h. Mets Schoon schrijven is een kunst 1T N WtnodiqmQ 'WtlïfoWlfc 2375l IK Cdfwrayiiu) WESTERN-DAGEN Caiïiflraydtf - pennen messen li Tijdens de PAGINA 2? WOENSDAG 17 SEPTÊMBER~Ï98fi~ SOESTER COURANT PAGINA 23 3 root ortiment auiSE ESTRAAT 90 -EFOON 12404 EMA TIA MARIA 632 Enerverend eindtoernooiT.V. Soest-Zuid René Wassenaar, Francis Hesterman en Teus Gijzen winnaars bij CTS MHC-hockey Knickerbockers pupillen bijna kampioen voor de calligraphy-demonstratie op zaterdag 20 september van 10.30 tot 16.00 uur. KOM'S KIJKEN HOE MOOI U KUNT SCHRIJVEN. KIJKEN - VRAGEN - ZELF DOEN Sheaffer Waterman Rotring Platignum (zie onze etalage) kantoor boekhandel Kies nu een Paper:Mate, Bovendien op zaterdag 20 september bij aankoop van een Papermate GRATIS Uw pen gegraveerd. PERSOONLIJKE ATTENTIE VAN: dan krijgt u gratis uw initiaal of sterrenbeeld in uw pen. kantoor boekhandel SOEST Steenhoffstraat 13 Tel. 02155-10115 Damessoftbalteam Knickerbockers kampioen! Brouwer 2 met neus op feiten gedrukt ZAALVOETBAL Eerste nederlaag Eemvogels Auto gestolen of niet? I Kalligrafie, de kunst van hpt u>hnnn URG Koffielikeur van 25,95 voor tant. I Kalligrafie, de kunst van het schoon schrijven, is zo oud als de uitvinding van het schrift. Behalve het verfraaien van iemands handschrift, biedt het kalligraferen ook de mogelijkheid om een hobby door middel van praktische toepassingen zinvol uit te breiden, zo als het schrijven van oorkonden, eti ketten en exlibris. De ontwikkeling van het alfabet en het schrift verloopt van ver voor onze jaar telling tot de dag van vandaag. Afhan kelijk van de tijd en het ter beschikking staande materiaal en gereedschap, is de vorm van de verschillende soorten let ters ontstaan. Het zou te ver voeren uit gebreid op de geschiedenis van het schrift in te gaan, hoe interessant deze ook is. Uitdrukking Het feit dat de kunst van het schoon schrijven vandaag de dag weer zo enorm in de belangstelling staat, valt niet alleen maar toe te schrijven aan het hebben van meer vrije tijd. Mensen wil len uitdrukking geven aan hun gevoel, beeldend vormgeven en wel op een ge heel eigen wijze. Het schrift leent zich hiervoor bij uitstek en weerspiegelt de persoon. Het schrift maakt de ritmiek van de eigen hartslag zichtbaar. Ge dachten en gevoelens worden in waar neembare tekens vastgelegd. Het per soonlijk leefritme krijgt gestalte. Ge passioneerd of koel berekend, blij of droevig. De ene keer bedoeld om de ge dachten weer te geven in tekens die leesbaar zijn voor een ander, de andere keer wordt de inhoud bekend veron dersteld of gaat het puur om visuele rit miek die misschien nog verwijst naar grafische symbolen. Een fraaie structuur, een goed ritmisch geheel vormen het wezenlijke van de kalligrafie. Om dat te bereiken is meer nodig dan het vakmatig toepassen van een aantal sjablonen. Het is een leer proces dat begint met het analyseren en imiteren van eenvoudige voorbeelden. Om de materie bespreekbaar te maken hanteren we een aantal regels. Regels die het kijken en schrijven vergemakke lijken, regels die oog en hand trainen. Zodoende raken we vertrouwd met de specifieke eigenschappen van materiaal en gereedschap. Zo is in dit licht gezien imiteren geen slechte zaak, maar ge woon noodzakelijk als onderdeel van een