Schoeman -Jll NAAR OOSTENRIJK f 15,- f HALVE PRIJZEN kom eens met Schoeman praten! Libris.De Complete Boekhandel. TOTALE OPHEFFINGS UITVERKOOP MODE SHOW! WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST §f~' vraagt: uw aandacht voor Nou Vooruit, voor degenen die de aanbieding gemist hebben nog één keer voor VAN BOEKEN KRIJG JE NOOIT GENOEG. Consumentenenquête is Soest RESTANTEN TOT 70% KORTING daniesnioch ©otitifjtif jEnicötuic' Gildefeesten 1986 mede door inzet en medewerking van velen een groot succes Politie pakt 'doorrijder' Sportkopij Opmerkelijk wer van Foekje Hoekstra en Marjolein Vernooy Schilderijen en keramische abjecten in 'De Bereklauw' Reconstructie Stadhouderslaan begint maandag 29 september Jongen (15) op crossmotor gepakt I NON-STOP De nieuwste kleuren en kombinaties worden voor u geshowd. Pijnenburg moet genoegen nemen met 3e positie in monsterestafette Soest - Soest VAN GOYENLAAN Een perfect onderhouden 3- kamerflat (voorheen 4) gele gen op de 3e woonlaag met ber ging. Het geheel is recentelijk geheel opnieuw gerenoveerd in lichtblauwe en witte tinten Entree, hal, nwe douchecel, woonkam., eetkam., nwe. keu ken, 2e sl.kam., wasruimte. Ser vice-kosten I 175,- p.m., voor schot verw. f 150,-p.m. Vraagprijs f 60.000,-. VALERIAANSTRAAT Prima onderhouden hoek dri- ve-in-woning met zeer grote zonnige tuin. De woning is geïso leerd t.a.v. de beglaz. (ged.) en spouwmuren. Onderhoudsarme woning (o.a. alum. kozijnen). Entree, ruime hal, stud.kam., inp. gar. voor 2 auto's; 1e verd.: roy, woonkam. m. schuifpui n. balkon en bijzonder uitzicht, eetkeuk. te vens m. balkon, toil., gard.kast; 2e verd.; overloop, 3 roy. sl.kam., rui me badkam. m. ligbad, v.w. en aansl. wasmach. Met name voor diegene die ruimte in en bij het huis wenst aantrekkelijke aanbie ding. Vraagprijs f169.000,- k.k. STADHOUDERSLAAN Roy. helft v. dubb. villa, bouwjr. ca. 1930 m. voor en achter vrij uitzicht. Entree, toilet, k.k. keuk. m. aansl. mog. v. wasmach. Riante woon kam. (ca. 36 m2)m. massief cam- pala parketvl., open haard m. mech. luchtcirculatie, konvektor- put m. hardhouten roosters voor de schuifpui aan de tuinzijde, balkenplaf. Verd.: 3 sl. kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon en schuif pui, ingeb. kasten, badkam., lig bad, 2e toil., v.w. Vaste trap naar zolder m. ca. 15 m2 stahoogte en dakkapel en veel bergruimte. C.v. gaswandketel incl. warm- watervoorz., bouwjr. ca. 1982. Berging, gar. en carport. De wo ning is bijna geh. v.v. dubb. be glaz Oplevering maart 1987. Vraagprijs f 255.000,- GERRIT v.d. VEENSTRAAT Een zeer gunstig gelegen mid denwoning met ondergrond, erf, tuin en garage. Indeling: en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakka pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Vraagprijs 1179.500,- k.k. INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing. Indeling souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs 7295.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 13539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hootddorp. Leusden, Tiel en Veenendaal Beschikking Hinderwet Bij besluit van 2 september 1986 heeft het College van Burgemeester en Wet houders een beslissing genomen op het verzoek om een oprichtings-, c.q. revi sie-, c.q. uitbreidingsvergunning van: Gebr. Stork Technisch Bedrijf b.v., Postbus 81, Soest, voor een metaalbe- werkingsbedrijf op het perceel Nijver heids weg 24 te Soest; •T.v.Rouwendaal, Nieuwstraat 13, Soest, voor een antiroestbehandelings- station annex autowasserette en straal- bedrijf op het perceel Nijverheidsweg 11 te Soest; Vleesgroothandel Soeswt b.v., Indus trieweg 423, Soest, voor een vlees- groothandel op het perceel Industrie weg 42 te Soest, r, 6 De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter verkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 17 september a.s. ter inzage op de gemeentesecreatrie van 09.00 - 12.00 uur in de centrale bibliotheek aan de AJbert Cuyplaan tijdens de openingsu ren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. De aanvraagster; b. De betrokken adviseur; c. Degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht.; d. Enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden inge diend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch wor den ingediend bij de Raad van State, af deling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig ar tikel 60 a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot treffen van een voorlopige voorzie ning. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van d Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van: De Bouw van een kantine/kantoor op het perceel achter de woningen Birk- straat 151/163 (C 2892), Voorts met toepassing van het bepaalde in de artikelen 19 en 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergun ning te verlenen voor de aanleg van een opslagterrein op ditzelfde perceel, En tenslotte met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vergunning te verlenen voor de aanleg van een toegangsweg naar dit opslagterrein voor een periode van ma ximaal 5 jaar. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 septem ber 1986, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. DSe op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (o9.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Openbare commissievergadering Dinsdag 23 september, 19.30 uur, commissiekamer gebouw Gemeente werken: Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport. Op de agenda staat on der meer het samenstellen van een ad viescommissie verdeling zaalruimte. De agenda en de stukken liggen ter in zage in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Alléén deze week bij: E Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419 In de kern Soest van de gemeente wordt vanaf 22 september tot begin oktober een consumentenenquête gehouden. De enquête wordt uitgevoerd door me dewerkers van het Bureau voor Ruimtelijke Ordening Van Heeswijk B.V. te Vught, in opdracht van de gemeente Soest. De enquêteurs hebben een intro- duktiebrief, ondertekend door het College van Burgemeester en Wethou ders, bij zich. In Soest is de laatste jaren een beleid gevoerd dat gericht is op een tweepolige winkelstructuur. Deze twee sterke winkelconcentraties zijn de Van Weede- straat (Soestdijk) en de Soesterbergsestraat/Zuidpromenade (Soest-Zuid/. Bij Albert Heijn bestaan plannen voor de vestiging van een grotere zaak in het gebied Van Weedestraat. Hierbij moet gedacht worden aan 1800 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakte. De gemeente laat nu dit onderzoek verrich ten om te achterhalen of er een uitbreiding van het winkelappararaat in de da gelijkse artikelen-sector mogelijk is (draagvlak) en wat de effecten zijn van een eventuele vestiging op de huidige twee-polige winkelstructuur. Het doel van de consumentenenquête is te achterhalen op welke winkels of winkelconcentraties de inwoners van Soest zijn georiënteerd en waar men over het algemeen het meest besteed. Tevens wordt gevraagd naar de motie ven die aan dit koopgedrag ten grondslag liggen. De nadruk in Soest ligt op de dagelijkse artikelensector. In totaal worden 400 personen/gezinnen geenquteerd. Daartoe is Soest in vier deelgebieden van elk 10 adressen verdeeld. De globale indeling is: Soest dijk, 't Hart en Industriegebied, Soesterveen en Soest-Zuid. De enquête is anoniem; dat betekent dat de beantwoorders van de gestelde vragen geen naam of adres behoeven op te geven en bij de gemeente dan ook onbekend blijven. Het belang van de enquête is erg hoog, want op grond van de te verkrijgen ge gevens kan het onderzoekbureau de zogenaamde koopkrachjjstromingen be palen. Deze geven inzicht in de achtërliggende motieven1 voor een bepaald koopgedrag. DE NIEUWE COLLECTIE VOOR llPchtstrcrkRUit l'itrljs Hiii K !iotli«"-l i nfit IR - Korst IVIpfowi 