Amsterdam klaar voor de Olympische Spelen 1992 NADERT 7%^ E Twee Nederlandse donateurs naar Lausanne Olympisc loterij met een half miljoen aan prijzen Donateurscampagne succesvol van start Donateurskaart met naam en lotnummer 'sterdam 1992 DONATEURS KAART Prijzenpakket Amsterdam 1992 WOEh SoV< naar Eem1 Ren der< cros huiz Fra dooi Extra werkgelegenheid Wat kost dat? Amsterdam is er klaar voor 1928 Succesvol WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1986. SOESTER COURANT PAGINA 16 Het gaat ons allemaal aan V< De foto toont hoe de eerste hoofdprijs als speciale bestelling door een helicopter bij het gebouw van de Stichting Olympische Spelen 1992 wordt afgeleverd. Uit de vele tienduizenden Olympische donateurs worden er twee geloot, die als gast van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam '92 mee reizen naar Lausanne als lid van de officiële delegatie. Zij zullen daar op 17 oktober a.s., als het IOC definitief beslist waar in 1992 de Olympische Spelen plaats vinden, de Nederlandse bevolking vertegenwoordigen, die zo enthousiast achter de Amsterdamse kandi datuur staat. Wie meedoet aan de Olympische donateursaktie en 19,92 betaalt, ontvangt een persoonlijke donateurskaart voorzien van een lotnummer. Met hun lotnummer dingen de donateurs mee naar één van de vele fantastische prijzen in de Olympische loterij. Het prijzen festival vertegenwoordigt een waarde van circa een half miljoen gulden. General Motors Nederland BV: 3 Opeis Kadett Sport. Philips: 20 kleurentelevisies en 10 videorecorders. KLM: 5 vliegreizen voor twee per sonen. IBM Nederland BV: 5 personal computers. IKEA: 5 lederen bankstellen elk bestaande uit een tweezits en een driezits bank. Vroom en Dreesmann: 50 te goedbonnen met elk een waarde van 500,-. ESSO Nederland BV: 500 au- to-onderhoudspakketten met elk een waarde van 20,-. Nederlandse Middenstands- bank (NMB): 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. RABO bank: 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. Algemene Bank Nederland (ABN): 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. Postbank: 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. AIVIHO bank: 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. VVV Amsterdam: 30 geheel ver zorgde wekends in Amsterdam, in samenwerking met diverse 1e klas hotels. AEG Nederland: 3 vaatwasma- chines en 2 automatische wasma chines. KODAK: 15 fotocamera's. kleinbeeld compact G.W.K. Grenswisselkantoren: 5 spaarbankboekjes met elk een in leg van 1.000,-. Van Moppes Diamant: 1 goud gele hanger (14 karaats) met bril jant (0.20) en 25 goud/zilveren Olympische spelden. Perry Sport: 50 tegoedbonnen met elk een waarde van 100,-. Lorus Quartz: 25 moderne quartz-horloges, technisch gecom bineerd met klassieke wijzers, elk t.w.v. 99,-. Shell Nederland: 10 benzine waardebonnen met elk een waar de van f 500,-. Polygram Nederland BV: 250 langspeelplaten, populair of klas siek. Tempo Print: 50 Olympische Spelen joggingpakken. De Lucht Wegrestaurants Auto snelweg A2 en A50: 10 diners la carte voor elk 4 personen. Stichting Nationale Platenbon: 100 platenbonnen ter waarde van elk 25,-. Advideo Benelux BV: 100 PDM chrome tape videobanden. Verenigde Spaarbank: 1 spaar bankboekje met een inleg van 1.992,-. Heineken Nederland BV: 2 di ners voor 6 personen in Hotel l'Eu- rope Amsterdam. Postiljon Motels: 5 fietsweek ends voor 2 personen. A.C. Wegrestaurants: 5 diners voor elk 4 personen. Gazelle: 2 fietsen. Sprookjespark de Efteling: seizoens-abonnementen voor persoon. Rick's Brugrestaurant: 4 delica tessen buffetten elk voor 2 perso nen. 100 Olympische sweatshirts. 