leerproces. Men moet zichzelf de tijd gunnen een lettertype goed onder de knie te krijgen en het materiaal leren kennen is belangrijk. Een stuk sponta niteit zal in het begin verloren gaan. Wie goed wil leren schrijven, zal langzaam moeten schrijven omdat alleen dan de handen het beste worden gestuurd. Naarmate men meer vertrouwd raakt met de materie en een aantal zaken steeds beter voorziet, leert men zich ook beter aanpassen aan de directe si tuatie en zal de spontaniteit terugkeren. Tijdrovend Wanneer mensen beginnen te kalligra feren, zijn zij geboeid door bijvoorbeeld een gotische letter. Zij verwachten deze in een korte cursus te leren schrijven. Het valt tegen als de cursus start met een eenvoudige kapitaal of minuskel om de grondbeginselen te leren, na een aantal lessen zeggen de meest ijverige leerlingen: "ik kan het niet, het is te moeilijk". Zij zijn kritisch geworden, zien en ervaren de moeilijkheden. Het ideaal waarmee zij begonnen, lijkt ver weg. De weg naar die fraaie gotische let ter blijkt lang te zijn. Bovendien zijn zij zich gaan afvragen of het wel een letter van deze tijd is. Dan is het ogenblik aan gebroken om te bestuderen hoe andere deze letter hebben bewerkt tot een he dendaagse letter. Persoonlijk Geleidelijk aan zijn we via het imiteren van het voorbeeld, via varieren tot een min of meer eigen letter gekomen. Ver sieringen toepassen, kleuren genuan ceerd gebruiken, pennen versnijden naar eigen smaak, verf en inkt samen stellen, een manier van goud opleggen die bij de eigen persoon en het mate riaal past; dit alles hebben we ons eigen gemaakt. Als we de essentie van het goede geheel eenmaal begrijpen, wor den de afzonderlijke regels betrekkelijk en krijgen hun juiste waarde. Wat aan vankelijk als een ideaal werd gezien, re presenteert nu een bepaalde stijl in een bepaalde tijd met de kenmerken van een scriptorium en schrijver. Maar niet iedereen hoeft een Jan van Krimpen te zijn. Kalligrafie als kunstvorm is pas na vele jaren bereikbaar. Aan kalligrafie als hobby is veel plezier te beleven in het leven van alledag. Hopelijk mag dit boek voor beide een goede inzet vor men, aldus Evert van Dijk in het voor woord van zijn boek 'Kalligrafie' van uitgeverij Gaade. Het boek is verkrijg baar bij Van de Ven Boekhandel aan de Zuid Promenade 1 in Soest en bij Van de Ven Kantoorboekhandel aan de Steenhofstraat 13 in Soest. Demonstratie Uit bovenstaande blijkt, dat het kalli- graveren op dit moment veel aandacht heeft. Om aan het publiek te laten zien hoe één en ander in zijn werk gaat orga niseert Kantoorboekhandel Van de Ven, Steenhoffstraat 13 te Soest (naast het Postkantoor) op zaterdag 20 sep tember een demonstratie kalligraferen, verzorgd door SonjaUiterwijk. Bij deze demonstratie kan men ook vragen stel len, maar is het ook mogelijk, onder lei ding van Sonja (die kursussen geeft in C-3) ook zelf de pen ter hand te nemen en te ontdekken dat u mooier kunt schrijven dan u dacht. In een tijdsbestek van 4 weken is het eindtoernooi van de T.V. Soest-Zuid verspeeld. Onder redelijke weersomstandighe den en goede publieke belangstelling zijn er uit de 248 deelnemers waardige kampioenen tevoorschijn gekomen. Het toernooi bij de heren-A was dit jaar zeer spannend met veel spelers van min of meer