2431!» Het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde wil laten blijken dat het erkente lijk is voor de inzet en medewerking van velen bij de inmiddels traditionele Gil defeesten gedurende het laatste week end van augustus, waardoor dit evene ment ondanks de misschien wat minder goede weersomstandigheden ook in 1986 weer zeer geslaagd is. Het heeft er dan ook alle vertrouwen in dat in Soest in 1987 een Landjuweel georganiseerd kan worden zoals dat ook in Noord- Brabant het geval is. Aangezien het onmogelijk is allen per soonlijk dank te zeggen voor het aan deel in het welslagen van de Gildefees ten 1986 wil het bestur dat op deze wij ze doen. Een klein aantal van degenen die hier aan hun bijdrage hebben geleverd wil het bestuur met name noemen: College van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Soest, Gemeen tepolitie, Brandweer en Gemeentewer ken Soest, EHBO afdeling Soest, de ad verteerders in het programmaboekje, de sponsors van de individuele evene menten, de in de Gildefeesten 1986 participerende verenigingen (AV Pij nenburg, Warmbloedpaarden-fokver- eniging Eemland, Tempo Toer, de Eemlander Blaaskapel, zangkoor St. Caecilia), de medewerkers bij de ver schillende programma onderdelen, de deelnemers aan de verschillende evene-y, menten, en het publiek bij de verschil lende programma-onderdelen. Nogmaals: hartelijk dank. Het Gilde hoopt ook in 1987 (voor hen een zeer bijzonder jaar) op aller inzet en mede werking te mogen rekenen. Min of meer bij toeval heeft de politie vorige week de veroorzaker aangehou den van een aanrijding, die tevoren plaats had gevonden in Berkenbos, het "verpleegstersdorp" achter Zonneglo ren aan de Soesterbergsestraat. De heer H.B. uit Soest had zijn auto in Berken- bos geparkeerd en zag dat deze werd aangereden door een BMW. Hij no teerde het kenteken ên lichtte de politie in. Bij onderzoek bleek de wagen op naam te staan van mevrouw G.H., eveneens wonend in Berkenbos. Deze verklaarde dat een vriend, de 35-jarige R.W. uit Utrecht, de auto had meegenomen en vertrokken was. Enige tijd later trof de bemanning van een van de surveil lanceauto's van de politie de bewuste BMW rijdend aan op de Soesterbergse straat. De bestuurder bleek inderdaad W. te zijn. Hij moest blazen en onder ging aan het bureau ook een bloed proef, waardoor kwam vast te staan dat hij onder invloed van alcohol verkeer de. Hij kreeg dan ook een rijverbod en een proces-verbaal. W. kon geen geldig verzekeringsbewijs tonen en moest de auto aan het bureau laten staan. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Tot en met 31 oktober is er in het Soes ter kunstwinkeltje 'De Bereklauw', Steenhoffstraat 63, erg fraai werk te zien van Foekje Hoekstra, beeldend kunstenares uit Soest, en Maijolein Vernooy, keramiste uit Laren. De abstracte onderwerpen in de prach tige beeldende schilderijen van Foekje hebben een heel diepzinnige betekenis. Zij laat enkele intrigerende werkstuk ken zien, met titels als 'Madonna- bloem', 'Ingekapselde vrouwelijkheid', 'Gevallen Engel' en 'Droomland schap'. Uiterst subtiele vormgeving van waaruit de kijker een vertrekpunt heeft voor zijn eigen fantasie. Foekje (47) over haar eigen werk: 'Wat het thema 'Waarheid en Werkelijkheid' betreft, is de waarheid voor mij metafy sisch en objectief; de werkelijkheid sub jectief. Nadenken over het objectieve heeft alleen betekenis in de context van de interactie tussen het objectieve en het subjectieve. Ten einde een logische opbouw in mijn werk te verkrijgen, heb ik mij verdiept in filosofie, religie, psy chologie en esoterische wetenschap pen. Daarnaast is het mystieke experi ment, dat een religieus beleven is, noodzakelijk om het diepste wezen van de verschijnselen te begrijpen. Om tot de slotsom te komen dat de verschijnse len in dit universum op zichzelf staande delen van een niet scheiden geheel zijn. Het microscopisch kleine met zijn cel len en zijn weefsels, zijn organische structuren die