O B.D.C. 'AGINA 24 WOENSDAGj7^SËPTfjVjBER~Ï986~ SPORT SOESTER COURANT les Z£vtrl° Xp,em-er Vo"ey>"lhappming in Beukendal SoVoCo organiseert internationaal toernooi VOLLEYBAL SPORT PAGINA 25 Loodgieterswerk SoVoCo-nieuws Soester Bowling Bond Jos v.d. Leij en Trudy Danvers scoorden hoog Beukendal De Bunt C-drie 'Tempo' trekt zich terug Shot sterk uit de startblokken Red Stars herenteams zegevieren Zaalprogramma SEC - 's Graveland 2-0 ZONDAG VOETBAL SEC-Jeugdnieuws SEC verliest onverdiend van koploper Naarden '79: 1-0 VOETBAL 'l '-9 ïlorlill Zaterdag om 11.00 uur begint in Sporthal Beukendal te Soest een inter nationale volleybalvierkamp waaraan topteams uit Nederland en België deelnemen. Dit toernooi wordt voor de tweede keer georganiseerd door de Soester Volleybal Combinatie en lijkt, gezien de belangstelling die voor dit toernooi wordt getoond door top teams uit Nederland, België en ook Duitsland uit te kunnen groeien tot een toernooi van formaat. Belgische topteams Eén van de deelnemende ploegen is v.c. Temse uit de gelijknamige plaats in Bel- gië. Een ploeg waarin een aantal inter- I nationals en oud internationals spelen, j In het vorig seizoen eindigde het team I met slechts twee punten achterstand in de Belgische ereklasse op de tweede plaats. Een plaats die recht geeft op het spelen van wedstrijden in de Europa cup. Volgende week begint de Belgi sche competitie en het team vindt het 1 I invitatietoernooi in Soest een mooie ge legenheid voor een laatste test. De tweede Belgische deelnemer is HaTo- Vo? een fusieclub uit Hasselt. Voor heen speeldèn de teams onder de naam Hasselt en Tongeren, sinds vorig jaar zijn de verenigingen gefuseerd en wordt gespeeld onder de naam HaToVoc. Een zesde plaats in de hoogste afdeling in België was vorig jaar het resultaat. HaToVoc heeft sinds dit seizoen een Nederlandse trainer. De Limburger Ger Zwarts één van de bekende top- trainers. Zwarts heeft na een aantal ja ren met succes in Limburg te hebben gewerkt, de Engelse volleybalselectie- teams onder zijn hoede gehad en wil nu proberen met HaToVoc bij de eerste vier te komen. Voorburg dames komen ook weer IHet Voorburgse damesvolleybalteam, vorig jaar nog spelend onder de naam Starhft Voorburg, komt dit jaar op nieuw naar Soest. De dames wonnen vorig jaar de eerste prijs en waren graag bereid dit jaar opnieuw acte de presen- ce te geven. Hoewel het team twee speelsters kwijt raakte, aan respectieve lijk landskampioen Olympus uit Sneek en Brother Martinus uit Amsterdam, is trainer coach Jan Visser met zijn nieuwe selectie vast en zeker van plan de derde plaats die hij vorig jaar behaalde dit jaar opnieuw op te eisen en zo mogelijk te verbeteren. Het team lijkt daartoe zeker in staat nu het als duidelijke outsider aan de competitie begint. Nieuw SoVoCo-Stamteam is 'gast vrouw' Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam completeerd het kwartet volley balteams zaterdag. Het team, dat ge traind en gecoached wordt door Wer- ner Paans, heeft invergelijking met vo rig jaar nogal wat wijzigingen onder gaan en is sterk verjongd. Afgelopen weekend bereidde het team zich samen met SoVoCo-Stam 2 in een trainigs- kamp in Ommen voor op dit toernooi en de binnenkort startende competitie. Gebleven in het team zijn Jenneke van der Wal, de geroutineerde middenaan- valster van het Soester team, bijgestaan door Irene Koelewijn. Ook Angela Manders speelde vorig seizoen in het eerste team van SoVoCo-Stam. Uit het tweede team komt Mona Rademaker terwijl uit het derde team van SoVoCo Inge Everts het eerste team komt ver sterken. Nieuw bij SoVoCo-Stam zijn Madeion Rosier en Erna van Doorn, beiden afkomstig van het Zeister Cito. De spelverdeling is dit jaar, weer in han den van Jeanette Hogenhout, met Jen neke van der Wal de speelster met de meeste ervaring. Zij moet in staat zijn de ongetwijfeld sterk toegenomen aan- valskracht