gelijke sterkte. Zo had de favo riet Kees Kijzer, zowel tegen outsider Peter Brouwer (3 matchpoints tegen!) als tegen no. 4 geplaatste Pieter Kop pies, er 3 sets voor nodig om in de finale te komen. De opponent van Kijzer was de verrassende Robbert-Jan Bilder- beek die in de halve finale korte metten had gemaakt met de no. 2 geplaatste Marten Jonkheijm (6-3, 6-0). Traditie getrouw werd door weersomstandighe den de finale verspeeld in de hal wat in het nadeel was van de nieuweling Bil- derbeek. Bilderbeek is een verdediger en kan dus op het langzame gravel beter uit de voeten dan op een snelle vloer. Dit bleek vooral in de eerste set die Kij zer met uitstekend aanvallend tennis met 6-4 naar zich toe trok. In de tweede set kreeg Bilderbeek steeds meer vat op het spel en de baan en bleek ook in de beslissende set onverslaanbaar voor Kees Kijzer getuige de 7-56-3 setstan den. Bij de dames sloeg Marianne Joziasse toe met maar liefst drie clubtitels. Haar suprematie was vooral duidelijk in het damesenkeltoernooi. Zonder al te veel tegenstand kwam zij in de eindstrijd. Haar tegenstandster, Milou Ros, had beduidend meer moeite om in de eind strijd te geraken. Zij kreeg zeer verdien stelijke tegenstand van zowel Jos Nij- huis als Anneke Wisman die beide Mi lou Ros een set afhandig maakten. In de finale echter moest zij haar meerdere erkennen in Marianne die met snel en doeltreffend spel een regelmatige 6-2; 6-2 overwinning boekte. Ook het damesdubbel toernooi was zeer het aankijken waard. Verrassend was het van de junioren Liesbeth Paal man en Marjolein Tournee welke tot de halve finale reikten en daarin in 3 sets verloren van de uiteindelijke kampioe nen José Hendriksz en Marianne Jo ziasse. De laatstgenoemden versloegen in een stugge partij de routiniers Jet Vis ser en Anneke Wisman met de cijfers 6-4; 7-5. Groot was de strijd in het herendubbel toernooi wat het best tot uiting kwam in een zeer enerverende finale. De kop pels Bilderbeek-Brouwer en Jonk- heim-Kijzer waren aan elkaar gewaagd maar Jonkheim-Kijzer trokken toch aan het langste eind na in de 2e set een matchpoint overleefd te hebben (set standen 4-6; 7-6; 6-2). De beide B-categoriën leverden twee nieuwelingen op als kampioenen. Bij de dames de vechtlustige Maija Brouwer en bij de heren Joop van de Hoek. Ook dit jaar wederom een 40+-toer- nooi waarin bij de heren Otto Zoetelief in de finale de kampioen van vorig jaar Henk Rouwhorst aftroefde met de cij fers 6-4; 6-3. Het geheim van Otto zit in een dieët! Lammy Nijhuis werd kampioene in de ze categorie bij de dames nadat zij de "jongste oudere" deelneemster Sonja Hooyer met 6-0; 6-3 versloeg. Tenslotte de gemengddubbel categorie waarin ook dit jaar wederom de meeste inschrijvingen te begroeten waren. Ook hierin was het Marianne Joziasse die sa men met haar partner Kees Kijzer zich onderscheidde van de andere deelne mers. Zonder setverlies werd het kop pel clubkampioen. Tijdens deze clubkampioenschappen werd duidelijk dat de T.V. Soest-Zuid met een gerust hart zijn 20-jarig be staand volgend jaar kan gaan vieren. Aan sportiviteit en gezelligheid heeft de club nog niets in geboet! CTS, het Cross Team Soest, heeft zater- en Jochem Groenestein 5 e. dag ƒ.1. zijn eerste competitiecross ver iAs. Unnn non