estern-dagen in de Winkelkring van Weedestraat 4# CentruM moorland Winkeliers maken heel wat tam-tam LIA BIJSTER Laatste week inschrijven! 'Grothe 5' presenteren zich gezamenlijk tijdens Open Dag Winkelkring PAGINA 18 ig Artishock VOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT «g PAGINA 19 DANSEN...doe je bij SLINGERLAND Doe haar een plezier, meneer Ga lekker dansen! m.i.v. Deze week aanvang nieuwe klubs Weegbivestraat 205 - 207 De Onderlinge van 1975 in Soest Zaterdag weer penaltyschieten bij Nic. van Dam Sport \rtishock, gevestigd aan aat 46, stelt zich als cS leveren aan het sociaall in Soest Door je op e unjededoelsteUingvan n geniet je van de voor idmaatschap biedt nP lidmaatschap bedragen voor jongeren t/m 21 n die tot dezelfde huis- n/?7/""Per jaar. Kon- administratie: Parklaan oest, tel. 12689. er s Artishock weer van t het open atelier por- kenen. Dit gebeurt elke van de maand, 's mid- ot 17.00 uur, in het ge- Steenhoffstraat 46 te oor het komende half- 'ber, 9 november en 14 atis, ook voor niet-le- iging. Van te voren op- odig. Tekenmateriaal ee te nemen. Er is be ng om eventuele vra- rden of de deelnemers i helpen. Inde pauze is dijkheid tot het nutti- koffie, thee of iets an- 'enheid om de maan- telling te bezoeken. tj.I. de unieke ope- onstelling van Pim st kan alsnog de he- r in het Artischock- ïen maken met zijn terdagen van 15.00 agen van 15.00 tot telling aniseert de werk- ïgen ook dit jaar onstelling. Van 3 de Soester bevol- -t het werk van de Leden kunnen september vanaf 3-5 stuks) inleve- ingswerkgroep in v aan de Steen- verk "hangklaar" tel, prijs en per centueel zijn er 65 cm beschik- matie: Ineke (tel. 16897). start Kinderfilm- toen met een da- mma: Poppen- tenfilms en een i pauze zullen er aade en wie weet 4,—, aanvang ïn tel.: 19037 of l Artishock over :hikt de W.E.W. srk), een bonte 3de muzikanten age leveren om verhogen. Hun eperkt tot Soest i het buitenland "live" kunnen optredens etc.: 1625. Op defo- de leadzanger i van hun gere- De komende drie dagen zullen de Win- ikelkring-winkels in de van Weedestraat ;en omgeving in het teken staan van het Vilde Westen, waarbij meer gedacht nag worden aan indianen dan aan cow- Jboys, vanwege het Indianendorp dat ■zaterdag wordt opgezet door de Hop- Iman Masselmangroep, maar daarover ■later meer. Het idee is ontstaan uit het ■zoeken naar iets "anders dan anders", ■waarbij de Indianen-motieven in het ■hedendaagse modebeeld zeker een rol ■hebben gespeeld. ■Velen verwachten iets origineels in de I Winkelkring, een groep ondernemers Idie één ding gemeen hebben: vakman- I schap. Dat de vereniging al tien jaar be- I staat is een reden extra om het braderie- lachtige najaarsgebeuren feestelijk te omlijsten. Bij "Western-dagen" denkt l.men direct aan Wild-west taferelen; dat lizal echter hooguit op de vele aanbiedin- I gen van de Winkelkring-ondernemers llvan toepassing zijn. I Het driedaagse festijn, bedoeld om aan- I dacht te vragen voor het uitgebreide as- I sortiment dat de Winkelkring biedt, I gaat morgen, donderdag 18 september, I van start. De eerste twee dagen is het goud zoe- I ken: een spel met houweel en schop, I waaraan de bezoekers van de Winkel kring-winkels gratis mee kunnen doen. Het Western-gebeuren zal voorname lijk zaterdag plaatsvinden, want dan staat het programma bol van de aktivi- teiten. Geen schietwedstrijden, hooguit "een schot in de roos". Winkelkring Goldrush-wedstrijd Bij de Winkelkring-winkels liggen de komende twee dagen gratis deelname formulieren om zodoende de bezoekers van het winkelgebied in de gelegenheid te stellen mee te doen aan het GOUD ZOEKEN. Voor dit spel moet wat puz- zelwerk worden verricht en zaterdag vindt de finale plaats. Men kan alles hierover lezen op de deelname formu lieren. De Winkelkring maakt zaterdag heel wat tam-tam. Menige ondernemer is nu al volop