Voorburg winnaar Stam-Trofee 'De Duinkikkers' 35 jaar Sterke start DVS-Knollentuin WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 Shotteams uitstekend op dreef TAFELTENNIS SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 Geslaagde Volleybalhappening in Sporthal Beukendal Regelmatige zege voor eerste Brouwer team ZAALVOETBAL T Fietscross Jeu de boules-club 'De Gemshoorn' gaat gezonde toekomst tegemoet Geslaagde Paleis Soestdijktocht WANDELSPORT Soester Bowling Bond Beukendal De Bunt C-drie Heren, u rookt niet, drinkt niet maarbeweegt u wel? ZAALVOETBAL Clubkampioenschappen AV Pijnenburg ATLETIEK Bejaarde vrouw haalt hondje aan: gebroken heup Nog steeds weten de meeste Shotteams niet wat verliezen is, de afgelopen week bleven 22 van de 24 Shotteams onge slagen. Teleurstellend was wel het op treden van het le herenteam, dat in Cu- lemborg ruim verloor van Gispen 1. Het 2e herenteam boekte daarentegen een even ruime zege op het Deventer Swift, terwijl ook de eerst 2 jeugdteams hun eerste winst pakten. Senioren: Gispen 1 - Shot 1 8-2 In deze belangrijkste wedstrijd kwamen de tekortkomingen van Shot weer eens aan het licht. Via een 1-1 tussenstand (winst Rehe DaselaarO kreeg Shot twee unieke mogelijkheden om op voor sprong te komen, die men beide liet lig gen. Eerst verloor Bart Leffel onnodig zijn eerste enkel en daarna kon het dub bel van René Daselaar en Dirk Schui ling drie matchpoints niet benutten. Al leen Bart Leffel wist nog een wedstrijd te winnen, zodat een 8-2 eindstand op het scorebord verscheen. Shot 2 - Swift 2 8-2 Het jeugdige Shot 2 heeft tegen het ge routineerde Swift uit Deventer een overtuigende partij neergezet. Zowel Berend Jonker als Hans den Blanken, overklasten hun tegenstanders. Kop man Gerhard Busch leed een nederlaag tegen de onvoorspelbare Helmich. Ook het Shotdubbel wist ditmaal de winst binnen te halen. Shot 3 - Quick 3 6-4 Shot 3 blijft volop in de race voor het kampioenschap in de hoogste afde lingsklasse, maar moest daarvoor tegen het Hilversumse Quick wel tot de bo dem gaan. Omdat kopman Bert van Velzen zich twee keer liet verrassen kwam Shot 3 zelfs met 4-1 achter. On der aanvoering van een ijzersterke Edo Fransen, die ongeslagen bleef, won Shot vervolgens vijf partijen op rij, zo dat de winst toch nog in Soest bleef. Huizen 3 - Shot 4: 5-5 Shot 4 haalde in Huizen een verdienste lijk gelijkspel tegen één van de concur renten voor de titel in de 2e klasse. Frans Mark Schut had met twee over winningen het grootste aandeel in het gelijke spel, terwijl Arjan Schuiling en Chris Sondaar ieder één partij wonnen. Het dubbel zorgde voor het 5e Soester punt. Jeugd: Shot 1 - Reflex 1 7-3 Shot 1 heeft haar eerste overwinning in de hoogste Nederlandse jeugdklasse binnen. Na een 2-2 tussenstand liep men door naar een beslissende 6-2 voorsprong. A ksel van El teren (le jeugdteamwas goed voor 3 winstpartijen. Vriendenschaar 2 - Shot 2 4-6 Ook het 2e jeugdteam herstelde zich door in Gouda van Vriendenschaar te winnen. Robbie Houtgast nam de helft van de Shotproduktie voor zijn reke ning, terwijl Martin Fransen en Frank Redel hem met 2 en 1 zeges voldoende steunden. Shot 3 - Tempo Team 2 4-6 Ondanks goede tegenstand kwam het 3e jeugdteam net iets tekort tegen het sterke Tempo Team uit Amsterdam. Michiel van