Hartenjagen, Weense Walsen en een echte Zillertalbahn yoga 8.25 Wl Dan©en8<VönK INLIJSTEN ^otoshop 'tjtartje De Oostenrijkse week nadert Hartje-Zuid VVD had in Soesterberg heel wat uit te leggen scliocmakcr OOSTENRIJKSE WEEK van 8 t/m 13 september Soester bedrijfsleven steunt computeronderwijs op basisscholen Eerste 'Studiebijbel' verschenen WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANTPAGINA 3 wooninrichting voor exclusief wonen baam, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801J Kritisch publiek tijdens forum 5"0 DONDERDAG 11 SEPTEMBER ZATERDAG 13 SEPTEMBER VRIJDAG 12 SEPTEMBER Verkeers maatregelen in Hartje-Zuid kennismakings-cursus: bel 10 lessen voor f. 90r ada hogarth Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY MOKKA- ROL Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Spullenhulpmarkt voor Ghana Tijdens de Oostenrijkse week zullen t.m. vrijdagavond 200.000 "Hartenjaag"- lootjes worden uitgegeven. Bij vijf bestede guldens ontvangt u zo»n "hartje". Er staat een nummertje en een Oostenrijkse provincie of stad op, die u kansen biedt op één van de vele prachtige prijzen. De hoofdprijs bestaat uit een reis naar Bad Vöslau, niet te ver bij Wenen vandaan. Een prachtig zgn. "Kur"-plaatsje waar u niet alleen fijne wandelingen kunt maken, maar waar u ook volop kunt genieten van alle geneugten die de moderne mens gewend is bij de hand te heb ben als het om een weekje heerlijk relaxen gaat. Met de wonderschone Oosten rijkse natuur om u heen, kunt u er zwemmen, tennissen, fietsen en wie vliegen wil heeft zelfs een vliegveld ter beschikking. v<ö S-' wmm lVlIiRUXR geeft gratis inrichtingsadvies aangepast aan uw smaak en interieur Volgens aanwezigen op de VVD-bijeen- komst, vorige week in Soesterberg, was het al heel wat jaren geleden dat de VVD aktief was in Soesterberg. Hoe land al werd niet uitgesproken, omdat de aanwezigen het daar zelf niet over eens waren. In ieder geval werd de aanwezigheid van zowel de WD-wet- houder als de raadsleden in Soester berg aangegrepen om voorstellen te doen, ongenoegen te uiten of standpun ten van de VVD te vernemen. WD-voorzitter Jan Peter Spijk gaf in zijn openingswoord ook al direkt aan dat de VVD de banden met de Soester- bergers weer wat wilde aanhalen. Dat zou dan ook kunnen betekenen dat men vaker in Soesterberg zal op 'treden. Maar Soesterbergers kunnen ook recht streeks de raadsleden benaderen, of zij ZO TE HOREN MEER DAN DRIEDUIZEND GULDEN CP-1007A f 345. <5(5 5. automatische platenspeler. V Adviesoriis TX-27 Computer gestuurde tuner/ versterker 2x40 Watt RMS. Adviesprijs Alle komponenten in zwart of in zilver verkrijgbaar en te completeren met vele typen Onkyo luidsprekers. TE KOOP VOOR NET TWEEDUIZEND. Onkyo hifi-installaties worden meestal heel wat duur der geschat dan de prijs die ervoor is betaald. Juist ook door deskundige vrienden, die eens even kritisch naar uw nieuwe geluid komen luisteren. De hier door Onkyo geadviseerde kombinatie biedt u gehoormatig topkwaliteit in de 2 x 40 Watt-range. En u bent daar mee voordelig genoeg uit om u een paar voortref felijke speakers te kunnen veroorloven. GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD, MAAR VAN ONKYO 3 jaar garantie Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Ter voorkoming van enig misverstand: al die dingen extra komen voor eigen rekening, maar het hotel 'Stefanie' kost u niets. Evenals de reis erheen en terug, die vooraf met u wordt bespro ken. Het "Hartenjagen" duurt de hele week, Weense walsen kunt u alleen be wonderen tijdens