;er?Pw<s' 10 fiSLé imPAa O y» Hervormd en gereformeerd in Open Hof ^|weer markante stap verder met 'Samen Op Ze komen er weer aan SMIT TUIN-ADVIESCENTRUM Sandra van Embrigs gaat ballen in de States PAGINA^ ■WOENSDAG 24 SEPTEMBER 198fi SOESTER COURANT PAGINA 15 Geen aparte kerkdiensten meer mare werk 1 Oktober start kinderpostzegelactie ars LIEREN Fanclub Jerry Lee Lewis in Soest DANSEN...doe je bij SLINGERLAND DEZE WINTER GEZELLIG EN... GOED DANSEN LEREN. HEDEN START NIEUWE KLUBS. BEL VOOR INLICHTINGEN 02155 - 17954 Weegbreestraat 205 - 207 voor doe-het-zelvcrs (Ê&m Schaduw in de tuin Containerbrandie Achttienjarige Soester basketbalster zoekt het hogerop Aantal werklozen in Soest nu op 1336 Jeugd neemt nederlagen voor rekening Red Stars-senioren behalen veel winst voering, zo zelfs dat is het nu mogelijk :en en er mee te geweldenaar die kwa maar na.. Doeke Land (l) en Rik Radstake m ilke goedkope Ruim driehonderdduizend kinderen gaan op woensdag 1 oktober weer op pad om huis aan huis kinderpostzegels te verkopen. Ze komen vast ook bij u aan de deur. Stel ze niet teleur! U kunt bij hen kinderzegels en ansicht kaarten bestellen. Betalen doet u pas op 12 november, wanneer de kinderen uw bestelling komen afleveren. Dit is een bijzonder jaar: de zestigste kinderpostzegelactie. Ter gelegenheid )uter leveren wij niddelgrote op- ge prijzen. tatie en prijs- Amersfoort van dit jubileum zendt de IKON televi sie vanaf dinsdagavond 7 oktober vier keer een programma uit over kinderen in de knel. Daar gaat tenslotte al het geld van de kinderpostzegelactie naar toe. Dus niet vergeten: op de enveloppe kij ken wat de kinderen u allemaal te bie den hebben, en...naar de IKON kijken om te weten waar het allemaal goed voor is. Evenals verleden jaar komt de Jerry Lee International Fanclub, met z'n 23 jaar de langst bestaande fanclub van ons land, op zondag 28 september weer naar het Restaurant Soester Natuurbad. De fans vieren daar van 12 tot 18 uur de 51e verjaardag van de Amerikaanse rock'n'roll en country and western zan ger-pianist. De fanclub zorgt voor vele attributen zoals platen en foto's. Er worden unieke videoshows vertoond. Voor de afwisse ling treden 2 boogiewoogie pianisten op:Ruud van Ingen uit Rotterdam, en de uit Duitsland afkomstige Andy Lee, die in dat land wel eens wordt vergele ken met Jerry Lee. Vanaf 28 september misschien ook in ons land? De toegang voor het festijn bedraagt 10,- (consumptie inbegrepen) Kinde ren gratis (tot 12 jaar). In onze moderne en gezellige dansschool (uniek in Soest) hebben wij clubs voor: JEUGD en SCHOLIEREN SPECIALE kLUBS: jongeren 18-35 jaar (Wij kunnen nog meisjes plaatsen). KLUBS VOOR: (echt-) paren PRIVÉ KLUBS (prijs op aanvraag). ROCK ROLL f 85,-, 10 lessen. 28 lessen f 260.-. Gespreide betaling mogelijk, zonder extra kosten Dagel. na 14.00 uur. DANSCENTRUM enige erkende F.D.O. Dansschool in geheel Soest ?'Als 'Samen Op Weg' alleen maar meer-van-hetzelfde zou inhouden hoeft het voor ons niet. Wij hopen op een verbeterde, vernieuwde vorm van kerkzijn, waarin hervormd en gerefor meerd elkaar aanvullen. Het gaat er niet om dat de mensen allemaal of her vormd of gereformeerd worden, maar dat we stappen zetten op de weg naar de federatieve gemeente waaruit ten slotte één gemeente groeit. Dat is een proces van jaren, waarin het houden van uitsluitend nog gezamenlijke diensten slechts een stap is, al is het dan