van het Soester team op de juiste manier in stelling te brengen. Ge zien het vertoonde spel in de oefenpe riode tot nu toe lijkt dat zeer wel moge lijk. Natuurlijk is SoVoCo-Stam, spe lend in de tweede divisie, maar met as piraties die klasse te verlaten, en wel aan de bovenkant, natuurlijk is dat team niet in staat haar invitatietoernooi te winnen. Maar wellicht is een verrassen de winst, zoals vorig jaar op het eredivi sieteam van Orion uit Doetinchem, niet uitgesloten. Voorop staat echter da mesvolleybal van hoog niveau naar Soest te halen. Iedere volleyballer kent het fameuze Dynamotoernooi in Apel doorn en het St. Anthonistoeraooi in de plaats van die naam. Wellicht kan uit dit toernooi iets dergelijks groeien. Voor dat het tweede toernooi van start gaat is al bekend dat volgend jaar twee teams uit Duitsland willen meedoen. USC Münster, de vice-kampioen en v.c. Schwerte van de vereniging in Duits land met de meeste kampioenstitels. Het damesvolleybalteam van Voor burg: een van de 'smaakmakersvan het toernooi. Deze verenigingen zien in het Soester SoVoCo-toernooi eveneens een goede gelegenheid zich voor te bereiden op de nationale competitie en te zien hoe ze er internationaal voor staan. Steun van Sponsor Stam SoVoCo weet zich gesteund door de trouwe sponsor van het volleybal in Soest, Stam autobedrijven. Zonder die steun is het nauwelijks mogelijk een dergelijke onderneming te starten. Maar niet alleen Stam steunt dit voor Soest zo unieke volleybalgebeuren. Ook tal van leden van de vereniging werken mee deze happening te doen slagen. Zo worden de spelers van de teams ondergebracht bij gastgezinnen zodat de kosten binnen de perken kun nen blijven. De eerste prijs wordt be schikbaar gesteld door Stam autobe drijven. De prijsuitreiking van het toernooi zal 's avonds plaatsvinden in Sportzaal De Bunt. Daar zal tevens een klein feestje aan gekoppeld worden. Om het 1-jarig bestaan van SoVoCo te vieren, dat mo gen we niet vergeten te vermelden, het kampioenschap van het seizoen '85-'86 van het meisjes-A-team van de Soester volleybalclub en de daarna behaalde vierde plaats tijdens het toernooi om het kampioenschap van Nederland te vieren. Programma voor zaterdag Zaterdag om 11.00 begint de eerste se rie wedstrijden. Op veld 1 speeltr dan Voorburg tegen SoVoCo-Stam en op veld 2 v.c. Temse tegen HaToVoc. Om 13.15 uur Voorburg tegen HaToVoc en v.c. Temse tegen SoVoCo-Stam. Om 15.30 de laatste serie wedstrijden. Op veld 1 SoVoCo-stam tegen HaTo Voc en op veld 2 Voorburg tegen v.c. Temse. Om 19.30 vindt in de Sportzaal De Bunt de prijsuitreiking plaats. De toegang voor dit volleybalgala is gratis. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Nieuwe trainer voor SoVoCo-heren De technische commissie van SoVoCo is er ingeslaagd, met medewerking van de nederlandse Vereniging van Oefen- meesters, de NWO, een oefenmeester aan te trekken voor het eerste heren team van SoVoCo-Stam. Daaf Willig zal de selectie met onmiddellijke ingang onder zijn hoede nemen. Daaf Willig is geen onbekende voor het Soester vol leybal. Een aantal jaren geleden was hij trainer van het selectie damesteam van SW. Maar ook binnen de Nederlandse Volleybal Bond staat hij zijn mannetje. Zo is hij al jaren docent voor de A-cur- sussen die de NeVoBo organiseert en is hij lid van de Nationale Sectie Techni sche Zaken in diezelfde Bond. SoVoCo lijkt met de aanstelling van Daaf Willig een goede keus gemaakt te hebben. Damesselectie op traningsweekend Het eerste en tweede damesteam van SoVoCo-Stam bereidde zich afgelopen weekend voor in een trainingskamp in Ommen. Naast een aantal trainingen speelde het eerste team oefenwedstrij den tegen Flash uit Nijverdal en Zwo- voc uit Zwolle. Flash speelde gelijk te gen de Soester ploeg terwijl het eerste damesteam na een zeer aantrekkelijk duel met 3-2 op het nippertje verloor van Zwovoc. Het