O LLEM ASCH Dubbele sponsoring voor Soest 14 (Beijer) SEC verliest van APWC 2-0 Prestatiedrang levert gehavend YYZ punt op Bouwbedrijf Willem van Asch B.Y. sponsor V.V.Z.'49-damesteam WOENSDAG 24 SEPTEMBFR 1986 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 s.o.Soest- Jeugdnieuws Matige vertoning aan de Bosstraat ZONDAG VOETBAL Sportkopij Licht- en Krachtinstallaties s.o.Soest - 't Gooi DAMES VOETBAL Schoolvoetbaltoernooi enorm succes voor s.o.Soest en voor de kinderen ZATERDAG VOETBAL Spectuculaire wedstrijd van Hees tegen EFC 2-2 V.V.Z.'49 Jeugdnieuws ^mVOETBAL- ;l PROGRAMMA otere ver- i aan het n en ver bij filiaal- srder ge- ict voor etaillisten der over- Jters van anche-ge- aarbij de i, geregi- ien over- schikking proeven natiseer- de klant dus via ientifica- 3 bedrag it in de icatielijn dling di- Je reke- van de is niet eze ont- nemaat- i inmid- doorge- tog veel je klant vrijwil- ille apa- ste ont- del no- ersyste- ircodes, de de- i ideale en uit- )ver de >f haar Het seizoen '86/'87 heeft er nu een maand opzitten, s.o.Soest jeugd mag terugkijken op een geslaagde maand. Naast de opgave van een 5e B-elftal en een 3e F-elftal, zijn de successen van de overige teams een persoonlijk suc cesje voor het jeugdbestuur. Nieuwe leden De afgelopen maand is het (jeugd)le- denbestand van s.o.Soest aanzienlijk gegroeid; verschillende jongens én meisjes voelden zich bij aanvang van het seizoen geroepen om bij de blauw witte vereniging te gaan voetballen. Dat resulteerde in de opgave van een vijfde B-elftal en een derde F-elftal. Veel spe lers betekent ook een aanzienlijke be lasting voor de trainers, gelukkig zijn er bij s.o.Soest diverse mensen die zich willen inzetten voor de sportieve jeugd. Wat te denken van de heren Bren Bij- lard en Albert Wijnands die twee keer per week de niet-selectie junioren on der handen nemen. Deze (op papierl mindere goden proe ven nu al de vruchten van de noeste trai- ningsarbeid die bovengenoemd duo verricht. Overleg met leiders s.o.Soest vindt echter niet alleen de trai ners belangrijk, de begeleiding op za terdag is ook onmisbaar voor de jeugd voetballer. s.o.Soest mag zich rijk voe len met een groep leiders die zich iedere zaterdag belangeloos voor de jeugd wil inzetten. Onlangs heeft het jeugdbestuur de lei ders van de verschillende elftallen voor een vergadering bijeen geroepen. Vra gen konden gesteld worden, maar er werd ook meegedacht en meegepraat over het jeugdbeleid bij s.o.Soest ten aanzien van selectie, niet-selectie en pupillen. Een nuttige bijeenkomst waar beide partijen veel baat bij hadden. Uitslagen zaterdag 20 september: Goede resultaten ook deze zaterdag was dat weer het geval. Alle A-junioren hebben gewonnen bijvoorbeeld. (Waaronder de overwinning van de A2 op WZ'49). Maar niet alleen de A-ju- nioren wisten het volle pond te behalen. De B2, B3, Cl, El en de F2 behaalden ook de volle winst. A-Junioren: Almere 1 - Soest 1 1-2 WZ'49 1 - Soest 2 0-3 CJW 2 - Soest 3 1-3 B-Junioren: Soest 1 - Huizen 1 0-2 Soest 2 - IJsselm. vog. 2 4-3 Soest 3 - Baarn 2 11-1 Soest 4 was vrij Soest 5 - Usselm. vog.5 1-5 C-Junioren: Soest 1 - Spakenburg 1 4-1 Soest 2 was vrij Soest 3 - IJsselm.vog. 4 1-9 D-Pupillen: Soest 1 - Spakenburg 1 3-3 HVC 1 - Soest 2 3-3 Soest 3 - Spakenburg 3 1-5 E-Pupillen: Soest 1 - LJsselm.vog. 1 4-2 Soest 2 was vrij Soest 3 - WZA 3 2-3 F-Pupillen: IJsselm.vog. 1 - Soest 1 6-0 Soest 2-WZA 2 8-1 Soest 3 was vrij Dames-Junioren: Soest - Achterveld 0-9 Programma aanstaande zaterdag: Aanstaande zaterdag weer diverse top pers voor de s.o.Soest-Ploegen. De A2 speelt bijvoorbeeld tegen "goeie buur" SEC. s.o.Soest BI probeert weer eens een overwinning te halen. Einkwijk zou het slachtoffer moeten worden. Verder kunnen voetballiefhebbers op de Bos straat genieten van de B2, B3, Cl, C3, E2, E3 en F2. In de s.o.Soest-kantine is er altijd een (jeugd)bestuurslid aanwezig om u te in formeren over de vereniging. Informa tie over s.o.Soest kunt u krijgen bij A. Aarts, tel. 23596. A-Junioren: I.V.V. 1 - Soest 1 (zo. 28/9) 12.00 uur SEC 1 - Soest 2 14.30 uur Soest 3 is vrij Soest 1 - Elinkwijk 1 13.00 uur Soest 2 - WZA 2 13.00 uur Soest 3 - Hoogl.veen 2 13.00 uur LJsselm.vog. 5 - Soest 4 14.30 uur Soest 5 is vrij C-Junioren: Soest 1 - WZA 1 14.30 uur Amsvorde 1 - Soest 2 13.00 uur Soest 3 - Roda'46 14.30 uur D-Pupillen: Soest 1 is vrij Amsvorde 1 - Soest 2 13.00 uur CJW 3 - Soest 3 9.30 uur E-Pupillen: Roda'46 - Soest 1 12.00 uur Soest 2 - WZA 2 12.00 uur Soest 3 - Hoogland 2 12.00 uur F-Pupillen: Spakenburg 1 - Soest 1 10.45 uur Soest 2 - Roda'46 3 12.00 uur Soest 3 is vrij Dames-Junioren: DVS'33 - Soest 1 11.00 uur Soest Al zet zegereeks voort tegen Almere Al Ondanks een gehavend elftal werd er weer gewonnen nu van Almere Al. In de vrij vlakke eerste helft nam Soest de leiding na een half uur. De Almere doelman bejegende KJ. de Vries on heus, hetgeen hem een boeking bezorg de, en z'n team een penalty tegen. John Belt scoorde beheerst. Kort voor rust kreeg de thuisclub eenzelfde kans, na dat een der Soest-verdedigers hands maakte. De zwak ingeschoten bal werd een prooi voor de attente Soest-keeper Arie van de Wiel. In de tweede helft drong Almére sterk aan wat na 10 mi nuten resulteerde in de gelijkmaker. De strijd werd hierna grimmiger. Bij een schrimmage voor het Alrmére-doel wist Raimond Brandes de bal in het doel te werken, en zo de overwinning uit het vuur te slepen. Het ongeslagen Soest Al speelt a.s. zondag opnieuw uit tegen I.V.V. in Landsmeer-Ilpendam om 12.00 uur. Voordat de competiewestrijds.o. Soest 14 - s.o.Soest 13 begon werden de sponsors van -t 14e inde bloementjes gezet. Eigenaar Jaap Beijer van 't gelijknamige plafond- en afbouwbedrijf werd gehuldigd omdat hij het 14e schitterende shirts had gegeven. De beheerder van café-restaurant De Spitsheu vel (op de A mersfoorstestraat) doteerde het Beijer-elftal ruime en handige sport tassen. Overigens bracht de sponsoring het enige familie-elftal in de regio geen geluk. Het 14e verloor volkomen on verdiend van 't 13e met 3-1. Het fraaie nazomerweer inspireerde de beide ploegen niet tot fraai voetbal. In een rommelige, harde wedstrijd ontbraken spectaculaire momenten en flitsende aanvallen. Soest kwam voor delig op voorsprong en wist deze stand tot halverwege de tweede helft te be houden. Met veel inzet en fysieke kracht wisten de gasten hierna de wed strijd naar zich toe te trekken. Nog steeds zonder Gouw, Westbroek en Schipperen begon Soest voorzichtig, terwijl de gasten uit de Vechtstreek er aanvankelijk meer breiwerk dan voet ballen van maakten. Gerard Bekker, sporadisch loskomend van zijn bewakers, lepelde de bal na 10 minuten maar net over de lat. Een goe de pass van Ton Wolfsen naar Jurgen Surstedt werd door Van Schaik met de hand beroerd. De toegestane straf schop werd door Wilfried Janmaat via de binnenkant van de paal benut (1-0). Na