wel een markante." Doeke Land en Rik Radstake, respec tievelijk gereformeerd en hervormd predikant van de Open Hof - het kerke lijk centrum aan de Veenbesstraat dat sinds Soest in de jaren '70 begon aan zijn westwaartse uitbreiding het onder dak vormt van de hervormden en gere formeerden in Klaarwater, Smitsveen en Overhees - zijn onmiskenbaar inge nomen met de stap die de beide wijkge- meenten deze maand hebben gezet: er worden geen "aparte" hervormde of gereformeerde diensten meer gehou den. Al jaren werken hervormden en gere formeerden op een aantal terreinen in tensief samen. Zo is het jeugdwerk van af het begin een gezamenlijke zaak ge weest en wordt er al geruime tijd sa mengewerkt op het gebied van cateche se, diakonaat en toerustingswerk. Ge zamenlijke diensten zijn er ook al sinds jaren, maar deze beperkten zich in eer ste instantie tot bijzondere gelegenhe den, zoals de kerkelijke feestdagen. La ter werd besloten ook de (och- tend)dienst van elke eerste zondag van de maand gezamenlijk te houden. Lijnen van geleidelijkheid De integratie van hervormden en gere formeerden in westelijk Soest is geen zaak van één nacht ijs, maar een proces dat zich, om met Couperus te spreken, "langs lijnen van geleidelijkheid" vol trekt. Dat blijkt wel uit het feit dat er al ongeveer tien jaar over wordt gespro ken en - wat belangrijker is - aan wordt gewerkt. In april j.1. werd het besluit genomen om met ingang van het nieuwe seizoen ook op het terrein van de eredienst de scheiding tussen hervormd en gerefor meerd - waarvan de oorzaken liggen in de kerkelijke conflicten van een eeuw (en zelfs langer) geleden - op te heffen. Een speciale werkgroep hield zich grondig bezig met het uitwerking van een standaard-liturgie voor de kerk diensten, die inmiddels in beide wijkge- meenten met grote instemming is ont vangen. Ook dat bleek geen sinecure: zowel hervormden als gereformeerden heb- Erik van Dorresteyn ff medewerker 't Vaarderhoogt Vaak is het zo dat als we eindelijk een huis met een tuin hebben, we ook wel graag bloemen willen zien. We kunnen dan vanuit het huis het kleurenspel bekijken, of regelmatig een boeketje uit eigen tuin plukken. In zo'n geval is het een teleurstelling als blijkt dat een deel van de tuin nauwelijks of zelfs helemaal geen zon krijgt, waardoor het kweken van vrolijke boeketten haast onmogelijk wordt. Rozen staan weg te kwijnen, de meeste zonminnende vaste planten zoals Ridder spoor, houden na een jaar al op met bloeien en éénjari gen als petunia laten het ook afweten. Na diverse verwoede pogingen met bekende planten verandert zo'n schaduwhoek in een strookje grind, wat groene en glibberige tegels of het blijft voor altijd een armoedig stukje grond met hier en daar wat lelijk uit groeide planten. Toch kan het heel anders, ook al zullen we af moeten zien van rijkbloeiende bedden Phloxen en prachtige rozen in verschillende tinten. Er kan in zo'n bescha duwde tuin een beplanting ontstaan met hier en daar een bontbladige soort, met planten die interessante bladvormen bezitten en met hier en daar iets fleurigs bloeiends. Vooral in het voorjaar kan zo'n tuin erg kleurig zijn, door gebruik te maken van diverse soorten bloembollen die al bloeien voordat de bomen en strui ken in het blad gaan komen. Door een leuke bestrating te maken in een dergelijke schaduwtuin met oude of nieuwe klinkers, of een combinatie van tegels en klein- plaveisel