tweede team versloeg de Zwovoc-reserves met 4-0. Jeugd naar Zwolle Het meisjes A-team van SoVoCo speelde mee in een toernooi in Zwolle. Aan dit invitatie toernooi namen de beste jeugdteams van Overijssel deel. SoVoCo was gezien de prestaties van de Soester jeugdteams in het verleden ook uitgenodigd. En daar hadden de organisatoren geen spijt van. Een af en toe zeer goed spelend SoyoCo-team eindigde na Datsun-Dac uit Dedems- vaart als tweede in de poule. In de strijd om de derde en vierde plaats wist Volco uit Ommen één punt meer te scoren dan SoVoCo. SoVoCo-dames 3 op dreef. Het derde damesteam van SoVoCo heeft ook haar eerste succes binnen. Het Hilversumse VIF, steunend op een drietal oud-SW leden, wist in een aan trekkelijke wedstrijd geen enkele set te winnen van SoVoCo 3. Vooral verdedi gend was het Soester team bijzonder op dreef. VIF liep zich voortdurend stuk op de zeer attente wijze van verdedigen. Harde smashes nog plaatsballen ver mochten te scoren. Een duidelijke 4-U nederlaag kregen de Hilversummers aan de broek. Volleybal deze week Zoals u elders in dit blad kunt lezen is zaterdag in Sporthal Beukendal het in ternationale damestoernooi. Het twee de damesteam van SoVoCo-Stam speelt een vierkamp in Haaksbergen. De heren van SoVoCo-Stam spelen een oefenwedstrijd in Sportzaal De Bunt. Aanvang 14.00 uur. Uitslagen van de huiskompetitie ge speeld op maandag 8 en dinsdag 9 sep tember j.1. Maandag. Tryers - Strijkbout5-0 Flushing Meadow - SBR 25-0 Silverstar Video - Queensclub 13-2 Lucky Girls - Turtlesl-4 Prolébo - W.A.B.3-2 Queensclub Stars - Tejoko4-l Dinsdag. Ketel 1 - Runners' up3-2 Laatbloeiers - Bodrum5-0 A-team - Pioniers4-l Dexcrest - Happy Hoekers2-3 H.A.M. - Trio Bleeker4-1 't Juk - T.Z.N.5-0 Bullseye - Dessa0-5 D.S.K. - the Woeppies4-l Han Hoog uit het team the Happy Hoekers in aktie. Een stevige trek in letters en woorden kreeg donderdagavond jl. gestalte bij café-restaurant Van den Brink, vaste stek van Scrabble-Soest. Bekende ge zichten, maar ook nieuwe scrabbelaars begonnen er aan de start van het 2e competitie-seizoen. Topscorer werd Jos v.d. Leij, die in haar partij tegen Willemien Witkamp uitkwam op een puntentotaal van 620. Een prestatie waarvoor 22 zetten nodig waren. Trudy Danvers kwam in haar partij tegen An- nie de Bree wiliswaar tot "slechts" 540 punten. Een uitkomst met reliëf, aange zien er slechts 16 beurten voor nodig waren, hetgeen een gemiddelde van bij na 34 punten per beurt betekend. De nieuwelingen Anne Nuyssink, Peggy Olyslager en Jan Hekkenberg hadden nauwelijks aanpassingsmoeilijkheden. Ze gaven met hoge puntenaantallen al direct hun visitekaartje af. "De prijs van de week", als vanouds tweede onder deel van iedere wekelijkse scrabble- avond, kwam in het bezit van Jos v.d. Leij, zij 't dat ze daarvoor aanzienlijk Zaterdag 20 september 09.00-23.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 21 september 10.00-13.00 uur B.D.C. handbal 13.00-22.00 uur The Red Stars basketbal Zaterdag 20 september 09.00-13.30 uur Badso badminton 13.30-19.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 21 september 10.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 20 september 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 21 september 12.00-15.00 uur C-drie badminton minder punten nodig had. De uitslagen van de eerste competitie-ronde: M. Klute - A. Luttik 290-300 (16 beurten) M. Leijendekker - A. Nuyssink 382-383 (19 beurten) J. v.d. Leij - W. Witkamp 620-375 (22 beurten) T. v.d. Berg - B. Blom 305-297 (20 beurten) H. Reichenberger - P. Olyslager 364-389 (17 beurten) M. Boom - W. Bouman 312-353(14 beurten) T. v. Egdom - J. Hekkenberg 338-295 (20 beurten) W. Klute - J. Danvers 268-416 (20 beurten) T. Danvers - A. de Bree 540-396 (16 beurten) De 2e competitie-avond, gevolgd door de wedstrijd om "De prijs van de week", vindt plaats op donderdag 