een half uur werd de Maarssen linksbuiten volkomen vrijgelaten. Uit zijn voorzet werd gescoord, maar er was buitenspel geconstateerd. Kort voor rust werd de hard ingrijpende voorstop per geboekt door scheidsrechter Bak ker, die deze middag weinig geluk had met het toepassen van de voordeelre- gel. Na de thee pakte Soest de zaken wat energieker aan. Peter v.d. Berg trof van dichtbij de paal. Aan de overzijde werd een schot van Verhoef goed gepareerd door Peter Heemskerk. Na ruim 20 minuten rolde de bal van en via een Soest-verdediger voor de voe ten van Broers, die van dichtbij de ge lijkmaker kon scoren (1-1). Een onnodige overtreding in de Soest- defensie luidde de voorsprong voor Maarssen in. Vanaf de zijlijn werd de bal laag voorgezet en ingeschoten. Heemskerk redde wel maar in de re bound kon Kok gemakkelijk scoren (1- 2)- Bij Soest werd de geblesseerde Surstedt vervangen door Peter v.d. Berg, die een goede rentree maakte. De doorgebro ken P. v.d. Berg werd echter door de voorstopper onderuit gehaald, maar de scheidsrechter liet het bij een vrije trap, die door Ton Wolfsen werd ingescho ten en door doelman Van Tricht ge stopt werd. In de laatste minuut kon Maarssen de eindstand op een geflat teerde 1-3 brengen. Kaarten 'De Vriendschap' Vrijdag 26 september a.s. starten weer de kaartavonden, die om de 14 dagen gehouden zullen worden. Programma voor het volledige seizoen zal bij aan vang van deze avond verstrekt worden. Leden, donateurs en aanhang zijn van harte welkom. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Klaverjassen bij Hees A.s. vrijdag 26 september start men bij Hees weer met de klaveijascompetitie. Leden en donateurs zijn om 20.00 uur van harte welkom in de kantine aan de Kooiweg. Installatiebedrijf j. corneiisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Het was de Groenwitten bekend dat het in Amersfoort niet makkelijk zou worden tegen het dit jaar gepromo veerde APWC. SEC keek voor rust al tegen een 1-0 achterstand aan en drukte daarna APWC vaak op eigen helft. De risico's werden tegen het ein de genomen en zoals het zo vaak gaat kan dat goed of slecht aflopen. Vijf mi nuten voor tijd kwam APWC gelukkig op een 2-0 voorsprong en was het met SEC gebeurd. APWC begon aggressief en bracht veel snelheid in de ploeg. Na twee minuten was het bijna raak maar gelukkig voor Na de 8-1 nederlaag van vorige week hadden de dames van s.o.Soest afgelo pen zondag wat goed te maken. De wedstrijd werd dan ook zeer aanvallend geopend; zeer goede aanvallen werden opgezet o.a. via Leni Elschot en Mary Poppelaars, helaas konden deze kansen niet benut worden. In de 30e minuut was het dan toch raak. Sylvia Dijkman wist de bal te veroveren en kon Judy Rebel bereiken. Judy Rebel gaf een su blieme pass op Heidi Koelewijn, die het karwei afmaakte en 1-0 aantekende. Na dit doelpunt ging s.o.Soest nog beter voetballen en met schitterend opgezet te aanvallen lieten de Soest-dames hun tegenstanders alle hoeken van het veld zien. Maar helaas de afmaakster ont brak. In de tweede helft hezelfde spel als voor rust. Achterhoedespeelsters konden herhaaldelijk oprukken naar het Gooi- se doel, maar schoten van Angelique Rauch en Thea v.d. Lugt misten op een haar na het doel. Judy Rebel werd ge wisseld voor Letty Roest. Soest was niet tevreden met de 1-0 stand en wilde daar zeker wat aan doen. Door een handsbal van een Gooise verdediger werd s.o.Soest de kans geboden om via een penalty