zitten, opletten, luisteren en hard werken voor goede cijfers. Je leert ook ontzettend veel als je een buurtfeest helpt organiseren, een wijkkrantje opzet of een auto leert repareren. Over deze en andere manieren van leren gaat het in de vierdelige serie 'Maak mij wat wijzer. In 'Weer gaan leren' wordt een overzicht gegeven van alle mogelijkheden die er zijn om nieuwe kennis op te doen. Een eerste kennismaking dus met deze andere 'leuke' manier van leren. Je hoeft niet zelf alles uit te zoeken; de kans is groot dat je dan door de bomen het bos niet meer ziet. Vandaar dat er in het hele land allerlei cursussen worden gegeven die je helpen een keuze te maken uit het grote aanbod. Vnor meer informatie kun je na de uitzending en verder de hele maand sep tember gratis 06-4400 bellen. Daar zitten mensen die je op weg kunnen hel pen met informatie over allerlei leeractiviteiten in de eigen omgeving, ook in Soest! Zaterdag 23 augustus jl. was het pre cies 65 jaar geleden dat de op 2 juni 1921 in "De Gouden Ploeg" te Soest opgerichte bijenvereniging haar eerste ledenvergadering hield. Om dit niet on opgemerkt voorbij te laten gaan werd door de huidige bijenvereniging Soest- Amersfoort, waaraan ook de nodige fu sies niet voorbijgegaan zijn, een feest middagen -avond georganiseerd. Voor de middag stond een uitstapje langs Neerlands dreven naar het Tabaks museum te Amerongen op het pro gramma, met aansluitend daarop, hoe kan het anders, een bezoek aan het pas geopende Bijenmuseum te Odijk, met aldaar ook voor de liefhebbers een observatiekast. De ware imker kan geen dag zonder de bijen! 's Avonds kon men genieten van een telijke barbecue en koud buffet, voor treffelijk verzorgd door restaurant 'De Soester Duinen" Tijdens de maaltijd werd door de hui dige voorzitter van de vereniging, de heer Van den Hoogen, nog tijd gevon den om enkele leden in het zonnetje Amnesty verkoopt boeken Ter ondersteuning van haar activitei ten verkoopt de werkgroep Soest ge bruikte boeken. Iedere zaterdag- ochtend van 10-12 uur zijn deze boeken te koop in het Amnesty-centrum aan de Duinweg 21 te Soest tegen zeer voordelige prijzen. Het assortiment be staat uit boeken in diverse talen in uit eenlopende genres. Zoals gebruikelijk organiseert de Amnestygroep Soest elke 2e woensdag van de maand haar schrijfmiddag. Deze keer wordt de schrijfmiddag gehouden op woensdag 10 september a.s. in het Amnestycentrum, Duinweg 21 te Soest. Tijdens deze schrijfmiddag kan iedereen persoonlijk een protest schrijven tegen gevangenneming en marteling van mensen op grond van geloofsovertuiging, huidskleur en/of ras. Dan zal er geschreven worden voor Luis Fernando de La Roca Elias uit Guatemale, leeftijd 25 jaar, student aan de universiteit van San Carlos. Drie dagen na zijn ontvoering door regeringsagenten op 25 september 1985 bezochten de ontvoerders het huis van zijn moeder, kennelijk op zoek naar be lastend materiaal. De reden van zijn ont\ oering en vasthouding is nooit gegeven. Over zijn verblijfsplaats en gezondheid is niets bekend en de autoriteiten zeggen niets te weten van zijn verdwijning. Pavel Krivka en Pavel Skoda uit Tsjechoslowakije, leef tijden van beiden tussen de 20 en 30 jaar. Krivka ecoloog, werd op 21 november 1985 door de arrondisse mentsrechtbank te Hradec Kralove veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf wegens ondermijning vlg. art. 98 van het WvS. De aanklacht volgde op een brief met kritiek op de Tsjechische autoriteiten welke hij aan een vriend in W. Duitsland had geschreven. Zijn vriend Skoda, als medeschrijver van de brief werd gelijktijdig voor hetzelf de vergrijp veroordeeld tot 20 maan den gevangenisstraf. Moustoifa Said Cheikh van de Komoren, deze politieke leider van ongeveer 40 jaar zit een le venslange gevangenisstraf uit sedert 1985 wegen niet gewelddadigde activi teiten. Naar verluidt werd hij