1231 lm P\| sporthaus eberhard karelsEn Vlieg mee met en win een tas de duiven van de Meermarkt vol boodschappen!!! René en de ballonnen van Van Essen Brilmode 15% RABATT octómo Willem Teil, zo Oostenrijks als maar zijn kan Oud en nieuw vieren bij Westerhof, uw kijk- en luistervriend! Fantastisch Ooostenrijks koopje bij Van de Ven "Kunst draaien" bij Brandsma Een tien meter hoge skischans "Help hen aan water" Parkeren? Kleurwedstrijd voor van 4 tot en met 12 de jonge jeugd jaar Sport, show en spelletjes bij Eb. Kareisen onder leidng van Frank Masmeijer. brteocfe Ook Postzegels bij Gerth Tentoonstelling "Mooi Oostenrijk" Bij Hooijer regent het koopjes en er rijdt een echte trein! 't Komt in de bus bij de Rabobank Adama en zijn loden jassen Glühwein bij de Amro-bank...en taarten raden! De fontein van Syl OOSTENRIJKSE WEEK-AANBIEDINGEN EXTRA RABATT AUF ALLE UNTERSTEHENDE WARE^^ (extra korting op alle onderstaande artikelen) WINTERJACKEN FÜR FREIZEIT UND SKI (winterjacks voor vrije tijd en ski) Alle merken zoals: TENSON, CAMPRI, n=r=r= ADIDAS, PUMAetc15% RABATT PULLOVERS/TRUIEN20% RABATT TRAININGS- UND JOGGING-ANZÜGE (trainings-en joggingpakken) aAO/ n a q att Alle bekende merken20% RABATT FUSSBALL- UND HOCKEYSCHUHE (voetbal- en hockeyschoenen) -i r 0/ niDATT Puma, Adidas, Lotto, Quick etc15/0 RABAt 1 RÜCKSACKE UND SPORTTASCHEN (rugzakken en sporttassen) m sc De Meermarkt vliegt met duizend dui ven op Hartje-Zuid aan. Dat gebeurt écht op zaterdag 13 september. In sa menwerking met de Postduivenvereni ging "De Zwaluw", die haar honk heeft aan de Schrikslaan, organiseert Ree horst met zijn voordelige Meermarkt een boodschappenwedstrijd die uniek is voor Soest. koopt op woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 september bij de Meermarkt voor tenminste 25,-- aan boodschappen, u passeert de kassa en u trekt een kaart met een vluchtnummer, dat correspondeert met het nummer van één van de duizend duiven die zaterdag op Soest aanvlie gen. Komende van vér....Stel nou dat de duif die het nummer aan zijn (of haar) pootje heeft dat hoort bij het nummer dat op uw kaartje staat, als eerste aan komt. Dan hebt u de hoofdprijs en bent u onder andere gast op zaterdagavond bij het feest "LustigerWienerabend" bij V.d. Grift aan de Ferdinand Huyck- laan. Daar wordt de prijs aan u over handigd en wordt u aan de winnende duif voorgesteld. Kan het fraaier? Wat moet u doen: tenminste 25,- aan boodschappen kopen bij Reehorst a.s. woensdag, donderdag, vrijdag tot dat de loten op zijn, dan is het afgelo pen, want er zijn maar duizend vliegen- DOE MEE AAN DE GROTE "HARTJE-ZUID" KLEURWEDSTRIJD PRACHTIGE PRIJZEN de duiven die op zaterdag volautoma tisch geklokt" worden, zoals dat heet. De uitslag is om ongeveer vier uur 's middags bekend. Rond die tijd kan u thuis worden gebeld. Daarom moet u, als u de kassa bij Reehorst bent gepas seerd, een kaart trekken, waarop uw nummer staat. Daarop schrijft u duide lijk uw naam, adres en telefoonnum mer, en deponeert dat deel van de kaart in de speciale bus die staat opgesteld. De lijst van nummers die een winnende duif hebben wordt in de kranten be kend gemaakt en is ook bij de Meer markt te bekijken. Dit is er allemaal te winnen: Hoofd prijs: 150,— boodschappen, (die mag u zelf uitzoeken) le prijs: 75,-- boodschappen, (mag u ook uitzoeken) 2e prijs: 40,-- boodschappen in een tas (pak ket is al samengesteld). 3e prijs: Een fraaie, ruime fruitmand. 4e prijs: Forse rollade. 