en eventueel door het creëeren van wat hoog teverschillen wordt het geheel erg levendig. Op de vraag, wat is schaduw? moet ik antwoorden er is schaduw en schaduw. Als de zon niet of nauwelijks schijnt in een bepaald tuingedeelte, doordat deze weerhouden wordt door hoge huizen, schuttingen of muren, is er wel sprake van een vrij intensieve schaduw. Maar er is in dit geval nog voldoende licht om een rede lijke plantengroei mogelijk te maken. Problematisch wordt het pas echt als we onder dicht ge bladerte van bijvoorbeeld een beuk of eik moeten planten. Hier moeten de planten het niet alleen zonder zonlicht maar ook zonder daglicht stellen. Bovendien wordt er door bomen ook nog water en voeding aan de bodem onttrokken, zodat planten die daar kunnen ge dijen wel heel weinig eisen moeten stellen. Als laatste factor moeten we rekening houden met het "drup" probleem, waartegen vooral planten met dunne blade ren slecht bestand zijn. De combinatie lichte schaduw en enigszins vochtige grond biedt de meeste mogelijk heden. Bij de aanleg van een schaduwrijke hoek moe ten we zoeken naar een duidelijke vormgeving, met ge bruikmaking van contrastende bladvormen en kleu ren. We planten fijnbladige soorten naast grofbladige, combineren lichtgroene tinten met donkergroene. Zo als reeds gezegd zijn hoogte verschillen erg belangrijk om de tuin te verlevendigen. Met biel, pallisade of een laag muurtje is zo'n hoogteverschil te bereiken, maar ook door het afwisselen van lage bodem bedekkende planten met hier en daar een groep hogere planten of een enkele "uitschieter". Op een donkere plaats in de tuin geeft iets van water ook een geheim-zonnig effect, zo maar een klein vijvertje, eenklein stroompje, of wa ter dat uit een klein spuitertje klatert. Voor verdere in formatie betreffende schaduwtuinen kunt u altijd bij de verkopers adviseurs op uw tuincentrum terecht. ben immers in de loop der jaren een op belangrijke onderdelen nogal uiteenlo pende traditie ontwikkeld. Op de ach tergrond speelden ook de verschillende kerkelijke structuren een rol, en niet minder het "theologisch klimaat". "Hobbels" bij de totstandkoming van de gezamenlijke liturgie, zoals de bedie ning van de doop en de viering van het avondmaal, zijn - na een grondige stu die waarbij ook de theologische uit gangspunten aan de orde kwamen - ten slotte met enige voortvarendheid "ge nomen". De werkgroep eredienst en li turgie heeft haar werk afgerond en de neerslag daarvan is te vinden in een boekje, waarin de viering in al haar on derdelen is uitgewerkt. "Het is geen compromis geworden van hervormde en gereformeerde elementen, maar een verantwoorde keuze, waarop we ten slotte allemaal van harte ja hebben ge zegd." Doeke Land is verheugd over de mijl paal die hervormd en gereformeerd in de Open Hof hiermee hebben bereikt. "Jaap Smit - de voorganger van Rik Radstake - en ik hebben hier jaren aan gewerkt. Het deed me goed dat hij het ook was die in de eerste dienst met de nieuwe liturgie voorging." Hartelijke wil Doeke Land is vanaf het begin, Rik Radstake uiteraard pas sinds vorig jaar (toen hij naar Soest kwam) sterk be trokken bij de ontwikkelingen op het terrein van de samenwerking, al zijn ze beiden protestants genoeg om erop te wijzen dat het bepaald geen zaak van de voorgangers alleen is. "In beide kerke raden is de hartelijke wil uitgesproken om samen verder te gaan. De kern van beide