es I Open huis bij Ruud Smit Visspecialiteiten aan de Van Weedestraat Jazzcafé Baarn op zaterdagavond 6 september Klaarwater-bewoners willen omheind park achter Honsbergen .PAGINA «WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 MIST VOOR IHOVEL AMMER B.V. PAGINA 9 itzendbureau «laardij ussers orga- 5+reizen, 3 fstvakanties. !en luxe tou- plaatse be- akenvanex- -ijn, evenals sis van vol keringen, in oede, com- geniet daar ""ging en al- >n van bad- en/Sauer- tel Bürger- (eptember, ■P- (géén bij Hotel illon, ver- om f695,- toeslag rtewoud, Idgericht, reissom tmer toe- Vergelijk en kijk bij Schoemaker. Specialist op het gebied van beeld en geluid, al meer dan veertig jaar. Vergelijk de prijs! Maar niet de prijs alleenBij Schoemaker een gratis service certificaat, geeft voorrang bij reparatie, jaarlijks gra tis schoonmaken van b.v. videokoppen en vele an dere voordelen van onze eigen technische dienst Vraag er naar bij Voor alle zekerheid! Winkelfeest met overvloed aan attracties ÜBSI Caféhouders Soest betwisten probleemstelling alcoholbeleid Kursus Poppenmaken Te koop Half vrijstaand woonhuis J. G. van ROUWENDAAL Soester bijval voor kanseliers-kandidaat Ford Escort sportsman bij Splinter Eemland B.V. vraagd een Soesterbei lt 7 3463-2286 Soest zijn wij op zoek naar WERKERS M/V '•re en kortere tijd aarn kunnen wij regelmatig FONISTEN M/V jd meer informatie of om u N0^VAN«-"UUR buur,»™®*00"0 penovanio-"»»" BEKIJK 'T FIRATO NIEUWS BIJ SCHOEMAKER 3orzienvanC.V.,mo- nplafond, verlichting i. excl. BTW. OORT (42. i. jg). Belgische scliocmakcf VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Woensdag 10 september: te 5 daagse srland, ver- 1 f495,- p.p. te verzeke- Volgende week woensdag, 10 septem ber, houden Ruud Smit en Petra Bos- ma, de nieuwe eigenaars van de vis- speciaalzaak aan de Van Weedestraat 149, "open huis". Het is alweer enige tijd geleden dat zij de zaak hebben overgenomen, maar van een echte kennismaking met de Soester ciïentele is het nog niet gekomen. Dat gebeurt dus alsnog tijdens het open huis, dat van 's middags 15.00 uur tot 's avonds 21.00 uur zal duren en waarbij ieder een welkom is. Ruud Smit en Petra Bosma, die niet al leen het werk in de viszaak maar ook het priveleven met elkaar delen, zijn af komstig uit Dieren. Ruuds vader had in Velp een viszaak, dus hij "heeft 't niet van 'n vreemde" zogezegd. Dat blijkt ook al uit het feit dat zijn grootvader een rasechte Zuiderzeevisser in Spaken burg was. In feite komen er in de familie al sinds de jaren 1670 vissers en vis handelaren voor. Voor Petra geldt dat overigens in het geheel niet. Voordat ze besloot met Ruud de zaak en het leven te delen was ze kleuterleidster in Arn hem. Wel iets anders dus. Een aantal maanden hebben Ruud en Petra "meegelopen" met de vorige ei genaar van de viswinkel. De kennisma king met het Soester publiek is hun goed bevallen, en dat was al met al re den genoeg om de definitieve stap te zetten en de winkel over te nemen. Makkelijk Ruud beschrijft de Soesters als een "makkelijk publiek". "Er wordt hier ook beduidend meer vis gegeten dan in het oosten van het land." Een verkla ring heeft hij daar niet voor, maar vol gens hem is het door de eeuwen heen al tijd al zo geweest. "De visserij staat in het westen misschien wat dichter bij de mensen..." Uiteraard is de visspeciaalzaak uitste kend gesorteerd in het "gewone" assor timent dagverse vis, en alles wat men verder in elke goede viszaak zal kunnen aantreffen. Daarnaast echter kan men er ook bijzonder goed terecht voor een aantal specialiteiten, die duidelijk ma ken dat hier een "visman" met visie en fantasie aan het werk is. Zo treft de klant er quiches (hartige taarten) aan van zalm en krab, die na een paar minuten in de oven prima kun nen dienen als voorgerecht of als hapje bij de borrel. Verder is er versgerookte zalm, die met de hand is uitgesneden (kwaliteit!), zijn er "eigengemaakte" salades en o.m. versgerookte forellen van een kwekerij uit Sonsbeek bij Arn hem, waarmee nog eens duidelijk wordt dat