s Foxboro geeft 250 medewerkers computer in bruikleen Loco-Burgemeester Plomp opent vrijdagavond Braderie scliocigiakcr Pranalogisch Kerkgenootschap protesteert tegen 'commerciële verkoop' Artishockgebouw Gezocht: 'n vijfhonderd ganzeveren! j d 'Oude Enghe j Ballonvaarders aan de grond WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Oostenrijkse Week in Zuid in volle gang WWWWWVAAA. 'Illegaal gebruik wordt gelegaliseerd Meerderheid van de raad eens met verhuur van gemeentegrond Duivehok 'Nonnen draaien zich in hun graf om' Gemeentebestuur stelt commissie Ouderenbeleid in s.w.o.s. BAR EETCAFE Jongveekeuring in Bunschoten Actiedag/braderie Van Weedestraat Jas gestolen Gemeenteraadsvergadering donderdag 18 september De heer D. Wielinga, medewerker van Foxboro, heeft vrijdagmiddag j.I. een levensechte PC - "personal compu ter" - in ontvangst mogen nemen uit handen van de heer S.T. van den Deyssel, algemeen directeur van het bedrijf aan de Koningsweg in Soest. De heer Wielinga was de eerste van maar liefst 250 personeelsleden van Foxboro, die in de komende tijd een plaatsje moeten vinden voor de mo derne apparatuur. Foxboro speelt met deze activiteit op een opmerkelijke manier in op de ont wikkelingen binnen het bedrijf, dat mo menteel een omschakeling doormaakt waarbij de nadruk minder op de pro- duktie en meer op software en verkoop komt te liggen. Enerzijds houdt dat in dat medewerkers uit de produktiesec- tor moeten afvloeien, anderzijds bete kent het dat Foxboro meer werkgele genheid biedt voor hooggeschoolde medewerkers. Het bedrijf wordt mede daardoor meer "software oriented". Om ook de medewerkers de gelegen heid te geven aan deze ontwikkeling deel te nemen en het gebruik van de computer te stimuleren, heeft Foxboro 250 PC's aangeschaft van het bekende e De heer Van den Dijssel overhan digt de computer aan de heer Wielinga. computerbedrijf Genisys uit Alkmaar. Deze worden aan de medewerkers - die zich daarvoor vrijwillig konden opge ven - in bruikleen gegeven voor een be drag van 75 per maand. Foxboro beschikt over een uistekend geoutilleerd opleidingscentrum, waar intern ook een bijdrage wordt geleverd aan deze bijzondere vorm van compu tergebruik en de toepassing van moder ne automatiseringsmethoden. Het is deze week van alle kanten op ons af gekomen: het feestgedruis in Zuid waar de grote Oostenrijkse week afge lopen maandag van start is gegaan. Met de verschijning van de extra-editie van de Soester Courant werd een reeks ak- ties en feestelijkheden ingeluid, die nog lang zullen naklinken, lijkt ons zo. De winkeliers in Zuid organiseren al voor de negende keer in successie de inmid dels niet weer weg te denken Braderie op vrijdagavond. Die begint dit jaar om 18.00 uur en zal worden geopend door Loco-Burgemeester Drs. G.W.A.G.W. Plomp, die daartoe, gezeten in een ori ginele Weense 'Fiaker' met een stel paarden ervoor, de Soesterbergsestraat zal ingalopperen. Hij wordt vergezeld van de voorzitter van de Winkeliersver eniging van de ondernemers op de Zuidpromenade, de heer B. Hovestad. Bij aankomst bij het centrale podium, zal het gezelschap worden ontvangen door Dick Passchier en de voorzitter van de andere winkeliersvereniging, die van de winkeliers op en om de Soes terbergsestraat, de heer H. Meijering. Een Oostenrijkse koebel zal de avond inluiden. Meer dan 100 kramen staan dan opgesteld langs de Soesterbergse straat en op de Zuidpromenade. Het bekende jolige gebeuren zal officieel tot uur duren. Alle aktiviteiten, van het Hoge Rad tot en met het fotograferen- met-koe-bij-Van Oosten toe, in de spe ciale Oostenrijkse Weekkrant, die u zé ker bewaard zult hebben! U kunt aan veel zaken meedoen, prijzen winnen en