gemeenten staat ook volop achter deze ontwikkeling, al is er aan beide kanten uiteraard wel een groep die er enige moeite mee heeft en nog wat aar zelingen aan de dag legt." Daarbij gaat het in de meeste gevallen niet zozeer om rationele verschillen, maar vooral om gevoelsargumenten en "dingen die mensen hebben meege maakt". Soms gaat achter bezwaren te gen de verandering in de vormgeving van de eredienst ook een "stukje ge loofsbeleving" schuil, aldus Land en Radstake. Verder roepen gereformeerden nog dikwijls het beeld van "drammerigheid" en "calvinistisch ac tivisme" op, terwijl de hervormden soms wat ruim omspringen met de grenzen van wat in gereformeerde ogen kerkelijk wel of niet verantwoord is. "Bij gereformeerden wordt vaker na druk gelegd op de 'identiteit'. Bij her vormden is de tolerantiegraad wat ho ger; zij kunnen ook wat beter uit de voe ten met interne meningsverschillen," aldus de beide predikanten. Behalve bezwaarden hebben Land en Radstake overigens vooral mensen ont moet die blij zijn met de ontwikkelin gen. "De meeste mensen reageren heel positief. Er zijn er die er duidelijk van 'opknappen'. We zien dat ook in de kerk zelf: er komen meer jonge gezin nen naar de kerk, en over de hele linie neemt het kerkbezoek beslist niet af, al zal dat hier voor een deel ook wel te ma ken hebben met de uitbreiding van Overhees." Geen verschil meer De weg naar de feitelijke eenwording van hervormden en gereformeerden is - ook in de Open Hof - overigens nog lang. Daarom houden beide wijkge- meenten zich al bezig met de volgende stap: het "ineenschuiven" van het pas toraat. Dat is uiteraard vooral een zaak met inhoudelijke kanten, maar in prak tische zin is er al veel voorbereidend werk verricht. De indeling van de wij ken in secties is al onderling afgestemd; het "groot huisbezoek" wordt dan ook een gezamenlijke zaak. Straks zal het geen verschil meer maken of men her vormd dan wel gereformeerd is. Op de vraag of het "Samen Op Weg" eigenlijk niet te laat van de grond is ge komen antwoordt Doeke Land: "Dat gevoel heb ik wel eens. Voor mij had het al een aantal jaren geleden kunnen ge beuren." Rik Radstake gelooft overi gens niet dat er veel mensen zijn "weg gelopen" omdat de kerken zo lang ge scheiden bleven optrekken. "Daar spe len andere factoren een rol in. Ik denk niet dat we, als dit allemaal tien jaar ge leden al gebeurd zou zijn, veel mensen zouden hebben vastgehouden. Mis schien zijn de kansen hier in de Open Hof wél laat aangegrepen." De Open Hof is zeker niet de enige plek waar hervormden en gereformeerden samen-op-weg zijn. Ook in de andere wijken - Emmakerk/Julianakerk en Oude Kerk/Wilnelminakerk - komt het proces langzaam op gang. "Op het gebied van de erediensten liggen we hier wel een stukje voor," constateren de beide predikanten. Stimulans Hervormd en gereformeerd in de Open Hof zijn opnieuw een belangrijk stukje dichter bij elkaar gekomen. De buiten wereld zal er overigens weinig of niets van merken en volgens Rik Radstake kun je nauwelijks spreken van een "sig naalfunctie" naar buiten. "Nee, daar voor is het grotere werk nodig, met de katholieken." (Die overigens jarenlang ook in de Open Hof kerkten, voordat hun eigen Joanneskerk in Overhees in gebruik werd genomen.) "Dit is toch meer een kerkelijk binnenbrandje," al dus Rik Radstake. Hij verwacht wel een stimulans voor de geloofsbeleving van zowel de hervormden