Sy((icfbfa\ 'Ein Abend mit Vink und Delmore' iat4 1137 attu I Bouwhal wordt theaterzaal nU«v.We«re«-«e4et.U 6re"9 toosten en— F°t° d&re» t iod,.e"taidrukken.de2e laat»1*» v0o* toto's slechts q 49,.^ ♦.«Sssstf' DAMES EN HEREN PAGINA 6 MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 7 .AMP 2,3 D) Programma van Operette-avond Herenmode exclusief voor Soest fas/icr KAPSALON/ZONNERUIMTE Wien, Wien, nur du allein Gooise operette samen met Delfts Promenade Orkest in V.d. Grifthal Kaas via de dorpsomroeper De Eemlander Blaaskapel Weense walsen door Danscentrum Slingerland Reisburo Gerth leert u langlaufen? Verover de Hartje-Zuid-Wisselbokaal!!! Bij elk ingeleverd filmrolletje een 20X28 cm kleuren vergroting voor één gulden 3' dêre«de da9 9e,eed,0° '■jM nbv lo Van de Grift b.v. toneel voor Weense Operette en Lustiger Abend. De dagelijkse wereld bij de firma Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan be staat doorgaans uit stenen, zand en cement. In Soest en in de wijde omgeving ver rijzen huizen, kantoorgebouwen, opleiding/congrescentra, flatgebouwen en an dersoortige woon-, werk- en leefruimten, naast of op elkaar, welke door de firma V.d. Grift zijn ontwikkeld. Wie ooit in de verste verte gedacht zou hebben aan de metamorfose die dit overbekende bouwbedrijf eens zou ondergaan, en die zou leiden tot het ""Theater Van de Grift", moet direct daarna aan zichzelf zijn gaan twijfelen..... En toch is het min of meer gebeurd. Tijdens de Oostenrijkse Week is de fraaie, nieuwe hal het toneel van zang, dans en louter vrolijkheid. Hoe dat plaats kon vinden is een verhaal apart. Theater. Een paar maanden geleden ontstond bij de bestuurderen van de beide winke liersverenigingen in Soest-Zuid de ge dachte om naast de gebruikelijke bra derie die jaarlijks duizenden mensen op de been brengt, een aantal andere zaken op touw te zetten. Dat dit zou moeten gebeuren in het kader van een Oosten rijkse Week mag inmiddels wijd en zijd bekend zijn. De promotiecommissie van de winkeliersclub heeft een heuse tenor in de gelederen, die niet alleen ferm zingt, maar tevens voorzitter is van de koorvereniging "De Gooise Operet te". Het was niet moeilijk om hem en de vereniging enthousiast te krijgen voor een optreden in Soest samen met het Delfts Promenade Orkest. Een echte Weense operette-avond waar de lief hebbers van Strauss en Lehar volop aan hun trekken zouden kunnen komen. Maar waar? Voor die vraag kreeg de steller tien punten. In heel Soest-Zuid is geen gebouw of ruimte te vinden, die ook maar enigszins aan een concertzaal doet denken. Niet voor één gat te van gen ging men op stap, probeerde men ergens een grote tent geplaats te krij gen, totdat de nieuwe hal van de firma V.d. Grift op iemands netvlies ver scheen. Waar ooit mensen als Van Asch en beheerders van sporthallen hun lo- caliteiten ter beschikking stelden voor carnavalsfeesten en Prom-concerten, was het idee om de hal van Van de Grift om te bouwen tot concertzaal toch ze ker zo gek nog niet. Maar wat zouden de bouwers er zelf van vinden? Dat viel even mee. Bij Van de Grift houden ze wel van theater. Twee feesten Twee man sterk stapte men richting Ferdinand Huycklaan. Later met de heer V.d. Grift erover napratend, rap porteert hij: "Ik stond best gek te kij ken, maar niet zo lang, want ik vond de gedachte alleen al zo leuk, dat ik er voor ik er erg in had, middenin zat. In ge dachten liep ik