er ook uit het "binnenland" nog wel iets bijzonders op visgebied te halen is. Vispafes, van forel of van zeevruchten, zijn er ook, en als binnenkort de magne tron-oven wordt gëinstalleerd kan men aan de Van Weedestraat ook terecht voor gepocheerde vis, visragöuts en zelfs de onvervalste Spaanse paella. Na tuurlijk is de zaak van Ruud en Petra ook het juiste adres voor vers gebakken vis. Ruud en Petra pakken dat bakken wat anders aan dan velen misschien gewend zijn. "Je ziet bij veel viswinkels dat de vis eerst door een meelpapje wordt ge haald. Soms krijg je dan het idee van een pannekoek, gevuld met vis, en op die manier hou je van een kilo gebakken vis soms elf ons over;.." aldus Ruud, "en bovendien bëinvloedt het de smaak." Ruud en Petra halen de vis al leen door de droge bloem. "Dan ver liest de vis wel wat aan gewicht doordat al het vocht eruitgaat, maar het is veel smakelijker." Een bijzonderheid is ook dat Ruud en Petra naast de "gewone" Hollandse ha ring ook Deense haring verkopen. "In heel veel zaken wordt Deense voor Hollandse verkocht; die is immers goedkoper, en al is de ene haring de an dere niet, de mensen hebben dat vaak niet door. Bij ons komt het verschil dui delijk tot uitdrukking," aldus Petra. "We laten ook zien dat je met haring veel meer variatie kunt beleven dan de consument wel eens denkt." Tijdens het open huis van volgende week woensdag mag iedereen vrij bin nenkomen en wordt hij of zij hartelijk verwelkomd met een drankje en een hapje. Dan zorgen Ruud en Petra voor een uitgekiende presentatie van alles wat ze "in huis hebben", en dat is be paald niet gering. In de dagen na het open huis treden ze dan nog naar buiten met diverse aantrekkelijke aanbiedin gen. Men moet de advertentie in de vol gende Soester Courant er maar goed op nalezen. Overigens: ook voor een kant-en-klaar broodje haring, een portie kibbeling met saus, een bokking, een lekkerbekje of wat niet al is het goed toeven in de viszaak. Daarnaast is er een goede sor tering diepvries-visprodukten en treft de verraste consument in het diepvries vak maar liefst tien soorten Italiaans ijs aan! Verre tante Wie overigens mocht denken dat Soest en de "visfamilie" Smit pas nu iets-met- elkaar-hebben vergist zich. Ruud weet dat een 'verre tante' - om exacter te zijn: Huud Smit en Petra Bosma in hun visspecialiteitenzaak aan de Van Wee destraat. een tante van zijn grootmoeder - rond de eeuwwisseling of daaromtrent ook een viszaak in Soest moet hebben ge had. Haar naam weet hij echter niet meer, noch waar de winkel gevestigd was. Het ligt voor de hand dat de zaak van Ruud en Petra bij de huidige inwoners van Soest een aanzienlijk ruimere be kendheid zal krijgen. Wie zich van een en ander wil overtuigen moet beslist even binnen lopen tijdens het open huis, of anders tijdens de "normale" openingsuren. Die zijn van 9.00 tot 18.00 uur op de gewone dagen (dus ook tussen de middag!), op maandag echter pas vanaf 13.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Op vrijdagavond is de win kel tot 21.00 uur open. Voor de derde keer in successie heeft de winkeliersvereniging 'Centrum Baarn' dit jaar weer een groots Jazz festival georganiseerd. Groter van om vang zelfs dan het bekende Larense Jazzfestival. Tegelijkertijd is er een unieke ouderwetse zaterdagavond koopavond. De concentratie van het Jazzfestival zal op zaterdag 6 september vooral in de pamiddag en de avond zijn. De mid dag echter wordt opgevuld door twee lopende jazzorkesten, die de centrum straten Laanstraat, Brinkstraat en Nieuwstraat zullen verlevendigen: de Tempting Seven uit Achterveld en het in Baarn zeer bekende orkest The Win- dy City Jazzband van Siem Keyzer. Van 14.00 tot 17.00 uur gaan deze bands de stemming erin brengen die 's avonds zal uitgroeien tot een waar hoogtepunt. Tegelijkertijd zullen verscheidene win keliers activiteiten voor het publiek organiseren, waarbij het meest in het oog springende element zal worden ver zorgd door de jonge modelslager Gel de rblom. Deze gaat namelijk als eerste in de