Schoeman BILJARTEN 03 ®JIB l B.V. ..kom eens met Schoeman praten! Soest 50 jaar geleden _pagina, WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 TE KOOP VI b.v. BAARN Het uitgeven van een boek is een uiterst avontuurlijk bestaan Natuurbad gaat 7 september dicht vraagt uw aandacht voor Openbare commissievergadering Raadsvergadering Vacature Welstandscommissie Bouwzaken Voorbereidingsbesluit Informatietelefoon Beschikking Hinderwet Invalideparkeerplaats Voorontwerp Provinciaal Woonwagenplan Paard gewond bij brand in schuur Vrijwilligers Vakature Bank 'Ruilprojekt' WD-vergadering hedenavond Sierstrippen gestolen De nieuwe winter collectie is binnen! o.a. Emanuelle, Moustache, Ball en Privata vrijetijdskleding Kleuterklimrek vernield 4 September 1936 Opheldering gewenscht Geridderd A. J. Stalenhoef Waarzegkaarten .eerde helft van een voorzien van c.v. grote garage/werk- tonnigetum rlavuizenvloer, gar- e L-vormige woon- aard, moderne uit- met ingebouwde st en afzuigkap., derkast. Verd.: 3 uitgebouwde bad- ■n 2e toilet. Zolder pand verkeert in van onderhoud e termijn, k.k. 3LAAN ig gelegen nabij uw te bouwen ge ste villa met ga i. 735 m2). L-vormige woon- ïkamer _t23 m2. srdouderslaap- mede 2 slaapka- 'rgbad. afzonder- er. In plaats van een slaapkamer - begane grond den van dubbele r- en dakisolatie, ramen en kozij- 1987. Inspraak 420.000,- v.o.n. nte verkopen WIJ klantenkring, an ons kantoor. goederen OEST 7000 STEN nent (v.h. 4) net berging in oilet, douche, n plafond, 2 uken, bijkeu- '0,- p. mnd. 000,- k.k. 'Partemant '9 m. uitzicht in de onder- 'oonkam, (ca 2 sl.kam., I- voorschot dn). 000,- k.k. 3 woonlaag douw. Ind m?). slaap- 'h. 2 slaap- et. keuken, dop voor f170 - per 000,- k.k. woonlaag rtamant onderlijke d.: entree, o, royale apkamers 10x4.30). I Service- 00,- k.k. 'rooi NIEUWSTRAAT VAN GOYENLAAN Een op de 1 e woonlaag gelegen l-kamer appartement (v.h. J-kam.) m. een berging in de on derbouw. Entree, gang m. toil., hal, beteg. douche (beige) m. v.w., woonkam. m. een ged. verl. vloer en een balkenplaf., de bal konzijde is v.v. thermopane be- glaz., keuk. (inkl. v.h. bijkeuk.) m. een eiken fineerinrichting en een ëfz.kap, 2 sl.kam., w.v. 1 zeer groot (v.h. 2 kam.) m. een balkon 'en een vrij uitzicht. ^Oplevering: in overleg. ((Koopprijs 762.500,- k.k. Geh. gerenoveerd zonnig hoek huis m. c.v., gar. en rondom tuin, gel. aan de Nieuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal m. toil., luxe eiken keuk. m. ingeb. gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afz.kap, bijkeuk. m. wasmach.aansl. en luxe douche, inp. bereikbare gar. m. kantel-7 deur, woonkam. (ca. 35 m2), rui me droge kelder; verd.: 3 sl.kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon, vliering. Koopprijs: f 157.500,-. PR. HENDRIKLAAN Een bijzonder gunstig gelegen appartement, parterre, in een perfecte staat van onderhoud. In deling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaap kamer met een vaste kasten- wand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlek ge legen garage, welke ook geheel vërwarmd is, voorzien van elek tra. Het is gelegen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bushaltes en het winkel centrum. Oplevering: direct. Koopprijs f 275.000,- k.k. HANNIE SCHAFTHOF Een aan een rustig voetpad m, vrij uitzicht op oude bebossing gel. riante eengezinswoning m. c.v., voor- en achtertuin, carport en berging. Bouwjr. 1974. Hal, toil., woonkam. (ca. 25 m2), open keuk. geh. v.v. parketvl.; 1e verd.: 3 sl.kam. w.v. 1 m. v.w., luxe badkam. m, ligbad, v.w. en toil.; vaste trap n. zolder m. roy. 4e sl.kam. m. tuimelraam en veel bergruimte, c.v.-ketel en gasboi- ler-opstelling. Parterre v.v. ther- mop. beglaz. Het geh. verkeert in uitst. staat v. onderh. Koopprijs: f 142.500,-. Een NVM-makelaar. De best georiënteerde taxateur! Makelaars in onroerende goederen leden NVM Hel adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersfoort. Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal Aize de Visser legt directeursfunctie neer De Soester uitgever Aize de Visser (57) is op 2 september 1986 precies veertig jaar verbonden aan 'Bosch Keuning NV'. Een goede reden voor de Baarnse uitgeverij hem vrijdag een receptie aan te bieden in Kasteel Groeneveld. Maar de uitnodigingskaart vermeldt meer: 'Helaas hebben gezondheidsredenen ertoe geleid dat hij per dezelfde datum zijn functie als directeur vervroegd gaat neerleggen. In de komende jaren hoopt hij voor onze onderneming nog wel een beperkt aantal taken op het gebied van de boekenuitgeverij en in de organisaties van uitgeverij en boek handel te kunnen blijven vervullen.' 'Toen deze uitnodigingskaart in augus tus in het hele land in de brievenbussen viel, stegen de aandelen van Bosch Keuning tot 1200. Zo'n stijging hadden we nog nooit eerder beleefd. Aangezien ikzelf enkele aandelen heb, word ik dus rijker door mijn eigen vertrek', zegt hij glimlachend Aize de Visser heeft in die veertig jaar honderden boeken uitgegeven, waarvan er twee zijn die hij koestert. Dat is allereerst het 'Memorboek' van M.H. Gans, een platenatlas van de Geschiedenis van de Joden vanaf de Middeleeuwen tot 1940. Een kapitaal boek dat meer dan honderd gulden kost, ooit eerder door twaalf uitgevers werd geweigerd en dat inmiddels vijf keer herdrukt is binnen enkele jaren. En trots is hij ook op de Verzamelbundel van Will Barnard, de dichter Guillaume v.d. Graft, een schitterend boek dat nu al zijn tweede druk beleeft. Verder heeft hij aan de wieg gestaan van de Sesam pocket-encyclopedie, twaalf roodgekleurde smaldeeltjes die in de zestiger jaren zijn verschenen. 'Sterker nog, ik heb deze uitgave hoogstpersoonlijk verwekt', zegt de scheidende directeur die eigenlijk bij toeval in de uitgeverij is terecht geko men. Theologie Toen mijn vader overleed moest ik een baan zoeken, niet ver van huis, om bij mijn moeder te kunnen blijven wonen. Bij gebrek aan iets beters kwam ik bij Bosch Keuning terecht in Baarn, waar ik assistent-corrector werd. Ik had een HBS-diploma en ging 's avonds naar het gymnasium omdat ik eigenlijk theologie wilde studeren. Theoloog ben ik nooit geworden omdat ik toen het boekenvak leuk begon te vinden.' Het is de oude mijnheer Bosch geweest, die de jonge Aize naar de redactie haalde 'omdat hij zo treurig achter zijn bureau teksten zat na te kijken'. Hij werd daarna secretaris van de redactie, directiesecretaris, adjunct directeur en directeur. Hij heeft het hele bedrijf doorlopen en alle werk zaamheden gedaan die men kan bedenken, van lay-out tot aan teksten schrijven, van tijdschrift tot en met platenatlas. Veertig jaar geleden was B K een kleine, protestantse uitgeverij van enkele populair ^theologische boekjes en christelijke romans. Nu is het een conglomeraat van twaalf uitgeverijen waar elke dag een boek verschijnt. Ondanks de malaise in de uitgeverswe reld is B K een gezond, winstgevend bedrijf. De kleinste uitgeverijen in Nederland verdwijnen, bij de grote vallen ontslagen, maar in Baarn wordt niemand naar huis gestuurd. Het is een Aize de Visser. zeer groot bedrijf, waar elk onderdeel volkomen zelfstandig opereert. Nie mand bemoeit zich met een ander zijn boekenfonds en De Visser gelooft dat die filosofie de redding van de onderne ming is geweest. Ondanks zijn managerskwaliteiten maakt de jubilaris 't liefst gewoon een boek. 'Dat is een uiterst avontuurlijk bestaanhoe ligt de markt, wie zit er op een boek te wachten? Het is een vak met fingerspitzengefühl, waarbij je je soms behoorlijk kunt vergissen en een andere keer weer herdruk op herdruk beleeft.' Voorzitter Naast zijn werk is Aize de Visser actief geweest in de boekenwereld daar buiten en heeft hij een duidelijke rol in het vakgebied gespeeld. Hij was voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond en heeft in die hoedanigheid de cao voor het uitge versbedrijf tot stand gebracht na on derhandeling met de vakbonden. Vervolgens was hij een poos voorzitter van de Vereniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels en heeft hij in die periode geijverd voor een vaste prijsbeschikking, waarbij hij alle collega's op één lijn kreeg. Hij was lid van de Commissie voor de Propaganda van het Nederlandse Boek en vervulde ook in zijn privéleven be langrijke functies bij de IKON, het Nederlands Gesprekscentrum, in het kerkelijk leven in Soest en bij Eemer- oord in Baarn. Jan Visser. Het