MPP in NJiilcprlc uog j"j" r reden op de baan van NCC in Nijkerk. Door het mooie weer was de baan droog, zodat de rijders niet al te veel problemen hadden. In de Special-klasse, waarmee begon nen werd, werden drie manches verre den. Voor Gé Schimmel zat het niet mee: hij plaatste zich niet in de finale doordat zijn wagen zwaar beschadigd was. René Wassenaar nam in de finale ronde de kop en stond deze plaats niet meer af. Ime Drieënhuizen werd 2e; Ni co Hogenberg 3e; Cornelis Verhoef 4e In de 1300 cc-klasse viel kanshebber Ton Plekkepoel buiten de prijzen. Teus Gijzen legde beslag op de le plaats, Marco Gijzen werd 2e en Johan Lin- denberg 3e. In de damesklasse trad Jenny van Es als nieuwkomer aan. Zij kon goed meeko men, maar de wedstrijd werd toch over heerst door Francis Hesterman. Zij won twee manches en werd een keer tweede, nadat ze hard met Sylvia Hogenberg in aanraking was gekomen. Francis Hes terman werd dus le, Sylvia Hogenberg 2e en Marretje Kroon 3e. Uitslagen zondag 14 september Heren 1 - USHC 2-1 Heren 2 - Schaerweyde 5 3-2 Heren 3 - Haaskamp 2 3-0 Heren 4 - Be Fair 12 2-3 Heren 5 - Weesp 5 3-0 Dames 1 - Kameleon 3-1 Dames 2 - Hurley 6 2-2 Dames 3 - Be Fair 4 1-1 Dames 4 - Loenen 2 0-2 Vet A - Amersfoort A 2-4 Vet B - Laren D 0-4 Vet C - Leerdam A 1-2 Uitslagen van de zaterdag 13 sep tember gespeelde competitie-wed- strijden: Jongens: Soest Al - Schaerweyde Al 1-2 Gooische A2 - Soest A2 9-0 Soest A3 - Amersfoort A2 0-1 Be Fair BI - Soest BI 4-3 Soest B2 - Huizen B2 6-2 Holestick BI - Soest B3 5-0 Soest Cl - Schaerweyde C2 4-1 Doorn C2 - Soest C2 5-1 Soest Dl - Huizen Dl 9-1 Hilversum D2 - Soest D2 2-0 Soest D3 - Shinty D2 0-8 Meisjes: Schaerweyde Al - Soest Al 0-3 Gooische A3 - Soest A2 0-4 Soest A3 - Maarssen A2 1-0 Soest A4 - Schaerweyde A4 1-0 Schaerweyde BI - Soest BI 5-2 Laren B3 - Soest B2 1-0 Soest B3 - Weesp BI 0-7 Soest Cl - Kameleon Cl 0-3 Gooische C3 - Soest C2 0-0 Soest C3 - Houten Cl vriendschap. Soest Dl- Gooische D2 2-0 Soest D2 - Phoenix Dl 0-12 Amersfoort D2 - Soest D3 1-5 Tegen HCAW uit Bussum zijn afgelo pen zaterdag beide wedstrijden ge wonnen met grote cijfers nl. 11-0 en 12-0. De tegenstand van de wat klei nere tegenstanders was niet groot en vooral het veldwerk van de Knicker bockers was goed. Beide wedstrijden waren na 2 innings en precies 50 minu ten spelen afgelopen. In de eerste wedstrijd was werper Jo- han-Peter Vink bijzonder goed op dreef. Hij kreeg in totaal 8 slagmensen van HCAW tegenover zich. Twee er van gaf hij 4-wijd en de andere zes kon den met 3-slag weer vertrekken en er werd dan ook niet gescoord. Aan slag presteerden de Knickerboc kers ook niet veel. Door 1 honkslag en veel 4-wijd van de HCAW werper wer den er 11 punten gescoord. De tweede wedstrijd met Martijn Strij ker als werper werd ook gemakkelijk gewonnen. Nu kwamen maar 6 slag mensen van HCAW aan de beurt. Twee kregen er 4-wijd, maar zij werden door goede akties van het veld uitgetikt op resp. het tweede honk en de thuisplaat. Drie slagmensen kregen 3 slag en de laatste nul was een prachtige vangbal van Marjolein Postma. Aan slag werd er door de Knickerboc kers iets meer geraakt en dankzij veel veldfouten en veel 4-wijd van de HCAW werper werden er twaalf pun ten gescoord. A.s zaterdag om 10.00 