H222I É2SÉ IééSI 1 Hartje-Zuid Etalage-trektocht Gouden Schaar' bevindt zich in gouden handen. nsner DEELNEMER ETALAGE TREKTOCHT PAGINA 10 MAANDAG 8SËPTEMBFR~^T SOESTER COURANT PAGINA 11 Een gezellig vraag- en antwoordspel met mooie prijzen 'Met het oog op Hartje-Zuid en Hotel Stefanie in Bad Vöslau' "De Gouden Schaar" Soesterbergsestraat 22. Hannelore de Hoop-Plösch Herenmode exclusief voor Soest KapPa Naam deelnemer Volledig adres incl. postcode .tel. nr. Meedoen is leuk. Meedoen en winnen is nog leuker. Dus?? Heel juist: meedoen!!! 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Fietsers en brommers. Reehorst verkoopt Oostenrijkse streep-tompoucen Gratis met koe op de foto HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID HARTJE-ZUID iL'^r I Een wandelftig door 'Hartje-Zuid' met zijn vele gezellige winkels aan de Soes- terbergsestraat en de Zuidpromenade vormt steeds weer een waar genoegen. Wanneer aan deze wandeling aan stonds, tijdens de Oostenrijkse Week van maandag 8 tot en met zaterdag 13 september, dan óók nog een gezellige wedstrijd verbonden is, wordt het ge noegen dubbel zo groot. Een zowel lu dieke als leerzame wedstrijd, waaraan bovendien mooie prijzen verbonden zijn. Wat moet u doen? U parkeert uw auto op het grote par keerterrein (waar altijd plaats is) en be gint uw wandeling bij Anja' Phildar Wolspeciaalzaak, Zuidpromenade 2. In haar etalage treft u een in Phildar- wol geklede dame aan, die een bepaal de wintersport beoefent. De vraag luidt: Welke wintersport? Het ant woord vult u in op het hierna afgedruk- te wedstrijdformulier. Vervolgens gaat u naar nummer 2 van de lijst, Boutique Uno, waar men een kryptische vraag heeft bedacht en zo wandelt u het gehe le winkelgebied in de aangegeven volg orde systematisch af, tot u bij Brandsma Behang Verf b.v. en dus bij het grote parkeerterrein bent teruggekeerd. Dan heeft u misschien wel de basis ge legd voor een van de 10 mooie prijzen, die 'Hartje-Zuid" en "De Gouden Schaar" aan deze puzzel-trektocht heb ben verbonden, t.w.: Ie prijs: 1 Hartje-Zuid-waardebon ten bedrage van 200, 2e prijs: 1 Hartje-Zuid-waardebon ten bedrage van 100,— 3e prijs: 1 waardebon van 'De Gouden Schaar", Soesterbergsestraat 22, ten bedrage van 50, 4e t/m 10 prijs: 7 Hartje-Zuid-waardebonnen, elk ten bedrage van 25, Aardig meegenomen, zo'n vette waar- debond, die dan weer in Hartje- Zuid in dagelijkse boodschappen, mis schien wel in luxe artikelen of dringend noodzakelijke reparaties (De Gouden Schaar) kunnen worden omgezet. Wedstrijdgegevens a) Periode: Van maandag 8 tot en met zaterdag 13 september 1986. b) Aantal deelnemende Hartje-Zuid winkeliers: 35. c) In de etalage, aan het raam of aan de deur van iedere deelnemende winkelier bevindt zich een kaart met de volgende tekst: Deelnemer Grote Hartje-Zuid Etalage-Trektocht. In de buurt van de ze kaart vindt u het antwoord op uw vraag. d) De wandelroute is reeds voor u uit gestippeld. De nummers 1-35 liggen in logische volgorde. e) Geschikt en toegestaan voor alle leeftijden. f) Oplossingen zenden naar: Secreta riaat 'Hartje-Zuid', p/a D. Koblens, Park Vredehof 20, 3762 DV Soest. g) Uiterste datum van inzending: Vrij dag 19 september a.s. h) Winnaars ontvangen uiterlijk op 10 oktober a.s. bericht. i) Informatie over de prijsuitreiking en de prijstoekennning ter zijner tijd in de ze krant. j) Per gezin extra ingeleverde oplossin gen die gelijkluidend zijn, worden ter zijde gelegd. Over de uitslag is geen cor respondentie mogelijk. Toen Hannelore de Hoop-Plösch