5e prijs: 2 flessen rode wijn. En verder vele leuke, nuttige, lekkere en vrolijke troostprijzen. Vlieg mee met de Meermarkt en win! Een aardige man met een rijdendorgeltje. Enig. Willem Teil noemt 'ie zich, en dat is toch iets anders dan Wilhelm Teil van die appel. Onze Willem heeft alle Oostenrijkse Alpen met zijn rijdend orkest bedwongen, en slingert zich tijdens de braderie onver vaard tussen de meer dan 100 kramen door. Reclameboodschappen roepend van winkeliers die dat aan hem hebben gevraagd. Goed luisteren dus naar die meneer. Geef'm ook tle ruimte als 'ie in aantocht is. 'tlsuniek, weet u dat? Ooit gezien, zo'n prachtig muzikaal rijdend bouwwerkje? Kom dan vrijdag naar de braderie. Willem Teil komt zeker een paar keer voorbij. wordt het! Ga maar kijken, u bent toch Westerhof aan de Zuidpromenade, ex pert op het gebied van kijk en luiste raangelegenheden, richt tijdens de Oostenrijkse Week zijn etalages zó in, dat u nog eens op uw gemak kunt bekij ken hoe het er vroeger (dertig tot veer tigjaar geleden) bij stond met de radio- en de televisietoestellen. Oude, gam mele brikjes naast fonkelnieuwe Firato- warme produkten van vandaag. Dat gaat natuurlijk niet voor alles op wat Westerhof in zijn assortiment heeft, want hoe nieuw is de Compact-Disc en waar vind je een oer oude homecomputer? Maar interessant in de buurt, nietwaar? Alles wordt rood, wit en groen. Er worden video films vertoond over Oostenrijk in de zo mer en in de winter. De Oostenrijkse muziek, die door het centrum klinkt, komt bij Westerhof vandaan. Dat is overigens altijd het geval, wist u dat ei genlijk? Tijdens de braderie maken de "Westerhöfen" een start met de ver koop van Blaupunkt autoradio's. Een specialist van Blaupunkt Nederland is de hele avond aanwezig om zo vakkun dig mogelijk te demonstreren en u alles over Blaupunkt te vertellen. Als u daar prijs op stelt natuurlijk. Volgens Van de Ven zelf is de aanbie ding van het boek "Oostenrijk" de trek ker van de hele Oostenrijkse Week. Normaal gaat het boek al voor een spot prijs weg 19,50), maar in Soest- Zuid van maandag tot en met zaterdag, zolang de voorraad strekt, kunt u het bemachtigen voor de "Jodelprijs" van maar 15 gulden. Er is trouwens meer dat uw aandacht verdient op de hoek bij het parkeerterrein. Lees maar even mee: Kastelen langs de Loire, Kastelen en paleizen van Parijs en omgeving, De Languedoc en de Rousillon, Frankrijk langs de Loire, Bourgondië, Frankrijk, de Atlantische kust en als u nog naar een ander land wilt kijken, Italië bij voorbeeld: Florence en Toscane en Ve netië. Alle boeken vol prachtig plaat werk en magnifieke teksten voor maar 19,50 gulden. Dat gaat ook nog op voor de boeken Griekenland en Zwitser land, maar voor Londen mag u iets meer betalen: 24,90. Het is groter en dikker. Even bij Van de Ven naar bin nen, koffer meenemen misschien? Vanaf woensdag 10 tot en met zaterdag 13 september kunt u bij Brandsma voor de deur uw eigen kunststukje draaien. U kent dat wel: Zo'n fraai in passepar- tout gevat schilderij, dat lijkt te bestaan uit felgekleurde, vanuit het midden wegstuivende stralen verf. Prachtige ef fecten kunt u daarmee bereiken, zeer decoratief en helemaal van uzelf, want u hanteert en dirigeert de schijf en de verf.Als u klaar bent, het droogt ra zendsnel, past Brandsma daar een keu rig kartonnen lijstje omheen en u kunt trots op huis aan. Het kost U maar 1,50 gulden en daar kan Rembrandt niet te genop. Komt u vóór die tijd, dus mor gen, bij Brandsma binnenwandelen en u koopt voor minimaal 25 gulden, dan mag u misschien helemaal voor niks voor kunstenaar spelen. Wij melden 'misschien', want een beetje geheimzin