f.30.-,bel nu! TAXI KLOMP 1298 4 Ie edrijf ZN Speeldoos Café-Restaurant Soestdijk PAGINA 28 PAGINA 29 n sn PE "Twinset in Technicolor", zwakke seizoenstart van De Speeldoos 'Gekkenwerk', nieuwe Robert Paul One-Man-Show Film in De Speeldoos: 'Out of Africa' Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld 10-jarig NPB-koor zoekt nieuwe leden Theater-Agenda "De Speeldoos" Nederlandse Christen Vrouwenbond Oud-papieractie 'De Schakel' Burgerlijke stand Hondje weg Hondje terug Bingo-avond "Vrije Vogels" Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Biologische tuin TEL. R.K.kerkdiensten 18e Kraammarkt Predikbeurten Basiskursus massage technieken in Soest Vrouwencafé Nog plaats vrij bij assertiviteitscursus -^Ï^stavond geheel verzorgd. Maatschappelijk werk Bingo in de Vangrail Medische dienst gkmtenigi 'övezheeó Bowling bij Wijkvereniging Overhees A.s. zaterdag rommelmarkt Eemvogels V erkeerscontr oles )m F 72-74 -12435 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Als het waar is dat een slechte eenerale borg staat voor een goede uitvoering waargemaakt. Heel duidelijk be- dan mag van het theaterseizoen dat zich in de Baarnse Speeldoos afspeelt nog veel worden verwacht. Dat is nodig ook. De start van de 2e jaargang Speel doos nieuwe stijl was ronduit teleurstel lend. Gebrek aan belangstelling was er de oorzaak van dat de Belgische liedjes zanger Johan Verminnen zaterdag avond in het Belgische land kon blijven, z'n theaterprogramma "zeilers ver van huis" wordt naar een andere datum ver plaatst, de openingsvoorstelling van de muziektheatergroep Twinset, vrijdag avond jl. rammmelde aan vele kanten. Zonder verklaring of verontschuldiging kon eerst een kwartier na de geplande aanvangstijd met het programma wor den begonnen en daarbij ging men ach teloos voorbij aan de ijzeren theaterwet dat aanvangstijden van programma's ongeveer heilig zijn. "Twinset in Tech nicolor" was ons aangekondigd als een perfekte show waarin elementen als hu mor - romantiek en een zekere mate van dekadentie de boventoon zouden voeren. Dit alles verpakt in zang, dans, persiflages en verkleedpartijen. De mu zikale close harmony zou bij deze mu ziektheatergroep de boventoon voeren. De laatste toezegging werd volledig en dikwijls op een meer dan voortreffelijke staat daaruit, naast het soms vocale ge weld, ook de kracht van Twinset. Voeg daar aan toe de zeer nadrukkelijk aan wezige talenten van toetsenist Jan de Vries en het positieve element van deze voorstelling is belicht. Een op 20 woor den Van Dale na programma dat geheel Engelstalig was. Was het daarom dat er met name voor de pauze door de zaal nauwelijks werd gereageerd op wat door de twinsetters als humor werd ver ondersteld. Na de pauze was de toch al mager bezette theaterzaal van De Speeldoos verder uitgedund. Persifla ges en evergreens kregen een wat guller onthaal in het tweede deel van de voor stelling, al swingde het nergens de pan uit. Een ijzersterk slotnummer kon niet goedmaken wat er in de voorafgaande negentig minuten soms pijnlijk gemist werd. Een uitstraling die overkomt, aangepaste verbindende teksten, het behoort (nog) niet tot de artistieke ba gage van dit zeer enthousiaste groepje beginnelingen. Jammer, want zoals reeds eerder opgemerkt in vocaal op zicht, met name close harmony, weten ze van wanten. Terecht kreeg men dan ook daarvoor aan het slot de handen op elkaar. Lr. De afgelopen jaren heeft Robert Paul zich met zijn vakmanschap en veelzijdi ge talent een vaste plaats in de Neder landse theaters verworven waar hij zeer trots op kan zijn. Hij heeft bewezen naast zijn bekende imitaties over vol doende andere