gemar teld. De arrestatie volgde op een incident op 8 maart 1985. De autoritei ten verdachten hem van deelname aan een poging tot muiterij. Op het hoofd kwartier van de strijdkrachten werd hij met electrische schokken gemar teld en 1 gevangene zou tijdens de ondervraging zijn doodgeslagen. Yang Chin-Hai uit Taiwan. Deze politieke activist zit een levenslange gevangenisstraf uit sedert 1976 wegens niet gewelddadige politieke activiteiten. Hij is 54 jaar oud en werd op 31 mei 1976 gearresteerd en beschuldigd van een poging tot omverwerping van de regering en verstoring van de openbare orde. Vervolgens werd hij 2 maanden in eenzame opsluiting gehouden, tijdens het proces heeft hij verklaard op 19 manieren te zijn gemarteld om toe te geven aan de beschuldigingen. Aan de autoriteiten van deze landen zullen brieven worden geschreven met het verzoek om vrij lating van en opheldering over de gevangenen. Er zijn voorbeeldbrieven, schrijfmateriaal en postzegels be schikbaar. Nadere informatie is te verkrijgen bij mevr. J. den Ouden, telefoop 02155;14622 Voorzitter V.d. Hoogen huldigt de heren Dijkstra (1/0 jaar lid) en Van Breukelen (30 jaar lid). te plaatsen. De heer A. Dijkstra, reeds 40 jaar lid, waarvan nog enkele jaren als secre taris, kwam in het bezit van de ver gulde erespeld van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Ne derland. Ook de heer A. J. van Breukelen werd niet vergeten voor zijn diensten op het bestuurlijke vlak, als secretaris en voorzitter en daarbij nog een lidmaat schap van ook al 30 jaar. Hem werd de verzilverde speld uitgereikt. Tevens werd voor het voetlicht geroe pen de heer H. G. van den Broek. Elke rechtgeaarde Soester zal de heer Van den Broek kennen als de korfvlech- ter op de Oude Ambachtenmarkt, wel ke jaarlijks op Hemelvaartsdag plaats vindt. Gezien zijn leeftijd heeft de heer Van den Broek te kennen gegeven hier mee te willen stoppen, wat uiteraard een groot gemis is, doch wel begrijpe lijk. Rust op de vereniging de moei lijke taak een waardig opvolger te vinden ter opluistering van dit soort evenement. Voor de vele uren die zij alleen moest door brengen werd ook mevrouw Van den Broek beloond met een vrolijke bos bloemen. De vereniging kan terugzien op een geslaagde middag en avond. Maar het is niet enkel feesten wat de klok slaat. Ook meer serieuze zaken vragen de aandacht, waarbij gedacht moet worden aan diverse ziekten die het bijenbestand in Nederland bedrei gen, met name de varroamijt. Alleen door gezamenlijk inspanning zal men dit probleem kunnen, ja zelfs moeten aanpakken. Wie meer wil weten over het reilen en zeilen van de vereniging kan kontakt opnemen met het secretariaat van de Bijenvereniging Soest-Amersfoort, mevrouw E. Joor-Kroes, Oude Utrecht- seweg28, Soest, tel. 24306. GEBOREN: Vincent Christiaan, zoon van C.G. Klomp en M.J. Dorrestein. - Stefan Hendrik Willem, zoon van. B.W. van den Broek en M.P. van Dorresteijn. - Anisha Nadine, dochter van J.W. Schuld en E.A. Laterveer. - Aartje Hillegonda Theresia, dochter van J.A.H. Steenman en T. de Haan. - Jor- dy, zoon van A.I. Boer en H.E. Jansen. - Michael, zoon van W.M. Maassen van S. Guliker. - Abdelwahid, zoon van A.E1. Mariaoui en A.E1 Harrochi. - Carola, dochter van J. Maassen en G. Kloppenburg. ONDERTROUWD: Johann van de Pol en Marjanne Duijst. - Dick Schipper en Martine Dieuwertje van Ooijen. - Paul Eric Hogeboom en Jenny Johanna Marie van Megen. - Bernardus Johannes Maria Blom en Adriana Maria Groenestein. - Paul Lucien de Wolf en Maria Johanna Mathilde de Beer. GEHUWD: Richard Dewey Harris en Susan Ray- mond. - Robert Florentius Simon Ni- colaas Spek en Elisabeth Maria Kaats Theodorus de Bruin en Miranda Maria Sips. - Berend Sterrenborg en Trudi Helena Goossens. - Monroe Elexander Adams en Marilyn Helena Fatima de Windt. OVERLEDEN Anne Bokma. - Willem den Breejen, wed. van C. Verschoor. - Berber Hen- drika Vermeulen, echtgen. van P. Vink. - Cornelis Johannes van Ede, echtgen. van J.M.B. Langwerden. VERMIST: 29-8. Duitse dog, zw./w, (harkelijn), omg. Hazewater in de Treek. Inl. Asiel Amersfoort. Tel.033-16665. 