nig doen ze er wel over of ze laten het met opzet niet helemaal uit de verf ko men. Enfin, ga er meteen op af en ver dien 't zelf bij Brandsma. Bij Reisburo Gerth op de weg: Niet zo hoog als het Rad bij Eltheto, maar toch eng genoeg om naar te kij ken: het "freestyle-Skiteam" van Coca- Cola duikt, fluit en vliegt van tien meter hoogte op het asfalt van de Soesterberg- sestraat af. Er ligt daar een reuze springkussen, maar toch... Veertig meter straat wordt afgezet, voor de landingen. U moet daar keurig een eindje vandaan blijven. Vier ferme knapen trotseren de superschuine hel ling. We gaan er niet te diep op in. U moet het zelf maar komen aanschou wen. Het is ijzingwekkend goed. Coca- Cola doet 't voor u, in samenwerking met Hotelplan. En Gerth haalde ze naar Soest. Of ze al buitelend, vliegend, salto-duikend met z'n tweeën, drieën of vieren tegelijk of achter elkaar ook nog een nummertje jodelen is niet bekend. Anders moet u dat maar doen. Langlaufen Niet zo heel ver van de Coca-Cola- schans ligt een pittig langlauf-kunst- baantje. Daar zouden best eens een stel bekende Soesters op kunnen verschij nen. Of anders wordt gewoon uitge nodigd. Om het eens te proberen en wedden dat u verder wilt? U kent Otto Zoetelief. Die leert het u. Op zijn mag nifieke baan in Soesterberg. Informa tie? Bij de demonstraties in de buurt en bij Gerth Reisburo. Natuurlijk ook bij Otto Zoetelief, maar dan kunt gelijk be ter even gaan kijken daar. Op de Braderie van "Hartje-Zuid" zal de Afd. Soest van de Bond van Plattelandsvrouwen a.s. vrijdag avond aanwezig zijn met een kraam met allerhande artikelen, voor elk wat wils, te koop tegen zeer redelijke prijsjes. De opbrengst van deze artikelen, deoor de leden bijeengebracht, is bestemd voor de bouw van water putten in dorpen in de derde we reld. "Help hen aan water" luidt dan ook het motto voor deze ver koop-actie. U hebt veel ruimte in Hartje-Zuid. Tijdens de braderie gaat 't wat moei lijker, toegegeven. Van Hooijer tot en met de Vondellaan, van verkeers licht tot verkeerslicht is de boel dan afgesloten. U kunt bij het parkeerter rein komen, maar dat is éven zoeken. Zet een ander niet klem, en denk in de straten rondom het centrum aan de uit- en afritten. Blokkeer nie mand. Ook de bezoekers aan de V.d. Grifthal verzoeken wij 'sociaal' te willen parkeren. Niet meer innemen dan de ruimte die u echt nodig hebt. Op het terrein van V.d. Grift alleen auto's met een "P". Carol Voges, de bekende Soester illustrator, tekende een gezellige plaat. De firma's Adama Herenmode, Hooijer Gereedschappen en Ijzerwaren en Boekhandel Van de Ven zorgden er gedrieën voor dat het allemaal door kon gaan. Alle basisscholen in Soest hebben de kleurplaten ontvangen, en wie er nog een wil hebben, vraagt er maar naar bij de Hartje-Zuid/winkeliers. Er zijn prachtige prijzen te winnen, zoals een Swiss-watch (wij zeggen gewoon "een Zwitsers horloge"), springtouwen, boeken, kleurdozen, figuurzaagsets, spellen, puzzels enzovoort. De kleurplaten kunnen worden ingeleverd bij Adama, Hooijer, Van de Ven en bij alle kantoren van de Rabobank in Soest. Uiterlijk 12 september. Een deskundige jury gaat dan aan de slag, en de winnaars en winnaressen krijgen bericht thuis. Ook in de kranten wordt de uitslag bekend gemaakt. Hetzelfde geldt voor de datum van de prijsuitreiking. Jeugdig Soest: Zorg dat je zo'n kleurplaat bemachtigt als je er nog geen hebt. Dan kun je nog de hele week je best doen. Succes allemaal! Voor jeugd van 8 tot en met 12 jaar Speurtocht door bos en hei en