kwaliteiten te beschik ken en is uitgegroeid tot een echte thea terpersoonlijkheid. Het is dan ook met genoegen dat De Speeldoos alweer het vierde programma van deze all-round showman kan aanbieden. In deze nieuwe show wil Robert Paul zijn publiek wat persoonlijker benade ren en kennis laten maken met aspecten die o.a. geïnspireerd zijn op het dage lijkse leven, hier en daar autobiogra fisch. Vanzelfsprekend blijft hij zijn 'handels merk' trouw en komen er een aantal nieuwe imitaties van 'showbizzers' en 'prominenten'. Een persoonlijk getint programma dat qua inhoud, vormge ving en sfeer ongetwijfeld voor het pu bliek een heerlijke theateravond zal worden. De muzikale begeleiding zal wederom bestaan uit: Heimig van der Vegt (pia no, synthesizers), Erik Raayman (gitaar en basgitaar) en Martin Dijst (slagwerk, percussie). Uiteindelijk, honderd jaar na de ge boorte van de schrijfster, is de door vele Oscars gelouterde regisseur/producer Sydney Pollack, die met zijn dertien vo rige films maar liefst 31 Oscar-nomina ties in de wacht sleepte, aan het werk gegaan met Dinesen's boek 'Out of Af rica. Pollack lietiich overigens eerder ook al inspireren door andere werken van de Deense schrijfster, zoals 'Sha- dows on the Grass' en 'letters from Af rica'. In 1913 emigreert Karen Blixen (Meryl Streep) naar Kenia om haar aan lager wal geraakte neef, Baron Bror Blixen (Klaus Maria Brandauer) te trouwen. Haar hoop op een gelukkig nieuw leven wordt al snel de bodem ingeslagen. Hij kan niet bij haar zijn, vanwege de Eerste Wereldoorlog, die in Europa uitbreekt en ook zijn stempel drukt op het dage lijkse leven in Kenia. Bovendien zit hij voortdurend achter de vrouwen aan, wat tot gevolg heeft dat hun huwelijk tenslotte op de klippen loopt. Kort daarna wordt ze verliefd op een ja ger, Denys Finch Hatton (Robert Red- ford), die echter een rusteloze minnaar blijkt te ijn, want daar voielt hij zich het beste bij. Reuma-middag in De Speeldoos Op dinsdagmiddag 23 september a.s. opent de Vereniging van Reumapatiën ten Baarn/Soest e.o. haar wintersei zoen met een lezing door mevrouw Hofkes (apotheek Julius). Zij zal spre ken over medicijnen, toegespitst op reuma, en het gebruik daarvan. Men zal ook in de gelegenheid zijn uitgebreid vragen te stellen.Het belooft een leerza me middag te worden. De lezing zal gehouden worden in de kleine zaal van De Speeldoos, Rem brandtlaan 35, Baarn. Aanvang: 14.00 uur. Op zondag 21 september wordt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagcon cert gegeven. Als solisten treden op. Brigitte Pawlowski (cello) en Kees van Mourik (piano). Op het programma staan werken van Ludwig van Beethoven, Felix Mendels- sohn-Bartoldy en Camille Saint Saens. Het concert begint om 16.00 uur. Toe gang 7,50; jeugd 5,—. Reserveren: Kasteel Groeneveld, tel. 02154-20446. In november aanstaande is het 10 jaar geleden, dat het NPB-koor Soest werd opgericht. Het koor zou dit jubileum graag willen vieren met meer leden. Het plan is om in het voorjaar 1987 hier iets aan te doen, waartoe thans reeds de voorbereidingen in volle gang zijn. Enthousiaste mensen, die van zingen houden en dat in goede vriendschappe lijke en gezellige sfeer willen doen, zijn van harte welkom. Er wordt niet alleen religieus repertoire gezongen, maar oo "lichtere muziek", zoals die vari Scnu- bert, Richard Rogers, Verdi, Strauss etc. Kom eens kijken en luisteren bij de re petities. Iedere Woensdagavond wordt er gerepeteerd in het N.P.B.