in de weer om aan de Western- dagen zijn steentje bij te dragen. Maar niet alleen de Winkelkring-onderne mers: ook diverse verenigingen maken zich op om acte de présence te geven. Wat de bezoeker zo al kan verwachten mag blijken uit de volgende opsom ming: Bij het krieken van de dag begint de op bouw van de kramen en het podium, alsook het afzetten van het Indianen- terrein. Vlaggen worden gehesen en menige ondernemer zal zijn stoepje schoon vegen. De Hopman Massel mangroep begint met de bouw van een heus Indianendorp, achter de Linden- hof op het Nassauplantsoen. Vanaf 09.00 uur zullen de fietspaden tussen het kruispunt en de Prins Bernhardlaan worden afgezet (omleiding middels borden) en om 10.30 uur zal de plaatse lijke harmonie PVO de Winkelkring muziek inblazen. Gevolgd door een tweetal huifwagens zal de stoet zich begeven naar het Na ssauplantsoen, waar de wethouder G. Plomp op uitnodiging van de Winkel kring het Indianendorp zal openen. Vanaf 11.00 uur zullen diverse arties ten optreden. De presentatie is in han den van Wil West vanaf het podium bij de ABN-bank. Wij noemen de namen van Andy de Wit, bekend van o.a. het t.v.-programma "Op volle toeren" met de hit "Dalli Dalli"; Lia Bijster, zange res van "Niemand weet het....", en Co- linda, van wie haar laatste single: "Ik ben verliefd op Erik de Zwart" bij velen bekend moet zijn. Het geweldige showdanceteam van Ro- nica Roels, met niemand minder dan Lee Towers tijdens de Firato opgetre den, zorgt voor een fantastische show. Dat PVO heel wat muzikale noten op zijn zang heeft kan men tijdens een op treden vanaf het podium nog eens met eigen oren horen. Dat dansen meer is dan een quick-step is te zien tijdens de demonstraties van dansschool Slinger land: rock 'n roll en jive, en mogelijk een Indianendansje.... Huifwagentochtje - Ballonnen wedstrijd - activiteiten Indianen dorp en de paarden van Stichting Stimulans Vanaf 11.30 uur kan de jeugd een tochtje maken in één van de huifwa gens. De opstapplaats is bij het post kantoor aan de Steenhoffstraat. Een ritje van plusminus 10 minuten in een door twee paarden getrokken huifkar of huifwagen; "Wild-westser kan het niet!" Om te voorkomen dat dit onder deel uitmondt in een chaos (de organi satie verwacht veel toeloop) vormen deze tochtjes een onderdeel van de ak tiviteiten waarvoor men een toegangs kaart moet kopen. Voor slechts één gul den kan men dan deelnemen aan zeven attrakties. De opbrengst wordt onder de verenigingen verdeeld die aktief KLUBS VOOR: echtparen, paren, scholierenjongeren 1 e t/m 6e jaars. LESPROGRAMMA OMVAT o.a. Quickstep, Engelse Wals, Tango, Cha-cha-cha, Rumba en Jive. KURSUSGELD f 255,- voor 28 lessen van 75 minuten AANVANG LESSEN vanaf 23 September. INSCHRIJVEN dagelijks, behalve zondags van 14.00-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur aan de zaal. Of SB 02154-13319 Welkom bij DANS Lt. Gen. v. Heutszlaan 10 - 3743 JN Baajn DANSEN IS PLEZIER VOOR TWEE PI H "HET" DANSCENTRUM WAAR T GOED EN GEZELLIG DANSEN IS.i hebben meegeholpen aan de realisatie van de Western-dagen. Ballonnenwedstrijd, een tochtje met de huifwagen, broodbakken, schminken als indiaan, een hoofdtooi en een ritje met de pony. Dat laatste is een aktiviteit van de Stichting Stimulans. Om meer aandacht voor haar werk te vragen staat de Stichting Stimulans o.a. met een kraam naast Gielen-ijzerwaren in de Van Weedestraat. Deze stichting stelt zich als doel de recreatie voor gehandi capte en kansarme kinderen middels vakantiekampen met paardrijden. Be zichtiging van de Arabische volbloed jaarlingen, waarbij men mag raden naar de leeftijd, is aan te bevelen. Een kraal zal achter het winkelgebied ingericht worden. De ponyritjes vinden plaats naast het Indianendorp Grote loterij van Soester EHBO met fraaie prijzen Met een half oog op de grote nationale Jeugdmanifestatie van