20 TOT 40 West. Kleurrijke modeshow bij Power-mode Opheffingsuitverkoop f d'OudeEnghe 96 BIJ ONS OP SOEST Fa. L. Kuyer Voor de beste sortering naar de beste tapijtzaak! meer dan 200 rollen tapijt J. BOSBOOM Winkeliei L WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 18 I t Auto ramt serre Wie schrijft het mooiste, het leukste, het spannendste of het ontroerendste boevenverhaal in Soest? Verhalenwedstrijd voor de Kinderboekenweek Toplaantje DE GROOTSTE TAPIJTZAAK WASIEL STEITNER Soester vreest inbraak na diefstal koffertje Silver Star Video stelt 'Top 100' samen Tuin in Gr. v. Prinstererschool ALLES MOET WEG! MET KORTINGEN VAN Filmhuis: "Als de kraanvogels overvliegen" V oorlichtingsavond in "De Bundeling" Automobilist gemaltraiteerd door onbekenden UTV-dagen: concours der kampioenschappen Vereniging Artishock WOENSDAG Vorige week woensdagavond, tegen 8 uur, stonden 175 dames en heren te po pelen voor de deuren van Dansschool Koorn om de Power-modeshow te gaan bewonderen. Een show in drie delen met veel flair en afwisseling gebracht. In het eerste deel kwam voornamelijk de jeugdige collectie aan bod van de be kende merken Emanuelle, en Mousta- che (mexx), geshowd door "manne quins" en dressmen" die dit voor het eerst deden en zich bijzonder goed van hun taak kweten. Men kon zien dat er goed geoefend was. De kleding werd wervelend gepresenteerd en gecomple teerd door een zeer bijzondere schoe nencollectie, van de firma Van Hall uit Baarn. Dit alles op schitterend podium, opgebouwd door Holland H. Seure. In de eerste pauze gaf de Rapper Ex tin- ce een uitleg van rappen, electric boogie «k BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 18 september Rollade Vrijdag 19 september Kalfslever of geb. Schol Maandag 22 september Kipperagoüt Dinsdag 23 september Holsteiner schnitzel Woensdag 24 september Spare rib Zaterdag en zondag is er geen dagmenu en human beatboxen, waarna hij in vol enthousiasme zijn kunnen ten beste gaf. Leuk en vakkundig gebracht door deze van de Pats Boem show op de TV be kend geworden artiest. Tijdens dit op treden werd er een hartig hapje geser veerd door modelslagerij J. Gelder blom. Happy Hairfashion uit Baarn bracht de zaal in vervoering door in een zeer rap tempo zes modellen om te toveren in de meest schitterende kapsels. Het was een verademing deze haarkunstenaars aan het werk te zien. In het tweede deel zag men de winter collectie van Power-mode met collec ties van Love Jeans, Tripper, Mexx, Frou Frou, Shockrock en vele anderen in veel nieuwe kleurcombinaties. De drie mannequins en de drie dressmen in deze show toonden een enorme hoe veelheid nieuwe mode in een zeer vlot tempo aan de uitverkochte zaal. De kosmetische verzorging en accessoires, waarbij veel kettingen en oorbellen in goud van de winter de toon aangeven, werden verzorgd door drogisterij par fumerie Meijers uit Baarn. Het tweede optreden van de Rapper Extince was gekoppeld aan een verlo ting, waarbij vele dames met blijde ge zichten de prachtige prijzen, beschik baar gesteld door de deelnemende win keliers, van deze vrolijke Brabander in ontvangst mochten nemen. De muziek werd verzorgd door Paul Brouwer en Emiel Jansen van Digital Radio. Doordat een en ander langer duurde dan was voorzien liep het laatste ge deelte van de Power-modeshow een half uurtje uit in de door Clappers ver sierde zaal. Mevrouw V.K. (56) uit Enkhuizen stond maandagavond rustig te wachten voor het rode verkeerslicht op de kop van de Soesterbergsestraat. Toen het licht op groen sprong gaf ze gas om de Kerkstraat op te rijden. Was