18 september a.s., café-restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 102. Aanvang der partijen 19.45 en 21.15 uur. Nieuwelingen, scrabble-spel in dien mogelijk meenemen, zijn van harte welkom. De Ren- en Touristenverenigjng "Tem po" Soest heeft besloten niet deel te ne men aan de clubkampioenschappen te Dronten, die gehouden worden op za terdag 20 september a.s. Het bestuur van "Tempo" heeft er be zwaar tegen dat de K.N.W.U., nadat de inschrijvingen reeds hadden plaatsge vonden, de beslissing heeft genomen om toe te staan dat de deelnemende ploegen met aërodynamisch materiaal aan deze wedstrijden mogen deelne men. Het bestuur is van mening dat deze wij ziging oneerlijke concurrentie met zich meebrengt, daar het voor minder finan cieel draagkrachtige verenigingen te laat, zo niet onmogelijk is dit snelle ma teriaal alsnog aan te schaffen, terwijl er verenigingen zijn die reeds in het bezit zijn van deze materialen. Deze wedstrij den zullen dan ook leiden tot grote tijd verschillen. Afgelopen week is voor de meeste Shotteams de herfstcompetitie van start gegaan. Met 9 overwinningen, 3 gelijke spelen en slechts 3 nederlagen boekte Shot direkt al een zeer positie ve score. Het le herenteam won ver dienstelijk van Onkyo uit Haarlem, terwijl het 2e herenteam in Almelo ge lijk speelde tegen Blauw Wit 1. Van de landelijke jeugdteams kwam alleen het 3e jeugdteam tot winst. Senioren: Shot 1 - Onkyo 1: 7-3 Het le herenteam is thuis al bijna een jaar ongeslagen en zette deze goede tra ditie ook afgelopen zaterdag voort. Te gen het uit de 2e divisie afkomstige On kyo kwam Shot geen moment in gevaar en de 7-3 eindstand was dan ook een juiste afspiegeling van de krachtsver houdingen. Voor de pauze verloor al leen René Daselaar van de sterke Henk van Dijk, na de pauze kwam er wat meer evenwicht in de strijd en won de wedstrijd aan kwaliteit. Dirk Schuiling slaagde er via een nipte zege op van Dijk in ongeslagen te blijven, terwijl Bart Le- fel en René Daselaar ieder nog een steekje lieten vallen. De 7-3 zege bete kent een prima start van de competitie, die ditmaal hopelijk ook in de uitwed strijden voortgezet zal worden. Blauw Wit 1 - Shot 2: 5-5 Kampioenskandidaat Shot 2 heeft in Almelo direkt al een puntje laten liggen tegen een tegenstander die sterker was dan verwacht. Vooral de start van de Soesters was moeizaam, want na 4 wed strijden keek men tegen een 3-1 achter stand aan. Vooral onder de impulsen van een ongeslagen Gerhard Busch kwam Shot 2 terug in de wedstrijd, en een gelijk spel was uiteindelijk het te rechte resultaat. Berend Jonker en de voor Shot debuterende Hans den Blan ken kwamen ieder één keer tot winst. Niké 2 - Shot 3: 5-5 In de hoogste afdelingsklasse blijft Shot 3 het voortreffelijk doen. Na de ruime zege van vorige week werd nu kam pioenskandidaat Niké in eigen zaal op een gelijk spel gehouden. Aanvankelijk werd Shot op een 4-1 achterstand gezet, maar daarna toonden de Soesters hun mentaliteit. Bert van Velzen en Eddy Gaytant met twee overwinningen en Edo Fransen met één zege zorgden er voor dat Shot toch heel kanp een punt aan dit duel overhield. Shot 4 - Quick 6: 8-2 Shot 4 geldt als één van de sterkere teams in de 2e klasse en bewees dit ook overduidelijk in haar eerste wedstrijd. Het zeer geroutineerde Quick werd met een 8-2 nederlaag naar Hilversum te ruggestuurd. Aijan Schuiling en Frans Mark Schut bleven ongeslagen, terwijl Chris Sondaar zijn rentrée maakte met twee zeges. Jeugd: ATC 1 - Shot 1: 9-1 Het le jeugdteam had de pech in de hoogste jeugdklasse te moeten debute ren tegen het zeer sterke ATC. In Nij megen kreeg men dan ook direkt een flink pak slaag, waarbij alleen Aksel van Elteren de spreekwoordelijke eer wist te redden. Aanstaande zaterdag zijn de kansen op een positief resultaat aan merkelijk groter, wanneer men thuis speelt tegen Reflex. Dirk Schuiling