zwemseizoen 1986 in het Soester Natuurbad is zondag 7 september ten einde. Dan zullen om 18.00 uur de poor ten voor dit jaar dichtgaan. In de week van 1 tot en met 7 september zijn de openingstijden al enigszins gewijzigd. Men kan in die week tussen 10.00 en 18.00 uur in het water terecht. Tot en-met 25 augustus hebben 73.084 zwemmers het bad bezocht. In totaal bezochten vorig jaar 60.673 mensen het bad. In 1984 waren dat er 89.572. Het topjaar was 1969, toen 307.713 zwem- lustigen de poorten van het bad pas seerden. I Woensdag 3 september: commissie Bedrijven. Donderdag 4 september: commissie Financiën. Woensdag 10 september: commissie Welzijn. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamer, gebouw Gemeen tewerken, Lange Brinkweg, en begin nen om 19.30 uur, behalve de commis sie minderheden die om 20.00 uur begint. De agenda's en de stukken die op de vergadering betrekking hebben, liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aan vang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publieke de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de spre kers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben ge maakt, hebben het recht vooraf gaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanlei ding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behande ling van het agendapunt te verdui delijken of aan te vullen. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 18 september 's avonds om half acht in de aula van het Griftland College, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publi- katiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr matiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: het conceptplan voor de bejaar denoorden provincie Utrecht; aansluiten aantal flats op de C.A.I. De welstandscommissie bestaat uit zes gewone leden (architecten) en twee buitengewone leden. De vergaderingen worden bijgewoonde door twee gewone leden en één buitengewoon lid. De aan wijzing van de leden voor de vergade ring vindt plaats via een rouleersysteem. Jaarlijks wordt 17 keer vergaderd. De commissie heeft tot taak het Colle ge van Burgemeester en Wethouders van advies te dienen inzake ondermeer bouw- en reclamevergunningen, zowel op het aspect van de welstand van het object op zich zelf als in verband met zijn bestaande of te verwachten omge ving. Door het aftreden van een buiten gewoon lid is er een vacature ont staan. Het gemeentebestuur zoekt kan didaten voor deze functie. De taak van het buitengewoon lid be staat uit het behartigen en/of bescher men van de belangen van de burgers. Op grond van de Verordening Welstands commissie Soest wordt dit lid benoemd uit de burgerij op grond van zijn inzicht in en zijn belangstelling voor het dorps beeld van Soest. Aan de leden van de Welstandscom missie wordt een presentiegeld uitge keerd van 240,- per vergadering en een reiskostenvergoeding. Zij die voor het vervullen van deze functie belangstelling hebben, kunnen schrijven naar het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest, binnen 14 dagen na het verschijnen van deze publicatie. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de chef van het Bouw- en Woning toezicht, de heer G. Verbeek, telefo nisch bereikbaar onder nummer 93620. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van: het wijzigen en vergroten'van een j woonhuis op het perceel le Heeser laantje 38. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 4 september eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 21 augustus 1986 afdeling I, num mer RB 86-148 een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het gebied dat op de bij dit besluit beho rende kaart in grijs is aangegeven en dat globaal omschreven begrensd wordt door de Koningsweg, de Biltse- weg, de Wieksloterweg, de Insinger- straat en de wijk Overhees (gebied Soesterveen). Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaam heden uit te voeren zonder of in afwij king van een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders aan- legvergunning) Dit besluit treedt in werking op 4 sep tember 1986. Wanneer u het telefoonnummer 93665 draait, krijgt u de Informatietelefoon van het gemeentelijk bureau voorlich ting met alle aktualiteiten in een be paalde periode. Deze 24-uurs service van de gemeente vertelt u alles over bijvoorbeeld raads- en commissiever gaderingen en wegopenbrekingen. Bij besluit van 19 augustus 1986 heeft hét College van B. en W. een beslis sing genomen op het verzoek om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbrei dingsvergunning van Procar Verkoop B.V., Industrie weg 30 te Soest, voor een inrichting tot het vervaardigen van onderhouds middelen en -reinigingsmiddelen annex handelsonderneming op het perceel Industrieweg 32 te Soest; Hooijer Ijzerwaren-Gereedschap pen VOF, Soesterbergsestraat 4 te Soest, voor de opslag van vuur werk tot een maximum van 300 kg op het perceel Soesterbergsestraat 4 te Soest; W. Grift, Schrikslaan 74 te Soest, voor een rijwielherstelinrichting en bromfietsreparatie op het perceel Schrikslaan 74 te Soest. Bij besluit van 26 augustus 1986 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek om een op richtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidings vergunning van; A. W. Dogterom, Stationsweg 12 te Soest, voor een banketbakkerij met winkel en tearoom op het perceel Soesterbergsestraat 53 te Soest Grift Trappen Soest B.V., Nijver- heidsweg 2 te Soest, voor het uit breiden van een trappenfabriek op het perceel Nijverheidsweg 2 te Soest; L. Laseur, Bosstraat 37 te Soest, voor een manege op het perceel Bos straat 37 te Soest. De strekkingen van de beschikkingen luiden: "Positieve beslising op aan vraag onder voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe." Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 3 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openings uren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c- degenen die overeenkomstig arti kel 20, 21. 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwa ren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomst ar tikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eer- te lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch wor den ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Be stuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wórden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bij lage II van het R.V.V. met onderbord JN-31-GK nabij de woning Klarinet 231 een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Maje steit de Koningin en dat binnen 30 da gen na heden moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum ligt tot 1 oktober 1986 het "Voor ontwerp Provinciaal Woonwagenplan 1987 - 1993 ter inzage. Tot die datum kan men ook schriftelijk reageren op het plan bij. de provincie. Reakties moeten ingediend worden bij gedepu teerde staten van Utrecht, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag Mm vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Door nog niet achterhaalde oorzaak brak zaterdagavond brand uit in een schuur achter de woning van N. B. aan de Birkstraat 128. f wee jongedames, die in het wei land achter de Birkstraat aan het paardrijden waren, zagen plotseling rook uit de schuur te voorschijn komen. Toen ze een kijkje namen bleken er enkele strobalen vlam te hebben gevat De brandweer werd direct gewaarschuwd, maar deze kon niet meer voorkomen dat de schuur uitbrandde. Uit de paardestalling werden gelukkig twee paarden op tijd in veiligheid gebracht, zij het dat een van de dieren brandwon den opliep aan de poten en voor verdere verzorging werd overgebracht naar een ma nege aan de Bosstraat. Door de brand gingen een vouwwagen, een landbouwtractor, een maaimachineen een flinke hoeveelheid stro verloren. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. Hoewel de belangstelling voor het Gilde-projekt in Soest duidelijk achter ligt bij een groot aantal andere plaat sen in het land, wil de Stichting Vrijw.Vak.Bank haar voornemen om met dit projekt in september van start te gaan toch uitvoeren. De men sen die zich in de loop van de tijd als deelnemer (ster) opgaven zullen binnenkort bericht ontvangen' van de Vakaturebank. Iets geheel nieuws is de zgn. RUIL- DIENST. Nee nieuw is het eigenlijk helemaal niet. Ruilen is iets wat mensen al eeuwenlang doen. Vroeger ruilde men een houweel voor een pijl en boog, een hoeveelheid vis voor een berevel, nu ook een boormachine voor de tafel van de buurvrouw, uw jasje voor mijn broek. Ruilen hoeft niet altijd te beteke- ne dat allerlei goederen van de een naar de ander overgaan. Ook kennis van iets, iets doen voor een ander of een bepaalde handigheid ergens in, kunnen geruild worden. En voor dit soort ruilen gaat het hier: het ruilen van kennisdiensten en handigheden. In het dagelijkse leven gebeurt dit vaak al ongemerkt. U biedt u aan als oppas bij een kennis, zij maakt uw fiets; u legt een stopkontakt aan bij uw buurman, hij leert u zeilen of surfen. Zo zijn er, als u er even over nadenkt, talloze voorbeelden van dingen die mensen belangeloos voor elkaar doen. Toch vinden veel mensen het moeilijk om iets aan een ander te vragen, of altijd maar weer dezelfde kennis om hulp te vragen of men kent nie mand die nu net dat kan waar men om staat te springen. In verschillende steden zijn zgn. 'Ruilbemiddelingsburo's' opgericht. Bij deze buro's kunt u alles wat u heeft aan te bieden op het gebied van kennis diensten en handigheden melden en tegelijkertijd vraagt u een aantal din gen terug, het leuke ervan is dat het gratis is; u kunt vragen en aanbieden wat u wilt zonder dat het u geld kost. Om belangstelling te wekken voor de ze ruildienst zal in volgende artikelen aandacht worden gevraagd voor de mening van mensen die al enige er varing hebben opgedaan met deze vorm van hulpverlening Het wekelijkse vakatureaanbod ziet er als volgt uit Landelijke vereniging in Soest zoekt vrijwilliger m/v voor haar administra tie. Werkzaamheden bestaan uit het behandelen van de inkomende en uit gaande post, het verstrekken van (tel) informatie over het werk v/d vereniging, het verrichten van type werk en het bijhouden van archief en dokumentatie 10/611 Akademie voor Beeldende kunst heeft plaats voor medewerker m/v. Voor de verzorging van expositieaktiviteiten en atelierwerkzaamheden beeldende kunst ten behoeve van de akademie. Tevens medewerkers m/v gevraagd voor de verzorging van de media theek (video,film,dia) ten behoeve van de studenten (10/127) Ned. ver. tot bescherming van dieren zoekt zo spoedig mogelijk een vrijwil liger in de funktie van secretaris/ secretaresse voor het afdelingsbe stuur. Tevens DIREKTEUR voor het dierentehuis in Amersfoort gevraagd (10/125); In woongemeenschap vóór zwakzin nigen worden enkele vrijwilligers m/v gevraagd voor de oppas van kinderen van personeelsleden. Leeftijd kinderen van 0-4 jaar. Werkzaamheden bestaan uit het verzorgen, begeleiden en bezig zijn met de kinderen (7/110). Wilt u meer weten ever het Ruil projekt, kom dan eens langs of bel eens met één van onze medewerkers. Ook ovér bovenstaande vakatures kunt u inlichtingen vragen bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49 (gebouw C-drie) tel. 12630. Openingstijden van de VVB op maandag, dinsdag en donderdag: 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur; Vrijdags 11.00-12.30 uur. Vanavond (woensdag 3 september) houdt de VVD- afdeling Soest/Soesterberg een leden vergadering in "De oude stal" van cara vanpark Kmg's Home aan de Birkstraat 136. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.m. het aftreden van voorzitter Jan Peter Spijk; de kan didaatstelling en het verkiezingspro gramma voor de Statenverkiezingen van volgend jaar; en de kandidaatstel ling voor het partijvoorzitterschap. De heer F.K. van de Veenbesstraat ont dekte vorige week dat een onbekende dader twee sierstrippen van zijn auto had afgehaald. De schade bedraagt zo'n 400 gulden. De auto stond op de par keerplaats bij zijn woning. m r v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Dat het vandalenseizoen weer goed op gang is gekomen (was het eigenlijk wel geëindigd?) wera vorige week weer eens duidelijk gemaakt door de vernie ling van een klimrek voor kleuters op het plein van de r.k. basisschool De Wegwijzer aan de Willaertstraat. Het apparaat werd flink onder handen ge nomen en is voorlopig niet bruikbaar. De heer F.E. deed namens de school aangifte bij de politie. Bewegingsscholing Begin september start Dick Vervloet voor dit jaar een cursus 'Bewegings scholing'. Deze gymnastiek