veel voordeel halen. Het programma is, zowel voor jong als voor oud, zó geva rieerd, dat er voor iedereen wel iets te beleven valt. We verwachten dan ook dat tijdens de rest van deze week heel Soest in Zuid te vinden zal zijn. Morgen Operette Een legertje van harde werkers en werksters is al van zondagavond afdruk bezig de bouwhal van de firma V.d. Grift aan de Ferdinand Huycklaan om te toveren tot schouwburgzaal. Dat lukt best. Een kort bezoek dat wij aan de zaal brachten, leerde ons datje met een handvol enthousiaste mensen, veel vin dingrijkheid en een vlotte medewerking van velen tot wonderen in staat kunt zijn. De normaal van bouwaktiviteiten Loco-burgemeester Plomp. gonzende hal is herschapen in een kleurrijke, grote theaterzaal waar met veel groen en bloemen voor een sfeertje is gezorgd dat de Gooise Operette en het Delfts Promenadeorkest morgen avond het decor zal geven dat onont beerlijk is. De vele toeschouwers en -hoorders zullen zich in Wenen wanen. Tweemaal drie kwartier genieten van een charmant programma met bekende nummers als de Einzugsmarsch van Strauss, het Viljalied van Lehafde Ra- detzky Marsch, lm weissen Rössl, Schenkt man sich Rosen in Tirol, enz. enz. Er zijn hier en daar nog kaarten te koop. Ga eens een heerlijk avondje uit in eigen dorp. Een unieke gebeurtenis voor maar 15,— per persoon. Wie weet kan uw Hartje-Zuid winkelier u nog aan kaarten helpen. Ook de Rabo bank is bij de verkoop ingeschakeld, alsmede het kantoor van de Soester Courant. Ein Abend mit Vink... und Delmore! De zaterdagavond is de feestelijke slot- avond van de Oostenrijkse Week in Zuid. Dan neemt een uitgebreid gezel schap bekende artiesten bezit van de zaal bij V.d. Grift. U vindt er Conny Vink, Jacqueline, Die Lustigen Hollan der, het dans- en show-orkest "D.I.- en een team van Danscen- ind, dat een aantal Ween- zal demonstreren. Het geheel wordt gepresenteerd door jay Delmo re. Na afloop dansen tot 01.00 uur. Kaarten nog op dezelfde adressen. De leden van de promotiecommissie zullen zaterdagnacht met een voldaan gevoel de oren op het kussen kunnen leggen. Ze hebben er alles aan gedaan het Oos tenrijkse Feest te doen slagen. Alleen het weer hebben we niet in de hand ge had. Maar we weten uit ervaring dat die club daarmee altijd veel geluk heeft! Het is ze gegund. ZO TE HOREN MEER DAN DRIEDUIZEND GULDEN CP-1007A automatische platenspeler Adviesprijs '345.- TX-27 Computer gestuurde versterker Adviesprijs TA-2027 Cassette deck Adviesprijs f 695.- Alle komponenten in zwart of In zilver verkrijgbaar en te completeren met vele typen Onkyo luidsprekers. TE KOOP VOOR NET TWEEDUIZEND. Onkyo hifi-installaties worden meestal heel wat duur der geschat dan de prijs die ervoor is betaald. Juist ook door deskundige vrienden, die eens even kritisch naar uw nieuwe geluid komen luisteren, De hier door Onkyo geadviseerde kombinatie biedt u gehoormatig topkwaliteit in de 2x40 Watt-range. En u bent daar mee voordelig genoeg uil om u een paar voortref felijke speakers te kunnen veroorloven GOED GELUID IS GEEN KWESTIE VAN GELD, MAAR VAN ONKYO 3 jaar garantie Van Weedestraat 80 Soest -Tel. 02155-10344 Uw kijk-en luistervriend H6NS WESTERHOF Zuidpromenade 28 Telefoon 19629 Het is zo goed als zeker dat de ge meenteraad accoord gaat met de verhuur van twee stukken grond aan de Woningbouwvereniging Soest en het bedrijf Grift Trappen Soest b.v. Het betreft een (voormalige) groenstrook langs de Vrijheidsweg. Grift Trappen, dat is gevestigd op de hoek V r i jheidswe g/ N ij verheidswe g gebruikt een gedeelte van deze grond als parkeerterrein en laad- en losplaats. Onlangs werd duidelijk dat het bedrijf dit betegelde stuk grond al enige tijd illegaal in gebruik