wereld een reuze-shaslik ver vaardigen, voorzien van uien, papri ka's en varkensvlees met een versge wicht van 225 kilogram. De gigantische snack komt op één grote pen van 10 meter lengte boven barbecues te han gen voor de winkel in de Laanstraat, met deze recordpoging wil slager Gel derblom een vermelding afdwingen in het "Guiness Book of Records". Onder toeziend oog van een Vleeskeurmeester, die ook de voorbereidingen op vrijdag onderwerpt aan de wettelijke bepalin gen van hygiëne, en een politie-ambte- naar die proces-verbaal opmaakt, zal vanaf 14.00 uur de poging worden ondernomen. Als de shaslik goedge keurd wordt door de Vleesmeester zal het publiek ervan kunnen eten, voor een redelijke prijs. Vanaf 17.00 uur nemen zeven Jazzor kesten hun vaste plaatsen in tot om streeks 21.00 uur in de Brinkstraat, op de Brink en door de hele Laanstraat. Hoewel er eigenlijk geen opvulling nodig is, zal er toch nog één groot loop orkest aanwezig zijn. De Ipsi Tipsi Dixi Kids uit Harderwijk zullen tussen de Amro-bank en C'est Bon-notenbar in de Laanstraat op en neer lopen. Al voor de derde keer doet deze jazzband Baarn aan. Wanneer men vanaf de Brinkstraat het gehele centrum doorloopt komt men de volgende bands vanzelf tegenMid den in de Brinkstraat - tegenover Woon- style - zit the Brooklyn Seven, een band die jazzmuziek vertolkt op de wijze zoals het in New Orleans in de jaren 30 is ontstaan. Op het terras dat wordt opgericht door slager van Moorse- laar en kaasboer Hoogendoorn kan de inwendige mens verzorgd worden met hapjes en drankjes, in samenwer king met slijterij Kolders en bakker Velthuizen. Op de Brink in de muziektent neemt Convo plaats. Als men verder de Laan straat inloopt treft men voor sport zaak Van Dam het Kennemerland Quin- tet uit Heemstede aan. Al jaren vaste gast in Baarn is het Eemjazz-orkest uit Eemnes. Ze zijn te vinden op de hoek van de Laanstraat/Parkstraat. Een perfekt gezicht op hen heeft men als men bij slager/traiteur Get Sluis op het terras heeft plaatsgenomen. Gert Sluis zal voor honderd mensen een uitgelezen koud buffet verzorgen. Aan bevelenswaard is het van tevoren te re serveren, want voor 12,50 wordt men gefêteerd op huzaren-, waldorf- en vruchtensalade, een kipschotel en ver schillende patés en ook nog een drankje. Van 16.30 tot 17.30 uur is de koude scho tel te bewonderen op de 8 meter lange toonbank, waarna 18.00 uur met het feestmaal wordt begonnen. Reserveren telefonisch onder nr. 02154-12640 of aan de zaak. Gedurende de hele middag kon men ook nog bij slager Gert Sluis terecht voor een broodje warm vlees. Bij de Amro-bank midden in de Laan straat, komt men het grote jazzorkest De Onderlinge tegen, dat daar alle ruimte zal benutten. Vanaf het terras van konditorei Oudwater zijn ze goed te beluisteren. Helemaal uit de Lier komt the West- land Jazz Society die speelt op het plein tje bij Bloemsierkunst Emmy en Boo- mer Fashion. Ook hier is een terrasje opgericht, door snackbar Rodenrijs, die een echte barbecue organiseert en na tuurlijk zijn bekende goedverzorde snacks brengt. Bloemsierkunst Emmy is van plan de mensen voor de winkel zelfs bloemstukjes te laten vervaar digen. Altijd zelfstandig operend is de hoek Laanstraat/Nieuwstraat die het er dit jaar Spaans aan toe laat gaan. In sa menwerking met de Spaanse ambas sade wordt er 's middags vanaf 16.00 uur onder wervelende gitaarmuziek de flamenco gedanst door tempera mentvolle danseressen, een lust voor oog en oor. Er wordt paella gepresen teerd - een gerecht met uien, knoflook, pepers, paprika, vis, rijst en groenten - en een echte Spaanse Sherry. Neem pen en papier mee om de geheimen van de Spaanse keuken over te nemen! Als afsluiting van de jazzbands neemt het Off-Road Trio plaats aan de kop van de Laanstraat bij Han Giele Ver lichting, met een solide, swingende aanpak van een pittig Bebop- en Main- strea m- repe rtoi re Veel winkeliers zullen nog andere ac tiviteiten ontplooien, zodat het een ou derwetse gezellige en vooral ook swin gende zaterdag Jazz-koopavond zal