in mei 1985 naar de Soesterbergsestraat kwam om 'De Gouden Schaar' ter hand te nemen, konden de aspirant-klanten niet of nauwelijks bevroeden dat het gouden handen waren, die dit knip- werktuig zouden gaan hanteren. Inmid dels is dit besef tot tallozen doorge drongen, getuige de grote schaar van klanten, die Hannelore in een kort tijds bestek voor zich heeft weten te winnen. De winkeliersvereniging 'Hartje- Zuid', waartoe zij zich al snel zodanig aangetrokken voelde dat het lidmaat schap niet lang kon uitblijven, prijst zich met haar komst eveneens gelukkig. Bad Vöslau Haar gezellige ronde tongval en de woordkeuze waarvan zij zich bedient, wijzen erop dat we hier niet te maken hebben met iemand die uit het Neder landse taalgebied stamt. "Ik ben tijdens de oorlog, in 1944, in Bad Vöslau, een stadje in Oostenrijk even ten zuiden van Wenen, geboren. Mijn vader, die treindienstleider was, heb ik helaas nooit gekend. In april 1945 vond hij, op 31-jarige leeftijd, tij dens een luchtaanval op zijn trein, de dood. Mijn moeder was toen 27 jaar en ais oorlogsweduwe met twee kleine kinde ren, (ik was toen nog een baby en mijn zusje was 5 jaar,) had zij het verre van gemakkelijk. Aangezien mijn aanleg voor knippen en naaien al op jeugdige leeftijd tot uitdrukking kwam, vond mijn moeder dat ik mij daarin maar ver der moest bekwamen. Dus ging ik na de normale schoolleeftijd naar een kleer makersvakschool, die ik op 19-jarige leeftijd als gediplomeerde en vakbe kwame 'Herrenschneiderin' verliet. Herrenschneiderin, hoe moeten we dat woord vertalen? "Nou gewoon, herenkleermaakster. Je krijgt dan wel een woord dat in het Ne derlands niet voorkomt en dat komt na tuurlijk doordat het vak hier, althans bij mijn weten, niet bestaat." Gespecialiseerde opleiding Haar woorden worden onderbroken door een binnenkomende mevrouw, die uit een king-size tas een omvangrij ke slaapzak te voorschijn haalt, waar van de extra zware ritssluiting zodanig defect blijkt te zijn dat vervanging noodzakelijk is. Geen eenvoudig klusje en niet bepaald een goedkope ritsslui ting. Maar vervanging van de slaapzak die bijzonder mooi is en nog in goede staat verkeert, is een veel duurdere aan gelegenheid en daarom is de reparatie toch wel lonend. De reparatiekosten worden genoemd, met de opmerking erbij dat ze zeker niet hoger zullen uit vallen. Mevrouw gaat accoord. Na haar vertrek geeft Hannelore een korte uit leg van haar systeem. "Een te lage prijs mag nooit het middel zijn om een repa ratie-opdracht te verkrijgen. De klant wil graag weten waar hij aan toe is. Hij kan weinig waardering opbrengen voor een hogere prijs wanneer hij zijn bezit weer komt afhalen. Kijk, bij dit systeem heb ik natuurlijk veel steun aan mijn ge specialiseerde opleiding. Er is practisch niets wat ik niet geleerd, niet zelf ge daan of niet zelf ondervonden heb." En wanneer er nu toch een tegenvaller is? Die komen immers altijd en overal voor? "Dan is de strop voor mij. En luister goed: een voordeeltje komt ALTIJD de klant ten goede. Maar meestal sla ik de spijker precies op de kop." Het is duidelijk dat Hannelore weet waarover zij praat en dat haar daden hierbij niet ten achter blijven, ondervin den haar collega's van 'Hartje-Zuid' dezer dagen in velerlei opzicht. Stoute schoenen Zodra bekend werd dat de 9e 'Hartje- Zuid'-Braderie dit jaar in een uitbundi ge 'Oostenrijkweek' zou worden ver pakt, bood Hannelore spontaan haar diensten aan. Zij woonde een vergade ring van het organisatiecomité bij en verstrekte de leden op grond van