heeft. De grond is eigendom van de gemeente Soest, en staat in de boeken te boek als een groenstrook tussen het industrie terrein en de Wiardi Beckmanstraat. Grift Trappen wilde de strook van de gemeente kopen, maar het college van b. en w. stelde dat er hooguit sprake kon zijn van een huur overeenkomst, geldend voor een pe riode van vijf jaar. Daarna moet, volgens het college. Grift Trappen voor een andere oplossing van het ruimteprobleem hebben gezorgd. De Woningbouwvereniging Soest zou langs de Vrijheidsweg eveneens een stuk grond willen inlijven ten behoeve van de uitbreiding van opslagmogelijk heden en extra parkeerplaatsen. D'66 ('Voor behoud van de groen strook') en SGP/GPV/RPF ('in consequent' waren tegen het voorstel van het huurcontract gekant. De meerderheid van zowel de VVD als het CDA kunnen zich wel vinden in een dergelijke overeenkomst, alhoe wel tijdens de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening van beide partijen een duidelijke anti-stem de kop op stak: 'Ik vorm hierin dan wel de minderheid binnen mijn partij, maar ik ben tegen. Mensen met een kleine aanbouw of een duiven hok moeten dit afbreken als er geen vergunning voor is. Nu kan deze grond door de link met de Woningbouw vereniging wel verhuurd worden. Ik vind dit een inconsequent beleid. Ik kan dat niet met mijn geweten in overeenstemming brengen. Daar hou ik niet van', zei het CDA-raadslid Ans Greefhorst. Ook de liberaal J. Ebbers kwam met logische tegen argumenten door te stellen dat het gemeentebestuur de actie van Grift Trappen legaliseert als men besluit de grond te verhuren. 'Je moet dat opruimen', concludeerde Ebbers ten aanzien van de illegale parkeervoor ziening. 'Ik heb er persoonlijk hele grote bezwaren tegen, alhowel ik er bij het geval van de Woningbouwvere niging overheen zou kunnen stappen. Maar dan moeten we dat stuk ver kopen'. 'Schoorvoetend', zoals r.o.-wethouder drs. Günther Plomp zou resumeren, ging Wil van Stekelenburg namens de Pvda-fractie accoord met het voorstel. 'In principe zijn we tegen iedere vorm van aantasting van de groen strook, maar ik ben bang dat als Grift er gras maait, de auto's er evengoed parkeert. Als we aan Grift verhuren, moeten we ook aan de Woning bouwvereniging verhuren. Het Pranalogisch Kerkgenootschap, tovat# Pranalogisch Kerkgenootschap, één van de gegadigden voor de koop van het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat voordat Burgemees ter en Wethouders definitief tot over eenstemming kwamen met de Soester bouwondernemer J.A. Smeeing, legt zich niet zonder meer neer bij het feit dat het achter het net blijkt te hebben gevist. Met name het feit dat het ge bouw nu gebruikt zal gaan worden voor "commerciële doeleinden" zit de kerk, die er een centrum van paranor male genezers en helderzienden wilde vestigen, bepaald niet lekker. gen en ander blijkt uit een brief, gedateerd 1 september, van het kerkgenootschap in Amsterdam aan Burgemeester en Wet houders van Soest. Zij luidt als volgt: "Geacht gemeentebestuur, Hiermee willen wij stelling nemen tegen de ver koop van het Artishockgebouw aan een bedrijf dat daar kantoren in wil vesti gen. In uw "bestemmings- en gebruiks mogelijkheden gebouw Artishock" staat vermeld, dat de grote voorkeur van het gemeentebestuur uitgaat naar een zodanige functie dat het gebouw behouden blijft. De doelstelling van de Pranaiogische Kerk beantwoordt hier volledig aan." De briefschrijver (voor zitter Popke Harder) wijst erop dat het de bedoeling van het kerkgenootschap is dat er tien personen in het gebouw zouden komen wonen en dat de kapel zou worden ingericht "voor de functie waarvoor hij is gebouwd"het resteren de deel van het gebouw zou dan