i 1 15% korting *c Onze Nieuwe Najaarscollectie is nu in huis cm mf TIJDENS OOSTENRIJKSE WEEK op contactlensvloeistof lbrilmodef Betaal in Schillingen en u hebt een Oostenrijker! Yier presentatiepunten tl P°CKev Kappa ~vis//er Wie een streepje vóór heeft bij Foto Yan Ëssen....wint misschien, voor maar één gulden, een Prakticaü! Prijzen in de grote 'Hartje-Zuid' braderie-loterij *9 Basler, Ravens, Hucke, 1'espoir, Le truc, Gispa, Mamut, Roberto Sarto, Martello, Tru, Zerres, Jean Claire,Markwald, Baruch, Wilken. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 Idee van Elbert-Jan Kareisen Wijnands borduurt uw naam Het Hartenjagen, dit keer natuurlijk op z'n Oostenrijks Herenmode exclusief voor Soest C^Schneider Personal Computer Hartenjagen met Dick Passchier Ae o° f SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST - TEL. 23584 Al tijdens de Oostenrijkse presentatie- avond in De Rank in juni kwam Elbert- Jan Kareisen met een bijzonder creatief idee aandragen. Dat idee had als basis: Betalen in Oostenrijkse Schillingen. Er zou een fiks voordeel mee te halen moe ten zijn. Een goede samenwerking met de banken in Zuid was daarvoor wel vereist, maar een snelle informatieron de door de zaal bracht aan het licht dat de voorraden Schillingen best op peil te houden waren. Wie nevenstaande lijst goed bestudeert - maar gezien het enor me voordeel lijkt dat overbodig - ont dekt ongetwijfeld zaken die hij voor die wel bijzonder lage prijzen graag zal wil len aanschaffen. Want wat te denken van een heuse kwaliteitsfiets voor maar 250 gulden, terwijl dat kleinood nor maal ongeveer zeshonderd guldens moet opbrengen? Zo'n Oostenrijker bent u in jaren niet tegengekomen. Maarin een aantal gevallen is er maar één stuk van en dan dient u te zor gen dat u er als de kippen bij bent. En betalen,.... uitsluitend in Oostenrijkse Schillingen..! Die omgerekende Oostenrijkse prijs staat er steeds bij vermeld, dus als u weet wat u wilt, hoeft u maar naar uw bank te lopen en even te wisselen om aansluitend te proberen de buit in de wacht te slepen. Het feest van verkoop tegen Oostenrijkse valuta begint dins dag om negen uur precies en gaat door zolang de voorraden strekken. Dat wordt rennen. Eerst naar de bank en meteen door naar uw adresje. Wie weet staat er al een rijtje, want wie gisteren terugkwam uit Oostenrijk en wat Schil lingen over had, is misschien net even eerder. Ontdek uw voordeel. Even rekenen Alle hierna te noemen artikelen zolang de voorraad strekt en uitsluitend tijdens de Oostenrijkse Week van 8 t/m 13 september 1986. Er kan niet met andere valuta dan Oos tenrijkse Schilling worden betaald. De koers van 05 ligt op ongeveer 16 cent. Hier volgt de lijst met artikelen die voor uw Oostenrijkse Schillingen in aanmerking komen: Naam Artikel normale prijs Nu Te betalen in O.Schil. Schuitemaker Polykrinkelzijde blouses, 4 kleuren: paars, groen, marine, geel. 49,-- 300,-- Fa. v.d. Linden Jonge jenever per liter tijdens de Oostenrijkse week. 17,95 100,-- Stroh rum, bruin of wit per fles tijdens Oostenrijkse week. 17,75 100,- Glen Talloch whisky, 8 jaar oud tijdens de Oostenrijkse week 18,95 100,- Dry Sack sherry, per fles normale prijs tijdens de Oostenrijkse week 2 flessen voor 11,75 100," Van Essen Brilmode b.v. Swift Prismakijker type Stormking 7x50 incl. tas draagriem 1250,-- 850,-- 5300,-- Foto van Essen b.v. Meopta kleurenvergroter 895,-- 500,-- 3100,-- Parfumerie Streuper Geschenkdoos van Rochas met geur .Mystère' eau de parfum zeep 56,50 25,-- 155,-- Jac. de Bruin Dames of herenfiets (fabr. Batavus) Dames of herenfiets trommelrem 3 versn. 