ze daar mee nu maar wat zuiniger geweest, want in de bocht raakte ze in een slip. Het wegdek was op dat tijdstip behoor lijk vochtig. In elk geval raakte ze de macht over het stuur volledig kwijt, met als gevolg dat haar auto niet op regulie re wijze tot stilstand kwam maar in de serre van de woning van mevrouw A.K. aan de Kerkstraat. Zowel de automobiliste als de bewoon ster kwamen met de schrik vrij. De auto moest worden weggesleept en de serre liep aanzienlijke schade op. Precies nog één week hebben alle kinderen in Soest van 9, 10, 11,12 en 13 jaar de tijd hun boevenverhaal in te leveren bij de administratie van C-drie, of bij de redactie van de Soester Courant, of bij de Openbare Bibliotheek in Overhees. De inzending voor de verhalenwedstrijd voor de Kinderboekenweek (zie de Soester Courant van vorige week!) sluit op woensdagmiddag 24 september a.s. om 12 uur 's middags. Diezelfde avond al buigen leden van de jury, die wij de vorige keer voorstel den, zich over de ingezonden verhalen en kiezen daaruit de beste resultaten. Zorg ervoor datje duidelijk op je ingezonden verhaal vermeldt: je naam, je adres, je leeftijd. Schrijf duidelijk en netjes ('t liefst getypt) en houd je aan het thema van de Kinderboekenweek 1986: "BOEVEN"! Om jezelf niet te verliezen probeer je zowel stemmen, geluiden, kleu ren en woorden als indrukken, ervaringen en gezichten zorgvuldig te bewaren. Herinneringen bestaan. Je mag ze niet vergeten. Oude mensen weten dat en vertellen graag over vroeger. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: Herman Sukkel (86) De kleermaker: 'Ik ben hier in Soest geboren aan 't Lange End, tegenover Braamhage, dat toen nog een land goed was. Binnen drie maanden, her inner ik me, werden daar duizenden bomen omgehakt om plaats te maken voor een villa. Als schooljongen moest ik elke dag met de trein van half acht naar Utrecht omdat daar in de Heerenstraat een la gere school was met een mulo eraan verbonden. Dat bestond niet in Soest. Als het sneeuwde gooiden we vanaf de rijdende trein op station Soestdijk sneeuwballen naar de rode pet van sta tionschef Van Es. 's Middags wachtte hij ons dan op, kreeg ons niet te pak ken en schreef vader een brief over on ze baldadigheid. Het waren de mooiste jaren van mijn leven. Het kleermakersvak leerde ik bij Jan Kraan aan de Korte Bergstraat. Hij zat altijd bovenop zijn tafel in kleerma kerszit, maar het werk lag me niet. Va der haalde me daar weg en stuurde me naar de Kleermakersschool in Utrecht. Daar werden we uitgescholden voor 'boerenjongens-van-het-platteland', maar ik Het me nooit beledigen door die 'bleekneusjes' en sloeg erop. In 1913 werd Soest op een zondag op geschrikt door het bericht dat Wijn malen Koolhaven met 'De Spin' wa ren geland op de hei. Als de dag van gisteren herinner ik me hoe we ons al len naar Soesterberg spoedden om de ze sensatie mee te maken. In de Eerste Wereldoorlog werkte ik bij een kleermaker in Haarlem en om het atelier warm te houden in die kou de oorlogswinter sjouwden we op onze schouders een half mud kolen, die we een uur lopen moesten halen voor de Terug in Soest kwam ik terecht in het schildersbedrijf van vader. Hij had ze ker zevenentwintig man in dienst. Za terdags stonden ze allen hier in de rij bij een steen waarop een oud geldkistje stond waaruit hij de weeklonen betaal de. Dat was nog een hele rekenerij, want aan de hand van het aantal werk uren werd tot op de halve cent nauw keurig berekend waar een ieder recht op had. Kwam die som uit op een half je, dan werd daarom gedobbeld tussen de baas