30-8. Kater, schildpadachtig gekleurd, v.d. Vlag, Sonnevelt 78. Baarn. tel.: 11093. 21-8. Kater, gec., zw., witte neus met zw. vlekje, witte buik, dik, 7 a 8 jaar. H. v. Megenstein, Kapelstraat 18, Baarn. Tel.02154-12472. 17-8. Kater, grijs/zwart cypers, gec., zw. achterpoten, staart korter, wit befje, crèmekl. vlb. M. Houtman, Schaep- manlaan 116, Baarn, tel.: 02154-15243. 15-8. Kater, grijs, staart is donker, 3 mnd. Witteveen, Nieuwstraat 5, Baarn, tel.: 02154-13830. kater, rood, 5 mnd., wit staart - puntje, wit plekje op kop. Mack'aay, Turkstreek 18, Soest, tel.:24032- GEVONDEN: Kat, zwart/wit, Isingerstraat, Soest. 30-8. Katertje, rood, Regentesselaan Soest. 30-8. Poes, cypers, mager, Spinet Soest. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest, Tel. 02154-20805/02155-10667. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brinkweg weer verkoop plaatsvinden van vrij- bankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Bomen en struiken moeten het raamwerk vormen van iedere tuin. Zelfs in kleine tuinen is er wel voor één of twee plaats en dan is het be langrijk om ze te kiezen in overeen stemming met de grootte van het ge heel. De heer Ilsink, (inter) nationaal be kend kweker van een groot assorti ment bomen en heesters voor met name openbare beplantingen, zal op dinsdagavond 9 september a.s. voor Groei en Bloei een lezing houden over zijn vakgebied. Er is een grote verscheidenheid van bomen en struiken, maar in tegenstel ling tot de vaste planten en bolge wassen komen er niet steeds nieuwe soorten bij. Wel worden regelmatig nieuwe variëteiten van oude, mooie soorten gewonnen. Voor perk en plant soen worden wat beplanting betreft andere eisen gesteld dan voor de particuliere tuin. Zaken als winter hardheid, mate van onderhoud en ver zorging, bladhoudend of bladveriie- De jongerenorganisatie WJ-CNV houdt een informatiedag over werkzoeken via arbeidsburo en uitzendburo. De dag richt zich vooral op werkloze schoolverlaters. Ook andere belang stellenden, lid of geen lid, zijn welkom op zaterdag 27 september van 9.30 - 16.00 uur in Amersfoort. Centraal staat de betekenis van ar beidsburo en uitzendburo voor jongeren die werk zoeken. Welke mogelijkheden biedt een uitzendburo? Wat zijn de taken van het arbeidsburo? Welke rechten en plichten heb je? Hoe zijn loon, vakantiegeld en snipper dagen geregeld bij uitzendwerk? Medewerking wordt verleend door het Gewestelijk Arbeidsburo Amersfoort en een bekend uitzendburo. Naast video en sprekers, wisselen de deelne mers ervaringen uit. Vragen en proble men kunnen dan direkt aan de des kundigen worden voorgelegd. De geza menlijke lunch wordt aangeboden door WJ-CNV. De kosten zijn 5,-, reiskosten worden vergoed. Vraag de folder aan of geef je op bij WJ-CNV, distrikt Utrecht. Telefoon: 030-913911, vragen naar Bert Roor. zend en de bloeiwijze bloeiduur zijn belangrijk voor de Gemeentelijke plantsoenendiensten. De particulier is echter in deze eigenschappen van boom of struik óók geïnteresseerd! Een veel aangeplante heester is de Chaenomeles of Japanse kwee. Van deze struik in de tuin heb je twéé keer plezier: hij bloeit in het voorjaar als de eerste groene blaadjes net ver schenen zijn en vormt daarna gele vruchten. Deze vruchten blijven tot het volgend voorjaar aan de struik zitten en vor men een welkome aanvulling op het menu van vele vogels. Doormiddenge- sneden vruchten doen het heel goed in bloemstukjes en kinderen kunnen er met stempelinkt prachtige patronen mee stempelen. Minder bekend is mis schien de Deutzia, die midden in de zomer bloeit met witte of roze bloemen. De heer Ilsink laat aan de hand van dia's