de wedstrijd definitief te beslis sen. Helaas werd deze kans niet benut Het bleef ondanks een groot overwicht van Soest 1-0. Volgende week gaan de dames van s.o.Soest op bezoek bij Spar- ta in Loenen, om te trachten daar de 2 punten mee naar Soest te nemen. Vorige week woensdag werd voor de vierde keer in successie het nu reeds tra ditionele voetbaltoernooi voor de lage re klassen (groepen 3 tot en met 6) van het basisonderwijs gehouden. De be doeling van dit toernooi is juist die kin deren te bereiken, waarvoor op het ge bied van sport de minste aandacht is van alle organisaties. Voor de oudere kinderen zijn er al de gebruikelijke voetbal-, handbal-, korf bal-, en basketbaltoernooien. Maar de ze kinderen vallen net overal buiten, terwijl ze juist in een leeftijd zitten, dat ze willen gaan kiezen voor een bepaalde sport of hobby. Dit jaar hadden er 36 teams ingeschre ven in de diverse categorieën. Zo was er een poole voor jongens van de groepen 3 en 4, twee pooles met gemengde teams in dezelfde categorie, twee pool es voor jongens uit de groepen 5 en 6 en ook nog drie pooles gemengde teams uit de groepen 5 en 6. De organisatie van het gebeuren verliep perfekt, al vanaf de inschrijving van de teams. De scholen hadden gezorgd voor een goede begeleiding van de kin deren. Vooral het weer speelde mee in het voordeel van alles. Een stralend zonnetje, met niet te hoge temperatuur, maakte er een fantastische dag van om samen gezellig te sporten of een versna pering te gebruiken in de gezellige kan tine van het sportkomplex aan de Bos straat. Ongeveer 360 zeer enthousiaste jon gens en meisjes en misschien wel even veel ouders, leerkrachten of andere be geleiders zorgden er voor dat de men sen van de organisatie, die bergen werk hebben verricht, met tevreden gevoe lens op deze dag kunnen terugblikken. Er was gezorgd voor een team van en thousiaste spelleiders (eigenlijk scheidsrechters, maar daar spreek je bij deze kinderen niet van). De aanwezige EHBO heeft slechts eenmaal een blaar hoeven te prikken, andere blessures hebben zich niet voorgedaan. Aan het einde van het toernooi zorgde de heer Aarts, jeugdvoorzitter van s.o.Soest, voor een mooi slot door aan alle poole-winnaars in de diverse cate gorieën een fraaie beker uit te reiken. Voor de overige deelnemers was er een leuke herinnering aan deze dag in de vorm van een baniertje van de organise rende vereniging. Dit jaar waren de krachtsverhoudingen tussen de diverse deelnemende scholen goed verdeeld. Van de acht poole-win- naars waren er slechts twee die van de zelfde school kwamen, de overige pool es werden gewonnen door 6 andere scholen, zodat de prijzen leuk over heel Soest werden verdeeld. De verschillende winnaars waren: jongens groep 3 en 4: De Schakel; gemengd groep 3 en 4: twee keer Min. de Visserschool; jongens groep 5 en 6: De Bron en OBS Overhees; gemengd groep 5 en 6: De Wegwijzer, Van der Huchtschool (PP) en De Acht baan. Volgens de organisatie zal dit toernooi volgend jaar, als het voor de vijfde keer wordt georganiseerd, een heel speciaal tintje krijgen. Misschien zijn er dan nog meer deelnemende teams te verwach ten; de organisatie rekent er eigenlijk een beetje op. SEC net aan de verkeerde kant van de paal. SEC kreeg meer vat op het spel en forceerde een aantal corners. De aan valsdrift van APWC ging vaak gepaard met onbesuisde overtredingen. Na vijf entwintig minuten was SEC beter en schoot Antek Wojtkowski