de EHBO, die in Soest op 27 september plaatsvindt, zal de plaatselijke Eerste Hulp Bij Onge lukken aandacht vragen voor de grote loterij. Enthousiaste EHBO'ers be mannen zaterdag een kraam vol leuke en interessante artikelen en natuurlijk kan men hier loten kopen. Modelbouw, tafeltennis en de Friese vereniging Dat alles "in het klein" gemaakt kan worden kan men zien in de stand van modelbouwers, waarbij het niet alleen bij een statische demonstratie zal blij ven. Meerdere verenigingen zullen zich manifesteren en mogelijk een balletje opslaan. De Friese vereniging zal van zich laten horen met het oog op de te houden Friese week in mei 1987. Volop aandacht voor het Heite-lan middels Dansea Dames houden er van. Heren staan niet altijd te trappelenWaar 'm dat nou precies in zit? 't Gekke is, als ze er eenmaal zijn, krijg je ze niet meer weg na afloop van de les. Da's trouwens ook prima, want een babbeltje bij een drankje is wel zo gezellig. Bij Slingerland kunnen paren en gehuwden diverse kanten op. Het is bekend dat lang niet iedereen wiPafdarisen'. gewoon gezellig dansen leren. Dat kan. Dat regelen we dan voor u. KLUBS VOOR: 'jeugd-scholieren 'speciale klubs: jongeren 18-35 jr. (echt-)paren privé klubs. Voor inlichtingen: Bel 02155 - 17954 Dagel. na 14.00 uur. enige erkende F.D.O. Dansschool in geheel Soest DANSCENTRUM jCombo uit het swingorkest Op zaterdag 20 september zal een vijf man sterk combo van 'de Onderlinge' een volledig muzikaal optreden ver zorgen. De "Grothe 5 van de Burg. Grothestraat" hebben dit combo geëngageerd, 's middags van 14.00 uur tot ±16.30 uur. Ter nadere ken nismaking volgt hierna een korte in troductie. In de zomer van 1975 kwam bij een aantal muzikanten uit het Gooi de be hoefte op om als hobby weer muziek te gaan maken. Met zeven man wterd er al gauw intensief gerepeteerd en ge speeld, te weten drie blazers, drie man ritmesektie en een pianist. Het werd in derdaad een swingend geheel. Na enige voorzichtige optredens kwam de groep, geïnspireerd door het sukses, p^s goed op gang. De Gooise formatie werd al spoedig overal in het land ge vraagd en trad op in diverse dekors; op kasteelfestijnen, voor sportclubs en schoolverenigingen, tijdens boottrips, bij openingen van winkelcentra en na tuurlijk in gezellige jazzsociëteiten. Ook het buitenland toonde belangstel ling: optredens o.a. voor militairen in West-Duitsland en voor North Sea Fer- ries naar Engeland. Tenslotte nodigde de Nederlandse radio en televisie hen uit voor diverse programma's. Ook bij de opening van de boeken week, in het bijzijn van H.M. Koningin Beatrix, en tijdens een feestelijke bij eenkomst op Paleis Soestdijk voor Prinses Juliana, verleenden zij hun mu zikale medewerking. Het repertoire van "De Onderlinge van 1075" beperkt zich niet alleen tot dixie- lahd; ook Zuidamerikaanse, disco- en dansmuziek worden ten gehore ge bracht, terwijl een top-40 nummer ook piet uit de weg wordt gegaan. Door dit repertoire én het enthousiasme van de musici zijn zij na ruim tien jaar één van de meest gevraagde swing-acts, die al vele feesten muzikaal hebben omlijst. Het lustrumfeest is onlangs op grootse Iwijze gevierd in het bekende Hilver- Isumse jazz-café "De Jonghe Graef van Buuren," waar de band al jaren als huis orkest te beluisteren is. De leden van het orkest zijn: Frank Muyser, gitaar, banjo en leiding; Gerrit Kohier, trompet, bugel en por- kettrompet; Ted de Jong, slagwerk; Dick Koster, tenor, altsaxofoon en kla rinet; Wim Velthuizen, contra, en elek trische Fenderjazzbas; Thom Janus, piano en elektrische Fenderpiano; Sie- be Overeem, trombone. Men kan er zeker van zijn dat een optre den van "De Onderlinge van 1975" één groot en gezellig swinggebeuren wordt. Zoals al eerder gemeld wordt deze mu- ziekmiddag aangeboden door de "Gro the 5 van de Burg. Grothestraat" en dat {zijn: Intercase