zelfstandige groeiproces sen suggereren, geplaatst in de macro- cosmos krijgt het nu zijn specifieke be tekenis. De ruimte waarin het licht een wezenlijke rol speelt, waaruit de struc tuur ontstaat als tijdens een scheppings- proces..De wisselwerking tussen binnen en buiten, innerlijk en uiterlijk, vormt een spel tussen licht en donker, waarbij het groeien een beweging is geworden. Het sprookjesachtige, het poëtische, het esthetische element is essentieel voor mij als compensatie voor de nega tieve en harde werkelijkheid, die zo kenmerkend is voor deze maatschap- pij.' Het scherpe waarnemingsvermogen van Foekje Hoekstra van de de groei processen komt ook zeer sterk tot uit drukking in een drietal keamische ob- De firma Almere begint op maandag 29 september met de reconstructie van de Stadhouderslaan en van het kruispunt met de Maatweg/Noorderweg. De werkzaamheden zullen ongeveer acht weken duren. Dat betekent dat tot eind november het gemotoriseerde verkeer niet van de Stadhouderslaan gebruik kan maken. Door middel van pijlen zal de omleiding aangegeven worden. Het fietsverkeer kan in die periode wel van de Stadhouderslaan gebruik ma ken, zij het dat tijdens de werkzaamhe den aan het kruispunt met de Maat weg/Noorderweg een klein stukje gelo pen zal moeten worden. Het werk zal door de firma Almere in twee fasen worden uitgevoerd. De werkzaamheden in de eerste fase wor den verricht tussen 29 september en 24 oktober. Het gaat dan om het gedeelte Stadhouderslaan tussen de Korte Brinkweg en de as van de weg Noorder- weg/Maatweg. Het gedeelte Stadhou derslaan tussen de as van de Noorder- weg/Maat weg en de gemeentegrens met Baarn wordt als tweede fase gere construeerd tussen 27 oktober en 14 november. Tijdens de uitvoering van de eerste fase is het beperkt mogelijk om via de Rijks weg, Insp. Schreuderlaan, Noorderweg en gedeelte Stadhouderslaan tussen Noorderweg en gemeentegrens naar Baarn en omgekeerd te rijden. Men moet echter rekening houden met "fuikvorming" bij het kruispunt Noor derweg/ Stadhouderslaan. Beter is het om de Rijksweg langs het Paleis naar Baarn en omgekeerd te rij den. Gedurende de tweede fase kan men alleen via de Rijksweg langs het Paleis in Baarn en omgekeerd komen. De toplaag op de Stadhouderslaan zal volgend jaar mei worden aangebracht. De reconstructie van het kruispunt Stadhouderslaan/Noorderweg/ Maatweg zal onder meer bestaan uit het aanleggen van twee verkeersgeleiders op de Stadhouderslaan. Door deze ver keersgeleiders wordt de verkeersveilig heid bevorderd. Het is dan namelijk mogelijk om gefaseerd over te steken. Vooral voor de scholieren zal dat een verbetering betekenen. Immers zij ma ken regelmatig gebruik van het kruis punt. Ook het busverkeer wordt gedurende die acht weken omgeleid. In de eerste fase gaat bus nummer 72 naar Baarn via Nieuwerhoekplein, Insp. Schreuder laan, Noorderweg, Stadhouderslaan en Torenlaan en weer terug. In de tweede fase gaat bus 72 naar Baarn via Nieuwerhoekplein, Insp. Schreuderlaan, Noorderweg, Vrede hofstraat, Praamgracht en Torenlaan en terug naar Soest via Lt. Gen. Heuts- laan, Amsterdamsestraatweg, Vrede hofstraat, Noorderweg, Insp. Schreu derlaan en Nieuwerhoekplein. In het gemeentelijk INFOcentrum hangt een tekening van de totale recon structie van de Stadhouderslaan. Op de Rademakerstraat in Soesterberg hield de politie maandag j.1. de 15-jari- ge J. van K. uit Vinkeveen aan, omdat hij op een crossmotor reed. Hij had ui teraard geen rijbewijs, geen verzekering en geen kentekenbewijs. De jongeman verklaarde de motorfiets van een vriend te hebben geleend. Het voertuig werd voorlopig in beslag genomen voor een technisch onderzoek. Van K. kreeg een proces-verbaal. jecten waarvan de sculptuur 'De Wach ters' een bijna spiritueel karakter Eenvoudiger van vorm ogen de objec ten van de Larense keramiste Marjolein Vernooy (39). Zij heeft ruim acht jaar gewerkt bij de pottenbakster An Frans- wa, van wie zij haar