en de knecht met een dobbel steen, die naast het geldkistje lag. Won de baas dan hield hij het halfje voor zichzelf, en won de knecht dan kreeg die de halve cent. Ik heb me daar altijd vreselijk kwaad om gemaakt en begreep nooit hoe het mogelijk was dat vader om een halve cent dobbelde met een knecht die thuis tien kinderen te verzorgen had. Witte banden De sukkels waren in die tijd een be kende familie op Soest. Een broer van vader, ome Gerrit, heeft al die huizen hier in het dorp gebouwd die te her kennen zijn aan die 'witte banden' in de voorgevel. U hebt daar al eens eer der over geschreven. In 1903 kochten zij Nieuwerhoek, een landgoed dat zich vanaf de Noorder- weg tot aan Schimmel op de Koningin- nelaan uitstrekte. Ik herinner me nog hoe daar doorheen wegen werden aan gelegd zoals de Langeberglaan (nu: Van Straelenlaan - zie het eind van dit verhaal - JV). Daartoe werden de eike bomen gerooid waaraan ik nog heb meegeholpen. Op Nieuwerhoek woonde de beroem de schrijver Nicolaas Beets, later een dominee en in 1922 werd het verpleeg huis. Ome Thijs schonk de voormalige Ma- riakerk, die op Nieuwerhoek ge bouwd werd, de drie kerkklokken die nog als enige van het gebouw zijn over gebleven en er nu weer hangen in de klokketoren vóór het nieuwe kerkge bouw. De Sukkels waren schatrijk toen, maar ze liepen op hun sokken om te voorko men dat hun schoenen snel sleten. In 1924 haalde ik het kleermakersdi ploma in Amsterdam en begon na de dood van mijn moeder voor mezelf een atelier hier achter dit huisje. Het werd in 1888 gebouwd van de bouwstenen van een gesloopte boerderij die hier op de hoek van de laan stond: Het Top laantje (nu: Emmalaan), een klinker pad genoemd naar Wijnand Top die verderop woonde. Hiernaast was een wasserij gevestigd, die werkte voor het Koninklijk paleis waar ik ook voor werkte. Mijn vrouw was een volle nicht van Gijs Smit, de drukker. Zij zette 's win ters altijd koffie voor de veldwachters V.d. Berg en Spies, die 's nachts met een stormlantaarn de ronde deden en controleerden of er geen bont gestolen werd als zij nog licht zagen branden in het atelier waar ik tot drie uur 's nachts aan het werk was. Ik was gespecialiseerd in bontjassen en werkte op den duur nog voor twee klanten die mij geen windeieren heb ben gelegd: Braamhage en Mariën- burg. Zo kwam ik in aanraking met de be roemde schilder Jan Toorop, die een half jaar in hotel Trier logeerde om Koningin Emma te portretteren. Ik re pareerde zijn kapotte mouwen en zette nieuwe knopen aan zijn jas. Hij schonk mij in 1926 dit boekje met opdracht: 'Schets over het leven en enkele werken van Jan Toorop.' En dit boekje heb ik ook altijd be waard van de missionaris H. van Strae- len uit Soest. 'Terug uit Japanse inter- neering' 1947).' JAN VISSER Boomkwekerij - Tuincentrum Tuinaanleg en onderhoud Wij verrichten alle tuinwerkzaamheden. Wij leveren alle materialen voor de tuin. Berkenweg 38 - Baarn Tel. 02154-16994 b.g.g. 13077 dat vindt u alleen bij Lange Brinkweg 38 Soest. Tel. 19600. V De politie werd in het weekeinde door de heer H., wonende aan de Van Len- neplaan in Soest, op de hoogte gesteld van de diefstal van een attachékoffertje uit zijn auto, die enige tijd tevoren in Amsterdam had plaatsgevonden. In het koffertje bevonden zich diverse papie ren en sleutels, niet alleen van zijn wo ning in Soest, maar ook van het bedrijf in Amersfoort waarvan hij directeur is. Na zijn thuiskomst in Soest was de heer H. opgebeld door een onbekende man, die beweerde dat hij het koffertje op het Amsterdamse Centraal Station had ge