in ge bruik worden genomen als bewustzijns- en gezondheidscentrum. Nonnen in hun graf "Dit zou ook de wens zijn van de oor spronkelijke eigenaars en bewoners," vervolgt de brief. "De reeds overleden nonnen die er vroeger waren gehuisvest draaien zich in hun graf om als ze horen welke commerciële functie het gemeen tebestuur aan het gebouw wil geven. Maar daarbuiten gaat het in tegen het bestemmingsplan van het gebouw als een religieus centrum." Volgens Har der heeft de gemeente "nu al twintig jaar met het gebouw lopen leuren", en nu heeft de Pranaiogische Kerk het meest reële bod gedaan om de koop prijs gelijk te laten zijn aan de taxatie waarde, op te maken door een beëdigd taxateur. "En dan maakt de gemeente toch winst, want ze heeft het ex-kloos tergebouw nagenoeg voor niets in han den gekregen." Volgens Harder is de door hem gedachte functie van het ge bouw "de meest sociale vorm". "Een beoordeling alleen af te laten hangen van wat het financieel gewin is, is een verkeerde stellingname," laat hij B W van Soest weten. "Ook de Soester ge meenschap lijkt ons verre van opgeto gen, dat zo'n religieus centrum, een plaats waar het Godszijn wordt ervaren in de harten der mensen, aan de com mercie wordt prijsgegeven. Dat druist in tegen elk religieus en sociaal gevoel," aldus Harder. Dom Volgens de voorzitter van het kerkge nootschap is een commerciële verkoop ten enen male af te raden. "En een be drijf dat zo'n soort gebouw koopt met zoveel bepalingen en servituten en waaraan zulke grote, ingrijpende ver bouwingen moeten plaatsvinden om het enigszins bruikbaar te maken, is dom," meent Popke Harder. "Terwijl er zoveel goed bruikbare gebouwen te huur en te koop zijn." Daarom gaat het kerkgenootschap in "oppositie" tegen de verkoop van het vroegere klooster Sint Jozef voor commerciële doelein den en wil het de verkoop voor bedrijfs ruimte voorkomen, "zolang het bestuur van de Pranaiogische Kerk nog geen onderhoud heeft gehad met een terzake deskundig beoordelaar. In het officiële raadsvoorstel, dat in de gemeente raadsvergadering van 18 september wordt behandeld, klinken van de zijde van Burgemeester en Wethouders heel andere geluiden. Daarin laat het Colle ge weten dat de keuze tenslotte is geval len op Smeeing omdat de door hem beoogde bestemming en het gebruik zonder meer de voorkeur van B W hebben, omdat er geen voorwaarden zijn gesteld voor het verkijgen van fi nancieringsmiddelen en omdat de prijs, "mede in het licht van het voortgezette gebruik van bepaalde ruimten door de Vereniging Artishock", niet ongunstig is. Symbolische huur Smeeing koopt het object (ca. 3000 vierkante meter ondergrond en bijbe- Het gemeentebestuur heeft plannen in november een commissie Ouderenbe leid ex-artikel 61 van de Gemeentewet in te stellen, die tot taak heeft het Colle ge van B W gevraagd en ongevraagd 'te adviseren met betrekking tot alle facetten van het gemeentelijk beleid betrekking hebbend op de belangen en de positie van de oudere ingezetenen in de gemeente Soest'. In de commissie Welzijn onder leiding van wethouder Kingma (PvdA) kwam al de conceptverordening ter sprake en nog deze maand worden de gesprekken afgerond hierover met de plaatselijke afdelingen van de Ouderenbonden, die zelf om deze 'Seniorenraad' hebben ge vraagd, zoals de commissie in de wan delgangen wordt genoemd. De Commissie Welzijn ging akkoord met de plannen. Ook de bejaardencen tra in Soest hebben schriftelijk laten weten achter de plannen te staan. Er komt een onafhankelijke voorzitter en verder twee leden namens de Alge mene Bond (ANBO), twee leden na mens de Katholieke Bond (KBO), twee leden namens de Protestants Christe lijke Bond (PCOB) en twee leden op voordracht