tan buts baarn Lqim j pagina 5 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 3 ALS UW tKOCHTIS ter Een poging voor meer aandacht INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Bruidsmode-primeurs in Hilversum en Amersfoort Programma Interkulturele Manifestatie 1986, 25, 26 en 27 september in C-Drie Talentheater speelt 'Koffieshoprock' Muziek-poppen-theater Pantijn: Feest voor iedereen Hasanband Surinaamse showcarrousel van Annemarie Hunsel Vrijwilligers Vakature Bank Ruildienst 'Stanley and his Friends' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Film: 'Hazal' van Ali Özgentürk A.s. vrijdag in C-drie Cabaretier Paul de Leeuw met 'Stel moeder niet teleur' I yr.trr.mart-tr. ïrsfoort KT vinkelbedrijven zoals i winkel/woonhuis. Een ^brengst interessant te n"rHiDe vloer°PP van 0 m2 en is tot 1990 ver- mg, eveneens ver- ed uit en heeft een ei- I" te Stroe 000 m2 met daarop ïrenoveerd landhuis 'e garage. De bossen •ira" hekwerk om- angelegd wandelpad /ol modern ingerichte eke herenkamer, eet- J en "Allmino" appa- marmeren vloerte- ikamers, 2 badka- lergzolder. m Amersfoort en 60 nnen hier uw dromen 000,- l TEL: 02155-17185. TEL. 11365 'STRAAT 38 Bij ons op Soest wonen veel ouderen. Tussen de 50 en 64 jaar zijn dat er nu 6402, tussen de 65 en 79 jaar 3951 mannen en vrouwen, en boven de tachtig jaar 1158: Vergrijzing en dubbele vergrijzing. Inde komende weken haalt Jan Visser de kam door het ouderenbeleid en laat in deze krant een "deskundige aan het woord die de Soester toe stand goed kent op zijn/haar specifiek terrein, zodat iedereen weet waarover we praten als wijstellen: ouderen hebben dringend meer aan dacht nodig! Deze serie artikelen vormt de achtergrond-informatie voor een discussie-avond over deze materie op donderdag 30 oktober in het cultureel creatief centrum C-drie: "Soestand-Plus". U bent van harte welkom met uw reacties, aanvullingen, ideeën en op merkingen. Vandaag: een inleiding Kent u termen als flankerend bejaar denbeleid, mantelzorg, indicatiecom missie, SWOS, urenhulp, dubbele ver grijzing, ANBO en Seniorenraad? Weet u waar we het over hebben als Soest zich zorgen maakt over de toe komst van onze oudere dorpsbewoners, waarvan de vóórtekenen weinig rooskleurig zijn? De prognoses vertellen ons dat binnen vijftien jaar in Soest de derde levensfase (50-64 jaar) 7395 mensen telt, de 65- plussers het getal 4824 benaderen en in 2000 hier 1495 mensen wonen boven de tachtig jaar. Problemen dus. Uit een onderzoek van het CBS blijkt dat veel ouderen hun tijd nog maatschappelijk nuttig willen be steden, maar niet weten hoe dit aan te pakken. Hebben wij geld over voor cur sussen, gespreksgroepen en lichamelij ke recreatie bij buurthuizen, sportcen tra en zwembaden? Een aparte sector van het beleid is het wonen. Onderzoeken wijzen uit dat ou deren de voorkeur geven aan zelfstan dig blijven wonen in een hun vertrouw de omgeving, mits er hulp voorhanden is van het gecoördineerd ouderenwerk, de gezinsverzorging of de wijkverple ging- Is Soest actief op het gebied van het tref fen van kleinschalige verpleegvoorzie- ningen, de alarmsystemen, telefooncir kels, voorlichting, maaltijdenvoorzie- ning, vrijwilligerswerk en noem maai op? Het ouderenbeleid op gemeentelijk ni veau staat nog in de kinderschoenen. Een Seniorenraad kan dus belangrijke adviezen geven. De bevolking moet in ieder geval geïnformeerd worden. Feiten Vroeger trokken al veel mensen na hun pensionering richting Soest omdat het hier rustig, vrij wonen was. De be moeienis