vonden. De heer H. en de opbeller spra ken op voorstel van de onbekende af, dat zij elkaar maandag j.1. om 12.00 uur zouden ontmoeten op het station in Amersfoort, waar het koffertje dan zou worden teruggegeven aan de heer H. Deze stemde in de regeling toe. Enige tijd later werd de heer H. achter opnieuw gebeld. De onbekende stelde hem met veel nadruk de vraag of hij het verhaal wel goed begrepen had. Omdat de heer H. de zaak allengs minder be gon te vertrouwen stelde hij de politie op de hoogte, uit vrees voor een moge lijke inbraak in zijn huis of in de zaak. Kans op fraaie prijzen De bekende Silver Star Videotheek aan de Dillenburglaan heeft het initiatief genomen om te komen tot de samen stelling van een "Top 100 aller tijden" op het gebied van video's. Dat gebeurt aan de hand van de favoriete Top 10's van de bezoekers van de videotheek. Op een formulier, dat in de zaak aan de Dillenburglaan verkrijgbaar is, kan men deze Top 10 invullen. Op nummer 1 dus de film die men het beste vond, enz. "Als we voldoende materiaal hebben," aldus Theo Voorbij van Silver Star, "kunnen we daaruit de Top 100 gaan samenstellen." Voor de winnaars - degenen die de uit eindelijk top van de Top 100 zo dicht mogelijk benaderd blijken te hebben - zijn er drie fraaie prijzen beschikbaar ter waarde van 100,150 en 250 gulden. Aan de wedstrijd is overigens de voor waarde verbonden dat de films in Ne derland legaal moeten zijn uitgebracht. Elke klant mag verder slechts één for mulier inleveren. De wedstrijd duurt tot 1 november a.s. Onder leiding van Floralia: De werkgroep Floralia, die werkt onder auspiciën van "Groei en Bloei," afde ling Soest der Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, pro beert onderwijskrachten en schoolkin deren enthousiast te maken voor het omgaan met bloemen en planten, b.v. het opkweken van door ons geleverde plantjes in het voorjaar, tot bloei bren gen van opgepotte bloembollen, bloemschikcursussen enz. Ook jureren wij tentoonstellingen van bloemen en planten. In dit kader heeft de Groen van Prinstererschool op 16 en 17 september a.s. een bloemenprojekt. Op 16 sep tember zullen de gröepen 5 en 6 van 13.30 - 15.30 uur bloemschikken, waarbij dames van Floralia en moeders van de kinderen behulpzaam zijn. De hele school doet echter mee. Groep 1 maakt voor de aan te leggen tuin een schutting van houten roerlepeltjes. De groepen 2 t/m 4 maken collages van grassoorten. Groep 7 zal houten meu bels voor de tuin maken, zoals bankjes, een prieel enz. en tenslotte maakt groep 8 de tuin zelf binnen de school. Op 17 september zullen de ouders en belang stellenden komen kijken hoe groen en fleurig alles eruit zal zien. Ook worden de deze zomer opgekweekte planten tentoongesteld en gejureerd. VERLICHTING: o.a. Lampen - Lampekappen - Plafonniers - Vloerlampen - Wandlampen - Bureaulampen - Slaapkamerverlichting - Elektrische dekens - Kerstboomverlichting - eet. - eet. HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN: o.a. Mixers - Tafelréchaud - Sapcentrifuges - Reisstrijk- ijzers - Ventilatorkachels - Convectorkachels - Elektri sche deurbellen - Centrifuges - Stofzuigers - Koffiezet- apparatuur - Broodroosters - eet. - eet. VERLICHTINGSSPECIAALZAAK Steenhoffstraat 16 Soest Telefoon 02155-12B32 Donderdag 18 september, 21.00 uur "Als de kraanvogels overvliegen". Het gegeven is hoogst eenvoudig. Twee jon ge mensen, Veronika en Boris, beleven hun eerste liefdesverhouding als de oorlog tussenbeide komt. De jongen vertrekt naar het front en aan het meisje wordt - wanneer tijdens een bombarde ment haar