uur wordt er weer een thuiswedstrijd gespeeld tegen Phoenix uit Zeist. Wan neer de Knickerbockers dan winnen, zijn ze niet meer in te halen door de konkurrentie en dus kampioen. Calligrafie. Ofwel: de Kunst van het Schrijven. Niet voor iedereen weggelegd? Dat dacht u maar. Kom eens langs tijdens onze calligrafie-demonstratie. Om te ontdek ken dat u mooier kunt schrijven dan u dacht. kantoor boekhandel SOEST Steenhoffstraat 13 Tel. 02155-10115 SOEST Steenhoffstraat 13 Tel. 02155-10115 Vrijdag j.1. is het softbalteam van de Knickerbockers kampioen geworden. Een groot aantal toeschouwers zag het damesteam zijn laatste competitiewed strijd tegen de Polmerians uit Almere winnen. Met deze overwinning werden de dames overtuigend eerste in hun klasse. Het kampioenschap kon wor den behaald door goede samenwerking en sportieve inzet van de dames onder leiding van hun bekwame en zeer en thousiaste trainer Leo van Laar. De wedstrijd tegen de Polmerians speelden de Knickerbockers erg sterk. De eerste inning begonnen de Polme rians aan slag. Ze zagen kans 3 punten te scoren. De Knickerbockers waren echter goed in vorm en door o.a. een home-run van Sandra Augustinus werd de stand 7-3. Door prima veldwerk in de tweede in ning scoorde de tegenpartij slechts 1 punt. Voor de Knickerbockers sloeg In- grid Holwarda in deze inning de tweede home-run. Hiermee kwam de voor sprong op 11-4. In de derde inning kwam Jolanda Grobben op de pitch-plaat. De Polme rians kregen nu geen enkele kans om te scoren. De Soester softbalsters, aange moedigd door het publiek, sloegen wel goed. Stand 15-4. Ook in de laatste inning hielden de Knickerbockers hun tegenstander goed in bedwang. Door o.a. een mooie vang bal van Annemiek Boomhouwer kon den de Polmerians niet over de thuis plaat komen. De laatste slagbeurt van de Knickerbockers werd goed benut. Met alle honken vol sloeg Ingrid Hol warda weer een mooie home-run. Deze fraaie slag zorgde ervoor dat de eind stand 22-4 werd. Naast dit kampioenschap van de dames worden waarschijnlijk ook de pupillen en aspiranten honkballers kampioen. Ter afsluiting van het seizoen speelden de dames en het herenteam zaterdag bij BSCU in Utrecht een toernooi, een leuk einde van een zeer succesvol sei zoen voor de Soester softbalster. Het kampioenschapsteam bestaat uit: Sandra Augustinus, Ingrid Holwarda, Corinne van Wijk, Corry Grobben, Jo landa Grobben, Mary Kim, Annemieke Boomhouwer, Nancy v.d. Hengel, Tri nette Kuiper, Suzanne van Wezemaal, Laurette van Halen, Carla Richmond en Sylvia Hester onder leiding van trai ner Leo van Laar. Het tweede team van Brouwer leed te gen het Bilthovense BVC 2 een ruim uitgevallen 3-8 nederlaag. Alleen aan het begin van de eerste en tweede helft slaagde Brouwer erin het heft in handen te houden. BVC beschikte over spelers die snel konden overschakelen van de verdediging naar de aanval. Daarbij werd goed gebruik gemaakt van de zij kanten van het veld. Door steeds goed vrij te lopen zorgden zij voor veel ge vaarlijke situaties voor het Brouwer doel. Brouwer kende een trage spelop- bouw en miste de nodige snelheid bin nen de ploeg. Pas bij een 0-3 achter stand slaagde Jan Hoefman er met een mooie schuiver in voor 1-3 te zorgen. In de tweede helft probeerde Brouwer met veel