is langzamerhand tot een unieke lichaam/geest-training voor jong en oud uitgegroeid. Daarbij wordt spiertraining gecombineerd met ademhalingsgymnastiek en onmisbare ontspanningste c hnie k Zonder prestatiedwang wordt de conditie verbeterd door speciale spier oef eningen, waarbij vooral de techniek van groot belang is, en het tegenwoor dig vaak slecht ontwikkelde 'spiercorset' verbeterd. Het behoeft geen betoog dat deze training ook het figuur verbetert. Informatie over gezonde voeding en leefwijze wordt tij dens de cursus verstrekt. Er wordt in kleine groepen (±6) geoefend, omdat een degelijke indivi duele begeleiding zeer belangrijk is bij deze vorm van training. In september starten cursussen voor zowel beginners als gevorderden. Deze duren tot februari, waarna een vervolgcursus begint. Voor mensen met relatie- of werkpro blemen - hyperventilatie, fobieën, stress en andere psychosomatische verschijnselen - zijn de lessen meer ge richt en alleen op afspraak voor 1 of 2 personen. Informatie: Dick Vervloet, Borgerlaan 1, Amersfoort, tel.nr. 033-632882. Wij kunnen ons voorstellen, dat elk meelevend burger in de gemeenteza ken nieuwsgierig zal zijn wat de eerstvolgende raadsvergadering brengen zal als resultaat van de besprekingen, vragen en beschuldigingen in de vo rige raadsvergadering. In die vergadering is een atmosfeer geschapen die onbehaaglijk aandeed, zoo zelfs, dat niemand eigenlijk meer lust had om het aanhangige onder werp "nieuwe personeelsformatie" af te handelen. Door de voorlezing door den heer Hilhorst van beschuldigingen van het personeel onderling, waarvan het onderzoek zulke eigenaardige resul taten had gebracht, voelde niemand zich meer veilig en was een algemeen gevoel van "onzekerheid" te constateren. Dit alles gold Openbare Werken en de stemming werd nog verergerd door een vraag van denzelfden spre ker, of de gemeente-auto van het gasbedrijf ook op Zondag gebruikt mocht worden, waardoor in N.-Brabant een bekeuring kon worden opgemaakt. Niemand, die daarvan den directeur verdacht, want ten eerste was die met verlof, maar wat meer zegt, zijn beginsel zou dit verbieden, omdat het zou zijn ontheiliging van den dag des Heeren, maar ook een misbruik maken van de gemeente-auto. Wij hebben toch wel recht zoowel van het een als het ander iets naders te hooren. Onze plaatsgenooten de heeren Peter v.d. Bremer, Karei Lodeesen en Mej. A. Reinders hebben 31 Augustus een onderscheiding ontvangen van H.M. de Koningin. PETER VAN DEN BREMER ontving de gouden medaille van de Orde van Oranje Nassau voor zijn 40-jarig raadslidmaatschap te Soest. KAREL LODEESEN werd eveneens geridderd in de Orde van Oranje Nas sau, daar hij 40 jaren voorzitter geweest is van den Binnendijkschen Over- scheenschen Bergen- en Meentpolder. Mej. A. REINDERS ontving een medaille In zilver, voor langdurigen trou wen dienst als huishoudster vervuld bij een familie alhier. J. A. C. BROESDER, Officier-vliegenier ie klasse, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. W. S. DU PREE, Sergeant-vliegtuigmaker bij de Luchtvaartaf deeling, medaille in zilver met de zwaarder. Majoor L. A. M. KOPPERT, directeur van het Rijksmagazijn van genees middelen, is benoemd tot Officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat er onder de vele felicitaties, die inkwamen voor de gelukkigen, twee brieven en een telegram waren voor den heer Lodeesen, geadresseerd "Aan Karei te Soest", welke vanzelfspre kend hun bestemming vonden. Georganiseerd door Levtnmlddelenbedrijf I.K.O. Koninginnelaan 123 Telefoon 606 op Woensdag 9 Sept. 1936, pp het terrein van M. de Zoete, handel In Aardappelen en Groenten. Koning innelaan 124. Aanvang 4.30 uur Prijzen voor de mooiste vlieger. Prijzen voor de vlieger die het mooiste en 't hoogste staat. Gratis inschrijving in onzen winkel vóór Dinsdag 8 Sept. WEEKRECLAJME Bij aankoop vanaf 40 cent een vlieger cadeau. ZONDAG 6 SEPTEMBER speelt de PROF. KOEHOF bi) Toranstraat No. 20 Ieder 80 car. voof op de 100. Hij, die wint, krijgt een prijs, leder kan hieraan meespelen. Verkrijgbaar en verdere voorspellingen 50 en 75 cent. E. MEIJER, Krommestraat 13. Amerstooct.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5