Woninginrichting, Hul- leman Optiek, Slijterij Van der Linden, Geijtenbeek Bloemsierkunst en René Borgts Dames- en Herenmode. vele folders en natuurlijk het Friese pas poort. Mexicaanse stand bij Joh. Mets Als de medicijnman de regendans ach terwege laat zal het rond Joh. Mets een Mexicaanse toestand worden: een stand met Mexicaanse gerechten en ge kostumeerde demonstraties zullen de bezoekers zich in een ander werelddeel doen wanen. Een bezoekje zeker waard, aanstaande zaterdag bij de 120 jaar jonge delicatessenshop. Grothe 5 René Borgts/Wortmann mode brengt zaterdag wervelende modeshows, om lijst door aktiviteiten van o.a. Bloem sierkunst Geytenbeek en een optreden van een zeer muzikale band, De Onder linge, dat belooft een waar spektakel te worden. Een straat vol aktiviteiten voor groot en klein. Zo kunnen de als Indiaan of cow boy verklede kinderen een gratis glaasje (vuurwater)-ranja halen bij Bril cen trum. In de F.C. Kuyperstraat kan men in de grote opruiming ook nog iets win nen bij verlichting Binnen en Buiten. De Ster Mode zal de mode op straat brengen en bij Juwelier Colitico kunnen sieraden op de foto gezet worden. Ook de advertenties in dit blad vermelden de vele demonstraties en aanbiedingen tij dens de Westerndagen in de Winkel- kring. De Hopman Masselman groep levert de bouwers van het Indianendorp. De jongens die op het terrein actief zijn, zijn welpen, verkenners of rowans. Al meer dan veertig jaar wordt er bij de HMG veel plezier beleefd aan de veel zijdige vrijetijdsbesteding die scouting heet. Want naarstlndianen-thema's wordt er gedaan aan sport, expressie, zomerkampen, natuurexploratie, kam peren, (fiets)trektochten, kampvuren houden en erop koken, te veel om op te noemen. Iedere zaterdagmiddag komen de groe pen bij elkaar op de Sparrenlaan. Wel pen, 7 tot 11 jaar in groene blouse, ver kenners, 11 tot 15 jaar in beige blouses en rowans van 14 tot 17 jaar in brique blouses. Meer inlichtingen bij de Info- tent, a.s. zaterdag in het Indianendorp. Overigens is er ook plaats voor ouderen dan 17 jaar die er iets voor voelen om leider te worden. Trouwe bezoekers van de Van Weedestraat-evenementen, zoals aanstaande zaterdag tijdens de Open Dag van de Winkelkring, weten al dat ze bij Nic. van Dam Sport weer op de sportieve toer kunnen. Al heel wat Soester scherp schutters hebben in de loop der jaren meegedaan aan het mini-penalty- schieten en ook nu weer kunnen ze hun vaardigheden op dat onderdeel be proeven. Wie erin slaagt de bal drie keer door het hoge en drie keer door het lage gat te knallen kan rekenen op een prijs. Nic. van Dam heeft in elk geval drie waardebonnen - van resp. 75, 50 en 25 - klaarliggen voor de drie "schutters" met de beste resultaten. Mochten er meer gegadigden voor zo'n aantrekkelijke beloning zijn, dan wordt er natuurlijk geloot.Zinin om "erop los te knallen"? Dan komende zaterdag even langs bij Nic. van Dam aan de Van Weedestraat! A.s.zaterdag veel gezelligheid in de Burg. Grothestraat kJw- Vijf midMnstanders aan het begin van de Burgemeester Grothestraat heb ben hun krachten gebundeld om in het kader van de 'Westerndagen' en de braderie te zorgen voor een stuk gezel ligheid in hun deel van de Winkel kring. Gedurende alle Westerndagen presen teert slijterij /wijnhandel Van der Lin den een drietal activiteiten. In de eerste plaats haakt Van der Linden in op de trend van de komende jaren: de cock tail! Steeds vaker zal men bij allerlei ge legenheden geconfronteerd worden met cocktails. Ter kennismaking staat er voor u een heerlijke tropische cock tail klaar. Velen willen nog wel eens avonturieren met wijn; op de proeftafel van Van der Linden vindt men dit keer een heerlijke wijn uit een zomers vakantieland. Dan als nieuwtje: Kruukje Melm, de originele Soester kruidenbitter, waarbij het etiket vervangen kan worden door een messing-plaatje, waarin