fraaie voorbeelden zien van heesters met spreidende en opgaande groeiwijzen. In openbare be plantingen tracht men vaak door mid del van gewassen met spreidende groeiwijze een goede bodembedekking te verkrijgen. Onkruid krijgt op die plaatsen geen kans en dat spaart weer mankracht en geld. Wie in het najaar een perk met groene struikjes ziet, overdekt met oranjerode bessen die er maanden lang aanblijven,zal niet zo gauw den ken aan zoiets 'gewoons' als een cotoneaster! Deze eerste Groei en Bloeilezing van dit seizoen zal op 9 september wor den gegeven in de bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Aanvang 20.00 uur. De toegang is voor leden gratis; niet-leden zijn van harte welkom tegen een vergoeding van ƒ3.-. Lezen en schrijven De Werkgroep lezen en schrijven maakt deel uit van het Project alfabe tisering en educatieve activiteiten. Deze werkgroep richt zich in de eerste plaats tot die Nederlandse Soesters, die moeite hebben met lezen en sóhrij- ven. Door omstandigheden binnen en buiten het onderwijs hebben mensen zich deze vaardigheden niet eigen kunnen maken. Wie geïnteresseerd is in de lessen van de Werkgroep kan zich wenden tot het Bureau onderwijs en cultuur, of tot één van de begeleiders, Marjolein Mink, tel.: 21215. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Op zondag 7 september vindt in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn een extra concert plaats, waar in Martij n van den Hoek (piano) als so list optreedt. De belangstelling voor het zaterdagavondconcert van 6 september was zo groot, dat de plaatskaarten bin nen enkele uren waren uitverkocht. Het programma is overigens hetzelfde, want ook zondagavond speelt de solist werken van Beethoven en Liszt. Het concert begint om 20.15 uur. Toegang 13,50; pas 65 en CJP 12,—. Reser veren kan men via tel. 02154-20446. Zondag 7 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive 19.00 uur ds. H. van Heijst; gez. dienst Emmekerk, Regentesselaan 5 10.00 uur ds. G. Pettinga, Utrecht De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. Jac. Smit; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen 17.00 uur ds. D. M. v.d. Linde Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Rome- ny; H.A. In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 en 17.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. Jac. Smit; gez. Dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00uurds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. J. Verwey, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mr. E. F. Roelofs, Amersfoort EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur Charismatische gemeenschaps dienst 15.30 uur dhr. Ben Hoekendijk, Stich ting 'Opwekking' CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag9.30en 16.00uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur. zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg 10.30 uur ds. H. Denekamp, Hilversum GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur ds. H.W. Engelkes, Amers foort 19.00 uur ds. J. Jellema, De Glind BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. J. Thimm-Richardson, Haarlem EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. H. Smit Duyzentkunst, Amsterdagm NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 11 00 uurds. J. A. de Vries VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. Dolman, Scherpenzeel Mevrouw W.M. van de Kerkstraat ont dekte vorige week dat een onbekende dader uit de garage bij haar woning een elektriciteitssnoer van ca. 30 meter lengte had gestolen. Zij stelde de politie op de hoogte. Het Bureau onderwijs en cultuur van de Gemeente Soest organiseert onder de naam Project alfabetisering en edur catieve activiteiten sinds 1981 cursus sen voor buitenlanders. In de eerste plaats zijn de cursussen bedoeld voor buitenlanders afkomstig uit de landen rond