bleef ongeslagen tegen Onkyo Shot 2 - Huizen 1: 1-9 De grootste teleurstelling van het eerste competitieweekend was zonder meer het optreden van het 2e jeugdteam. Te gen het beslist niet sterkere Huizen werd met liefst 9-1 verloren, nota bene na een 1-0 voorsprong. Vooral op tak- tisch gebied kwam men zeer veel tekort. DITO 2 - Shot 3: 4-6 Behalve de eerste twee jeugdteamsw kwamen alle jeugdteams van Shot tot winst. Ook het in de landelijk B-klasse debuterende 3e jeugdteam won haar wedstrijd. In Grootebroek kwam men weliswaar met 3-1 achter, maar daarna werden nog tamelijk gemakkelijk de twee punten binnengehaald. Een prima debuut. Tafeltennis aanstaand weekend: Het le herenteam speelt aanstaande za terdag de zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Gispen uit Culemborg. Dit team geldt als de belangrijkste kandidaat voor het kampioenschap. Het 2e herenteam speelt op zaterdag 20 september om 18.00 uur thuis tegen het altijd lastige Swift uit Deventer. Op vrij dag 19 september om 20.00 uur speelt het 3e herenteam de belangrijke wed strijd tegen Quick 3. Toeschouwers zijn weer van harte welkom in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs 18 en 20). Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel: 16261 en Jan van Asch, tel: 19028. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - VEV 3: 7-3, Shot t - ATC 3: 9-1, Huizen 9 - Shot 7: 1-9, Shot 8 - de Furs 1: 6-4, Tovo 3 - Shot 9:6-4, Shot 10 - de Furs 2: 8-2, Tovo 6 - Shot 11: 3-7, Shot 13 - Almeerspin 4: 0-10, EMM 2 - Shot 14: 7-3, Shot 16 - Tovo 10: 5-5. Overige uitslagen jeugd: Shot 4 - Victoria 3:6-4, Shot 5 - ATC 1: 8-2, Bijmaat 4 - Shot 6: 3-7, Quick 9 - Shot 7: 0-10, Nederhorst 4 - Shot 8: 1-9. Basketballers nu volledig van start A «k» »../,n..:nn:nnnn i De heren senioren kropen daarentegen Acht overwinningen en evenzoveel nederlagen vormen de balans voor de basketbalvereniging The Red Stars na de eerste volledige competitieronde. Opmerkelijk was dat zes van de zeven herenteams zegevierden, terwijl de damesafdeling daar drie verlieswed- strijden tegenover stelden. Met uit zondering van de jongens junioren en de twee meisjes kadettengroepen deelden de tegenstanders van de Red Stars-jeugdteams rake klappen uit. Vier ploegen werden met monstersco res van de winst afgehouden. De hoofdmacht van de heren met aan het stuur Hans de Rond ging in het eer ste serieuze weekeinde voortvarend van start. Het openingsnummer in de competitie tegen Taveno uit Utrecht werd zaterdag winnend afgesloten, en ten koste van Ede BC werd een dag la ter de tweede ronde van het bekertoer nooi bereikt. Dit laatste treffen ging ge paard met de alleszeggende cijfers 110- 41. De 'walk-over' tegen het op eên la ger niveau spelende Ede BC lag in de lijn der verwachtingen, evenals overi gens de behaalde overwinning op het naar de tweede klasse van West-Neder land gepromoveerde Taveno. Hoewel de eindstand (63-61 in het voordeel van Red Stars) niet direct enig klassever- schil aangeeft, was de ploeg van De Rond de verdiende winnaar, omdat men in elk geval probeerde basketbal te spelen. De pogingen van het met jonge spelers aangevulde team werden vaak wreed verstoord door het harde spel van de Utrechters. Ook al omdat het scheidsrechterlijke duo (te) tolerant optrad, werden de Red Stars-spelers geïntimideerd door de bij vlagen ge vaarlijke en riskante verdedigingsacties van de tegenstanders. Vrije kansen werden simpelweg gemist, en toen dat te vaak gebeurde stond Taveno plotse ling met negen punten voor. Pas na de hervatting realiseerden de spreekwoor delijke roodwitte sterren zich dat men meer kwaliteit in huis heeft, en dat kwam na een time-out van De Rond ook tot uitdrukking. Binnen acht minu ten scoorde Red Stars twintig punten, hetwelk 56-47 op het scorebord bracht. Dames Terwijl dames 2 en 3 in de eerste com petitiewedstrijd onderuit