-gebouw, Rembrandtlaan 20, aanvang 20-UU uur. Inlichtingen: Mw. J. Elderbosch, tel. 17001, of Mw. B. Selter, tel. 15220, en Mw. F. Thamer, tel. 18326. Denys Finch Hatton moedigt haar aan haar levensverhaal op papier te zetten. Na turbulente jaren, die haar zowel ge luk als ongeluk brachten, slaagt deze opmerkelijke vrouw erin geïnspireerd door haar liefde voor Africa en zijn mensen, een alom geprezen boek te schrijven onder het pseudoniem Isak Dinesen. Het is een sublieme registratie van het wilde ongerepte Africa geworden; een indrukwekkende film met een even in drukwekkend verhaal. Donderdag r8 september: Aanvang 20 uur: "Out of Africa" (film). Toegang 7,50. Vrijdag 19 september: Aanvang 20.15 "Gekkenwerk", openbare repetitie van de nieuwe Ro bert Paul One Man Show. Toegang 7,50. Zaterdag 20 september: Aanvang 20.15 "Allemaal Leugens" met Kitty Jansen en André v.d. Heu vel. (uitverkocht). Vorige week hielden de N.C.V.B.-af delingen Soest-Zuid en Soestdijk hun gezamelijke startavond van het seizoen 1986/87. Als spreker was Ds. J. Gou- mare uit Amersfoort uitgenodigd. Hij hield een causerie over het onderwerp "Veranderende moraal". De aula v.d. Chr. Coll. Griftland was met het 100- tal dames zeer goed gevuld. Na een welkomstwoord en bijbellezing van de presidente mevr. Karelse (afd. Soest-Zuid) volgde een meditatie van mevr. Wijmenga(afd. Soestdijk), waar in zij de vraag stelde: "Willen wij ons bestaan net zo ouderwets als Nehemia herbouwen?" Hierna kreeg Ds. J. Goumare het woord. Veranderingen in kerk en maat schappij maken ons zo vaak onzeker. In deze tijd vragen ook jongeren: "Wie is God, als er een God is". Er is een pak ket van dogmatische vragen. Alle vra gen over homofilie, ruimtevaarders, ge boortebeperkingen waren er in 1958 niet. Waar zijn we mee bezig de laatste dertig jaar. Geen verwijt aan de wetenschap, maar hoe vult u uw leven? Leest u de bijbel juist, passend in deze tijd zonder tek sten uit hun verband te rukken? Indien u de Here God lief hebt met geheel uw hart en uw naaste als uzelf, voelt u zich enorm vrij en kunt u veel doen en laten. Ds. J. Goumare werd Gods zegen in zijn werk toegewenst en hartelijk be dankt voor de causerie. Staande werd als slotlied gez. 313 gezongen. Het was een fijne en leerzame avond. Op woensdag 17 en donderdag 18 sep tember staat de oud-papiercontainer weer bij de basisschool 'De Schakel', op de parkeerplaats voor de school aan de Dalweg. Tijdens de schooluren kan men zijn oud-papier daar kwijt, maar ook vanavond (woensdag) tussen 19 00 en 19.30 uur. Eventueel komen leerlingen grotere voorraden oude kranten graag thuis ophalen. In dat ge val kan men bellen naar de school: Klaarwaterweg 7, tel. 15714. GEBOREN: Sjors, zoon van G. van 't Hoenderdal en I. van Breukelen. - Madeion Desirée, dochter van J.A. Wagenaar en M.H. Witkamp. - Rosita, dochter van H. Fri- derichs en F.C. Rougoor. ONDERTROUWD: Eric van Munster en Anneke Hoitingh. - Petrus Johannes Bosdijk en Marion Margaret Bosdyk. GEHUWD: {Robbert Spijker en Petra Wanda Fati- ima Bon. - Marcel Johannes Cornelis de Groot en Anna Maria Agnes Gertrudis Tammer. - Marcus Johannes Petrus Leenards en Theresia Maria Lanters. OVERLEDEN: Jan Zeger de Bruin, echtgen. van G. van de Bovenkamp. - Alida Ruijer, wed. van A. van Dorresteijn. - Tina Christina Anna Broekhuizen. VERMIST: 13-9. Teef, mechelse herder, blond, zwart masker. Rams, Verl. Kolonieweg 9, Soest, tel: 16538. 12-9. Teef, Fox terrier, bruine kop, dik ke vacht, blind en doof, 15 jaar. Zoek geraakt in de polder bij woonwagen kamp Eembrugge. De Nooy, Eemdijk 193, Bunschoten, tel: 03499-86832. 11-9. Kater, zwart-wit, groot, bruine halsband penning van de dierenbe scherming Amsterdam. Kamphuis, Aug. Janssenweg 14, Baarn tel: 02154- 13627. 