van het College. De leden dienen de leeftijd van 55 jaar te hebben bereikt. Verder is momenteel in oprichting de nieuwe Stichting Welzijn Ouderen Soest (S.W.O.S.Als tijdelijke voorzit ter van deze Stichting wordt genoemd de heer Theo Holleman. Om deze reden treedt hij af als bestuurslid van de Stichting Huisvesting Bejaarden in Soest. Het voorstel is nu aan de gemeente raad om op 18 september a.s. in deze vacature te benoemen mevr. Ph. v. Waveren. De S.W.O.S. zal de taken overnemen van de voormalige Federatieve Raad voor het Bejaarden- werk, die vorig jaar na langdurige in terne problemen werd opgeheven. Een niet alledaagse vraag die naar vo ren komt in een gesprek over de bouw van een heus Indianendorp, volgende week zaterdag in de Winkelkring Van Weedestraat. De ruim 50 leden tellen de ondernemersclub gaat het tienjarig bestaan van de Winkelkring Van Wee destraat inluiden met de 'Western-da- gen.' volgende week donderdag 18, vrij dag 19 en zaterdag 20 september. Over de aktiviteiten wil de voorzitter J.S. Nota van Bril Centrum, nog niet te veel vertellen, wel dat er vele pij len op de boog van de Winkelkring staan. Waarom dan de vraag naar de ganzeveren? Westerndagen doen denken aan cow boys en paarden. Dat is o.a. ook iets wat de Winkelkring van stal haalt, al dus de voorzitter, 'We zijn er best trots op dat Soest volgende week ook een (tij delijk) onderkomen zal bieden aan alle Hiawatha's en Grote Beren en Wit te Veders. De welpen, verkenners en rowans van de Hopman Masselman- groep gaan die dag hun tenten letter lijk en figuurlijk opslaan in het Winkel gebied, waarbij we alleen maar hopen dat de medicijnman de regendans van het programma houdt. Paarden, pony's en huifwagens zijn er, maar de wig-wam tenten zullen de show stelen. 'Maar met de ganzeveren zijn we nog niet rond.' vertelt de heer Nota. 'Mo gelijk dat de oproep in de krant ons verder kan helpen, want een indiaan zonder hoofdtooi is geen indiaan, zoals je je die voorstelt uit de stripverhalen van o.a. Donald Duck.' Dat 'van stal halen' van het western- gebeuren is velerlei. Ook de onder nemers zullen uit hun (winkel)tentje komen. Dankzij de medewerking van gemeente en rijkswaterstaat wordt een gedeelte van de fietspaden, tussen het kruispunt bij de Lindenhof en de Bernhardlaan, afgesloten. Hierdoor wordt de aantrekkelijkheid zeker ver groot. Er komt een podium met optre dens (country- en westernmuziekmet daaromheen allerlei winkelkring-ge- beurtenissen. Op het thema 'Westernda gen' zal iedere ondernemer in de straat inhaken met zijn eigen showt je. Over het indianendorp valt nog te ver tellen dat de opening zal worden opge luisterd door P.V.O.. waarbij de wet houder G. Plomp op indiaanse wijze de gast is van de Winkelkring. Wat er allemaal te doen is, volgende week in de Winkelkring, kunt u in de volgende editie van deze krant lezen. Wel wordt u alvast geadviseerd om de indianenkleding uit de motteballen te halen, want voor de als indiaan uitge doste en opgemaakte bezoekers van het winkelgebied Van Weedestraat heb ben de ondernemers iets in petto. De niet aan leeftijd gebonden verkleed partij als indiaan of cowboy zal een belangrijk onderdeel vormen van het programma van de Westerndagen. Achter de schermen wordt nog hard gewerkt om dit Winkelkringfeest tot een onvergetelijk gebeuren te maken, zowel voor alle medewerkers als voor de bezoekers: Soester verenigingen op velerlei gebied, braderie-achtige onder- nemersaktiviteiten en de grootse op te zetten indianen-tenten. Maar wel nog even denken aan de ve ren! Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 11 september Kipfilet Vrijdag 12 september Varkensoester of Forel Maandag 15 september Karbonade Dinsdag 16 september Runderlapje Woensdag 17 september Chili con carne Zaterdag en zondag is er geen dagmenu horend terrein) voor de prijs van 320.000 k.k. en verhuurt rechtstreeks een aantal ruimten aan Artishock gedu rende een periode van tien jaar tegen een symbolische huur van één gulden per jaar. Het gebouw mag worden be stemd en gebruikt - zoals t.z.t. in een be stemmingsplan zal worden opgenomen - ten behoeve van woon/kantoordoel einden, in beperkte mate ten dienste van bedrijven, een (hotel)restaurant en gebruik gericht op verhuur of anders zins van zaalruimte. Er wordt gezorgd voor aanleg en instandhouding van par keergelegenheid op eigen terrein. B W herinneren nog even aan de vorige koner. die zijn poging moest staken we gens problemen met de financiering. Met Smeeing verwacht men geen moei lijkheden, laat het College weten. "Inte gendeel gaan wij ervan uit dat de Soes ter gemeenschap blij mag zijn met de in standhouding van het gebouw en naar het zich laat aanzien zal kunnen profite ren van mogelijkheden die het gebouw in de toekomst zal bieden." In het con tract worden garanties opgenomen voor het geval dat Smeeing onverhoopt niet tot overeenstemming zou kunnen komen met Artishock: "In het uiterste geval koopt Smeeing Beheer b.v. door middel van een aanvulling op de koop som het object voor 360.000 k.k. en vrij opleverbaar," aldus het voorstel. Mocht Artishock de huur binnen tien jaar opzeggen, dan heeft de gemeente recht op het gebruik onder dezelfde condities of - "te harer keuze" - op een af te bouwen aanvullende koopsom. B& W zijn al met al van mening dat de beoogde verkoop aan Smeeing "in het belang van de gemeente moet worden geacht". Op zaterdag 13 september zal in Bun schoten een jongveekeuring worden gehouden. Vorig jaar kwamen daar en kele honderden belangstellenden kij ken naar ruim tweehonderd dieren. De geshowde dieren waren van goede kwaliteit, waardoor de reakties van het publiek en de deelnemers zeer positief waren. Dit jaar zal wederom getracht worden goede kalveren, pinken, vaar zen (éénmaal gekalfd) en schotten tweemaal gekalfd) te showen. De keuring wordt gehouden op het ter rein van manege 'De Gouden Adelaar' in het sportpark 'De Vinken' en be gint om 9.30 uur. De officiële opening zal verricht worden door de heer L.R. Huurdeman, voorzitter van de Ver eniging voor veehouderijbelangen 'Eemvallei.' De fokstudieclubs Achter veld. Baarn. Bunschoten en Hoogland organiseren deze keuring in samenwer king met de Vereniging voor Veehou derij belangen. Het doel an de keuring is het meten van de resultaten van een jarenlang fokbeleid bij de koeien. Nadat 's mor gens vroeg veel tijd besteed is aan het wassen van de dieren, zullen de jury leden, de heren A. van Gent en M. Schoone. de dieren individueel keuren. Zij zullen dan de beste kalveren, pin ken. vaarzen en schotten aanwijzen. Tevens zal de jury de beste bedrijfs groep en de beste groep samengesteld door de fokstudieclubs aanwijzen. Voor deze keuring zijn 190 dieren aan gemeld. De toegang is gratis. Burgemeester en Wethouders hebben het bestuur van de Winkelkring Van Weedestraat toestemming verleend om op zaterdag 20 september tussen 9.00 en 17.00 uur aan de Van Weede straat een actiedag/braderie te houden. Van Rijkswaterstaat is toestemming gekregen om de fietspaden tussen de Stadhouderslaan en de Korte Melm- weg af te sluiten gedurende de aktivi teiten en het (brom)fietsverkeer om te leiden. Verder heeft de Winkelkring toestem mig gekregen om ponyritten te houden op het gedeelte van de Irenelaan tussen de beide plantsoenen aan het Nassau - plantsoen. Op het openbaar groen aan het Nassauplantsoen, tussen de Bea- trixlaan en de Irenelaan mag door