gingen, moest het eerste damesteam tegen de oud landskampioen BOB de tweede neder laag van dit prille seizowen incasseren. De ploeg was compleet, dus conditie- problemen zoals een week eerder zou den deze keer niet de kop kunnen op steken. Tegen de basketbalsters uit Oud-Beyerland kwam echter naar vo ren dat de selectie in de voorbereiding nog niet volledig bij elkaar is geweest. Het niet op elkaar ingespeelde team verloor met 47-65. in het spoor van het eerste herenteam door veel wedstrijden te winnen. Behal ve het derde team wonnen heren 2 tot en met 7 het eerste duel van 1986-'87. Spannend was het bij heren 2 tegen Quick Runners. Vrijwel de gehele wed strijd deden beide teams voor wat be treft het scoreverloop niet voor elkaar onder. Toch was het Red Stars dat dee laatste vijf minuten de meeste adem overhad. De Soesters wonnen met 76- 60. Jeugd De meeste jeugdteams van Red Stars stonden in het afgelopen weekeinde in de hoek waar de klappen vallen. De jongens kadetten, adspiranten en wel pen hadden niets in te brengen tegen hun leeftijdsgenoten van het Spaken- burgse Stoepie Shooters. De jongens junioren, uitkomend in de hoogste klas se van Nederland, lieten zich van een andere zijde zien door Sparta Nijkerk met 79-59 te kloppen. Daarmee zetten de promovendi een belangrijke stap in de richting van het eerste streven in dit seizoen: handhaving in de eerste klasse, waarin Red Stars zeven tot tien jaar ge leden successen behaalde. Uitslagen Heren: 1 - Taveno 63-61 2 - Quick Runners 76-60 3-BZ'79 44-71 4 - Green Giants 59-49 5 - Dunckers 59-33 6 - Irene 84-63 7 - Hoevelaken 64-42 Dames: 1 - BOB 47-65 2 - Stoepie 31-61 3 - Quick Runners 38-53 Jeugd: JA1 - Sparta 79-59 JB1 - Stoepie 31-82 JB2 - Keizer Otto 22-112 JC1 - Stoepie 4-122 JD1 - Stoepie 14-79 MB1 - Argon 40-29 MB2 - New Stars 46-37 Programma Heren 1, dames 1 en de jongens junio ren, de drie landelijk spelende teams van Red Stars, spelen aanstaande zon dag een thuiswedstrijd. Om half drie 's middags beginnen de jongens junioren in sporthal Beukendal aan hun derde competitiewedstrijd. Om half vijf vol gen de heren. De dames, die zondag j.1. een oefenwedstrijd tegen het Westduit- se SV Borchem met 112-34 wonnen, spelen 's avonds om half zeven. Het tweede meisjes kadettenteam opent het programma om 13 uur, terwijl heren 2 de reeks thuiswedstrijden om 20.30 af sluit. Alle andere ploegen van Red Stars spelen uit. Zondag j.1. waren 15 King's Road Ri- ders voor een afdelingswedstrijd in Baarn, Het regende pijpestelen, geluk kig was halverwege de wedstrijd even de zon te zien. Ondanks het slechte weer behaalden de King's Road Riders negen prijzen. Open klasse: Dennis Krol een 2e en Mare de Schif- fart een 3e prijs na de finale. Niels Jager, Barry Luysterburg, Patrick van Lemel vielen uit in de finale; Eldert Slagt en Erwin Marsé in de halve finale. Sagar v. Dijk viel uit in de manches. Dagkaart/recreatiehouders: Toine Marsé le, Jan-Willem Slagt 3e en Rudi Krol 2e in de manches. Powder Puffs: Jessjica v.d. Wolk een le plaats in de manches. Monique de Schiffart werd 5e. Junioren: Barry Luysterburg werd le, Dennis Krol 3e na de finale. Mare de Schiffart le in de manches. Patrick v. Lemel kwam net één punt te kort voor een 3e plaats. Sagar v. Dijk werd uitgeschakeld in de finale, hij werd 4e. Niels Jager, Er- win Marsé, Raymond v. Lemel, Eldert Slagt werden uitgeschakeld in de man ches. Experts Robin v.d. Wolk werd 5e in de man- ches. O Handbal vereniging Zaterdag 20 september: 18.00 uur Herenjun. - H.V.B.S. 11,00 uur Meisjespup, 1 - H.H.C. 12.00 uur Meisjesadsp. - Bat Seyst 13.00 uur Damesjun. 1 - Nyenrodes 14.00 uur Heresen. 1 - Fortissimo 10.00 uur E.M.M. - Welpen 12.00 uur S.D.O. - Meisjespup. 2 12.00 uur Nederhorst - Dames jun.2 12.00 uur D.S.O. - Damessen. 2 12,00 uur S.H.V.U. - Damessen. 1 13.00 uur H.M.S./A - Herensen. 