de Middellandse Zee, Suriname, Antillen en China. Deelname is moge lijk vanaf 18 jaar. Het betreft cursussen Nederlands, naailessen gecombineerd met Neder lands, opleiding naald vakdiploma (on der voorbehoud), Turks en Discussie- en vergadertechniek. Tijdens de lessen in het gebouw van de Stichting Project 'Vrouwen voor Vrou wen' wordt voor kinderopvang ge zorgd. (het betreft kinderen tussen 0 en 4 jaar) Het cursusgeld voor vrouwen bedraagt 10,-- of 20,-- per cursusjaar. Het cursusgeld voor mannen bedraagt 40,-- per cursusjaar. De lessen zijn vorige week gestart. Het is mogelijk dat in de loop van het cursusjaar de lessen voor de mannen in een andere ruimte gaan plaats vinden. Nieuwe cursisten kunnen naar één van de lessen gaan. De docent maakt een afspraak voor een toets. De uitslag van deze toets bepaalt op welke dagen men naar de les komt. Gitarist Dingeman Comou in Vriendendienst A.s. zondagavond 7 september organi seert de Interkerkelijke Evangelisatie Soest weer de maandelijkse Vrienden dienst. Deze bijeenkomst, onder het motto "Een dienst van een uur voor vriend en buur," worden speciaal ge houden voor mensen die meer over het christelijk geloof willen te weten ko men. Gastspreker is de heer P.J. Wey uit Waardhuizen met als onderwerp: "Wat iedereen moet weten." Het organiserend comité is erg ver heugd dat de sologitarist Dingeman Coumou weer zijn luisterrijke mede werking aan de Vriendendienst wil ge ven. Voor en tijdens de samenkomst is er samenzang met orgelbeleiding van Peter Loef. Iedereen is hartelijk welkom a.s. zon dagavond om 19.00 uur in de Ichthus kerk aan de Albert Cuyplaan. Na afloop is er gelegenheid tot napraten waar bij de koffie e.d. klaarstaat. Meer informatie: Het Bureau onder wijs, Prins Hendriklaan la, tel.: 93532 of 14283. Cursussen voor vrouwen Nederlands - gevorderden maandag- en woensdagavond 19.30-21.45 uur dinsdag- en donderdagmorgen 09.00-11.15 uur Adres'Vrouwen voor Vrouwen', Parallelweg 7. Nederlands - middengroep maandag- en woensdagavond 19.30 - 21.45 uur dinsdag- en donderdagmorgen 09.00-11.15 uur Adres'Vrouwen voor Vrouwen', Parallelweg 7. Nederlands - beginners vrijdagmorgen 09.00 -11.15 uur Adres'Vrouwen voor Vrouwen', Parallelweg 7. Naailessen met Nederlands dinsdagavond 19.30 - 21.45 uur donderdagavond 19.30 - 21.45 uur Adres: 'Vrouwen voor Vrouwen', Parallelweg 7. Opleiding naaldvakdiploma maandag- en vrijdagmorgen 09.00 -11.00 uur Adres: 'Vrouwen voor Vrouwen', Parallelweg 7. Turks - lezen en schrijven dinsdagavond 17.30 -19.00 uur donderdagavond 16.45 -19.00 uur AdresPraatpaal, Molenstraat 142. Cursussen voor mannen Nederlands - gevorderden maandag- en woensdagavond 19.30-21.45 uur Adres: Mavo Soest, Varenstraat 85. Nederlands - middengroep maandag- en woensdagavond 19.30-21.45 uur AdresMavo Soest, Varenstraat 85. Nederlands - beginners dinsdag- en donderdagavond 19.30-21.45 uur AdresDesmond Tutuschool, Molenstraat 8. Discussie- en vergadertechniek donderdagavond: 19.30 - 21.45 uur. Deze cursus is bestemd voor leden van de commissie minderheden, de Turkse en Marokkaanse comités en Stichting Turks sociaal cultureel werk. AdresDesmond Tutuschool, Molenstraat 8. Turks - lezen en schrijven donderdagavond 19.15 - 21.30 uur AdresPraatpaal, Molenstraat 142. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 Uit de auto van de heer H.R. uit Soest is vorige week een radio-cassetterecorder gestolen met een waarde van ca. 1200,-. De dader bleek met een zwaar voorwerp een gat in een van de portier raampjes gestoten te hebben. De wagen stond geparkeerd aan de Van Weede- Uit een opslagruimte aan de Klein En gendaalweg hebben onbekende daders vorige week tachtig aluminium kozij nen gestolen. De heer J. van Z. uit Amersfoort deed daarvan aangifte bij de politie. Zaterdagmiddagmuziek #In het kader van het Festival 'Oude Muziek' zal het concert van a.s. za terdag 