100 metalen ballpoints met in gebouwd quartzklokje. Het bestuur van de Stichting Olym pische Spelen '92 zal, als Amster dam de Olympische Spelen krijgt toegewezen, het volledige dona teursadressenbestand aan het orga nisatiecomité van de Spelen over dragen. Op deze donateurs zal in een later stadium zeker een beroep worden gedaan vöör alle mogelijke vormen van medewerking, terwijl zij daarnaast regelmatig op de hoogte worden gehouden van de ontwikkelingen. Behalve het zichtbaar maken van de grote betrokkenheid en het enthou siasme om de Spelen in Amster dam te kunnen organiseren, ver wacht de directie van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam '92 met vele particuliere donaties 19,92 de 13 miljoen gulden te kunnen volmaken die zij in totaal nodig heeft om Amsterdam opti maal te kunnen voorbereiden voor de slotpresentatiè op vrijdag 17 ok tober a.s. p Verkoop door 't hele land van Olympische artikelen en kleding, veilingen zoals op 26 sep tember de Olympische veiling bij Christie's en vele spontane giften brengen elke dag die be nodigde 13 miljoen dichterbij. Op 27 augustus is de nationa le donateurscampagne, waar aan een Olympische loterij is verbonden, met succes van start gegaan. In totaal werden 2,5 miljoen folders met als motto „Geef Olympisch Amsterdam 19,92 en win een Opel Kadett" in Nederland verspreid over 15.000 distributiepunten. Deze folders, voorzien van een malige machtigingsformulieren voor bank en postbank, zijn be schikbaar bij: De Postkantoren. Kantoren ABN Bank. Kantoren AMRO Bank. Kantoren Rabobank. Kantoren NMB. Verenigde Spaarbank-kantoren. Grenswisselkantoren. Esso Benzinestations. Perry Sport winkels. Vroom Dreesmann. Ikea filialen. Opel/Riva dealers. AC Wegrestaurants. Rick's Wegrestaurants. Wegrestaurants de Lucht. Postiljon Hotels. WV Amsterdam. Kamer van Koophandel Amster dam. AKO, Bruna en Boekeliers boe kenwinkels. Restaurants, hotels en bioscopen in Amsterdam. Bedrijfsleven enthousiast Door het meewerken aan de dis tributie van folder- en promotie materiaal heeft het Nederlandse bedrijfsleven opnieuw haar en thousiasme voor de kandidatuur van Amsterdam voor de Olympi sche Spelen '92 getoond. Tevens heeft zij gezamenlijk een fantas tisch prijzenpakket voor de Olym pische loterij ter beschikking ge steld. Bovendien heeft een aantal be drijven, grotendeels belangeloos, meegewerkt aan de ontwikkeling en produktie van het promotie- en foldermateriaal, waarvoor speciale dank aan RAET Softwa re Computer Services, TEN KLEI SPECIALS BV, LIJWCO Gro ningen, MAILPOINT Internatio nal, MoDoVanGelder, DICO- DRUK, VAN MEURS Golfkarton- fabrieken, NEVE Grafische Re- produktie-onderneming, BRAN- CART Enveloppen en MULDER Holland BV. Tegen donatie van 19,92 ontvangt men een Olympische dona teurskaart met naam en lotnummer. Als de Spelen naar Amster dam komen, geeft de donateurskaart een reductiewaarde van 19,92 op een Olympisch evenement. Iedere donateur doet in ieder geval met het lotnummer op de kaart nu al mee aan een grootse Olympische loterij, met prijzen ter waarde van ruim een half miljoen gulden. De donateurskaart, uitgevoerd als een creditcard, waarin naam en lotnum mer worden gepreegd, wordt de donateurs binnen tien dagen na ont vangst van girobetaalkaart, bankcheque, eurocheque of het éénmalige machtigingsformulier, toegezonden. Alle gegevens van de donateurs worden in de computer verwerkt. Op 9 oktober, zal onder toezicht van de notaris de trekking van de prijzen worden verricht. Op 15 oktober wordt de uitslag gepubliceerd in een aantal landelijke dagbladen. Prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Bank eenmalige machtiging (in te vullen in blokletters en opsturen aan Stichting Olympische Spelen A'dam 1992. Antwoordnummer 1992, 6400 VB Heerlen). ondergetekende postcode woonplaats bankrekeningnummer verleent hierbij eenmalig machtiging aan de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 om van zijn/haar bovengenoemde rekening een bedrag groot f 19,92 (negentien gulden en tweeèn- negentig cent) af te schrijven