2 13.00 uur Nyenrodes - Jongensadsp. Een verdiende overwinning van SEC, dat het eerste half uur 's Graveland goed onder controle had en waarbij Marcel van Essen niets te doen kreeg, 's Graveland was beweeglijker en speelde met wat meer overleg maar het resulteerde niet in gevaarlijke mo menten. Het laatste kwartier voor rust kreeg 's Graveland meer grip op het spel en was SEC de mindere. Ook na rust was het SEC dat de toon aangaf waarbij ook het laatste kwar tier voor de groen-witten problemati scher werd. Het slot van de wedstrijd werd vervelend en ordinair. Drie 's Gravelandspelers werden door scheidsrechter Van Groningen-Schin- kel genoteerd evenals SEC-speler Arie Postema. Een rommelige wedstrijd waarin Arie Postema het eerste half uur twee kansen kreeg en Marcel van Essen het zeer rus tig had. Het eerste goede schot kwam van Joop Abbel na een half uur spelen.. De kogel werd met een reflex tot corner verwerkt. SEC was sterker maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken, 's Gra veland was duidelijk naar Soest geko men voor één punt en probeerde met counteren iets te doen, hetgeen na veer tig minuten bijna lukte toen Reijnders door kon lopen op het SEC-doel, maar Marcel van Essen kwam uitstekend uit en wist het schot te keren. Twee minuten na rust had SEC succes via een vrije trap in het strafschopge bied door Antek Wojtkowski op Joep Abbel teruggelegd. Joop schoot kei hard in. 1-0. Een minuut later volgde de eerste notering van de aanvoerder van 's Graveland. SEC ging beter spelen en kreeg via Pie- ter Bindt zelfs een 2-0 voorsprong. De scheidsrechter keurde dit doelpunt ech ter af, alhoewel de keeper van 's Grave land en zijn laatste man met elkaar in botsing kwamen. De snelle Pieter Bindt kreeg opnieuw een goede kans maar SEC had het vaak moeilijk tegen de fy siek sterkere 's Gravelanders. Er werd harder gespeeld door de gasten. SEC kreeg kans op kans terwijl 's Graveland er alles aan deed uit de greep van SEC te komen. Zowel Koen als Anton Jan maat werden genoteerd. Het werd een onprettige vertoning met een ordinaire 's Graveland-keeper Kamerman. Vijf minuten voor tijd maakte SEC de zaak af. Pieter Bindt schoot uit een klu wen van spelers raak 2-0. Arie Postema werd gewisseld voor Scmidt en Antek Wojtkowski voor Westerveld. SEC speelde de wedstrijd uit tegen een geïr riteerd 's Graveland dat zich niet kon beheersen. Uiteindelijk bleven de beide punten toch in Soest. Volgende week speelt SEC uit in Amersfoort tegen het tech nisch zeer goede A.P.W.C. SEC zal met een puntenverdeling zich niet ongeluk kig voelen. Dit weekeinde speelden alle dertien jeugdteams hun competitiewedstrij den. De balans sloeg positief uit, n.1. acht maal werd er gewonnen, eenmaal gelijk gespeeld en vier maal ging de winst naar de tegenpartij. Opvallend en verheugend was de winst voor de aller kleinsten binnen de jeugdafdeling. Na twee forse nederlagen werd er nu met maar liefst 8-2 gewonnen van SOVA 54. Ook de eerste competitiewedstrijd voor de nóg kleineren, n.1. de F2, w as een feit. Echter tegen Amsvorde F1 kwa men de mannen van coacdh Jasperse nog veel te kort, vandaar de 9-0 neder laag. Verdere resultaten warenpositief en twijfelachtig. Zo behaalde Al een verdienstelijk gelijkspel thuis tegen Limvio Al. Trainer/coach Jan van Veenendaal was achteraf tevreden met dit resultaat. A2 belandde, na een ver geefse trip naar Leusden, weer terug op het eigen vertrouwde SEC-complex en behaalde hier een klinkende overwin ning (7-1) op WZA A4. De regionale Bl-jeugd won in Utrecht met 5-3 van Sterrenwijk BI. De B2, de boys van trainer/coach Ed Brouwer, verpletter de CJW B2 met maar liefst 15-0! De B3, de Bettenboys, konden tot de rust aardig partij bieden aan WZA B5, toen nog was het 2-2, maar na rust liep WZA uit naar 2-6. Volgende week, met het volledige team, zullen zij zich zeker revancheren. De trainingen van de C-jeugd werpen blijkbaar