wor den. De Baarnse middenstand hoopt met deze dag aan het publiek duidelijk te maken dat zij zich geen enkele moei te wil sparen om het een ieder naar de zin te maken. Straatmuzikanten-festival Op zaterdag 13 september wordt in het centrum van Baarn voor de derde maal tussen 10.30 en 16.30 uur een straatmu zikanten-festival gehouden. Individuele muzikanten zowel als groepen zullen hun vaardigheden demonstreren. Ook kunnen pantomimespelers, straatto neelgroepen, potsenmakers, acrobaten, etc. deelnemen. De deelnemers kunnen onder het tal rijke publiek 'mansen': dus vragen om een geldelijke blijk van waardering. De winkeliersvereniging is bereid een vergoeding te geven voor iedere artiest. Aanmeldingen of informatie bij de heer W. Bolthof, tel. 02154-12318. Kinderen beschermen tegen hondepoep "Maak van het zogenaamde park, ge legen achter het bejaardencentrum Honsbergen, voor een groot deel een omheind park, waarbinnen dan geen honden kunnen komen en de kinderen normaal kunnen spelen. Maak er een fietscrossbaan in, een trapveldje, een zandbak, wip, glijbaan, schommels, klimrek, enz. Dan hebben de kinderen in onze buurt eindelijk een plek om rustig, leuk en zonder hondepoep aan hun schoenen en kleren te spelen." Dat schrijft de heer E.L.A. Overweg van de Walraven van Hallhof mede na mens een aantal andere Klaarwater-be woners aan het College van Burge meester en Wethouders en de Gemeen teraad van Soest in een brief, gedateerd op 20 augustus j.1. De heer Overweg, die sinds december vorig jaar in Soest woont, laat weten dat hij tot zijn droefe nis heeft moeten constateren dat in de buurt waarin hij met zijn gezin is komen wonen geen fatsoenlijke speelmogelijk- heden voor kinderen zijn. "Waar het mogelijk zou moeten zijn ligt het vol met hondepoep, aangezien de honde eigenaren zich om de speelmogelijkhe- den van kinderen duidelijk niet bekom meren, uitzonderingen daargelaten," aldus een kennelijk getergde heer Overweg. Hij doet het gemeentebestuur dan ook de suggestie aan de hand van het park een min of meer beschermde (althans tegen honden) speelplaats te maken. Ook voor wat betreft de inrichting van zijn "eigen" straat, de Walraven van Hallhof, heeft de heer Overweg enkele voorstellen. Daar staat op het pleintje nu een constructie met een paal, waar mee de kinderen worden geacht leuk te spelen. De heer Overweg c.s. vragen in dezelfde brief of de gemeente eventueel bereid is daar een grote zandbak te ma ken, met glijbaan, klimrek, schommels, etc., "zodat ook de kleintjes een leuke speelplaats hebben". Tenslotte vraagt de heer Overweg het gemeentebestuur een laag hekwerk te plaatsen om de groenstrook naast zijn woning. De kinderen spelen daar vaak tussen de bomen en de struiken, maar de plek is volgens de heer Overweg "to taal verwilderd", waarvoor hij het be leid van de gemeente verantwoordelijk stelt, evenals trouwens de hondebezit- ters in de buurt, "want de lieve beestjes poepen ook deze groenstrook en de trottoirs vol," aldus de briefschrijver. Als er een laag hek wordt gemaakt kun nen de kinderen daar weer naar harte lust ravotten. "Dat is voor een kind ook heel belangrijk," aldus de heer Over weg, die aandringt op een gedachten- wisseling met de gemeente om een en ander zo snel mogelijk gerealiseerd te krijgen. Voor zijn verzoek heeft hij de instemming van een kleine dertig me de-omwonenden gekregen, getuige de handtekeningen die bij de brief zijn ge voegd. Tegen vroeger sluitingsuur De caféhouders van Soest die vorige week hebben deelgenomen aan een spoedvergadering over de effecten van het door de gemeenteraad vastgestel de alcoholmatigingsbeleid betwisten de geldigheid van de cijfers die in de notitie daarover van het gemeentebe stuur zijn vermeld. Binnen deze groep van horeca-ondernemers is over de voornemens van de gemeente ernstige ongerustheid ontstaan, omdat zij vre zen dat een van de voorstellen - het vervroegen van het sluitingstijdstip - uiterst nadelig voor hun bedrijfsvoe ring kan uitpakken. De door de afdeling Eemland van Ho- reca-Nederland