als de gerefor meerden. Doeke Land hoopt daarbij ook op een stimulerende werking voor hen die zich nu aan de rand van het kerkelijk gebeu ren bevinden: "Om met elkaar iets te la ten zien van het kerkzijn in een gesecu lariseerde wereld, van de betekenis van de joods-christelijke traditie voor de wereld van vandaag." Onbekende jongelui zijn ae vermoede lijke daders van een containerbrandje, dat zaterdagmiddag werd gesticht in een vuilniscontainer aan de Johannes Poststraat. De brandweer werd gewaar schuwd en wist het vuur met één straal te doven. Van de jongelui was natuur lijk geen spoor meer te vinden. De één zit op het Griftland College of de Kardinaal Alfrink Mavo, de ander gaat naar de University California Los Angeles (UCLA). De 18-jarige Sandra van Embrigs uit Soest is die ene andere. Gisteren vloog ze vanaf Schiphol naar de met een immens wegennet gezegende metropool aan de westkust van de Verenigde Staten. Sandra van Embrigs gaat studeren op UCLA, maar voornamelijk ook basketballen in wat door basketballers het walhalla van deze tak van sport wordt genoemd. Sandra van Embrigs is namelijk goed. Dat vinden niet alleen de in Ne derland met damesbasketbal bezige trainers en coaches, ook aan de andere kant van de Atlantische Oceaan is men gecharmeerd van haar capaciteiten. Waar de meesten slechts kunnen dromen van een beurs in de VS, had Sandra van Embrigs binnen een mum van tijd drie aanbiedingen op zak. Of ze wilde komen 'ballen', werd er gevraagd. Vier jaar geleden was ze nog adspirant bij de locale vereniging The Red Stars. Ondanks het feit dat de jonge basket- balster de laatste jaren, zowel nationaal als internationaal, op topniveau speel de, kwam het lonkende Amerikaanse avontuur als een donderslag bij heldere hemel. De aangename verrassing ont wikkelde zich in een stroomversnelling: "In april van dit jaar speelde ik met het Nederlandse juniorenteam in Sittard een kwalifikatietoernooi voor de Euro pese kampioenschappen. Er was daar een scout van Old Dominion, een uni versiteit die qua basketbal tot de beste vier van Amerika hoort. Hij kwam ei genlijk voor een andere speelster, maar zag mij ook spelen. Via de coach Charis Saderis hebben ze gevraagd of ik naar Old Dominion wilde. Twee dagen later belde UCLA ook. Ik weet nog steeds niet wie mijn naam aan hun heeft door gegeven. Verder kon ik ook nog bij St. Peter in New Yersey terecht, maar ik heb bewust voor UCLA gekozen. Ik heb het idee dat ik daar meer tot mijn recht kom en beter kan worden. Old Dominion is zo goed dat ik daar voorlo pig alleen maar zou mogen trainen, denk ik. Bij UCLA hoop ik meer speel tijd te krijgen, daar heb ik meer kan sen." Minuutje "In het eerste jaar ben je 'freshman'. Er wordt dan vanuit gegaan dat je 'niets' kunt. Misschien dat ik een minuutje per wedstrijd krijg. Als sofomore, het twee de jaar, moet je meer kunnen en in de laatste twee jaar als junior en senior moet het gebeuren. Ik zie wel. In ieder geval ga ik voor één jaar. Als het bevalt blijf ik. Het basketbal gaat in Amerika sneller dan in Europa, maar het is min der hard. We lopen in Europa echt ach ter op techniek in vergelijking met Amerika." De 1.82 meter lange Sandra van Em brigs laat het nieuwe avontuur ogen schijnlijk rustig op haar afkomen. Ze wekt de indruk alsof ze het allemaal van dag tot dag gaat beleven, maar verraadt niettemin enigszins dat ze het ook alle maal op een rijtje heeft