hun vruchten af. Want zowel de Cl wist on der leiding van het duo De Boer/ V.d.Heyden hun uitwedstrijd bij KWA Cl met 2-1 te winnen. En ook de boys van Van Arnhem, de C2, ver sloegen in een spennende wedstrijd, De Glind Cl met 4-3. In de D-pupillengroep, wist de Dl op nieuw te winnen. De jongens van trai ner/ coach Ed Grauwmeier zijn nu na 3 competitiewedstrijden nog ongeslagen, dit keer versloegen zij WZA D2 met 5-1. De Bremer/Van Essen boys, D2, waren blijkbaar nog een beetje te hoog moedig. Na twee competitieoverwin ningen namen zij het een beetje te licht op tegen Soest D3, waardoor beide punten naar de andere kant van de Bos straat gingen. In een spannende wed strijd met veel gemiste kansen, won uit eindelijk S.O. Soest met 3-2. De beide E-pupillen elftallen moesten naar Spa kenburg. De El won met 3-0 en de E2 moest met 5-0 verlies zijn meerdere er kennen in Spakenburg. Uitslagen 13-9-86 SEC Al - Limvio Al 2-2 SECA2-WZAA4 7-1 SEC BI - Sterrenwijk BI 5-3 SEC B2 - CJW B2 15-0 SEC B3 - WZA B5 2-6 KWA Cl - SEC Cl 1-2 SEC C2 - de Glind 4-3 SEC Dl-WZA D2 5-1 SEC D2 - S.o. Soest 2-3 Spakenburg El - SEC El 0-3 Spakenburg E3 - SEC E2 5-0 SOVA 54 F1 - SEC F1 2-8 Amsvorde F1 - SEC F2 9-0 Wedstrijdprogramma voor 20-9-86 16.15 uur IJsselmeervogels A2 - SEC Al 13.00 uur SEC A2 - IJsselmeervogels A3 12.30 uur SEC BI - Kampong BI 13.00 uur IJsselmeervogels B3 - SEC B2 11.00 uur Hoogland B3 - SEC B3 11.45 uur Zebra's Cl - SEC Cl (vr.sch.) 11.00 uur Hoogland C2 - SEC C2 11.00 uur IJsselmeervogels D2 - SEC Dl 11.00 uur SEC El - Hoevelaken El 11.00 uur SEC F1 - Amf. Boys F1 (SEC E2 en SEC F2 zijn voorlopig vrij. Voor deze el'LJlen worden in onder ling overleg, vriendschappelijke wed- j strijden aangevraagd). Na twee verloren partijen (Hees en Bunnik) moest SEC-zaterdag aantre den tegen koploper Naarden. Met gemengde gevoelens werd afge reisd naar Naarden. Immers, deze ploeg voerde op dat moment de rang lijst aan met 8 gescoorde doelpunten en slechts 1 tegen, terwijl SEC niet in de gebruikelijke opstelling kon aan treden. De positie op de ranglijst van de gasthe ren maakte op SEC geen indruk. Via een gesloten verdediging en een ver sterkt middenveld werd de tegenstan der tegemoet getreden. Hoewel Naarden een technische ploeg bleek te zijn, kreeg men geen enkele kans om doelman Willem van der Veen in moeilijkheden te brengen. Integen deel, het was SEC dat zich keer op keer kansen verschafte. Via een droge knal van Ton van Luijtelaar, die door de Naardense doelman ternauwernood tot hoekschop verwerkt kon worden, een kans voor een leeg doel van Jansen, die van 4 meter tegen de lat mikte en een door diezelfde Jansen genomen hoek schop en een doorgekopte bal tegen de lat, mocht Naarden zeer tevreden met een 0-0 stand de rust ingaan. Na de rust eenzelfde beeld. Bij SEC was Walter Daselaar Herman Scheer- horn komen vervangen. Hoewel Naar den meer aan de bal was kon het toch geen enkele indruk maken op de SEC defensie. Wederom werden de betere kansen door de Soesters gecreëerd. Te leurstellend was het echter dat een mid denvelder van Naarden na verkeerd in grijpen van de gehele Soester defensie Willem van Veen met een listig lobje kon verschalken. Dit doelpunt viel in de 84e minuut van de wedstrijd en uiter aard was de teleurstelling bij de Seccers en de massaal meegekomen aanhang zeer groot. Toch kunnen we er van uit gaan dat trainer de Bree met deze groep nog voor successen zal gaan zorgen. A.s. Zaterdag de thuiswedstrijd tegen Culemborg om 14.30 uur zal dan hope lijk het eerste succes van de Soester bri gade gaan worden. Opstelling SEC: doel: Willem van der Veen; achter: Evert Postema, Hans de Bree, Ton Huisman en Herman van Zanten; midden: Ton van Luijtelaar, Andre Vinke, Toon van Dorresteijn en Tedman Jansen; voor: Ronald Merke- nij en Herman Scheerhorn. 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 25