419,-- 550,-- 375,-- 499,- 2300,-- 3100,-- v. Oosten Kodak EF kleinbeeld camera 225,-- 175,- 1000,-- Fa. Westerhof VG 8010 computer 399,-- 215,-- 1340,-- De Kaasspecialist 1 hele jonge kaas 4% kg. 50,-- 42,50 265,-- Van de Ven Boek Oostenrijk, rijk geïllustreerd 19,50 15,-- 90,-- Wijnands Woonmode Slaapkamer best uit: ledikant 140x200 m. met achterwand en 2 nachtkastjes 1160,-- 660,- 4100,-- Brandsma Two Step ladder 35,-- 16,-- 100,- Sporthuis Eb. Kareisen Lotto- Indoor tennisschoen 99,95 72,-- 450,-- Adama Geruite en streep jeans 99,75 56,- 350,-- Hooijer Boormachine Bosch CS13 500 RLE. Rechtsom/ en linksom draaiend elektronisch regelbaar 313,-- 159,-- 990,-- Meijering 1 Ibelo aansteker, elektronisch 45,-- 35,-- 215,-- Jasper Kolbert 329,-- "1 Pantalon 169,-- V Shirt tot 79,90 I Das tot 39,90 J 480,-- 3000,-- Het grote podium bij Wijnands Woon- mode en Syllie Hair voor de deur ken nen we allemaal. Een grote, versierde truck van de firma Roest doet daar dienst als centraal podium. Dick Pas- schier in Oostenrijkse Anzug zwaait er de scepter, en draait aan het Rad van Avontuur ten bate van de winnaars en winnaressen van de prijzen die met het Hartenjagen zijn te verdienen. Maar een straatlengte verder, bij Eb. Kareisen voor de deur, is een collega van Passchier bezig met het al dansend en zingend showen van sportkleding: Frank Masmeijer, N.C.R.V! Die twee kunnen elkaar, wie weet, wel eens af wisselen. Maar dat is afwachten, want ze hebben verschillende bazen...Eb Ka reisen heeft ook een podiumwagen van de firma Roest uitgedost op de stoep staan. Ook al overdekt. Snelle, felle dansers van het Danscentrum Slinger land werken mee aan een soort sport- disco. Alles wat met sportkleding te maken heeft komt discoënd voorbij, en dat is een nieuwe rol voor de Slingerlan den. Samen met Frank Masmeijer komt dat wel goed. Een paar schreden terug passeert u de vertrouwde winkel van Hartje-Zuid/ Soesterbergsestraat-voorzitter, de heer Meijering. Ook daar staat een wat ho ger gelegen bouwwerkje, waarop u de twee Lustigen Hollander aantreft. Die zijn druk bezig te laten horen hoe fraai ze op hun elpee zingen. En die is daar, denken wij, ook te koop. Het vierde punt van vermaak wordt van muziek voorzien door "De Wennekers", een solide muziekgezelschap dat evenals de Eemlander Blaaskapel uit Soest komt, en accordeon, klarinet en tuba als mate riaal bij zich heeft. Een zeer aparte klank voortbrengend, luisteren ze het "Zum Heurigen" op, op het pleintje bij de heer en mevrouw Deen die dicht in de buurt voor zalige hapjes zorgen. Dat hoort bij buiten-wijn-en-bier-drinken. Daar kunnen de heren Van Beek van "La Grande Bouffe" en zijn rechter hand Toon van der Linden over mee praten. Er staat ook een