af te breken en op te bouwen en ik geloof dat ik al verder was dan de beide heren zelf. Ik schetste het podium, bedacht de plaats voor de gar derobe en ik hóórde "Zwei Herzen in Dreivierteltakt". Het leek me prima, en zo is de bal gaan rollen". Maar met de hal alleen was men er nog niet. Wie een koor van vijftig zangers en zangeressen laat zingen met begelei ding van een geroutineerd Promenade- orkest dat daarvoor zelfs helemaal uit Delft moet komen, kan op de vingers van één hand niet uitrekenen wat dat al lemaal kost. Er moet gereisd worden, maar ook gerepeteerd, en wat te den ken van de kostumering, de aankleding van de hal/concertzaal, het toneel, het decor en de lunchpaketten? Dat moet allemaal komen uit de opbrengst van de toegangskaarten. De zaal wordt zo in gericht dat er een kleine vierhonderd man in kan, gezeten aan lange tafels met een gezellig glaasje wijn erbij. Zowel de donderdagavond als de zaterdagavond worden beslist uitermate gezellige hap penings. Hartje-Zuid-mensen denken dóór: "Als je die hal toch ombouwt, kan er misschien nog een tweede avond bij. Een andere, voor een ander publiek, dat van een vrolijk, bruisend, dansend feestje houdt". Ook dét gaat gebeuren. Conny Vink Het is niet zo moeilijk voor te stellen hoe een sprankelende avond met me dewerking van onder andere Conny Vink eruit zal zien. Een artieste met zo veel ervaring heeft geen moeite met een "lustig": Oostenrijks reportoire. De heer Van de Grift weer: "Ik vind het prima, ze gaan hun gang maar". En toen ze uitgerekend waren (want ook die avond moet natuurlijk dicht zitten), kwamen ze terug en beloofden me plechtig dat ze de zondag erop alles weer netjes in de oude staat terug zou den brengen, want maandag heb ik die hal weer nodig en gaan we over tot de bouw-orde van elke dag, nietwaar?" Maar eerst zal het zaterdagavond nog volop feest zijn, met Jay Delmore, Jac- queline, de "Lustigen Hollander, de D.I-formation en Conny Vink. Er is dansen tot één uur 's nachts, en wie van zo'n Oostenrijks avondje uit houdt, heeft nu de kaartjes al in de tas zitten. Maandag 15 september is de firma V.d. Grift weer concertgebouw af. Velen zullen het bedrijf uiterst dankbaar zijn voor de sympathieke medewerking. m.m. v. het Delfts Promenade Orkest in het kader van de "Hartje-Zuid Oostenrijkweek" te verzorgen door de Gooise Operette op donderdagavond 11 september in Soest 1.) Einzugsmarsch/Johann Strauss Jr. DPO./KoorG.O. 2.Gern hab' ich die Frau'n geküsst/Lehar Solist Dick Koblens /DPO 3.Vilja-Lied/Franz Lehar 4Rosen aus dem Süden./Joh. Strauss Jr. 5.Auf der Heide Blüh'n die letzten Rosen/Robert Stolz 6.) Du solist der Kaiser meiner Seele sein/Robert Stolz 7.Lippen schweigen/Frans Lehar Soliste Marianne van Dolen /DPO en koor G.O. DPO Solist Henk van de Hesseweg/ DPO Soliste Tiny Koopmanschap DPO Solisten Tiny Koopmanschap en Ton Kaljee/DPO DPO 8.Leichtes Blut-Polka schnell/Joh. Strauss 9.Grüss' mir mein Wien/Franz Lehar Solist Ton Kaljee/DPO 10.Mein Herr Marquis/Joh. Strauss Jr. Soliste Marianne van Dolen/ DPO en Koor G.O. Pauze 11.) Wiener Melange Marianne van Dolen, Henk v.d. Hesseweg, Ton Kaljee en Dick Koblens. Aan de piano: Hans C. Janssen. Koor GO. 12.) Finale 2e bedrijf 'Die Fledermaus'/Solisten: Marianne van Dolen, Johann Strauss Jr. 13.Auf Ferienreise - Polka Schnell/ Josef Strauss 14.) Schenkt man sich Rosen in Tirol/ Carl Zeiler 15. lm Krapfenwaldl - Polka/Joh. Strauss