Raadshooven en André van Vugt zorgden met ieder twee over winningen voor de punten. Tafeltennis aanstaand weekend: Aanstaande zaterdag 27 september speelt het le herenteam thuis tegen Evro Salamanders uit Den Haag om 18.00 uur. Het 2e herenteam speelt in Harkstede een zeer belangrijke uitwed strijd tegen Argus. Overige uitslagen senioren: Shot 5-Nederhorat 4: 10-0, Quick 7-Shot 6: 5-5, Nederhorst 5-Shot 7: 0-1, Shot 8-Victoria 9: 8-2, Vev 8-Shot 11: 5-5, Quick 16-Shot 12: 4-6, Shot 13-Sukses 4: 9-1, Shot 14-de Hilt 3: 7-3, ATC 14-Shot 15: 2-8, Tovo 12- Shot 15: 2-8, Shot 16-ATC 12: 5-5. Overige uitslagen jeugd: Huizen 2-Shot 4:5-5, Good Luck 1-Shot 5: 3-7, Shot 6-UBTV 1: 5-5, Shot 7-Good Luck 4: 9-1. ESS Brouwer 1 heeft zijn tweede com petitiewedstrijd eveneens in een ge makkelijke overwining kunnen omzet ten. Het team van Van de Post werd met een kansloze 5-0 nederlaag naar huis gestuurd. Van de Post kwam het vorig seizoen uit onder de naam Huissen de Bilt en werd toen kampioen van de hoofdklasse. Het team heeft dit seizoen duidelijk aan kracht ingeboet. De debuterende Arie Postuma zorgde voor 1-0. Walter Daselaar scoorde het tweede doelpunt, terwijl Chiel Struyk de overige drie doelpunten op zijn naam bracht. Voor de tweede keer in het éénjarig bestaan van de volleybalvereniging SoVoCo-Stam is zij er in geslaagd een aantal topteams bijeen te brengen voor een volleybalhappening in de Soester sporthal Beukendal. Uit de top van het vaderlandse damesvolley bal was Voorburg, voorheen Starlift, aanwezig terwijl uit België de eredivi sieteams van HaToVok en Herenthals acte de presence gaven. Problemen vlak voor het toernooi De organisatoren van deze voor Soest unieke volleybalhappening werden vlak voor het begin van het toernooi on aangenaam verrast door de afmelding van het Belgische Temse. Geplaagd door blessures en schoolverplichtingen van een paar speelsters zegde de trainer van die ploeg af voor het gebeuren. Na zeer veel inspanningen slaagde men er in een waardige vervanger te vinden in de vorm van eredivisionist Herenthals. Zoals verwacht mocht worden was So- VoCo-Stam duidelijk de mindere van de vier teams maar toch wisten de da mes goed partij te geven. Geen moment is het team weggespeeld en had de te genstander een walk-over. Toen Voor burg in de eerste set tegen SoVoCo- Stam dacht met wat minder concentra tie toch wel te kunnen winnen bewees de twee divisies lager spelende Soester ploeg haar klasse. Met zeer snelle en goed geplaatste aanvallen door het midden van een bijna ouderwets spe lende Jenneke van der Wal, zeer goed aangespeeld door Jeanette Hogenhout en een attente verdediging in het ach terveld werd de eerste set tegen Voor burg verrassend gewonnen. Maar ook in de volgende twee sets bleef SoVoCo- Stam, ondanks verlies, goed spelen. Dat Voorburg nadien ook won van Ha ToVok, na Herenthals ook te hebben verslagen, onderstreepte de kracht en routine van de ploeg. Stam-Renault-Trofee naar Voorburg Evenals vorig jaar werd Voorburg dus winnaar van dit toernooi. Op de feest avond die het bestuur had georgani seerd in Sportzaal De Bunt werd onder het genot van een koud buffet, waaraan alle leden van SoVoCo konden deelne men, de Stam-Renault-Trofee uitge reikt aan Voorburg. Ook werd het meisjes A-team van SoVoCo nog ge huldigd vanwege