tent, maar al leen als Pluvius zelf trek krijgt in een drupje. Vier plekken tijdens de braderie waar u even stil kunt staan, of waar u een stoel vindt om iets te nuttigen. Ge zellig mensen, alles doen hoor! De éch te gróte braderie wordt maar één keer per jaar in elkaar gezet. Proost alvast op de organisatoren, of "Gesundheit...ein, zwei...". De etalages van Wijnands Woonmode zullen er uitzien als een Oostenrijkse straat. Er komt een machine die vlot weg uw naam in een handdoek bor duurt. Dat laatste is gratis. De hand doek zoekt u gewoon uit, die koopt u. U geeft de naam op, die u er graag in ge borduurd wilt hebben, en als het niet stormloopt is het klaar terwijl u wacht. En anders wordt er wel even een Oos tenrijks afspraakje met u geregeld. Wie; weet wilt u wel voor de hele tennisclub^ iets doen of uw handbalteam tracteren. Wijnands vindt dat best. Hoe dan ook, prima kado-idee. Ter geruststelling: Dat borduren blijft ook na de oosten- rijkse Week mogelijk, maar dan niet meer voor niets. Het is nog niet bekend wat dan de normale borduurprijs zal worden, maar wij denken dat u daar wel overheen zult kunnen komen. Het ligt voor de hand: Het traditionele "Hartenjagen" wordt éven iets anders van opzet dan zoals u het acht jaar ge wend bent geweest. U krijgt bij alle Hartje-Zuidwinkeliers gedurende de hele Oostenrijkse Week bij iedere aan koop (per 5 bestede guldens) een hartje met een nummertje erop. Maar, de nummers hebben ook nog eens betrek;- king op een Oostenrijkse provincie of stad. Er zijn tien soorten loten in om loop, verdeeld over de volgende Oos tenrijkse provincies en steden: Wenen, Neder-Oostenrijk, Burgenland, Op- per-Oostenrijk, Salzburg, Stiermarken, Karinthië, Tirol, Vorarlberg en Inns- bruck. U kunt twee dezelfde nummers hebben, maar dan in twee verschillende land streken, en dat werkt dan bij de trekking door Dick Passchier op de vrijdag avond als volgt: Eerst wordt de provin cie of stad getrokken, bijvoorbeeld Ka rinthië en daar wordt dan een nummer bij gedraaid op het bekende Rad van Avontuur. Hebt u lot "Karinthië 14783", bijvoorbeeld, dan roept u maar "ja" als dat overeenkomt met wat Pas schier draaide! Hebt u wel het nummer, maar de verkeerde provincie of stad, dan gaat uw feestje niet door. De winnende nummers worden op lij sten via de winkeliers bekend gemaakt, en in de kranten die op woensdag 17 september verschijnen. Maar staat u bij het podium bij Wijnands Woonmode voor de deur en hebt U een winnend lot bij de hand, krijgt u de prijs direct mee naar huis. Hoofdprijs: Een week "Bad Vöslau" in Niederös- terreich voor twee personen. U bent te gast in een prachtig Oostenrijks dorpje in Hotel Stefanie. Een modern, maar toch puur Oostenrijks onderkomen in een dorp dat van alle moderne gemak ken voorzien is. U kunt er tennissen, er is een Kurpark, zelfs een vliegveld is on der handbereik, en u kunt er wandelen, fietsen en heerlijk eten en drinken. De datum van vertrek wordt in nader over leg geregeld. MODE Van Essen heeft tijdens de Braderie een wonderlijke, maar originele, zij het niet zo'n puur Oostenrijkse aktiviteit voor de deur, waarmee u zomaar in één knip eigenaar of eigenaresse kunt