huis vernield is en haar ou ders omgekomen zijn - door de familie van haar verloofde onderdak verschaft. Op die wijze komt ze in aanraking met Boris' broer Mark, een musicus die van opkomst onder de wapenen vrijgesteld blijkt. Hoewel Veronica de genegenheid voor de verre geliefde onverzwakt in haar hart bewaart, wordt zij in een zwak ogenblik door de andere knaap over weldigd en een huwelijk is het gevolg. Inmiddels blijkt haar eerste verloofde aan het front gevallen, maar Veronika, die hardnekkig weigert aan zijn dood te geloven, voelt haar afkeer jegens de echtgenoot groeien - vooral wanneer aan het licht komt dat de musicus zijn vrijstelling door omkoperij verkregen heeft en hij het met de huwelijkstrouw niet al te nauw neemt. Maar de oorlog loopt ten einde en Ver onika - nog altijd hopende op Boris' te rugkeer - begeeft zich te zijner begroe ting met armen vol bloemen naar de trein, die de juichende soldaten terug brengt. Dan verneemt zij de harde, wre de waarheid. Verpletterd door het ver vliegen van haar laatste hoop, maar te gelijk diep ontroerd door de vreugde en de geestdrift van de omringende menig te, glimlacht zij door haar tranen heen en verdeelt haar bloemen onder de ge lukkigen, die stralend een toekomst van vrede tegemoet gaan Zonder stemverheffing, zonder reto riek, maar met een wijd mededogen weeft de film de tragische gebeurtenis sen samen tot een aangrijpend poëem, niet het schitterende epos van revolu tionaire glorie, maar het verstilde ge dicht van lijden en loutering. Dit drama wendt zich in zijn sublieme eenvoud tot de problemen, die van het begin der tij den aan alle menselijk leed en vreugde ten grondslag liggen: liefde, scheiding, oorlog en dood. "Als de kraanvogels overvliegen", het meesterwerk van Mikhail Kalatozow, is een prachtige film waaraan u een on vergetelijk avondje uit zult beleven in het gezellige filmhuis Artishock."Film huis Artishock", Steenhoffstraat 46, Soest. Reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Elke donderdagavond aanvang 21.00 uur. Entree 5,—; leden, c.j.p. en 65+ 4,- Agenda: 25-9: "LaFiancéedu Pirate", Nelly Kaplan, Frankrijk 1969. Op 30 september a.s. zal in gezondheidscentrum "De Bundeling Schoutenkampweg 4 in Soest-Zuid, weer een voorlichtingsavond worden gehouden, dit keer met als onderwerp "Turkije". Aan de hand van dia's, die op hun 10 weken durende tocht door Turkije zijn gemaakt, zullen Pierre en Tiny Joosten een indruk geven van "Turkije en de Turken", waarbij met name wordt ingegaan op de Turkse cultuur en de problemen, die in Nederland wonende Turken hier kunnen hebben in verband met die cultuur. Na de pauze (met een kopje koffie) is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Dankzij het enthousiasme en de kennis van zaken van de heer en mevrouw Joosten, zal het zeker een boeiende avond worden. De avond is in de eerste plaats bedoeld voor Nederlandse en buitenlandse inwoners van Soest-Zuid en patiënten van het Gezondheidscentrum. Gezien de beperkte plaatsruimte, verzoeken wij u telefonisch een plaats te resereveren: telefoon 13750. De avond begint om 8 uur en zal rond 10 uur afgelopen zijn. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 De bemanning van een suveillancewa- gen van de politie werd in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks midder nacht aangesproken door een automo bilist, die aan de Amersfoortsestraat stond bij te komen van een onverkwik kelijk incident dat hem zojuist was overkomen. De man, D. uit Hellevoet- sluis, vertelde dat hij rijdend in zijn "le lijke eend" was gevolgd door een auto, waarvan de bestuurder kenbaar maakte grote bezwaren te hebben tegen het feit dat D. hem niet de ruimte liet om te pas seren. Bij de verkeerslichten ter hoogte van de Van Weerden Poelmanweg moesten beide auto's wachten. Uit de achterste auto kwamen twee jongeman nen tevoorschijn die tegen de auto van D. begonnen te schoppen, de deur openmaakten en D. aan zijn jasje be gonnen te trekken. De jongemannen staakten hun activi teiten voordat er erger dingen gebeur den. de heer D. enigszins in verwarring achterlatend. Deze werd vervolgens aangesproken door twee onbekende heren, die zich - naar later bleek ten on rechte - voorstelden als "van de recher che" en naar hun zeggen onmiddellijk de achtervolging van de andere auto zouden instellen. De politie heeft, ge zien de herkomst van de beide "recher cheurs", gerede twijfel over dat voorne men. In elk geval werd niets meer van hen vernomen en bleef ook de identiteit van de inzittenden van de weggereden auto onopgehelderd. De heer D. zette ten slotte zijn reis voort en besloot af te zien van een officiële aangifte. Zelden hebben de befaamde Utrechtse Vee- en Paardendagen (in .hippische kringen bekend als UTV-dagen) zoveel te bieden gehad als het geval zal ziin dit jaar. In en rondom de Utrechtse Veemarkthallen staan op vrijdag 19 en zaterdag 20 september maar liefst 9 kampioenschappen op het programma. Op vrijdag zijn dat de Nederlandse kampioenschappen hackneydekheng- sten grote en kleine maat, de eenspan fokmerries tuigpaarden, eenspan hackneys gereden door dames (dames nummer) en de aangespannen tuig- paardhengsten. Op zaterdag volgen de kampioenschap, pen bestgaand WPN-rijpaard, ereklas se tuigpaarden, damesnummer Frie zen, bestgaande rijpony en het Ver enigingskampioenschap van de Neder landse Bond van het Aangespannen Paard. Er staan in totaal 7 hackneyrubrieken op het programma, 5 rubrieken voor aangespannen Friese paarden, 8 spring- rubrieken, 10 tuigpaardrubrieken en 4 dressuurrubrieken, alsmede 2 num mers voor het bestgaande rijpaard en de bestgaande rijpony. Traditioneel wordt dit alles afgewerkt in een vlot tempo, zodat de bezoekers een werkelijk non-stop-show krijgen voorgeschotend. Shownummers en muziek omlijsten het gebeuren. Het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland (WPN) verbindt sinds jaar en dag ziju naam aan deze dagen door het houden van de nationale keuringen voor rij-, tuig- en basispaarden. In de verschillende leeftijdsgroepen zullen de merries strijden om de diverse tionale titels. Bovendien zijn er opnieuw de keurin gen van runderen, geiten, varkens en schapen en is er een nieuwe afdeling voor geregistreerd jong fokvee. Voor lichtingsstands en een gezellige "win kelstraat" zorgen mede voor sfeervol le dagen waar mens en dier, sport en fokkerijk elkaar zullen treffen. De vereniging Artishock, gevestigd aan de Steenhoffstraat 46, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal- kuiturele leven in Soest. Door je op (t geven ais lid steun je de doelstelling van de vereniging en geniet je van de voor- delen die het lidmaatschap biedt. De kosten van het lidmaatschap bedragen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huis- houding behoren 27,- per jaar. Kon- taktadres iedenadministratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tei. 12689. Open Atelier In september is Artishock weer van start gegaan met het open atelier por tret- en modeltekenen. Dit gebeurt elke tweede zondag van de maand, 's mid dags van 14.30 tot 17.00 uur, in het ge bouw Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest. De