met bejaarden is een groeipro ces geweest. De zorg lag vooral in parti culiere handen en de kerken bouwden enkele verzorgingshuizen: Braamhage (vrijzinnig), Groot Engendaal protes tants-christelijk), Mariënburg (rooms- katholiek) en Molenschot. Samen 401 bedden, waarvan 200 in Molenschot (algemene signatuur). Dit laatste cen trum zou nu dus moeten sluiten.... Bekende wooncentra in Soest zijn: De Drie Eiken, de Vijverhof, Honsbergen, Hoog Soestdijk, de Oranje Parkflat en de Soester Duinen. Ik schat dat zeker meer dan honderd vrijwilligers binnen de U.V.V., de ker ken, de Zonnebloem, de Ouderenbon den etc. betrokken zijn bij de drie socië teiten in Soesterberg (kent u bijvoor beeld de naam "Piep noch Stok"?), de vijf in Soest, bij de maaltijdenvoorzie ning, de personenalarmering, de dien stencentra, de cursusactiviteiten, enzo voorts. In dit welzijnswerk kennen we zeven betaalde krachten. Het trieste is dat de mensen die alle wel vaartsvoorzieningen na de Tweede We reldoorlog voor zichzelf financieel mo gelijk hebben gemaakt, nu de dupe dreigen te worden van de bezuinigin gen. Gelukkig worden de ouderen wel steeds mondiger en eisen zij inspraak bij het ontwikkelen van plannen. In allerlei vertegenwoordigende politieke en/of maatschappelijke organen dienen ou deren opgenomen te worden. Vanaf 50 jaar kan men lid worden van een ouderenbond. Soest kent afdelin gen van de algemene Bond Voor Oude ren, de Nederlandse Bond van Gepen sioneerden, een protestantse bond, een katholieke bond en een overkoepelen de bond: de C.O.S.B.O. Volgende week praten wij met de voorzitter van de Soester C.O.S.B.O.: mevr. P.J. Oranje- Entink. JAN VISSER. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 13.900 -.15.250 14.250 14.950 Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 12.000,- ■14.250,- 15.900,- 16.500,- 19.500,- 20.500,- 32.900,- 22.500,- 22.900,- 27.500,- 34.500,- 1.750,- '3.900,- 2.750,- 2.250,- 1.750,- 5.250,- 2.900,- Aanstaande bruidjes kunnen in de ko mende weken weer hun hart ophalen bij de grootse bruidsmodemanifesta- ties in Hilversum en Amersfoort. Daar worden de nieuwe bruidsmodepri- meurs gepresenteerd, met de trends voor 1987. Want ook bruidskleding is uiteraard onderhevig aan de "sei zoensbewegingen" van de mode. De bekende bruidshuizen Sposa Bella- Hilversum en Maribella-Amersfoort organiseren sfeervolle presentaties, waar de allernieuwste collectie wordt getoond en de aanstaande bruidjes gastvrij worden ontvangen. Er is gekozen voor presentaties "op kleine schaal" gedurende een ruim aan tal dagen, verdeeld over de ochtenden, de middagen en de avonden. Op die manier kan elk bruidje een passende tijd reserveren. De japonnen worden geshowd door een mannequin, maar er zal ook volop gelegenheid zijn om de modellen zélf te passen. Tijdens de presentaties staat de nieuw ste internationale bruidsmode uiteraard in het middelpunt, met name uit de col lecties van befaamde ontwerpers als Novarese en Peter Vest (Italië); Ma- ryanne, Colombine en Claudine Blei nes (Parijs); Cupid en Rochelle (Enge land); en Sarlini en Modéca (Neder land). De japonnen worden getoond met oijoux van Imitch - een nieuwe spe ciaalzaak voor mode-accessoires - in Laren. Opvallend in de nieuwe bruidsmode lijn zijn vooral de kokerrokken en het nieuwe model "Zeemeermin". Met ko kerrokken worden bedoeld strakke rok ken, al dan niet met overrok of mantel- la: een nieuw silhouet, met moderne verhoogde schouders en appliqué-gar- nering. Een voorbeeld ziet men op de foto: een taftjapon uit