belegde vergadering, waaraan rond de twintig ondernemers deelnamen, wisselde uitvoerig van ge dachten over wat er nu te doen staat. Besloten werd tot het instellen van een vier man sterke werkgroep, die in elk geval op korte termijn gaat overleggen met de politie, i.c. de afdeling bijzonde re wetten, die o.m. is belast met de con trole op de naleving van de sluitingstij den van de cafés. Volgens Bob Sluis, voorzitter van de horecabelangenvereniging Soest/ Soesterberg en eigenaar van De Knol lentuin, valt er over de in de notitie ge noemde cijfers over het "probleem- drinken" in Soest te twisten. "Er is uit gegaan van de cijfers uit Rotterdam en Zuid-Limburg, maar wie zegt dat je die zomaar zonder meer op Soest van toe- passsing kunt verklaren?" Twintig procent Volgens een landelijke enquête die Ho reca Nederland nog niet zo lang gele den heeft gehouden wordt verreweg de meeste sterke drank in de "huiselijke kring" gebruikt: zo'n 70 procent. Van de overige dertig procent neemt de "pa- racommercie" - sportkantines, dorps huizen e.d. - er tien voor haar rekening, zodat de echte horeca slechts in twintig procent van het gebruik voorziet. Sluis is dan ook van mening dat een ver vroegde sluiting van de cafés nauwelijks een adequate maatregel genoemd kan worden, die echter de plaatselijke hore ca wel hard zou treffen in de exploitatie. Ook de bewering in de gemeentelijke notitie, dat van de Soester bevolking zo'n vijf tot tien procent in de categorie "probleemdrinkers" thuishoort, vinden de horeca-ondernemers aanvechtbaar. "Daar is toch nog nooit enig concreet onderzoek naar verricht, en dan is het onzin om cijfers uit andere hoeken van het land te gebruiken," aldus Bob Sluis. In oktober - als het overleg met "bijzon dere wetten" heeft plaatsgevonden - zullen de caféhouders zich verder bera den op passende stappen. De Vereniging voor Vrije Opvoedkunst organiseert een kursus poppenmaken. Deze "knuffelpoppen" zijn bedoeld voor kleine kinderen en worden ge maakt van tricot en wol. De data zijn: 18 en 25 september en 2. 9. 23 en 30 oktober. De kursus wordt gehouden in de Vrije School. Van 20.00 - 22.00 uur. Romeo, straat 74. Amersfoort. Opgeven voor S september bij C. Kraak. tel. 631309. Hal, grote woonkeuken, woonk., gr. kelder. 1e verd.: 3 slaapk., badk. en vliering. Tevens ruime garage en zonneterras. Vraagprijs f 195.000,- k.k. Julianalaan garantie voor zekerheid Burg. Grothestraat 11a Soest - Tel. 02155-16467 24810 Vanaf 1 september a.s. heeft Splinter Eemland B.V., Baarn/Soest een Ford actiemodel in de vorm van de Escort "Sportsman" in de aanbieding. Dit is een Al gebruikte wagen voorzien van een zeer attractief accessoire pakket, bestaande uit: Ghia grille met chroom omlijsting Achterspoiler Fraaie gesloten wieldeksels Exclusieve "Sportman" striping Inlegbies in bumpers Deze Escorts, welke door de Ford Dea lers zijn geselecteerd, zijn van de bouw jaren 81/85. De exclusief gestyleerde auto zal vanaf 1 september in beperkte aantallen door de Ford Dealers geleverd worden, met de bekende A-l garangie. Zie elders in dit blad de grote adver tentie van Splinter Eemland B.V. Het congres van de Westduitse sociaal democratische partij, de SPD, in Neu renberg is kennelijk niet voorbijgegaan aan leden van het Vredesplatform in Soest. Zij namen met instemming ken nis van de toespraak van de SPD-kan- didaat voor het bondskanselierschap, Johannes Rau, en stuurden het congres een telegram met de volgende inhoud: "De in het Vredesplatform van Soest Nederland samenwerkende vredes groepen en partijen brengen hiermee tot uitdrukking hun bijval met de voor nemens van uw kandidaat-bondskan selier inzake beëindiging SDI-samen- werking, aanwezigheid van USA-kern- wapens in BRD en terugdringing van op W-Europa gerichte SS-20-raket- ten." In het Vredesplatform Soest werken sa men de plaatselijke afdelingen van Par tij van de Arbeid, Progressief Soest, D66, PSP, CPN, FNV, vereniging Ar- tishock, Vrouwen voor Vrede en IKV.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9