technische oplei ding kreeg. Enkele van Marjoleins werkstukken zijn geëtaleerd in de etala ge van 'De Bereklauw'. Zij werkt graag met witbakkende klei omdat dit een fra gieler element is in het scheppen van vormen e,n met glazuren in pasteltinten. Het werk van Marjolein Vernooy is een voortdurend spel met licht- en scha duwwerking. Marjolein: 'Ik werk het liefst met fanta sievermogen vanuit mezelf. Meestal be gint het met een basisidee en hoe zich dat ontwikkelt ontstaat vanzelf. Het eindresultaat ontstaat vanuit de fanta sie. Ik ben mij nu aan het verdiepen in de technische kanten van het glazuren. zaterdag 20 sept. vanaf 11.00 uur De kleurmogelijkheden zijn oneindig en daarom zo boeiend.' De expositie in 'De Bereklauw' is te be zichtigen op dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In het vorige weekend werd de jaar lijks terugkerende monsterestafette over 252 km, van Soest Nederland naar Soest Duitsland, afgewerkt. De laatste vijf jaar heeft de snelste équipe van de Soester atletiekvereniging Pij nenburg daar een grote rol in ge speeld. Dit jaar echter was het alle maal wat minder en moest men genoe gen nemen met de strijd om de derde en vierde plaats. Tegenslag De lopers van AV Pijnenburg hadden bijzonder veel tegenslag dit jaar voor wat betreft de fitheid of aanwezigheid van een aantal "vaste krachten" van de hoofdmacht. Dat betekende op voor hand dat de toptijden van '84 en '85 niet binnen het bereik van de ploeg lagen. Niettemin begonnen de "blauwen" fu rieus op vrijdagnacht om exact 00.01 uur. Aan de start stonden 14 ploegen, waarvan er twee afkomstig waren uit de Pijnenburg-gelederen. Spanning De spanning zat er al vlot in na de start. Pijnenburgs eerste loper, Gert de Ruygt, trok er meteen tussenuit en wist alleen Rob Strik van BAV Baarn met zich mee. Na een aantal positiewisselin gen en een sanitaire stop van Strik wist de Soester loper de eerste etappe win nend af te sluiten in 1.13.14 uur. Erik Bos kreeg de opdracht deze voor sprong te consolideren en zo mogelijk uit te bouwen. Erik Bos, die eigenlijk niet 100% fit was, kweet zich meer dan voortreffelijk van zijn taak en bouwde de voorsprong uit tot drie minuten, waarna de nog sinds pas kort voor Pij nenburg uitkomende Hans Smit het werk van hem overnam. Hans Smit, pas in laatste instantie inge lijfd in het eerste team, deed wat hij kon. De niet veel lange afstanden lopende atleet richt zich echter wat meer op het kortere werk op de baan en stond voor een wel erg lastige opgaaf, nl. 25,8 km in hoog tempo afleggen. Met slechts weinig kilometers in de benen begon hij vol optimisme aan zijn karwei, deed vervolgens wat hij kon, maar kon toch niet verhinderen dat hij door een viertal lopers werd gepasseerd. De meer ervaren "bijna veteraan" Joop van Lijenhorst mocht proberen wat van de inmiddels opgelopen achterstand af te knabbelen. Hij had een matige start, maar kwam naarmate de race vorderde steeds beter in zijn ritme. Hij verkleinde de achterstand op nummer 4, BAV, tot drie minuten. Alphons van Damme liep de 5e etappe. Deze atleet die om studieredenen voor lopig een punt zet achter zijn atletiek- carrière, had zich nog eenmaal opgela den voor een krachtsexplosie. Hij "ar resteerde" de BAV-atleet en liep het grote gat van 8 minuten achterstand op de nummers 3, de Veenlopers uit Mij drecht, op 20 seconden na dicht. Voor Pijnenburg voorzitter René van Zee de schone taak om de schade zo be perkt mogelijk te houden in de 6e etap pe. Speciaal voor deze gelegenheid had René zijn schoenen weer uit de kast ge toverd om als "redder" van het eerste team op te treden. Met een indrukwek kende vechtlust wist hij plaats 4 te be houden, al moest hij wel toestaan dat de achterstand op de Veenlopers opliep naar 8 minuten. De vier slotlopers moesten toen probe ren deze achterstand om te buigen in een voorsprong, zodat toch in ieder ge val met een ereplaats huiswaarts kon worden getrokken. René Hoksbergen snoepte