winkelcentrum. Voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. Zaterdagmorgen 13 september om 11 uur gaat een vrolijke speurtocht van start aan de Sparrenlaan, vlak bij het honk van de Hopman Masselman padvinders, op de trimbaan. Daar kun je je aanmelden, hetgeen je een mooie ballpoint en een opdrachtenformulier oplevert. Daarmee ga je op pad in groepjes van vier. Dat is gezelliger. Onderweg moet je allerlei opdrachten vervullen, vragen beantwoorden, dingen opzoeken, soms ook iets doen, en af en toe krijg je wat lekkers. Die tocht duurt ongeveer twee uur. Je komt ook door het Winkelcentrum Hartje-Zuid, en ook daar hebben ze van alles voor je bedacht. Aan het eind een blijvende herinnering voor op je kamer. Hartstikke leuk! Op naar de trimbaan aan het eind van de Sparrenlaan, waar ook de finish is! Zaterdag a.s. vanaf 11.00 uur. Je kunt tot twaalf uur starten, daarna wordt de inschrijving gesloten. Doe mee, het wordt een dolle boel. Bij Eb Kareisen voor de deur een over dekte podiumwagen van de firma Roest. Daarop N.C.R.V.'s Frank Mas meijer, vlotte prater, die een show pre senteert met drie dansgroepen van Slin gerland Danscentrum, die zich alsmaar verkledend, deinend over de Bühne be wegen. Alles wat Kareisen voor u in de winkel in petto heeft komt kleurig en fleurig, en vooral muzikaal naar buiten. Masmeijer doet leuke spellen, die u wel kent van de televisie: het hangen aan een paraplu (wie het langste hangt wint), en de stokken van Ted de Braak zijn er: onverwacht neerstortende paal tjes opvangen en wie de meeste heeft zal de gelukkige zijn. Natuurlijk: Eb. Ka reisen en zijn mannen en vrouwen heb ben vast en zeker een aantal prima prijs- Luchtig feestje voor de jeugd We zijn hem niet vergeten. René Gren del van de Korte Ossendam. In het da gelijkse (nachtelijke) leven werkzaam bij "De Jonge Graaf van Buren" in Hil versum als getapte bar-keeper, voor de rest van de dag altijd te porren voor een goed stuk feestelijke organisatie. Geen feest zonder ballonnen. Geen ballonnen zonder wedstrijd. Op zich niks nieuws, maar altijd geslaagd, altijd veel plezier voor de jeugd en een prach tig schouwspel voor de toekijker. Hon derden kindertjes met een ballonnetje aan de pols met een kaartje eraan met naam en adres erop. Voordat het sein "los" wordt gegeven, zijn er altijd onge- lukkigen die wat eerder starten en de fout grienend en nat van de tranen staan na te kijken. Of Kareltje of Marijntje die wel op tijd laten vertrekken, maar het kleinood op tientallen meters hoogte van de startbaan in een boom of t.v.- mast zien stranden. Weg kans op een mooie prijs, al blaasje met je hele fami lie nog zo hard... René Grendel heeft ervaring. Tijdens de openingsfeesten, ook alweer bijna twee jaar geleden, van het nieuwe win kelcentrum op de Zuidpromenade, had hij de leiding bij de ballonnenstart bij Hooijer voor de deur. Daar woont nu Exacta. Naast de vijfhonderd deelne- mertjes had René nog vijfhonderd bal lonnetjes laten opblazen en onder een groot net verankerd. Die vijfhonderd liet 'ie eerst vliegen. Allemaal tegelijk. Eén grote, kleurige wolk trok in Ooste lijke richting weg, direct gevolgd door de vijfhonderd wedstrijdvliegers. Dat gebeurt nu weer. In samenwerking met Van Essen Brilmode, die het geheel qua kosten voor zijn rekening neemt, inclu sief de te winnen prijzen. Op woensdag middag 10 september kunt u René aan de gang zien. Jeugd van Soest. Let nu even op! Aanstaande woensdagmiddag 10 sep tember verzamelen op het pleintje bij Van Essen Brilmode. Als je er vóór staat, het pleintje aan je rechterhand. Bij "Sjoe", juist!!! Daar staat René met duizend ballonnen onder een groot net. Vanaf twee uur 's middags mag je er voor niks en niemen dal een ballon komen halen. Je krijgt er een speciaal kaartje bij. Daarop zet je je naam, je adres en je telefoonnummer. Ook het land moet erbij, want je kan niet weten!! Als de wind goed blaast komt je ballon misschien wel in Wenen terecht De wedstrijd is voor kinderen van 0 tot 12 jaar. De wedstrijd wordt in twee groepen verdeeld: Van 0 tot 8 jaar en van 8 tot 12 jaar. Prachtige prijzen: fo totoestellen natuurlijk en veel troost prijzen. Kom je woensdagmiddag naar het pleintje bij Van Essen Brilmode?? Haal je ballon, en om klokslag drie uur geeft René het startsein en laten jullie al die duizend ballonnen in één keer los!!! Dat is een groot feest, let maar eens op!!! Allemaal richting Oosten rijk. Zodra de kaarten zijn teruggestuurd, wordt via de krant bekend gemaakt wie het verst gekomen is. Winnaars en win naressen krijgen thuis bericht. Tot woensdag dus. Oké! De leden van de Hopman Masselman Groep, die dappere padvinders uit Har tje-Zuid, helpen René en Van Essen Brilmode met het spannen van het net en het opblazen van al die ballonnen. Hartstikke goed toch zeker! Alvast be dankt, Hopman Masselmannenü jes klaar liggen. Per slot vang en hang jei niet voor noppes. Of Frank nog gaatj zingen? Ze zeggen dat 'ie dat niet kanji laten! 't Wordt daar druk en de geruch ten worden steeds sterker dat ergens aan de overkant een heus treintje gaat rijden dat realistisch verdwijnt in en weer tevoorschijn komt uit een Oosten rijkse tunnel. Als het waar is, bij wie zou dat dan wezen? Als het onverhoopt toch niet doorgaat heeft 'ie de boot ge mist, zullen we maar denken. Allemaal tijdens de braderie. Op naar de kop van de Soesterbergsestraat. De postzegelvereniging "Eemland" nestelt zich tijdens de Oostenrijkse Week in een gezellige hoek bij Reisburo Gerth in Hartje-Zuid. Uiteraard haken de philatelisten in op het thema dat de winkeliers hebben bedacht en vertonen een schitterende verzameling die be staat uit vier kavels, onder de titel "Mooi Oostenrijk". In tegenstelling tot eerdere berichten wordt er bij Gerth niet geruild, gekocht of verkocht. Wel kan men uitgebreide informatie inwin nen over wat de Postzegelvereniging "Eemland" kan betekenen voor zowel jong als wat ouder. Er is permanent ie mand aanwezig, die van wanten weet. Wie had gerekend op een, wat je zou kunnen noemen, mini-postzegelmarkt, hoeft niet teleurgesteld te zijn. De ver eniging organiseert 18 oktober a.s. inde kantine van handbalvereniging B.D.C., aan de Birkstraat een heuse ruilbeurs, waar kenners hun postzegelharten kun nen ophalen. Maar wie alvast wil genie ten van een serie Oostenrijkse schoon heden, vervoege zich deze week bij Gerth. Hooijer heeft een bijzonder leuk Bra derie-uitje voor kinderen: er rijdt een echte trein op rails voor de deur. Een soort "Zillertalbahn" met vier rijtuigen. Kinderen kunnen gratis een ritje ma ken. Bij Hooijer niet alleen treinen, het zal er ook lopen als een trein tijdens de Braderie, want het regent er voordeel tjes. Teveel om op te noemen. Vooral in de gereedschappensfeer is er veel voor deel te halen. En er wordt gedemon streerd. De nieuwe Bosch electrische schrobzaag bijvoorbeeld. U kunt er ge makkelijk hout, metaal en kunststoffen mee te lijf. Tijdens de braderie kunt u er goedkoop aankomen bij Hooijer. Hooijer heeft overigens een belangrijk nieuwtje voor u. Sinds kort staat de fir ma geregistreerd als Bouwkundig Be veiligingsbedrijf door het TBBS (Tech