DPO Tiny Koopmanschap, Henk van de Hesseweg, Wim Joosten en Ton Kaljee. Piano: Hans C. Jans sen en koor G.O. DPO SolistenTiny Koopmanschap en Dick Koblens/DPO en Koor GO 16.Dunkelrote Rosen/Carl Millöcker 17.Spiel auf deiner Geige/Robert Stolz 18.Radetzky Marsch/Joh. Strauss Sr. 19.Wer uns getraut/Joh. Strauss Jr. 20.lm weissen Rössl, koorselectie/ Bernatzki Het Delfts Promenade Orkest staat o.l.v. Wil de Regt PresentatieRobert Bon Algehele leiding en regiedirigent Hans C. Janssen Solist Ton Kaljee/DPO Soliste Marianne van Dolen/DPO DPO Solisten: Marianne van Dolen en Henk van de Hesseweg/DPO en Koor GO DPO en Koor GO MODE S. A. M. VAN WELZENIS-DE GOEDE Soesterbergsestraat 39A 3768 EK Soest - Tel.: 02155-10706 Volgens afspraak Bij verhindering binnen 24 uur afbellen. Op donderdagavond 11 september a.s., om ca. 20.15 uur is het zover! Dan zal in de tot Oostenrijkse concertzaal omge toverde hal van de heer G.W. v.d. Grift aan de Ferdinand Huycklaan het melo dieuze geweld losbarsten. Dan zullen uit 55 geschoolde zangerskelen en 40 strijk-, koper-, hout- en slaginstrumen ten de operetteklanken over de hoofden van de honderden toeschou wers uitgestrooid worden. Maar liefst twee maal drie kwartier lang, vanaf een podium met een oppervlakte van maar liefst 90 vierkante meter! De uitvoeren den zijn de Gooise Operette en het Delfts Promenade Orkest. 20 Jaar Gooise Operette De koorleden van de Gooise Operette en de musici van hpt Delfts Promenade Orkest zijn geen onbekenden van el kaar. Samen hebben zij, in april j.1., ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Gooise Operette, een spranke lend jubileumconcert gegeven in thea ter "3 in 1" in Huizen. Dirigenten, zan gers en musici waren na afloop unaniem van mening dat een dergelijk optreden voor herhaling vatbaar zou zijn. Dat dit moment al zo spoedig zou aantreden, heeft niemand toen kunnen denken en durven hopen. De vreugde en het enthousiasme over het hernieuwde gezamenlijke optreden zijn bijzonder groot. Tijdens de repeti ties wordt keihard gewerkt. Alle ele menten om er aanstonds, hier in Soest, een feestelijke Oostenrijks-Weense happening van te maken, zijn voorhan den. Lehar, Strauss, Stolz Op het programma, dat in de Soester Courant van 20 augustus j.1. volledig werd afgedrukt, prijken prachtige koormelodieën, meeslepende orkest- Leerdammer, Maaslander en Barselle. "De Kaasspecialist" op de Zuidprome nade heeft een stadsomroeper op de fiets ingehuurd. Trappend en roepend slingert hij zich een weg door de aanlig gende buurten heen en deelt waarde bonnen uit. Die geven in de winkel, ge durende de hele Oostenrijkse Week, recht op een korting van 50 cent per pond kaas van de volgende soorten: Tijdens de braderie leert de Kaasspe cialist u door middel van smakelijke de monstraties wat u allemaal met kaas kunt doen als u eens lekker wilt combi neren. Plakjes, stukjes of hompen uit de vuistjes derhalve, en handen uit de mouwen! "Aan die schone, blauwe Eem"... Al blazend dobberen tussen de Grote en de Kleine Melm, het 'Kruukje' wellicht onder handbereik...Zo zal het niet gaan. Een nog vrij jong, plesant spelend orkest dat al eerder in Zuid van wanten wist. Ze komen voort uit de muzikale P. V. O. -families, en ze voeren u mee naar het hoogge bergte. Ze zien eruit als mannen die er net vandaan komen. Maar ze zijn en blijven rasechte Soesters. Overal en nergens tijdens de braderie. Spelen