het behalen van het districtskampioenschap in het afgelo pen seizoen. De Belgische speelsters en begeleiders maakten onder leiding van de gastvrouwen en -heren een kort uit stapje naar de Loosdrechtse plassen. Zondagmorgen vroeg vertrokken de Belgen weer naar het zuiden na meege deeld te hebben volgend jaar weer graag van de partij te zijn. Ook Voor burg wilde met genoegen deelnemen aan de derde editie van de Soester vol leybalhappening. Laatste voorbereidingswedstrijden Naast de wedstrijden in Beukendal van dames 1 speelde ook het tweede en der de damesteam van SoVoCo-Stam oe fenwedstrijden. SoVoCo-Stam 2 trok naar Haaksbergen en werd in een vier kamp tweede. Het derde team van So VoCo versloeg in Sportzaal De Bunt het Hilversumse Gemini met niet mis te verstane cijfers per set met 4-0. Een mooie opsteker zo vlak voor de start van de competitie. Een oefenwedstrijd tussen het meisjes A-team van SoVoCo en de jongens B eindigde verrassend in een 2-1 overwinning voor de meisjes. Maar de jongens hebben zich voorge nomen revanche te nemen... Volleybal deze week Het is dan zover. Deze week gaat de competitie beginnen. SoVoCo dat vo rig jaar met wisselend succes afsloot mag proberen de veroverde plaatsen vast te houden of te verbeteren. Van de damesteams van SoVoCo-Stam 1 en 2 mag verwacht worden dat ze hoog zul len eindigen in de respectievelijk twee de en derde divisie. Het derde damesteam, evenals het vier de team, uitkomend in de districtsklasse zal zich naar het schijnt gemakkelijk kunnen handhaven en wellicht nog voor een uitschieter kunnen zorgen. Of dat voor het vierde team ook zal gelden moet worden afgewacht. Het team is in tegenstelling tot de andere teams wat later samengesteld en lijkt nog niet in gespeeld, maar er zit wel een brok routi ne in die dat tekort kan compenseren. Het zou te ver voeren om van alle da mesteams de kansen te beschrijven. Naar één team zijn we echter zeer be nieuwd. SoVoCo 6, de jeugdkampioe nen van vorig seizoen, gaan spelen in de eerste klasse en dat scheelt heel wat met de jeugdklasse. Kwaliteit heeft het team genoeg. Of ze opgewassen zijn tegen het 'andere' volleybalspel zal moeten blijken. Voor het eerste herenteam begint de competitie pas volgende week. Zij kun nen onder leiding van hun nieuwe trai ner Daaf Willig nog even oefenen. Het jeugdige tweede team mag vrijdag avond voor zijn eerste wedstrijd naar Maartensdijk. Salvo is daar de tegen stander. Ook de jeugd van SoVoCo begint deze week met de competitie terwijl het A-team meisjes nog deelneemt aan een groot toernooi in Harderwijk op zater dag 27 september. Bekeren in de vierde ronde Het eerste damesteam speelt zaterdag haar eerste echte wedstrijd. Het team is doorgedrongen tot de vierde ronde van de Nederlandse Vollybalbeker compe titie. Daarin ontmoeten de dames van SoVoCo het roemruchte Dokkumse DVC, jarenlang leverancier van speel sters voor het nationale damesteam. Zaterdagmiddag kunnen de Soester dames laten zien dat ze zich kunnen me ten met de noorderlingen en zich door een overwinning te plaatsen bij de laat ste 16 voor de bekerstrijd. De wedstrijd begint om 16.00 uur in Sportzaal De Bunt. Programma deze week Vrijdag: Putten 19.15 OMS - SoVocO 3 d. Lelystad 20.00 Pugna 2 - SoVoCo 6 d. zaterdag: Hoevelaken 9.45 Surf C2 - SoVoCo Cl m. 