de Hopman Masselmangroep een indianen dorp worden geformeerd. De 18-jarige F.A. uit het Twentse Hen gelo, die vorige week in Soest een be zoek bracht aan de feesttent van het Gilde aan de Ferdinand Huycklaan, be waart daaraan minder goede herinne ringen. Toen hij na de discoshow zijn jas wilde pakken om weg te gaan, bleek het kledingstuk te zijn verdwenen. De scha de bedraagt 158 gulden. A. deed aan gifte bij de politie. Maar liefst vijf kolossale luchtballons hebben Soest zondagavond min of meer noodgedwongen uitgekozen als landingsterrein. Omstreeks acht uur landden ach tereen volgens de luchtvaartuigen in de buurt van de Wieksloot, de Dorrestein weg en de Eemweg, in alle gevallen zonder veel problemen voor de bestuurders en de bal lons zelf. De zachte Soester ondergrond waarop de landing plaatsvond zal daaraan zeker hebben bijgedragen. De eerste twee ballons, de PH-OOK en de PH-ELS, resp. afkomstig uit Vlissingen en Oostvoorne, daalden ter hoogte van de Wieksloter- weg ter aarde, kort daarna gevolgd door de PH-GPL uit Amsterdam en de PH- DGG uit Hengelo. Tenslotte streek de PH-KKK uit Hilversum neer op het weiland tussen Eemweg en Peter van den Breemerweg. De ballons hadden meegedaan aan een vliegfeest in Hilversum, maar bleken hun thuishavens niet te kunnen bereiken. De bemanningen pakten na de landing de spullen maar in en zochten per auto hun huisadressen op. Op donderdag 18 september vergadert de gemeenteraad in de aula. van het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel 86-163: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een terrein ten noorden van de Mariastraat. 4. Voorstel 86-167: tot het vaststellen van het bestemmingsplan 'Jenever- besweg.' 5. Voorstel 86-168: tot het vaststellen van het bestemmingsplan 'Wostok.' 6. Voorstel 86-169: betreffende 2e fase met betrekking tot de heroverweging van de gemeentelijke organisatie. 7. Voorstel 86-164; tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vol tooiing van het bouw- en woonrijp maken van de Lazarus- berg le fase. 8. Voorstel 86-165: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan sluiting van een aantal flatgebouwen aan de Dalweg, De Akkeren en Haverweerd op de C.A.1. 9. Voorstel 86-160: tot het vaststellen van een geluidszone rondom het PUEM-schakelstation aan de Peter van den Breemer- weg industrielawaai 10. Voorstel 86-161: tot tekstwijziging overlegverordening door invoering ge schillenregeling. 11. Voorstel 86-158: van de commissie voor de beroepschriften inzake de be slissing op het bezwaarschrift van Bodair B.V. d.d. li april 1986 tegen het besluit van de raad van 20 maart 1986 houdende de weigering van verlening ontheffing zoneverordening voor het fn werking brengen en in wer king houden van een richting voor assemblage van plafondsystemen en verlichting in bouwwerken op/in het perceel Korte Brinkweg 32a. 12. Voorstel 86-166: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden én wijzigen van een machinale hout bewerkingsinrichting annex timmerwerkplaats op/in het perceel Driftje 6. 13. Voorstel 86-162: inzake wijziging bestuurssamenstelling van de Stich ting voor Huisvesting van Bejaarden te Soest. 14. Voorstel 86-170: met betrekking tot het bezwaar tegen het conceptplan voor de bejaardenoorden provincie Utrecht 1987/1990. 15. Voorstel 86-171: tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijks deelneming voor het aangaan van geldlening door de Woningbouwvereniging St. Joseph ten behoeve van herfinanciering van rijksleningen. 16. Voorstel 86-172: tot verkoop van het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46, Soest, aan J.A. Smeeing b.v. te Soest.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3