Italië, in couture- stijl. De presentaties worden zowel bij Sposa Bella (Stationsstraat 6, Hilversum, tel: 035-15055) als bij Maribella (Stations straat 43, Amersfoort, tel: 033- 630765) gehouden. In Hilversum op de donderdagen 18 en 25 september en 2 en 9 oktober, telkens om 11.00,14.00 en 19.30 uur; en op de vrijdagen 19 en 26 september en 3 en 10 oktober om 11.00 en 14.00 uur. In Amersfoort op de zaterdagen 20 en 27 september en 4 en 11 oktober, tel kens om 11.00,14.00 en 19.30 uur; op dinsdag 30 september om 19.30 uur; en op de donderdagen 25 september en 9 oktober om 19.30 uur. Telefonisch reserveren is zeer aan te be velen! Cultureel Creatief Centrum Cursussen Het cursusseizoen van C-drie is met verve van start gegaan: er zijn nu meer dan 600 inschrijvingen. Bij het Joego- slavisch volksdansen, gestart met 2 in schrijvingen, liep het vorige week maandagavond storm: deze nieuwe cursus telt nu 30 cursisten. Andere cur sussen zijn nog niet helemaal vol, heb ben nog een beperkt aantal plaatsen, de een wat meer dan de ander: keramiek, beatballet, tapdansen, zeefdrukken, al gemeen beeldende vorming, moulage- en patroontekenen, drama en toneel. Door splitsing van de hout- en metaal cursus is er bij deze cursus ruimte geko men voor meer cursisten. Voor inschrij ving en informatie kunt u de admini stratie van C-drie bellen, tel. 22188. C-drie heeft voor het nieuwe cursussei zoen twee nieuwe docenten aangetrok ken: voor keramiek mevr. de Heer Kloots, voor tekenen mevr. G.M. Bögels. C-drie heet hen van harte wel kom. Verwarming Het wordt kouder en tijd om de verwar ming aan te doen. C-drie heeft echter samen met de Openbare Bibliotheek Overhees en de Sportstichting besloten om vanwege kostenbesparing en het drukken van de energierekening tot 1 oktober de verwarming uit te laten. La ten we hopen op een mooie nazomer en dat het niet te koud wordt. Anders zul len we gewoon een dikke trui aan moe ten doen. Interkulturele Manifestatie Op donderdag 25, vrijdag 26 en zater dag 27 september is de Interkulturele Manifestatie Soest 1986. Het groots opgezette evenement vindt plaats om en in C-drie. De manifestatie richt zich vooral op jongeren. Vandaar dat er vier theatervoorstellingen zijn, die bijna uit sluitend zijn bestemd voor het basis- en voortgezet onderwijs in Soest. De ani mo van het onderwijs uit Soest is der mate groot dat alle besloten voorstellin gen nu al volgeboekt zijn. De Interkul turele Manifestatie weet zich voordat deze begonnen is verzekerd van een kleine 900 bezoek(st)ers. Voor een vol ledig programma zie elders in dit blad. Paul de Leeuw Kleinkunstenaar Paul de Leeuw zal op vrijdag 19 september zijn programma 'Stel moeder niet teleur' in C-drie op de planken zette. Met dit programma oogstte Paul de Leeuw veel succes en kreeg lovende kritieken. Ook bekend van radio en t.v.-speciaal als 'liefdes- therapeut'- zult u nog veel horen van deze nieuwe ster aan het firmament van klein-kunstenaars. Aanvang: 20.15 uur. Voor meer informatie zie elders in dit blad. Birmaspoorlijn In oktober verschijnt bij uitgeverij Hol- landia, Baarn, het boek van de Soester- berger Joop Hulsbus, getiteld: 'En de zon werd rood.' Joop Hulsbus heeft zelf in Japanse krijgsgevangenschap aan de Birmaspoorlijn gewerkt. Het boek beoogt naast een biografische schets ook en historische contekst aan te ge ven. In het boek zijn enkele reproduk- ties opgenomen van aquarellen van Ton Ingelse, nu woonachtig in Zweden. Ton Ingelse heeft ook aan de Birmas poorlijn gewerkt. C-drie is samen