11.00 Surf B2 - SoVoCo B3 m. Hoogland 12.15 SVH B2 - SoVoCo BI m. Maartensdijk 16.30 Salvo - SoVoCo 2 h. Soest De Bunt 16.00 SoVoCo-Stam 1 - DVC d. Het is 35 jaar geleden dat een aantal enthousiastelingen besloten tot de op richting van een zwemvereniging. De leden van het eerste uur zullen toen niet gedacht hebben dat deze vereni ging zou uitgroeien tot de huidige gro te vereniging De Duinkikkers met ruim 200 leden. De vereniging kent twee afdelingen, te weten een zwem-afdeling en een polo- A'foortse Boys wint zaalvoetbal toernooi Vorige week donderdagvond werd het tweede team van Amersfoortse Boys de verdiende winnaar van een ESS Brou wer zaalvoetbaltoernooi. De zes deelnemers speelden allemaal één keer tegen elkaar. Het werd een sportief en gezellig toernooi, waarin hard voor de punten gewerkt werd. Het recreatieve element bleef de boventoon voeren, waardoor escalaties achterwe ge bleven. Bij het ingaan van de laatste ronde ston den nog drie ploegen met zes punten bovenaan. Amersfoortse Boys versloeg zijn concurrent Brouwer 4 met de dui delijke cijfers van 4-0. Lindner won eveneens zijn partij, maar kwam op doelgemiddelde tekort. Uitslag: 1. Amersfoortse Boys 5-8 13-0) 2. Lindner 5-8(11-5) 3. Brouwer 4 5-6 (8-7) 4. R en C 5-4 (6-8) afdeling. De zwem-afdeling is duidelijk de grootste afdeling en kent zowel wed strijdzwemmers en zwemsters als re- kreatieven. De polo-afdeling neemt met een aantal teams (aspiranten, jeugd, dames en heren) deel aan de wa- terpolo-competitie. Dat de vereniging zich op haar huidige niveau nog steeds heeft kunnen hand haven is mede te danken aan de grote' inzet van een aantal leden, die ervoor zorgdragen dat het gehele apparaat goed en soepel marcheert. De gróte wens van de vereniging is ui teraard "het beschikken over een ade quate overdekte zwemvoorziening" binnen de gemeente. Immers slechts de zwem-afdeling kan haar oefenavonden houden in het instructiebad "De Turf'. De waterpolo-afdeling moet voor haar trainingen uitwijken naar "De Trits" te Baarn, waar ook de thuiswedstrijden worden gespeeld. De zwem-afdeling is genoodzaakt voor de thuiswedstrijden uit te wijken naar een zwembad buiten de gemeentegren zen. Dat e.e.a. nadelig is voor de ver dere ontwikkeling van de vereniging zal duidelijk zijn. Bestuur en leden van de vereniging hebben het heuglijke feit van het 35-ja- rig bestaan feestelijk gevierd zaterdag jl. in en nabij het instructiebad "De Turf'. De grote opkomst, zowel bij de die dag gehouden wedstrijd als bij de feest avond gaf duidelijk blijk van een "le vende" vereniging. 5. Brouwer 3 5-3 (4-8) 6. Foxboro 5-1 (3-17) Programma Maandag 29 september 22.00 uur Kwinkeliers - Bilthoven ESS Brouwer 1 - Garage Overvecht Donderdag 25 september 23.00 uur Beukendal - Soest Zaalvoetbaltoernooi waaraan deelge nomen wordt door ESS Brouwer 2. Zaterdag kwamen 5 Kings Road Riders aan de start voor een interclubwedstrijd in IJsselstein. De baan was erg droog, zodat er water moest worden opgespoten. In de open klasse bereikten Dennis Krol een 2e, Sagar v. Dijk een 4e en Sancho Kes een 3e plaats in de manches. Junioren/Experts: Dennis Krol bereikte een le, Sagar v. Dijk een 3e, Orjan Kes een 2e, Sancho Kes een 3e plaats in de manches. Dag kaarthouder Rudi Krol kwam te vallen en bereikte een 7e plaats. Veel van de