haar kennis van Oostenrijkse feestgebrui- ken, levensgewoonten, gerechten, kle ding, enfin noem maar op, vele waarde volle tips. Maar daarbij bleef het niet. Op een avond trok zij de stoute schoe nen aan en nam zij telefonisch contact op met de heer Alfred Flammer, burge meester van haar geboorteplaats Bad Vöslau, dat dit jaar, welk een toevallig heid zijn 850-jarig bestaan viert. Met talloze feestelijkheden, die zich - wéér toevallig - afspelen tijdens een pe riode waarin ook de 'Hartje-Zuid- Oostenrijk'-week plaatsvindt. Doch de door haar tot de burgemeester gerichte vraag of hij 12 september de Braderie zou kunnen openen, kon niet anders dan met een vriendelijke afwijzing beantwoord worden. De eerste burger van Bad Vöslau heeft dezer dagen im mers de handen al vol aan de officiële handelingen in eigen huis. Hotel Stefanie: een ECHTE HOOFD PRIJS! Doch Hannelore gaf de moed niet op en vroeg brutaalweg of Bad Vöslau de Oostenrijkweek in Hartje-Zuid dan niet op een andere wijze zou kunnen opluisteren. En haar durf werd zowaar beloond. Het antwoord kwam in de vorm van een royale toezeggmg: een volle week verblijf voor 2 personen in het beste, en met zijn 110 bedden te vens grootste hotel van Bad Vöslau, HOTEL STEFANIE, dat bovendien pal grenst aan het schitterende, met groene gazons en lommer omzoomde zwembad met zijn verwarmde, terras vormig aangelegde bassin en zijn ge neeskrachtige baden. Toen de Promotie-commissie het heu gelijke nieuws vernam was zij unaniem van mening dat dit toepasselijke ge schenk de HOOFDPRIJS moest wor den van de grote 'Hartje-Zuid'-loterij, waarvan de trekking ook dit jaar weer traditiegetrouw door Dick Passchier zal worden verricht. Hannelore: "Het telefoongesprek en het geschenk hadden me een geweldige kick gegeven. Maar ik vond dat de zaak nog niet rond was. Ik wilde óók zeker heid hebben." Het gesprek dat herhaaldelijk onder broken moet worden om binnenko mende klanten te woord te staan dan wel, na een duik tussen de volgepakte rekken, opnieuw in het bezit te stellen van nauwer, wijder, korter of langer ge maakte kledingstukken, wordt even overgenomen door haar echtgenoot Joop die, wanneer zijn dienst het toe laat, te hooi en te gras de zaak komt bin nenvallen. Zoals ook nu. Joop, bu schauffeur bij C.N., deelt en passant mee dat hij Hannelore destijds, toen hij nog als chauffeur annex reisleider an nex 'wat al niet meer' bij Tensen werk zaam was, op een van zijn tochten in Bad Vöslau heeft leren kennen. Dat het niet bij 'leren kennen' en het volledig le ren beheersen van het Duits en zelfs van het in de geboortestreek van Hannelore gangbare dialect is gebleven, is duide lijk. Joop en Hannelore zijn al vele jaren man en vrouw. Joop: "Hannelore vond de toezegging alléén niet genoeg. Om dat we toch al van plan waren om iets van de feeste lijkheden in Bad Vöslau mee te pikken zou dit geplande tripje ons mooi de ge legenheid kunnen bieden om het nutti ge met het aangename te verenigen. Omdat Hannelore nog een ander plan netje had dat we met onze eigen auto niet konden uitvoeren, heeft het er even naar uitgezien dat we de zaak zouden moeten afblazen. Doch ter elfder ure schoot Teus van Rouwendaal ons met de terbeschikkingstelling van zijn Mer cedes spontaan te hulp. Leuke man!" Heerlijke wijn tijdens Braderie. Hannelore: "En daardoor konden we niet alleen dit papier - dat een op zegel uitgeschreven tegoedbon van de Ge meente Bad Vöslau blijkt te zijn - opha len, doch waren we tevens in staat om een paar flesjes lekkere wijn uit mijn