uit een moeilijke situatie over. Toch was APWC de gelukkigste door in de zesen dertigste minuut te socren; 1-0. Vier minuten later trok Antek Wojt kowski op links voor op Saban Aksit, die alleen voor de keeper net over tikte. Na de thee ging SEC er flink tegen aan, waarbij SEC na tien minuten had moe ten scoren. SEC bleef goed pressievoet bal spelen en Rob van Enbricqs had weinig geluk. Er volgde weer een APWC overtreding, nu tegen Ronald de Rooy. APWC bleef echter gevaarlijk met counters en knalde op de paal. Kort hierop een misverstand in de SEC-de- fensie waarbij Jan van Rees de bal net niet kon wegtikken doordat hij op de grond lag en Derk Flemming strafte de ze fout keurig af; 2-0. Toch bad SEC een minuut later met een kopbal van Willem v.d. Deijssel moeten scoren, voor open doel ging de bal toch nog over. Uiteindelijk toch een verdiende over winning voor APWC. A.s. zondag SEC - Hercules Het belooft a.s. zondag aan de Bos straat een spannend treffen te worden. Een voor SEC niet onbekende Hercu les, dat nog niet heeft verloren, komt op bezoek. SEC 2 wint opnieuw In een zeer spannend duel is het reser veteam van SEC-zaterdag er in ge slaagd opnieuw twee punten aan het to taal toe te voegen. Tegenstander was dit keer het uit Bussum afkomstige Allen Weerbaar 2. SEC nam na een kwartier een voorsprong. Uit een goed opgezette aanval: Henk Bosson scoorde 1-0. Hierna werd SEC behoorlijk onder druk gezet. Vooral junioren-keeper Je roen Smiers was in deze fase in grote vorm en voorkwam de gelijkmaker. Vijf minuten voor rust scoorde de tegen stander de gelijkmaker. Na rust nam SEC opnieuw de leiding door een schitterend doelpunt van Ro nald Merkenij (2-1). Direkt hierna werd een blunder van de Allen Weer baar keeper, die over een strakke voor zet van Razzo v. Dam dook, bekwaam afgestraft door Ömer Baskaya (3-1). De Bussumers gaven zich echter nog lang niet gewonnen. Opnieuw bewees keeper Jeroen Smiers zijn vorm. Tien minuten voor het einde, was het de Al len Weerbaar-spits die met een hard schot zijn ploeg weer dichter bij SEC bracht (3-2). Hierna volgden nog tien spannende minuten. Maar de jongens van trainer Herman de Bree, wisten toch vrij gemakkelijk stand te houden. A.s. zaterdag de uitwedstrijd tegen La ren 2 om 12.00 uur. Een door blessures geplaagd VVZ'49 is er afgelopen zaterdag in geslaagd, om het altijd sterke IJFC uit IJsselstein een punt af te snoepen. Over de volle 90 minuten gezien, mag IJFC het meest tevreden zijn met deze punten- deling. VVZ legde vooral in de tweede helft een gretigheid aan de dag, die de IJsselsteinse verdediging meerdere malen de nodige hoofdbrekers be zorgde. Zonder de geblesseerde Marcel de Graaf en Bela Bohus, maar met de niet fit ogende Cor den Daas begon WZ aan dit op papier zware karwei. Het was Gert van der Munt, die al snel duidelijk maakte, wat de bedoelingen van WZ dit seizoen zijn. Na een uiterst fraaie in dividuele aktie bereikte hij het LJFC- doel, waar hij alleen in de IJsselsteinse doelman zijn meerdere vond. Korte tijd later onderstreepte Gunther Boxtorff de agressieve intenties van WZen wist In een van spanning bol staande wed strijd hebben EFC en Hees zaterdag middag de punten gedeeld. Hees ver dient een extra compliment om bij een schijnbaar hopeloze achterstand van 2-0 zo sterk terug te komen dat EFC uiteindelijk nog blij mocht zijn dat het bij 2-2 bleef. Het eerste kwartier was volledig voor de prima voetballende ploeg uit