de gemoedelijke, ge zellige Wiener Abend, 'Eind Abend mit Vink' in de v.d. Grifthal aan de Fer- dinand Huycklaan. Daar demonstreert gestoken in schitterende kledij, een team van Danscentrum Slingerland een aan tal Weense Walsen, waarbij kenners en niet-kenners de vingers zullen aflik ken. Tijdens de braderie-avond, die om 18.00 uur begint kunt u bij Hooijer voor de deur een heus Zillertalbaantje voorbij zien tuffen. Met een stoomlo comotief en vier wagons. Kinderen/ kunnen een gratis ritje maken. Dat wordt dringen op de kop van de Soester- bergscstraat, want aan de overkant staat Frank Masmeijer met veel spec- takel de sportkleding van Eb. Kareisen aan te prijzen. Ook hier een Slinger landteam aktief, maar nu op de disco- toer. Drie ploegen wisselen elkaar af en het moet al gek lopen als Frans Mas meijer, óók N.C.R.V., niet een paar moderne songs ten beste geeft. Hoog rad en duiven De promotiecommissie van hartje-Zuid, we schreven het al, is toch nog op het laatste nippertje aan een achttien meter hoog "Prater-Rad-van-Avontuur" ge komen. Het komt te staan bij Eltheto voor. Draait de hele week. Prijs is nog niet bekend, maar wie wil dat vrolijke Hartje-Zuid nou niet één keertje van uit de lucht bewonderen? Velen, den ken wij. En Reehorst, de Meermarkt, vliegt met duizend duiven. Wie daar woensdag, donderdag of vrijdag bood schappen doet, krijgt bij een minimum besteding van 25,- een nummertje dat correspondeert met één van de dui ven die zaterdag richting Hartje- Zuid vliegen. Degenen die het nummer van de snelste duif heeft, wordt om een uur of vier gebeld en is 's avonds te gast bij de Wiener Abent bij v.d. Grift. Daar wordt de hoofdprijs van 150,- boodschappen uitgereikt. U maakt er kennis met de duif die dat voor u voor- elkaar heeft gemaakt. Reehorst werkt samen met de Postduivenvereniging "De Zwaluw" uit Soest. Een prima initiatief. Bij v.d. Ven zijn prachtige fotoboeken te koop vanaf de "jodel- prijs" 15,-. Magnifiek plaatwerk en interessante teksten. De boeken behan delen o.a. Oostenrijk, Frankrijk en En geland. Ga er beslist even kijken. Het zijn koopjes die u op uw plank moet zien te krijgen. Jeugd Voor de jeugd zijn een kleurwedstrijd en een speurtocht georganiseerd. De kleurplaten zijn naar alle basisscholen in Soest gebracht. Wie nog een exem plaar wil hebben kan bij alle Hartje- Zuid winkeliers terecht. Inleveren uiter lijk vrijdag 12 september bij Boekhan del v.d. Ven, Adama Herenmode en Hooijer Gereedschappen en Ijzerwa ren, die met hun drietjes deze wed strijd mogelijk hebben gemaakt. Ook de prachtige prijzen, waaronder een Zwitsers Horloge, werden door deze drie zaken ter beschikking gesteld. Wie wat dichter bij een Rabobank woont kan daar zijn of haar gekleurde plaat bren gen. Alles voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. Iets ouder moet je zijn als je mee wilt doen aan de Speurtocht op zaterdag 13 september. Jongens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar melden zich tus sen 11.00 en 12.00 uur 's morgens op de trimbaan aan het eind van de Spar renlaan. De speurtocht duurt ongeveer 2 uur, gaat door bos en hei, steeds in groepjes van vier. Onderweg hier en daar een versnapering en in Hartje- Zuid goed op de winkels letten! Aan het begin een ballpoint kado om het for mulier goed mee in te kunnen vullen en aan het eind een verrassing om op je kamer te hangen. Als herinnering aan de Oostenrijkse Week en de Speur tocht! Reisburo Gerth zorgde ervoor dat deze speurtocht er kon komen. Oostenrijkse Schillingen Wie groot voordeel wil hebben