data voor het komende half jaar zijn: 12 oktober, 9 november en 14 december. De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van te voren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal dient men zelf mee te nemen. Er is be geleiding aanwezig om eventuele vra gen te beantwoorden of de deelnemers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid tot het nutti gen van een kopje koffie, thee of iets an ders, tevens gelegenheid om de maan delijkse tentoonstelling te bezoeken. Tentoonstelling Wie op 5 september j.1. de unieke ope ning van de tentoonstelling van Pim Trooster heeft gemist, kan alsnog de he le maand september in het Artischock- gebouw kennis komen maken met zijn bijzondere werk. Zaterdagen van 15.00 tot 17.00 uur; zondagen van 15.00 tot 17.00 uur. De komende drie da kelkring-winkels in c en omgeving in het t Wilde Westen, waa mag worden aan ind boys, vanwege het zaterdag wordt opg man Masselmangrc later meer. Het ide< zoeken naar iets "a waarbij de Indiane hedendaagse mode hebben gespeeld. Velen verwachten Winkelkring, een die één ding gemec schap. Dat de verei staat is een reden ei achtige najaarsget omlijsten. Bij "Wt ,men direct aan Wil jzal echter hooguit! Igen van de Winke Ivan toepassing zij) Het driedaagse fes dacht te vragen vo sortiment dat de gaat morgen, don( van start. De eerste twee dj ken: een spel me waaraan de bezo< kring-winkels gra Het Westera-geb lijk zaterdag pla staat het prograir teiten. Geen schit "een schot in de Winkelkring G Bij de Winkelkr komende twee d formulieren om z van het winkelge te stellen mee te ZOEKEN. Vooi zelwerk worden vindt de finale hierover lezen o lieren. De Winkelkrinj wat tam-tam. M al volop in de w< dagen zijn steer niet alleen de mers: ook diver zich op om act! Wat de bezoek! mag blijken ui ming: Bij het krieken bouw van de k alsook het afze terrein. Vlagg! menige onderi schoon vegen, mangroep begi heus Indianen! hof op het F 09.00 uur zuil het kruispunt e worden afgez borden) en om lijke harmoni' muziek inblaz Gevolgd dooi Ledententoonstelling Zoals ieder jaar organiseert de werk groep Tentoonstellingen ook dit jaar weer een ledententoonstelling. Van 3 t/m 19 oktober kan de Soester bevol king kennismaken met het werk van de leden van Artishock. Leden kunnen maandagavond 29 september vanaf 19.30 uur hun werk (3-5 stuks) inleve ren bij de tentoonstellingswerkgroep in het Artishockgebouw aan de Steen hoffstraat. Zorg ervoor dat het werk "hangklaar" is en voorzien van titel, prijs en per soonlijke gegevens. Eventueel zijn er wissellijsten van 50 x 65 cm beschik baar. Voor meer informatie: Ineke (tel. 10735), of Teddy (tel. 16897). Artiskoop Zondag 28 september start Kinderfilm- huis Artiskoop het seizoen met een da verend kinderprogramma.' Poppen theater Artishock, tekenfilms en een doe-programma. In de pauze zullen er verrassingen zijn: limonade en wie weet wat nog meer. Entree: 4,—, aanvang 14.00 uur, reserveringen tel.: 19037 of 19577. W.E.W. Wist u dat de vereniging Artishock over een eigen huisband beschikt de W.E.W. (Werkgroep Eigen Werk), een bonte mengeling,van uitstekende muzikanten die regelmatig een bijdrage leveren om de sfeer in Artishock te verhogen. Hun optredens blijven niet beperkt tot Soest en omgeving, nee zelfs in het buitenland heeft men de W.E.W. "live" kunnen aanschouwen. Info over optredens etc.: Herman Joosten, tel.: 21625. Op de fo to "Jan de Banjoman", de leadzanger van W.E.W., tijdens een van hun gere nommeerde optredens. KI K II We i f

Soester Courant | 1986 | | pagina 18