staan: "Na mijn aankomst wordt ik op de universiteit in gedeeld. Daarna moet ik enkele testen maken, zodat ze kunnen bepalen in welke groepen ik moet worden inge deeld. Op 29 september begint de school en de training. Ik ga bussiness studeren en Engels en Frans. Met En gels en, Frans kom je in bepaalde groe pen, maar met bussiness moet je ge woon zorgen dat je alles snapt. In het Engels dus. Ik heb al testen moeten ma ken op de Amerikaanse school in Den Haag voor Engels en wiskunde. Ik ben de eerste keer geslaagd, anders wordt je ook niet toegelaten. In Amerika zijn ze heel streng. Als je een onvoldoende haalt val je buiten het team. Je moet dus hard studeren en daarnaast spelen we één tot twee wedstrijden per week. De andere dagen trainen we. Alleen zon dag ben ik vrij. Er wordt ook op je ge wicht gelet. Afhankelijk van je lengte moet je een bepaald gewicht hebben. Kom je daar 2,5 pond boven moetje op dieet. Kom je er 2,5 pond onder krijg je extra krachttraining zodat je spieren zwaarder worden". Topscorer Zo jong als ze is, zo ervaren is Sandra van Embrigs inmiddels in het Neder landse en Europese basketbalwereldje, ook al zegt ze bij herhaling dat ze nog veel moet leren. Het begon allemaal in sporthal Beukendal. Bij de welpjes van Red Stars. Al spoedig bleek ze aanleg te hebben voor de meest beoefende sport ter wereld. Ze was altijd de jongste van het team, omdat ze vanwege haaT kwali teiten steeds in een hogere leeftijds groep werd ingedeeld. Driejaar achter een werd ze kampioen met de Red Stars-jeugd en twee keer werd ze met diezelfde jeugd tweede van West-Ne derland. Met de junioren veroverde ze het kampioenschap van hetzelfde rayon, waarna een vierde plaats op de Nederlandse kampioenschappen volg de. Ondertussen speelde ze ook al een belangrijk balletje mee in het dames team van Red Stars. De basis voor het internationale succes werd gelegd in 1982. Achtereenvol gens werd ze geselecteerd voor het kernteam Amersfoort, het rayonteam West-Nederland en de nationale kadet- Het aantal werklozen in de gemeente Soest is in augustus j.1. gedaald van 1350 naar 1336. Eind augustus waren nog 732 mannen en 604 vrouwen als werkzoekende bij het Arbeidsbureau ingeschreven. De maand daarvoor wa ren dat er nog resp. 739 en 611. In het gehele rayon Amersfoort van het GAB, waaronder ook Soest ressorteert, daalde de werkloosheid van 12,4 naar 11,7 De daling in Soest, uitge drukt in procenten: van 11,4 naar 10,0 In de gehele provincie Utrecht daalde het werkloosheidspercentage van 13,2 naar 12,3 Voor het hele land gelden de volgende percentages: van 16,2 naar 14,6 Het aantal schoolverlaters dat zich bij het GAB heeft gemeld bedraagt in het gehele rayon nu 1498. Dat is ongeveer 200 minder dan vorig jaar. Bijna de helft (47 heeft zich intussen al weer laten uitschrijven. tenploeg (15 en 16 jaar). Gehuld in het Oranje-tricot hielden Sandra van Em brigs en haar medespeelsters de Hol landse eer hoog door vierde te worden tijdens de Europese kampioenschap pen in Italië. Een nipte nederlaag tegen het gastland verhinderde dat ze een bronzen medaille mee naar huis mocht nemen, maar evengoed zetten Sandra en co. de beste prestatie ooit door een Nederlands basketbalteam geleverd, neer. Trainen, trainen en trainen was de prijs die ervoor betaald moest worden. Drie tot vier keer per week met Red Stars, één tot twee wedstrijden per week met Red Stars en op de 