moet in het bezit van Oostenrijkse Schillingen zien te komen. Die kosten ongeveer 16 cent per stuk en zo kunt u aan de hand van een lijst, die volgende week maandag in de speciale Oostenrijk editie van onze krant staat, uitrekenen welke prima voordelen er te halen zijn bij een reeks van winkeliers in Hartje- Zuid. Die kortingen gelden de hele week vanaf dinsdag, echter zo lang de voorraad strekt en u moet - daar wordt niet van afgeweken - betalen in Oostenrijkse Schillingen. Maar als u het lijstje ziet maandag, bent u de volgende morgen waarschijnlijk als één van de eersten bij de banken. Wie weet worden het wel rijen hier en daar. El- bert Jan Kareisen heeft het bedacht en uitgewerkt. Overigens u moet in die extra editie ook eens letten op de "etalage-trek- tocht." Alweer een unieke gebeurtenis in Zuid. Het staat er werkelijk bol van de aktiviteiten volgende week. Het blijft nog even geheim wie de Bra derie op vrijdagavond opent. Vast staat wel dat er een echt Weens rijtuig een "Fiaker," met paarden ervoor aan te pas komt. De krant van volgende week leert ons méér. Het wordt feest, gróót feest. Alle draaiboeken zijn doorgewerkt en gechecked, overval wordt volop ge bouwd verschijnen er vlaggen en vanen en kunt u op koopjesjacht gaan. Alleen het weer.Maar in Zuid is men vol ver trouwen. Tot nu toe hadden ze acht ke ren geluk! Waarom de negende keer dan niet? En stel nou eens dat het sneeuwt? Er is een berg aan informatie over Wintersport-vakanties in Oostenrijk. U kunt dus niet wegblijven. Oostenrijk alom, een hele week lang in Hartje-Zuid, in de winkels, op straat, tijdens de Braderie en in de hal van Van der Grift aan de Ferdinand Huycklaan VROLIJKE OPERETTEAVOND m.m.v. Gooise Operette en het Delfts Promenade Orkest, onder leiding van Hans C. Janssen. Entree ƒ15.00 LUSTIGER WIENER ABEND - ÈIN ABEND MIT VINK m.m.v. CONNY VINK, DIE LUSTIGEN HOLLANDER, "JACQUELINE" en het Dans- en Showorkest "D.I. FORMATION". Presentatie JAY DELMORE. Na afloop dansen tot 01.00 uur. Entree ƒ15.00 GROTE OOSTENRIJKSE BRADERIE Vanaf 18.00 uur op de ZUID-PROMENADE en in de SOESTERBERGSESTRAAT. Tal van attracties, meer dan 100 kramen, 4 podia met muziek en artiesten en het HARTENJAGEN o.Lv. DICK PASSCHIER Kaartverkoop: Bij alle Hartje-Zuid-winkeliers, De Rabo-banken en het kantoor van de Soester Courant. In verband met de Braderie "Hartje Zuid" op vrijdagavond 12 september zijn tussen 17 en 22.30 uur verschillen de tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht: Kerkstraat: t.h.v. de "Tapijterie" vooraanduiding "Soesterbergsestraat afgesloten" bord met pijl rechtdoor en tekst "Soester berg bord verbod rechtsaf te slaan (model 46A). Birkstraat/Soesterbergsestraat Kerkstraat: Definitieve afsluiting ook het fietspad (bord model 11). Birkstraat/Eikenlaan Op Eikenlaan bord "Doorgaand ver keer gestremd". Eikenlaan/Soesterbergsestraat Definitieve afsluiting bord model 11 geldt zowel aan de zijde van de Bonds spaarbank als aan de zijde van Bas v. d. Hoef (groentewinkel). Eikenlaan/Kolonieweg: Op Eikenlaan bord "Doorgaand ver keer gestremd". Verlengde Kolonieweg/Schou- tenkampweg: Eénrichtingverkeer op de Verlengde Kolonieweg en Schoutenkampweg op heffen. Korte Ossendamweg/Ossendam- weg: Op Korte Ossendam bord "Doorgaand verkeer gestremd". Korte Ossendam/Drif tje Definitieve afsluiting bord model 11. Soesterbergsestraat/Vondel laan: Definitieve afsluiting bord model 11 bord verwijzend richting Baarn. Geldt ook voor het fietspad. Vondellaan/Ossendamweg: Op de Vondellaan nabij de Soesterberg sestraat een