inzet en massaal aanvallen de wed strijd in haar voordeel te beslissen. Er ontstonden veel hachelijke situaties voor het BVC doel, maar paal, lat en doelman stonden zeker lijkende doel punten in de weg. Slechts Jan Hoefman slaagde er nog twee maal in het BVC net te vinden. Het technisch betere BVC scoorde uit de snel uitgevoerde uitvallen echter nog vijf maal. SVM Boys 6 - Brouwer 3: 5-1 Een, in vergelijking met vorig seizoen, nogal gewijzigd derde team van Brou wer speelde een redelijke wedstrijd te gen SVM Boys. Na een ruststand van 2-0 kwam Brouwer via Ben Roédelof terug tot 2-1. Een toegekende straf schop bood een unieke gelegenheid om op gelijke hoogte komen. Arnold Kreté schoot de bal via de lat echter over. Daarop speelde Brouwer alles of niets. Johan Haverman had veel pech bij ver schillende kansen, maar doelpunten bleven uit. SVM Boys kon nog wel bij de schaarse uitvallen uitlopen tot 5-1. Brouwer 4 - Bilthoven 2: 4-6 Een bijna volledig vernieuwd vierde team van Brouwer trad in zijn eerste competitiewedstrijd aan tegen het tweede team van Bilthoven. Daarbij moesten een aantal spelers nog duide lijk wennen aan het spel in de zaal. De Na twee overwinningen, tegen ploe gen die doorgaans meedraaien in de top, kreeg Eemvogels 1 tegen het Maarnse S.V.M.M. het deksel op de neus. Het sterk verdedigende S.V.M.M. wist alle aanvallen van de Eemvogels snel in de kiem te smoren. Het duurde daarom ook een kwartier voor er gescoord werd. Erik van der Pol zette zijn heer op het verkeerde been en werd op maat aange geven: 1-0. Enkele minuten later deed aanvoerster Claudia Touwslager het zelfde, zodat de vakken konden wisse len. De vakken waren echter nog niet gewisseld, of S.V.M.M. scoorde van af stand 2-1. Wim Oldewarris maakte kort daarna uit een doorloopbal 3-1. De veilige marge van twee doelpunten was weer bereikt. Terwijl de nieuwe aanval niet kon scoren, deed S.V.M.M. dat wel, drie keer zelfs, zodat zij met een voorsprong de rust in gingen. De rust bracht thee en het praatje van trainer Jan van Maanen. Voor zijn aan wijzingen doorgedrongen waren, had S.V.M.M. al gescoord: 3-5. Hierna scoorde Saskia Smelt, in het veld geko men voor Kathja Rauch, uit een door loopbal 4-5, terwijl ze kort daarna slim een strafworp uitlokte, waaruit Ton Kraaikamp scoorde. De stand was weer gelijk. Helaas kwam nu de aanval, die net ook al niet gescoord had, weer in de aanval. S.V.M.M. profiteerde daar weer van, door nogmaals twee keer te scoren. De leeggespeelde Erik van der Pol werd gewisseld ten gunste van Erik Rauch, die koud in het veld gekomen gelijk scoorde. Kort daarna deed Marco Kuil precies hetzelfde. Met nog acht mi nuten te spelen was de spanning te snij den. De aanval kreeg opdracht de bal rond te spelen en dé kans af te wachten. Helaas wist S.V.M.M. de bal te onder scheppen, en scoorde direkt aan de overzijde van het veld. Met nog een mi nuut te spelen, speelde S.V.M.M. de wedstrijd rustig uit. Volgende week krijgt Eemvogels 1 de kans de schade in te halen door twee punten te pakken van - het tevens goed verdedigende - Activitas. Eemvogels 2 - Revival 4 Eemvogels 2 is een jong team, waaraan trainer Jan van Maanen nog aan het bouwen is. Hoewel er af en toe leuke staaltjes korfbal tussen zaten, werd er verloren van