met Joop Hulsbus bezig aan de organisatie van een expositie van de aquarellen, met daarnaast een lezing. Horeca Na het afscheid van Leo Wijnand (tij delijk dienstverband) heeft Gert Brou wer het horecaroer overgenomen. Gert heeft zijn vuurdoop gehad met de Fran se week en er zich met glans doorheen geslagen. Hij kan zijn horecafantasie nu loslaten op de komende Interkulturele Manifestatie, die van 25-27 september zal plaatsvinden. Aan aanvragen van derden om van de horecafaciliteiten ge bruik te maken heeft hij een flinke taak. Zo ligt er een leuke aanvraag voor een personeelsavond met een Mexicaans diner en Mexicaanse muziek. Dat kan allemaal in C-drie, het cultureel, crea tief centrum van Soest. Interkulturele Manifestatie: Over het Hindoe-zijn Roy H. Jagroep van de Stichting Na- zeeb in Soest schreef ter gelegenheid van de Interkulturele Manifestatie on derstaande toelichting, die wij in haar geheel opnemen. Om uitvoering te kunnen geven aan het gestelde in de Interculturele Manifesta tie lijkt het nuttig, zo niet noodzakelijk, alle betrokkenen op 'dezelfde golfleng te' te doen communiceren. Wanneer wij de term 'Surinamers' ge bruiken, dan bedoelen we daarmee een verzameling cultuurgroepen uit Surina me. Elke groep heeft zijn eigen kenmer ken, die ontleend zijn aan verschillende culturen en religies of die eigen zijn aan de cultuurgroep. Zo vinden we in Suri name en in Nederland: a. De Hindostaanse cultuurgroep (oos ters georiënteerd, Hindoeïsme en Is lam); b. De Creoolse cultuurgroep (westers georiënteerd, Christenen); c. De Bosnegers cultuurgroep (Afri kaans georiënteerd); d. De Javaanse cultuurgroep (oosters georiënteerd, Islam). Heel het maatschappelijk functioneren van zowel het individu als de groep wordt door de cultuur en de religie gere guleerd. Helaas wordt niet altijd en door iedereen zo genuanceerd gedacht. Om elke cultuurgroep tevreden te kun nen stellen is deze informatie noodza kelijk. Hiermee hebben wij tegelijker tijd de komst in Suriname en in Neder land geïntroduceerd van vier cultuur- groepen over welke eerste wij het zullen hebben. Het Hindoe-zijn wordt bepaald door een reeks van invloeden. Een Hindoe leren kennen houdt in kennis nemen van zijn taal, waarin hij zijn gevoelens tot uiting brengt, van zijn cultuuruitin- Donderdag 25 september: 09.15 uur. Ontvangst van de plaatselijke vrouwengroepen, rondgang langs de tentoonstellingen. 10.00 uur. Theaterproduktie: 'Koffieshoprock' van Talentheater; besloten voorstelling voor voortgezet onderwijs. 10.15 uur. Videopresentatie: de oorsprong van de traditionele Hindoestaanse muziek. Optreden muziekgroep Nari Samaad; gelegenheid tot gesprek over muzikale traditie. 14.00 uur. Theaterproduktie: 'Koffieshoprock' van Talentheater; besloten voorstelling voortgezet onderwijs. 19.30 uur. Film: 'Kisse Jongens' van Medhi Charef. 21.30 uur. Film: 'Hazal' van Ali Özgentürk. Vrijdag 26 september: 09.15 uur. Ontvangst ouderen van Soest; rondgang langs de tentoonstellin gen. 09.45 uur. Videopresentatie 'Het leven in Balgi' (25 min.) Vertoning van dia's, foto's door B. van Os, gemeentevoorlichter: Het leven in Soest ongeveer 50 jaar geleden. Gesprek over verschillen en overeenkomsten. 10.00 uur. Annemarie Hunsel's showcarrousel: muziek, dans en klederdrach ten van Surinaamse oorsprong, voor LHNO en vrouwen (organisaties, -groe pen). 13.30 uur Muziekpoppentheater Pantijn met 'Feest voor iedereen',een beslo ten voorstelling voor het basisonderwijs. 