bord model 46a (rechts af verbod). Op de Ossendamweg nabij de Soesterbergsestraat en bord model 46b (linksaf verbod). nu VVD-lid zijn of niet. Fraktievoorzitter Bert Krijger en wet houder Plomp kregen daarna de gele genheid aktuele aangelegenheden aan de orde te stellen; zaken waarop di rekt door de aanwezigen werd gerea geerd. Zo werd gevraagd wanneer men aan de verkeerssituatie in heel Soester berg aandacht gaat besteden. Volgens wethouders Plomp kan dat snel, als het College een ambtelijk rapport over de verkeerscirculatie heeft besproken en voor de inspraak vrijgeeft. Dat hoeft niet lang op zich te laten wachten. Gevraagd werd ook wanneer de 'puin hoop' aan de Rademakerstraat zou verdwijnen. Daarmee wordt een dak loos gebouw bedoeld, waarvóór regel matig ook de autohandel wordt bedre ven. Volgens Plomp zijn concrete bouw plannen nu in behandeling en kan uit sluitsel binnenkort verwacht worden. Harde uitspraken Over het wel of niet optreden van de politie in Soesterberg werden harde uit spraken genoteerd. Daarop gaven wet houder en fraktievoorzitter echter geen commentaar. De opmerkingen zullen worden ingebracht bij het hoofd van de politie, in deze de burgemeester. Maar het klaarblijkelijk willekeurig bekeuren, het niet ingrijpen bij snel heidsovertredingen of het laten ont staan van gevaarlijke situaties bij het sportterrein Kerklaan, houdt de ge moederen bezig. De vergrijzing in Soesterberg, die overigens voor de hele gemeente Soest geldt, dwingt tot meer aandacht voor de gevolgen daarvan. Ondanks de moei lijke positie waarin de gemeente ver keert, omdat de provincie grotendeels nog het beleid in deze bepaalt, moeten er 'verzorgingsunits' in Soesterberg komen. Hoewel wordt beseft dat dat zelfs tegen de 'bezuinigingsdraad' van de provincie in kan gaan worden van de gemeente initiatieven verwacht. Hoewel de VVD-fraktie m.b.t het be jaardenbeleid zich nu vooral richt op het behoud van 'bejaardenbedden' in Soest, door bezwaar te maken tegen het sluiten van Molenschot, bleken de aanwezigen geen bijzondere waarde ring voor Molenschot te hebben: Wel streven naar voldoende opvangca paciteit. maar bij voorkeur niet in de vorm van een handhaven van Molen schot. De fraktie moet daar maar eens over denken! Op de knieën Uiteraard kwamen ook wel 'verwachte' zaken aan de orde. Zo werd wederom bepleit dat de plattegronden in Soester berg vooral moeten aangeven hoe men de weg in Soesterberg kan vinden. Als het kan zelfs met militaire aandui dingen. "Men moet op de knieën lig gen om Soesterberg te vinden". "Ja, maar de kaart is ook op schaal ge maakt!". "Hang de kaart dan maar soest, weegbreestraat48. tel. 02155-18169 puter pedagogisch de meest verant woorde voor hen was. Hun keuze viel daarbij op de MSXII, terwijl de school besturen unaniem van mening waren dat één type voor alle scholen de voor keur verdiende. Dit met het oog op de mogelijkheid om gezamenlijk programmatuur te ontwikkelen. De Soester Zakenkring zal meer spon sors proberen te vinden voor de financiering van extra programma tuur, zo deelde bestuurslid W.J. Stree- ter mee. De heer Streeter is tevens Managing Director van Chemco, Inc., producent van lichtgevoelige films, pa pier en drukplaten voor de grafische industrie. De heer Van der Zee, direk- teur van de openbare basisschool De Regentuuter, tevens automatiserings deskundige, was zo goed om de onont beerlijke helpende hand te bieden bij het opstarten en gebruiken van de ap paratuur. Noodzaak De heer Streeter, initiatiefnemer van het projekt, noemde onlangs in een in terview met de Soester Courant het ini tiatief van de Soester Zakenkring een noodzaak. 