ge boortestreek mee te nemen. Want tij dens de Braderie willen we onze klan ten toch wel even mee laten genieten van een glaasje witte of rode 'Original Vöslauer'. En voor de grote loterij heb ik ook nog twee gezellige geschenkdo zen, elk met 2 flessen rode -f 1 fles witte wijn, opzij gezet. Jammer dat we geen Oostenrijkse vlaggen voor het organi satie-comité hebben kunnen meene men. Maar ja, het spreekt vanzelf dat ze die in Bad Vöslau nu zelf erg hard nodig hebben. O ja, voor ik het vergeet: mijn zuster heeft een kapsalon in Bad Vös lau, 'Friseursalon Ingrid'. Tijdens hun verblijf in Bad Vöslau kunnen de hoofdprijswinnaars bij haar gratis hun haar laten wassen en föhnen". Hannelore de Hoop-Plösch, 'Her renschneiderin', neemt niet alleen zij naden in. Zij weet ook mensen voor zich in te nemen. Het was reeds gezegd: 'Hartje-Zuid' prijst zich met haar komst gelukkig. Samen met Hannelore en alle overige leden van de winkeliersvereni ging gaat 'Hartje-Zuid' aanstonds met veel vreugde de OOSTENRIJKWEEK vieren. Wat zegt zij zelf van haar toe komst? "Mijn toekomst?" Alsof zij zich schrap wil zetten klemt zij onbewust beide handen om de centimeter, die be roepshalve altijd om haar hals hangt. "Mijn toekomst? Die zie ik vol vertrou wen tegemoet" Hoe kan 't ook anders, wanneer je in het bezit bent van een paar gouden handen! MODE Anja's Phildar Wolspeciaalzaak Zuidpromenade 2 Welke wintersport beoefent de in PHILDAR-wol geklede dame in onze etalage? Boutique UNO Zuidpromenade 5 Welke 'speelse jongen' komt men in onze boutique overal tegen? De Kaasspecialist Zuidpromenade 10 In onze etalage zult U 6o.a.) een kaassoort met groengele korst aantref fen. Welke naam heeft deze heerlijke kaas? Jasper Mode Zuidpromenade 12 Welk merk is ALLE andere merken de baas? j Kadoshop 'De Snuifdoos' Zuidprortienade 11 Hoeveel maal is 'De Snuifdoos' bij de tijd? Storina Stoffen Zuidpromenade 13 Storina gaat mee met de mode. Dat bewijzen ook de Foto van Essen B.V. Zuidpromenade 15 Hoelang krijgt u gratis garantie en gratis verzekering op foto- en video- Van Essen Brilmode Zuidpromenade 15 Welke meting wordt bij Van Essen Brilmode veel verricht? Voor uw aardappelen, groente en fruit naar Zuidpromenade 18 Welke smakelijke appel doet u onmiddelijk aan ons bedrijf denken? Bakkerij Boumans Zuidpromenade 20 Hoe heet de appelspecialiteit die wij tijdens de Oostenrijkse week maken? Brouwer's Textiel en Mode B.V. Zuidpromenade 22 Voor welk bedrag heeft Brouwer's Textiel en Mode de dame in de etalage zo modieus gekleed? Hakkenbar 'Sjoe' Zuidpromenade 19 Waarvoor gaat u naar Hakkenbar 'Sjoe' Reisbureau Gerth Zuidpromenade 21 Via welke busonderneming verzorgt Reisbureau Gerth de dagtochten? Van Oosten Fotografie Soesterbergsestraat 57 Waar vindt onze ontwikkelservice plaats? Banketbakkerij Dogterom Soesterbergsestraat 53 De 'Sachertorte' dankt haar naam aan de Weense hotelier Sacher, die de schepper was van dit heerlijke gebak: Uit welke 5 ingrediënten is 'Sacher torte.' die tijdens de Oostenrijkweek natuurlijk volop bij ons verkrijg baar is, samengesteld zoek in onze etalage Adama Herenmode Soesterbergsestraat 51 Welk merk loden jassen uit Oostenrijk is deze week bij ons in de aan- Schuitemaker Mode Soesterbergsestraat 49 Hoeveel poppen staan er in onze etalages? Makelaars- en Assurantiekantoor W.W. Deelen B.V. Gallenkamp Pelsweg 11 Hoeveel panden onder 250.000,- staan er in onze etalage te koop? Rijwielhandel de Bruin Gallenkamppelsweg 1 Noem het merk van de fiets met onderling afwijkende