'vrije' zon dag urenlang trainen met de nationale selectie. Als beloning werd ze gevormd tot een topspeelster en was ze regelma tig niet te bereiken omdat ze met de na tionale ploeg in het buitenland vertoef de. Zo reisde ze de laatste twee jaar niet stad en land, maar heel Europa af voor oefenkampen, vriendschappelijke wedstrijden, kwalificatieduels en kam pioenschappen. Vorig jaar werd ze, we derom met de kadetten, zevende van Europa. Eenzelfde klassering was deze Afgelopen maandag gooide Sandra nog een balletje op het veld van de Al frink-Mavo. Gisteren kwam ze aan in Los Angeles, waar ze voor UCLA gaat spelen. Sandra van Embrigs: '...Daar kan ik beter worden...' zomer voor haar weggelegd met de bes te junioren van Nederland. Ook op het nationale vlak bleven de successen niet uit. In het afgelopen seizoen Werd ze met het Amsterdamse Black Velvet landskampioen. Als klap op de vuurpijl werd ze bovendien uil geroepen tot 'Rookie of the Year', waarmee ze werd gekozen als de beste nieuweling in de eredivisie. Rusland "Dat was een volslagen verrassing voor me. Ik heb het ook pas gehoord. Maar als de prijs wordt uitgereikt zit ik in Los Angeles, dus iemand moet die voor me ophalen. Ja. bij Black Velvet ging het goed. In het begin was ik blij met een paar minuten, maar al gauw speelde ik twintig tot dertig minuten per wedstrijd. Het was fijn dat ze zoveel vertrouwen in me hadden. Dan krijg je ook meer lef en je gaat meer scoren. Hoeveel punten ik heb gemaakt weet ik niet. We hadden niemand die dat bijhield", klinkt het vooral bescheiden. Voorlopig is het één jaar Los Angeles, veel trainen, veel studeren, veel leren, veel zien en misschien op den duur ook veel spelen. De competitie duurt in de Verenigde Staten van november tot en met maart. Zodra het eerste schooljaar achter de rug is, komt Sandra van Em brigs voor de zomervakantie naar Soest terug. Het Nederlands damesteam, is dat niet haalbaar voor een 'Rookie'? "Ik heb dit jaar afgezegd voor het da mesteam. Ik moest direct na de Euro pese kampioenschappen voor junioren met de dames trainen. Ik was geselec teerd, maar het werd me teveel en heb bedankt", zegt Sandra van Embrigs over het nationale damesteam dat mo menteel aan de EK in Finland deel neemt. "Volgend jaar misschien. Ik hoop dat we dan tegen Rusland moeten spelen, want dat is het enige land waar ik nog niet tegen gespeeld heb. Het was ook ons streven tijdens de Europese kam- pioenschappen voor junioren tegen Rusland te spelen, want die meiden zijn de besten in Europa." In Europa ja, maar Sandra van Embrigs gaat het hogerop zoeken in de Verenig de Staten. 'Ballen' heet dat in 'vakter men'. Achttien jaar, uit Soest. De drie teams van Red Stars, die op landelijk niveau spelen, hebben het achter ons liggende weekeinde gewon nen. De heren en dames wonnen over tuigend van Cangeroes en Silvertown Lions en de jongens junioren pakten de tweede opeenvolgende zege in een slordige wedstrijd tegen Elementum. Evenals een week eerder waren de overige herenteams van Red Stars suc cesvol. De zes nederlagen op een to taal van zestien wedstrijden vielen bij de jeugd. Voor het damesteam van Harrie van den Heuvel en Harrie Kippers was de 76-46 winst op Silvertown Lions be langrijk nadat de eerste twee competi tieduels waren verloren. Het zal overi gens niet de laatste overwinning in dit seizoen zijn voor het team dat in de breedte gegroeid is. Hetzelfde