nisch Bureau ter bevordering van Scha depreventie). Dat betekent dat er voor u d^kundig bedrijf binnen handbe reik is gekomen dat u niet alleen perfect adviseert als het om beveiliging gaat, maar u ook volledig 043 maat een bevei ligingsplan kan leveren. De uitvoering van het plan wordt onder verantwoor delijkheid van Hooijer door een gespe cialiseerd bedrijf gerealiseerd. U ont vangt een beveiligingsbewijs, dat u in staat stelt bij uw verzekeringsmaat schappij aan te tonen welke uiterste maatregelen u hebt laten nemen, waar door uw onderhandelingspositie een stuk sterker kan worden. Hooijer demonstreert verder een com pleet programma inbraakveilig hang en sluitwerk voor preventiemaatrege len die u zelf kunt nemen. Met behulp van een raam en een kozijn wordt u dui delijk getoond hoe een en ander werkt en wat u moet doen om ook uw huis of bedrijf op een snelle manier veilig te krijgen. Wie veel wil weten over reizen naar de sneeuw en naar de zon kan in een grote Reisbus terecht die bij de Rabobank wordt geparkeerd. Tijdens de braderie, want overdag, óók in deze Oostenrijkse Week, kunt u bij de bank binnen uitge breid vragen stellen over hellingen en stranden. Ze zijn bij de Rabobank uit gebreid ingericht om op alles wat u vraagt deskundig antwoord te kunnen geven. De reisafdeling van de Rabo bank staat internationaal voor u paraat. Allround en zéér 'to the point'! Probeer het maar. Bij Adama kunt u de hele week op een voordelige manier aan echte Oosten rijkse loden jassen komen. Ijzersterk en u krijgt er bovendien een waardebon bij kado van 50 gulden. Die bon blijft ge durende zes maanden (een half jaar) geldig. De loden jassen zijn van het merk "Salko". Tijdens de braderie staat Adama met zijn staf buiten op de stoep met een magnifieke aanbieding van overhemden. Diverse bekende merken voor maar 29,—, en als u er twee tege lijk koopt nog "billiger": 50,-. hartje-züTd hartje-zuid De Amro-bank heeft een originele prijsvraag in elkaar gezet: raad de exac te namen en gewichten van drie typi sche Oostenrijkse taarten, en beant woord enkele simpele vragen. De taar ten staan opgesteld in de kraam voor de Amro-bank. Tot de prijzen behoren onder andere twee Amro Reizen Waar debonnen. Eltica en Ans van de afdeling reizen kunnen u ook voorzien van allerlei in formatie over Oostenrijk. Uiteraard boekt de Amro-bank niet alleen reizen naar Oostenrijk, maar kunt u er ook te recht voor het hele scala van bankdien sten. En...indien u een wintersportreis in de maanden september en oktober boekt ontvangt u bij uw reisbescheiden een heerlijke fles glühwein. Syllie Hair, de schattige roze kapster op de plek waar ooit de heer Nilsson zijn huishoudelijke zaken aan de man en de vrouw bracht, zet een borrelende, spui tende, kabbelende en klotsende Oos tenrijkse fontein voor haar poortje neer. Syllie Hair loopt gegarandeerd de hele week in Oostenrijkse kledij, zoals veel meer winkeliers zullen doen overi gens, en ze rondt dat sfeertje af met vlechtdemonstraties. Syl wil er nog niet alles over kwijt, want het blijft niet alleen bij één vlecht. Er zit een prima verhaal omheen, en wie Syl kent - en wij van de krant horen daarbij - weet dat daar meer bij zal komen kij ken. We hebben het over haar-vlech- ten. Van die echte mooie Oostenrijkse strengen. Hóe het moet en hoe het staat en bij wie het kón leert u van Syllie en haar Hair. Een eigen, wijze hoofdtooi? U kunt een afspraak maken. Aanbiedingen gelden van 8 t/m 13 sept. 1986. SOEST ANRUF: 02155-12749 SOESTERBERGSESTRAAT 3

Soester Courant | 1986 | | pagina 10