Ermelo. Er ontstonden wel een aantal kansen maar tot een doelpunt kwam men niet. Juist op het moment dat Hees zich wat begon te herstellen kwam EFC toch op 1-0. Er werd door de Hees-defensie on nodig een hoekschop weggegeven, en voordat de Hees-defensie zich had georganiseerd lag de bal achter doel man Uit den Bogaard. Hees kwam ech ter steeds meer in de wedstrijd en er de den zich nu kansen over en weer voor. Zo schoot Ewout Jansen na een vloeiende aan val, vrij voor het doel staande naast, wist de Hees doelman een gevaarlijke EFC aanval onschade lijk te maken en was aan de andere kant Piet van Schalkwijk nog een keer dicht bij succes. Een minuut voor rust kwam EFC nog op 2-0. Er ontstond een twee de helft die de toeschouwers niet snel zullen vergeten. Vanaf het eerste mo ment zette de Hees-ploeg EFC onder grote druk en de ploeg uit Ermelo be gon te wankelen. Het was duidelijk dat er een doelpunt moest vallen en toen na twintig minuten de doorgebroken Piet van Schalkwijk in het strafschopgebied werd neergelegd kon de scheidsrechter niet anders dan de bal op de stip leggen. Met een uitstekend schot gaf Fred Scholten de EFC doelman het nakijken 2-1. Hees voelde dat er meer inzat en bleef aandringen. EFC mocht van geluk spreken dat de scheidsrechter 5 minu ten na de 2-1 de bal niet opnieuw op de 11-meter stip legde toen de doorgebro ken Renee v.d. Deijssel in het straf schopgebied onderuit werd gehaald. Nu legde de scheidsrechter de bal juist buiten de lijnen en deze vrije trap lever de niets op. De defensie van EFC bleef het moeilijk houden en tien minuten voor tijd kwam dan de verdiende gelijkermaker op het bord. Dave van Leijenhorst kopte een bal door, de laatste man van EFC wilde in paniek terugspelen op zijn doelman, die te ver voor zijn lijn stond. Erwin Meerdink doorzag dat en was er om met een keihard schot in de kruising deze kans ter verzilveren 2-2. Beide ploegen bleven op de volle winst spelen, maar er kwam geen verandering meer in de stand. Ook de inbreng van de scheids rechter droeg er toe bij dat deze wed strijd een stukje reclame was voor het voetbal. A.s. zaterdag speelt Hees om 14.30 uur de thuiswedstrijd tegen het altijd ge vaarlijke Cobu-Boys. Opnieuw hoge scores in de diverse wedstrijden Dit team onder de enthousiaste leiding van Marion Visscher heeft zich na een moeilijke start uitstekend hersteld en Ook deze week weer vele doelpunten in de WZ'49 wedstrijden. De Al ju nioren speelden tegen plaatsgenoot S.O. Soest en leden een verdiende 3-0 nederlaag. Na een sportive wedstrijd was het S.O. Soest A2 dat de punten naar de Bosstraat mee kon nemen. Jammer was het dat de goed leidende scheidsrechter, H. Wezenberg, vijf mi nuten voor het eind een speler van S.O. Soest wegens belediging uit het veld moest sturen. De BI is de laatste tijd helemaal van slag getuige de 6-1 nederlaag tegen APWC BI. Er is dus voor trainer Hans Renes en leider Puck Vos nog voldoen de werk aan de winkel. De junioren B2 herstelden zich van de nederlaag van vorige week en versloegen Hoevelaken overtuigend met 8-0. De Cl bleef onge slagen en ze wisten met knap spel de Cl van Achterveld met 5-0 klop te geven. De junioren C2 oftewel "de Floor equi pe" was op een sportieve revanche uit na het debacle van vorige week en hun honger werd pas gestild toen er de bij zondere uitslag van 14-1 op het score bord stond. Het nog zonder puntenver lies zijnde D1 was deze keer vrij en de pupillen El