junioren waren afwezig, omdat zij moesten trainen in Nijmegen voor de halve finale voor de Juniorencup a.s. zondag. Als zij de nodige punten bij el kaar rijden, komen ze in de finale, die in Goirle wordt verreden. Als ze bij de eerste 8 zijn worden ze in 1987 Expert. Sinds vorige week dinsdag heeft Soest officieel zijn eerste, echte en tot dusver enige jeu de boules-vereniging binnen zijn poorten: "De Gemshoorn", zeer toepasselijk genoemd naar de straat waar de baan gelegen is (en waar trou wens ook het merendeel van de initia tiefnemers woont). Al eerder heeft de nieuwe sportclub van zich doen spre ken, maar dat gebeurde allemaal nog voordat er sprake was van de officiële oprichting. In de Vijverhof vond vorige week de eerste algemene ledenvergadering - een soort "constituerend beraad" - plaats, waaraan door 23 leden werd deelgeno men, onder leiding van de heer A. Mol, die in het voorlopig bestuur de voorzit tersfunctie vervult. Dat bestuur bestaat verder uit mevrouw S. Deelen, secreta resse, en de heer W. v.d. Beek, penning meester, terwijl de heer B. Ghironi werd benoemd tot wedstrijdleider. Ter vergadering aanwezig was ook de heer Schuier, voorzitter van district 6 (provincie Utrecht) van de Nederland se Jeu de Boules Bond, die een uiteen zetting gaf over doelstellingen en ande re zaken, de overkoepelende bond be treffende. "De Gemshoorn" beraadt zich nog op eventuele toetreding tot de bond, waar aan zowel voor- als nadelen zitten. Ook zijn - afhankelijk van de uitkomsten van deze overwegingen - inmiddels kontak ten gelegd met de Sportstichting Soest. Als vaste speelavonden heeft "De Gemshoorn" gekozen voor de maan dagavond, de dinsdagavond en de don derdagavond, telkens van 19.00 tot 21.00 uur, al mogen op dat tijdstip nog gaande zijnde wedstrijden worden uit gespeeld. 's Winters kan er ook ge speeld worden, althans zo lang de tem peratuur dat mogelijk maakt, omdat de baan inmiddels de beschikking heeft over een uitstekende verlichting: een De 29e Paleis Soestdijktocht, onder auspiciën van de Sticht Gooise Wan delsport Bond (SGWM) door de wan delsportvereniging Olympia georgani seerd, mocht zich met name door de vele individuele inschrijvingen in een grote belangstelling verheugen. Er verschenen, mede door de meest idea le weersomstandigheden, 562 wande laars aan de start. De overweldigende opkomst van indi viduele wandelaars deed het aantal voorinschrijvingen van tweehonderd zeer snel stijgen. Ze liepen zeer fraaie parkoersen van vijf tot en met vijfen twintig kilometer in de bossen van Staatsbosbeheer, rondom kasteel de Hooge Vuursche en Paleis Soestdijk. De Paleistocht krijgt de laatste jaren steeds meer een internationaal tintje. Dit keer wandelden twee in ons land op vakentie zijnde Australiërs en een En gelsman mee. Evenals de vele anderen konden ook zij met een medaille met de afbeelding van het gedenkteken "De Naald" aan een rood/wit/blauw lint in ontvangst nemen. Er waren verder wandelaars uit Culemborg, Klaziena- veen, Kootstertille, Nijmegen en Rot terdam. Leden van de Nederlandse Ro de Kruis afd. Soest/Soesterberg waren paraat om problemen van medische aard op te lossen doch behoefden nage noeg niet in aktie te komen. 