19.30 uur Forumdiscussie: Onderwijs en werk; i.s.m. Progressief Besturen overleg. Muziek Yusuf Özkara. Zaterdag 27 september 13.30 uur. Turkse muziek en dansgroep uit Gorkum. 15.30 uur. Nass EIGhorba, Marokkaanse popmuziek uit Dordrecht. 17.30 uur. Pauze 20.00 uur. Stanley his Friends, Surinaamse muziek. 22.00 uur. Hasanband: Fusion-rock. Omlijsting Tentoonstellingen: Turkse huiskamer, Marokaans theehuis, Hindoestaanse kuituur, schilderijen van Dilrosun, diverse kostuums, informatiestands, dans groepen, markt met hapjes en artikelen, video's, dia-geluidpresentatie., enz. Donderdag 25 september: 10.00 en 14.00 uur, C-drie: De Koffieshoprock is een musical, spe ciaal gemaakt voor jongeren. Plaats van handeling is een willekeurige koffie shop annex fitnesscenter in Amster dam, waar een aaptal jongeren elkaar regelmatig treffen: ér zijn er die op zelf verdediging trainen of zich bezig hou den met bull-terriergevechten en er zijn jongeren die uit de aktievoerders- en krakershoek komen. Dat verloopt niet zonder problemen. De spil van het geheel is Mammi, de ei genares van de koffieshop die al de ver schillende jongens en meiden raad geeft, helpt, zelfvertrouwen geeft en ru zies sust. Uiteindelijk is iedereen bereid elkaar te helpen: óf het nu om pamflet ten plakken gaat, om geldinzamelen voor het opknappen van een gewonde bull-terrier of om het bemiddelen tus sen een van de meiden en haar vader die ruzie hebben. De koffieshop: een plek met de nodige problemen, waar liefde en leed gedeeld worden. Vrijdag 26 september, 13.30 uur, C-drie: Wie de poppenkast op de Dam in Am sterdam heeft gezien weet wat poppen theater Pantijn in zijn mars heeft. Pan tijn brengt in een besloten voorstelling voor een aantal basisscholen van Soest in de theaterzaal van Cultureel Creatief Centrum C-drie de voorstelling: "Feest voor iedereen". Katrijn Klaassen organiseert een Feest Voor Iedereen, zodat de mensen in de buurt elkaar wat beter kunnen leren kennen. Neef Karagöz zorgt voor Zaterdag 27september, 22.00 uur, C-drie: baklava en mooie bloemen, buurvrouw Pengel maakt een lekkere Surinaamse pom en Katrijn bereidt een heerlijke in ternationale saus. Wanneer de voorbe reidingen in volle gang zijn, verschijnen de duivel en Arie Pieper, een nare taxi chauffeur, ten tonele. Zij dreigen roet in het eten te gooien. "Feest voor iedereen" is een vrolijke voorstelling met Surinaamse, Turkse en Nederlandse muziek. De Hasanband is een ruim vijfjaar be staande formatie die fusion rock speelt: autochtone, Turkse traditionals, ver mengd met Westerse klanken. De be zetting is zang, gitaar, drums, bas, saxo foon, klarinet en toetsen. Hasan Oguz Ozgök, de oprichter van de band, speelt samen met een landgenoot, drie Neder landers en één Surinamer. Onlangs bracht de Hasanband een LP uit: 'Esintiler', een wind die allerlei, vooral goede dingen met zich mee brengt. De band maakte een zeer suc cesvolle tournee door Nederland, won de eerste prijs op het NOS-midwinter- podium 1985 en had een aantal live concerten óp radio en t.v. Onlangs was de Hasanband uitgebreid te zien bij de IKON-televisie. De Ha sanband maakt muziek die velen aan spreekt, zeer toegangelijk is en waarop prima gedanst kan worden. De Hasanband bestaat uit: Kasan Oguz Ozgök, Oztruk Kula, Ria Keijzer, Jaap Stegeman, Steve Walker en Bert Stad- gen (zijn muziekwereld, de leefregels, de zeden, de normen, zijn eetgewoon ten) en.... zijn "godsdienst". Dat laatste is voor een groot deel, zo niet het be langrijkste deel, verantwoordelijk voor zijn leef- en denkwereld. In feite kunnen alle uitingen