6 september in de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk 'Utrecht gewijd zijn aan die periode waarin zowel het clavecimbel als de pianoforte naast elkaar als solo-instru ment werden gebruikt. Peter van Dijk en Jan Jansen zijn de solisten in het concert van piano, clavecimbel en or kest van Carl Philipp Emanuel Bach. Jan Jansen zal bovendien het piano concert in d moll, K.V. 466, van Wolf gang Amadeus Mozart uitvoeren. Het orkest is het barokorkest van de Dom cantorij o.l.v. de Domcantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegankelijk. Zaterdag 6 en zondag 7 september HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komen weekend van zaterdag 08.00 tot zonda 24.00 waargenomen door: R. von Bartheld, Oranjelaan 33, te 13322. A.W. Chavannes, Prins Bernharc laan 54, en mevr. M. Verberne, Orai jelaan 29, tel. 14545. Het is aan te raden niet direct naar d dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg D.W. van Lier, Paltzerweg 299, Dei Dolder, tel. 030-784555 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur. 0 Apotheek Soestdijk, Van Weede straat 183, tel. 12487. Zaterdagmorgen is tevens geopend 0 Apotheek Julius, Laanstraat 26 Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00 -13.30 uur 0 J.H. de Vries, Dennenweg 11, tel 14463 DIERENARTS Grote en kleine huisdieren 0 J.H.J. Meursing, Van Mecklen burglaan 15, tel. 15215. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden ii overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 0215! 18770, buiten kantooruren. Men hooi de naam van de dienstdoende wijkve: pleegkundige. 0 Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartike aanmelden voor deelname aan zwan gerschapsgymnastiek en opgavt nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. 0 Soesterberg, Medisch Centrum Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERC BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180 Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Wij hebben klubs voor: Echtparen en Jeugd, beginners t/m vergevorderd en wedstrijdtraining. INSCHRIJVEN dagelijks, behalve zondags van 14.00-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur aan de zaal. Of SI 02154-13319. VRIJ DANSEN JEUGD vanaf zaterdag 6 september, aanvang 21.15 uur. Welkom bij DANS Lt. Gen. v. Heutszlaan 10 - 3743 JN Baarn DANSfN IS PLEZIER VOOR TWEE J "HET" DANSCENTRUM WAAR 'T GOED EN GEZELLIG DANSEN IS. De kans is niet uit te sluiten dat de bramen langs de spoorlijn Amersfoort- Den Dolder giftig zijn. Een en ander is het gevolg van een fout die vorige week maandag werd gemaakt bij de toepassing van een verdelgingsmiddel langs de wandelpaden bij de spoorlijn, door medewerkers van een particu liere firma die door de NS daartoe was ingeschakeld. Ofschoon de exacte concentratie van de giftige stof die zich in het verdel gingsmiddel bevond niet bekend is, waarschuwt de politie voor alle zeker heid tegen het plukken van bramen langs het traject. Er zijn hier en daar ook waarschuwingsborden geplaatst. De toegang tot terreinen van de Spoorwegen is overigens verboden. De Algemene Inspectiedienst van het ministerie van Landbouw heeft in middels proces-verbaal opgemaakt. Nagegaan wordt of er sprake is van een strafbaar feit. De AID werd door de gemeente Soest gewaarschuwd, nadat een bramenplukker van de onkruidbestrijders te horen had gekregen dat hij de bramen beter maar kon laten zitten. De man had gevraagd of het allemaal kwaad kon. Hij stelde de gemeente Soest op de hoogte. Vast staat wel dat er niet gericht op de braamstruiken is gespoten. Deson danks is een zekere besmetting niet denkbeeldig. De stof is bepaald niet zonder gevaar. Als men grote hoeveelheden binnenkrijgt kunnen ademha lingsstoornissen ontstaan en in zeer extreme gevallen kan consumptie van de stof de dood ten gevolge hebben.

Soester Courant | 1986 | | pagina 24