waarna aan hem/haar de donateurskaart van de Stichting Olympi sche Spelen (met lotnummer) zal worden toegezonden. handtekening Toeslemming Staatssecretaris van Justitie onder nummer l .0 860/082/159 d d 05-08-1986 Drukk i Het was volleyhall' tisch alle flink op lo eerste dat Stam 3 en Co-Stam 2 plaats in 6 visieteam! we SoVoCi uit VInkev van de eig eerste her haalde na ste prijs tenslotte v Al de vol eerste oef selectie va SoVoCo-S De traine SoVoCo-S gebreid voor de te een druk damestea strijd teg' mend sei divisie. N met 3-0 1 daaropvo SoVoCo 3 de lijn de Barnevel' om te ziet team nu met tal v; Soester p] Zaterdag Montfoor rig seizot één punt den, zoda hoog gesp Direkt na ook Forti vinden en maar na Claudia 1 faamde c stand geli De Eemv tiatief, w was Wille genstandi stand op Fortis bc dermaal tegenstar correct g< I -lebow i Zaterdaf grote crc verreder was ook die reed Tn de ee senaar a ook de eerste af was het na een sl ders als kwam. C gevecht vast te 1 volle ze1 als eerst In de de zes rijd viel en bocht m Wassent de eerst meer af: de final start. H dag. Die rondes. de twee* de ande behield hield hi 50 mete de boch kwam b goede d' dag rijf waar d( verrede I Rer Zaterd: reden Hester geen c ingescl 1900 cc Hierin deel. l keer d weid r dan oo had zi; eerste kreeg moest plaats De twi Franc King i in. Hf eindig finish vast. Zater Heste Flam start cross Niet alleen het Nederlandse sportle ven zal door de komst van de Olym pische spelen zeer gestimuleerd wor den, ook voor onze economie zal de komst van het evenement een sterke impuls betekenen. Het Nederlands Economisch Instituut heeft berekend dat de Spelen een toename van de werkgelegenheid te zien zullen geven van bijna 32.000 manjaren. De bouw, horeca, cultuur, zakelijke dienstverle ning en telecommunicatie worden genoemd als de gebieden die van de spelen zullen profiteren. En niet te vergeten al die bedrijven die werk zaam zijn in de toeristische sector, want van de tienduizenden bezoe kers die op de Spelen afkomen zul len velen na afloop van het evene ment Nederland nog eens wat nader willen leren kennen. Allemaal mooi en aardig zal menig nuchtere Nederlander nu zeggen, maar het kost ook het een en ander en lopen we daar geen grote risico's mee? Een terechte vraag. De Stich ting Olympische Spelen Amsterdam 1992 heeft de inkomsten (TV-rechten, kaartverkoop, sponsoring) behou dend en de uitgaven zeer ruim gecal culeerd. Zij is tot de conclusie geko men dat het mogelijk is de Spelen te organiseren, zonder dat het de Ne derlander een cent zal kosten. Men rekent zelfs op een kleine winst. De gemeente Amsterdam en de rege ring hebben hun fiat aan de financië le opzet gegeven, na alles nauwkeu rig te hebben gecontroleerd om later niet voor onaangename verrassingen te worden geplaatst. De leden van het Internationaal Olympisch Comité die Amsterdam bezochten waren ook zonder uitzondering onder de indruk van de zorg en de grondigheid waar mee Amsterdam dat belangrijke as pect van de spelen had bekeken. Het kan niet genoeg benadrukt wor den dat Amsterdam al zoveel accom modaties hééft. Die moeten alleen worden aangepast ep uitgebreid, zo als de Bosbaan, het hockeystadion in Amstelveen eri de' schietbaan in Bid- dinghufzen. Vrijwel alle bïnnenspor- ten kunnen worden gehuisvest in één enorm complex, dat van de RAI, een unieke situatie die nog nimmer in de Olympische geschiedenis is voorgekomen. Gebouwd moet worden een nieuw Olympisch Stadion (waar Amster dam trouwens toch hard aan toe was), een media-centrum en een Olympisch Dorp. Dat laatste zal ver rijzen in het tuinbouwgebied Sloten, dat door Amsterdam toch al voor woningbouw was aangewezen en nu versneld zal worden gerealiseerd. Na afloop van de Spelen komen de wo ningen ten goede aan de bewoners van de hoofdstad. Dus geen duur dorp voor maar 2 weken Olympische Spelen, maar