bleven op het goede spoor en lieten nu Baarn El met 4-1 kansloos. speelt met de week beter. Ook de E2 liet de Glind El met lege handen huis waarts keren en won bijzonder knap met niet minder dan 6-0. De F1 kreeg eindelijk een tegenstander die gelijk waardig was en na een tot het laatst toe spannende wedstrijd werden de punten tegen de Posthoorn F1 broederlijk ge deeld, 1-1. Een prima resultaat na een uitstekend gespeelde wedstrijd. Uitslagen zaterdag 20 september WZ'49 Al - S.O. Soest A2 0-3 APWC B1 - WZ'49 BI 6-1 WZ'49 B2 - Hoevelaken B2 8-0 Achterveld Cl - WZ'49 Cl 0-5 WZ'49 C2 - Hoogland C3 14-1 WZ'49 El - Baarn El 4-1 WZ'49 E2 - De Glind El 6-0 Posthoorn F1 - WZ'49 F1 1-1 Programma zaterdag 27 september TOV Al - WZ'49 Al 14.30 WZ'49 B1 - Baarn BI 13.00 TOV B1 - WZ'49 B2 13.00 WZ'49 Cl - KWA C2 11.45 IJsselm.v. C4 - WZ'49 C2 11.45 WZ'49 Dl - CJW D2 11.45 WZ'49 E2 - Hoevelaken E2 11.00 WZ'49 F1 - KWA F1 11.00 WZ'49 El vrij Dat de damesafdeling van V.V.Z.'49 goed aangeschreven staat bleek zater dagmorgen j.1. opnieuw, toen Willem van Asch van het gelijknamige bouw bedrijf samen met echtgenote, de da mes en hun begeleiders verraste met schitterende sporttassen. Deze over handiging ging gepaard met een dank woordje van voorzitter G. Mout en een bloemetje voor Corrie van Asch en een rokertje voor Willem van Asch, namens de damesgroep aangeboden door aanvoerster Marleen van der Craats. Naast de al eerder ontvangen shirts van Makelaarskantoor Deelen en de trai ningspakken van Schildersbedrijf van de Kraats zal deze V.V.Z.'49-afdeling nu dus zeer verzorgd op de diverse sportcomplexen te bewonderen zijn. Dat het voetbal nog iet helemaal zo goed verzorgd is, bleek zaterdag ook. Tegen de ongeslagen koploper S.V.L. werd, ondanks een voortdurend vel- doverwicht, niet gedoelpunt en moest genoegen genomen worden met een doelpuntloos gelijkspel, waardoor de eerste plaats nog steeds gedeeld wordt, daar de V. V.Z.'49-dames ook nog geen punten hadden verloren. Voor meisjes en dames in de leeftijd van 15 jaar tot 25 jaar, die graag op zater dagmorgen willen voetballen bestaat nog volop gelegenheid om dat bij dit team te doen. Kom eens kijken op de trainingsavond, dinsdags om 19.00 uur aan de Eemweg of bij een thuiswed strijd. Telefonische informatie bij Dick van de Bovenkamp, telefoon 12257 of Piet Dergent, telefoon 19112. langs de doelman te komen, maar schoot met een open doel inzicht voor langs. Geheel tegen de verhouding in kwam IJFC op voorsprong. Na een aktie, kop te de LJFC'er Brockink het leer terug naar zijn teamgenoot Van Es, die Wil lem van der Pol geen schijn van kans liet 0-1. Het laatste kwartier van de eerste helft was weer voor de thuisploeg. Bux- torff scoorde gedurende deze periode wel, maar het doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De show, die Ba- de, na rust keer op keer op de rechter vleugel opvoerde bracht IJFC in de pro blemen. Belandde de bal na een schitte rende aktie van Gert van de Munt en Pieter Bade net naast het doel, na een kwartier belandde de bal op het hoofd van Gunther Buxtorff, die de bal vol gens het boekje binnen kopte. Eén keer zag LJFC nog kans gevaarlijk te werden. De harde kopstoot, waar mee de gasten hun aanval afsloten werd op prima wijze door Willem van der Pol uit de lucht geplukt. Het bleef dus bij de 1-1 stand. A.s. zaterdag moet er aange treden worden tegen SOVA'54 in Amersfoort, dat na 3 wedstrijden nog met lege handen onder