polka's en walsen, en het is ontroerend goed Oostenrijks. stukken, soli, duetten en ensembles van komponisten die, evenals goede wijn, geen krans behoeven. Strauss, Stolz, Lehar, Millöcker, Zeiler, Bernatzki: Samen dragen zij in dit gevariëerde pro gramma een selectie aan van hun mooi ste en meest geliefde melodieën. Samen vormen deze melodieën een afspiege ling van het totale operette-gebeuren, waarin weemoed, afscheid, intrige, lief de en humor met elkaar om de eerste plaats strijden. Doch, waarin de vreug de altijd overheerst en het weerzien al tijd gelukkig is. Ware operette-liefhebbers weten dit al les allang. Toch smullen zij er iedere keer weer van. Zij zullen op 11 septem ber a.s. zéker naar de V.d. Grift-hal stromen. Zij die nieuwsgierig zijn ge worden en graag eens (life) kennis wil len maken met een operette-feest, mo gen de nu, en dan nog wel op eigen ter rein, aan hen aangeboden gelegenheid eigenlijk niet aan hun neus voorbij laten gaan. Delft Promenade Orkest De historie van het Delfts Promenade Orkest gaat terug tot het jaar 1946. On der leiding van de huidige dirigent Wil de Regt zijn de muzikale prestaties op een hoog niveau gebracht. Het orkest treedt regelmatig op allerlei podia op en heeft met zijn traditionele Nieuwjaars concert een reputatie opgebouwd, die zonder meer toegeschreven mag wor den aan de professionele wijze waarop Wil de Regt muzikaliteit, motivatie, discipline en geestdriftige muziekbeoe fening tot een homogeen geheel heeft weten te smeden. En verder nog Samen gaan ze er iets leuks van maken, hier in Soest, in de V.d. Grifthal, de koorleden van de Gooise Operette en de musici van het Delfts Promenade Orkest. Ook de sopranen Marianne van Dolen en Tiny Koopmanschap, de te noren Henk v.d. Hesseweg en Dick Ko blens (uit Soest) en de beide baritons Wim Joosten en Ton Kaljee staan te po pelen om aan dit veelbelovende con cert, in soli en duetten, hun medewer king te verlenen. Vermeldenswaard is zeker de naam van Robert Bon, die zijn acteertalenten en zijn humorrijke woordkunst tijdens de presentatie van het programma zal kunnen botvieren. Hans C. Jansen, dirigent van de Gooise Operette, musicoloog, leraar aan (o.a.) de Muziekschool in Soest, pianobege leider en wat al niet meer, is de muzikale duizendpoot onder wiens regie en alge hele leiding het Weens-Oostenrijks muziekevenement zich op 11 septem ber a.s. gaat afspelen. Dat onze popu laire en alom gewaardeerde ziekenom roep, de A.R.O.S., op locatie is om het programma op te nemen en technische assistentie te verlenen, zal niemand ver bazen. Elders in dit blad wordt hierover bericht. Nu zijn er nog kaarten bij de Raboban- ken, de Soester Courant en bij enkele Hartje-Zuid-winkeliers verkrijgbaar. Wacht u niet langer, want dan komt u wellicht te laat. Het concert, waarvoor de toegangsprijs 15,bedraagt, be gint op donderdagavond 11 september om ca. 20.15 uur (zaal open om 19.00 uur). Inlichtingen: D. Koblens, tel: 15417. Wien, Wien, nur du al lein Wie kent haar niet, de dartele, de vro lijke, de opzwepende troubadour van de gezelligheid. Conny Vink, die samen met haar en on ze dorpsgenoot Jay Delmore zal zorgen voor een Oostenrijks avondje-uit dat zal klinken als een klok! Cup, bekend van Radio en T.V. met nummers als 'Never Give in' en 'Oh What A Night'. En zegt Iwan Rebroff u misschien iets....? Jay, zingt, persifleert en presenteert vanavond. De D.I. Formation