een per soonlijke tekst van twee regels gegra veerd kan worden. Een ideaal cadeau met een persoonlijk tintje. Zo ziet u dat slijterij Van der Linden, overigens ook concessionair voor Soest van Verbunt- wijnen, een aantal aantrekkelijke aan biedingen voor u heeft. Verder heeft slijterij Van der Linden de wereldprimeur van Vacu-vin. Dit door TNO uitgeteste apparaat zuigt de zuur stof uit een aangebroken fles wijn, en geeft de mogelijkheid deze wijn nog twee weken in dezelfde conditie te hou den. Verkoopprijs: 18,95. Bij Hulleman optiek, waar men kan kie zen uit veel moderne monturen van on der andere Christian Dior, Roden- stock, Silhouette en Lacoste, krijgt ie dere bezoeker op zaterdag een tempe ratuurmeter cadeau. Tijdens de mode show van René Borgts mode zullen ook meerdere monturen geshowed worden. Voorts biedt Hulleman natuurlijk altijd een hoge kwaliteit en een uitstekende service. Inter Casa biedt in de uitgebreide show room een keur aan artikelen voor mo derne woninginrichting. Nieuwe artike len zijn weer binnengekomen, zodat een actueel en compleet beeld wordt gepresenteerd van hedendaagse wo ninginrichtingen. Gaarne geeft Inter Casa een interieursadvies naar maat. Daarbij kan men bij de zitmeubelen merken tegenkomen als Gelderland, Leodux en Matteo. Grassi. Eethoeken en kastenwanden zijn er van Interlübke en Pastoe. Ook voor vloerbedekking en gordijnstoffen kan men er terecht, ter wijl men ook een zeer ruime keus heeft uit echte design-verlichting van o.a. Ar- timeta en Eikelenboom. En echt com pleet wordt uw inrichting pas met woonaccessoires van Manhattan Line en Stelton. Deze laatste merken zijn ook zeer geschikt om cadeau te doen. René Borgts Mode heeft de gehele za terdag een aantal aantrekkelijke aan biedingen op de kraam voor de zaak. Zo zullen lamswollen pullovers van Ly- le Scott en Style-masten met 20,- korting worden aangeboden. Ook is er korting op de originele Engelse college sjaals; het prijskaartje van 49,90 wordt verwisseld en vermeldt dan 45,-. Voorts is er Schiesser ondergoed in de aanbieding van tien gulden. In de middag zullen er voor de winkel twee modeshows plaatsvinden. Hierbij zal een deel van de nieuwe najaarscol lectie worden geshowed door twee dressmen en een mannequin. Zoals reeds eerder gemeld in deze courant, introduceert René Borgts Mode klas sieke dameskleding in zijn assortiment De 'grothe'bazen van v.l.n.r.)Hulle man Optiek, René Borgts ModeInter Casa, Geijtenbeek, bloemen, en v.d. Linden, slijterij waarvan nu de eerste levende presenta tie. Voorzien v m deskundig commen taar zal kleding van top-klassemerken, zoals (voor heren) Dressler, Burberrys, Salko en Roberto Sarto, en voor de da mes Marz, Hammerle en Lea Ferri de revue passeren. De shows beginnen om 14.30 en 15.15 uur. Zoals hierboven vermeld zullen ook brilmonturenvan Hulleman optiek ge showed worden. Het plankier en de eta lages van Borgts Mode zullen worden opgefleurd door bloemstukken van Geijtenbeek Bloemsierkunst. Bij Geijtenbeek Bloemsierkunst, de Fleurop specialist van de Burgemeester Grothestraat, vindt men altijd een keur van verse bloemstukken, planten en snijbloemen. Voor bijzondere gelegen heden kan men met speciale wensen al tijd hier terecht. Ook bruidsboeketten en corsages worden door Geijtenbeek Bloemsierkunst tot in de puntjes ver zorgd Bovenstaande vijf middenstanders hebben allen kwaliteit en service het hoogst in hun vaandel staan. Om dit te onderstrepen hebben zij voor het win kelend publiek gezorgd voor nog een extra stukje gezelligheid. Een combo uit het swingorkest 'De Onderlinge van 1975' uit Baarn, zal een optreden ver zorgen vanaf 14.00 uur. Voor meer in formatie zie elders in deze courant. Met recht mogen deze winkeliers 'De Grothe 5 van de Burgemeester Grothe straat' genoemd worden.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19