10-9. Kater, grijs, bruin, zwart ge streept, 4 witte pootjes, 5 mnd. oud. Woering, Bachlaan 1, Baarn, tel: 02154-18736. 08-9. Kater, wit, met bruine en zwarte cyperse lapjes, 7 jr. "Gijsje", Engels man, Weegbreestraat 26, Soest, tel: 12202. 01-9. Kater, zwart, wit befje, pootjes wit, wit vlekje op kop, ongecastr. Dui- zen, Esdoornlaan 24, Baarn, tel: 02154-17524. 02-9. Kater, zwart, witte kin, borst, buik en sokjes, 2 jr. Tijhuis, Aartseveen 86, Eemnes, tel: 02153-11997. 05-9. Poes, zwart, wit, net gesterili seerd, weggelopen van de Tromplaan. Van Leusden, Elzenlaan 2, Baarn, tel: 02154-20109. GEVONDEN: 12-9. Reu Dobermann Pincher, gecou peerd, zwart, tatoeëring die begint met SI. Crailo, Crailoseweg 14, Hilversum, tel: 035-858062. 13-9. Teef, bestaard, groenendaler, witte spikkels op de snuit gevonden op de Zoom. Dierentehuis 't Hart, KI. En- gedaalweg 36, Soest, tel: 13583. 11-9. Teef, bastaard, zwart, gevonden bij BP-pomp, Eemweg, Baarn. Crailo, Crailoseweg 14, Hilversum, tel: 035- 858062. Teef, Cocker spaniel, zwart-wit, ge vonden in het Zeisterbos, Dierentehuis 't Hart, KI. Engedaalweg 36, Soest, tel: 13583. 12-9. Kater, zwart, witte bef, jong. Asiel Crailo. Poes, Cypers, grijs, zwart, 6 mnd. Lambalgen, Veldheimweg 37, Baarn, tel: 02154-22102. Dierenopsporingsdienst, AMTVEDI Baarn/Soest, tel: 02155-10662, 02155-17001. Zaterdag 20 september 1986, aanvang 20.00 uur, in de grote zaal van cultureel centrum "C 3" aan de Willaertstraat te Soest, zal een bingo-avond plaatsvin den door bovengenoemde vereniging. Deze bingo is bedoeld om de vereni gingskas te versterken, met het oog op de komende tentoonstelling, begin no vember. Een groot aantal vogels zullen worden ingezonden, wat extra kosten met zich meebrengt zoals extra keur meester. Tevens zal er in de pauze een verloting plaatsvinden. De prijs voor een kaart is 7,50. Donateurs ontvangen reductie. Er zijn weer prachtige prijzen, waaron der vlees en levensmiddelen etc. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwilli gers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er dan ook naar. Er zijn weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schap pelijke prijs. De groenten zijn te koop op de kinder boerderij in ons winkeltje. De ope ningstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur. Vanaf 25 september donderdags gesloten, er is te koop: andijvie, aardappelen, spinazie, sla, broccolie, winterpeen, worteltjes, mais, snijbonen, uien, soepgroenten, prei, ro de kool, witte kool, groene kool. Te vens zijn er ook scharreleieren en verse kruiden te koop. Kom gerust langs en koop onze lekkere en gezonde groen ten. Tot ziens! Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouw rijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-1 6088 of 030-520814 Maandag 6'oktober: Op maandag 6 oktober wordt in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg de 18e Kraammarkt gehouden. Met het oog daarop hier alvast informatie over enkele activiteiten en instellin gen, die op de Kraammarkt present zullen zijn. Vereniging Samen Bevallen Een psycho-profylactische voorberei- ding.De vereniging "Samen Bevallen" geeft cursussen aan ouderparen ter voorbereiding op de bevalling. Zwan ger worden, zwangerschap en bevallen behoren tot de meest ingrijpende emo tionele ervaringen in een mensenleven. Elke zwangerschap, en bevalling is uniek, vaak het hoogtepunt in het leven van de ouders. Door de zwangerschap en de geboorte samen te beleven kan de onderlinge relatie verdiept worden. Het intensieve contact met een ver trouwde partner geeft de moeder kracht tijdens de geboorte. Door zich samen voor te bereiden op de bevalling, kunnen zij zich een natuurvriendelijk