's Middags om één uur was het de beurt aan de groepen welke voor de beschik bare bekers in aanmerking wensten te komen; het aantal was zo klein, dat ie dere groep een prijs won en van enige spanning geen sprake kon zijn. De drie juruleden, G. v.d. Waerdt en W. de Jong uit Maarsbergen en W.L.J. Schreiber uit Maarssen kwam tot de volgende puntenverdeling. 5 km.: Blauw-wit, ede 555 punten. 2. Velox, Brakel 531 punten. Zowel op de tien als de vijftien kilometer kreeg de enige groep op die afstand de eerste prijs. Op de tien was dat de tweede groep van Blauw-wit uit Ede met 579 punten en op de vijftien De Merwetippelaars. Uitslagen van de huisleaque van 15 en 16 september j.1. Maaudag SBR 2 - Silverstar Video 4-1 Strijkbout - Queensclub I 3-2 Flushing Meadow - Tryers 3-2 Turtles - Queens Club Stars 5-0 WAB - Tejoko 4-1 Lucky girls - Prolébo 2-3 Dinsdag: Runners up - A teams 1-4 Bodrum - Pioniers 1-4 Ketel I - Laatbloeiers 3-2 Happy Hookers - 't Juk 1-4 Trio Bleeker - T.Z.N. 0-5 Dexcrest - HAM 1-4 Dessa - Woeppies 3-2 DSK - Bullseye 4-2 Jeugdbowling Uitslagen van de huisleque van 19 sep tember j.1.: Jeh Jeh - Gemini 0-5 Lucky Strike - Spes 4-1 Stars - Puppies 5-0 Maandag 15 september j.1. moest WAB de strijd aanbinden tegen Tejoko wat staat voor Tea-Joop-Ko. Dit team dat geheel bestaat uit nieuwkomers heeft het WAB aardig lastig gemaakt, maar uiteindelijk heeft de routine het gewon nen mede dankzij Ada Brehler die weer als vanouds sterk stond te gooien. Ada is tevens belast met de organisatie van de jeugdbowling, waar nog enkele plaatsen open zijn. Hierover kan men informatie inwinnen bij Ada Brehler tel. 20075. bouwlamp van 1000 watt, "om niet" ter beschikking gesteld door het bekende Soester bouwbedrijf Van der Grift. Op de overige avonden en middagen is er gelegenheid tot vrij spelen. Voor de jeugd wordt de woensdagmiddag gere serveerd, van 14.00 tot 16.00 uuri Vooralsnog houdt men het bij "De Gemshoorn" op vrij spelen; later zal bekeken worden of er een onderlinge competitie wordt opgezet. Intussen zijn de Gemshoorners al uitgenodigd voor een zgn. "hutseltoernooi" bij de zuster vereniging Randenbroek in Amers foort, waar op vrijdag 19 september werd gespeeld. De nieuwe club hoeft zich voorlopig ook geen zorgen te maken over de vraag hoe de onderlinge band in de winter maanden wordt bewaard, want van de beheerder van de Vijverhof heeft men intussen het royale aanbod ontvangen om er op de dinsdagavonden - als het koud is of slecht weer - gastvrijheid te genieten. Uiteraard kan er dan geen jeu de boules worden gespeeld, maar kaar ten, sjoelen of curlyen behoren zeer wel tot de mogelijkheden. "De Gemshoorn" is in korte tijd goed van de grond gekomen. Het enthou siasme waarmee de ook in Nederland sterk in populariteit toenemende sport wordt beoefend aan de Gemshoorn Zaterdag 27 september 13.00-23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 28 september 14.00-21.