terugge voerd worden tot één moederbegrip: cultuur. Cultuur heeft te maken met de beschaving van een volk, met de maat schappelijke, geestelijke en zedelijke ontwikkeling. Cultuur omvat zoveel as pecten, dat omschrijving een ondoenlij ke zaak is. Zoals het de Hindostaners in Suriname gelukt is hun religie aan te passen aan de moderne tijd, een open sociaal verkeer en een natuurlijke verbroedering tot stand te brengen, zo zullen zij dat ook in Nederland trachten te realiseren, met medewerking van de hele Nederlandse samenleving, gemeente, provincie en rijk. Tot slot een citaat van Mahatma Gand- hi, een man die een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot het beëindigen van de emigratie uit Brits-Indië. Hij zei: "Waar liefde is, is er geen haat. Waar waarheid is, is er geen leugen. Waar vrede is, is er geen strijd. Waar geloof is, is er geen twijfel. Waar vertrouwen is, is er geen angst. Waar dit alles is, daar zijt God en gij." Roy H. Jagroep, Stichting Nazeeb. Vrijdag 26 september, 10.15 uur, in C-drie: Annemarie Hunsel brengt met haar showcarrousel een gevarieerd program ma van muziek, zang, modeshow/kle derdrachten en dans. Óp feestelijk wijze wordt getoond hoe de verjaardag ge vierd wordt van de friari/misi, die op deze dag haar sisi aan heeft. Kleder dracht met vrolijke Surinaamse muziek. Er is een prachtige Koto-show van ko- to-misis, waarbij verteld wordt bij welke gelegenheid ze gedragen worden. Annemarie Hunsel, presentatrice, maar ook zangeres, zal diverse liedjes uit haar repertoire zingen. Daarnaast is er een gevarieerd optreden met zang en dans (soul, pop, salsa, keseko, etc.) Deze ochtend is speciaal bestemd voor vrouwen en scholieren uit het beroeps onderwijs. Toegang gratis. Leest u wekelijks het artikel van de Stichting Vrijw. Vak. Bank in deze krant, dan zult u zeker op de hoogte zijn van het bestaan van de zogenaamde 'Ruildienst'. In het kort: Een ruildienst wil niet meer zijn dan een bureau waar men alles mag aanbieden op het gebied van kennis, diensten en handigheden, en tegelijkertijd vraagt men een aantal dingen terug. Het leuke ervan is dat het gratis is; u kunt vragen en aanbieden wat u wilt zonder dat het u geld kost. De mede werkers van het bureau zorgen er voor dat u uw aanbod kunt doen en dat uw vraag vervuld wordt: kortom er kan naar hartelust geruild worden. Het is uiteraard niet de bedoeling dat professionele klussen uitgewisseld wor den. Bij de ruildiensten gaat het om vriendendiensten. Vragen om Franse les betekent dat iemand die wat kennis van de Franse taal heeft u een paar keer wat vertelt en leert. Er wordt dus ge ruild in kleine klusjes en diensten. Dus voor die verbouwing van uw huis weten we wel een adres van een professioneel bouwbedrijf! Enkele reacties van deelnemers willen we u niet onthouden: 'Ik zelf heb er een hekel aan een aantal dingen te doen en ik merk dat ik als ik iets met iemand sa men doe, zelf gestimuleerd wordt'. In- grid Holswinder, 39 jaar, lerares textiele werkvormen. 'Wat me aanspreekt is datje iets kunt la ten maken zonder dat het wat kost. Met gesloten beurs voor elkaar wat doen'. Nanna Metz, 42 jaar, moeder van drie kinderen. 'Mijn vraag was mijn stortbak te maken. Zelf bood ik aan om iemand te helpen behangen, omdat ik dat zelf ook altijd doe en dat dus redelijk kan. Ook kwam ik bij de ruildienst op het idee een taart voor iemand te bakken.' Nanna Metz. 