beeld vormen over het geboorteproces, de ontsluiting, het geboren worden en het eerste contact met de pasgeborene. De cursus bestaat uit tien avonden, waarvan één filmavond. Informatie over deze vereniging kan men krijgen op de kraammarkt. Cursus zwangerschapsgymnastiek door een fysiotherapeut Tijdens een cursus zwangerschaps gymnastiek (door een fysiotherapeut) worden lessen gegeven die tot doel heb ben de zwangere vrouw vertrouwd te doen raken met de lichamelijke, emo tionele en psychische aspecten van zwangerschap, baring en kraamperio- de. Dit houdt concreet in: Vergroten van kennis en begrip rond zwangerschap en geboorte door goede voorlichting; de ervaring heeft geleerd dat daar grote behoefte aan bestaat. Oefening om de lichamelijke conditie te onderhouden of te verbeteren, ge richt op: - het opdoen van een andere bewe gingservaring - ontspannen ter voorkoming van over belasting - trainen van spiergroepen, zoals bek- ken-bodemspieren, die onder invloed van de zwangerschap zwaarder worden belast. Voorbereiden op de bevalling, zodat de vrouw bewust mee kan werken aan de geboorte van haar kind door middel van: - ontspanningsoefeningen en adviezen in verband met de ademhaling; - aanleren van houdingen die mogelijk zijn tijdens de ontsluitingsperiode en de uitdrijvingsfase. Leren verwerken en omgaan met de nieuwe situatie door middel van advie zen en onderlinge uitwisseling van de belevingsaspecten in deze periode. De cursus wordt in het algemeen in groepsverband gegeven en omvat tien lessen van een uur, waaraan de vrouw vanaf de zesde maand van de zwanger schap kan meedoen. Zondag 21 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.G. Greive 19.00 uur Oecumenische Vredes- dienst: dr. L. Schuurman en pastor C. Spithoven Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L.J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en, 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. J. Streefland, Nijkerk In alle kerken chèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren 17.00 uur dr. L.J. v.d. Brom; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd. GEREF. KERK VRIJ GEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur dr. R.M. Nepveu, Naarden EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00* uur charismatische gemeen schapsdienst 15.30 uur H.H. ter Welle; doopdienst CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong Sterrenberg 10.30 uur ds. H.P. Schouten; H.A. GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur ds. M.J. van Reenen, Harder wijk 17.00 uur ds. H.van Heijst, Soest BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur dr. S.L. Verheus, Amster dam EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J.A. de Vries VRIJE EVANGELISCHE GEMEEN TE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J.F. de Leeuw, Leiden Eind september start in Soest een basis kursus massagetechnieken. Tijdens de ze kursus zullen er verschillende massa getechnieken behandeld worden, zoals reflexologie, acupressuur en ontspan ningsmassage. De lessen worden voorafgegaan door wat ontspanningsoefeningen. Er wordt gewerkt in kleine groepjes. De lessen worden gegeven op dinsdag middag. Voor opgave en verdere inlichtingen: Els Dijkman, tel. 033-754439. Het Amersfoortse vrouwencafé "Pim pernel" organiseert met ingang van vrij dag 19 september a.s. op elke derde vrijdag van de maand een klaverjas- competitie. Aanvang 20.