in zijn 7e etappe alvast ander halve minuut van de achterstand af. De in een goede vorm verkerende veteraan voldeed dan ook zeker aan de verwach tingen met zijn 1.42 over 26,7 kilome ter. Dick de Oude, beginnend met 6.33 min. achterstand, deed ook nog een duit in het zakje door deze te verkleinen met 2.21 min., zodat zijn opvolger de strijd kon aanbinden met een tegen stander die 4.12 min. voor hem was ver trokken. Overigens leek het er aanvan kelijk op dat Dick den Oude zijn voor ganger spoedig zou opslokken, maar na de 15 kilometer bleek dat zijn vlotte start toch wat aan de optimistische kant was geweest. Niettemin goed werk van Dick den Oude. Harry van Brummelen deelde zijn race in de 9e etappe evenwichtiger in. Op de eerste 5 km verloor hij een tiental se conden, maar door een uitstekend op gebouwde wedstrijd sloop hij langzaam maar zeker naar zijn mikpunt toe. Toen hij hem op het zwaarste gedeelte van zijn etappe(in zicht kreeg was het hek van de dam' en naderde nij ldè ^efehfo- per nog tot op 1.27 min., waardoor het uitzicht op een derde stek in de eind rangschikking riant was. Zoals in de voorgaande twee jaren was ook nu de slot-etappe weer voor Eef van den Brink. Mocht hij andere jaren een voorsprong verdedigen, nu was hij de "uitverkorene" om alsnog een derde plaats in de wacht te slepen. Na een bliksemstart liep hij in hoog tempo op zijn doel in. Op 7 km achterhaalde hij zijn prooi en demarreerde direkt bij hem vandaan. Op 10 km kwam hij door in 32.50 min., was de voorsprong reeds gegroeid tot 1.30 min. en de strijd ei genlijk al beslist. In het vervolg van zijn etappe werd de voorsprong nog uitge bouwd tot in totaal ruim 11 minuten, zodat de eerste ploeg van AV Pijnen burg een dikverdiende 3e positie ver wezenlijkte. Inzet Mochten dan niet de allersnelste lopers van de vereniging aan de start heboen gestaan van de estafette, alles wat mo gelijk was hebben alle 10 lopers gege ven en het hoogst bereikbare voor dit team werd met deze derde plaats dan ook bereikt. Dat dit niet alleen kwam door de lopers zelf, maar ook door de uitstekende begeleiders Willem Luyte- laar en Gerda van der Veen, moge dui delijk zijn. De hoofdprijs ging overigens naar de Duitse atletiekvereniging LAZ Hamm in 15.16 uur. GAC uit Hilver sum werd 2e in 15.19 uur. Etappe; Afstand; Pijnenburg 1; Tijd 1. 26,8 km, Gert de Ruygt, 1.34.14 2. 26,3 km, Erik Bos, 1.32.28 3. 25,8 km, Hans Smit, 1.53.06 4. 23,4 km, Joop van Leijenhorst, 1.30.32 5. 25,5 km, Alphons van Damme, 1.34.54 6. 21,7 km, Rene van Zee, 1.33.27 7. 25,7 km, Rene Hoksbergen, 1.42.37 8. 25,0 km, Dick den Oude, 1.36.57 9. 25,1 km, Harry van Brummelen, 1.32.21 10.25,8 km, Eef van den Brink, 1.31.44 Totaal 252,1 km in 16.02.20 uur. Ook tweede team Pijnenburg Atletiek presteert goed in estafetteloop Soest - Soest(DId.) Met in de gelederen twee uitzendkrach ten van het filiaal heeft ook dit team een fantastisch resultaat geboekt. Met een totaaltijd van 19 uur 34 minuten en 28 seconden, kwamen ze, na om 11 uur vrijdagavonds gestart te zijn, moe maar voldaan zaterdagavonds om 18.30 in Soest Duitsland aan. Gezien de samenstelling van de ploeg, kon het ook niet fout gaan met een idea le mixture van dames die overlopen van talent, nieuwe leden die zich zonder moeite aanpasten en de routine van de mannen, die al langer in dit metier mee lopen. Voor deze prestatie zorgden: 1. Anton Baltus, 26,8 km in 2.10.03; 2. Gerda van der Veen, 25,9 km in 2.18.36; 3. Henny Pot, 25,6 km in 1.53.45; 4. Kees van der Kop, 23,7 km in 1.54.58 5. Jan Westerbeek, 25,1 km in 1.52.43 6. Conny van Diest, 21,5 km in 1.38.30; 7. Johan Beijer, 26,3 km in 1.52.37; 8. Mart van Hal, 25,2 km in 1.56.25; 9. Henk Walet, 25,1 km in 1.45.58; 10.Dinie van de Berg, 25,8 km in 2.10.52. Vraag het aan de Hartstichting Hartpatiënten, die met vragen zitten, bellen de infolijn voor telefonische informatie. lijn 3070-614614 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 5