aan de ranglijst staat. Candia - WZ II 3-2 Na een traag begin, waardoor WZ al na 10 minuten op een achterstand werd gezet, werd de druk van Candia nog groter wat resulteerde in een 2-0 ach terstand. Na dit verwerkt te hebben be gon WZ weer een beetje te voetballen. Na een goede voorzet van Dick Lam, kon Jeroen Hopman intikken (2-1). Na de rust was het Candia dat het initiatief naar zich toe trok, wat 3-1 tot gevolg had. Kort hierna kreeg WZ de kans om de wedstrijd weer open te trekken met een penalty. Helaas kon Bram v.d. Ruit deze kans niet verzilveren. WZ bleef toch doorgaan, zodat Jeroen Hopman wederom kon scoren. Eind stand 3-2. Hees 2 trein dendert door Zaterdag j.1. stond voor Hees 2 de uit wedstrijd tegen Hertha 2 uit Vinkeveen op het programma. Op papier zou die een gemakkelijke wedstrijd moeten zijn voor koploper Hees, want Hertha had tot nu toe nog geen enkele punt in de competitie. Direkt vanaf de aftrap was het Hees, dat in de wedstrijd domineer de. In de twintigste minuut was het Mos de Groot, die de score opende. Uit een voorzet van Jaap de Wilde wist hij fraai 1-0 binnen te koppen. Hees bleef aan vallen, maar de vele kansen wist Hees niet goed te benutten. Pas vijf minuten voor de rust wist Jaap de Wilde de bal langs de Hertha doelman te schuiven,. 2-0. Na de rust ging Hees 2 nog feller in de aanval. Al na vijf minuten kon Dave Leyenhorst alleen op de keeper afgaan en 3-0 scoren. Tien minuten later wist Erwin de Gier de bal fraai van de ach terlijn terug te leggen. Waarna Dave Leyenhorst zijn tweede coal en voor Hees 2 de vierde binnen kon koppen. Jaap de Wilde omspeelde in zijn eentje twee Hertha verdedigers en tekende zelf 5-0 aan. Tien minuten later was het weer Jaap de Wilde, die de bal van wel vijfentwintig meter hoog inschoot. 6-0. Hees 2 voelde, dat het nog meer kon en het was nogmaal Dave Leyenhorst die de keeper van Hertha nog twee keer wist te verschalken. Eindstand 8-0. Zaterdag 27 september: VYZ '49 14.30 uur SOVA - WZ 12.00 uur WZ 2 - Huizen 4 14.30 uur WZ 3 - Vitesse 3 14.30 uur WZ 4 - SDVB 5 14.30 uur WZ 5 - Altius 5 HEES 14.30 uur Hees - Cobu Boys 12.00 uur Hees 2 - CSW 3 14.00 uur DOSC 4 - Hees 3 10.00 uur Loosdrecht 5 - Hees 4 12.00 uur Hees 5 - Naarden 5 SEC-za 14.30 uur Baarn - SEC 12.00 uur Laren 2 - SEC 2 12.00 uur SEC 3 - Laren 3 SOESTERBERG-za 14.30 uur Culemborg - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - Barneveld 3 16.00 uur FC Horst 4 - Soesterberg 3 Zondag 28 september: s.o. SOEST 14.30 uur WOG - Soest 11.00 uur Soest 2 - Zwaluwen Voor uit 3 11.30 uur Brederodes 2 - Soest 3 11.00 uur Soest 4 - BFC 2 12.00 uur Hilversum 4 - Soest 5 14.30 uur Soest 6 - Achterveld 4 12.00 uur Actif 6 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - Actif 7 11.00 uur Soest 9 - Olympia 5 10.00 uur Actif 9 - Soest 10 14.30 uur Soest 11 - KWA 5 14.30 uur Soest 12 - Victoria 8 10.00 uur Victoria 9 - Soest 13 11.30 uur SDO 9 - Soest 14 11.00 uur Soest 15 - LW 10 14.00 uur HMS 9 - Soest 16 SEC-zo 14.30 uur SEC - Hercules 11.30 uur Vriendenschaar 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Hoogland 3 11.30 uur WOG 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - Barneveld 3 SOESTERBERG-zo 10.00 uur Actif 3 - Soesterberg 2 11.30 uur KWA 4 - Soesterberg 3 Damesvoetbal Zaterdag 27 september: 10.00 uur Jonathan - WZ Zondag 28 september: 11.00 uur SEC - Nederhorst 11.30 uur Sparta(L) - Soest

Soester Courant | 1986 | | pagina 17