'Wat me aansprak was het ruilprincipe. Heel veel mensen kunnen dingen en doen er niets mee. Verder het construc tief- en creatief gebruiken van je vrije tijd en ook een financieel aspect. Cur sussen e.d. zijn veel te duur.' Evert Ak kerman, 27 jaar. Sommige mensen vinden dat mensen elkaar te weinig helpen. Zij vinden dat dit vaker zou moeten gebeuren en ma ken hier zelf een begin mee. Zij willen graag vriendendiensten doen, een ruil dienst geeft hiervoor de mogelijkheid. Ruilen omdat u anderen wilt helpen, uw vrije tijd goed wilt besteden, uw kennis wilt vergroten, samen met een ander wat wilt doen, u voor kleine klusjes hulp nodig heeft, uw kennissenkring uit wilt breiden...het kan allemaal en u kunt het zelfs puur en alleen voor de gezelligheid doen. Heeft u belangstelling, bel ons even op. Praat er eens met elkaar over en u raakt vanzelf enthousiast. Voor het Gilde vragen we nog een aantal deelnemers, informatie bij de VVB. Vacatures -Bestuursfunctie aangeboden bij Ver. van Veilig Verkeer.( 1/620); -Taxibegeleider m/v gevraagd bij dag verblijf voor gehandicapte kinderen. (3/610); -Voorlichting geven op scholen over het werk van Amnesty International. (3/ 628); -Natuurlessen geven aan kinderen in de praktijk. (5/613); -Opvang gevraagd van kindeeren waar van de moeders deelnemen aan activi- teiten.(7/611); -Instelling voor geestelijk geh. zoekt nog enkele vrijw. m/\ voor de recreatie- clubjes.(9/623);-Gezinsbezoeksters aan buitenlandse gezinnen gevraagd. (11/610); Hebt u belangstelling voor een van bo venstaande vacatures of voor het ruil- project, neemt u dan contact op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, in C-Drie; maandag, dinsdag en donderdag: 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Het telefoon nummer is 02155-12630. Zaterdag 27september, 20.00 uur C-drie: "Stanley his Friends" brengt een uit gebreid repertoire van Surinaams/En gelstalige muziek. "Stanley his Friends" heeft een be zetting van zang, twee saxofoons, twee gitaren, drums, toetsen. De aard van de muziek is gevarieerd en feestelijk; mu ziek waarbij niemand stil kan blijven staan. De Volksuniversiteit Soest/Soester berg werkt niet diploma-gericht, echter met één uitzondering. Heeft u een goe de ondergrond wat de engelse taal be treft, dan leiden wij u op voor het First Certificate and Proficiency from the University of Cambridge, met examen en diploma. U kunt echter ook de oplei ding van 28 lessen volgen zonder exa men te doen. De eerste les begint op 22 september, dus haasten met aanmel den! Ook Duits hebben wij op ons program ma staan. Speciaal denken we dan aan de wintersporters, die tegen kerst de eerste beginselen van de taal aardig meester zijn. Ook hiervoor met spoed aanmelden, start maandag 22 septem ber. Heeft u al enige ervaring met de Franse taal? Dan zijn er nog enkele plaatsen open op de cursus Frans II. Bent u al weer wat verder gevorderd, maar u hebt nog wat moeite met een gesprekje in het Frans? Dan is Frans conversatie een uitstekende aanvulling. Ook maandag 22 september 19.00 uur. Een nieuwe cursus in ons talenpakket is nieuw Grieks. Een zeer actuele taal op dit moment, ook in verband met de vele vakantiegangers. Wij stellen u in staat binnen redelijke tijd in het grieks op eenvoudig niveau te converseren. Een beperkt aantal plaatsen zijn nog open, dus haast bij aanmelding is wel gebo den! De Soester notaris M.H.A. van Veeren gaat in op vragen die het leven zoal aan ons stelt tijdens de lezing "Uit het leven gegrepen". Vragen over samenleven, trouwen, echtscheiding, huis huren of kopen, wel of geen testament, erven, en alles wat daar bijkomt. Kortom, voor 