kan gezegd worden van he ren 1. Met 108-73 werd niets over gela ten van eventuele illusies van de Utrechtse tegenstander Cangeroes. Het moet gezegd worden dat de Red Stars- heren een niet. bepaald onfortuinlijk competitieschema opgedragen hebben gekregen. Zowel Cangeroes als Tave- no, waarvan vorige week werd gewon nen, zijn gepromoveerd uit een lagere klasse. Aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen het voor Red Stars on bekende River Trotters op het pro gramma. Na de twee winstpartijen van Red Stars, waarmee het zelfvertrouwen is opgevijzeld, liggen er degelijke per spectieven voor de ploeg van trainer/ coach Hans de Rond. De kansen voor de jongens junioren zijn moeilijk in te schatten omdat het al weer enkele jaren geleden is dat dit team tegen Leiden, het voormalige Par ker en Elmex, speelde. In hun wedstrijd tegen Elementum vergaten de Red Stars-junioren regelmatig normaal bas ketbal te spelen. Bij een voorsprong van enkele punten werd vaak knullig bal verlies geleden omdat men de trucken doos bij de bagage had zitten. Hierdoor verloor Elementum eigenlijk nooit het uitzicht op de winst, maar het in de re bound veel sterkere Red Stars hield met 89-84 de volle buit niettemin in huis. Heren 6 Van de correspondent in Huizen kwam het bericht dat het zesde herenteam van Red Stars een trage start kende tegen Quick Runners. "Tot zo'n vijf minuten voor het einde van de eerste helft was de stand gelijk, maar doordat er beter ver dedigd werd en de aanval veel beter liep, konden de 'rode duivels' een klei ne voorsprong opbouwen: 27-20", al dus Leon Tromp, die zijn ploeg uitein delijk zag winnen met 49-37. Evenals het eerste en het zesde, bleven ook heren 2,4 en 7 ongeslagen na twee wedstrijden. De ontmoeting tussen het tweede en Irene 1 was er één met een hoge amusementswaarde en een nog hoger waarderingscijfer. Het jonge Red Stars-team had lange tijd nodig om een definitieve voorsprong te nemen. Toen dat eenmaal was gebeurd liep Red Stars uit tot 83-62. De wedstrijd werd geken merkt door een groot aantal persoonlij ke fouten. De scheidsrechters stonden erbij en keken eraaar. Het publiek keek ernaar en lag er krom bij. Jeugd Gezien vanuit de prestatiegerichte ogen draait het bij de meeste jeugdteams van Red Stars nog niet helemaal soepel. Zes teams moesten een nederlaag verwer ken. De meisjes junioren hadden de pech om in hun eerste wedstrijd de be langrijkste concurrent BZ '72 te ont moeten. Het nog niet op elkaar inge speelde team verloor met 57-33. De meisjes kadetten stelden daarentegen nadrukkelijk hun kandidatuur voor het kampioenschap door één van hün sterkste tegenstanders in dit seizoen met 48-38 te verslaan. Uitslagen: Heren: 1 - Cangeroes 2 - Irene 4 - Dunckers 5 - Ring Stars 6 - Quick Runners 7 - Irene 108-73 83-62 65-35 36-54 49-37 81-40 76-46 48-24 Dames: 1 - Silvertown 3 - Green Giants Jeugd: JA1 - Elementum 89-84 JB1 - Leerdam 30-39 JB2 - Dunckers 28-41 JC1 - Leerdam 21-79 JD1 - Green Giants 18-30 MA1 - BZ '72 33-57 MB1 - Stoepie 48-38 MB2 - Bourgondië 17-43 Programma: Tien Red Stars-teams spelen op zater dag 27 september een thuiswedstrijd. Om kwart over één 's middags begin nen de eerste jeugdwedstrijden. De jon gens junioren spelen om 17.15 uur te gen Leiden, om 19.15 uur gevolgd door heren 1-River Trotters. Het eerste da mesteam moet naar Leidschendam.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15