na de Spelen een ge zellige woonwijk voor de Amster dammers. Een kleine zestig jaar geleden, in 1928, had Amsterdam eveneens de Olympische spelen binnen haar poorten. Die Spelen staan in de ge schiedenis bekend als een van de meest succesvolle. Ze waren zeer vriendelijk van sfeer en gespeend van overdrevenheid, chauvinisme en incidenten. Amsterdam had in '28 de primeur van het Olympisch vuur, van vrouwenatletiek en gymnastiek; de stad gaf het voorbeeld voor de Spelen die erna kwamen. De Britse sport-official Philip Noel-Bakker, die later de Nobelprijs voor de vrede zou krijgen, schreef bij die gelegenheid: „Het succes van de Spelen Amster dam 1928 verzekert voor eens en altijd de toekomst van de Olympi sche Spelen". Maar men verzekert natuurlijk niets voor altijd. De Spelen zijn weer in moeilijk vaarwater ge raakt. De problemen rond Mos- kou-1980 en Los Angeles-1984 zullen velen nog helder voor de geest staan. Nederland, met zijn uitsteken de connecties over de hele wereld, kan de Olympische beweging weder om tot rustpunt én tot inspiratiebron dienen. Amsterdam hééft het Olym pisch Vuur, in 1928 en nu. ORDT DE VONK EEN VLAM? Koninklijke belangstelling voorAmsterdam 1992": kroonprins Willem-Alexander laat zich een sweatshirt aanmeten door de oud-Olympiërs Anton Geesink en Fanny Blankers-Koen. Amsterdam kromt de rug voor de eindsprint. Over enkele weken is het zo ver. Op 17 oktober zullen de leden van het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne uitmaken welke stad de Olympische Spelen van 1992 mag organiseren. Nog nooit in de Olympische historie is de strijd om de organisatie van de Spelen zo spannend geweest. Naast Amsterdam proberen ook Barcelona, Belgrado, Bir- mingham, Brisbane en Parijs de Spelen binnen te slepen. Van dat zestal lijken Amsterdam, Barcelona en Parijs de beste papieren te hebben, maar vermoedelijk zal pas de slotpresentatie van de kandida ten in Lausanne, van beslissende betekenis zijn. Amsterdam zet alles op alles om daar uitstekend voor de dag te komen. Zijn de Olympische Spelen een zaak van Amsterdam en heeft de rest van Nederland er eigenlijk weinig mee te maken? Er zijn nog altijd mensen die dat denken. Ten onrechté. Piet Kranenberg, voorzitter van het Comité Fondsenwer ving Olympische spelen, zegt daar dit over: „De Olympische Spelen zijn een gigantisch project, dat raakt het hele land, zeker een klein land als het onze. Het is Amsterdam én Nederland waarop de schijnwerper wordt gezet. Het gaat ons allemaal aan". Als Amsterdam de Spelen krijgt, worden de meeste wedstrijden in en om de hoofdstad gehouden. Dat is internationaal gezien ook het sterke punt van de Amsterdamse kandidatuur: de compacte Spelen, niet veel reistijd tussen de verschillende wedstrijdplaatsen. Het toonaangevende Franse sportblad l'Equipe roemt de Amsterdamse kandidatuur om die reden (en ook om het feit dat de financiële basis voor de organisatie van de Spelen zo solide is). Anderzijds heeft de Stichting'OlVmpische spelen Amsterdam 1992 een aantal wedstrijd plaatsen buiten de hoofdstad gekozen. Zo zal er gezeild worden op het IJsselmeer bij Medemblik, de lokaties voor het wielrennen zijn Alkmaar (baan). Zeeland (ploegentijdrit) en Zuid-Limburg (individuele wegwedstrijd). Het schie ten is toegewezen aan Biddinghuizen (Flevoland), de voorwedstrijden boksen zullen plaatsvinden in Rotterdam, een deel van het handbal in Den Haag, een deel van de paardesport bij Ede, het waterpolo, gewichtheffen en een deel van van het voetbal in Utrecht. Verder zal er ook worden gevoetbald in Eindho ven en Rotterdam. Er is dus wel degelijk een zekere spreiding, die niets afdoet aan het compactheidsmodel, omdat de reistijden dankzij het voortref felijke wegennet toch kort blijven, zeker vergeleken bij wat de andere kandidaten te bieden hebben.

Soester Courant | 1986 | | pagina 16