Revival. Bij rust was het 1-4. Na rust brachten de invallers Jan Christiaanse en Ria Wijnen het Eemvo- gel-totaal op 3. Helaas scoorde Revival nog vijf keer, zodat de eindstand be paald werd op 3-9. S.K.F." 4 - Eemvogels 3 Eemvogels 3 heeft nog geen wedstrijd verloren, en ook S.K.F. kon hier geen verandering in brengen. Hoewel S.K.F. twee keer binnen tien minuten voor stond, rolde Eemvogels 3 de Veenen- dalers snel op. Ronald van Bemmel scoorde 1-1, waarna Stanley voor de tweede keer de stand gelijktrok. Tini Martens bracht de Eemvogels op voor sprong, waarna Reinoud Toonen, Wim van Rheenen en Ronald van Bemmel de ruststand op 2-6 brachten. Na rust scoorde eerst S.K.F. weer, maar Anne ke Boom zorgde weer voor vier doel punten verschil. Reinoud Toonen scoorde 3-8, waarna S.K.F. weer twee keer scoorde. Ronald van Bemmel scoorde zijn derde doelpunt, waarna Ad van den Hoed de tiende treffer aan tekende. Na een treffer van S.K.F. scoorde Robert-Jan Smits 6-11. Aspi ranten-dame Sandra Lub bracht met een fraai doelpunt de eindstand op 7-12. Jeugd De oudste jeugd, de junioren, kwamen teleurgesteld terug uit Vinkenveen, al waar Vinken J2 de betere ploeg was. De eindstand was 5-1. John van den Boom redde de eer. Eemvogels BI deed het beter. Antilo pen BI werd vakkundig twee punten afgesnoept. Eemvogels B2 was minder gelukkig. Het vlot spelende Amersfoort BI had na een ruststand van 0-3, weinig moeite met de Eemvogels. De 0-10 eindstand was niet eens hoog uitgevallen. Het ver schil was te grc ot. Dit was ook het geval bij de jongste aspiranten. Ook deze konden na een ruststand van 0-3, niet meer overtuigen. De eindstand van 0-8 was te hoog uitgevallen. Het Amers- foortse M.I.A. hield bij de pupillen de zaak goed dicht, tot twee minuten voor tijd. Leroy de Groot scoorde toen twee keer. Programma Rommelmarkt Aanstaande zaterdag is er op het veld aan de Staringlaan een grote rommel markt. Hiernaast worden de volgende wedstrijden gespeeld: 09.00 Begin Rommelmarkt 14.00 Eemvogels 3 - Arena 3 16.00 Eemvogels 4 - Fiducia 4 12.00 Eemvogels BI - Exakwa B2 Brouwer doelpunten werden gemaakt door Betzman en v.d. Berg (3x). Programma: Maandag 22 sept. 21.00 uur Lindenhof - Odijk Odijk 4 - Brouwer 3 Zaalvoetbaltoernooi in Beukendal: Donderdagavond 18 september orga niseert Brouwer in Beukendal een zaal- voetbaltoernooi. De eerste wedstrijd start op 19.00 uur, terwijl de laatste par tij tegen de klok van 23.00 uur afgelo pen zal zijn. Er wordt deelgenomen door zes teams: ESS Brouwer 3 en 4, Amersfoortse Boys 2, R en C, Lindner en Foxboro. De politie stelt een onderzoek in naar de feitelijke toedracht van een autodief stal, die zaterdag werd gemeld door W.M. uit Soest. Hij liet weten dat zijn VW Kever in de nacht van vrijdag op zaterdag was gestolen bij een café aan de Bosstraat. Zaterdagmiddag werd de politie telefonisch op de hoogte gesteld door mevrouw S. van een camping aan de Dolderseweg, waar de auto stond. Volgens haar verklaring was de wagen daar vrijdagavond omstreeks 18.00 uur al neergezet. Gezien de tegenstrijdige mededeling van M. sluit de politie niet uit dat er sprake is van een valse aangif te. Nader onderzoek moet aan het licht brengen of er sprake is van strafbare fei ten. 7

Soester Courant | 1986 | | pagina 23