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 27 september 09 00-13 30 uur Badso badminton 13.30-19.00 uur SoVoCo volleybal Zondag 28 september 10.00-18.00 uur Badso badmmton Zaterdag 27 september 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 28 september 12.00-15.00 uur Selby badminton blijkt dan ook aanstekelijk te werken. Voorzitter Mol: "Er komen soms men sen langs, die eerst een poosje staan te kijken. Maar dan begint het al snel te kriebelen en dan willen ze graag mee doen. Op die manier hebben we ook al een aantal leden weten te winnen." Het ziet ernaar uit dat de Soester jeu de boules-club "De Gemshoorn" een ge zonde toekomst tegemoet gaat. Wie zich nog wil aanmelden of inlichtingen wenst kan zich elke vaste speelavond in verbinding stellen met de bestuursleden op de adressen Gemshoorn 57, 59 en 61. Dat 'Springbokken' gymnasten zijn, weet zo langzamerhand 1 op de 10 Soesters wel. Ze zijn het zelf geweest of hebben in de loop der jaren hun kinderen naar deze gymnastiekvereniging gestuurd. Maar dat er momenteel ook een speciale afdeling is gecreëerd voor heren van 25 jaar en ouder ('Oude Bokken' derhalve), weet niet iedereen. Elke maandagavond rond de klok van negen in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. In deze groep gaat het er vooral om, dat spelenderwijs en op een verantwoorde manier het wat verwaarloosde lichaam weer in goede conditie wordt gebracht en de winterperiode zo op een uiterst aangename wijze wordt 'overleefd'. Doordat de oefeningen van 1,5 uur lang door ervaren en deskundige krachten worden begeleid, wordt figuurlijk gesproken, niemand geforceerd om boven zijn macht te tillen of op zijn tenen te lopen. Schroom om toe te treden en drempelvrees om minstens eens te gaan kijken zijn dus ongegrond. Plezier in bewegen, anti-buikje gym of keep-fit oefeningen (what's in a name?) met aan het slot een vrijblijvend partijtje volleybal staan voorop en bepalen de sfeer. Ambtenaren, zakenlieden, en middenstanders laten elkaar bij de 'Springbokken hun sportieve kanten zien en dat leidt niet zelden tot nieuwe vrienden en relaties. Een gezond nevenverschijnsel van deze recreatie door middel van sport, spel en beweging is dan ook dat de lenigheid van geest en lichaam gelijkelijk worden bevorderd en er bovendien nog in het persoonlijke vlak winst kan worden geboekt. Het bestuur zegt dan ooik terecht: Tel uit die winst, wordt ook 'Springbok' en beweeg om te leven, zoals er op de clubsticker staat vermeld. Het verenigingskantoor, dat is gevestigd in het gebouw 'Eltheto' in Soest-Zuid, wijst u gaarne de weg. Het is daartyoe dagelijks telefonisch bereikbaar in de ochtenduren onder nummer 12723 of bij geen gehoor 15232 in de rest van de dag. D.V.S. komt dit seizoen in de competi tie voor het eerst uit met twee teams. Beide teams werden onlangs door sponsor bar/eetcafé "De Knollentuin" van nieuwe tenues voorzien. Voor het eerste team, dat uitkomt in de hoofdklasse van rayon Heuvelrug, stond veertien dagen geleden de eerste wedstrijd tegen het team van Renswou- de op het programma. Zaalvoetbalvereniging Renswoude was echter niet in staat om het vereiste aan tal spelers bijeen te krijgen, zodat de eerste wedstrijd niet doorging. Hierdoor speelde D.V.S. afgelopen vrijdag haar eerste wedstrijd tegen het technisch goed spelende Overvest. Een betere start had D.V.S zich niet kunnen wensen door het team van Overvest met 3-1 te verslaan. D.V.S.-Knollentuin begon aanvanke lijk voorzichtig. Het bouwde een vel- doverwicht op, dat resulteerde in enke le zeer spectaculaire acties van N. van Ginkel en R. de Rooy. Na tien minuten speelde R. de Rooy op links twee man uit en gaf daarna de bal voor aan J. Staal die beheerst inschoot en de stand op 1-0 bracht. Ook hierna bleef D.V.S. erg behou dend voetballen met diverse snelle uit vallen. Overvest kwam niet verder dan enkele afstandschoten die geen doel punten opleverden. Toch wist D.V.S.