10,— gaat u een stuk wijzer en gerustge- stelder naar huis. Deze vragen-avond is op donderdag 23 oktober, 's avonds om 8 uur, in de Muziekschool, Kerkplein 1. Programmaboekjes liggen nog steeds op de navolgende adressen: Gemeentelijk Informatiekantoor/ V.V.V., Steenhoffstraat 9a, Soest. Openbare Bibliotheek, Willaertstraat 49, Albert Cuyplaan 202, Soest. Immerzeel Boekhandel, Van Weede- straat 11, Soest. Van der Ven Boekhandels, Steenhoff straat en Zuidpromenade. Tevens zijn we elke donderdag van 10.00 - 13.30 uur beschikbaar voor al uw vragen en aanmeldingen. Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Omdat we de groep klein willen hou den, zodat iedere cursist veel aandacht krijgt, hebben we op de cursus Ge- spreks- en Vergadertechniek nog 2 plaatsen open. Het zijn geen eenvoudi ge zaken een goed gesprek te voeren of ontspannen aan een vergadering deel te nemen. Grondbeginselen en basisvaar digheden komen in deze cursus aan de orde. Samen met de docent wordt een en ander in praktijk gebracht. Aanvang dinsdag 23 september, 12 lessen, cur susprijs 50,—. BONT en LEDERWAREN V Laanstraai 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Donderdag 25 september, 21.30 uur, C-drie: Op donderdag/5 september draait in C-drie tijdens de Interkulturele Mani festatie 1986 om 21.30 uur gratis de film Hazal van Ali Özgentürk. Hazal woont in een afgelegen bergdorp in Oost-Anatolië, dat gebukt gaat onder het juk van de plaatselijke heerser, de Aga, en de religieuze leider. Ze was reeds uitgehuwelijkt, maar echtgenoot moest in dienst en is niet teruggekomen. Zodoende moest ze hertrouwen met zijn elfjarige broer. Het is een sleonï huwelijk, maar Hazals schoonmoeder probeert het met hekse rij overeind te houden.Tegen deze ach tergrond verschijnen er werklieden in het dorp om aan een wegenproject te werken. De Aga en de religieuze leider zijn tegen dit project gekant en probe ren de bewoners te beïnvloeden. Alleen Emin verdedigt het plan. Na elkaar een paar keer te hebben ontmoet, besluiten Emin en Hazal het dorp te ontvluchten. Op vrijdag 19 september, 20.15 uur, treedt kleinkunstenaar Paul de Leeuw op in C-drie, met het programma 'Stel moeder niet teleur.' De voorstelling be staat uit twee onderdelen. Het eerste heeft als motto: 'Ik geef zoveel liefde, maar ik krijg zo weinig terug'; een 24ja- rige cabaretier kijkt - nu al- terug op zijn jeugdjaren. Op het podium vindt de confrontatie plaats met zijn opvoedster, tante Tilly, een sociaal voelende vrouw die alles voor anderen regelt en in de spaarzame momenten dat zij met zich zelf bezig is solotoneel met figuratie be drijft. In het tweede gedeelte neemt Paul de Leeuw het publiek mee naar het harde artiestenwereldje, waaraan het eens be faamde duo Oom Bob Tante Annie ten onder dreigt te gaan. Intriges en een koelkast spelen een belangrijke rol in het leven van deze twee artiesten. Paql de Leeuw won tijdens het Cama- retten-festival 1983 twee belangrijke prijzen: de persoonlijkheidsprijs en de regie- en begeleidingsprijs. Twee jaar heeft hij sindsdien gewerkt aan zijn ver dere ontwikkeling op het gebied van zang, spel en tekst. Het resultaat is een overtuigend eerste theaterprogramma: 'Stel moeder niet teleur.' Paul de Leeuw is een ware entertainer met de gave om te ontroeren, te amuse ren en te blijven boeien. Zijn program ma werd dan ook met opvallend goede kritieken ontvangen, zowel bij pers als publiek. Reserveren: ma-vr. 10.00 - 17.00 uur, tel. 22188. Toegang: 7,50/ 6,-.

Soester Courant | 1986 | | pagina 9