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt een gulden. Op zaterdag 20 september, aanvang 21.30 uur, is er een rock 'n roll-avond met Vera en Betty. In de assertiviteitsgroep die op donder dag 25 september start zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus is bestemd voor mannen en vrouwen van 18 tot 60 jaar, die zich niet tevreden voelen in hun si tuatie en daaraan zélf iets willen veran deren. In de cursus leert men zelfvertrouwen te ontwikkelen, nee te zeggen, voor zijn mening uit te komen, te ontdekken waar spanningen vandaan komen en wat daartegen te doen (ook hyperventi latie), irritaties niet langer op te zouten om juist niet té fel uit de hoek te komen, zich niet omver te laten kletsen en ge voelens te uiten zonder anderen node loos te kwetsen. Ook voor wie een tijd niet heeft gewerkt en weer aan het werk gaat is de cursus aan te bevelen, evenals voor het voeren van een sollicitatiege sprek. De cursus bestaat uit 14 wekelijkse bij eenkomsten van 2,5 uur. De groep is geen praat- maar een doe-groep, be doeld om vastgeroeste gedragspatro nen te veranderen. Met elke cursist vindt vooraf een kennismakingsge sprek plaats. Voor mensen met proble matiek die buiten deze cursus valt be staat de mogelijkheid van individuele begeleiding of groepstherapie. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs A. Niemeijer,tel. 18870 (bellen tus sen 8.00 en 9.00 en tussen 18.00 en 19.30 uur). Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 «an 20.00 tol 1.00 uur, «anat 40 personen. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. Gemeentelijke Sociale Dienst, afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Postzegel- en Muntenbeurs Nu de meeste vakanties voorbij zijn, wordt het tijd de aandacht weer op de hobbies te richten. Eén van de meest leerzame hobbies is ongetwijfeld het verzamelen van postzegels en munten. Ter ondersteuning hiervan werd in Zeist reeds meerdere jaren regelmatig een grote postzegel- en muntenbeurs georganiseerd, die inmiddels landelijke bekendheid geniet, en dus ook uit het hele land bezoekers aantrekt. Tussen verzamelaars worden hier veel onderlinge contacten gelegd, en boven dien zijn meestal bestuursleden aanwe zig van de drie plaatselijke filatelisten verenigingen om voorlichting te geven over hun vereniging en over de moge lijkheden bij een eventueel lidmaat schap. Verder kan men snuffelen tussen de di verse aanbiedingen van postzegels en munten uit de hele wereld, waarbij zo wel de beginnende als de meer gevor derde verzamelaar wel iets van zijn ga ding vindt. De eerste beurs van het komende sei zoen wordt gehouden op zaterdag 20 september van 10.00 - 16.00 uur in de kantine van de Zinzendorf-Mavo aan de Zinzendorflaan, vlak bij het Zeister Slot. In de directe omgeving is voldoen de parkeergelegenheid. In clubhuis de Vangrail aan de Nachte- gaalweg wordt a.s. zaterdagavond weer een bingo georganiseerd. Aanvang 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Deelname staat open voor ieder een die 17 jaar of ouder is. Jongeren hebben onder begeleiding ook toegang. Zaterdag 20 en zondag 21 september HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door. H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veen- straat 129, tel. 15631 P.H.J.M. Rupert, Hartmanlaan 13, tel. 12395 Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Soesterberg P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 1200 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. Zaterdagmorgen is tevens geopend: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 17853. DIERENARTS Grote huisdieren: W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren: F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15 - 14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Ove rige bezoektijden: 14.30 - 15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/ SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155-18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe weg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan gerschapsgymnastiek en opgave jiieu- We leden tussen 09.00 12.00 trar. Soesterberg, Medisch Centrum, Ra- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00" uur. RODE KRUIS SOEST/SOESTER- BERG BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814;b. Se- kretariaat Rode Kruisafdeling, Vale riaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Elke woensdagochtend bowlen de da mes van de Wijkverenigng Overhees van 9.00 tot 10.30 uur. Het is altijd heel gezellig. De eerste keer kan men mee doen voor 5,-. Als men besluit mee te doen, dan zijn de kosten 20,- per maand. Men moet dan wel lid of dona teur zijn of worden van de Wijkvereni ging Overhees (kosten p.j. 19,- of 15,-). Op zaterdag 20 september a.s. van 9.00 uur tot 12.00 uur organiseert korfbal vereniging De Eemvogels aan de Sta ringlaan een rommelmarkt. Evenals verleden jaar zijn er op deze rommel markt weer talloze artikelen voor een prikje te koop van boeken tot televisies en van vazen tot meubels. Ook de inwendige mens wordt tijdens deze ronmmelmarkt niet vergeten. Voor een bescheiden prijs kan men heerlijk genieten van zelfgemaakte erwtensoep. "De Eemvogels" heeft ongeveer 100 enthousiaste leden, die een oer-hol- l landse sport bedrijven. In het twaalfja rig bestaan van deze vereniging is het de tweede maal dat er een rommelmarkt wordt georganiseerd. De rommelmarkt is opgezet om de uitbreiding van de ak- kommodatie te financieren. De Eem vogels beschikken nu over een oud houten gebouw, waarin twee kleedka mers zitten en een kleine kantine. Er zijn plannen deze akkommodatie uit te breiden tot vier kleedkamers en een iets grotere kantine, alles uitgevoerd in houtbouw en beslist niet luxe. Deze ver bouwing is min of meer noodzakelijk om als korfbalvereniging te kunnen voortbestaan. Alle informatie over deze plannen zijn te vinden in dc kantine van de Eemvo gels, zeker tijdens de rommelmarktdag. Bij diverse verkeerscontroles heeft de politie vorige week een aantal bekeu ringen moeten uitdelen. Op het kruis punt Steenhoffstraat/Dalweg/ Kerkplein werd controle gehouden op het stoppen voor het rode verkeerslicht. Zes weggebruikers gingen onder het oog van de politie in de fout: twee auto mobilisten, twee bromfietsers, twee fietsers. Op de Birkstraat werd een controle ge houden onder jeugdige bromfietsers. Ook hier vielen zes bekeuringen, o.m. wegens geluidhinder, gladde banden, door het rode licht rijden, etc. In een en kele geval werd de bromfiets in beslag genomen voor een nader technisch on derzoek. Koffie-ochtend VVD-vrouwen De VVD-vrouwen organiseren vrijdag 19 september a.s. hun eerste kof fie-ochtend in het nieuwe seizoen. Het onderwerp van deze ochtend is: Medische Ethiek en Euthanasie. De heer L. v.d. Berg (theoloog) en mevrouw M.M. Smit- Schaffels (arts) hebben zich bereid verklaard een inleiding te houden. Samen met mevrouw Verwey, verpleegkundige, zullen ze graag vragen van aan-£ wezigen beantwoorden. De bijeenkomst, die wordt gehouden in het cultureel creatief centrum C-Drie aan de Willaertstraat 49, begint om 19.30 uur en eindigt omstreeks 11.45 uur. Voor deze ochtend zijn ook andere vrouwenorganisaties uitgenodigd, m.n. het CDA-Vrouwenberaad. Belangstellenden zijn van harte welkom. Wilt u meer weten over deze ochtend of in het algemeen over de Vrouwen in de VVD, neemt u dan contact op met mevrouw Van Lidth de Jeude (tel: 21942) of mevrouw Spijk (tel: 20319).

Soester Courant | 1986 | | pagina 29