banden, (zie onze etalage) Slijterij en wijnhandel v.d. Linden Soesterbergsestraat 49/ Uit de wortels van de gentiaan wordt de heerlijke (Oostenrijkse) likeur Enzian (zie in onze etalage) gestookt. Welke kleur hebben de bloem kelkjes van dit alpenplantje? P.A. v.d. Dijssel Zn. Loodgieters-, verwarmings- en electrisch installatiebedrijf Soesterbergsestrat 45 Welke capaciteit heeft de kachel van het merk Gamat (zie onze etalage) Syllie Hair, kapsalon en zonnestudio Soesterbergsestraat 39a Bij Syllie Hair schijnt de zon altijd dank zij de Wijnands Woonmode Soesterbergsestraat 37 Welke slimme dieren lopen bij Wijnands Woonmode in Badjassen rond? H.J. Meijering, rookartikelen Soesterbergsestraat 11 Wie van een echte wilde Havana houdt kiest het merk Sporthuis Kareisen Soesterbergsestraat 3 Op welk merk voetbalschoenen speelt Willem Kieft? Nederlandse Middenstands- bank N.V. Soesterbergsestraat 1 Hoe luidt de slogan van de NMB? AutoRooij B.V. Soesterbergsestraat 2 Van welk bouwjaar is de in onze showroom geëxposeerde Kever? Hooijer Ijzerwaren- en Gereedschaphandel Soesterbergsestraat 4 Welk dier springt bij Hooijer door de etalage? Makelaardij Van Wijk b.v. Soesterbergsestraat 8 Hoeveel verkochte objecten hangen er in onze etalage? Rabobank Soesterbergsestraat 14 Welke Reisorganisatie heeft Wintersportpakketten met Fikse Kortingen? (Een pakket bestaat b.v. uit: 5 dagen ski-les, t.w. 2x4 uur en 3x2 uur per dag, 6 dagen ski-pas en 6 dagen huur voor ski's en schoenen). 'De Gouden Schaar' Soesterbergsestraat 22 Hoeveel jaar bestaat het ten Zuiden van Wenen liggende stadje Bad Vöslau? Exakta Benelux B.V. Soesterbergsestraat 28-30 Bekende Bankinstelling Soesterbergsestraat 32 Amro-Bank N.Vi Soesterbergsestraat 42 Brandsma Behang en Verf B.V. Soesterbergsestraat 52 Vele voordelen maken de kunststof kozijnen, deuren, etc. van Exakta tot een fantastisch kwaliteitsproduct: schilderwerk overbodig, warmte verlies minimaal, geluidshinder nihil. Welke benaming hebben wij ge geven aan ons drievoudige en hermetische afdichtingssysteem? Wie doet er altijd meer? Wat is momenteel het rente-percentage op de Amro-Florijn-spaarrekening en wat zijn de minimale en maximale spaarbedragen per jaar (3 antwoorden) Wat brengt Brandsma? De straat wordt afgezet. Eigenlijk kan er dus noch een fiets, noch een bromfiets in of uit. Maar ja, hoe gaa dat, en hoe 'spannend' is het niet om stoepie-op-stoepie-af door de brade rie te wippen, nietwaar? Denk even aan de kinderen, aan de ouderen, niet iedereen is meer zo rap ter been, en gun een mens een rustige, onbekom merde wandel- en kijkavond in Zuid. Eerlijk gezegd hadden wij er nog nooit van gehoord, maar ze bestaan echt. Die streep is van Oostenrijkse slagroom en de tompoucen kosten maar vier gulden als u er vier neemt. Eén guldentje per stuk, alleen tijdens de Braderie. En ze zijn zo lekker, zegt Reehorst, dat u er met minstens acht naar huis gaat. Hij is per slot de baas van de Méér- markt. Bij Van Oosten aan de Soesterbergse straat hebben ze een te gekke koe op de kop getikt. Men schijnt het dier zelfs te kunnen melken. Van Oosten plaatst haar op de stoep in een gemoedelijke Oostenrijkse weideachtige omgeving, en u kunt ermee gefotografeerd wor den. Per slot van rekening is Soest agra risch van oorsprong en wie prijs stelt op een nostalgische prent kan zich aldaar laten vereeuwigen. Jawel, in kleur, door de firma zelf ontwikkeld en afgedrukt en let op: Gratis! Vrijdagavond, tijdens de braderie vanaf 18 uur. uJ lT3

Soester Courant | 1986 | | pagina 12