worden van een gloednieuwe "Praktica" spie- gelreflex-camera. Foto Van Essen heeft een draaischijf bij de hand. Als u mee wilt doen geeft u uw naam, adres en te lefoonnummer op. Ter plekke worden die onder de schijf genoteerd. U krijgt een Praktica foto-camera in de hand gedrukt - met film erin - en u mag voor één gulden één keer op de schijf "schieten". Echter, de grote truck is dat die schijf draait.... en op die schijf be vindt zich een duidelijk zichtbare streep. Op de achtergrond, vlak ernaast, treft u een tweede streep aan die doodstil staat. De kunst is die twee strepen, de draai ende en de stilstaande, zo goed moge lijk in eikaars verlengde te krijgen. U foto-video-computer/ IBM compatible met 512 k ram en monitor voor nog geen f 2400,-. Winkelcentrum "Hartje Zuid,, Tel. 12874 ■mmwT 'fff mi. kijKt rustig door het zoekertje en wacht tótdat u denkt dat die twee strepen één streep zijn geworden. Op dat moment fotografeert u! Wie dat perfekt doet is een gelukkige. De foto's worden snel ontwikkeld, uw naam en telefoonnummer zijn meege- kiekt en er kan heel gemakkelijk op de foto's worden geconstateerd wie een gewiekste fotograaf is Hartje-Zuid is. Maandag, na de Braderie kunt u het al weten. U wordt gebeld, maar het wordt ook in de Soester Courant van die week gepubliceerd. Hoe dan ook: u kunt meteen komen en uw prijs afhalen. Een prijs met volledige Combi-foto garantie, twee jaar verzekering en een puike service. Er zijn meerdere camera's te winnen, immers: wie weet zijn er wel honderd handige fotografen die de strepen goed tegen elkaar krijgen. Op naar de fotoschiettent van Van Es sen. Maak 'm maar los! 1. Verblijf van 1 week in Hotel Stefanie in Bad Vöslau ten zuiden van Wenen)voor 2 personen Reis vice versa op basis van busvervoer Aangeboden door: Gemeentebestuur van Bad Vöslau Hartje-Zuid 2. ERRES radio-cassette-recorder t.w.v. 280,-- Hartje-Zuid 3. Diner voor 2 personen t.w.v. 150,- Rest. v.d. Brink 4. Zakaansteker t.w.v. 67,50 Meijering, rookart. 5Philips koffiezetappCafé-Duo t.w.v. 59,-- Westerhof 6. Hartje-Zuid-waardebon t.b.v. 50.- Hartje-Zuid 7. Spaarrekening naar keuze t.b.v. 50,-- Rabo-Bank 8. Electrische deken t.w.v. 50,- Blokker 9. Nina Ricci cadeau-set t.w.v. 37,50 Parfumerie Streuper 10. Haardroger Tefal t.w.v. 30,-- Westerhof 11Spaarrekening naar keuze t.b.v. 25,-- Rabo-Bank 12. Hartje-Zuid-waardebon t.b.v. 25,-- Hartje-Zuid 13. Hartje-Zuid-waardebon t.b.v. 25,-- Hartje-Zuid 14. Hartje-Zuid-waardebon t.b.v. 25,-- Hartje-Zuid 15. Handdoekrek dubbel t.w.v. 25,- KAVÉ 16. Zitsteun t.w.v. 19,95 Blokker 17. 3 flessen, 'Original Vöslauer'- wijn, in geschenkverpakking 18. 3 flessen 'Original Vöslauer'- wijn in geschenkverpakking t.w.v. t.w.v. 15,- 15,-- Gouden Schaar Gouden Schaar 19. Fietspomp op standaard t.w.v. 15,- Jac. de Bruin 20. Paraplu t.w.v. 12,75 Blokker 21. 6 Leerdamglazen Ambassador t.w.v. 12,50 Westerhof 22. Mechanische mini-mixer t.w.v. 10," Westerhof 23. 2 Blikken fruit t.w.v. 9,50 ten Brinke 24. Auto-winterpakket t.w.v. 8,75 AVIA 25. Auto-winterpakket t.w.v. 8,75 AVIA ~00~ ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 0e^ óchmtemalwv

Soester Courant | 1986 | | pagina 6