- Knollentuin nog voor rust op 2-0 te ko men door een slim genomen vrije trap van J. Staal. D.V.S. liet na de rust de bal het werk doen. Via snelle combinaties tussen J. Aalderink en R. de Rooy wist D.V.S. het de keeper van Overvest erg lastig te maken. Na een kwartier bracht R. v.d. Wetering de stand op 3-0. Hierna werd Overvest sterker en bracht de stand op 3-1. Door uitstekend kee perswerk van G. Aalderink kwam Overvest niet meer tot scoren. Vrijdag 26 september om 19.00 uur speelt D.V.S.-Knollentuin de volgende com petitiewedstrijd tegen v.d. Post 1 in het sportcentrum van de KNVB te Zeist. DVS "de Knollentuin" 2 - Odijk 2: 2-3 De 2e wedstrijd voor de competitie van D.V.S. verliep de eerste tien minuten naar wens. Op een paar counters na had D.V.S. het spel onder controle. Nadat Jeroen Hopman enkele kansen had ge mist wist Peter van de Deijssel in de 12e 7i"n\U!il0c^ een rï°e'Punt te forceren. (1-0). Na dit doelpunt begon Odijk be ter te voetballen en dit resulteerde in een tegendoelpunt waarbij de reserve (1^att ^oster^ee^ kansloos was D.V.S. begon onrustig te voetballen en nierdoor kon Odijk gemakkelijk 1-2 en rï\/Sc°ren' Minuten voor tijd kwam D.V.S. toch nog terug tot 2-3 door een goal van Meerding waardoor D.V.S. twee punten onnodig liet liggen. AV Pijnenburg houdt voor de 2e keer op haar eigen akkommodatie op zon dag 28 september haar clubkampioen schappen. De aanvang is 10.30 uur. Tevens wordt op deze dag (13.00 uur) het beeldje voorstellende een polsstok springer door de gemeente overgedra gen. Wethouder Kingma zal dit onthul len. Verder op deze dag het huldigen van het 250e lid van de atletiekvereniging. Een mijlpaal voor de atletiekvereniging die enkele jaren geleden nog maar uit nauwelijks 100 leden bestond. De nieu we atletiekakkommodatie heeft tot de groei in grote mate bijgedragen. Broodloop AV Pijnenburg organiseert in samen werking met de Soester warme bakkers de 2de Warme Bakkersloop op zater dag 4 oktober. Pijnenburg op NK-estafette Een meisjesploeg van AV Pijnenburg is tijdens de N.K.-estafette in Groningen op een zeer verdienstelijke 5e plaats geëindigd. Kwam de ploeg bestaande uit Nyrée Rademaker, Petra Burger, Angélique van Oostrum en Marion van de Broek m de serie reeds tot 50.05 sec. in de tinale werden zij 5e in de nieuwe recordtijd van 49.73 sec. Met Mona Majoor in de plaats van Nyrée Rade- ninp? /Fer- de 4*400 meter meisjes- li itAorTln de serie in de bid van ni„k™ "et betekende ook een nieuw 4vsnnC at was er n»et voor de ïrm*» met®r heren. Ondanks het goede oJhu Van ?as van <-)s (invaller voor de kwi™SHer,?e Menno Lievers) 2.01 kwam de ploeg uit op 7.57.5, en redelij- Naast R8eaen de ploegsamenstelling. rtminï? °s namen deel Dirk Smit Kamerbeek (1.58) en Paul van den Bnnk (1.58). Pj?. 85-jange mevrouw O. uit Soest, die vnjdagnuddag aan de Wiardi Beek- een hnnï ter.ho°g«e van 'Honsbergen aan ooi1 wilde aaien, bewaart daar- TomT^"^ P plezierige herinneringen, zich H?' beestje wilde aanhalen en hnndu^. 0e voorover bukte, sprong het hondje tegen haar op. Ze vid en moest ren v„„ f 0'!en heup naar Zonneglo ren worden overgebracht.

Soester Courant | 1986 | | pagina 18