'Ondanks de hoge werkloos heid hebben veel bedrijven te kampen met een gebrek aan geschoold infor- matiepersoneel. Op deze tendens is het onderwijs nog niet afgestemd. Het is daarom de taak van de ondernemers om vooruit te kijken. Voor de toekomst is het van enorm belang dat de kinderen nu al gewend raken aan het omgaan met de computer,' aldus de heer Streeter. Maandag 8 september om 9.00 uur zal de eerste computer in de reeks van 17 stuks worden aangeboden aan de open bare basisschool 'De Regentuuter' aan de Weegbreestraat. De sponsor voor deze eerste computer, het bedrijf How- son Algraphy te Soest, zal bij deze aan bieding aanwezig zijn. 7 pers. van 9.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 hoger op, dan zie je Soesterberg beter! Toch werden de opmerkingen op een juist moment gemaakt, omdat volgens wethouder Plomp er nieuw kaartmate riaal in aantocht is. Als men de infor matie van de plattegrond wil verbe teren, moet men het nu doen. Veel onderwerpen passeerden nog de revue. Leerlingenaantallen en het buiten de gemeente op school doen, de geluidswal bij de Richelleweg, de toe komst van de Zeisterspoor, de riolering voor de Amersfoortsestraat, een zui delijke randweg richting Leusden, een fietspad langs de Amersfoortsestraat, etc. etc. Na nog wat extra huiswerk is er praat- stof genoeg voor de VVD om wederom in het Dorpshuis een bijeenkomst te beleggen. Zeker ook omdat de plannen t.b.v. de continuïteit van het Dorps huis binnenkort aan de orde moeten komen. Door fraktievoorzitter Bert Krijger werd het standpunt ingenomen dat de verzoeken die het nu afgetreden Dorpshuisbestuur aan de gemeente, had gedaan zeer redelijk waren. Het overleg moet er nu eindelijk toe leiden dat de rust rondom het Dorpshuis blij vend zal zijn. Dat moet ook betekenen dat voor het jeugdwerk een oplossing wordt gevonden. Dat de bibliotheek blijft is al toegezegd. Bij de aanvang van het nieuwe school jaar zal een aantal in Soest gevestigde ondernemingen 17 computers met beeldscherm schenken aan 17 basis scholen in Soest en Soesterberg. Het initiatief tot deze sponsoractie gaat uit van de Soester Zakenkring en wordt in hechte samenwerking uitgevoerd met de wethouder van Onderwijs van Soest, drs. J.L. Menne, en de betrokken schoolbesturen. Het Soester Zakenkring-bestuur, in het bijzonder de heren W.J. Streeter (Dir. Chemco) en G. de Greef (Dir. N.K.S.), heeft de sponsoractie reeds langer dan een jaar in voorbereiding gehad. De gedachte achter de actie is om basis scholieren - ondanks de afgenomen fi nanciële ruimte in het onderwijs - in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de beginselen en de toepassingen van computers en computertechnolo gie. Een technologie immers, waar zij in hun latere leven onvermijdelijk mee te maken krijgen. Bovendien zal een vroege kennismaking met computers in de toekomst betere ontplooiingskan sen kunnen bieden aan de huidige basisscholieren, zo is de mening van de heer W.J. Streeter, bestuurslid van Soester Zakenkring. Sponsors Ook Philips Nederland heeft haar medewerking verleend door het aan bieden van de 17 MSX II computers, 17 kleurenbeeldschermen en een uitge breid educatief softwarepakket binnen de 2000 gulden per systeem dat de spon sors bereid waren op te brengen. Tot de Soester sponsors behoren Foxboro Chemco, Howson Algraphy, Lindner, Mercurius, de Nederlandse Kunststof Industrie Soesterberg (N.K.S.), Centri- lab, ABN, Amro Bank, Nederlandse Middenstandsbank, Nederlandse