Nationaal en internationaal een grote! U maakt kennis met Silvio Mosele, Frans Teileman, Sylvia de Bock, Jan Willem v.d. Graaf, René Vissers en Jan Roozenburg. Ze klinken als een 'big band', ze begeleiden, en zijn er om te horen én te zien Die lustigen Hollander Gezelligheid troef. Op en top Bergen- land. U doet uw ogen maar dicht en u bent er! Jacqueline Afgestudeerd aan het Arnhemse Con servatorium in 1985. Virtuoos trompet spelend, adembenemend zuiver en be wonderenswaardig muzikaal. Een uniek solo-optreden waar u even lekker voor moet gaan zitten. Conny Vink - vanavond op de Oosten rijkse toer.... Maar ze zijn niet alleen: Jacqueline is er met haar fameuze trompetsoli, een super muzikale vedette die ook ademloos luisterend aan haar voeten krijgt. Die lustigen Hollander zullen u Holland doen vergeten en u meenemen naar berg en dal, naar het land 'von den son- nigen Höhen'.... Voor de dansende en swingende noot kunt u rekenen op het Dans- en Show orkest 'D.I. Formation'. Veelzijdigheid troef en een grote, inter nationale ervaring staat borg voor een uitgebreid repertoire dat jong en ouder een avond zal bezorgen die Soest lang zal heugen Jay Delmore Presentator en zanger. In 1980 lid van het Nederlandse team voor de Knokke aV belmore Danscentrum Slingerland werkt zater dagavond aanstaande belangeloos mee aan de Lustiger Wiener Abend "Ein Abend mit Vink" bij V.d. Grift in de hal aan de Ferdinand Huycklaan. Een se lect team zal een puike Weense wals- demonstratie verzorgen op het podium dat 7 x 12,5 meter ruimte biedt. Een lust voor het oog en het oor. De formation-teams van Slingerland zijn tot ver over onze grenzen bekend. Tijdens de Wereldkampioenschappen, Demonstratie Weense Walsen door een team van danscentrum Slingerland vorig jaar gehouden in Berlijn, werd een derde plaats bereikt, hetgeen als een uitzonderlijk goede prestatie mag wor den aangemerkt. Slingerland is overal actief. Elders in deze krant merkt u ze ook op bij Eb Kareisen voor de deur. Tijdens de braderie showen ze daar, hip dansend, sportkleding onder aanvoe ring van Frank Masmeijer. Slingerland, gracieus en sportief. Al vele jaren. In de buurt van Reisburo Gerth, hoek Korte Ossendam/Soesterbergsestraat wordt op een kunst-langlaufbaantje on der auspiciën van Reisburo Gerth "ge lopen" of "gesleden" om de Hartje- Zuid-Wisselbokaal. Bovendien zijn er een paar langlauf- ski-lessen bij Otto Zoetelief in Soester- berg te winnen. Tijdens de Braderie kunt u de lange lat ten onderbinden en proberen die wis selbeker tot de uwe te maken. Alle attri buten liggen voor u klaar. Gerth heeft er voor gezorgd in samenwerking met Otto Zoetelief. Wie zich nu alvast wil opgeven voor een van de "games" tijdens de braderie, want alleen dan is de langlaufbaan ter beschikking, kan terecht bij Reisbureau Gerth. Volgend jaar, nemen wij aan, zal Gerth opnieuw de baan uit laten leggen, want hoe moet het anders met die Wisselbo kaal. Weet u dat alvast voor 1987. Zwitserse Week??? I U v-eet het W** l bij ONS Soesterbergsestraat 57 - 3768 EB Soest - Tel. 02155-13109 KOOAKKWAunrrs i CONTKX£ NETWERK j ^alléén mg —m Van Oosten fotografieVlegenover "gnST nieuwe winkels in Soest Zuid. ES Soesterbergsestraat BIJ ONö foto's. bVtjv'en i" e' 3 genW'®' 016 gestuurd- ongeil WmVOoóxed"^enbUS' maandag"3 4 UUt 96 rêifln. 'Geldt dus niet voor nabestellingen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 8