Crediëtbank, Bouwbedrijf Jan Smeeing, Restaurant de Soester Duinen en Auto Smeeing. In het voorbereidende overleg, waarin wethouder Menne een belangrijke coördinerende rol speelde, hebben de basisscholen binnen het gestelde bud get zelf kunnen bepalen welke com- Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 k Soest tel. 23737 a Op zaterdag 23 augustus is het eerste exemplaar van het eerste deel van de Studiebijbel - een uitgave van de in Soest gevestigde Stichting 'In de Ruim te" - officieel verschenen. Het boek werd ten doop gehouden in een speciale feestelijke kerkdienst in de Julianakerk. Na afloop vond de presentatie plaats in het Huis van de Pottebakker aan de In- singerstraat, waar het toch al een drukte van belang was wegens het jubileum feest van het 25-jarige kinderblad De Goede Herder. Op de foto het redactie team, dat de uitgave van dit eerste deel ("het evangelie naar Mattheus) heeft bezorgd". Het is de bedoeling dat in de komende jaren elk kwartaal een nieuw deel verschijnt. Op zaterdag 13 september a.s. organi- - - - - seert Spullenhulp op het terrein aan de Veldweg weer een speciale Spullen hulpmarkt. Ditmaal wordt kleding in gezameld voor Ghana. De markt begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Burgemeester Scholten is gevraagd de officiële opening te ver richten. Het initiatief voor deze speciale markt is op een bijzondere manier tot stand gekomen. Een van de bestuursleden van Spullenhulp, penningmeester Jac- queline v.d. Berg, heeft een tijdlang een Ghanese vluchteling onderdak gebo den. Mohammed, zoals hij heet, kwam al gauw ook bij Spullenhulp "over de vloer" en hoorde daar van de akties die destijds waren gehouden voor o.m. de Filippijnen, Rwanda en India. Hij infor meerde naar mogelijkheden om twee- dehandskleding voor Ghana in te za melen. Volgens Mohammed vallen geld en nieuwe kleding vaak in handen van mensen die het niet nodig hebben en ze dan voor zichzelf houden. Hij kende kindertehuizen, waarvan de kinderen heel slecht gekleed gaan, en wist dat veel mensen in Ghana blij zouden zijn met de kleding die men hier in Europa algauw te ouderwets vindt: truien, jur ken, kostuums, ook brillen. Ook het "wintergoed" is in Ghana heel bruik baar, omdat het ook daar behoorlijk koud kan zijn, vooral 's nachts. Met na me oude mensen zijn dan blij met iets warms. Na intensief overleg besloot Spullen hulp op het verzoek van Mohammed in te gaan. Via hem kwam men aan het adres van een loods in de Amsterdamse haven, waarvandaan alle containers met bestemming Afrika vertrekken met goederen voor o.m. ziekenhuizen, landbouworganisaties en allerlei pro jecten. 'Opvulling' De kleding wordt bij Spullenhulp in plastic vuilniszakken verpakt en naar Amsterdam gebracht. Daar worden de zakken als "opvulling gebruikt tussen bijvoorbeeld tractorbanden, zieken huisbedden, koelkasten etc., afkomstig van diverse hulporganisaties in Neder land. Na aankomst in Ghana worden de kle dingstukken verdeeld door mensen die daar betrokken zijn bij ontwikkelings projecten onder de mensen uit een be paald dorp of van een bepaalde land bouwonderneming. Overheidsperso nen spelen dus geen rol in het geheel, wat volgens Mohammed en de andere betrokkenen de beste methode is. Als burgemeester Scholten de speciale markt voor Ghana opent zal ook Mo hammed aanwezig zijn met Ghanees eten. Het bestuur van Spullenhulp re kent op veel belangstelling, en uiteraard op veel kleding. Op vrijdag 12 september zal Spullen hulp gesloten zijn.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3